Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81351) darvinya válasza Tulku (#81350) üzenetére


darvinya
titán

Grat.
Gondoltam, hogy visszatérsz, azért TWS soha nem fog ezt a szintet elérni.
Olyan Headset marad mindig.

Jól látom, hogy bronz kábelt használsz.

Más

Ma teszteltem tovább Panasonic RP HV154-et, s csúnyán elbukott RP HS6-hoz képest.
HV154-nek azonkívül, hogy stabilitási gondja van a csúszós felület kialakítás miatt, negyed¼ annyi teret ad, mint HS6, hiába szorítom oda.
Persze app trükkökkel lehet ezen javítani, de HS6 ekkor már fejhallgató szintet üt.
Úgyhogy kedden repül vissza webshop -ba, mert ennyit nem ér meg.

Szomorúan tudomásul kell vennem, hogy Koreából kell rendelnem HS6-ot méregdrágán, de legalább Japán lesz és nem kínai verzió.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81352) bot1978


bot1978
senior tag

Megjött a hibás Beyerdynamic Byron németből. Többet hirdetett a srác ebay-en, ezért leírom a tapasztalatokat. 3k- alkatrésznek hirdetve
Nekem csak a driver kellett, szóval nem kezdtem vacakolni a fenekének a levételével, elvágtam a gyűrűt oldalról és ki is pottyant a hibátlan driver.
Ez a rizikó része, hogy kábel vagy driver, mindkét oldalon hibátlan volt a hangszóró. Beletettem az AKG bogyójába, ennek sajna meghalt az egyik AKG drivere, ezért kellett valami donor.

A lényeg a hang. Viszonyítási alapom a fejhallgatóm. Ehhez képest értem, amit írok.
A részletessége az egyetlen, ami tetszik. Én olyan vonalakat építek magamnak, hogy ne kelljen EQ mert nem szeretem, de a hangképe EQ nélkül ennek nagyon vacak. Nagyon sok a mély, minden más meg halk, szerencsére a FiiO-n az EQ egész elfogadható minőségű, szóval ki tudtam hozni belőle valami hallgathatót, de ráadásul még nehezen hajtható is. A FiiO-n 50 nél kezd csak megjönni a hangja alatta szinte alig szól...

Szóval nem ajánlom. Szerintem aki ezért anno 20 rongy felett fizetett az megszívta, biztos hogy van jobb is.

(#81353) Tulku válasza bot1978 (#81352) üzenetére


Tulku
veterán

Ennyit sz@rakodni dremellel, hogy egy 0 drivert kitermelj...erőt, egészséget....

(#81354) nyisziati válasza s4tch (#81348) üzenetére


nyisziati
veterán

Beríliumosat lehet, hogy nem árulnak, de megfelelő minőségűt simán találni.

(#81355) vicze válasza nyisziati (#81354) üzenetére


vicze
félisten

Nagyon el vagy tévedve, de tényleg ritka durván.

(#81356) nyisziati válasza vicze (#81355) üzenetére


nyisziati
veterán

Na jó, hagyjuk.
Oldalsávból törölve.

(#81357) gianni85


gianni85
veterán

:R

(#81358) bot1978 válasza Tulku (#81353) üzenetére


bot1978
senior tag

Vékony az a gyűrű, ráadásul alu. A hsz-t tovább tartott megírni, mint ezeket elvágni és kibontani a drivert.

A szomorú az, hogy ehhez a bontott driverhez mérhető sincs után gyártva külön. Amit lehet rendelni aliról az meg sem közelíti még egy 10k-s füles gyáriját se sajnos. Ma már csak a BT verziót lehet kapni ebből, de azt meg 50k körül láttam, amikor rákerestem, hogy hibásan ér e ez vajon 3k-t. Olyan 20k körül volt a sima vezetékes. Azért hallani rajta.

