Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81701) Tulku válasza vicze (#81700) üzenetére


Tulku
veterán

Igen....a minőség nálam is csodákra képes a külvilág kínjainak feledtetésével kapcsolatban...

(#81702) f4lcon válasza vicze (#81700) üzenetére


f4lcon
őstag

ProStereo D1 neked megvolt?
ha meglepném magam, akkor ES100 vagy Shanling M0 vagy a D1?
vegyük bele, hogy az ES100-ról tudom, mennyire jó, de ha nem veszek egy D1-et, akkor lehet soha nem hozza el senki fülestalálkozóra :D
(az M0 elméletben tud ALAC-ot is, ami iPhone mellé jól jön)

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#81703) Tulku válasza f4lcon (#81702) üzenetére


Tulku
veterán

ES100....ahhoz képest az a prostereo jellegtelen...

(#81704) vicze válasza f4lcon (#81702) üzenetére


vicze
félisten

Nem nekem a H2-es füles volt tőlük, már amíg rommá nem szedtem. :P
Ha saját érdekedet nézed, akkor ES100.
Ha jó fej vagy megveszed a D1-et, ami talán az első volt ami AKM-es ilyen külső cucc. De ez tényleg csak iPhone-hoz jó, mert semmi más codec támogatása nincs, nincs SW support FW update, ilyesmi. AAC eleve korlátozni fogja bármit is tud, mondjuk mivel működik DAC-ként így meg lehet hallgatni valósan mit tud, valószínű nem lenne rossz, max jellegtelen.

Attól függ az ALAC-ot mire akarod használni, ha rárakni az M0-ra és MP3 lejátszóként használni, akkor ok, de BT codec-nek az iPhone csak AAC-t tud. De az M0 a leg "gyengébb" leg semilyenebb hangú a háromból az biztos. Amúgy az is ott volt decemberben pont meghallgathattad volna. :)

Szerk: Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#81705) tvamos válasza SirRasor (#81694) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mindegy milyen a hangja a Xiaomi Mi Pro HD-nak, ha nyomja a fulem, es nem tudom hasznalni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#81706) SirRasor válasza tvamos (#81705) üzenetére


SirRasor
őstag

?
Ez most hogy jött ide? Csak megosztottam a tapasztalatomat hangminőségben.

Hmm most visszaolvastam és csak annyit írtál, hogy a Z290i nem jó és csakis earbud jöhet szóba, de még azt se írtad, hogy a hangminőségével van bajod vagy a kényelemmel.

1. Ha a Sennheiser MX365 nem jön be, akkor próbálkozhatsz egy SoundMagic EP30-al. Netes tesztek alapján elég korrekt a hangminőség ahhoz képest, hogy ilyen a kialakítása.
2. IEM és IEM között is hatalmas a különbség kényelemben, izolációban
3. Egy IEM-nél is hatalmas a különbség kényelemben különböző illesztékkel próbálva
Szóval attól még, hogy Neked nem volt kényelmes a Mi Pro HD, lehet, hogy másik illesztékkel az lesz. Vagy egy másik IEM...vagy egy harmadik. Próbálgatni kell :U

Make Love not war!

(#81707) XenHai


XenHai
senior tag

Hali

Mi most ez ajánlott Bluetooth füles 20k határral? Rock zene hallgatásra kéne. Jelenlegi kiszemelt a SoundMAGIC E10BT .

Üdv
XenHai

(#81708) #16820480 válasza XenHai (#81707) üzenetére


#16820480
törölt tag

Akár az, akár valamelyik Meizu is.

(#81709) bobace


bobace
őstag

Sziasztok!

In-Ear kialakítású BT fülhallgatót szeretnék vásárolni, ehhez kérném a segítségeteket.

- Mindeképpen valami V karakterű kellene
- felhasználása: basszusgitár fülmonitor (plusz emelt lábdob, de persze a teljes zenekar halkabban, és szeretnék mindent rendesen kihallani, digitális technika van), munkahelyen zenehallgatás gépről youtube, spotify, stílusban trendi tömegzenéktől (trap, hiphop, pop, nagy dropok) a keményebb rock-metal-ig szóval elég általános.
- minél hoszabb üzemidővel
- Kínai rendelés kiesik, mert számlásan venném.
- keret 30e környékéig

Az összefoglalóban olvastam, hogy a Sennhesser nem ajánlott, de erről mi a vélemény, van esetleg valakinek? Vagy ez annyira alsó kategória hogy felejtsem el?
Természetesen más típusokat is szívesen veszek ajánlásra, ez csak egy első keresés eredménye.
:R :R

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#81710) -NoVa- válasza bobace (#81709) üzenetére


-NoVa-
addikt

Monitorként felejtsd el a BT-t, vagy eszközfüggően kellemetlen 2-4 tizedmásodperccel elcsúszott időutazásban lesz részed.

