Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81851) Frawly válasza kemcso (#81850) üzenetére


Frawly
veterán

Wow, ennyire gyenge lenne? Pedig más oldalakon agyba-főbe dicsérik, meg itt is benne volt az ajánlottak között és legalább a kábele is cserélhető, nem is túl drágán, azért gondoltam rá. De akkor a GR07 lesz belőle.

(#81852) PR0JECTNR56 válasza kemcso (#81850) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

+1, nagyon szeretem az SE215-öt a megbízhatósága, kényelme és strapabírása nyomán, de ettől függetlenül a VSD2 is elveri hangban.

(#81853) Tulku


Tulku
veterán

Szintlépés történt...

(#81854) #16820480 válasza Frawly (#81851) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az eléggé egyéni ízléstől és hallott fülhallgatóktól függ, hogy ki mit mond jónak (meg adott esetben szponzori viszonytól is). Az Se215 amúgy eléggé mélybe húzó füles, szóval ha kiegyenlített hangzást keresel, akkor nem igazán jó választás. Bár ha azt is keresnél, akkor is elég drágán mérik sajna a konkurenciához képest.

Tulku: :C

[ Szerkesztve ]

(#81855) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani max 10k -ig valami használható in-ear fülest? Főleg elektronikus zenét hallgatok, jó lenne ha megfelelő basszust is tudna. Természetesen nincsenek nagy elvárásaim, jelenleg egy Samsung A3-hoz adott fülest használok munkahelyen, igazából ha ettől picivel jobb, már elégedett vagyok.

Azért pár hónap alatt ne legyen szálszakadása, ez fontos szempont lenne.....

Aliexpress-ről lehet értelmes darabokat kifogni? Mikrofon nem szükséges, csak zenehallgatásra használnám.

[ Szerkesztve ]

(#81856) H0r1


H0r1
tag

Sziasztok!

Megvettem a 3. pár Jabra Coach fülesem. Nyílván ennek is van baja mint az előző kettőnek. Ez a márka tönkretesz...

Szóval 2 óra hallgatás után kikapcsol. Kézikönyv 5.5 órát ír, a tesztek meg 4 óra hallgatást. Ilyenkor mit kellene tennem? Raktam bele pár merítést, feltöltést, fogalmam sincs mit tehetnék még.

A másik érdekesség, hogy az előző jabra füles max hangerőn vállalható volt, ez meg fél alatt tartva is néha hangos. Hát ki érti ezt...

(#81857) f4lcon válasza Tulku (#81853) üzenetére


f4lcon
őstag

ilyen nekem is van, az AK-mra szoktam rácsavarni hangtompítónak

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#81858) Tulku válasza f4lcon (#81857) üzenetére


Tulku
veterán

Igen....másik végébe beteszed a füled, majd elindítod az AK-t és "mérsz".... ;]

(#81859) _NCT válasza _NCT (#81855) üzenetére


_NCT
őstag

Na mivel jó fej vagyok, leszűkítettem nektek az igényeimet :)

Soundmagic E10c vagy Soundmagic E18S között vacillálok. Megéri az E10C a ~+10k-s felárat? Ad annyit hangminőséghez? Mobilról hallgatnám, főleg EDM, HipHop, Pop stílussal.

[ Szerkesztve ]

(#81860) Frawly válasza #16820480 (#81854) üzenetére


Frawly
veterán

Oksa, kösz szépen, hogy többen is írtátok, így nem vettem meg jó drágán potyára. GR07 lesz belőle, alszok még rá egyet, holnap szerintem megrendelem.

(#81861) vicze válasza Tulku (#81853) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy ez csak minőség ellenőrzéshez kell ugye? Mármint, hogy mindegyik példány egyforma hangzású legyen.

(#81862) Tulku válasza vicze (#81861) üzenetére


Tulku
veterán

Há meg nem árt ha megnézem az impulzusválaszt, vagy a THD-t oszt normális értékeket kapok...

Meg ha hangolok, akkor látom, hol tartok éppen...mondjuk beesik egy 15-20 db-t a keresztfrekin, akkor az nem mindig annyira jó...

De a fő értelme igen, ahogy írod a szabvány...

[ Szerkesztve ]

(#81863) abw6291


abw6291
csendes tag

Sziasztok!

Létezik olyan jack dugós headset amin van külön előre, hátra léptető gomb és működik is androidos telefonnal? Ha igen melyik a legolcsóbb?

