Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81651) Tulku válasza darvinya (#81649) üzenetére


Tulku
veterán

Ha nekem az esetek nagy részében megfelel a BT hangátvitel jelen formája (XB10 APT-X-HD-vel és egy Laylával) akkor szerintem sokaknak...

Nem állítottam, hogy SP1000 és Layla szintet hoz a BT nemsoká, de a mai alap fülesek szintjét hozhatja simán....és valljuk meg őszintén, nem sokaknak van igényük igazán minőségi zenehallgatásra...
Cizelláltabban, a hordozhatóság (praktikum) - minőség eldöntendő kérdésnél a többség az első számú preferenciát részesíti előnyben, erre halad a világ...

(#81652) Tulku válasza pulutodurumo (#81650) üzenetére


Tulku
veterán

G6 telón van ugyan 3,5 jack, de az XB10 köröket ver rá....pedig BT modul...
Nyilván a telefonom nem egy komoly DAP szint..

(#81653) Breki válasza Tulku (#81648) üzenetére


Breki
veterán

van az is kb öt darab

ugye blitzwolf, Bluedio TN, Xiaomi Youth Wireless bluetooth Earphone stb, csak valahogy a nyak mögötti zsinórost nem annyira szeretem, meg ugye pont itt kaptam meg hogy én mennyire nem értek hozzá, hogy bt-os fülest flac-zenékkel is tesztelem

Pár érdekes cikk a témához.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#81654) darvinya válasza Tulku (#81651) üzenetére


darvinya
titán

Ez igaz, hogy 320 mp3 mellé ez pont megfelelő.
Bár nekem ES100-as jobban tetszik hangban, s ez van betervezve következő tételnek ZEAL után.
Meglepően jól szól ZEAL, amit nem hittem el, csak miután microUSB-t leszedtem és direkt USB C-re alakítás után jött meg.
Mert hiába digi. az átvitel, az átalakító(microUSB-USB C) sikerült lekorlátoznia az adatfolyamot s 16bit-nél többet nem engedett át.
Most megy rendesen 24bit-es is.

(#81653) Breki

Mekkora ökörség az első link, jé… :D

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81655) bpeterm


bpeterm
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy mi a véleményetek az alábbi fülhallgatóról:
QCY-M1c
https://www.gearbest.com/headsets/pp_009103564034.html

Több helyen néztem, egyiken BT5.0 másikon csak 4.2, egyiken van Apt-X, CSR8645, másikon nincs...
Az FCC ID alapján megfelel a QCY-S1-nek is...

Kicsit káosznak érzem az egészet...

Előre is köszönöm!
Péter

(#81656) Breki válasza darvinya (#81654) üzenetére


Breki
veterán

tudtam :-)

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#81657) f4lcon válasza Breki (#81653) üzenetére


f4lcon
őstag

nem szeretném, ha ismét sértődés lenne, de muszáj megjegyeznem: a fórum törzsgárda tagjai tisztában vannak az általad linkelt dolgokkal, sokszor a linkeltnél mélyeb szinten is.
sőt, amikor ez a cikk megjelent, akkor itt már többen aptx-hd-n hallgattak zenét beleértve Tulkut és sheratant

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#81658) Breki válasza f4lcon (#81657) üzenetére


Breki
veterán

tudom, nem is nekik szólt

de ugye törzsgárdán kívül mások is olvashatják

vagy ha nem akkor szóljatok

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#81659) #16820480 válasza Tulku (#81652) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az hagyján, de szerintem még a szipi-szupi quad-DAC változat jack kimeneténél is kategóriákkal jobb az XB10 (meg az ES100 is persze).

