Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61401) lowzor


lowzor
veterán

Tudnátok segíteni a döntésben?

1. Sennheiser CX300II - 7.790 Ft:
2 év normális gari, ami jól jön egy fülesnél, asszimetrikus kábel, amit szeretek, emrt lehet a nyakban hordani akkor is, amikor nem használom, nagy basszus. Volt ilyenem több évig, szerettem. Igazából az itteni rosszallások miatt nem vettem még meg, különben azonnal lecsaptam volna rá.

2. Xiaomi Hybrid - 8600 Ft postaköltséggel:
Csak 1 év gari, de hangzásban ajánlottabb, mint a Sennheiser, ahogy olvasom. A kábelei viszont hajlamosak a törésre az olvasottak alapján.

3. Xiaomi Hybrid a Tinydeal-ről - 6193 Ft:
Elvileg 1 év gari, de gyakorlatilag szerintem nem ér semmit, mert nem éri meg Kínába küldözgetni.

4. Soundmagic E10 - 10k:
Hangzásilag dicsérik, viszont a basszus kevés, ahogy a tapasztalatokat olvasom, tehát ez nem túl esélyes nálam.

5. Valami Vsonic VSD füles ebay-ről 9-12k körül, de kérdéses, hogy eredetit kapnék-e, meg gari ott sem nagyon lenne.

[ Szerkesztve ]

(#61402) kemcso válasza lowzor (#61401) üzenetére


kemcso
Ármester

Az E10 basszus sztem nem kevés, régebben, amíg nem jött a Piston láz sokan vettek cx300 után és meg voltak elégedve. (Sokkal jobb annál, nem csak a mocsaras mély van...)
Ha nagyon sok basszus kell, akkor a Hybrid, de különben sztem jobb az E10 (nagyon sok a Hybridben, túl sok)

(#61403) cubix


cubix
tag

Tippre ez milyen iem lehet?(google nem segített)

「시작이 반이다」

(#61404) lowzor válasza kemcso (#61402) üzenetére


lowzor
veterán

Akkor lehet, hogy rápróbálok :R
Nézem most az E30-at is, írják páran hogy jobb hangzása van, mint az E10-nek. Van ebben igazság?

(#61405) Bici


Bici
félisten

Ha valaki szeretne rendelni Zero Audion Carbo Tenore ZH-DX200-CT fülest, akkor dobjon privit, osztozhatunk a postaköltségen.
Én Bp-en lakom a 3. kerülteben.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61406) lapalapa válasza Dave™ (#61386) üzenetére


lapalapa
senior tag

Dave-nek:

Igen ez mindig vicces amikor hangról vitatkozunk, pedig azt hallgatni kell.

Biztos van egy csomó füles ami sokkal jobb mint az ex1 sokkal drágábban, viszont amit írtam továbbra is fenntartom, hogy 32000Ft-ért ilyen hangot kapni, ajándék.

Mi tetszik nekem a fiio-ban (és itt a hangsúly a nekem-en van):
Levegős nyitott hangkép (egyébként sok kis lyuk van a belső oldalán, nyitott? ), teljesen természetesen szól, nem zavar semmi hallgatás közben, azt érzem hogy kb azt hallom ami az alkotók eredeti szándéka lehetett, a basszusa is teljesen rendben van, csak akkor szólal meg amikor kell, nagyon pontosan, és meglepően mélyre megy. Ezek is fontosak, de nekem a legfontosabb az energia, ettől kezded dobolni a ritmust az asztalon (röviden: „azt a qrva!” effektus). Hát ezt is tudja.
Notebook sima fülhallgató kimenet, jriver+fidelizer, flac, műfaj: bármi ami jó.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#61407) #16820480 válasza lowzor (#61404) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az itteni általános ízlés szerint jobb hangja van, viszont ez azzal is jár együtt, hogy kevésbé emelt a mély, mint az E10-nél. Ha neked a sok mély kell, akkor az E10-et jobban fogod szeretni.