[ Szerkesztve ]

(#81864) darvinya válasza abw6291 (#81863) üzenetére


darvinya
titán

Szám léptetés android készüléken kell beállítani, hogy a hangerő gombra működjön.
Mert alapból a hívás gomb gyors nyomásra 2x Szám előrelépés, 3x Szám visszalépés van beállítva.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81865) vicze válasza abw6291 (#81863) üzenetére


vicze
félisten

Ez könnyű lesz, nem létezik 5 gombos vezérlő jack-en.

(#81866) Kátai


Kátai
senior tag

A Xiaomi Mi Neckband és a Xiaomi Mi AirDots közül melyiket javasoljátok? Esti tévézéshez és néha zene hallgatáshoz használnám elsősorban.Vagy esetleg tapasztalatból tudtok mást ajánlani ebben az árfekvésben?

(#81867) SirRasor


SirRasor
őstag

Aki SoundMagic-et venne, annak érdemes a hivatalos EU-s honlapjukra benéznie.
Többek között az E80C-t is akciózzák és le is csaptam egyre: szállítással 20k-ra jött ki az itthoni 28-31k helyett.
Kár, hogy a 1more-nak nincs ilyen webshopja, pedig a triple driver lett volna a másik esélyes. ali/amazon kiesett, itthon meg !!50k!! :Y

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#81868) dgyuri0123 válasza SirRasor (#81867) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

ES18-am van most. Miben jobb az E80C, ha esetleg tudod rá a választ?

"csak a zene van"

(#81869) Tulku válasza dgyuri0123 (#81868) üzenetére


Tulku
veterán

E80 más kávéház....simább, zeneibb, több hangjegy, jobb tér...úgy mindenben...

(#81870) dgyuri0123 válasza Tulku (#81869) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszi!

Akkor nem arról van szó, hogy drágább, de alig jobb.. :) Lehet, benevezek egyre..

"csak a zene van"

(#81871) -NoVa-


-NoVa-
addikt

CCA C16 -ról van tapasztalat? 2x8BA, biztató head-fi vélemények, 80$ körüli ár. Pár napot ezen is el lehet töprengeni, aztán nem rendelni :)

(#81872) _NCT válasza SirRasor (#81867) üzenetére


_NCT
őstag

Én ma vettem egy Soundmagic E10-et Edigital-nál, sajnos úgy néz ki hamisítvány (forgalmazó Muzix). Az eredetiség ellenőrzésen a 18 hosszú kód beírása után azt írja, nincs ilyen számú termék, valószínű hamisítvány.

Illetve a hangja is szörnyű. Kibontom és full doboz hangja van, utoljára az asszony Akai telefonjához adott ~400Ft-os fülesnek hallottam ilyen hangját. Nem hiszem hogy bejáratás után sokat változna, kb basszus nem létezik, a magas meg közép visít. :W Nagyon mérges vagyok, mert próbáltam direkt kicsit drágábbat venni, nem a kínálat alját.

Délután viszem is vissza.

[ Szerkesztve ]

(#81873) gaben22 válasza _NCT (#81872) üzenetére


gaben22
senior tag

Illesztéken nagyon sok múlik, meglepődnél mennyire sok, próbáld végig többel.

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#81874) SirRasor válasza gaben22 (#81873) üzenetére


SirRasor
őstag

Munkatársam - aki zenész is egyben - szerint a SoundMagic E10-em hangja szokol rádió szintjén van. Mondja ezt úgy, hogy 2-3x-osra tekeri fel a hangerőt és a hibásan vett E80-asra (aminek az egyik oldala kevésbé szólt, mint a másik) azt mondta, hogy nem hibás, nincs annak semmi baja.

Ja és érdekes módon a FiiO FH1 fülest ugyanolyan szépnek halljuk :W

Ezt csak azért írtam le, mert simán lehet a füleddel is valami, illetve nem vagyunk egyformák :DD

Make Love not war!

(#81875) Tulku válasza _NCT (#81872) üzenetére


Tulku
veterán

Járasd...50 óra környéke....

(#81876) _NCT válasza Tulku (#81875) üzenetére


_NCT
őstag

Engem már ott felk*rt a dolog, hogy hamisítványt vettem. Már csak emiatt sem marad, ha már kiadok ennyit érte, legyen eredeti (kínai).

(#81877) kemcso válasza _NCT (#81872) üzenetére


kemcso
Ármester

Muzix a hivatalos forgalmazó Mo-n tudtommal, nem túl reális, hogy hamisítvány legyen. Hibás persze lehet, de előtte járasd be, ahogy Tulku írta és próbálgasd az illesztékeket.