(#81660) Breki válasza #16820480 (#81659) üzenetére


Breki
veterán

XB10=SONY?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#81661) -NoVa- válasza Tulku (#81648) üzenetére


-NoVa-
addikt

Pont emiatt gondolkoztam el a Meizu Live-on kicsit, egy MMCX aptX/LDAC kábellel együtt sem annyira drága, de kényelmes formátum. Csak abban nem vagyok biztos, hogy az F9-hez képest hangminőségben, térben kapnék-e valamit, vagy csak 3x-os felárat. Kb az F9 Pro-val is ugyanúgy vagyok (Live áron kapni), a 45$-os se-nél legalább nem volt min gondolkozni, annyiért nem kapok repülőjegyet sehová :)

(#81662) #16820480 válasza Breki (#81660) üzenetére


#16820480
törölt tag

(#81663) Breki válasza #16820480 (#81662) üzenetére


Breki
veterán

áá szóval az átlagnál jobb Bluetooth vevő mindig tanul az ember. :R
[link]

Pont kellene nekem egy ilyen ezekhez.

[link]

csak ugye nem tudom, hogy tud-e aptx-et illeve Wifin meg tudom oldani hogy egyik bal másik jobb hangszóró legyen.

De ha jól látom csak japánból van jó áron ott meg van vám

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#81664) #16820480 válasza Breki (#81663) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért az avonlány nem egy túl objektív forrás, leginkább szponozrált cikkeket hoznak le.

Ezekhez a hangfalakhoz minek neked még BT modul? Milyen jelutat szeretnél pontosan?

(#81665) Donki Hóte válasza Breki (#81663) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Csak én érzek ellentmondást, hogy 192 kHz-es jelmintavételről és 24 bit felbontásmélységről beszélnek, közben 576 kb/s a maximális jelátviteli sebesség :F

Valahol nem stimmel itt valami :U

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#81666) -NoVa- válasza f4lcon (#81657) üzenetére


-NoVa-
addikt

Én nem. Nem ástam bele magam szakmailag a veszteséges adattömörítésbe extrém mélységekig, és nem alkottam Haar-wavelet alapon idő/sávszélesség/kommunikációstabilitásfüggően veszteséges tömörítőalgoritmusokat, amiből még 95%-os jelvesztés után is egy eredetit megfelelően reprezentáló, finom részleteiben kicsit megkopott kimenet állt elő.
Ja, de.
Irónia off, a realitás az, hogy nagyon nagyon kevés az a részlet, amit 320kbiten tömörített OGG streamen nem lehet reprezentálni, 1411kbiten viszont már megjelenik. Egy-egy nagyon finom görbében lévő szándékosan lépcsős szakasz beleeshet abba a tartományba, amikor már elveszik a tömörítésssel, ha nem fér bele a sok egyéb részlettől a keretbe. Elő lehet venni konkrét zenéket, konkrét pillanatokat, ahol feltűnően kijön a különbség, de itt már nem élményt tönkretevő rettenetes romlás lesz, inkább csak kicsit dinamikusabb pillanatokban el-elhalványuló részletek a háttérből, amik csak akkor tűnnek fel, ha koncentrálsz a hiányukra, és ismered, minek kéne ott lenni. AB teszten míg a 128kbit mp3-at jó hallású ember rendes fülessel 100%-ban kiszúrja a 320kbps-hez képest, a 320-1411kbps között már nem ilyen egyszerű.

Az egyetlen, amit pl az LDAC "hozzátesz" a vezetékes átvitelhez képest, az a 2x-es újratömörítéssel előkerülő még egy rétegnyi algoritmikus hiba a hangban. Szintén elhanyagolható még a szakadáshatáron 330kbps-nél is, rendesebb jelerősségnél, ahol legalább 660kbps-re képes, kb nem létező dolog.

(#81667) XenHai válasza XenHai (#81645) üzenetére


XenHai
senior tag

Valaki?