EQ-val nem rossz. Ha nem tolakodó a mély onnan már a felbontása jó. Ahhoz képest, hogy csak egy hangszóró hozza azt a prémiumos részletességet, csak fura, hogy EQ nélkül ennyire rossz, valahogy sok a mély. Persze lehet, hogy számít valami vajnyit, hogy nem az eredeti hüvely van mögötte. Ki tudja, lehet hogy rontottam rajta.
Végül is nem bántam meg, 3k-t nekem megért, mert nincs jobb, amit beletehettem volna, de FiiO nélkül ez a füles nem jó.
Telefonnal már van annyira gáz, ahogy szól, hogy lehet, hogy valami olcsóbb kínai is jobb.

(#81359) pulutodurumo válasza bot1978 (#81358) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Byron a.k.a. SoundMagic E10 nem rossz pedig. Nem is hű de jó, egy kellemes populáris hang. Nekem van egy, kaptam ajándékba.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#81360) Tulku válasza bot1978 (#81358) üzenetére


Tulku
veterán

Esetleg próbálj meg ráforrasztani a melegérre mindkét oldalon 10-20 ohmot...lehet az megszelidíti a mélyeket...egy próbát megér...lehet 30 ohm is, de ha hat, akkor az már meg is szüntetheti...

Vicze: Mintha klasszikus zene fórumon valaki Rachmaninovval szemben Dörömböző Nintendót próbálná felhozni azonosságként....nekem olyan "írjunkideisvalamit háthanőahozzászólás mennyiség" effekt volt ez a kérész életű ittlét.... :)

(#81361) darvinya válasza bot1978 (#81358) üzenetére


darvinya
titán

Csak akkor lesz ugyanolyan hangja, mikor ugyanolyan kialakítású driver-t raksz be.
Már reflex lyukak és ezek csillapítás hiánya, vagy plusz, megváltoztatja a hangképet.
Másik amire még figyelni kell driver behelyezésnél, hogy nem mindegy milyen szöget zár be.
Mert a dobhártyaval egyenes szöget bezáró reflex nyílás eredménye a túlzó mély.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81362) #16820480 válasza bot1978 (#81358) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk attól ,hogy valami random drivert belepakolsz egy valamilyen házba, még nem lesz jó hangja. Megfelelő csillapítás, hangkamra kialakítás meg hasonlók kellenek.

(#81363) Tulku válasza darvinya (#81361) üzenetére


Tulku
veterán

Azt lezárnám és a driver háta mögött addig tágítanék egy lyukat, amíg belőném....

De inkább maradok az armatúráimnál.... :)

(#81364) darvinya válasza Tulku (#81363) üzenetére


darvinya
titán

Reflex nyílás az a driver-en van, azt lezárva teljes basszus vesztéssel jár.
Még, ha testet faragod nagyobbra.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81365) Tulku válasza darvinya (#81364) üzenetére


Tulku
veterán

Én reflex nyílásnak a testen lévő nyilást hívom, csak úgy mint hangfalnál....ennek nincs közvetlen köze a meghajtó egységhez, egy hangolási egység hangfalaknál, gondolom DD füleseknél sincs másképp...lásd Fericske is kísérletezett vmelyik Vsonic fülesnél a basszus válasz növelésével-csökkentésével a reflex nyílás szűkítésével-bővítésével..

(#81366) bot1978 válasza pulutodurumo (#81359) üzenetére


bot1978
senior tag

Valószínű én vártam a Beyerdynamic-tól túl sokat. Van egy egészen remek felbontású mélyközepe, de ha emelem az EQ-n a mélyet még az is tud jönni több belőle és zeneileg értékelhető módon, nem szétmaszatolva, de minden más viszont olyan, mintha lenne egy tekercs a jelútban.
Mintha csillapítaná valami.
A hangerő emelésével előjön egy kicsi közép meg valami kis csilingelés is, de kevés. Fú nem elég. Az EQ kiemelés miatt meg olyan bazári hifissé válik… Azt reméltem beszarásos hangja lesz, de nem szartam be sajnos. Fú nem.
Ez az, amikor ha van egy-két jobb cuccod, megszoksz egy hangminőséget és onnan már… mondogatom én magamnak, hogy jó lesz ez a vonatra, meg fú ez is jól szólt meg az is jól szólt, de azért hááát, savanyú egy kicsit. Ne vegyetek ilyet. Nem jó ez. Valami érzékenységgel kapcsolatos baja lehet. Ott van, majdnem ott van, de nincs ott. :DDD Nem jó. :(