(#81878) _NCT válasza kemcso (#81877) üzenetére


_NCT
őstag

A gyártó oldalán a verification check-nél ellenőriztem le és ott mondta hogy ilyen számmal nincs termék. Próbáltam többféleképp is, de mindig ezt adta vissza.Ebből gondoltam hogy nem eredeti, nem véletlen teszik oda, hogy le tudd ellenőrizni. De visszaolvastam más is járt már így E10-el.

[ Szerkesztve ]

(#81879) -NoVa- válasza Tulku (#81875) üzenetére


-NoVa-
addikt

Most, hogy van erre alkalmas műszered, szerintem ki fogod tudni mérni, hogy mennyire NEM szabad változnia az általános hangképnek egy fülesnél a járatástól, 5 másodperc vagy 50 óra után.
Ha elsőre nem jó, és más méretű dugókkal, máshogy behelyezve sem, akkor az nem lesz jó fél év járatás után sem. Ami egy IEM-nél jelentősen változik ennyi idővel, az a felhasználó, aki megtanulja a saját füle szerint legjobban betenni.

(#81880) kemcso válasza -NoVa- (#81879) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezzel vitatkoznék, sokat változhat a hangkép, főleg az első 10-20 órában és elsősorban a DD-knél. A dolognak megvan a fizikai magyarázata is: fizikailag bejáratódnak a mozgó alkatrészek (membrán pl).

[ Szerkesztve ]

(#81881) -NoVa- válasza kemcso (#81880) üzenetére


-NoVa-
addikt

Fizika és anyagtudomány felől közelítve is hülyeség. Adott egy 6-10mm körüli átmérőjű membrán, századmilliméteres nagyságrendben mérhető amplitúdóval. A membránban valóban alakul keményebb és lágyabb kötésű molekulaszál bőven, amiknél az első néhány mozdulat kisebb/nagyobb ellenállással történik a kelleténél, de a kipróbálás első másodpercében megtörténik az első néhányezer mozdulat, ahol ez számít, onnantól kiegyensúlyozódik. Ha tartasz pár óra szünetet, az a másik irányba befolyásolja ugyenezeket, gyakorlatilag kinullázod ekkora mértékben a belefektetett több másodperces valós bejáratást
Hosszabb méréseknél lesz minimális eltérés, mert a mozgás melegedéssel is jár, de ha csak a füledben tartod kicsit, ugyanezt megteszed a saját testhőddel.

Az egész hitvilág a hangfalakból és a nagyobb teljesítményt igénylő fejhallgatókból ered, ahol valóban van anyagmennyiség, vastagság, tömeg, nagy amplitúdó, és számít a fizikai terhelés, ott képletesen egy rugó karakterisztikáját módosítod, és bele lehet tervezni előre, hogy napi használat közben mi mennyit nyúlik, lazul. Ahhoz sem kell különösen belemenni, hogy mi az idális burn in anyag, csak használni kell, és jó lesz.

Itt 120 órás burn in méréseket csináltak fejhallgatókkal és egy IEM-mel, 20 óránként léptetett timelapse chartokkal laborkörülmények között:
[link]

Máshol otthoni mérésekkel napi hullámzások vannak az eredményekben, a hőingadozás miatt. Egy jelentős, mérhető mechanikai lazulás az egész fej/fülhallgatóipart horrorrá tudná tenni, ahol hisztérikus roham törne ki bizonyos gyártók X éve kiadott szériájáért, aminél akkoriban éri el a membrán az ideális korát, ahol könnyfakasztóan tökéletes paraméterekre lesz képes pár hónapig, majd elöregszik és kuka. Külön audiofil sommelierek demonstrálnák a second hand earphone szalonokban a legjobb évjáratokat. Na szerencsére nincs így. Simán csak megszokod/megszereted a hangját, és megtanulod jól felvenni/beilleszteni.

(#81882) _NCT válasza _NCT (#81878) üzenetére


_NCT
őstag

Én vissza is vittem, mivel 14 napon belül voltam, viszont egy dolgot majdnem benéztem, hogy higiéniai termékről van szó, ezért csak méltányosságból vették vissza. Habár mondtam, hogy az ellenőrzőn is elbukott a termék, nem eredeti. Erre azért érdemes mindenkinek figyelni In-Ear füleseknél.

Lehet bepróbálok máshonnan egy ES18S-t vagy valami olcsó JVC-t. Ha nem vették volna vissza, azért a 12 rugó eléggé fájt volna egy hulladékért....

