Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81301) patomi válasza kemcso (#81300) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm :R Olvastam itt róla, meg tesztet is találtam, lehet ő lesz a befutó. Sajna tök lutri az egész, mire az ember talál valamit ami viszonylag normálisan szól.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#81302) biokox válasza Tulku (#81296) üzenetére


biokox
tag

Azért a lelkes tesztelők ne egy telóval akarják tesztelni!

(#81303) Tulku válasza biokox (#81302) üzenetére


Tulku
veterán

Nyilván a képességei maximumát nem telefonon fogja bemutatni, de ott is meg kell szólalnia normálisan..

Sajnos egyedül ezekkel az usb-s mikro kütyükkel lesz probléma....ott valóban tökéletesen mind1 mit teszel a drót végére...

Annál már egy akármilyen zsinóros BT megoldás is 1000x jobb lehet...no ezen is el lehet gondolkodni, nyilván ott az elektronikát zsinórostól venni kell...de ez már eléggé előre szaladt agymenés....előbb legyen kész a modell...

(#81304) f4lcon


f4lcon
őstag

@Tulku tesztelni én is beállnék, nyilván :B

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#81305) darvinya válasza Tulku (#81303) üzenetére


darvinya
titán

Abban igazad van, hogy USB pici kütyük nem tudják meghajtani fülhallgatókat, mert semmilyen DAC-AMP nincs bennük.

De egy normális USB DAC-AMP már meghajt rendesen bármit (max. 300Ω-ig), csak hát kevés ilyen kütyü van, ráadásul telo aksijából is rendesen eszik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81306) Tulku válasza darvinya (#81305) üzenetére


Tulku
veterán

Nem tudom, egy telefon egyáltalán mekkora energiát képes átengedni ott ( nagyobbat mint a saját akksi ereje biztos nem) márpedig ez nagyban befolyásolja a kapott hangot...

Nyilván az emberek 90%-a a stock átalakítót választja, hajtja, erre írtam, hogy azok sajnos biztosan nem fogják kellőképp megszólaltatni...arra azért nyilván törekszem, hogy ne csak a HDP-R10 és az SP1000 tudja hangra bírni (vicc volt) persze nem is ez a cél...

Egy XB10-en már el kell tudnia muzsikálni....

2pin-es csatlakozója lesz egyébként (kérdezted)...mmcx-et nem szeretném...

(#81307) darvinya válasza Tulku (#81306) üzenetére


darvinya
titán

Type C max. 2A-t tud átadni 5V-on, és ez már szép teljesítmény kihozható.

De mint írtam, ne vegyük egy kalap alá egyszerű gyárilag hozzá adott izét, mert azokban nincs DAC-AMP, és ekkor töltő elektronikába épített analóg átalakító (ez nem DAC-AMP) működik, amin legmininmálisabb teljesítmény/hanggal dolgozik.
Mondhatni számmal: 8bit/24kHz/96kbps VBR minőségnek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81308) Tulku válasza darvinya (#81307) üzenetére


Tulku
veterán

Kérdéses, hogy ezt az energiát (5Vx2A=10W) tudja-e egyenletesen biztosítani a telefon...mert ugye eredendően nem erre lett szerkesztve...

De ennél is lényegesebb, hogy ezek a zsebpiszoknyi "izék" valóban a hangtechnika megcsúfolásai, még a TWS fülesekben is komolyabb ügyeket találni...

(#81309) darvinya válasza Tulku (#81308) üzenetére


darvinya
titán

Hogyne tudná.
Ráakasztott OTG-n háttértár vinyót is elbírja stabilan.

De már írtam, hogy gyárilag adott jack adapterben nincs DAC-AMP.
Meg a legtöbb olcsó jack adapterben nincs semmilyen DAC-AMP.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81310) vicze


vicze
félisten

Még mielőtt valaki elhinné megint a hülyeségeket.
Minden gyárilag adott USB to Jack átalakítóban kötelezően kell legyen egy DAC és valamilyen szintű akár integrál AMP is.
Átalakítót szinte kizárólag USB-C-hez adnak, ami csak nagyon nagyon kevés esetben támogat USB Analóg audót és az esetek 98%-ban csak USB audiót támogat. Ebben az esetben a digitális jelet át kell alakítani analóggá, így az átalakítóban kötelezően KELL legyen DAC különben az egyesek és nullák sorozatát hallgatnád. AMP nélkül pedig az ég világon semmit nem hallanál mert olyan halk lenne a DAC kimenete.
Maga az áramkör ára 0,5-1$ között van, szóval 1,5-ért kihozható egy átalakító.

Léteznek Analóg USB-C-t támogató telefonok, de rettentő kevés, létezik analóg átalakító is, ezek vannak általában 1$ körül vagy alatta, ha értelmes az eladó feltüntetni azt a pár telefont amivel kompatibilis.