(#81367) darvinya válasza Tulku (#81365) üzenetére


darvinya
titán

Ekkora méretű driver-eknél elsődleges reflex nyílás, magán a driver testén van.
Ebből lehet több is, de 1db min.
Akkor ott van még csillapítás változatok (pl: lyuggatot műanyag, mint segéd membrán, szivacs, papír).
Füles test reflex nyílás már a túlontúl basshead-hez kell.
Szóval több összetevőt kell nézni hangoláshoz.

De ez igaz armatúrákhoz is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81368) Tulku válasza darvinya (#81367) üzenetére


Tulku
veterán

Folyóba ugrok....

1. Balanced armatúra nem mozgat olyan légtömeget, tehát nem kell reflex nyílás a füles testen, ellenben vannak nyitott (Vented) armatúrák, ítt nyilván a minimális levegő tömeg mozgása általában eltérő frekvencia menetet eredményez, de nem igazán releváns a basszusválasz tekintetében, ám pl a közép tartományt eltolhatja

2. Reflex nyílásnak a hétköznapi akusztikában a dobozokon lévő nyílásokat nevezik, maga a dinamikus hangszóró eleve nyitott rendszerű. Szint minden DD fülesen van vmilyen reflex nyílás, ha nincs, akkor kiválóan kordában kell tartani a driver basszus energiáit, nyilván vannak példák, épp ógy mint ahogy vannak zárt hangfalak is, de - mint írtam is - itt a hangszóró készletet kell gondosan tervezni, illetve a hangváltónál figyelembe venni a zártságot.

(#81369) darvinya válasza Tulku (#81368) üzenetére


darvinya
titán

1. A nyitott armaturás pici testen is van reflex nyílás, csak mivel ezt a méretet szabad szemmel már nehéz észreveni 0.005-7mm és nincs csillapítója, emiatt néz ki úgy mintha nem is lenne.
De igaz, hogy armatúrásoknál ez nem szokás, és csak a pici testnél alkalmazzák.

2. Sokan tényleg hangfal dobozon lévő lyukkal azonosítják, de legtöbb akusztikus hangszeren is ott van.
DD füles testen lévő nyílás az adott driver-től függ, hogy van-e, vagy nincs.
Driver testen (mint írtam) min. 1db pici lyuk képezi hangerősítő/kiengyelítő (nem nevezem tovább reflex-nek) nyílás, amit vagy fedetlen, vagy fedet.
A lyuk lehet dóm mögött közvetlenül, ami mindig fedet.
Vagy peremnél, ami vagy fedetlen, vagy fedet.

Tervezésnél első lépésnél driver ön tulajdonságát kell figyelembe venni, utána jöhet a test, s végén dizájn.
Tudom ma már ez nem igazán van kommersz termékeknél, csak pont összekotorják.
Itt jön, hogy magát a driver-t, hogyan méred be, van milyen referencia testtel dolgozol, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81370) zsolesz777


zsolesz777
tag

Sziasztok!
Edzéshez kellene nekem füles,ami nem nagyobb mint egy AKG K324p...jó lenne minnél kisebb,de azért szóljon is.Egyenes,szimmetrikus kábel kellene és sima agybadugós kivitel.Tehát nem sport,nem fül mögötti. Árban nem nagyon akarok 10k fölé menni, SM es18-on kívül van valami használható cucc ebben az ársávban?

