Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81601) Tulku válasza kuntics (#81600) üzenetére


Tulku
veterán

Custom fit-et kell rá csináltatni a Microsonicnál...

(#81602) vicze válasza -NoVa- (#81599) üzenetére


vicze
félisten

Én majdnem hogy előrendeltem októberben BTR3-at és december óta nem foglakoztam vele, az addig az app szinte semmire nem volt jó max. dísznek, és semmit nem tudott abból amit írtál. Ugyhogy majd ránézek megint.
Hozzáteszem a ES100 is elég félkész SW-vel jött még 1.5éve, és úgy 1év kellett, a mostani állpothoz.
M0 se volt más, de az maradt a száraz hangú élettelen.

(#81603) gaben22 válasza kuntics (#81600) üzenetére


gaben22
senior tag

Jól értem van egy t20-ad és nem szimmetrikus a bal és a jobb? Az elég komoly QA probléma szerintem. Én visszaküldeném gariba. Amúgy az bárkivel megeshet, hogy a bal és jobb füle nem egyforma, egyik hallójárat szűkebb... Ilyen esetekben egyszerűen nem egyforma méretű gumiharangot kell betenni. De esetedben ezek szerint ez nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#81604) vicze válasza gaben22 (#81603) üzenetére


vicze
félisten

Rosszul érted, a T20 és a VSD3 közti különbséget írta.
Kb. az anatómiai rendellenesség ha a két füled egyforma. :) Sajnos ezért megesik az ilyen.

(#81605) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok. Redmi airdots hangminőségéről tud valaki nyilatkozni,aki vásárolt?egy olcsó Soundmagic E18s képest milyen lehet?basszusokat ellehet felejteni?

(#81606) Tulku


Tulku
veterán

Westone W4r project ready....

A kiindulás:

Tehát az a 10 kHz-ig tartó emelkedés engem rettentően zavart (másokat is, damperezték, tettek elé 100 ohmos adaptert...stb) így átépítettem.

A DTEC kapott 4,7 ohmot és a kivezetéshez egy 1000 ohmos dampert, a WBFK egy 0,33 uF-os kondit, az FK pedig egy 4,7 uF-ot...majd a vetőcsőbe bekerült a közös 1500 ohmos damper:

Nos a végeredmény elég jó lett (hajam kihullt mire kikísérleteztem) számomra így értelmezhető a zene...

A vetőcsöve nekem rövid ezért úgy gondolom nem soká mást fog boldogítani...persze sokan rendelkeznek kis fülekkel, nekik biztosan jó egy ilyen kicsi test...na nekem már nem....

[ Szerkesztve ]

(#81607) dioka7 válasza vicze (#81587) üzenetére


dioka7
senior tag

Amit a CIEM kialakításról írtam, az tényleg hülyeség, újra olvastam.

Nem szűkítettem le a lehetőséget 1 db-ra, hanem 1 fajtára. És ezt sem azért, mert ez "tetszik", hanem, mert ez az egyetlen, ami megáll a fülében. 20-30 percenként ez is kiesik, többek közt ezért is kell vezetékes, hogy ne hagyja el, de a többi 2 percre sem áll meg, szóval ez a 20-30 perc még elviselhető.

Azért nem earpods, mert eddig 2 volt neki, (egy amit a telefonhoz kapott, és egyet már vett), egyik sem bírta bő fél évnél tovább. Mind a 2 esetében a jobb oldali elnémult. Nem tudom az okát, de ez van sajnos. Ahhoz meg kicsit drága, hogy fél évente újat vegyen belőle.

Másik kollága ajánlotta a VE Monk Plus-t, azt megnéztem, lehet hogy teszünk vele egy próbát. Régen hasonló kialakítású panasonic fülhallgatója volt, ami 7 évet bírt, de már nem gyártják és annak nem volt mikrofonja sem. Pedig az nagyon jól szólt. :(

Azért köszönöm a tippeket/tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#81608) Bodz


Bodz
nagyúr

Jól emlékszem, a Meizu Live a Brainwavz B400 rokona, csak a körítés lényegesen igényesebb (tok, ház, kábel, filterek)?

[ Szerkesztve ]

(#81609) Tulku válasza dioka7 (#81607) üzenetére


Tulku
veterán

CIEM, ha jól van megcsinálva a test, nem esik ki....

