Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59151) kemcso válasza f4lcon (#59144) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen, hétfőn reggel kezdődik a Snap-up.

(#59152) height


height
aktív tag

Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni, hogy melyik típusú Bluetooth headsettet érdemes megvásárolni ? Lumia 1520 as készülékkel akarom használni.

(#59153) monti0222w válasza Vasinger! (#59138) üzenetére


monti0222w
addikt

Maradj a SM vonalon van már itthon két újabb fülesük a Nomono-nál E50-E80-an mindkét füles szerintem túl lépi hangban az E30-t. :K

(#59154) Vasinger! válasza monti0222w (#59153) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem E30-nál nem kéne jobb hang, csak távirányító kéne rá. E50-80S meg már nekem sok lenne.

(#59155) monti0222w válasza Vasinger! (#59154) üzenetére


monti0222w
addikt

OK, Zéró Audiótól nemrégiben hallgattam meg a Tenore nevet viselő fülest és elég jónak találtam, van BigBlackDog blogjában leírás róluk, kintről rendelhetők és olcsóbbak mint az SM árai, esetleg ha érdekel rájuk nézhetsz. :K

(#59156) darvinya válasza Vasinger! (#59154) üzenetére


darvinya
titán

Mint Téma összefoglalóban is képben megmutatva, egyes gyártók, csak ellenállások értékeiben térnek el, mert azokat érzékeikez állítják be a készüléküleiben.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59157) Vasinger! válasza darvinya (#59156) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen....és erre most mire szeretnél célozni? :F Attól még iOS eszközökkel ugyanúgy nem fog menni a Xiaomi fülesek egyike sem, nem így van?

(#59158) kemcso válasza Vasinger! (#59157) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem fog menni :)

(#59159) darvinya válasza Vasinger! (#59157) üzenetére


darvinya
titán

Max. kicseréled az ellenállásokat olyanra ami beállításhoz kell és már is működik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59160) Vasinger! válasza darvinya (#59159) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez érdekesen hangzik, de ezek gondolom már SMD ellenállások, amiket elég nehéz lenne kicserélni, legalábbis nincs hozzá jó pákám, meg amúgy se egyszerű. Azért köszi az ötletet.

(#59161) trueblue11


trueblue11
csendes tag

sziasztok!

Vsonic VSD3s cserélhető kábeles fajtájának a füles részét szét lehet valahogy szedni?Bal oldala megadta magát,csak a jobb szól...

(#59162) darvinya válasza trueblue11 (#59161) üzenetére


darvinya
titán

Igen, csak kézügyesség kell hozzá.
De nem a jack-nél adta meg magát a kábel?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59163) trueblue11


trueblue11
csendes tag

Kipróbáltam másik kábellel is,nem az a hiba...
Jobb oldala tökéletes,de a bal egyáltalán nem működik már...még az elején mikor fellépett a hiba néha működött,majd ha jól emlékszem halkabb lett,most meg már semmi...el is felejtettem megvan még,csak ma találtam meg,nem tudom mit lehetne vele kezdeni:)

(#59164) darvinya válasza trueblue11 (#59163) üzenetére


darvinya
titán

Akkor szét kell szedni, és megnézni mi a baja a csatlakozó aljzatnak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59165) trueblue11


trueblue11
csendes tag

szétszedtem,de én nem látok semmi hibát így szemre,mindkét kábel tökéletesnek tűnik,nincs elszakadva semmi benne...

(#59166) darvinya válasza trueblue11 (#59165) üzenetére


darvinya
titán

Akkor driver hibás lehet.