Üdv
XenHai

(#81668) Breki válasza #16820480 (#81664) üzenetére


Breki
veterán

lehet ezt dobta a google rá és nem találtam jobb leírást

kicsit bele keveredtem, közben írom a digitalizálási előadásom :-)

mivel off ezért csak röviden ezeket tv-vel akartam összekötni úgy hogy mindegyik szóljon egy bal és egy jobb
ott igazából egy bluetooth elosztó kéne hogy mindegyik szólhasson úgy mint wifi-n

a bluetooth az meg a hifihez kellene jelenleg ez van
[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#81669) -NoVa- válasza Breki (#81668) üzenetére


-NoVa-
addikt

Nem véletlen ám az 1 dobozban lévő soundbar elterjedése. Próbálj meg összeidőzíteni 2 külön BT eszközt sztereóban, és máris megkapod az olcsó kínai TWS-ek egyik legnagyobb problémáját, a 2 oldal közti alkalomszerűen szétcsúszott időzítést. A BW-knél többször futottam bele erősen BT/Wifi zajos környezetben.
Értelmes soundbar meg képes feltérképezni a visszhangokból a teret, meg pozícionálni a térhangzást, de az már más világ. A lényeg, hogy több BT vevőt nem fogsz szinkronban tartani, FM alapú, vagy LAN-os jack dugós megoldás jöhet szóba, ha nem akarsz kábelezni. Akarsz kábelezni.

(#81670) vicze válasza -NoVa- (#81666) üzenetére


vicze
félisten

"az a 2x-es újratömörítéssel előkerülő még egy rétegnyi algoritmikus hiba a hangban"
Apple+AAC(iTunes/Apple Music) esetét kivéve minden esetben 2x-es tömörítés van, ezt BT-vel kb. elkerülhetetlen.
Maguk a Codec-ek is máhogy működnek más-más karakterisztikával rendelkeznek, az AptX-HD-t (+ami DSP-t ráraknak) nagyon könnyű kiszúrni emelt mély mosott magas miatt, az LDAC számomra jóval kellemesebb, kevésbé színezett.

(#81671) Breki válasza Donki Hóte (#81665) üzenetére


Breki
veterán

ezt inkább a fórumában, másik tesztben is így van
Wi-Fi-nek köszönhetően akár 192kHz/24bit, azaz Hi-Res minőségű számokat is tudunk hallgatni

viszont :-)

köszi, köszi, hogy kérdezted, mert így most olvasom
kütyü aptX támogatással is bír szupiiii

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#81672) Breki válasza -NoVa- (#81669) üzenetére


Breki
veterán

már kábeleztem, akkor marad az, meg a wifi, bluetooth meg jó lesz mikor kiviszem a hordozhatót az erkélyre
[link]

na bocsi az offért

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#81673) #16820480 válasza Breki (#81672) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ilyesmivel talán még ide beférünk amúgy: [link]

(#81674) Breki válasza #16820480 (#81673) üzenetére


Breki
veterán

köszönöm :R bár ez is haladó, .-)

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#81675) Tulku válasza -NoVa- (#81666) üzenetére


Tulku
veterán

Nem felbontás, nem részletek, nem basszus....és sorolhatnám...

A TÉR....na az más...alapjaiban minden BT eszközön....ezen egyelőre LDAC, APT-X-HD sem sokat segített (keveset igen) de messze még a normális térmélység és magasság...szélességet mindegyik kodek csinál neked, a többi dimenzió a kemény dió...

(#81676) 89Csabi89


89Csabi89
tag

Sziasztok. Egy gyors laikus kérdés. Miért van az hogy a SoundMagic ES20BT fülest az E10 utódjaiként tartják számon mint vezeték nélküli füles amely ugyan arra a hangzásra képes. Ennek ellenére ez a füles 2000 Ft al olcsóbb mint az e10 ami vezetékes. Ráadásul én 7 ezer pénzért hozza tudnék jutni. Elsőnek az ES18 at néztem ki utána olvastam az E10 et és ez után jutottam a bt verzióra. Mi a véleményetek?