Tulku: Azt nyilván tudod azért, hogy a W30 árban duplája egy K550-nek, és a forrásod, amiről hajtottad is újonnan a 200-at közelítette, szóval összesen olyan 300 ezer környéke volt az a szett. Ezt szembetenni egy K550 és alávaló DAC/amp párossal :N
Persze, a K550 nem lesz olyan hordozható, de mondjuk egy Musilandról és laptopról hajtva ha nem is zsebrevágós, de könnyen mozgatható, és harmadába kerül az utcai szettednek. Más karakterű fejes, de nem mondanám rosszabbnak egyértelműen.
Az Angie-hez meg mondjuk tényleg inkább egy LCD-t, vagy TH900-at lehet hasonlítani, csak nem igazán érdemes persze, mert elég más világ.

(#61408) Tulku válasza #16820480 (#61407) üzenetére


Tulku
veterán

Na de ugyan azzal a forrással hallgattam a k550-et is....
Nem tettem rosszabb forrásra...de az igaz hogy a w30 drágább újonnan...

Kb a duplája...de sokan mondják hogy a fejes 2x drágább fülessel van pariban ami sokszor lehet igaz én egy ellenpéldát említettem....

(#61409) #16820480 válasza Tulku (#61408) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, de ugyanaz a forrás nem feltétlen illik hozzá. Hülye példa, de ha most valamilyen módon rákötnél egy passzív hangfalpárt az AK100-ra, és persze nem szólna sehogy, akkor sem lehetne levonni a következtetést, hogy az a hangfal szar, mert közben az XY füles meg milyen jól szól róla. Nem való hozzá, karakterben sem feltétlen illik, erőben sem, stb.
Egyébként én kb elő sem vettem a W30-at, miután megvettem a K545-öt, pedig mindkettő az AK100-ról szólt. ;)

(#61410) biokox válasza kemcso (#61400) üzenetére


biokox
tag

Úgy bizony.

(#61411) kisqp


kisqp
tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#61412) Tulku válasza #16820480 (#61409) üzenetére


Tulku
veterán

A "könnyen mozgatható"-ról mások az elképzeléseink...maradjunk annyiban hogy egyes fejesek, megfelelő hordozható forrással alkalmasak utcai, mobil viselésre én úgy olvastam, hallottam tapasztaltaktól hogy az 550 ilyen márpedig akkor egy 200 ezer környéki forrásnak (HDP R10) illik meghajtania...

Egyébként pl amit HDP-n hallottam az EL8-at illetően az köszönt vissza a szekeres hallgatása közben is, tehát nem lehet olyan pregnáns különbség 550 esetén sem...

Szerintem a hangkép, hangkarakter a döntő, füles vagy fejes fronton egyaránt...lehet több százezres fejesed, fülesed, ha nem tetszik amit hallasz, akkor megette a fene...

(#61413) #16820480 válasza Tulku (#61412) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, de a nem jó és a nem tetszik közt van különbség. Például nekem nem tetszenek a Beyer fejesek, de attól még jók, nagyon sok embernél az a fejhallgatózás csúcsa. Ahogy mondjuk, hogy füleseknél maradjunk, a csúcs ATH fülesek sem tetszenek egyáltalán, meg az Se846 sem, de sok ember meg odáig van értük. :)

(#61414) f4lcon válasza #16820480 (#61413) üzenetére


f4lcon
őstag

a TH900 után lehet nekem sem tetszene egy zárt fejes sem :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#61415) schawo válasza f4lcon (#61414) üzenetére


schawo
titán

Ez nem ilyen egyszerű. Van egy csomó nagyszerű nyitott és félnyitott fülesem (fejhallgatóm), mégis a zártakat kedvelem, pedig a nyitott sem zavar senkit körülöttem. Nincs olyan, hogy a nyitott jó, a zárt rossz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61416) kemcso válasza Tulku (#61412) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem a K550 hordozható forrásról szar, asztali rendszerről sem az én világom, de kinyílik, sokkal szebben szól (és megeszi a W30-at reggelire).
Egyszerűen el kéne felejteni már azt, hogy DAP-ról fejest hallgatunk (vagy korlátozottan, ismerve a hibáit és nem hasonlítva egy hozzá való asztali rendszerhez): a HDP is csak egy DAP -> árában lévő asztali rendszer megeszi reggelire (~250e Ft újonnan).

