Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61651) Tulku válasza kemcso (#61648) üzenetére


Tulku
veterán

Isten ments...nem viccnek szántam...kolléga 3 elég eltérő karakterű füles ármegítélését (garanciával) karöltve ecsetelte...erre reflektáltam...

A vének tanácsát pedig nem hülyeségként vetettem fel...5 különböző ember, aki hallott már ezer félét, de rálátásuk, ítéleteik azonos szinten mozognak konszenzusra jutna mondjuk....

Bár sokan gondolom nem a 0-5 ezer forintos kategóriára tennék a hangsúlyt pedig kis hazánkban ez fedi le a piac nagy részét...

És hogy mi a kiegyenlített? Sokakanak a GR07 erőst basszushiányos (szerintem nem) például...de értem mire gondolsz...kijelölni egy etalont, azt Budapesten vhol meg lehetne hallgatni és eldönteni az írások alapján melyik kiválasztott esetleg hol helyezkedik el...

A baj az hogy az általad felsorolt két termék egyike sem hallgatható meg...pedig az ötlet nem rossz...ki kell tehát olyat jelölni, amit meg is lehet vhol hallgatni...hogy az etalonhoz képest meg tudja ítélni a vásárolni kívánt terméket...

(#61652) #16820480 válasza Tulku (#61647) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én csak a garanciáról írtam, hogy ne vegyen már csak azért dupla-tripla áron E10-et, mert arra van garancia, hiszen az a garancia sem lesz olyan marhára hasznos, ha a korábbi írásából következtetve a füles csatlakozója/kábele adja meg magát.
Otthon az emberek többségénél minden a garancia, majdnem a termék használati értékénél többet ér az, hogy legyen rá jótállás, hogy ha bármi baj van az összekuporgatott pénzen vásárolt eszközzel, akkor vállalja a felelősséget, javítást, cserét a bolt. A probléma azzal van, hogy nem nagyon vannak tisztában vele, hogy füleseknél ez a garancia hogy működik.

(#61653) lowzor válasza #16820480 (#61652) üzenetére


lowzor
veterán

Számomra az E10 megért 3,5-4k-val többet a Hybrid-el szemben, mert gyors volt a szállítás (másnapra megkaptam), Hybrid-re heteket kellett volna várnom (plusz kitudja mit kaptam volna, milyen állapotban, szívtam már meg kínai rendeléssel). Ha korrekt a hely, akkor cserélik a fülest akkor is, ha más hibája van. De függetlenül ettől még mindig sokkal jobb, ha van 2 év rá, mintha pár ezer Ft-al kevesebbért semmi nem lenne. Ha magyar garival vettem volna meg a Hybrid-et, akkor csak 1,5k-val lett volna olcsóbb és csak 1 év lett volna rá. Én lecsapnék az E10-re, míg 10k-ért meg lehet venni.

(#61654) #16820480 válasza lowzor (#61653) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, csak nem sok boltos van ennyire jófej, mivel ez neki tiszta veszteség, hogy kábelhibás terméket cserél. Arról nem is beszélve, hogy abban a boltban, ahol 10k most az ára, ott vajon cserélik, vagy ez csak wishful thinking?Általában az ilyen helyeken drágább is eleve a termék, bele van kalkulálva az időnkénti cserék ára. Mindegy nekem, vegye mindenki azt, amit akar :R Csak felhívtam a dologra a figyelmet, hogy mindenki magának mérlegelhessen.

(#61655) Tulku válasza #16820480 (#61654) üzenetére


Tulku
veterán

Én csak nem értettem hogy miről is folyik a diskurzus...nem vádoltam senkit...csak almát körtével...de lehet hogy tévedek...

Én azon a véleményen vagyok mint a veled diskuráló fórumtárs...ha két nap alatt itt van és garancia is van rá, miért ne? Persze a minőségi vitába most nem szólnék bele...nem ismerem a másik versenyzőt, nekem az e10 hangképe tetszik...10-et megér...persze szerintem...

És ne feledjük el, hogy - ugyan nagy számban a vezeték megy tönkre - más meghibásodások is felléphetnek...driver hiba, elhalkulás...stb...

(#61656) #16820480 válasza Tulku (#61655) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én továbbra is csak a garanciális aspektusból közelítettem meg a dolgot, egy szót nem írtam a fülesek hangjáról (azt megtették mások).

Persze, nagyon jó, hogy megjön két nap alatt és garancia is van rá, csak ne képzeljük, hogy olyanra is kiterjed a garancia, amire igazából nem. Amúgy Kínából is megjön 10-15 nap alatt, ha éppen nem újéveznek. Legalábbis a fórumot olvasva ez az általánosabb.

(#61657) Archanon válasza #16820480 (#61652) üzenetére


Archanon
őstag

Addig már eljutott az én agyam is, hogy a kábelmeghibásodásra nem terjed ki a garancia. Szomorúan konstatálom, tekintve hogy a meghibásodások túlnyomó része mindig ezzel kapcsolatos. Már csak az érdekelne, hogy aki 80 ezres fülest vásárol, és 3 hónap után megtörik a kábele "nem rendeltetésszerű használat következtében" (zsebében hordta a csúcs mp3 lejátszót), akkor az is rá*****tt? Ha elviszem a szervizbe, csak megjavítják legalább javítási költségért cserébe a csatlakozót anélkül, hogy elvesszen a gari, nem? Mert maga a füles még bármikor tönkremehet gyári hibával... A füleseimet eddig mindig én forrasztgattam, de nyilván ilyenkor mindig bukik mindent az ember.

Amúgy E10 lesz, 10et most megér, nem kérdés. Ha drágább lenne, valószínűleg mást választanék jelenleg.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#61658) Tulku válasza Archanon (#61657) üzenetére


Tulku
veterán

Drágábbak cserélhető kábelesek---

(#61659) kemcso válasza Archanon (#61657) üzenetére


kemcso
Ármester

A 80e nem cserélhető kábeles kábelére sincs garancia (legalábbis többnyire) :) Szerintem nem javítják, ha kábel-hiba szépen visszakapod hibásan.

(#61660) schawo válasza Archanon (#61657) üzenetére


schawo
titán

Aki ilyen füleseket vásárol, annak legjobb, ha közeli barátságba kerül a forrasztópákával. 100 k mellé már nem nagy beruházás egy normális páka, és a következő x darab fülest is meg lehet vele javítani. Meg ha már az megy, akkor eszkábálhat normális tápot az erősítő elé. Aztán kicsit később már saját erősítőt, majd dacot is. Nem is folytatom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61661) Tulku válasza schawo (#61660) üzenetére


Tulku
veterán

80 ezres nem cserélhető kábelesre nagyon vigyázunk...nem is hallgatjuk csak csodáljuk :D

(#61662) lowzor válasza #16820480 (#61656) üzenetére


lowzor
veterán

Nem 2 nap, hanem 1 nap, ha nem pénteken rendeled. Kínából meg csak nagyon jó esetben jön meg 10-15 nap alatt. Húgomnak rendeltem egy telefontokot január elején, azóta is hozzák :K
A korábbi rendeléseim Kínából is legalább 15 munkanapba teltek.
Persze akinek megér ~4 ezer Ft annyit, hogy hetekig várogasson, meg nulla gari legyen, annak hajrá :R
Azt meg már leírták, hogy a fülesnek nem csak a kábele mehet gallyra, hanem elhalkulhat, széteshet, stb stb...

