Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81451) #16820480 válasza Gabbbb (#81450) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ha mosott hangja van egy csövesnek, az nem feltétlen jó vagy ideális állapot. Vannak nagyon precíz és jó hangú csövesek is, csak iszonyat drágák. Az ilyen olcsó kínai cuccok mosnak mindent szét.

(#81452) Tulku válasza Gabbbb (#81450) üzenetére


Tulku
veterán

Nem védeni akarom....de az ilyen mérő grafikákra nem szabad alapozni...egyébként 10 dB emelkedés 2-3 khz-en egyáltalán nem biztos, hogy veszélyes. (bár semmiképp nem jó)..5-7 khz-nél már visítósabb lehet...sokkal inkább érdekes a basszusválasz, ami ingadozuk, na az nem szokott...

Nem is a minőséggel vannak ezeknél a legnagyobb bajok (persze azzal is) hanem a szórással...az már a visításnál is veszélyesebb, ha féloldalas valami...

[ Szerkesztve ]

(#81453) Gabbbb válasza Tulku (#81452) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Szerintem már 1-2khz között emel annyit a középtartomány tetején, hogy túl harsány legyen.

A szórással maximálisan egyetértek, nincs is annál idegesítőbb, ha 3+BA-s fülesnél egyik oldalon csak egy BA halkabb 5db+ -al, ezt balance csúszka sem oldja meg. Sajnos már én is találkoztam ilyennel.

(#81451) sheratan
"Vannak nagyon precíz és jó hangú csövesek is"
Ezen lehetne vitatkozni, hogy mennyi értelme van egy 100000$-os precíz csövesnek, mennyi maradt a sokak által kedvelt hangkarakterből és miben szól másként, mint egy 10000$-os classD...

Én jó értelemben mondtam, hogy kellemesen mosott, szar felvételeket is nagy élvezettel lehet rajta hallgatni, ami egy Shure 3BA-ra nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#81454) Linux-1


Linux-1
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani max. 10-15.000Ft körüli fülhallgatót, aminek kiegyenlített a hangja, és nem zavaróan erőteljesek a mélyek és magas hangok.
A szobai hifi-m hangjához vagyok szokva. Mikrofon nélküli fülest keresek.

(#81455) Yofej75 válasza Gabbbb (#81453) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Hejhó! Szerintem a Shure SE535 elég jó holmi (ha már a 3BA-s Shure szerinted sz.r...) és mindenféle zenét hallgatok, nem csak egy irányzatot.

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#81456) Gabbbb válasza Yofej75 (#81455) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Félreértettél, természetesen a Shure 535 teljesen rendben van. Egyszerűen arra próbáltam célozni, hogy gyenge minőségű felvételek hibáit előhozza.

(#81457) Tulku


Tulku
veterán

Tráráááá!

És elkészüle egy kísérleti modell....ZST vagymi testébe (fél óra gyémántcsiszoló pusztító trancsírozás után) gyönyörúen beleillesztettem a kis drágaságot....megpróbáltam rövidebb csövekkel operálni (mégis csak univerzális) és tudtam, hogy kapnom kell egy csúcsot, de tudtam, hogy semmi baj nem lesz vele...

No ettől igen részletessé vált de a teste megmaradt...és persze először ezt hallgatja meg a tisztelt nagyérdemű...

Amit kaptam másik zst valamibe beletettem 1000 ohmos dampert, szelídült sokat, azt is viszem majd...

G2 EPIC universal mérés (ha valakinek az U18 jut először eszébe az nagyot nem téved, bár más kávéház ugye...):

(#81458) Tulku


Tulku
veterán

Tip nélkül....hogy nehogy valakinek a nem kompenzált esetleg ne tettszen...így szokták ugyanis...

(#81459) -NoVa- válasza Tulku (#81458) üzenetére


-NoVa-
addikt

Az izgalom és a kiváncsiság tetőfokon, körmök tövig rágva :)

(#81460) Yofej75 válasza Gabbbb (#81456) üzenetére


Yofej75
aktív tag

:R peace

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#81461) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Irodai géphez keresek olcsó USB bluetooth adaptert, de nem volt még ilyennel dolgom. Egy hasonló legolcsóbb cucc nagyon gagyi lenne egy E10-BT-hez? Még ezt találtam esetleg.