Füleshez DAP (+ erősítő, ha kevés hozzá....) való a hordozhatóság jegyében :)

(#61417) Tulku válasza kemcso (#61416) üzenetére


Tulku
veterán

Akkor könyörgöm fejesek esetében ne beszéljünk mobilitásról, hordozhatóságról!!!!!!!
(most írtad le, mobil forrásról lófütty a hangjuk...)

Ha ez így van ahogy mondod (legyen mondjuk így, én nem tudok vitázni vele) akkor egy asztali DAC+AMP és egy fejes annyira hordozható mint egy asztali rendszer...na jó, kevesebb erőfeszítést igényel, mondjuk egy férfire is ráköthető az utóbbi pedig elefántra...de nem hordozható!!!!

Én mindvégig a mobilitást, hordozhatóságot tekintettem alapnak....

Biokoxnak is az volt a legnagyobb baja, hogy a fejesére azt írták, hordozható forrásról is hajtható, tehát utcán (...stb) használható.
te megemlíted, hogy a sokak által hordozhatónak ítélt 550 is xar mobil forrásról (na jó xarabb...) mint asztaliról...

Akkor azt hiszem érthető ha azt mondom válasszuk külön a dolgokat, legyen hordozható kategória (és akkor ebben nincs verseny, itt a füles marad egyedül) és nem hordozható...ott a fejes megeszi reggelire a fülest...gyakorlatilag az eddigi hozzászólások alapján random bármelyik fejes, bármelyik fülest...

Ezt így jobban el tudom fogadni, mint a körülményektől mentes méregetést, hasonlítgatást....

Sportautót sem hasonlítunk terepjáróhoz, pedig mindkettőt benzin hajtja és szilárd talajon mozgatja az embereket...és autó mindkettő...

Tehát:

Fejes megfelelő forrásról jobb mint a füles megfelelő forrásról, de nem hordozható kategória!

(#61418) bucsher válasza Tulku (#61417) üzenetére


bucsher
őstag

Azért nem mindegyik fejes nem mindegyik fülest. Csak szólok.

In the pipe - five by five!

(#61419) schawo válasza Tulku (#61417) üzenetére


schawo
titán

Léteznek olyan hordozható eszközök, amiről a nagyimpedanciás fejhallgatók jól szólnak. De ezek nem azok, amik iemekkel is jól szólnak. Pont ez a bajom, hogy a ckr9-hez vehetek valami dapot is, mert amiről eddig a 250 ohmos T70-et hallgattam, arról szörnyű a kisimpedanciás iem a nagy kimenőimp miatt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61420) kemcso válasza Tulku (#61417) üzenetére


kemcso
Ármester

Ki az, aki mobilitásról beszél? A hangjukat hasonlítottuk és kijött nálad, hogy a W30 jobban szól DAP-ról mint a K550 :) Persze, de ez csúsztatás, mert fejes esetén asztali forrás az, amiről jól szól.

Az, hogy Biokox-ot megetették azzal, hogy jól szól mobil forrásról egy dolog :DDD Már rájött erre ő is.

A hordozhatósága meg korlátozott a fejeseknek: kompromisszumokat kell kötni a hangban (mint ahogy ezt megkötöd a fülesben is, csak másképp). Másra valók, mint ahogy a sportautó és a terepjáró is a hasonlatodban. Ott is van köztes megoldás (sti pl), de az se egyik se másik igazán :)

[ Szerkesztve ]

(#61421) mcs


mcs
veterán

Tegnap megtörölgettem fülpiszkálóval a Xiaomi Hybrid fémrácsait, és látszatra homorúra horpadtak. Ennek van valamilyen hatása a hangzására?

(#61422) Tulku válasza kemcso (#61420) üzenetére


Tulku
veterán

"Ki az, aki mobilitásról beszél?"

Én...amióta ide kerültem... :D

Számomra ez alap, mindig hangoztatom...