(#61663) kemcso válasza lowzor (#61662) üzenetére


kemcso
Ármester

4e ft viszonylag, ha az ár majdnem fele már szerintem érdemes meggondolni. Persze, lehet driver hiba is, de az esetek nagy része kábel és jó esetben 1 hét alatt is megjöhet Kínából.
Mindezeket mérlegelve egyénileg kell eldönteni, hogy melyiket rendeled.

(#61664) #71562240


#71562240
törölt tag

F4lcon kolléga azzal a reménnyel gyakorolta "óccó kínai" fülhallgatógyűjteményének gavalléros kedvességű körbeadását, hogy netán fórumbeli visszajelzések is szülessenek az egyes típusok tudásáról. Itt az én visszajelzésem - lehet hasonlítani másokéhoz, rizso kolléga például már megírta levelét ugyanezekről.

Mivel 15 darabból állt a megküldött gyűjtemény, nem fogom a róluk való megállapításaimhoz való eljutás útját részletezni, se szaklapok méréseire hivatkozni, se a technológiai háttereket elemezgetni, csak a praktikus végkövetkeztetéseket foglalom összei típusonként - többségük ugyebár amúgy se az a szint aminek túl nagy feneket kellene keríteni. Én ugyan megadtam a módját, hogy sokoldalúan feltérképezzem őket, és ellenőrzésül mérési eredményeket is próbáljak találni, de ez nem fog látszani az összefoglalómból. Ergo a csomagolási, adjusztálási, tartozékmellékleti, kényelmességi… témákat is igyekszem mellőzni, arra szorítkozom, hogy a számomra legoptimálisabbnak ítélt illesztékekkel és legoptimálisabb behelyezés mellett hallatott produkciójukról néhány mondatot ejtsek - mint említettem, amennyire lehetett, igyekeztem utólag (szak)irodalmilag is ellenőrizni a hallgatási élményeim objektivitásának valószínű mértékét. Sokféle forrással és formátummal megpróbáltam őket, miszerint analóg lemez, kazettás walkman, SACD, CD, különféle felbontású konténeres formátumok a 192kHz mintavételűtől a 320kbps bitrátájúig, fejhallgatóerősítő, PMP, mobiltelefon..., mintegy 50 tételből álló tesztprogrammal, amelyben mindenféle zene és popzene megtalálható a legjobb hangminőségtől a legpocsékabbig.
Igyekszem nem viszonyulni az adott típusokról korábban itt már leírtakhoz, hanem mintha most jöttem volna a hathuszassal a falvédőről.
Az élmény ugyebár kettős: egyrészt örömmel adózhatunk, hogy a fülhallgatók világában is mennyire levitték a belépő minőség árát a távol-keleti kisebb-nagyobb "noname" tigrisek, másrészt továbbra is látszik, hogy a magasabb minőségnek persze továbbra is magas ára van, csodák nincsenek - vagy csak ritkán. És hogy egy hifi célzatú cég hifi kultúrájának felépítése nem megy egyik napról a másikra.
Nem tudom, a hallgatózáskor melyik fülhallgató mennyire volt bejáratott, de szűz egyik se volt, előttem legalább ketten már hallgatták őket. Hangerőkiegyenlítést csak füllel volt alkalmam intézni. Nem egy általános etalonhoz hasonlítgatok most, hanem inkább az árlétrán felfelé haladva egymáshoz a fokozatokat, márkán belül. Az árakat átvettem f4lcontól, ha néhol hibásak, rajta verjétek le, én mosom kezeimet. Ahol dicsérek, ahol szidok, persze mindig az adott árszínvonalhoz viszonyítva kell érteni, ha úgy érzem, hogy valami kategóriát tud ugrani, azt külön jelzem, vagy a külön jelzetthez viszonyításból közvetve látszik..

-.-.-.-.-.-.-

AWEI ES-Q9 - kb. 1800 forinttól.
Árban nagyjából a "legóccóbb", de hangban nem feltétlen. Az ember, mielőtt nekiáll, tamáskodik: lehet kapni értelmezhető hangú fülhallgatót ennyi (semmi) pénzért? Hát, lehet.
Van a hangszínében egy adag olcsós elektronikus rátét, afféle pejoratíven “hifis” hangszín, de kis megszokás után hallgathatóssá válik, néha még szinte szépek is egyes hangszerhangok, főleg a mélyközép régióban (cselló, bőgő, rézfúvósok…). Nem fülbántó, de elektronikus. Ellenben sok hangfelvételen viszonylag egységes szövetet tud a zenéből alkotni, ilyenkor egészen cizelláltan tudja elosztani a hangszerarányokat, még jobban kijönnek belőle az információk, és a tere is sokrétű - legalábbis az árához képest mindenképp. A fő erénye éppen az, hogy általában egyik frekvenciasávot se hangsúlyozza nagyon túl, ehhez társul egy enyhén emelt prezensz, mindennek eredményeképpen egy elég jó transzparencia. Viszonylag egyformán működik mindenfajta zenére és popzenére - azt azért nem akartam írni hogy jó, inkább azt írtam hogy működik. A fa ház valószínűleg több minőséget ad mint a drivere.

AWEI ES800M - kb. 1800 forinttól.
Ennek másképp olcsó és másképp “óriásölő” a hangja, mint márkatársának - talán elsősorban a fémház miatt. Kevésbé elektronikus színezettségű, eleve kevésbé is színezett, ellenben keményebb, amely keménységet változóan érzek sprődségnek vagy konkrétságnak. Hajlamos digitális ízű lenni, inkább a lágyabb hangfelvételeket szereti, a hangszerek közül pedig inkább a koppanósakat, pengetősöket, kevésbé a fúvósokat, hát még a vonósokat - hegedűn nagyon műanyag tud lenni. Kamarazenén néha egészen élethű-szerű, de nagyobb hangtömegek esetén alapvetően összeomlik, összemos. A tere eleve szűk, monós - amit én személy szerint nem bánok eleve, de itt igen.
Mélytónusú (felsőbasszus), a barokk operában elég jól nyomja a continuót, de a kórus nem csak hogy tompán mosott, hanem nem is valami szép (de legalább viszonylag kevés benne a sibillance). A férfihang kicsit jobban áll neki mint a női. Ugyanez rock és popzenén, a basszusgitárt, annak is inkább a magasabb húrjait hangsúlyozza, de a lábdobja már el-elfogy, a szólógitárok riffjei viszonylag sodrósak, de a szólóik már “jól érzékelhetően alig érzékelhetőek”, hasonlóan az énekhez. Kevéssé transzparens massza, ami nem is lenne baj, ha kevésbé lenne műanyag a hangzás. Tipikus tuc-tucon teljesít a legjobban, ahhoz egészen jó, néha rockzenén is nagyon jól áll neki, hogy lefelé hangol, alkalmasint mélyebbre le is megy, mint várná az ember.
Mindez egy bizonyos hangerőig jellemző csak, mert nagyobb hangerőn szeret erősen betorzítani.
A szinte nemleges áráért elektronikus zenére nagyon jó vétel lehet, heavy metálra, hard rockra is azoknak, akiknek a hömpölygés, sodrás fontosabb mint a transzparencia. És népzenére!(?!)