(#81371) bot1978 válasza zsolesz777 (#81370) üzenetére


bot1978
senior tag

Sennheiser cx sorozat hasonló, de hangban és tartósságban is sokkal gagyibb, mint az AKG, viszont kb. harmadáron van olyan 5k körül. Tipikus eldobós, fél max 1 év, de az első pillanatban sem szól úgy, mint az AKG, ezért mondanám, hogy vegyél azt, de én vettem Ebay-ről egy másodikat (elsőt itthon vettem anno és imádtam) és hamis volt. Köze sem volt hangminőségben az eredetihez és a nikkel lekopott a bogyójáról, pedig dobozos volt. Máshol meg kifutott. Szóval szerintem eredetit már nem lehet kapni sehol k324p-ből. Ami van az átverés.

(#81372) zsolesz777 válasza bot1978 (#81371) üzenetére


zsolesz777
tag

Nagy kár,mert jó cucc.Nekem kibírt 5-6 évet,pedig nem volt kímélve...323 xs-nek nézek majd utána ;)

(#81373) bot1978 válasza zsolesz777 (#81372) üzenetére


bot1978
senior tag

Fú ne tudd meg hány évig kínoztam. 3 teljes szett után gyártott vezetéket elhordott, mire elfáradt teljesen a törésgátló is a bogyójánál és lecsúszott a vezetéken, de még mindig szólt mindkét fele.
Akkor vettem a másodikat.
Arról kiderült, hogy hamis akkor annak a törésgátlójával és vezetékével ment újra a régi majd még egy évet amikor kipukkadt az egyik oldala.
Akkor vettem egy Sennheisert hatalmas csalódás hang, nem szerettem. Először a tartójáról lehámlott a textilbőr aztán meg is tört a gyári kábele, hihetetlen gagyi érzet árad belőle szerintem.
Jó, mondom akkor veszek valami ettől drágábbat, mert ez nekem kevés.
Akkor vettem innen egy Xears-t, aminek jó is volt a hangja (Sennheiser után pláne), csak nagy/nehéz volt a bogyója és kényelmetlen emiatt meg olyan bután is néztem ki. Lógott az a nagy fika a fülemből. De (nekem) drága is volt meg egyébként sem volt szívem szétgányolni a patika állapotú fülest csak a driver miatt, ezért továbbadtam hibátlanul itt az aprón.
El is vitték és mivel minden újnak ilyen nagy fém töltényhüvelye lett akkoriban, ezért nem találtam semmit és akkor kezdtem keresni valami jó drivert inkább az AKG bogyójába. Gondoltam, ha már úgy is szétgányolni akarom akkor veszek valami eleve megtört vezetékűt fillérekért.
És akkor megláttam ezt a mostani Beyer Byron 3k-ért az Ebay-en alkatrészként. Na, mondom ez mégdrágább, mint a Xears volt, hát csak jó lesz, de nem tuti. Ennél a Xears hangképe jobban tetszett, viszont az AKG bogyójában van, így legalább kényelmes és 3k-ból megúsztam.

Az az AKG bogyó (lehet hogy már idealizálom is az emlékeket) valahogy ügyesen megtart egy szerethető hangképet miközben elhallgat dolgokat a zenéből. Nem profi, de mégis szerethető. Nincs az az érzésed, hogy ez bizonyos frekin van benne egy lyuk. Ez a Byron ez lyukas, vacakolhatsz az EQ-val. Ugyan van az a frekitartomány amiben többet tud, de a jó felbontásával, a több részletével is inkább csak a saját gyengeségére mutat rá, nem tudja előnyére fordítani. Igazából nem tetszik, csak már ott vagyok, hogy pcsába az egésszel, ilyen lett, nem érdekel. Most ez van, szól amíg szól.

(#81374) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Hello!