(#61423) #16820480 válasza Tulku (#61417) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem csak az hodozható, amit utcán tudsz hallgatni szerintem. Ha mondjuk a cigisdoboz méretű Musilandot felkapod a laptoppal, fejessel, és kiülsz a kertbe, felülsz egy vonatra, repülőre, előveszed egy hotelszobában, az is hordozás, egy LP lejátszónál ezt nem teheted meg, tehát az nem hordozható, hanem áthelyezhető.

(#61424) Nigér válasza mcs (#61421) üzenetére


Nigér
őstag

Szélesebb tér, jobban definiálható színpad stb ;]
Bocs a hülye poénért. :))
Szerintem nem lesz hatása a hangra, kérdés hogy ez után nem-e lesz sérülékenyebb a füles azon része.

[ Szerkesztve ]

(#61425) mcs válasza Nigér (#61424) üzenetére


mcs
veterán

Csak nem fog már úgy kiszakadni, mint egy szövetháló. Pucolni pedig sajnos muszáj rendszeresen, és alaposan is. :)

(#61426) f4lcon válasza schawo (#61415) üzenetére


f4lcon
őstag

nem is ezt mondtam, de örülök, hogy kijavítottál ;)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#61427) balazs1022


balazs1022
őstag

Nekem is megjött a KZ ED9.
Feketét kértem, ilyet még képeken sem láttam.

Hangilag kicsit többet vártam a leírtak alapján. A hangzása olyan Sony-s. Konkrétan erre hasonlít:

vagy erre:

Nem igazán hallok különbséget közöttük. Kicsit vágytam hogy ezektől nagyobb hangereje vagy basszusa legyen. Pl hátránynak írták a sok basszust. A sony ex10-nél meg hogy túl lapos hangzású. Hát sztem tök egyforma. Próbáltam a "balanced" szűrőt, de hát elég pocsék szokol rádió hangja van. Semmi basszus. Nem tudom ki szereti ezt. Rock zenénél át sem jönnek a dob hangjai. Így rosszabb volt mint egy nem agybadugós. Igazából azt hittem h a basszus szűrű csak a cső hosszúságában és átmérőjében más, de igazából van rajta egy kis furat, amit ha betömök, akkor ugyanolyan basszzus szűrű lesz belőle.
Igazából az árát megérte, mert nagyon minőségi látszatra. Sok tartozék, jó illesztések, semmi sorja. Az illesztékek már már a sony hybridhez hasonlóak ( kicsit keményebbek).

A legjobb füles amit eddig hallottam az ez:

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#61428) f4lcon válasza balazs1022 (#61427) üzenetére


f4lcon
őstag

ez esetben a Rock Zircon a te fülesed

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#61429) kemcso válasza balazs1022 (#61427) üzenetére


kemcso
Ármester

Iszonyat nagy a hype ezek között a viszonylag filléres fülesek között, de azért a 2-3e Ft-os árukkal kategóriát nem lépnek. Persze, amennyibe kerülnek megérik, sokkal inkább, mint itthonról bármi, de helyükön kell kezelni őket :))
Asszem bucsher kolléga fogalmazta meg a fülestalálkozón, hogy Piston szint mind (más hangképpel persze).

(#61430) lowzor válasza #16820480 (#61407) üzenetére


lowzor
veterán

Megrendeltem az E10-et. Ha a CX300II-nél tényleg jobb lesz, és lesz basszusa, akkor már fasza :C

(#61431) Tulku válasza lowzor (#61430) üzenetére


Tulku
veterán

Most tesztelem (E10)...teljesen korrekt a basszusa..nem basszusbomba, de van neki, enyhe mélyközép kiemeléssel...de nem vészes, sokáig hallgatható.

A közepei számomra egyedülállóan jók ebben az árkategóriában...az énekhang mesés...

Magasak nem túl erősek...néha nekem kissé enyhén kevésnek tűnik....nem tompa, de a határt súrolja...persze ezt is be kell járatni 20-50 órán át, addig ne nyilatkozz majd...

Vezetéke...hááát...vigyázni kell rá...nem egy RHA...nekem dupla szilikonnal adta a legjobb hangot....

(#61432) kisqp válasza kisqp (#61411) üzenetére


kisqp
tag

Sziasztok!

Erre csak kíváncsiságból szeretnék kérni egy véleményt tőletek.