(#81311) #16820480 válasza Tulku (#81308) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk gyanítom, hogy a 3,7V-os akku a telefonban nem tud peak teljesítmény mellett 5V-ot biztosítani.

(#81312) vicze válasza #16820480 (#81311) üzenetére


vicze
félisten

Úgy beszéltek mintha 4BA-nak nem miliwattos áramigénye lenne. :)

(#81313) #16820480 válasza vicze (#81312) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nyilván nem a BA-knak kell ennyi, de aki mondjuk fejest dug rá (elég sokan amúgy), ott számíthat.

(#81314) vicze válasza #16820480 (#81313) üzenetére


vicze
félisten

Legjobb tudomásom szerint, egy 2BA fülesről beszélt Tulku. :) Legalábbis első körben, máshova kalandozni most nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

(#81315) Tulku válasza vicze (#81312) üzenetére


Tulku
veterán

Nézd...hiába kell kevés egy fülesnek...amikor AK320-ra ráraktam az erőlködőt akkor jött meg igazán a dinamika.
Kell a füleseknek is az erő...nem hangosság miatt...

Nyilván nem célom egy hajthatatlan szuperlatívuszt készíteni... :N

(#81316) darvinya válasza vicze (#81310) üzenetére


darvinya
titán

Mielőtt kételkednél, szétszedtem olcsó jack adaptert, ami még tölthető is.







Működik Mi A1/2-vel, mielőtt ebben is kételkednél.

Akkor ebben hol van DAC?
És AMP?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81317) -NoVa- válasza darvinya (#81316) üzenetére


-NoVa-
addikt

Ez csak azt jelenti, hogy pár telefongyártó csalt kicsit, és olcsón átvezette az USB lábaira a dolgot, aztán az USB vezérlő letiltja az analóg részt, ha olyan kábelt dugnak bele, ami kommunikál is. Azért ezt nem fogod tetszőleges USB-C portban hangkiadásra használni, csak adott telefonnál, amihez kaptad.

(#81318) vicze


vicze
félisten

(#81316) darvinya:
Leírtam, hogy létezik analóg is, ez pont ilyen. Viszont te képtelen vagy felfogni most és általában is, hogy ha egyet láttál, akkor nem biztosan láttad az összeset és mind egyforma.

Őrület, DAC-van benne, meg ebben, meg ebben, meg... végtelenül lehet likelni.

Csak hogy okosodjál is, talán, mind a két mód érthetően el van magyarázva.

(#81319) darvinya válasza vicze (#81318) üzenetére


darvinya
titán

Akkor írásomat sem olvasod rendesen, mert én azt írtam, hogy olcsó jack adapterek és a hozzáadott kütyü.
Amiket linkeltél, azok mind min. 5000eFt-tól indul.

És még azt is írtam, hogy a töltő elektronikába van az analóg átalakító.
Mert ha nem lenne, akkor bizonya ebből a kábelből egy hang sem jönne ki.
Tovább ez mind okodás szájfikszit részéről.

(#81317) -NoVa-

Most magadnak mondasz ellent, mert ha letiltaná az USB-t, akkor töltés sem menne, mint szétbontott kábelnél.működik egyszerre.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81320) vicze


vicze
félisten

(#81319) darvinya:
Nem rohadtul nem olcsó vagy drága kérdése. Tessék 5e-ért full analóg...
5$-ért meg digitális.

(#81321) darvinya válasza vicze (#81320) üzenetére


darvinya
titán

Ez így semmi, mert bármit ráírható és képben mutatható, pedig semmi nincs benne.
Mint pl: amit szétbontottam, amin képen ez van.

Miközben semmi sincs benne.
És ez is $5 volt.

Amúgy idézlek, amiben egyértelműen írod, hogy:
Ebben az esetben a digitális jelet át kell alakítani analóggá, így az átalakítóban kötelezően KELL legyen DAC különben az egyesek és nullák sorozatát hallgatnád.

Akkor most mégis van DAC nélküli eszköz, mint legtöbb ilyen apró kütyü ilyen.
Pár darab van, amibe írják DAC típusát, abba van DAC.
A többi csak szöveg, s nincs benne semmi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81322) kemcso válasza darvinya (#81321) üzenetére


kemcso
Ármester

Elég a hülyeségből és annak terjesztéséből. Az, hogy te mivel találkoztál (és szedtél szét) és mivel nem semmit sem jelent.

A telefonok többsége digitális jelet ad ki, amihez DAC kell, anélkül nem szól a jack, a gyári átalakítók is ilyenek nincs rajtuk DAC-típus. Az, hogy ebay-en, Aliexpressen mit árulnak (és hazudnak) az más kérdés.