Gondolkodtam, hogy vennék egy bluetoot-os fülhallgatót, mert sokszor zavaró a kábel, beakad meg ilyenek.

Az ár max 20k lenne és ha basszusosabb lenne a hangzás az nem lenne baj.

Ezeket néztem ki elsőre:

Macaw T1000
Macaw T1000PRO
Nuforce BE2
SoundMAGIC SM-E10BT-01
Jays t-Four

Két kérdés rögtön
A két Macaw között mi a különbség?
A nuforce-nak véletlenü ennyi az ára? ugyan az fehérben ugyanúgy alzán 16k felett van.

És persze a lényeg, melyiket vegyem?

A válaszokat előre is köszi.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#81375) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok, létezik olyan fülhallgató, aminek a kábele sokkal strapább mint a többinek? (5000 alatt)
Csajos állandóan összegyűrve teszi zsebre és nem sokáig bírja.
Xiaomi piston flat alirol jó lehet?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#81376) kemcso válasza anonymus89 (#81375) üzenetére


kemcso
Ármester

Nincs. Vigyázni kell rájuk...

(#81377) anonymus89 válasza kemcso (#81376) üzenetére


anonymus89
addikt

Rendben van köszönöm!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#81378) Tulku


Tulku
veterán

Nos rossz hírek....jó hírek...

A rossz, hogy az alap feltételek megteremtése (a 3D nyomtatók pontos, precíz kezelésének elsajátítása) sok időt vesz igénybe. Maga a végső helyre telepítés is egy hosszadalmas folyamat, ám mivel iso minősítésű bőrbarát UV gyantából épít (nem akármilyen ABS műanyagot rak össze) így magát a procedúrát is elég pontosan kell ismernie a szakiknak. Persze ha minden OK, akkor egyszerre akár 20-30 házat is kinyomtathat majd.
Nos ezek a folyamatok feltehetőleg júliusra kristályosodnak ki, addig a háztervezés várat magára.

A jó, hogy összeállítottam egy CIEM prototípust, nagyon pontosan betartva a megfelelő csövezést és láss csodát...csettintettem egyet, annyira jó hangja van. Laylához hasonlítva (ami ugye önmagában is erős túlzás) szélesebb, és alacsonyabb a tér, nagyjából, ha a Layla egy gömb, akkor a G2 egy ellipszoid. Sehol bántó kiemelés, agresszió, de megfelelő részletek, közép és felső magasak....nyilván sokaknak hallania kell...
Ez a Accupass-nak egy un Vented (nyitott) basszus szekciós változata, az bizonyos, hogy nem 2 BA hangja van, de majd a megmérettetésnél kiderül...

Annyit tudok ígérni, hogy egy akármilyen univerzális testbe megpróbálom bele hekkelni a legközelebbi füles találkozóig, hogy legalább páran mondjanak róla véleményt. Nyilván - különösen a vent miatt - a kaszni is meghatározó lesz a végső hang karakter szempontjából, de perpill ez lesz....

Most egy XB10-el, forza balanced kábellel hallgatom, nyilván viszem a végső kábeleit is (nem balanced lesz) illetve kéne egy sima (AK300?) és egy élénk hangú (vmilyen szabja) dap is, hogy a karakter különbségeket is halljam.

Nem szeretném csúcs DAP-hoz hangolni, árából következően, 70-200 ezres dap-oknak teljesen ki kell hajtaniuk...
Erre minden esélye meg van, mert Laylának XB10-nél gyakorta elfogy a kraft (tere szétesik) míg a G2 atomstabil...

Ha összehozom az univerzális változatot megírom a vetőcső vastagságát, de legalább 4 mm lesz...

[ Szerkesztve ]

(#81379) darvinya válasza Tulku (#81378) üzenetére


darvinya
titán

Ha már pH semleges gyantát használtok, akkor gondolom gyantapor tálcás 3D nyomtatót használtok erre a célra.

