Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59651) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Na, a mai nap meghozta a postás ezt a "csoda" Xiaomi Hybrid fülhallgatót.

Kibontottam, bedugtam a fülembe és elindítottam egy zenét, gondolom kipróbálom, de csak röviden, mert dolgom van. Hát fél óra lett ebből a pár percből, egyszerűen nem tudtam kivenni a fülemből.

Most nem írnék róla túl hosszan, most még úgyis bejáratom, meg ismerkedek vele, de addig is annyit, hogy 3k-ért ez a fülhallgató több mint jó választás.
Sok benne a mély? -> Igen
Tud néha ez zavaró lenni? -> Igen
Ellensúlyozza a részletessége, tisztasága és dinamikussága? -> mint a k.vaélet.

Nyilván annak nem jó füles ez, aki nem szereti az átlagnál több mélyet, de aki egy kicsit is igen, annak nagyon ajánlott. A vicc az, hogy a nem elektronikus számokban még jobban teljesített, mert ott kevesebb olyan rész van, ahol a mély előjönne és akkor baromira szárnyal a füles.

Érdekes mód, ez lehet hogy csak emberfüggő, de a mély orientált, tehát Dubstep,DnB kategóriákban már nem jött be, mert a sok mély már lefárasztotta a dobhártyámat. Hülyén hangzik, de nem tudom jobban leírni. Talán ez idővel bejáratással változik.

Egyelőre ennyi. Egy iPhone 5c-ről volt hajtva, összehasonlítási alapom IEM fronton SM E30, asztalin SRH-840+SB X-FI HD kombó. Ja és gyári illesztékkel használtam, Comply Foam-mal is megnézem majd.

Stay tuned :)

[ Szerkesztve ]

(#59652) vicze válasza Vasinger! (#59651) üzenetére


vicze
félisten

"3k-ért ez a fülhallgató több mint jó választás."
Már csak az a baj, hogy 5-6K. :P Itthoni ára meg lesz 9e is.

Azért érdekes, hogy milyen hatással van egy BA olyanokra, akik még nem hallottak ilyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#59653) tomp válasza Dzsuri89 (#59644) üzenetére


tomp
félisten

Najó de azért a 650 nem olcsó füles.
Érdekes hiba. Melyik iPhone? Lehet nem mindegyik modellel kompatibilis az EX650?

(#59654) f4lcon


f4lcon
őstag

megjött a Mykimo MK600 és a Plextone S50
még nem bontottam ki őket, de csomagolásra mindkettő szép :)
hands-on holnap

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59655) Danny365 válasza szentkuti11 (#59650) üzenetére


Danny365
őstag

Ilyenről egyelőre még nem nagyon tudok nyilatkozni. A basszusról olvastam, hogy ütni fog, de wow, tényleg király. És persze nem úgy kell elképzelni, hogy a többi frekvencia kárára dübörög (nem is dübörög). De a hangzásról majd később írok.

Kiesni nem esik ki, meg kényelmes is. Volt hozzá egyébként egy rakás gumiharang, meg egy pár szivacs is. Még a fülessel együtt rendeltem is hozzá egy upgrade kábelt, ami a hangzáson elvileg nem sokat javít (nem tudom, a gyárival nem hallgattam),de fogásra mindenképp jobbnak tűnik. Meg így legalább van egy extra kábelem. Amúgy nem tudom, milyen ez a kábelcsatlakozó, de tetszik, hogy amilyen egyszerű, olyan jó.

Eddig egyetlen dolgot sajnálok, hogy egy valag pénzt otthagytam érte, összesen 48 ezerbe fájt a dolog. (köszi, vám!)

(#59656) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

mekkora ennek a Xiaomi hibrid vetőcsövének az átmérője? Rem olyan 4,5-5,5 körüli.
Esetleg valaki meg tudja próbálni tripla illesztékkel? (csak mert ami nekem van, a visszavesz a basszusból, lehet egész jól javítanak az összképen)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#59657) vicze válasza K1LLMy53Lf (#59656) üzenetére


vicze
félisten

5mm. Milyen tripla illeszték? :)
Nem tudom, hogy segítene-e bármit, szerintem nem.