(#81462) -NoVa- válasza XP NINJA (#81461) üzenetére


-NoVa-
addikt

Max hatótávban lehetnek egymásnál gyengébbek, az E10BT SBC codecjének meg mindegy a túloldal. Vegyél hozzá egy USB hosszabbítót, és tedd messzebb a géptől az adaptert, hogy a fémház ne rontson a vételen rengeteget, akkor 2-3 méteren belül jó lesz.

(#81463) vicze válasza XP NINJA (#81461) üzenetére


vicze
félisten

Ezeket csak általánosan írom, mivel irodai gépet említettél és nem ismerem a környezetet és a hátteret.
A BT nem plug and play, driver és SW-t kell telepíteni a működéshez, így admin jog kell a gépen. Ha Win7 macerásabb ott kell külső SW az értelmes működéshez. Win10-nél elég csak a drivert felrakni.
BT audio routing Win-en általánosan macerás és néha idegesítő, ez teljesen SW függő. Szóval nem mindegy milyet veszel, de addig nem tudod, hogy jól választottál-e amíg meg nem vetted.

Ha a fentiekből egyik se gond akkor amit -NoVa- írt.

(#81464) XP NINJA válasza -NoVa- (#81462) üzenetére


XP NINJA
őstag

Értem, köszönöm :)

(#81463) vicze1:: Szerencsére nincs ilyen probléma, köszi :R

(#81465) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Truw wireless-ben mi az ami ajánlott, úgy kb. 20000 Ft-ig? Vegyen felhasználás lenne, zene, film. Leginkább V karakterűt szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#81466) Hauptmann válasza Hauptmann (#81465) üzenetére


Hauptmann
addikt

Az lemaradt, hogy nem ragaszkodom az itthoni vásárlásról, netes ajánlat is jöhet.

(#81467) kemcso válasza Hauptmann (#81466) üzenetére


kemcso
Ármester

20e körül nincs ajánlott TWS, mármint olyan, ami a topik törzsközönsége által is tesztelve lett volna. Random betérők ajánlanak 1-1 típust (olvass vissza 1-2 oldalt), de az általános tapasztalat az, hogy valahol 50e környékén kezdődik az, ami már megéri.

[ Szerkesztve ]

(#81468) vicze válasza kemcso (#81467) üzenetére


vicze
félisten

Samsung Buds-t 35e körül már be lehet szerezni.

(#81469) Tulku válasza vicze (#81468) üzenetére


Tulku
veterán

Jó lenne majd ha írnál ide pár sort pl a hangminőségéről, elhelyezve Bragi, Jabra vonalon, mert sok embernek vízválasztó lehet az ársáv....
(pl a Jabra már túl van a kereten, de ez nem...)

(#81470) Breki válasza Tulku (#81469) üzenetére


Breki
veterán

Az itteni tesztből

A Samsung Galaxy Buds megítélése nagyon erősen függ attól, hogy csúcsmobilhoz járó ajándékként, vagy különálló termékként tekintünk rá. Gyári fülhallgatóként egyáltalán nem mondható gyengének a hangja, noha a korábbi, vezetékes AKG-k valamelyest magasabbra teszik a lécet, de ilyen szempontból a Samsung messze kilógott az átlagból már az elmúlt években is. Piaci termékként tekintve azonban olyan, jelentősen jobb hangminőséggel kecsegtető alternatívák jelentkeznek, mint a Jabra Elite 65t, a Xiaomi-féle AirDots vagy a Helm True Wireless, és rendkívül erős a nyakpántos konkurencia, akár féláron is. Kedveltük a Galaxy Buds kényelmét, üzemidejét és üzembiztosságát, kellemes a hozzá tartozó alkalmazás, viszont kiábrándítóan gyenge az elérhető beszélgetési minőség, egyáltalán nem kiemelkedő a zenei oldal, és a belső tároló hiánya is fájó valamelyest.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#81471) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Új Xiaomi YDLYEJ03LM In-ear Sports Earphone Bluetooth Earbuds Youth Edition. Még nincs kibontva, most hoztam a postáról.
Mit csináljak? Rögtön párosíthatom és használjam egészséggel, aztán ha lemerül akkor töltsem fel?
Vagy kibontás után tegyem rögtön töltőre és töltsem fel teljesen? Ha teljesen feltöltődött akkor még töltsem tovább 1 vagy több órát?
Köszönöm a válaszokat!