(#81711) pulutodurumo válasza bobace (#81709) üzenetére


pulutodurumo
őstag

BT fülest monitornak ne. Szerintem. Alapesetben kb. 1 tized mp. késése van. Ha AptX, akkor csak 4-8 század.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#81712) -NoVa- válasza pulutodurumo (#81711) üzenetére


-NoVa-
addikt

Az az elméleti technikai csúszás, a valós chipsetek sokkal extrémebb mérhető számokat produkálnak:

(#81713) vicze válasza pulutodurumo (#81711) üzenetére


vicze
félisten

Alapból inkább 200ms+ jó esetben, sima AptX 160ms körül, AptX LL 60ms. Speciel adapterre még meg is oldható, hogy a gitár kimenete a fülesbe kerüljön. Bár színpadi vezeték nélküli cuccok nem véletlen kerülnek pár ezer dollárba.

[ Szerkesztve ]

(#81714) bobace


bobace
őstag

Köszi srácok a tanácsokat. Akkor ezt elengedem.. Most egy Piston 2-est hasnzálok monitor gyanánt, azzal nagyon elégedett vagyok amúgy, a rendes színpadi Shure fülmonitor sem volt nekem jobb.. Marad tehát az, csak kell valami normális hosszabbító kábel akkor.
Esetleg más vezetéknélküli technika van, ami megfizethető és nincs ilyen latency? Pl mint a rádiós mikrofonoknál? Vagy legalábbis ott nem érzékelek ekkora késést..
Van egy BT transmitterem amit haszálni akartam, az aptx LL-t hazudik, nyilván nem hiszem el, hogy az van benne. Alis :D

Illetve adódik a kérdés, hogy akkor a másik említett zenehallgatás funkcióra mi lenne a legjobb a többi szempont figyelembevételével?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#81715) Yofej75


Yofej75
aktív tag

Sziasztok!

Van-e létjogosultsága ennek a kábelnek SE535 esetében vagy engedjem a kíváncsiságom hagy fusson messzire?

Köszi előre is a választ.

(#81714) bobace

Itt nézelődtél már?

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#81716) bobace válasza Yofej75 (#81715) üzenetére


bobace
őstag

Köszi a linket, vannak érdekes dolgok! :R Azt látom, hogy még gyűjteni kell egy vezeték nélküli fülmonitor készletre :D

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#81717) Yofej75 válasza bobace (#81716) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Szívesen!

"Vannak érdekes dolgok..." és még csak nem is valami hiperszupertechguru-hangszermágus honlapon nézelődtél :DD

Itt is vannak érdekes dolgok :)

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#81718) darvinya válasza Yofej75 (#81715) üzenetére


darvinya
titán

Attól függ, hogy most milyen kábel van.
Annyi biztos, hogy 8 ér önmagában semmit mondó, mert vezető vastagságról semmi infó, ami fontos lenne.

Amúgy igen van hang változás, ami függ vezető típusától (ezüst, bronz, réz) és vezető vastagságától.

Mostanában nagyon megtetszet ezüst (1.52mm²) hangja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81719) bobace válasza Yofej75 (#81717) üzenetére


bobace
őstag

Bocsi, rosszul fejeztem ki magam. Csak arra gondoltam, hogy érdeklődésemre számot tartó dolgok :D
Kisszínpadi szinten konyítok a hangtechnikához, nem könnyű amúgy meglepni, csak ebben a fülmonitoros témában nem merültem még el eddig, meg akartam oldani egyszerűbben.

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#81720) vicze válasza bobace (#81714) üzenetére


vicze
félisten

Elég esélyes, hogy tudja az AptX LL-t, nem egy nagy dolog.
Viszont nincs túl sok füles ami támogatja.
Legolcsóbb a TaoTronics TT-BH07 UK Amazon szállít Magyarországra és EU-s számlát kérhetsz az eladótól. Szerintem van olyan olcsó, hogy próbára megérje.
Amivel próbálkozhatsz Aukey B80(német Amazon), Beyerdynamic Blue BYRD (talán van itthon), de ezek pénzkidobásra már drágák.
A Sennheiser-t linkelted és hiába nem ajánlott, a lehetőségek hiányában...