(#81610) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Vettem egy Galaxy Buds-ot kedden, szerdán használtam utoljára, azóta a tokban pihentek. Ma kivettem őket a bal 100% a jobb 30% töltöttségen volt, majd egy bő fél óra használat után 95 és 15-re merültek. Gondolom ez akksihiba. Vagy kell pár töltés mire beállnak?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#81611) -NoVa- válasza petymeg (#81610) üzenetére


-NoVa-
addikt

Ha a jobb oldalit visszarakod, tölt? A töltő kontaktpont tiszta? Zsírosabb fülűek simán leszigetelhetik akaratlanul, ez alkati kérdés.

(#81612) petymeg válasza -NoVa- (#81611) üzenetére


petymeg
addikt

Tiszta és tölt. Furcsa, hogy 4 nap alatt a tokban pihenve 100%-ról merült 30-ra. A másik meg semmit. Terhelés alatt pedig 2x gyorsabban merül. Most egy óra alatt a bal 5 a jobb 10-et merült.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#81613) Yofej75 válasza petymeg (#81612) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Lehet akár az akkumulátorok között is ekkora szórás. Nevetségesnek tűnhet de nem elképzelhetetlen. Vettem egyszerre kér ugyanolyan aktivitásfigyelő "karórát". Ugyanaz a típus, egyszerre lett kibontva a kettő. Az enyém 5 napos üzemidőt is kibírt, páromé hármat alig. Nem noname alibabás cuccok mielőtt megkérdeznéd. Ez van...

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#81614) vicze válasza petymeg (#81610) üzenetére


vicze
félisten

Normális. Ugyan így viselkedik nálam is.
Az történik, hogy a töltő előbb a bal oldalt tölti fel majd a jobbot, ha nem volt elég szufla a tokban akkor simán lehet, hogy a jobb nem töltődik fel teljesen elég bosszantó.
A merülés meg csak akkor azonos ha azonos szinten vannak. Illetve az app csak 5%-onként mutatja, ha pont a határon vagy lehet hogy kevésbé látod egyenletesnek.

(#81615) -NoVa- válasza petymeg (#81612) üzenetére


-NoVa-
addikt

Nálam kb szinkronban mennek le 100%-ról, de pár naponta töltöm a tokot.

(#81616) petymeg válasza vicze (#81614) üzenetére


petymeg
addikt

De az is normális, hogy csutkára feltöltött tokkal lemerül 30 %-ra 4 nap alatt? Ennyire nincs standby ideje? Vagy még nincs az akksi bejáratva?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#81617) darvinya válasza petymeg (#81616) üzenetére


darvinya
titán

Mint írták, a tok akkuból nem egyszerre tölti fel.
Így, ha nem marad szufla, akkor másik nem töltődik fel.
Hálózatra dugott tokkal kellett volna feltölteni, és akkor biztosan lett volna tartalék mindkét egység feltöltésére.
Ezt most is megteheted.
Ha ezután sincs közel egyformán, akkor garanciáztasd.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81618) f4lcon válasza Bodz (#81608) üzenetére


f4lcon
őstag

láttál valahol olcsón?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#81619) petymeg válasza darvinya (#81617) üzenetére


petymeg
addikt

Az a gondom, hogy nem voltak lemerülve teljesen vagy csak 80 %-ig, mindkettő. És így tettem be őket szerdán a teljesen feltöltött tokba. Aztán mára a tok lemerült meg a jobb oldali 30% -ra. Ez szerintem nem normális.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#81620) Bodz válasza f4lcon (#81618) üzenetére


Bodz
nagyúr

Alin 110 dollár.

(#81621) f4lcon válasza Bodz (#81620) üzenetére


f4lcon
őstag

és eredeti? mert az eredetiben Knowles armatúra van

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#81622) Tulku válasza f4lcon (#81621) üzenetére


Tulku
veterán

A gizmochina.com-on a robbantott BA ábrán ott figyel a Knowles jele...a geekbuying.com-on viszont már ugyan azon az ábrán nincs rajta...

Én arra tippelnék, hogy valami almost Knowles armaturák lesznek ezek...

(#81623) Bodz válasza f4lcon (#81621) üzenetére


Bodz
nagyúr

Honnan tudjam? Hamisítanak Meizu fülest?

(#81624) -NoVa- válasza Bodz (#81623) üzenetére


-NoVa-
addikt

Dehogy, azt pont nem.