De távolból nehéz megmondani, nem látnok.
Ja, és bocs, de van válasz gomb is, mert így csak levegőbe írogatsz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59167) trueblue11 válasza darvinya (#59166) üzenetére


trueblue11
csendes tag

bocsi nem figyeltem:)
Ha driver hibás akkor nem sok mindent lehet vele kezdeni,de valószínű az.
Nézegetem neten,de sehol nem látok olyat,hogy lehetne rendelni így magában egy ilyet...
Ha valaki tudna véletlen nyugodtan írhat:)

(#59168) assemble válasza trueblue11 (#59167) üzenetére


assemble
addikt

Head-fi-n egy kis nezelodes utan: [link]
Basszus, amugy latok olyat is, aki kicserelte a csatlakozojat standard mmcx-re: [link] - ezek tudnak dolgokat :)

(#59169) Tulku válasza assemble (#59168) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem egyszerűen be kell kötni fixre...nekem is a füles fogadó részénél volt gond...szerintem igen nagy számú probléma forrása a cserélhető kábeles verzió én nem ajánlanám senkinek...sajnos igen trágya az illesztés...

(#59170) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

2 közül melyiket válasszam?

Audio-technica ATH-CKL202RD

Sennheiser CX 200 Street II

A hangosabb kellene :DDD

Esetleg ezen a weboldalon max. 7 ezer forintig van jobb fülhallgató?
Köszi a segtíséget :R

[ Szerkesztve ]

(#59171) #16820480 válasza BUZZLGHTYR (#59170) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jobb van bőségesen, de neked ahogy látom nem minőség kell, hanem csak hangerő. Ebben az esetben meg tök mindegy, hogy mi okoz halláskárosodást.

(#59172) Luissimo válasza #16820480 (#59171) üzenetére


Luissimo
veterán

egyetértek.
másik topikban is a hangerőfüggőség a fő szempont (akarommondani fülpont :DD )

(#27604) sony7777 ÚjVálaszPrivát2015-11-22 05:58:47
sony7777
(tag)
Hali,
MP3-at keresek, lehetőleg NAGYON hangosan kongassa meg a füleseket :DD
Ár: 10 ezer.

(#59173) BUZZLGHTYR válasza #16820480 (#59171) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

minőségi cucc is halláskárosodáshoz vezethet.. most nehogy már 10-20k-ért olyan fülest vegyek, amit alig hall az ember..

(#59174) Dave™ válasza BUZZLGHTYR (#59173) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az a gond, hogy ha túl hangosan hallgatod, 10-20 év múlva már a hallókészélükes topikba kell beírnod ugyanezt. Inkább a megfelelő szigetelésre és normál hangerőre törekedj.

(#59175) BUZZLGHTYR válasza Dave™ (#59174) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

akkor ajánljatok egy minőségi fülest, ami fülbarát és szigetelt :C

(#59176) BigBlackDog válasza BUZZLGHTYR (#59175) üzenetére


BigBlackDog
veterán

...amit alig hall az ember

Lehet, hogy már most gond van akkor. Én nem érzetem halknak az egyik fülest sem az ajánlottak közül (igaz, nem mindegyiket hallottam).

Ha itthonról kell akkor Piston 3, vagy feljebb Soundmagic E50 lenne érdemes meghallgatnod szerintem.

(#59177) Tulku válasza BigBlackDog (#59176) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem egész egyszerűen arra akart célozni hogy bőven hajtsa meg a lejátszó a fülest, csak nem tudta pontosan kifejezni magát.
Valószínű modern (pop, techno, rave, trance?) zenét hallgat és nem akar olyan párosítást amiben a hang erőssége nem megfelelő....

(#59178) Nigér válasza BUZZLGHTYR (#59173) üzenetére


Nigér
őstag

Én még nem találkoztam olyan fülessel amit ne lehetett volna bömböltetni, forrástól függetlenül.
Node hangerő nem= hangminőséggel.

(#59179) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

telefonhoz kell, z1-em van, haveromnak g2, 2x hangosabb azon a gyári sony fülesem, de a teló csere ugye borsosabb..
lehetséges, hogy egy piston 3-ra beruházok..