(#81721) bobace válasza vicze (#81720) üzenetére


bobace
őstag

Hát magyar áfás számlára van szükségem :(
De akkor tényleg ennyi? Ne is keressek tovább itthon?

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#81722) Yofej75 válasza bobace (#81719) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Csak viccelni akartam, semmi komoly. Én még annyira sem konyítok semmihez, hogy csak na :DD

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#81723) Yofej75 válasza darvinya (#81718) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Köszönöm a válaszod.

Shure SE535 gyári kábel.

Bocsi a dupláért, figyelmetlen voltam.

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#81724) vicze válasza bobace (#81721) üzenetére


vicze
félisten

Hát itt van a Tao.

(#81725) darvinya válasza Yofej75 (#81723) üzenetére


darvinya
titán

SE535 gyári kábelét nem ismerem, így nem tudom milyen vastag vezetővel szerelték.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81726) Breki


Breki
veterán

Xiaomi 1MORE E1026BT-I True Wireless In-ear Earphones tényleg Aptx-es?

És nem csak agybadugós van fülkarika is. Már jobban tetszik mint a korábbiak.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#81727) Nigér


Nigér
őstag

8BA KZ füles :U

Meg egy true wireless szintén a végeláthatatlan rizsföldek vidékéről, ez vajon tényleg tudhatja a 7 órát...? :F

[ Szerkesztve ]

(#81728) Tulku válasza Nigér (#81727) üzenetére


Tulku
veterán

Na ezen legalább már nem kell polémiát nyitni, eredeti Knowles armatúrák-e avagy sem...

Elég klasszikus összeállítás, de a 4 rezisztor és egy kapacitor a nyolc armatúrához nem kecsegtető, főleg úgy hogy a TWFK-nél előírás az FK és WBFK külön nagyságú kapacitorokkal való táplálása...

Vegyétek, majd jó pénzért megreszelem... :D

Inkább keressen vki nekem B&K 200 voltos mikrofon tápot, mert sehol nem találok (2804,2807)

[ Szerkesztve ]

(#81729) Nigér válasza Tulku (#81728) üzenetére


Nigér
őstag

Nekem ez javarészt kínai volt, akárcsak a füles... :U

;]

Gondoltam rá hogy megrendelem kíváncsiságból de nem kell egy n+1-edik valami amit úgysem fogok használni

(#81730) vicze válasza Nigér (#81727) üzenetére


vicze
félisten

TWS-ről a véleményem, ez az ár elég vicces.

(#81731) vicze válasza vicze (#81730) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy ha üzemidő épp ez a menő.

(#81732) Kobe


Kobe
veterán

Nah, ma felindulasbol elmentem octogon audioba egy fiio btr3ert

Mi 9 SE es vsd5s lesz egyelore a tarsa, kivancsi leszek a vegeredmenyre

Valaki tud valami normalis leirast hogyan lehet spotifyal ossueizzutani? :D

(#81733) s4tch válasza Kobe (#81732) üzenetére


s4tch
veterán

Mihez kell leírás? Párosítod a kütyüt a telefonnal, elindítod a lejátszást, ennyi.

(#81734) Kobe válasza s4tch (#81733) üzenetére


Kobe
veterán

Lehet en vok a balfax de a fiio music appban a kodekekre vonatkozo bovebb beallitast nem nagyon talaltam.... :D

(#81735) #16820480 válasza Kobe (#81734) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elvileg mindig az elérhető legjobb kodekkel megy a kapcsolat, amit a telefon és a füles is tud. Esetedben ez gondolom LDAC, ha a kínaiak nem voltak olyan balfaszok, hogy kivegyék a rendszerből.

(#81736) s4tch válasza #16820480 (#81735) üzenetére


s4tch
veterán

Fejlesztői beállítások között meg lehet nézni, hogy megy-e az ldac.

(#81737) Tulku válasza s4tch (#81736) üzenetére


Tulku
veterán

Nálam olyan van oreon, hogy a pároztatás után rányomok oldalán az eszköz melletti beállítás ikonra és ki lehet jelölni hogy hangminőséget vagy kapcsolati biztonságot vegyen-e figyelembe....na ott be kell jelölnöm a hangminőség prioritást és akkor minden kodeket enged...de ez mondjuk eldzsííí....

(#81738) -NoVa-


-NoVa-
addikt

Samsungon a BT eszköz beállításnál kell az LDAC-ot bekapcsolni, gyártófüggő. A FiiO music appban csak letiltani lehet codeceket.