(#59658) K1LLMy53Lf válasza vicze (#59657) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Hát nekem konkrétan ez a fajta van, de több gyártó is készít ilyet, ha jól tudom. Méretre P3 ill KC06 vetőcsövére tökéletes.

Egyébként valakinek van tapasztalata a Tennmak Dulcimer fülessel vagy akar ilyet venni bárki? Csak mert banggood-on a "Tennmak" kuponkóddal most $11-ba kerül még 2napig (egész pontosan még 54órán át:) )

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#59659) Dave™ válasza Vasinger! (#59651) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha egy fülesben zavaró valami, akkor ezt hogyan tudja egy másik jellemző kompenzálni? :F Nem baj, hogy buta, de jó a s*gge? Én inkább választok egy technikailag gyengébb példányt, aminek nincs semmi zavaró hibája, mint egy hatásvadászt.

(#59660) DemonDani


DemonDani
addikt

Hello!

Érdeklődni szeretnék, hogy itt valaki árul-e olcsó füleseket, illetve tudtok-e olyat, aki igen. (pl. KZ)

Egy rokon most találta ki, hogy jó lenne a gyereknek valamilyen fülhallgató 3k-ért, nézzek már ki valamit...
Na most, nem kell ecsetelnem, hogy az itthoni boltokban 3k-ért valószínűleg nem igazán tudok értelmes cuccot behúzni, Kínából meg impossible, hogy ideérjen.

Ha esetleg valaki mégis tudna valamit javasolni ennyiért, akkor örömmel fogadom azt is. :R

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#59661) hentes555


hentes555
senior tag

Helo

Nem tudom ide vagy a lejátszós topikba illik-e jobban a kérdés, de szerintrm ide. Azon gondolkodtam, hogy a jobb minőségű CD lejátszók és a fülesek milyen viszonyban vannak? Ha veszek egy jobb lejátszót, pl Denon, Marantz, és berakok egy eredeti lemezt, az tud úgy szólni mintha telóra letöltött pl. flac zenéket hallgatnék?
Vagy van valami, ami miatt nem ajánlott ez a fajta kombináció?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#59662) bucsher válasza hentes555 (#59661) üzenetére


bucsher
őstag

Ha hordozhatóra gondolsz, az inkább mp3 topik, ha asztalira, az valami zeljesen más :B

In the pipe - five by five!

(#59663) hentes555 válasza bucsher (#59662) üzenetére


hentes555
senior tag

Asztalira gondoltam :)

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#59664) vicze válasza Dave™ (#59659) üzenetére


vicze
félisten

De mi van ha jó a segge és még a melle is nagy? Szóval olyan "V-s". :P Akkor már elgondolkodtató nem? ;]

[ Szerkesztve ]

(#59665) komyka


komyka
tag

Üdv!

Én is egy lejátszós kérdéssel fordulok hozzátok, bocs ha nagyon off. Telefon vásárlás előtt állok, és fontos szempont lenne az audio minősége a telefonnak. Szóval szerintetek van ma olyan telefon ami hozza mondjuk egy sandisk sansa hangminőségét? Vagy másképp, melyik az a telefon amit a lehetőségekhez mérten a legjobban ajánljátok zenehallgatásra?

(#59666) bucsher válasza komyka (#59665) üzenetére


bucsher
őstag

Mp3 lejátszós topikot ajánlom.

In the pipe - five by five!

(#59667) f4lcon válasza komyka (#59665) üzenetére


f4lcon
őstag

az új Lenovo Vibe X3 például Sabre 9018C2M DAC-al kerül gyártásba.
de van még pár új kínai telefon, amik igazán jó minőségű DAC-ot kaptak

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59668) hentes555 válasza hentes555 (#59661) üzenetére


hentes555
senior tag

Akkor ez a minőségi asztali CD lejátszó+füles kombó elég hülyeség? :D

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#59669) f4lcon válasza komyka (#59665) üzenetére


f4lcon
őstag

illetve LG V10 (ESS/Sabre ES9018 DAC, Sabre 9602 erősítő)
Xiaomi Mi Note Pro (ESS/Sabre ES9018K2M )
Meizu MX4 és MX5 (ESS/Sabre ES9018K2M)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59670) Dave™ válasza vicze (#59664) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem, ha hiányzik belőle az értelem (közép) akkor nem kell, meghagyom nektek :N