(#81883) Tulku válasza -NoVa- (#81879) üzenetére


Tulku
veterán

Vannak erre grafikonok...láttam...változik...nem keveset...füleg a dinamikusoké...

Én kb 50 fülest, fejest járattam be, a legbrutálisabb egy soundmagic fejes volt, ott konkrétan először nem volt zongora és hegedú Bach zongoraversenyén.

200 (!) óra után indult el a fejes...

(#81884) fericske válasza Tulku (#81883) üzenetére


fericske
addikt

A Final audio a belépő E3000-hez javasolt 200 órát.
Én is bejárattam már pár fejest, fülest. Van amelyiknél szinte semmi, vagy semmi változás nem volt, meg van amelyiknél jelentős változás volt.
Ez saját tapasztalat, nem is nyitok róla vitát senkivel.

(#81885) Tulku válasza fericske (#81884) üzenetére


Tulku
veterán

Soundmagic füleseknél én spec eléggé éreztem, armatúrások (!) közül két esetre emlékszem; UM pro50 mikor először megszólalt, vissza akartam küldeni, mondván hibás, de 5-6 óra múlva kezdtem megnyugodni, jöttek a középhangok....aztán az U18t volt az igazi meglepetés...2-3 óráig semmi mély....a második harmadik napon jöttek meg igazán (ekkor volt a találkozó is) aztán kissé túltolta...el is adtam...

(#81886) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Sziasztok
Valaki ismeri vagy tesztelte már a KZ ZSN pro, és CCA CA4 fülest? Kiváncsiságból rendeltem 1-1db ot, de jó lenne pár infó. Magyar tesztet ezekről nem találtam, de külföldi tesztekben dicsérik őket. Persze ebben az ár kategóriában elég jók.
Köszi

(#81887) dragonfx


dragonfx
veterán

sziasztok!

miért jobb olyna fülest használni ami bunkszli angy és külön csatis cserélgetős kábele van?
azt gondolnám +1 törés a kábelen megszakítás.romlik a jel.
mégse?
ok praktikusabb.eltörik nem kell kidobni csak kábelt veszel.
de mi értelme ezen kivül?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#81888) SirRasor válasza H2o-pok (#81886) üzenetére


SirRasor
őstag

Nekem erről ez a ranglista jut eszembe.

Például itt egy érdekes rész:
Ajánlottak között:
KZ ZSN - KZ hit the jackpot with this one. The ZSN sounds crystal clear and hugely detailed, has an amazing soundstage, upfront vocals and an addictive sub-bass.

Nagyon nem ajánlottak:
SoundMagic E10 ($40): WhatHifi’s years long winner of budget earphones lacks detail and depth — buy a $5 UiiSii HM7 and save your money :Y

WTF?

Egyébként szerintetek mennyire jó a lista?

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#81889) #16820480 válasza dragonfx (#81887) üzenetére


#16820480
törölt tag

Olcsó füleseknél nem sok értelme van, mert nincsenek annyira olcsók a kábelek, hogy megérje cserélgetni. Egy 50+ ezres fülesnél azért már nem szívesen dobja ki az ember, meg forrasztgat, ha nem muszáj.
A másik meg az, hogy sokan szeretik drágább kábelre cserélni a gyárit, erre vannak az ilyen-olyan ezüstözött, vagy teljesen ezüst kábelek, meg a sok N-es réz kábelek.

(#81890) dragonfx válasza #16820480 (#81889) üzenetére


dragonfx
veterán

mitől jobb az ezüst és réz kábel?
jobban hangosabban szól?
jobban döng?
tisztább?
akkor ez a kz kategóriába érdemes ezzel foglalkozni?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#81891) dragonfx válasza SirRasor (#81888) üzenetére


dragonfx
veterán

uiisii hm7et csak dicsérni tudom.
5$ ért nagyon best buy.
nincs jobb nála.
nem tudok semmit felhozni ellene.de komolyan semmit.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#81892) Breki válasza H2o-pok (#81886) üzenetére


Breki
veterán

Nekem most jött

AK KZ ZSN Pro

[link]

és CCA C10 4BA+1DD

[link]

Én is azért rendeltem mert sok külföldi tesztben dicsérték, illetve a reviewek is jók róluk.

Az itteni hozzászólásokat is elolvastam róluk, tudom, hogy itt elég vegyes a megítélése.

Itt találtam kicsit részletesebb magyar nyelvű leírást róluk.

[link]

Egyelőre utóbbit próbáltam, tetszik olvastam, hogy valakinek kényelmetlen, nekem nagyon jól illeszkedett és kényelmes.