(61411)

Továbbá, gearbestről mennyi idő alatt szoktak megjönni a csomagok? Vámot kell fizetni? Vagy szerencse kérdése csak? :)

(#61433) assemble válasza lowzor (#61430) üzenetére


assemble
addikt

"és lesz basszusa"

He? A CX300II-nek szinte csak basszusa van, nem? :)

(#61434) lowzor válasza assemble (#61433) üzenetére


lowzor
veterán

Hát kb... :)
Bár a PowerAMP-vel megtudtam oldani, hogy kb ideális legyen és úgy elég szépen szólt a CX300II.
Ha az E10 tényleg szebben fog szólni, akkor eléggé elégedett leszek.

(#61435) #76385920 válasza kisqp (#61432) üzenetére


#76385920
törölt tag

Nekem 12 nap volt. Jan. 14-én rendeltem, 26-án átvehető volt a postán.

Most kinai újév van, lehet hosszabb lesz. :)

(#61436) kisqp válasza #76385920 (#61435) üzenetére


kisqp
tag

Ja tényleg, basszus! :-)

(#61437) #16820480 válasza #76385920 (#61435) üzenetére


#16820480
törölt tag

Már nincs, legalábbis a jobb helyeken, de mondjuk nekem is még van két küldeményem, amit nem voltak képesek feladni, és hétvégéig nem is fogják :(

(#61438) kisqp válasza #16820480 (#61437) üzenetére


kisqp
tag

Én vasárnap este kaptam egy emilt, hogy shipped out és 7-én rendeltem. Akkor nem aggódok, bár a 12 nap (nem mintha az valami deadline, vagy szabály lenne) a héten lejár, de nincsenek illúzióim.

(#61439) #16820480 válasza kisqp (#61438) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, vasárnap volt az első hivatalos munkanap a kínai újév után, sok bolt szerencsére vissza is tért a rendes kerékvágásba aznap.

(#61440) kisqp válasza #16820480 (#61439) üzenetére


kisqp
tag

Nagyon kösz!

(#61441) jegenye77


jegenye77
addikt

Eredeti Piston 3-nak a doboza lehet csak egy fehér kis papír doboz amiben a fülhallgató csak egy kis nejlonba van csomagolva és mellé a pót-gumiharangok?Vagy megint sikerült valami hamisat vennem mint a kettesből?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#61442) lowzor válasza jegenye77 (#61441) üzenetére


lowzor
veterán

Tegnap találtam Amazonon egy hsz-t, amiben a fake-et az eredetihez hasonlító képek vannak: [link]
Talán segít.

(#61443) K1LLMy53Lf válasza jegenye77 (#61441) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Az Youth Edition lesz szerintem

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#61444) jegenye77 válasza K1LLMy53Lf (#61443) üzenetére


jegenye77
addikt

Igen az az!
Csak az enyémen egy gomb van nem 3 és fekete.
Így elsőre a hangzása nem rossz.Most járatom kicsit.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#61445) kemcso válasza jegenye77 (#61444) üzenetére


kemcso
Ármester

Az ráadásul a Dazzle :)

(#61446) jegenye77 válasza kemcso (#61445) üzenetére


jegenye77
addikt

Pontosan.Most megnéztem Én is.
De akkor jó ez?Nincs vele baj?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#61447) K1LLMy53Lf válasza jegenye77 (#61446) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hát max annyi, hha P3 árában vetted, akkor "picit" drága volt. hogy hangzásban mennyivel van P3 alatt, ezt én sajnos nem tudom (de van itt 1More-fan, ő majd megadja a választ ;] )

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#61448) fcbarca


fcbarca
őstag

Sziasztok hol a legolcsobb legjobb leggyorsabb szallitasi idovel rendelkezo kulfoldi xiaomi piston dual driver hibridet megrendelni?

(#61449) lowzor válasza fcbarca (#61448) üzenetére


lowzor
veterán

Leggyorsabb szállítással ezt találtam, mikor tegnap kutakodtam: [link]

(#61450) Ciccuka válasza fcbarca (#61448) üzenetére


Ciccuka
veterán

BG

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.