Csabi

(#81677) H0r1


H0r1
tag

Most találtam Olaszországban. Egyelőre Google találat nem nagyon van. 18 euró

(#81678) tvamos válasza pulutodurumo (#81639) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem az ar a motivacio, de azert vettem egyet.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#81679) darvinya válasza H0r1 (#81677) üzenetére


darvinya
titán

Ez is egy tucat kínai, ami bármelyik web oldalról rendelheted $15-tól kezdve.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81680) f4lcon válasza H0r1 (#81677) üzenetére


f4lcon
őstag

a "Pump bass" nekem nem sok jót igér :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#81681) Bodz válasza 89Csabi89 (#81676) üzenetére


Bodz
nagyúr

Biztosan nem az E10 utódja. Ráadásul szerintem az egyik legidiótább kialakítás amit valaha kitaláltak, illetve annyi lyuk van rajta, hogy nem valószínű a jó izoláció. Az is elég béna, ahogy lóg rajta az a -füleshez képest- nagy tégla.

[ Szerkesztve ]

(#81682) vicze válasza Tulku (#81675) üzenetére


vicze
félisten

(#81683) H0r1


H0r1
tag

Basszussal palastoljak a minőség hiányát? Semmit se találtam róla úgyhogy egyezik a véleményünk. Ottmaradt Köszönöm :)

(#81684) Tulku válasza vicze (#81682) üzenetére


Tulku
veterán

Kissé tanulmányozhatták volna a hallókészülék megoldásokat...mert fel kéne venni a fül vonalát....na majd ha valóban az AK csinálja, akkor jó lesz...

Egyébként örülök, hogy gondolkodnak, jó lesz ez....nyilván jobban elhelyezhető az elektronika és az akku....

(#81685) tvamos


tvamos
nagyúr

Nem is tudtam, hogy a Sennheisertôl direkt is lehet vásárolni.
:Y

Rendelyem is egy MX 365 Blue-t. Valami 5 ezer, és ingyen van a szállítás.
:C

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#81686) Tulku válasza tvamos (#81685) üzenetére


Tulku
veterán

Sennheiser és IEM....hááát izé...

Valami nagyot kéne dobniuk, hogy odaférjenek a noname kínai gyártók hangminőség szintjére...majd egyszer kiderül....de várnak már egy jó ideje....gondolják a név mindent megold ;]

(#81687) #16820480 válasza Tulku (#81684) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt a kialakítást javasoltam még neked tavaly, de akkor nem tetszett, hogy fül mögötti része is van :N

(#81688) Nigér válasza Tulku (#81686) üzenetére


Nigér
őstag

Mindent nem, de a bevételt igen... :K

(#81689) Tulku válasza #16820480 (#81687) üzenetére


Tulku
veterán

Most sem tetszik....egy CIEM-mel innentől simán süketnémának néznek, de nem is ez a probléma, inkább az, hogy ez a méret már semmivel nem kisebb, mint az XB10 egy rövid forzával....

(#81690) #16820480 válasza Tulku (#81689) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen, viszont esélyesen oldalanként ekkora akksival tovább bírná már, mint az XB10 4-5 órája.

(#81691) Tulku válasza #16820480 (#81690) üzenetére


Tulku
veterán

TWS után kissé ódzkodom a külön oldalaktól...szinkronizáció, egyebek...XB10 elején sz@rakodik pár másodpercet, utána atomstabil...

De ha az AK csinál egyet, akkor kipróbálom...

(#81692) SirRasor válasza Tulku (#81686) üzenetére


SirRasor
őstag

Éppen Sennheiserrel kapcsolatban kérdeztem volna...nézelődök SoundMagic E10 utód után..mármint iszonyat szépen hangzik az előzőekhez képest, de kíváncsi vagyok na..

20k-ig bezárólag tudtok ajánlani valamit, ami jelentős előrelépésnek számít? (csak 3,5mm unbalanced jack jöhet szóba) Eddig ezeket találtam, ami biztosan szépen szólnak:
14k - Sennheiser CX 5.00i
20k - SoundMagic E80 - bár erről azt olvastam, hogy nincs eget rengető különbség az E10-hez képest.

ebay/gearbest páros szóba jöhet, de...elég sokat nézelődtem..KZ és társai, találtam jókat, néztem revieweket és láttam jónak TŰNŐKET.."fantasztikusan szól" stb, elmentem egészen a végéig, majd jött egy komment, hogy azért a SoundMagic E10 jobban szól :W JA és ez már az a szint volt, ami árban se lett volna jó vétel..