(#59671) komyka válasza f4lcon (#59669) üzenetére


komyka
tag

Köszönöm! :R

(#59672) Vasinger! válasza Dave™ (#59659) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azért ez nem olyan fekete-fehér. Most így 10 órát járatva amúgy teljesen megváltozott a basszus, de csak hogy következetes legyek, holnap is meghallgatom, hogy nehogy csak placebo legyen.

A félreértések elkerülése végett, a közép nincs elnyomva erősen, de az tény, hogy talán az a gyengéje a fülesnek, a magasak nagyon szépek, még pont nem karcol, a mély meg nagyon különleges, talán ez a legjobb szó rá.

(#59673) vicze válasza Vasinger! (#59672) üzenetére


vicze
félisten

Írtam, hogy 5-10óra után áll be, nagyon furcsa volt, mert szám közben hallottam, ahogy hirtelen változott 2 lépcsőben. Mind a kettőnél a közép jött előrébb, és egyenletesebb "kerekebb" a hangzás, vagy a fene tudja leírni, minden esetre furcsa volt hallani.

Nem klasszikus módon van elnyomva a közép, mert ott van hallani rendben is van igazából, de a mély egyszerűen felül bömböli, mert hangosabb és kész. :(
Semmi különleges nincs benne, szétüti a fenébe a fejed ennyi, értelmetlen. Odaadom a VJJB-t az is pont ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#59674) AGE-T válasza DemonDani (#59660) üzenetére


AGE-T
senior tag

Írtam egy Pü.-t...

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#59675) tboj


tboj
tag

Sziasztok!

Néha szeretném laptopra dugva is igénybe venni a Piston 3 mikrofonját. Egy ilyen megfelelne a feladatra, jól gondolom?

Ha igen, akkor még érdekelne az is, hogy lehet-e észrevehető különbség a fülhallgató hangminőségében, amikor ilyenre van rádugva?

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#59676) #16820480 válasza f4lcon (#59669) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az MX4 és MX5 nem Sabre chippel jön, csak az MX4 Pro és a Pro5!

hentes555: Valószínűleg egy fülest meg tudnak normálisan hajtani azok a CD lejátszók, de a kérdés inkább az, hogy ha több százezret kiadnál egy ilyen cuccért, akkor miért valami fülessel próbálnád hallgatni? Mármint az ilyen lejátszókat leginkább a milliós nagyságrendű hi-fi láncokba szokás tenni, ahol van még mögötte egy (jó drága) DAC, és vagy hangfalak, vagy erősítő és fejhallgató. Ha csak fülest szeretnél, akkor olcsóbb és kényelmesebb lehet, ha csak simán valami DAP-ot veszel hozzá.

(#59677) bucsher válasza hentes555 (#59668) üzenetére


bucsher
őstag

Nem hülyeség, abból kaphatod a legjobb hangminőséget. Erősítőre még szükség lehet a lejátszó típusától függően. De ha másra nem használnád, akkor azért megvalósítja az ágyúval verébre tényállást.

In the pipe - five by five!

(#59678) kraven54


kraven54
aktív tag

Ez a GR07 nekem nagyon nagy csalódás. (Nem hangzásban, hanem anyagminőségben). Fél éve vettem, használaton kívül mindig egy merev falu tartóban volt és tegnap akarom használni erre nem szól a bal oldal...
Zörög is benne valami. Nagyon sajnálom pedig szerettem, de a 10 éves 2k-s fülesem ami dobálva volt mindenhova és semmi baja. Lehet csak én fogtam ki selejtet de ez nonszensz

(#59679) vicze válasza kraven54 (#59678) üzenetére


vicze
félisten

Hát a Vsonic azt hiszem most már beírható a rossz anyagminőségű gyártók listájára. :(
Nagyon magas a meghibásodási arány.