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#81472) -NoVa- válasza Breki (#81470) üzenetére


-NoVa-
addikt

Már a mikrofonnal sem egyet értek a tesztből, pont a Buds-ra nem panaszkodik a feleségem.

Viszont azt látom a teszt fotói között, hogy nem tekerte bele a fülébe rendesen a sharkfint a cikkíró, így nem a szája felé állt a mikrofonport. Hangból pedig csak SBC és AAC codecet ír, a Scalable-t nem említi, így azt is merem feltételezni, hogy nem Samsung telefonon próbálta ki, ezzel már a hangminőség review is torzul, az egyetlen jobb codecet kizárva.
Persze ezzel a vásárlóközönség is erősen le van vágva, csak típusazonos telefon mellé érdemes venni, de oda tényleg érdemes. Én nem bántam meg a 30k-s aprós árát, a bolti 50 környéki indulóárat viszont nem adtam volna érte, utólag sem. Kb 2 év múlva úgyis lehet kukázni az akkugyengülés miatt, és az akkori hasonló kategória csak jobb lesz.

(#81473) Breki válasza tknof1871 (#81471) üzenetére


Breki
veterán

Nekem is pár napja jött meg mondjuk nekem Xiaomi Youth Wireless bluetooth Earphone Noise Cancelling Waterproof Sports Headphone with MEMS Mic - Black volt ráírva, de szerintem ugyanaz.

Én mikor megérkezett töltőre raktam, majd hazaérve kipróbáltam, majd szerintem nem kapcsoltam ki mer hétvégén mikor használni akartam újra fel kellett tölteni.

Több órát biztos nem kell tölteni.

itt találtam róla egy részletesebb tesztet
[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#81474) f4lcon


f4lcon
őstag

nem bírtam ki, lőttem egy Xiaomi Airdots Pro-t, honorbuy-nál most $69,99-ért akciós plus $14-ért van EU shipping, amiből lejön $5 a HONORBUY kupon kóddal (nem tudom meddig érvényes az $5 minusz, vagy a füles akciója)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#81475) golya85


golya85
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Audio-Technica ATH-E40 fülhallgató. Szerintetek megérné hozzá venni egy balanced kábelt, ha már cserélhető kábeles? Mennyivel lenne másabb a hangja?
Nemrég vettem egy lejátszót, amin van egy 2.5-ös balanced kimenet, amin tudnám használni.
eBay-en elég nagy a szórás árban is. Merre érdemes keresgélnem?

Köszönöm előre is!

(#81476) kemcso válasza golya85 (#81475) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez annyira nem egyszerű kérdés :) Egyrészt ez a balanced dolog egy kicsit túlhypolt, másrészt függ a lejátszótól is, harmadrészt meg a kábeltől. Jahh és persze a hallásod is közrejátszik ;)

(#81477) golya85 válasza kemcso (#81476) üzenetére


golya85
csendes tag

Nem vagyok benne biztos, hogy megéri-e pénzt költeni erre, ezért kérdeztem inkább. :) Lejátszó: Fiio M9. Kábel: ezért kérdeztem, hogy merre érdemes keresni.

(#81478) Hauptmann válasza f4lcon (#81474) üzenetére


Hauptmann
addikt

Majd ha megjön, írj róla, mert ez az egyik kiszemelt.

(#81479) f4lcon válasza f4lcon (#81474) üzenetére


f4lcon
őstag

lendületben voltm, vettem egy Anker Soundcore Liberty Air-t is. $52 volt ebay-en, de csak Amerikába szállít (még szerencse, hogy van ott címem)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#81480) tknof1871 válasza Breki (#81473) üzenetére


tknof1871
őstag

Hát ez nekem elég jól szól és közben tudok mászkálni és még nem merült le pedig egyfolytában zenét hallgatok. De van 4 pár memory foam ear tip amit az M6 Pro-hoz rendeltem de erre lehetetlen feltenni őket.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#81481) vicze válasza f4lcon (#81479) üzenetére


vicze
félisten

Ajjaj. :D

(#81482) f4lcon válasza vicze (#81481) üzenetére


f4lcon
őstag

:DDD (nincs valami titkos favoritod $100 alatt ami AAC képes?)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#81483) f4lcon


f4lcon
őstag

meg is érkezett a Xiaomi Airdots Pro, vagy ahogy a doboz nevezi, Xiaomi Air Mi True Wireless Earphones

ez a remek az európai raktárakban (banggod, gearbest, honorbuy és társai) hogy pár napra meg is van, nem kell rá hónapokat várni mint kínából :)

most feltettem tölteni, aztán meglátjuk mire jutunk
user manual természetesen csak kínai, abból meg egy karaktert sem értek, így az is kérdéses mennyire könnyen tudom párosítani, vagy használni.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#81484) Breki válasza f4lcon (#81483) üzenetére