A témával át lehet fáradni a Hordozható audió haladóknak topikba, itt törlöm a továbbiakat. :R

(#81324) szab13


szab13
aktív tag

Sziasztok!
Kerékpározáshoz keresek BT füles.
Jelenleg egy Sony SBH20 van gyári fülessel. Árban max 20k szánnék rá.

melyik lenne a legjobb választás:

-SBH20-ba egy SoundMAGIC E10
-SoundMAGIC E10BT
Esetleg a kedvező ára miatt Sony WI-H700

Köszönöm

(#81325) Shyciii


Shyciii
veterán

Sziasztok. Tudja valaki véletlenül, hogy a Media Marktban kapható balanced kábeles fülhallgató? Ki kellene próbálnom egy DAP-ot, hogy a balanced-unbalanced átalakító miatt recseg, vagy alapból hibás a DAP, és a balanced kimenete rossz.

(#81326) #16820480 válasza Shyciii (#81325) üzenetére


#16820480
törölt tag

Erős a gyanúm, hogy azt sem tudják mi az a balaced kábel arrafelé :N

(#81327) Shyciii válasza #16820480 (#81326) üzenetére


Shyciii
veterán

:D :D

Közben beszéltem a Kácsával, készségesek voltak, úgyhogy mehetek egy gyors próbát tenni annak ellenére, hogy nem veszek semmit, csak ellenőrizni kell. Mondjuk csak az Astell&Kern AK T5p 2nd Generation fejhallgató van demóként, úgyhogy azzal lehet letesztelni. Az meg 370eFt. Kicsit erős erre használni, dehát ők ajánlották fel :D Viszont mondta a srác, hogy nincs szabvány a 2,5 balanced megoldásra, úgyhogy simán lehet hogy az átalakító pont az a fajta ami másképp van bekötve, mint ahogy a nálam levő DAP esetében, ugyanis nincsen szabvány a 2.5 balanced esetén. Ő már kétféle bekötéssel is találkozott. Azért ezt eléggé gázosnak tartom. 4.4-esnél ilyen gond nincsen. No mindegy. 18h-ig kiderül, hogy whatsup.

(#81328) darvinya válasza Shyciii (#81327) üzenetére


darvinya
titán

4.4-esnél sincs szabvány bekötés balanced -nél.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81329) vicze válasza Shyciii (#81327) üzenetére


vicze
félisten

Jaja, a 4.4 sose volt szabvány. ;] (Elnézést a pontos számot nem kerestem ki, de nagyrészt japánul lenne úgyis.)

2.5mm-ből azt hiszem eddig 3 különbözővel találkoztam, HiFiMan az egyik akik valami nagyon furcsa bekötést használnak 5pólussal.

[ Szerkesztve ]

(#81331) ekszn


ekszn
csendes tag

sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy a zajszűrős fülhallgatók tényleg sokkal jobban kiszűrik a zajt, mint egy átlagos IN ear füles?

Arról hogy milyet szeretnék:

- Mit várunk el a fülhallgatótól leginkább -- legyen benne mély, de nem kell extra minőség átlag zenehallgató vagyok, de fontos lenne hogy a lehető legtöbb zajt szűrje ki (repüléshez vennék egy normális fülest.)
- Milyen árban gondolkozunk? kb. 10-12ezer ft (vagy ebben a kategóriában felejtsem el a minimális zajszűrést is?)
- Milyen kialakítást keresünk?
a, In-ear/IEM
b, hagyományos megoldású kábelvezetés
c, Normális kialakítás
d, Van-e szükségünk mikrofonra, vagy távirányítóra? mikrofonnak örülnék.

Van valakinek tippje egy ilyen fülesre? Mi a legjobb amit kaphatok kb ennyiért?

Köszönöm

(#81332) Tulku válasza Shyciii (#81327) üzenetére


Tulku
veterán

Nem igazán van képben akkor a Kácsa eladó az un AK TRRS bekötéssel, ami természetesen minden AK esetén ugyan az.

Az hogy használnak 2,5-es trrs csatlakozót más cégek másra is, esetleg más bekötéssel, ebből a szempontból irreleváns....

[ Szerkesztve ]

(#81333) darvinya válasza Tulku (#81332) üzenetére


darvinya
titán

Az a gond, hogy már AK eltér a TRS szabvány bekötéstől, és ez igaz legtöbb cégre.
Aztán vagy megtalálod bekötés egyből, vagy magad találod meg.
Én eddig 2.5/3.5/4.4 bekötésekből vagy 7 félével talákoztam. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81334) -NoVa- válasza ekszn (#81331) üzenetére


-NoVa-
addikt

10-12 körül működő noise cancellinget nem kapsz, csak isolationt. Azt meg mind tudja.
A Zero Audio Carbo Tenore-t szeretem zajos környezetben használni, mert az apró füles kis dugóval mélyre dugva jobban izolál, nagyon jó füldugó. Csak nagyon kényes, előbb utóbb a kábele kontaktos lesz.
Repülőre igazán jól működő ANC-re továbbra is Bose, minden más consumer kategóriás füles max megközelíti a tudását ebben.