Nekem úton van egy USB DAP amibe Sabre dolgozik, és telefokkal együtt is működik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81380) f4lcon válasza Tulku (#81378) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem még megvan az Oppo HA-2 abban Sabre van.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#81381) Tulku válasza darvinya (#81379) üzenetére


Tulku
veterán

Nem por a gyanta...folyékony UV gyanta, kb 300 rétegben emel ki és azonnal UV-val megköttet...

Falcon: Az jó lehet, bár az asszem nem karcol annyira, mint mondjuk egy Fiio X7 I.

(#81382) darvinya válasza Tulku (#81381) üzenetére


darvinya
titán

Akkor az jó nagy gép, és rétegzés fog látszódni.
Ebben jobb a por változata, mert egyenletes felület képezhető lézer hevítéssel.
Rétegek meg por szemcse méretben van.

Ez jön USB DAP-AMP-ban SABRE ES9023.
Remélem Japánból 3 hét alatt itt van.

(Bocs, a kicsi értetlen írásért, nagyon fáradt vagyok, ráadásul vállam is fáj még)

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81383) Tulku válasza darvinya (#81382) üzenetére


Tulku
veterán

Öööö: NEM

Nagy gép(ek), több milliós berendezés(ek), nem látszanak a rétegek, tökéletesen sima a felszín.
Kérlek ne prejudikáld azt, amit egyébként is igen kevesen használnak ilyen szinten kis hazánkban.

(#81384) kemcso


kemcso
Ármester

Még mielőtt elharapózik ez a látszik-e a 3D nyomtató rétege vagy sem tegyünk itt egy pontot erre a szálra, és darvinya fogadd el amit Tulku mond, miután ő ismeri a gépet, nem te. :R

(#81381) Tulku igen, az oppo Sabre-je nem igazán karcol, de megér egy próbát, magasba húzóbb, mint az AK az tuti.

(#81385) -NoVa-


-NoVa-
addikt

Megjött aliról a 45$-os akciós FiiO F9SE, első pár óra használat után elégedetten kiraktam a Carbo Tenore-t a táskámból. Részletesebb, még jobban elkülöníti és pozícionálja a hangszereket, jól hangolt, nincs hangerőben és minőségben nagy kontraszt a driverek között, minden tartományban szebb a hangja. Ennyiért még nem hallottam jobbat.

(#81386) f4lcon válasza Tulku (#81381) üzenetére


f4lcon
őstag

sajnálom, hogy nem olyan f.o.s.c.h. mint egy Fiio ;] ;]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#81387) Tulku válasza f4lcon (#81386) üzenetére


Tulku
veterán

Hát e van...most nem a jóra bukok, hanem az extrémre...de azért jöhet :)

(#81388) csabi2008


csabi2008
tag

Sziasztok!
Van egy SoundMagic E50 fülesem, par napja a bal oldal vagy nemszól, vagy halkan megy, addig amig el nem kezdem mozgatni a jack csatit. Lehet köze hozzá, hogy a jack csatin elkezdett lekopni az aranyozott réteg? Vagy kábelhiba?

Ui.: most már sípol is

[ Szerkesztve ]

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#81389) dvids válasza csabi2008 (#81388) üzenetére


dvids
aktív tag

Az aranyozás véd az oxidáció ellen, de ha nincs látványosan korrodálódva a csatlakozó, akkor nem az lesz a hiba. Amúgy teljesen tipikusan így szoktak bedögleni a fülesek.