(#81625) vicze válasza Tulku (#81622) üzenetére


vicze
félisten

Ha eredeti Miezu Liveban Knowles van. Marketingben meg van egy szép Designed by Miezu rajta, de egy sima Knowles 31129 ami a B400-ban is van. Ugye ez simán polcról levehető és minden tuning/csövezés nélkül jól fog szólni, vagy legalábbis ahogy a Knowles megálmodta, 80$ körül mozog az ára ha jól emlékszek.

(#81626) vicze válasza petymeg (#81616) üzenetére


vicze
félisten

Hát úgy 2hete van a táskában úgy hogy teljesen fel volt töltve minden.
Ball 100% jobb 85%, tok sárgán világít, elvileg 40-60% között. 100%, hogy jól érintkezik.
Kb. ennyi tudok mondani. Szerintem 4nap alatt csak akkor merülhet le szerintem, ha nem kapcsolt le valamiért.

(#81627) -NoVa- válasza vicze (#81625) üzenetére


-NoVa-
addikt

Végülis 120$-os lottó, csak török, thai, és arab nyelvű user review videókkal. Akár még jó is lehet.

(#81628) f4lcon válasza Bodz (#81623) üzenetére


f4lcon
őstag

hehe, mit NEM hamisítanak? :)
én óvatos lennék ezzel a dologgal

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#81629) Tulku válasza vicze (#81625) üzenetére


Tulku
veterán

A 31129 nem a TWFK Knowles saját elnevezése?

(#81630) vicze válasza Tulku (#81629) üzenetére


vicze
félisten

Csak sikerül rossz számot lenézzek Meizu saját oldaláról. :((( Ez ni. :) GV-32830 Nagykerben 65-80$ között van az ára.
31129 A TWFK-k rajta igen, jobban tudod a számokat. :P

A B400 is lejjebb ment 170-re.
A Live meg a hivatalos Store-ban is 150, szóval a 120 nem olyan elrugaszkodott ár.

[ Szerkesztve ]

(#81631) -NoVa- válasza vicze (#81630) üzenetére


-NoVa-
addikt

Csak egy olyan review-t találtam, ami együtt egymáshoz képest is viszonyította a B400-at és a Meizu-t. Az arra jutott, hogy az utóbbit túlságosan elhúzták mélyorientáltra.

(#81632) Tulku válasza vicze (#81630) üzenetére


Tulku
veterán

Ezt sosem értettem...leragasztott HOVDTEC, oszt vakargathatod, ha döngetni akarsz...persze kis testben ahol a bazi nagy HOVDTEC felel 20-1000.ért a többit meg bízzuk a wbfk-fk párosra...hát eléggébasszuserős szerkezet lesz....a frekimenete egy nyugodt dolgot sejtet, az biztos, hogy nem megy senki a falnak tőle, mert erősen visszafogott középmagasak és magasak jellemzik...bár 10 kHz-re erősen kapaszkodik, olyan W4r utánérzés...nem...hosszú távon nem szeretném...

(#81633) vicze válasza -NoVa- (#81631) üzenetére


vicze
félisten

A B400 ha jól tudom a többiek elég száraznak találták, szóval a mély kedvelőinek elég jó lehet, illetve ugye azért 3 filterrel hangolható. +/-2dB a mélyen.

(#81634) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!
USC Type C "male" headsetet szeretnék laptop 3,5 Jack "female"-be bekötni.
Nem találok hozzá adaptert.
Fordítva minden store-ban van, de ebben a felállásban (Jack male to USB Type C female vagy USB Type C female to Jack male) nincs.
Valaki találkozott már ilyennel? Hol? :)

(#81635) darvinya válasza zsoltip (#81634) üzenetére


darvinya
titán

Sehol nem fogsz találni, mivel te analógból(jack male) akarsz digitálisat (Type C female).
Egyszerűbb lenne USB átalakító Type C-re, s sz.gép végezze a digitalizálást.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81636) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Szeretnek vasarolni egy earbud fulhallgatot. Mostanaban sokfelet kiprobaltam, most pl. egy iear z290i van, de ez sem jo. :(
Olyanra vagynek, mint a regi Sennheiserem volt, csak mar nem emlekszem a tipusara. Ami tuti, hogy mindenutt lekerekitett volt a kulseje, es volt hozza egy felcsevelos doboz. (Mondjuk a doboz nem fontos.) Lehet meg ilyet kapni valahol?
Az interneten a Sennheiser MX 365-ot latom, de azt se nagyon tudom, hol tudom megvenni.
Tudnatok ebben segiteni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#81637) pulutodurumo válasza tvamos (#81636) üzenetére