Breki
veterán

Kínaiul is beszél?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#81485) pulutodurumo válasza f4lcon (#81483) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Google fordító kamerával remekül tud kínairól angolra fordítani. ;)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#81486) f4lcon válasza Breki (#81484) üzenetére


f4lcon
őstag

igen, kínaiul is beszél (az előbb mondott valamit, de nem tudom, hogy alacsony a töltöttsége, vagy más baja van)
párosítani sikerült a google-el talált leírások alapján (a dokkolóba kell beletenni mindkét fülest, majd rázárni a fedelet és nyomva tartani a doboz oldalán levő gombot 2-3mp-ig amig el nem kezd villogni, és akkor párosodik is)

ha bármelyik oldalt kiveszem a fülemből, akkor a zene megáll
ha csak a balt hagyom benn, akkor nem szól a zene bármit csinálok, ha csak a jobbot hagyom benn és megnyomom (megérintem) kétszer a jobb oldalit, akkor elindul a zene, de mindkettőben szól (a bal ugye az asztalon).
az érintésre léptetés, megállás, stb tökéletesen és érzékenyen működik
a mikrofon hallható, hogy nem a telefonom mikrofonja, azaz a másik oldalon a hallgató fél megmondja, hogy épp kihangosítóval beszélek, de nem visszhangzik, a bejövő hang minősége bőven megfelelő.

fontos: ha a farzsebemben van a telefon akkor sem akar megszakadni a hang, még ha rajta ülök akkor sem (tömegközelkedőknek gondolom fontos infó)

a hangjáról nem nyilatkoznék így egyelőre, főleg mert remélem javulni fog még (vagy nekem kezdenek magasak lenni az igényeim). mély az van, az biztos, így azt nem fogom hiányolni, de közép tájon azért vannak elmosások, és majdnem azt mondtam, hogy fátyolosság, de ez annál sokkal több. nem vödör hang, de a részletesség hiányzik a legjobban. tere sem ártana, ha nyílna de BT füles, itt nem vártam sokkal többet.
AAC-n hallgatom, azaz kb 320-as MP3

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#81487) #16820480 válasza f4lcon (#81486) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha asztalnál ülsz egy irodában, akkor nem okoz akkora gondot a farzsebben hordott telefon. Akkor gáz, ha 4-5 méteren belül nincs (elég) tereptárgy, amiről visszapattanjon a jel.

(#81488) -NoVa- válasza f4lcon (#81486) üzenetére


-NoVa-
addikt

"a hangjáról nem nyilatkoznék így egyelőre, főleg mert remélem javulni fog még"

Mennyi mindentől esne ez a képesség igazán jól :D

(#81489) f4lcon válasza #16820480 (#81487) üzenetére


f4lcon
őstag

majd megpróbálom a szabadban is akkor ;)
még egy megjegyzés a füleshez: az anyaghasználat felső kategóriás, az egész sugározza a masszívságot és nem csak ránézni jó, de tapintásra is tökéletes az anyag. a hozzá adott szilikon bogyók is a puha fajtából valók, nem a tradicionális kinai szutyok.
mivel a vetőcsöve meg van döntve előre, így az én átlagosnál kisebb fülembe is passzol, kényelmesen. kb olyan, mint a Piston 3 volt (imádtam, csak elhagytam valahol)
a bölcsője nagyobb, mint amit az Airpods-hoz adnak, de még éppen elfér zsebben

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#81490) fahrii


fahrii
őstag

Sajnos úgy tűnik a szeretett RHA MA750 fülhallgatómat is sikerült megtörni 2,5 év alatt. Garanciával érdemes próbálkozni szerintetek, vagy erre nem érvényes?