KZ HDS1 - kb. 2000 forinttól.
Na, ez nem hangol se le-, se felfelé, inkább viszonylag széles frekvenciasávban viszonylag egyenletes, érdemes is optimálisan behelyezni a fülbe, mert ha kijjebb marad, “kiszárad”, elvékonyodik - bár éppenséggel az is érdekes. A kissé technicista karakteréről olyan fejhallgató jut eszembe, mint például a Beyer T1 - hadd ne mondjam, az mennyibe kerül. A nem feltétlen pozitív technicista karakter miatt jutott eszembe, na de hogy bármi jelleg kapcsán eszembe jusson egy kétezer forintos fülhallgatóról egy háromszászezer forintos fejhallgató?!?!?!
Annyira azért nem tudtam szűzen vizsgálódni, hogy ne lett volna az agyamban, hogy afféle igazi best buy hírnek örvend itt a topikban (is) a kicsike, de rám régen nem hat az ilyesmi, annyi hiper-szuper óriásölő menőmanó, mindentverő hifi készüléket hallottam már meghunyászkodni értő fülek és értő zenék előtt. De a HDS1 egy csoda! - legalábbis a kétezer forintjához képest. Ez egy jó fülhallgató abszolút értelemben is, minden tiszteletem a gyártójáé, hogy nem fizettetik meg az extra hangminőség extra árát, ahogy az a hifiben szokás. Merthogy valamire nagyon ráhibáztak ezzel a típussal, még ha csak véletlenül is, olcsó alkatrészekből. Ötezerért is best buy, tízezerért is teljesen rendben lenne. (“Bámulatos, hol tart már a tudomány!”)
A hallgatás kezdete után tíz-tizenöt perccel nyeri el igazi hangját, addig digitálisabb ízű zenéken van egy kis “fogafehérje” is, de néhány perc alatt sokoldalúvá, helyenként pasztellessé melegszik be a hangszíne, ám mindig konkrét, viszonylag zsírtalan marad. Behízelgő modorú sose lesz, inkább igazmondó hajlamú, pontosságra, informativitásra, egyenességre törekvő, ezért sprőd forrásokról nem feltétlen érdemes túlforszírozni. Alapból inkább kissé mélytónusos, testes, izmos, de a teteje is elegendő, néhány zenén kifejezetten nyitottá is tud válni, nem vesztvén el közben a mélyeket se. A legmélyei azonban kicsit lekonyulnak, ezt egy kis középmélykiemeléssel ellensúlyozza - kicsit M-karakterű. Széles a tere, de nem üresedik ki. A nagy hangtömegeket is jól bírja, nem omlik össze, tartja az arányait.
Ennyiért akkor is vesz egyet-kettőt belőle az ember, ha van ennél sokkal jobb fülhallgatója - merthogy ennyiért kár otthagyni. De mondom, nem feltétlenül karcosabb forrásokhoz.

KZ ED Special Edition - kb. 2000 forinttól.
Telítettebb, zengőbb, fényesebb mint az előző, hosszabbak a lecsengései, kicsit templomibb akusztikájú. De azért ez is inkább pontos, fémes mintsem bársonyosan szépelgő. Részletezés tekintetében se rosszabb a deákné vásznánál, de kicsit nyomottabbnak érezni alulról és felülről is mint a HDS1-et. Kicsit “házimozisabb”, felsőmélykiemelősebb, mégis könnyebben elfogy a mélyenergiája, “ha arra kerül a sor”. Ennek inkább a középsávjánál jönnek elő olyan hangok, hangszínek, amelyek az előzőeknél talán kevésbé. Sok erénye van, de néha egy kicsit hervadtabb az optimálisnál - néha ellenben jól jön, hogy picit lefelé hangol és hogy valamelyest lekerekíti a sávszéleket.
Teljesen rendben van ennyi pénzért. - kicsit többért is.

KZ ATE - kb. 2500 forinttól
Ez még egy kicsit telítettebb, mélytónusosabb, ami kicsit már sok is. Átszokás után persze ennek is javulnak az arányai, de nem eléggé, bár éppenséggel a valóságos arányokhoz ez van közelebb, de nem tud kibontakozni ahhoz, hogy komolyabb élményt nyújtson. Zárt marad, a hangszínei sem elég érdekesek, kevés zenén futja ki magát. Visszatér egy kis elektromos mellékíz, amit az első AWEI-nél említettem. Nem ad szövetet a zenének, ezzel együtt rendben van, semmi különösebb baja nincs, el lehet hallgatni bizonyos hangerőszintig - afölött felkeményedik a magasa, kis sibillance is előjön.

KZ ED-10 - kb. 2600 forinttól.
Erősen M-karaketrűnek tűnik, házimozis, kiemelt, kissé durva mély, sibillance-ra hajlamos prezensztartomány. A középtartomány amúgy egész kellemes lehetne, ha nem ülne rá a többi. Eddig a legolcsóbb hatású, nem jó hallgatni. Ennyi pénzért persze eleget nyújt, csak nem olyasmit, amit érdemes lenne nyújtani, úgyhogy több szót ne vesztegessünk rá.

Mykimo MK600 -kb. 2100 forinttól.
Ez kulturáltabb mint az előző, de nem nagyon kulturált. Inkább imitál mint zenél, kicsit elfogy mélyben, de legalább nem dörömböl. A közepe és a magasa akusztikus zenén elég normális tud lenni, rockzenén azonban sokszor hasítós - ugyanis hiányzik a zene teste, talapzata. Így aztán inkább gyerekjáték mint valódi szerszám. Nem különösebben érdekes - de nem is rossz. Amolyan minek használjam, nem okoz örömet típus. Bajt se okoz. Ugorgyunk.