(#81739) #16820480 válasza -NoVa- (#81738) üzenetére


#16820480
törölt tag

Aminek amúgy túl sok értelme nincs, mert az LDAC-ot nem lehet tiltani (az ES100 azt mondja legalább is, hogy az kötelező a Sony kritériumai szerint), a gyengébb kodeket meg minek tiltani, úgyse használja a telefon, ha van jobb is.

(#81740) -NoVa- válasza #16820480 (#81739) üzenetére


-NoVa-
addikt

Lehet, nem lehet, azért csak ott van a FiiO Music, settings, BTR3 alatt:

(#81741) #16820480 válasza -NoVa- (#81740) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ott van nekem is, csak nem lehet kikapcsolni (most egyik sem aktív, mert nincs csatlakoztatva a cucc)
[kép]

(#81742) -NoVa- válasza #16820480 (#81741) üzenetére


-NoVa-
addikt

Kipróbáltam, kikapcsoltam, aptx-be bootolt újra és a telefon BT beállításaiból is elment a menüpont.

(#81743) Kobe


Kobe
veterán

Na, osszehoztam vegre en js egy kis sessiont a btr3al es vsd5s el

Az Ldac nagyin szepen muzsikal, fenyevekre van a minosege a korabbi felallastol.
Ami nekem meglepo bolt hogy bar tok uj telefon (mi 9 se), a gyari hangero iszonyatosan le van korlatozva. Alig szolt a fules, maxon hallgatva volt utcan elviselheto nemi hatterzajjal
Na a btr3 nal ez kb a full hangero 40% korul lehetett...
Volt azer meg potencial boven a vsd5sben.
Az appban ha jol lattam mar ott az EQ, bar szerintem ezek miatt tok felesleges volt egy alkalmazasba szusgakolni mindent, eleg lett volna a btr3 driver reszere egy kulin app, a tobbi funkciot sztem elo ember nem hasznalja....

(#81744) darvinya válasza Kobe (#81743) üzenetére


darvinya
titán

Azt tudod gondolom, hogy két helyen lehet állítani hangerőt.
Egyik a telefonon, másik a BTR3-on.
Ezek külön működnek.

Tehát most csak telefont állítva, addig BTR3-on alap 20%-os hangerő van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81745) Kobe válasza darvinya (#81744) üzenetére


Kobe
veterán

az megvan

inkább arra akartam rávilgítani, hogy nem tudom miért, lehet az usb-c átalakító, vagy valami szoftveres galiba, de pl a mi 9 teló egyelőre elég gyatrára sikerült ilyen szempontból, önmagában csak a telefonról hallgatva a zenét madzagosan szószeirnt semmi hangerő nincs, pedig a 2-3 éves redmi note 4emmel sem volt már ilyen szempontból gond

(#81746) darvinya válasza Kobe (#81745) üzenetére


darvinya
titán

Visszább olvasva írtam, hogy gyárilag hozzáadott USB C jack átalakító nem tartalmaz DAC-AMP-ot, emiatt sem hangerő, sem hangminőség nincs.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81747) Kobe


Kobe
veterán

Kicsit offtopik, de Iphonenak miert ilyen veszett szar a bluetootha?
Probalgattam a btr3at, teljesen korrekt, minden telo amin neztem, megtalalta pillanatok alatt
Kiveve a szifont amin korlatlan mobilnet van....mintha kulon vilag lenne, ahol van 5-10 eszkoz a kozelben (es android megtalalja), alma lat max 2t

Valaki futott hasonloba bt dac kapcsan?

(#81748) -NoVa- válasza Kobe (#81747) üzenetére


-NoVa-
addikt

A kocsim beépített kihangosítójával szívtam anno sokat párosításnál, amíg rá nem jöttem, hogy túl erősen broadcastel párosításkor, és ki kell szállni, elsétálni pár métert, akkor meglátja a telefon, és párosodik. Onnantól már kapcsolódik rendesen. Szóval tartsd messzebb a BTR-t, hátha.

(#81749) Yofej75 válasza Kobe (#81747) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Nem mind arany ami fénylik :D

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#81750) darvinya válasza Kobe (#81747) üzenetére


darvinya
titán

Hát alma egy férges alma.
Ráadásul itt csak SBC és AAC van, többi felejtős, és valójában SBC-n fogod legtöbbször hallgatni zenét.
Azért nem lát többet, mert nincs benne listájában, és rendszer korlátozott a kapcsolati számban is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.