Szóval olcsó ANC nincs még jó, meg a telefonbeszélgetés közbeni mikrofonzajszűrést is noise cancellationnek hívják a kínaiak.

(#81335) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok. A piston hybridhez tudtok esetleg adni linket, ahonnan jelenleg a legjobb áron beszerezhető? Köszönöm!

(#81336) Tulku válasza darvinya (#81333) üzenetére


Tulku
veterán

Akkor még egyszer nekifutok....

Az Astell@Kern cég által gyártott ÖSSZES 2,5 mm-es aljzat-csatlakozó az általam linkelt bekötésű....nincs más féle a cégnél....

Itt az AK volt a kérdés, azt hogy 75 féle képp lehet 4 eret bekötni, irreleváns...és az is hogy másnak mi a szbaványos....itt az AK saját szabványáról volt szó, az pedig egy féle...

(#81337) pulutodurumo válasza Tulku (#81336) üzenetére


pulutodurumo
őstag

4!=24 szóval nem lehet 75 féle képpen. ;] :P

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#81338) #16820480 válasza pulutodurumo (#81337) üzenetére


#16820480
törölt tag

És azt a 24-et ha három különböző módon dugod be, akkor már meg is van a 75 majdnem :))

(#81339) darvinya válasza Tulku (#81336) üzenetére


darvinya
titán

Igen, az AK ugyanazt a bekötést alkalmazza, de a DAP nem AK.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81340) Tulku válasza darvinya (#81339) üzenetére


Tulku
veterán

Fiionak ua mint AK-é...

(#81341) darvinya válasza Tulku (#81340) üzenetére


darvinya
titán

Ok.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81342) darvinya


darvinya
titán

Ma vettem egy Panasonic RP HV154 W earbud fülhallgatót.
+feszes, inkább kiegyenlítet hangú, de van mély és magas, ami nem ül rá többire
−fülkagyló formától függ a biztos tartás, mert felület kialakítás csúszós

Még pár napig tesztelem…

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81344) Safi1988


Safi1988
csendes tag

Sziasztok!

Vettem e-bay-ről egy X3T TWS-t. Bekapcsoltam, párosítottam, kapcsolódott a telefonomhoz, majd elkezdtem zenét hallgatni. Árához képest korrekt a hangzás, nekem mindenesetre megfelel. Egyetlen dolgot nem értek, hogy miért van. Néha beszaggat a zene. Különösen helyváltoztatás közben jön elő a hiba. A telefon nagyjából 0,5 méteren, vagy azon belül.

Samsung S9+ telóm van, barátnőm régebbi telójával is előjött a probléma. Hol a hiba? Vagy egy ~6,000 forintos terméktől ne várjak többet?

Ismerősömnek is ilyen van, nála elmondás szerint tökéletesen működik egy Apple telóval.

Köszönöm, ha valaki közelebb visz a megoldáshoz! :R

(#81345) fericske


fericske
addikt

Húsvéti akció a Hifiheadphones-nál hétfő éjfélig. [link]
Periodic Audio fülesek is akcióban.

(#81346) nyisziati válasza fericske (#81345) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezeket 5-15 $-ért megkapod az AliExpress-en akció nélkül. Igaz, nem SoundMagic és Periodic lesz ráírva.

(#81347) -NoVa- válasza Safi1988 (#81344) üzenetére


-NoVa-
addikt

Ezer oka is lehet, de tippre bal oldalon van a master, és eleve úgy gyalogolsz, hogy minden lépésnél a kezed egy pillanatra árnyékolja a jobb első nadrágzsebedben lévő telefont. A Galaxy Buds kibírja, az olcsó kínaiak nem.
És ugyan az iPhone nem támogat annyi BT codecet, de azt a keveset jobban csinálja.

(#81348) s4tch válasza nyisziati (#81346) üzenetére


s4tch
veterán

Na, ezt jó tudni. Linkelj lécci egy Periodic BE-t az aliról. Köszi!

(#81349) pulutodurumo válasza nyisziati (#81346) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Húú... ez nagyon mellé ment. :N

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#81350) Tulku


Tulku
veterán

Mostani...
Visszaalakított Layla, megspékelve ismét Apex modullal...de most visszafogottabb közepek, több semlegesség nagyon jó...sajnos a tws projekt kevésnek találtatott...ez pedig most megmagyarázhatatlanul sokkal teljesebb...
Új 3800DX armatúrákkal amikben accupass damper van...nagggyon bejön....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.