pulutodurumo
őstag

VE Monk volt már?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#81638) tvamos válasza pulutodurumo (#81637) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez meg nem volt. Jo?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#81639) pulutodurumo válasza tvamos (#81638) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Itt a topikban sokszor előfordult mint ajánlott, olcsóbb earbud. A többiek majd írnak részleteket, nekem nincs ilyenem.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#81640) Bodz


Bodz
nagyúr

Akkor megnézem közelebbről a Meizu Live-ot, viszonylag rég vettem fülest, ez meg egész ígéretes.

(#81641) Yofej75 válasza zsoltip (#81634) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Szia!

Miért nem jó egy sima USB A - USB Type C átalakító?
Megúsznál sok fölösleges keresgélést és pénzkiadást (A/D konverter) valamint két konvertálást.

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#81642) zsoltip válasza Yofej75 (#81641) üzenetére


zsoltip
őstag

Igazság szerint mostmár a kíváncsiság is hajt. :DDD
Egyébként igen, teljes mértékben igazatok van. ;)

(#81643) Yofej75 válasza zsoltip (#81642) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Még az szóba jöhet, hogy a headset kábelt a saját konvertere "fölött" elvágod és megfelelő szerelt kábellel pótolod (4 pól Jack dugó). :DD
Így is megúszod a pénzkidobás egy részét és a totál fölösleges A/D és D/A konvertálásokat.

ezeöccá lesz a tanácsadás :DDD

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#81644) Breki


Breki
veterán

Nézem ezt a VE MONK-ot

Leírásban van egy ilyen, hogy 3 button+mic Android, de a választási lehetőségeknél csak az IOS-t látom, melyik ez?

a leírás

Illetve erről a DAC-ról van tapasztalat?

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#81645) XenHai


XenHai
senior tag

Sziasztok

BT FÜLhallgatót keresek.

Jelenleg a SoundMAGIC E10BT néztem. Rock zenére kéne és jó lenne minimum megütni a Xiaomi Piston 3 szintet. A telefon tud aptx-hdt is. Mi most a best buy? Árkategória kb 20K.

Üdv
XenHai

[ Szerkesztve ]

(#81646) kemcso válasza Breki (#81644) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglalót elolvasva nem biztos, hogy föltennéd a kérdést :) Nincs különbség már az iOS és az Android között bekötés szempontjából (főleg mert a szifonon nincs is jack...)

999$ az a DAC (ami VE-nél azt jelenti, hogy nincs belőle).

[ Szerkesztve ]

(#81647) Breki válasza kemcso (#81646) üzenetére


Breki
veterán

Elolvastam, a szabványt részt is ha erre gondolsz, de több helyen néztem és sokszor a képre is direkt rá van írva, hogy IOS, egyébként tudom, hogy nincs jack az én telefonomon sincs pont ezért érdekel a minőségibb dac.

De köszi azt nem vettem észre hogy átvált az ár!

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#81648) Tulku válasza Breki (#81644) üzenetére


Tulku
veterán

"Illetve erről a DAC-ról van tapasztalat?"

Igen....szerintem az ilyenek helyett már inkább BT...és akkor a kábel mizéria is jelentősen egyszerűsödik, ráadásul nem foglalja az usb aljzatot...

Minden a BT vonal felé mozdul (ezt 2 éve már megéreztem) szerintem idő kérdése és a zsinóros fülhallgatózás amolyan CD és LP hallgatási kiváltságként fog élni egy szűk szegmens részeként...

(#81649) darvinya válasza Tulku (#81648) üzenetére


darvinya
titán

BT technológia csak szükség megoldás lesz minőségi zenehallgatás téren, mert maga szűk átvitele miatt soha nem ér fel vezetékessel.

Max. Elképzelem, hogy 2.4GHz WiFi -n lesz kommunikáció.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81650) pulutodurumo válasza Tulku (#81648) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Már én is alig veszem elő a zsinóros füleseket. Podcastet hallgatni, bringán telefonálni pont jó a BT. Ettől függetlenül igényelném a 3,5 jacket a következő telefonomra is.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.