Plextone S50 - kb. 2500 forinttól.
Ez már érdekesebb. Úgy megy viszonylag mélyre, hogy kevéssé dúsul fel, így a basszusai rendesen a tengelyen vannak, nem kétoldalról támadnak, az a magasabb hangok dolga, azok meg is teszik (de nem támadnak, csak jönnek, bolyonganak, nem nagyon hangsúlyosan). Egy kicsit lefelé hangol, de nagyjából éppen az ízléses mértékben, így kevéssé fülhallgatós, inkább hangdobozos a tónusa. Ezt el lehet hallgatni, örömet is okoz, és nem is csal sokat ehhez. Viszonylag konkrét, ezért néha felkeményedhet bizonyos sávban, de nem jellemző rá, eléggé kellemes, fényes a hangszíne. Akusztikus zenéken fut különösen jól, de azt is persze elsősorban analógról, a digitális keménységet megmutatja, de ez nem a fülhallgató hibája, mert az eléggé torzításmentes, hanem a hanghordozó bűne. A sprődebb, összetettebb zenéket is jól adja, van teste, nem mos össze, úgy kellemes, hogy nem szépeleg. Ennyi pénzért ez nagyon korrekt produkció, igazi best buy, töbet is megérne, és abszolút mértékkel mérve is korrekt, kulturált. Persze belépő szint, mert azért az igazi hangszerhűséget nem ez a kategória adja, de mindezzel együtt nagyon dicséretes, a maga szintjén nagy élvezettel hallgatható, mindenféle zenén. Mindenevő, és ez a legnagyobb erénye - ezzel az erénnyel persze sok egyéb erény is eleve együttjár. Populárisabb, mint a sokat dicsért KZ HDS1, de nem csepűrágó, hanem színes egyéniség, művészibb a kissé mérnöki HDS1-nél. Könnyen lehet, hogy a kettő közül inkább ezt választanám - sőt, valószínű. …No nem, azért a HDS1 korrektebb. …De mégis, ott egye a fene azt a korrektséget, az S50 is sznte mindig hiteles, ezentúl érdekesebb, színesebb, fényesebb... Ami mégis dönt a KZ javára, hogy a többet tudó Plextone hosszútávon könnyebben válik fárasztóvá, kicsit sokká. Maradok a HDS1-nél az eddigiek közül, de ez a Plextone is alaposan odaver - néha kicsit túl nagyot üt, kicsit izgága.

Rock Mula - kb. 2500 forinttól.
Bedugom, elindítom, na igen, rögtön érezni, hogy itt már szintet léptünk, a 4000 forint felettiek fölé. Eleve más az egész élmény. …Ja, hogy elnéztem, ez is még csak 2500 forint?! Akkor vissza az egész, nyilván placebo, hogy viszonylag milyen kifinomultan, az arányokkal gazdálkodósan szól - mintha szintet léptünk volna. Ez megint egy veszett jó darab ennyi pénzért! Jó hallgatni, arányos, aprólékos, mélyre megy, de egyenletesen, nem lóg ki a prezenszsávja sem, finoman adja a részleteket, nem dörgöli az orrom alá. Higgadtabban zenél mint az eddigiek, hangszerszerűbben is. A digitális keménységet is oldja, nem feszíti a magashangokat, csak adja. Kulturált, civilizált, nem is kicsit. Semmi faxni, de sokmindene van, arányosan. Visszafogottabb mint az eddig leginkább dicsért HDS1, arányosabb is. Jobb is! Minden zenén! De legjobban pop-rockzenén nyilvánulnak meg az erényei, mert ott a legszembetűnőbb, hogy a legelfuseréltabb hangmérnöki munkával is tud kezdeni valamit. Hallgathatóvá tesz sokmindent, és nem úgy, hogy elnyeli, elmossa az információt, hanem pontossággal, arányossággal, pasztellességgel. Finom! Ennek egy kis ára, hogy nem üt akkorát a lábdobja mint üthetne, nem olyan sodrós a barokk continuo mint lehetne, de ott egye a fene, finom! Szépek az énekhangok is, a hegedűk is, még digitális formátumokról is. Zeneibb de kevésbé informatív mint a KZ HDS1 és korrektebb de kevésbé ütős mint a Plextone S50. Virtigli best buy.

Rock Zirkon - kb. 4000 forinttól.
Na itt már tényleg szintet lépünk a négyezres csúcsok felé, és ezt az igen masszív, “Nautilus” kiképzésű ház is mutatja. És a hang is azonnal igen biztató, rögtön koncerttermibb hangulata lett a barokk concertónak és operának is, meg mindennek. Rock’n’Roll to the Girls, mondja a Zagar, and goes to the Rock Zirkon, mondom én. Elég jól dobog, nem dübög, sodrása van, egyúttal szövete is, és a hangszínek is eléggé élethűek. Egyre jobban érezni, milyen lehetett a hangszerek, énekesek eredeti hangja. Nem dúsul fel a mélye, nem ül rá semmire, akkor jön, amikor benne van a zenében, egyenletesen megy le, ha nem is nagyon mélyre, de mélyre. Nem hömpölygős, de húzós. A helyenként igen könnyen játszható, helyenként ellenben igencsak betorzított Tindersticks vad részei se kottyannak meg neki, a szelídebbeket meg olyan szelíden, érzékkel játssza, ahogy csak lehet ilyen alacsony gázsiért (négyezerért ilyen hang?!). Kb. hasonlóan kulturált mint kistestvére a Mula, de annál kiterjedtebb, informatívabb, testesebb - ergo egy kicsit a hangfelvétel hibáit is jobban kimutatja, de ezt az aggyal tudatja csak, nem a fület bántja. A nem véletlenül ilyen címet kapott Gorombát is, a hasító cinjeivel és agyontorzított, szinte ultrahangon szirénázó gitárjával is olyan “hibátlanul” lejátssza az After Cryingtól, hogy nem gondolja ilyen olcsónak az ember.

Xiaomi Piston 3 - kb. 4200 forinttól.
Ugyebár az egyik nagy sláger az árkategóriájában, és eléggé indokoltan.
Enyhén M karakterű, tehát felsőbasszus- és prezenszkiemelt, de nem fogy el nagyon a sávszéleken sem és a középsávban sem. Viszonylag dús hangkarakter, van rajt egy kis zsír, de nem vészes, inkább lágyít, mint mos, ezért nem is nagyon lágyít. Viszonylag kellemes, viszonylag természetes hangszínű, de ezekben sem kiemelkedő, nincsenek olyan szép fényei, mint a háromszor-négyszer ennyibe kerülőeknek már tudnak lenni. Tehát az árához képest eléggé hangszerszerű, de nem tud kategóriát ugrani, amint például a KZ HDS1 tud. Sokáig hallgatható, ritka a sibillance, részletező, kiterjedt de egyúttal nem kiüresedett terű, ám mindenben “csak” majdnem ugorja meg a felette következő árketegória szintjét. Szépen szól, de nem nagyon. Nagyot szól, de nem nagyon. Mindenféle zenén elég hallgathatós, de nem felejthetetlen az élménye, egyúttal nagyon karcos vagy nagyon aránytalan hangfelvételnek kell lennie, amely kifog rajta. Elég széles határig bírja a hangerőt. Jó.