(#59180) biokox válasza BUZZLGHTYR (#59175) üzenetére


biokox
tag

Weston w60

(#59181) Nigér válasza biokox (#59180) üzenetére


Nigér
őstag

Forrásnak meg egy AK 380

(#59182) vicze válasza BUZZLGHTYR (#59179) üzenetére


vicze
félisten

"z1-em van"
És esetleg beleolvastál a telefon topikjába, sőt a legtöbb Sony-s telefon topikjába, ahol azon megy elég sokszor a nyivákolás, hogy "halk" a telefon? Elég sok Mod vagy a Sony-hoz hogy ez a probléma orvosolva legyen. Ez egy eléggé készülék specifikus probléma, Sony telókon egyéb mellett ez is probléma.

(#59183) darvinya válasza vicze (#59182) üzenetére


darvinya
titán

Inkább arról van szó, hogy Sony a nem megfelelő aláírású zenét -10dB-en adja le.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59184) vicze válasza darvinya (#59183) üzenetére


vicze
félisten

Akkor nem létezik megfelelő "aláírású" zene, főleg hogy jelenleg a saját ellenszolgáltatást is megszüntette és már Spotify a hivatalos app. (Jójó japánban van még...)
Ennyi erővel már akkor az MP3 van rossz normalizálással rippelve...

Mondjuk hozzátenném, hogy soha nem használtam a Sony zene lejátszóját, és speciel problémám se volt sose. Minden telómat ugyan azon a hangszinten hallgatok már jó sok éve, szinte azonos hangerőt tud mindegyik.

[ Szerkesztve ]

(#59185) darvinya válasza vicze (#59184) üzenetére


darvinya
titán

Nálam is több éves zenékkel semmi gond nem volt, csak az újakkal akadtak gondok.
De nem csak sajátját fogadja el, van más legális.

De igaz, hogy kódolás is sokat számít.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59186) Takuun


Takuun
aktív tag

Használ/t valaki Sony MDR-EX110LP fülest?
Érdekelne, hogy milyen. A Soundmagic ES18-nak nagyon felment az ára, így most a fenti termék felé kacsingatok.

(#59187) #16820480 válasza Takuun (#59186) üzenetére


#16820480
törölt tag

Eddig nem voltak róla nagyon pozitív visszajelzések, keress rá a topikban.

(#59188) Takuun válasza #16820480 (#59187) üzenetére


Takuun
aktív tag

Köszi! kemcso korábbi kereső linkje alapján megtaláltam a választ. Lehet módosítok inkább JVC HA-FX10-re.

(#59189) Tulku válasza biokox (#59180) üzenetére


Tulku
veterán

Miért ajánlgatod? :)

Nem biztos hogy feküdne neki...

(#59190) biokox válasza Tulku (#59189) üzenetére


biokox
tag

Nem ott ő feküdne ki.

(#59191) athka


athka
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem helyet mondani ahonnan Vsonic Gr07-et tudnék rendelni és várhatóan (karácsonyig) megküldenék?

(#59192) BigBlackDog válasza athka (#59191) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mintha aprón láttam volna egyet. De sajnos nem linkelhetek. Én VC1000-et a penonaudiotól rendeltem, a GR07-et pedig a Lend Me UR ears-től. Mindkét helyről 1.5-2 hét alatt ideért, de az a nyári időszakban volt.

[ Szerkesztve ]

(#59193) athka válasza BigBlackDog (#59192) üzenetére


athka
csendes tag

Köszi. Mindhárom helyen megtaláltam.

(#59194) fericske válasza Tulku (#59148) üzenetére


fericske
addikt

Melyik álomfülesemet? :)
Nem mintha volna ilyen. :)

(#59195) Tulku válasza fericske (#59194) üzenetére


Tulku
veterán

Ami tetszett kemenddzsemen...