(#59680) BigBlackDog válasza vicze (#59679) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk az is kérdés, hogy hány embernek nincs gondja velük (a nálunk lévő VSD3S már másfél éve hibátlan, kopp-kopp). De az tény, hogy többen írnak anyagminőséggel kapcsolatos problémát mostanában, mint egy éve.

(#59681) vicze válasza BigBlackDog (#59680) üzenetére


vicze
félisten

Nyilván, de ahogy nézem pont most jönnek ki a típushibák, rendre mindig ugyan az a hiba. GR07-nél az egyik oldal elhalkulása, a VSD3-nél meg a kábel elszíneződés. Elég egyértelmű anyagminőségi gondnak látszik sajna, ez az ami csak elöregedéssel jön ki. :(
Mondjuk nem feltétlen mondom, hogy a gyártó "hibája"(vagy inkább, hogy teljesen szándékos), mert lehet ők se tudták, mivel kis gyártónál nincs olyan tesztelési időszak ahol ez kijöjjön.

[ Szerkesztve ]

(#59682) #16820480 válasza vicze (#59681) üzenetére


#16820480
törölt tag

A minőségi probléma mindenképpen a gyártó hibája, hiszen ők gyártják a terméket. Inkább az a kérdés, hogy ha ők most kikerülnek az ajánlóból, akkor mit tudunk mondani, ami lehet helyette? Mert a sok "noname" kínairól még ennyi tapasztalat sincs, amiket mostanában vásárolgat mindenki tucatszámra itt a topikban, ezek alig pár ehte vannak a tulajoknál (vagy még meg sem érkeztek). Azt is nézzük azért, hogy hányan vettek Vsonicot, egy éve gyakrolatilag a VSD1 és VSD3 volt a best-buy a 10 ezres kategóriában, majdnem mindenkinek ezt ajánlottuk, akinek nem kellett mikrofon, vagy otthoni beszerzés. És nem is számoljuk azokat, akik csak benéztek, látták mi az ábra, és kérdés nélkül ilyet választottak esetleg. Nyilván nem jó az egyre több előjövő hiba, de az sem egy érdemleges összehasonlítás, hogy van a fiókban egy darab 10 éves füles, és az meg rendben van, tehát 1:0 a másik mosópor javára.

(#59683) #71562240 válasza hentes555 (#59668) üzenetére


#71562240
törölt tag

A többieket részben megerősítve, részben kiegészítve:

Nem eleve hülyeség a felvetésed, de hogy a gyakorlatban értelmes-e, az azon múlik, hogy milyen árú mit hasonlítasz milyen árú mihez - tehát a konkrét összehasonlítandó eszközökön múlik, valamint a felhasználás értelmén (én is azt kérdezem, ha már asztali lejátszó, akkor miért nem hangdobozzal társítandó?).

A kérdésedben három készüléket kell figyelembevenni: kiolvasó, DAC, erősítő. A mobillejátszókhoz szükséges miniatürizálás miatt eleve veszteséget szenved a hangminőség, illetve az asztali hifi készülékek azért is hajlamosabbak szebben zenélni, mert azokat a tervezői is jellemzőbben a hangminőség, a zeneiség igénye szerint tervezik, az asztali hifi készülékek részben "hangszerként" készülnek, hifista mérnökök által, míg a mobillejátszókra ez sokkal kevésbé jellemző, alkalmasint az őket tervező mérnökökre is - más kultúra..

A miniatürizálás miatti kivédhetetlen hangminőségveszteség elvileg a kiolvasást érinti legkevésbé,, a DAC valamivel többet veszít eleve, az erősítőre nézvést azonban eleve abszurd az a méret, ami a mobillejátszókhoz szükséges. Tehát, ha asztali lejátszást hasonlítasz mobilhoz, akkor az erősítőn fog múlni a legtöbb. Ha olyan mobillejátszód lenne, amiben a lehetőségekhez képest jó minőségű a kiolvasás és a DAC, és ki tudod vezetni belőle a digitális jelet, vagy olyan analóg jelet, ami közvetlenül a DAC-ból jön és nem megy át a mobillejátszó belső erősítőjén, akkor így külső DAC-kal és erősítővel, vagy a második esetben külső erősítővel elég jó eredményeket lehet elérni a CD- vagy SACD játszóhoz képest, már csak azért is, mert a kiolvasás könnyebben tud pontosabb lenni flashmemóriából, mint lemezről.
A fentieket bonyolítja, hogy korosabb használt CD-játszókat manapság sokszor irdatlanul olcsón is lehet találni, egészen jó minőségűeket is.