HZ Sound EP001 - kb. 4500 forinttól.
A Piston helyett a Pistonnál jellegzetesebb, egyedibb Zirkonhoz utalok vissza a HZ kapcsán. Szellősebb, transzparensebb középsáv jellemző rá mint a Zirkonra, kicsit részletezőbb is, talán prezenszesebb. Ettől olyan érzés, mintha kiterjedtebbek lennének a sávszélei, de ez nem biztos, hogy igaz. Sok információt nyújt, széles, magas a tere, transzparens, elférnek a hangszerek, van testük. Ügyes. Tisztábbnak, színezetlenebbnek tűnik a Zirkonnál, természetesebbek a hangszínek, persze ezzel együtt kevésbé fényesek is, de ez jó. Kiegyenlített hatású, de szerintem kicsit a felsőmélye is kiemel, nem csak a prezensze, de nem ad M-karakteres érzést, inkább csak tudja az ember, hogy adott jelenségek milyen eszközökkel megvalósíthatóak. Viszonylag puha , inkább sodor mint üt. De néha sodorhatna jobban is. Nem nagyon karakteres, de azért több mint szürke eminenciás. Kedvelem, hallgathatós, hosszútávú kapcsolatra jó, amelyben érzel néha kis hiányt, kis rutinszerűséget, de nincs veszély hogy megégsz vele, jó beszélgetőtárs, de hetedhétországra szóló mulatsághoz nem őt viszed.

Auglamour R1S - kb. 4700 forint.
Nagyon kellemesen szól, jóval tömörebben mint a HZ, mondhatni középsávorientáltabban és mélyorientáltabban, egyúttal felettébb mélykiemelősen is, de legfőképpen irdatlan mélyre le is megy. Az optimálisnál kicsit kijjebb jőve a fülemből már nagyon más, szellősebb, magasabb tónusú (mily meglepő), fene tudja, hogy az alkotója hogyan képzelte helyesnek, mit vár el a felhasználótól - tulajdonképpen ez afféle kettő az egyben fülhallgató, mert mindkét állásnak igaza tud lenni. Én a beljebbi állást preferálnám, olyankor egészen bravúrosan el tudja feledtetni, hogy fülhallgató szól, annyira testesnek, koherensnek érezni. Mindazonáltal mindig szépen mélyre megy, van energiája, alacsony torzítású, szép színei tudnak lenni, A tere szélessége ugyebár a kétféle beállítástól függ, de beljebb helyezve is elég széles. Eddig ezt választanám legszívesebben, “belső állásban”. Helyenként veszett jól szól, és nem csak az árához képest, hanem eleve. Aki használ ilyet, annak javaslom, hogy belső állásban tegye, amikor úgy érzi, hogy ez egy energiabomba, mert olyankor valóban energiabomba, egyúttal igen szép fényesen szól, meleg fénnyel. Ez a fülhallgató zenétől függően vagy az embert, vagy az állatot kihozza a hallgatójából, egyformán képes megríkatni, és hegyeket megmozgattatni veled. Nem tudom másképp mondani, ennyi pénzért kibaszott jó - belső állásban. Úgy kifinomult audiofil, hogy vadabb zenével meg ledönti a házat.
Valószínűsítem, hogy akik csak fej- és fülhallgatón hallgatnak zenét, azok nem feltétlen fognak velem ebben a fülhallgatóban egyetérteni, túl mélykiemelősnek tartván belső állásban, de akik jellemzően rendes állóhangdobozon vagy hibrid panelsugárzón hallgatnak zenét, azok talán értik, miért vagyok oda annyira tőle. Eddig ez az első, amely el tudja velem feledtetni, hogy milyen olcsó. Meg hogy csak fülhallgató. Ez már tudja azt, amit a hifiben úgy szoktunk mondani, hogy “újrahallgattam vele az összes lemezemet, és meglepődtem, mi minden van rajtuk”. Most ez persze csak fülhallgatós koordinátarendszerben értendő, és esetemben is csak félig igaz, mert ismerek és használok ennél sokkal drágább, szofisztikáltabb, előkelőbb, komolyabb fülhallgatót, ezzel együtt ez az Auglamour nagyon ott van a szeren. A semmi kis árától eléggé függetlenül.

Audiosense TX10 - kb. 5000 forinttól.
A fenti ömlengésre vezető élmény után nehéz visszaállni a realitásokra, de egy kis hozzászókás után az Audiosense se teljesít rosszul -csak szegény rosszkor volt rossz helyen. Magasabb, csattogósabb tónus, közepesen szép hangszínek, sibillance-ra hajlandóság, elektronikusabb hatás. De azért nagyjából rendben lenne, csak az előző után erről nincs kedvem semmit mondani, átlagos. Egyúttal a többi itt tárgyalt négyezer forint feletti típus egyértelműen jobban, szebben szól nála. Ennyit erről.

Havi B3 Pro - kb. 14500 forinttól.
No igen, itt látszik az árban való ugrás, ez már egy szint.
Nem ugrik az agyamba a hangja, szép nyugodtan zsezseg, első hallásra bizonyára sokan mélyhiányosnak, unalmasnak hallják, peidg nem az, inkább lineárisközeli. Meg kell szokni az arányait, hogy a mélységei is előjöjjenek, hogy sodróvá tudjon válni, bár persze akkor is viszonylag nyugodtan hömpölyög, nem nagyon válik izgágává (azért néha kicsit azt is “tud”). Nem valami dögös, nem mozgat meg, nem igazán eljátsza a hangokat, hanem inkább megmutatja, “lerajzolja”, hogy mit játszott a zenész eredetiben a stúdióban. Tehát részben “képeskönyv”, nem csak hangszer, azaz semmi különös varázslat, hanem mindig viszonylag nyugodt, viszonylag természetes, könnyed, ennek már a kisujjában van egy adag hangszerszerűség, amivel a belépő kategóriások - néhány kivétellel - csak erőlködnek. Árarányos, korrekt, hangszerszerű. Nem szaladgálnak a térben a hangszerei, hanem állnak a helyükön. Helyes. Hovatovább néha három dimenziót is tud a tere, amellett hogy elegendően kiterjedt szélességben és magasságban is. A részletezőkészsége nem abban mutatkozik meg, hogy ránkzúdítja az információkat, hanem abban, hogy olyan finomságokat mutat meg, amiről “ráismerünk”, hogy jé, az tényleg egy gitár, tényleg egy xilofon… Meg hogy hoppá, milyen finom ott a hajlítás, milyen ügyesen bomlik hangokra az akkord. Nem ránkborítja a zenekart, hanem kézenfogva odavisz a hangszerekhez, hogy közvetlenül odafülelhessünk a finomságokra. Ez nagy érték egy hifi eszköz esetében.
Korrekt az áráért, bizonyos ízlés számára - inkább akusztikus, klasszikus zenékre, jazzre mint rockra, de szépen adja a rockot is, és ha hozzászoktunk, akár lábdobogást is előidézhet - ha nem is kerget csűrdöngölős hangulatba.