(#81491) RobbeV0201


RobbeV0201
tag

Sziasztok.
Új fülhallgató vásárlása előtt állok,mindenképpen egy TWS -t szeretnék. Amire használnám,az A-ból B-be menés,edzés,jó minőségben zenehallgatás.(már amennyire az árkategória engedi)
A következő termékeket néztem ki:
Blitzwolf FYE-4,Blitzwolf FYE-3
és a Xiaomi Mi Airdots Pro
Melyik lenne a legideálisabb választás?
Esetleg más alternatívák max 30k-ig? Mindenféleképpen magyarországi rendelés,és garancia játszik csak.
Előre is köszönöm a segítséget és a választ.

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#81492) -NoVa- válasza RobbeV0201 (#81491) üzenetére


-NoVa-
addikt

A FYE 3 nagyon távol áll a minőségtől, a FYE4-et sem dícsérték túl. Az Airdots Pro-t épp pár hozzászólással ezelőtt írta f4lcon, szóval csak olvasni kell.

(#81493) RobbeV0201 válasza -NoVa- (#81492) üzenetére


RobbeV0201
tag

Köszönöm a választ,jobban utánanéztem,végül egy Xiaomi lett, várom,kíváncsi leszek. :))

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#81494) Kobe


Kobe
veterán

xiaomi mi 9 se telóhoz keresnék asszonynak valami új fülest, a régebbi pistonja megadta magát
xiaomiból vagy egyébből mi most a legvállalhatóbb változat max 10K-ig? (megint kijött vagy 8-10 új típus amióta utoljára néztem)
Kisebb, "bogyó" kialakítású iem lenne jó, perpill egy gyári apple earpods van tartalékba használva a telefonhoz, ilyen vsonic vsd2s és hasonló házzal bírók már túl nagyok

lehet type-c változatos is, de jackes is, jack / type c adapter akad itthon. Ha akad olyan ami egy piston minőségét tudja bt vagy tws formában, az sem lehet hátrány, igazából a mikrofon lenne fontos h legyen

[ Szerkesztve ]

(#81495) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Aki használ Samsung Buds-ot, milyen a hangképe?

(#81496) vicze válasza Hauptmann (#81495) üzenetére


vicze
félisten

Alapból enyhébb V, de EQ-val úgy állítod ahogy akarod. Ez ízlés kérdése.

(#81497) Hack3er


Hack3er
őstag

Gondoltam hogy veszek egy ilyen "olcsó" kábelt a GR07-hez (cserélhető kábeles verzsön) de nem tudom hogy mi kerűl benne ennyibe? :Y

[ Szerkesztve ]

(#81498) darvinya válasza Hack3er (#81497) üzenetére


darvinya
titán

Semmi, csak aki megveszi ennyiért, az eladó jár nagyon jól.
Van a piaci törvény: bármi annyiért adható amennyiért megveszik.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#81499) Tulku


Tulku
veterán

Mottó: "Sz@rból nem építünk várat"

Tehát elhalmoztatok zst mittomén mikkel, ezért kötelességemnek éreztem kezdeni vele valamit...ez olyannyira "sikeredett" hogy a hétvégém csaknem ráment...no nem egészen, mert azért Szentendrén és a Hrabalban is söröztem közben.
Tehát edott egy összeszedetlen, egymástól rettenetesen távol lévő valami összehangolása hanggá...hát nem lett belőle 64audi A18t, de valami ha ngot kaptam a legvégén...igaz ehhez kellett 680 és 1000 ohm mindkét meghajtóra, egy 27 ohmos ellenállás és egy 330 nF (piko) kapacitor arra az armatúrának csúfolt valamire...és persze a legvégén döbben rá az ember, hogy egy akármilyen kábelhez hangolta hallgathatóságban, aztán a saját kábele oly gané, hogy azzal szól igazán rosszul...de legalább hallgatható valameddig, ez a kiindulásról nem mondható el..

Itt van a kiindulási és érkezési frekimenet...azért van különbség..

Azt gondolom mondanom sem kell, hogy a kék rettenet az eredeti tákolmány, ennyire sikerült szelidítenem ezt a mocskot...sajnos nem minden vasvillával összedobált valamiből lesz fülhallgató a végén...

[ Szerkesztve ]

(#81500) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok!

A Sony XBA-N3AP fülhallgatóról mi a véleményetek , milyen a hangzása ?

Előre is köszönöm a választ. :R

Üdv József

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.