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#81693) kemcso válasza SirRasor (#81692) üzenetére


kemcso
Ármester

Jelentős előrelépés nem lesz, csodák nincsenek, a dupla összeg messze nem jelent dupla hangzást. A Sennheiser a nevéből él, nem tudom hol olvastad, hogy szépen szól (persze viszonyítás kérdése minden...), hang alapján messze túlárazott...
Az E80 jó, a kérdés az, hogy melyik E10-ed van? Az újabb, vagy a régi, amiben bőven van mély?

(#81694) SirRasor válasza kemcso (#81693) üzenetére


SirRasor
őstag

Ez egy érdekes dolog, mert nem szeretem a sok, dübörgős mélyet, habár nagyrészt metalt hallgatok :B
Szerintem pont annyi mély van benne, amennyi kell.
1. Egyik ismerős szerint nincs benne mély
2. kb. 1 éve vettem.
Szóval szerintem ez a mélyszegény kivitel lesz.

Más: pont említették a Sennheiser MX 365-öt és feleségemnek pont van ilyen és pont tegnap este kértem el kipróbálni, hogy mit tud egy FiiO M6-al. Siralmas. Elvesztek a részletek, elveszett az alja, a közepe...és a teteje is :DD Aztán betettem a kis Xiaomi Mi Pro HD (kb. ugyanaz az árkategória, de ez már IEM) és hirtelen előjöttek a részletek. Komolyan ég és a föld volt a különbség. Na de ami még durvább volt, az az utána jövő SoundMagic E10...a részletek...részlete is előjött, a hangszerek elkezdtek hangszerként szólni, lett tér, élet, örömség :DDD Szóval kb. ugyanakkora volt a szakadék a fülesek között. De akkor ilyen szakadékot nem fogok kapni az E10 - E80 között, az tuti.
Titkon reméltem, hátha van valami új kínai csoda óccón', de nem találok esélyest..

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#81695) -NoVa- válasza SirRasor (#81692) üzenetére


-NoVa-
addikt

Zero Audio Carbo Tenore ZH-DX200-CT, vagy FiiO F9se a sajátok közül nagyságrendekkel jobb, de pár basshead simán leszólná mindkettőt. Nekik a Carbo Basso a megoldás, nagylány azzal elégedett. Kb éves kábelélettartam napi használatban megvolt eddig a Zero Audio-knál.

(#81696) f4lcon válasza SirRasor (#81692) üzenetére


f4lcon
őstag

VSD3S lenne az első jelöltem, vagy Ostry KC06 ha belefér, esetleg ugye az említett E80
a Whizzer A15-nek ne dőlj be, ás a TFZ-knek sem ebben az árban (és persze semmi KZ)
penonaudio-t nézegesd

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#81697) SirRasor válasza -NoVa- (#81695) üzenetére


SirRasor
őstag

FiiO F9-et hallgattam - és habár szebben/tisztábban szól, mint a SoundMagic E10, semmiképpen se ér 35k-t. Amúgy is 20k a plafon...na mind1, ma megint elkérem picit kipróbálni, hátha azóta már több mindent hallok ki :)
f4lcon thx, megnézem ezeket!

Make Love not war!

(#81698) -NoVa- válasza SirRasor (#81697) üzenetére


-NoVa-
addikt

Aliról 42$ volt akciósan az SE(fix kábeles), 55$ körül van anélkül. Hazai árréseket hanyagold.

(#81699) Tulku válasza SirRasor (#81697) üzenetére


Tulku
veterán

E80-at hallgasd meg...az előrelépés lenne...

(#81700) vicze válasza Tulku (#81689) üzenetére


vicze
félisten

Engem nézhetnek akárminek, ha értelmesen működni és az U6-ot tudom vele használni. :D
Nyilván egy LDAC és AKM DAC mind a két oldalba és nekem tökéletes lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.