(#61665) holozis_HUN válasza #71562240 (#61664) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Jó volt hallani egy kis szakmai véleményt szeretett kis HDS1 fülesemről :)) Nekem is nagyon tetszik. Telefonról, flac Eminem számok, buszon (jól szigetel) teljesen jó :) Köszi az összegzést!

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#61666) #16820480 válasza lowzor (#61662) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez a "rendeltem Kínából" azért érzed, hogy elég tág fogalom :R Az említett webshopok általában elég korrektül és pontosan postáznak, szóval simán megjöhet az 10 nap alatt. Azt is tegyük hozzá, hogy közben február elején volt a kínai újév, amikor itt megáll az élet. Nekem is az egyik berendelt fülest 3 hét késéssel szállították, pedig amúgy általában 2 nap alatt megjön bárhonnan az országon belülről.
Ez az "akinek megér 4 ezer forintot" érdekes szöveg. Kinek mi ér meg pénzt. Én az sem szoktam midnig érteni, hogy ha valaki akar venni mondjuk 10 ezerért fülest, akkro a 13-ért ajánlott már nem fér bele, az is hasonló dolog. Van, akinek nem ér meg annyit. De ez a 4 ezer forint még midnig csak két mozijegy/mekis menü ára, szóval nem kellene, hogy olyan nagy tétel legyen.
Egyébként pedig az, hogy Kínából rendeled, nem jelenti azt, hogy nincs rá garancia! A normális webshopok intéznek garanciát, néha még jobban is, mint a magyar kereskedők. A Lendmeurears sokáig szó nélkül küldött egy új fülest, ha jelezted, hogy elromlott, és még most is csak annyit kell csinálni, hogy sima levélként feladod nekik postán (csak a fülest, csomagolás nem kell), és amint van tracking number, már küldik is az újat.
Az meg, hogy elhalkul a füles, még mindig sokszor csak annyi a probléma, hogy a vetőcső rácsa telemegy fülzsírral. Ki kell mosni alkohollal óvatosan, és megint jó lesz. ;)

(#61667) Tulku válasza #16820480 (#61666) üzenetére


Tulku
veterán

"Én az sem szoktam midnig érteni, hogy ha valaki akar venni mondjuk 10 ezerért fülest, akkro a 13-ért ajánlott már nem fér bele,"

na azt én se....

Egyébként bármilyen közhelyes, földhözragadt, lokálpatrióta, magyarkodó leszek, ki kell mondanom...inkább magyar embert gazdagítanék (persze ekkor is kínai felhanggal) mint nem magyart...és persze tudom, hogy 100 érv szól ellene, de akkor is megmarad ez az érzet bennem...

(#61668) f4lcon válasza #71562240 (#61664) üzenetére


f4lcon
őstag

a leírtak alapján kedvem lenne megtartani mindet :)
az igazság azonban az, hogy a HDS-1 és az Auglamour kivételével nincs olyan, ami igazán tetszene az árához képest, még a Havi sem - az mondjuk azért nem, mert sokszor lusta vagyok erősítőről hallgatni a füleseket, főleg futás közben nem viszem magammal az Oppo-t, és a szifon ha meg is hajtja valamennyire, akkor sem teljesen jön ki a tudása (bár én nem is járattam rendesen, lehet, hogy egy kis mozgással javulna telefonról is, ha visszakapom kiderül)
nekem a Plextone az ED10 és az Audiosense igazi csalódás, a Plextone mind kidolgozás mind hang tekintetében, az ED10 csak a hang miatt (a kidolgozása 9,5/10) az Audiosense meg Jézus ereje... a renderelt képeken ezerszer jobban nézett ki.
persze hozzá kell tenni, hogy nem válogattam a harangok között, csak kipróbáltam azt, ami szemre a legkényelmesebb lehetett.

azok a fülesek, amiket sokat hallgattam, és nem csak járattam őket a következőek: P3, HDS-1, Zircon. Ebből a trióból bátran merem ajánlani én is mindegyiket, a megfelelő felhasználást figyelembe véve.

ha visszakapom őket, akkor nekiveselkedek egy hétvégén én is ismét, és ide beömlesztem a véleményemet.
Sőt, az is lehet a már korábban leírt véleményeket egy egységbe forrasztva csinálok egy másik kínai blogot (a'la Dave) persze előtte mindenki engedélyét kérem majd a leírásainak a felhasználására.

olvasva amúgy az fogalmazódik meg bennem, hogy bárcsak én is ennyire választékosan tudnék fogalmazni, amikor fülhallgatólat leírok....

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#61669) #71562240 válasza f4lcon (#61668) üzenetére


#71562240
törölt tag

No igen, én kb. a kétharmadáról éreztem, hogy az áráért legalábbis korrekt vétel a hibáival együtt, kb. négy-öt típust pedig kifejezetten jó vételnek tartok. A két igazán jó vételben ezek szerint egyetértünk, ennek örülök. Valószínűleg a megítélésünk aránykülönbségében, az én megengedőbb hozzáállásomban benne van, hogy te már jobban hozzászoktál ezekhez a kínai "dömping" árakhoz, beleszoktál a jóba ("agyadra ment a jólét", hehe), én meg most még csak rácsodálkozok, hogy 2-5ezer forintokért is lehet értelmezhető hangú (és kialakítású) fülhallgatókat kapni. Pár évvel ezelőtt, amikor még csak a "bevett márkák" szűk kínálattal szerepeltek a fülhallgatópiacon, 15-20ezernél kezdődött az a hangminőség, amit az új kínai "garázscégek" 2-5ezer forintért is tudnak. Nekem ez még vívmány, hehe, nem szoktam még meg.
És ("komolyra fordítva a szót"), persze szándékosan hangsúlyoztam a bevezetőben, hogy ahol dicsérek vagy szidok, mindig az adott készülék árához képest, relatíve értendő, és ahol abszolút viszonylatban is értékelek, akár kategóriaugrási képességről szólván, azt külön jelzem.
Az egyetértett KZ HDS1 és Auglamour mellett egyébként nekem talán a Rock Mula a leggyanúsabb, hogy feljebb mutat a kategóriájánál, legalábbis a civilizáltabb hangvételét inkább "audiofiles" finomságnak, arányérzéknek éreztem, mintsem képességhiánynak.

(#61670) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A Brainwavz M1 és M2 menniyre ajánlott fülesek? Jó régiek, de a leírsok alapján nem rosszak.
Basszusban, részletességben, szeparációban hogy állnak egymáshoz és az árkategóriához képest?

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61671) #16820480 válasza Bici (#61670) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem annyira nem jó vételek. Manapság azért már lehet sokkal jobbakat találni. Akkoriban sem voltak annyira jók, de ezzel a minimális többlettel is ki tudtak magaslani a mezőnyből. Nekem egy M4 van még régebbről, nagyon driver flexel, a hangja meg olyan kicsit jellegtelen, nem érzem rajta azt, amiért annyira odavolt a fórum pár éve.