(#59196) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok,

barátnőmnek (és nekem is) szüksége lenne futáshoz vezeték nélküli agybadugós "in ear" fülhalgatóra.
-headset funkció (mikrofon) nem létkérdés
-Lumia 635 és Lumia 820 telefonokkal lenne használva, mindkettő bluetooth képes
-extra basszus meg hasonló ökörségek nem érdeklik

10E forint alatt vagy körül kéne maradni.

Én ezeket találtam:
https://ipon.hu/webshop/product/logilink_bluetooth_stereo_earphone_fekete/755648

https://ipon.hu/webshop/product/logilink_bt0025/502957

https://ipon.hu/webshop/product/kruger_matz_kmp70bt/1279442

Ajánlott ezek közül valami? Esetleg van valami jobb termék a piacon?

üdv
J.

(#59197) fericske válasza Tulku (#59195) üzenetére


fericske
addikt

Áhh..Az Omega Odab@szra gondolsz.
A Laylához meg Angie-hez meg Shure 846-hoz képest best buy abban az árban.

De egy misét megér az AKR02 is. Azt a Final Audio Design csinálta az A&K-nak. 1 BA-s füles csak, de nagyon jól szól. Meg kicsi, könnyű, ott sincs érzésű dugaszka.

"..To resolve the aforementioned characteristics of BA unit earphones,
there are many multi-BA unit earphones available in the market.
Most suffer from crossover and size issues.
FAD’s BAM resolved the crossover and size issues with its own patented technology,
so called ‘Balanced Air Movement (BAM)’.

The advantage of FAD’s BA unit comes from its small size and high efficiency.
FAD’s BA units are developed and fixed in a unique stainless steel housing,
while maintaining a clear range in the high frequencies and overcoming
the deficiencies of low frequencies normally found in traditional BA units. Typical BA units are generally mounted against the ear, sealing the unit and preventing airflow. Commissioned in the original development of the AKR02, an integrated air hole allows airflow to the BA unit. The air hole added between the BA unit and the stainless steel housing unit adjusts the internal airflow to the BA unit, which maximizes rich bass tones and overcomes the weakness of low frequency response found in typical BA driver units. FAD’s superior BAM technology produces the best and greatest performance out of a BA unit..."

A lényeg röviden, hogy a több BA-s rendszerek hangja többnyire nem problémamentesek a keresztváltók szükségessége miatt. Tisztelet a kivételnek, ha van olyan.
A Final-osok viszont egy egyszerű huszárvágással vélik megoldani azt a problámat, hogy egy BA meghajtó nem tudja lefedni az egész hallható frekvencia tartományt - nincenek mélyek - , csináltak bass reflex nyílást magára a BA driverra, ami egyébként teljesen zárt szokik lenni. Innentől kezdve viszont már sokat játszik a BA unit elhelyezése a füldugóban és a füldugó kialakítása a légtereléshez.

[ Szerkesztve ]

(#59198) Eversmann válasza fericske (#59197) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Tudom Sennheiser. F betűs alsó kategóriában :) 375-öt nem dicsértétek. Sennheiser MX 475 -ről is ez vélemény? Earbud érdekelne, ha van valami hasonló kategórián belül. Inkább hangzás lenne fontos nekem, már amennyiben itt alsó kategóriában van ilyen :) Köszi

Life is better with a Titan

(#59199) Tulku válasza fericske (#59197) üzenetére


Tulku
veterán

Aha...hallani kéne....mer igen az armatúrák zártak...bár nekem a W60 nagyon bejön, de én eccerű magyar parasztgyerek vagyok, nekem ez es jó....de értem...csinálnak reflexnyílást neki...

Akkor ez a fájnlaudiodizájn nem csak hype?...mert a legújabb darabjuk dupla annyi mint a W60...és árányból ván á házá...legalábbis arany színben drágább jóval....

(#59200) KewyParker


KewyParker
újonc

steelseries 5h v2 usb 7.1 jó fajta fülles? És hol lehet rendelni mert már mindenhol kerestem (lehetőleg magyar oldal)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.