(#81390) darvinya válasza csabi2008 (#81388) üzenetére


darvinya
titán

Aranyozott réteg ilyet nem okoz.
Kábel hibánál fordulhat elő, de mint írod sípol, az már aljzat hiba, azaz forrás eszköz hibára utal.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81391) Tulku


Tulku
veterán

Nos egykor megígértem, most előszedtem....kizárólag a test alakja miatt...
Tehát vmi ZST hifi armatúrás csoda Kínából...sárga testvéreink arra nem gondoltak, hogy az armatúráknak esetenként bizonyos csillapítás nem árt...ezt meg is tudnám oldani, de mikor kibontottam láttam, hogy különböző helyzetben és mélységben találhatóak ezek...márpedig ha nincs csövezés, akkor is kínosan kellene ügyelni a térbeli elhelyezésre, de ahogy látom ez nem zavarja őket...megpróbálhatom finoman kibontani, de annyira teli nyomták meleg ragasztóval (vagy a mostanság elterjedtebb gyorskötő szilikonnal) hogy a vezetéknek is jutott bőven...de ha sikerül ráhegesztek egy barna dampert, azzal mutatom be, mennyivel szelídülhet így a hangkép...persze füles találkozóra majd viszem...

(#81392) atti29 válasza Tulku (#81391) üzenetére


atti29
tag

Üdv,
Elsősorban sok sikert a megvalósításhoz,másodsorban mikor lesz füles találkozó és hol szoktátok tartani?! :)

(#81393) Tulku válasza atti29 (#81392) üzenetére


Tulku
veterán

A füles találkozó egy kollektív kínaizással egybekötött örömünnep, a Spicy Fish nevű sárga testvéreink által üzemeltetett étterem szokott otthont adni neki...

[ Szerkesztve ]

(#81394) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Üdv! TWS fülhallgatót keresek főleg sportoláshoz (kondi) szóval fontos, hogy stabilan maradjon a fülemben mozgás közben is de utcán is használnám. Ami fontos, hogy legyen jó mély benne mert főleg goát hallgatok. Kb 30k amit szánok rá. Ezeket néztem de ha tudtok jobbat ajánlani az megköszönöm:
Xiaomi Airdots TWS
MEIZU POP Wireless (eddig ez a befutó)
Lenovo Air TWS

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#81395) darvinya válasza Tulku (#81391) üzenetére


darvinya
titán

Megér annyi energiát átépítés, hogy tényleg jó legyen?
Értem ez alatt, hogy ragacsot kiszedni gyenge PET testből.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81396) Tulku válasza darvinya (#81395) üzenetére


Tulku
veterán

A válasz: NEM

De megígértem...nyilván semmi értelme...talán a kapott módosulást elmenteni a köztudatban (egy damper mit hozhat a konyhára középmagas csillapításban)....

(#81397) Bennyboy válasza Bennyboy (#81394) üzenetére


Bennyboy
őstag

Bocs kifutottam a szerkesztésből. 45k a max amit szánok rá. A jabra elite active 65-t ajánlott?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#81398) f4lcon válasza Bennyboy (#81397) üzenetére


f4lcon
őstag

igen, az ajánlott.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#81399) darvinya válasza Tulku (#81396) üzenetére


darvinya
titán

Mikor ATE szedtem ki a driver-t, valami szilikon cementtel ragasztották be és annak bontásakor PET test mikró repedések lettek.
Emiatt már többet nem zárt rendesen.
Lehet ebbe nem az van és a test sem az, de ha abból vannak, akkor csak szívás lesz, és várt eredmény elmarad, mert test nem zár.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81400) Tulku válasza darvinya (#81399) üzenetére


Tulku
veterán

Van Fotofix, Fotoplast és a jól megszokott UV top coat is...attól nem félek...

Annyit fogok mindösszesen tenni, hogy megpróbálom kb 2-3 mm-t hátratolni és ott rögzíteni (ahogy egyébként az armatúrákat szoktam) ha ez sikerül, akkor rátehető (szintén lakkal) a damper...

Most a nagyobb bajom, hogy kellene IEC 711 standard coupler (vagy Zwislocki)...de azt hiszem max 2CC couplerem lesz...és akkor kalibrálhatok ezerrel, ráadásul a magasaknál nem lesz pontos a mérés...mondjuk azt is tudom majd korrigálni...drága szakma ez a hangmérés... :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.