(#61672) Bici válasza #16820480 (#61671) üzenetére


Bici
félisten

Azért gondoltam ezekre, mert nem találok 15K körül/alatt telt hangú, de kiegyenlített, kicsit "laid-back" fülest.
Tudtommal az M1 ilyen.
Kipróbáltam a zero audio tenore-t, de nem tetszett, mert nem telt és nem is kiegyenlített (magas kiemelése van sajna). Mák, hogy havernak tetszik és megvette tőlem teljes áron. :U
Soundmagic pl50-re is gondoltam, de nem szeretem a fül feletti kábel vezetést.

Igazából már a frekimenetnél elakad a dolog, el sem jutok oda, hogy részletesség, szeparáció.

Gondoltam, növelem a keretet, még mindig jobb, mint mindent kipróbálni, de 15-20k között sem tudok megfelelő típusról. Ennél feljebb meg nem szeretnék menni semmi képpen, a 15k is kompromisszum erősen.

RockBox-oltam a Clip+-omat, hátha tudok valamit alkotni a parametric EQ-val...

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61673) Luissimo válasza Bici (#61670) üzenetére


Luissimo
veterán

mindkettő nagyon jó füles, annakidején, amikor mindenhol venni lehetett (2010-11 körül)

qrvajó mindkettő (tudom, mert nekem van.)
M1 kissé több basszussal, a mélymániásoknak, az M2 kiegyensúlyozottabb, árban is emeltebb...

Szerethető, nem egy tucatárú, minőségileg is rendbenvan, főleg most, hogy darvinya meggyógyította a baloldalát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61674) Bici válasza Luissimo (#61673) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Tuti jól emlékszel a mély menniységre? Pont az M1-et mondják kiegyenlítettebbnek az M2-höz képest. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61675) #16820480 válasza Bici (#61672) üzenetére


#16820480
törölt tag

Esetelg próbáld meg az Astrotec cuccokat, azokból van most közkézen forgó, kipróbálható. Az AX35 például egész jó ilyen szempontból szerintem, egy meghallgatást megérhet :K Vagy Re400?

(#61676) Bici válasza #16820480 (#61675) üzenetére


Bici
félisten

Volt RE400-am, imádtam a hangját, de olyan könnyű kifogni gyenge minőságű driverrel, hogy nem kockáztatok mégegyszer 25k-t ilyenért. Itt fejtettem ki a véleményemet a Sunrise/Hifiman 9mm-es driveréről (ugyanaz van mindegyikben különbözően hangolva).
Az Astrotec márkát egyszer már javasoltátok, és meg is néztem őket, de nem emlékszem, hogy miért nem rendeltem végül belőlük. Utánanézek megint. Kössz a tippet! :R

Már emlékszem; az Astrotec AM800-at végül kiszemeltem b.) tervnek.
Ha nincs jobb pár napon belül, akkor ez lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61677) Luissimo válasza Bici (#61674) üzenetére


Luissimo
veterán

este meghallgatom a kedvedért mindkettőt, előveszem a sifonérból, egy kis Dream Theaterrel megkínálom (best of ) és viszareferálok , :D

[ Szerkesztve ]

(#61678) Bici válasza Luissimo (#61677) üzenetére


Bici
félisten

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61679) #16820480 válasza Bici (#61676) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most, hogy mondod, rémlik, hogy írtál róla, hogy gyenge minőségű (tényleg sajnos elég sok a selejt).

Astrotecből szerintem az AX35 azért jobb füles, de az AM800 sem rossz. Mondjuk mindkettőt ki tudod próbálni Bp-en.

(#61680) Luissimo válasza Bici (#61678) üzenetére


Luissimo
veterán

Pesti vagy ?
Ahhát ? :DDD

Akkor megtudom neked mutatni egy párnapos próbajárat erejéig...

[ Szerkesztve ]

(#61681) Bici válasza Luissimo (#61680) üzenetére


Bici
félisten

Az vagyok. :K
Azt megköszönném. :R
Írok pü-t.

sheratan: Meghallgatom őket, amint tudom. Szerintem ez a legjobb megoldás. Kössz mégegyszer a tippet!
Hol lehet meghallgatni az astrotech füleseket?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61682) #16820480 válasza Bici (#61681) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egy AM800 van eladósorban kemcsonál, az AX35 meg már nem is emlékszem kinek van, de biztosan van a topikból valakinél, mert a legutóbbi fülhallgatós találkozón volt belőle.

(#61683) kemcso válasza Bici (#61681) üzenetére


kemcso
Ármester

AX35 vicze1 kollégáé volt de tudomásom szerint ő nem tartózkodik Mo-n.

(#61684) vicze válasza Bici (#61681) üzenetére


vicze
félisten

Sajnos már nem vagyok Pesten(országban), pedig szívesen kölcsön is adnám akár. :(
Ami az AX35-nek problémája lehet, hogy nagy, egy RE400-hoz képest legalább 4x-es méret összességében. Viszont nem az a középmagas "kiemelt"(összességében az a tartomány jobban megnyilvánul) mint a Hifiman, hanem inkább mély felé húz, és az összhatás nagyon egyenletes és igazából semmilyen, imádod vagy utálod szint. :)

(#61685) Luissimo válasza Bici (#61681) üzenetére


Luissimo
veterán

ment vissza postagalamb fordultával a válasz, kérlek nézzed meg a galambdúcot ... :K :K

[ Szerkesztve ]

(#61686) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni.In-ear fül hallgatót szeretnék venni.A keret 10 -12 000FT.Profi zenész vagyok,klasszikus zenekarban játszom,és nagyon fontos lenne nekem a kiegyenlített ,minél természetesebb akusztikus hangzás.Természetesen tudom hogy ebben az árban nehéz ezt megtalálni,de mégis kérnék hozzá értő ajánlást.(komolyabb elmélyültebb zene hallgatáshoz fejhallgatót használok egy Audio Technica ATH-PRO5 V MK2 személyében,az in en-ear "csak" telóhoz utazásközben kellene.)Mint írtam,klasszikus,magyar nóta,valamint jazz van halgatva többnyire.A lényeg hogy ne legyen mély súlyos mert azt utálom,ezért nem jött be a piston 2.Valami olyasmi hang kép kellene mint amit a haverom Piston 3 ján halottam,csak részlet gazdagabb,finomabb hangképpel.(A hegedű 4 -dik fekvésétől feljebb játszott hangok legyenek kellően nyíltak mint a valóságban,a Klarinét hangja legyen szellős és bársonyos ,brácsa cselló megfelelő közép stb....hozzáértők tudják miről beszélek.)És a lényeg ha lehet olyan több ajánlást kérnék, amit magyar országi boltban vásárolható,ne kelljen kintről rendelni.Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#61687) schawo válasza kromatika (#61686) üzenetére


schawo
titán

Egy zenész, aki belülről szeretné hallgatni a zenét. Akkor tessék olyan, közelmikrofonozott forrásanyagot választani, ami teljesíti az elvárásokat. Mert ez a felvételnél dől el először. Hifisták egy ilyen kérésért kiközösítenek, és megköveznek. :DD