Az engem is érdekelne, hogy az almárka teknikailag miért drágább?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#81893) darvinya válasza #16820480 (#81889) üzenetére


darvinya
titán

Én erre az N-es kifejezésre lennék kíváncsi, mert ilyenről nem tudok.
Max. Oxigén mentesen készített, és kristály szerkezetesként készített kábelekről tudok.

Gyanítom az N-es kifejezés, megint HiFi-sta placebo hatást keltő.
Vagy kábelben vezető számot jelöli, ami vicces 7N-nél, mert 7db hajszál vékony vezető nem sokat ér.
Én pl: 10-19N ( :D ) kábelt használok csak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81894) #16820480 válasza dragonfx (#81890) üzenetére


#16820480
törölt tag

Réz kábel van minden fülesnél, itt az anyag tisztasága/minősége az, ami a drágábbakat megkülönbözteti. Az ezüst általában világosabb hangképet ad (több/tisztábba magas).

Szóval nem fog tőle jobban döngeni. Döngő fülest nem nagy művészet csinálni, a kínaiak 5-10 dollárból kihozzák. Hangos is lesz, döngeni is fog a mély. A drágább fülesek általában tisztább, részletesebb hangot adnak, kiegyenlített hangképpel (ahol megfelelően és arányosan hallani a mély-közép-magas tartományokat), megfelelő térrel, stb stb. És ezen tulajdonságok nagyjából mindegyike teljesen felesleges például pop meg elektronikus zenékhez, mert azokat egyszerűen nem úgy készítik, hogy ezek fontosak legyenek.

darvinya: Az N-szám azt jelenti, hogy milyen tisztaságú a réz. Mondjuk egy 5N-es kábel az 99,999%-os tisztaságú. Amit hallottam anyagtechnikustól, az valami 6-7 környékén van a mérési pontosság határa, ami afeletti, az teljesen önkényes számozás (mint a 6-7 csillagos hotelek).

[ Szerkesztve ]

(#81895) Breki válasza dragonfx (#81890) üzenetére


Breki
veterán

jobban döng :-))

KZ-nél még ez is opció, kinek tetszik kinek meg nem.

Hogy ez miért is jó? Mert egy kábel törés esetén nem kell kidobnunk a fülhallgatót, de még arra is van lehetőség, hogy egy olyan vezetéket szerezzünk be a két driverhez, ami Bluetooth képes. Így szintén nem kell kidobnunk és vásárolnunk egy másik fülhallgatót, ami megint ki tudja, mennyibe kerül, ha már megszoktuk az előző minőségét. Így csak egy Bluetooth képes vezetéket kell szereznünk hozzá, amihez csak csatlakoztatni kell a hangkeltőket és kész, máris egy nyakpántos Bluetooth fülhallgatónk van. N

[link]

Hybridekről itt és a téma összefoglalóban olvashatsz bővebben.

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#81896) darvinya válasza #16820480 (#81894) üzenetére


darvinya
titán

Nem érzed ellentmondásnak 5N az 99.999%-os tiszta réznek felel meg?
Akkor bronzt minek jelölnéd -5N?

Tehát placebo, és jobb hangzású, mint valóban százalékos jelölés.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81897) f4lcon válasza darvinya (#81896) üzenetére


f4lcon
őstag

az 5N az 99.999% tiszta ezüstnek felel meg.
N szám Tisztaság %
1N 90%
2N 99%
3N 99.9%
4N 99.99%
5N 99.999%

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#81898) kemcso válasza darvinya (#81896) üzenetére


kemcso
Ármester

Kérlek tartózkodj ezektől a sommás kijelentésektől, amiknek semmiféle alapjuk nincs és még komplett hülyeségek is. Pl most senki se mondta, hogy a tisztább anyagú kábel jobban is szól (csak te, hogy nem), egyszerű anyagtechnikai jelölésről volt szó, amit még fennen hirdetsz, hogy nem ismersz...

(#81899) darvinya válasza f4lcon (#81897) üzenetére


darvinya
titán

Egyre jobb. :D

(#81898) kemcso

Persze, hogy nem ismerem, mivel semmi értelme nincs.
Tanultam anyag tisztaságról, mivel ez kellett vezetékméretetéshez.
Ott csak százalékokkal számolhatunk, s nem légbölkapott HiFi-sta placeboval.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81900) #16820480 válasza darvinya (#81899) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, hifista hülyeség, ezért van anyagtechnikai leírásokban is szó róla... [link] [link] [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.