Mert alapvetően túlzott elvárások túl alacsony kerethez, hogy ezt minden körülmények között megkapd. Ha ez a cél, akkor szorozd a keretet egy (közel) 3 jegyű számmal. És leginkább ne iemben, hanem rendes fejhallgatóban keresd, akkor a szorzószámot kábé felezheted.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61688) kemcso válasza kromatika (#61686) üzenetére


kemcso
Ármester

Ennyiből, és ezekkel a feltételekkel ahogy schawo kolléga is mondta kb esély sincs ilyen fülest találni. Ami szerintem szóba jöhet, az a ZA Tenore, Astrotec AX35, Vsonic GR07 és feljebb, W40, W60. Ezek persze egyike sem kapható itthon, jah de, a W40-W60 igen, Muziker kínálatában már szerepel. Az igényeidnek az utóbbi kettő felelne meg hozzá illő forrásról (füles ára körüli)
Itthonról ami még legjobban közelít az talán a Soundmagic E30

(#61689) kromatika válasza schawo (#61687) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm a válaszokat. :R schawo és kemcso.mint írtam "komolyabb elmélyültebb zene hallgatáshoz fejhallgatót használok ,az in en-ear "csak" telóhoz utazásközben kellene"Ezen azt értem,hogy én zenét ha komolyan hallgatok,kizárásos alapon,csak elmélyültem tudom tenni.Csak arra figyelve.Zárt helyen,leginkább otthon.Van hozzá komoly forrásom is.Tehát modosítok, teló forráshoz mérve(persze nem mp3) kvázi unalom űzés szinten keresek in enart.A lehetőségekhez képest a megfelelőt a fentebb írt zenékhez.Részletgazdag ki egyenlített hang a lényeg ,és max 20 ig el tudnék menni.Mint írtam,.tudom hogy ez nem valami sok.Sajnos egyenlőre több pénz, a telós zene hallgatásra nincs.SoundMagic E30-at meg halgatom majd valahol.Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#61690) Dluinet


Dluinet
nagyúr

sziasztok

hangoskönyv (nagyon gyatra minőségű a 98%-a, tehát nem a hangzás a lényeg) hallgatásához keresek fülhallgatót, ágyba hallgatom, néha vele alszom, ezért erős húzóhatásnak van kitéve a kábel, a legtöbb fülhallgató kábele a fülesnél vagy a csatlakozónál törik meg. Az L alakú csatlakozóval rendelkezők tovább bírják, gondolom a kiebb erőkar miatt.

néztem a 0-5000Ft-ig ajánlottakat
- JVC HA-FX101 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)
- MEElectronics M6/S6 (sportoláshoz ajánlott) (DD, V karakter, fül feletti kábel, sima/mikrofonos)
- Xiaomi Piston 3 youth (DD, V karakter, egyenes kábel, mikrofonos)
- KZ HDS1 (DD, enyhe V karakter, egyenes kábel, sima)
- KZ ED9 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)
- Soundmagic ES18 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)

ezek közül melyik az amit érdemes választanom

de ha van jobb ötlet akkor azt is várom

semmilyen más korlátozás nincs, lehet akár mikrofonos is, viszont mindenképp agybadugós (in-ear)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#61691) Tulku válasza kromatika (#61689) üzenetére


Tulku
veterán

20 ezer...valahogy kiálts az éterbe és hátha le tudsz akasztani egy vc1000-est vagy B2-t használtan e körül...azok hangszerre kiválóak...nagyjából a 2BA (armatúrás fülesek) jöhetnek szóba vagy dinamikusok közül GR07 esetleg a 400-as Hifiman...de mindegyik használtan...

Itt már klasszikuson jazzen népzenén hallani fogsz valamit és nem lesznek túlterhelve basszussal....

(#61692) Bici válasza #16820480 (#61682) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

kemcso: kössz, jövő héten lehet, hgy meghallgatnám, ha lehet. :U

vicze1: Sebaj, majd keresek már hallgatási lehetőséget. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61693) flash-


flash-
veterán

Vsonic gr07 egyik oldali fülesébe bemászott a zsír.

Van itt valaki akihez el tudnám vinni szétszedni, kitisztítani?
(hálás lennék érte)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#61694) nonozoom


nonozoom
tag

Nemrég vettem egy RHA 750-est. Brutál minőség, elképesztő dinamikával. Sajnos komoly cuccon még nem állt módomban meghallgatni (csak iphone), illetve nem tudom lenne-e jelentősége egy erősítőnek...

(#61695) Tulku válasza nonozoom (#61694) üzenetére


Tulku
veterán

Mindenféleképp van jelentősége, de a kérdés az, hogy a belefektetett összeg arányos-e a hangzás javulásával.
Egy olcsóbb fiio-t mindenképp megérné kipróbálni (vétel előtt!)....

(#61696) darvinya válasza flash- (#61693) üzenetére


darvinya
titán

Patikai alkohol-vetőcsövet bemártani( csak a vetőcsövet).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#61697) lowzor


lowzor
veterán

E10-nél az normális, hogy a baloldala bizonyos pozíciókban elhalkul a fülemben? Mindig birizgálni kell, hogy kiegyenlítettem szóljon mindkét fele. A jobboldala nem csinálja. Az első néhány használatnál nem nagyon csinálta ezt.

(#61698) boff


boff
senior tag

Sziasztok!

Sajnos 4 hónap után megszakadt a Piston 3-am csatlakozójánál a kábel és bár bevált, de szeretnék mást is kipróbálni. Ajánlott fülesek között nézelődtem de a külföldről rendelés sajnos nem játszik mert SOS kell fülhallgató. :D A keret most 15k és fontos lenne, hogy itthon kapható legyen illetve az erőteljes szép, tiszta mély hangok. Samsung galaxy j5-ről lesz meghajtva.

Előre is köszönöm a segítséget!

:R

(#61699) lowzor válasza lowzor (#61697) üzenetére


lowzor
veterán

Most hogy jobban megnéztem, a baloldalon nem teljesen kör alakú a vetőcső, meg mintha a rács egy kicsit máshogy lenne benne, mint a jobboldalon, talán mintha ferdébb lenne, meg máshogy néz ki. Ez okozhat ilyen problémát? Elég idegesítő, hogy behelyezés után birizgálni kell, hogy kiegyenlítetten szóljon mindkét oldal és a bal ne legyen halkabb. Gari megoldás ilyen esetben? Vagy vásárlástól való elállással jobban járnék?

(#61700) #16820480 válasza lowzor (#61699) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha felcseréled a két oldalt, akkor a jobboldali füledben halkul el, vagy marad a bal? Illetve másik illesztékkel próbáltad esetleg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.