Tehát hogy adott pénzösszeget milyen készülékekre érdemes költened, az a tervezett felhasználási szokásaid mellett nagymértékben a konkrét készülékalternatívák konkrét összehasonlításán múlik. Nem hülyeség az ötleted, nagy eredményt hozhat egy jól megválasztott asztali CD-játszó, de nagyságrenddel több múlik az asztali erősítő versus miniatűr mobil erősítő különbségen. És még egy (tehát "összesen" két) nagyságrendnyi óhatatlan különbség van a fülhallgatók hátrányára a szobai hangsugárzókkal, hangdobozokkal szemben.

Szerk: Ja, és én is kiemelem, hogy a CD-játszókban, ha van is fejhallgatókimenet, annak erősítője általában igen alapfokú, a "makromérete" ellenére is. Tehát ha CD-játszóban gondolkodsz a fülhallgatódhoz, hozzá kell gondolnod egy külön fejhallgatóerősítőt is.

[ Szerkesztve ]

(#59684) vicze válasza #16820480 (#59682) üzenetére


vicze
félisten

Nem feltétlen kell kikerüljön, inkább csak figyelmeztetés, mint piszton esetén a hamisítványok.
Annyit szerintem megér, hogy ezt is belekalkulálja valaki.

(#59685) f4lcon válasza vicze (#59684) üzenetére


f4lcon
őstag

egyet értek a feltevéssel, megemlíthető az ajánlóban, hogy mostanában egyre több a meghibásodás, és kalkulálja bele mindenki vétel előtt.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59686) WHooPeR2


WHooPeR2
csendes tag

hello a mobilarénás teszt után beleszerettem a mee audio m6 proba de mielőtt megveszem azért itt is utánakérdezek :D van valami más megoldás is 15k körüli fülhalgatóval ami cserélhető kábeles(fontos mert nyúzom őket) és jó hangminősége is van? a vsonicot néztem az ajánlottak körül de az már 20k-s kategória...

(#59687) kemcso válasza WHooPeR2 (#59686) üzenetére


kemcso
Ármester

A Vsonic már nem cserélhető kábeles, az újabbaknál módosították ezt. Az M7P elsősorban sportfülesnek ajánlott, ha ajánlott, a hangminősége nem olyan jó. Annyiért van sokkal jobb is (csak nem cserélhető kábeles).

(#59688) WHooPeR2 válasza kemcso (#59687) üzenetére


WHooPeR2
csendes tag

én az m6 pro-ról beszéltem nem az m7p-ről de azért köszönöm :R
annak sincs jó hangminősége?

(#59689) kemcso válasza WHooPeR2 (#59688) üzenetére


kemcso
Ármester

Azt csak a tesztet készítő szentkuti11 kolléga hallotta, tőle kérdezd.
Az ATH-IM50 is ott van, mint cserélhető kábeles és még ajánlott is ;)

[ Szerkesztve ]

(#59690) hentes555 válasza #71562240 (#59683) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszi a választ :)

Van hangfalam is, egy Modecom 80U, ahhoz van Xonar DSX+AudioQuest Tower kábel is. Nem túlságosan hifi kategória, de jobb mint a régi Logitech S220.
Na de igazából rendeltem egy Audio-Technika CKR9LTD és egy Rock Zircon fülest, ezekhez kellene, elsősorban az LTD-hez.
És ezekbez keresnék valami jó hangú lejátszót max. 25k-ért, ennyi lenne a lényeg. Van itthon Ace 4 (G357FZ) meg egy 4-es ipod taccs de azok nem tudom mennyire jók ilyen téren. Néztem DAP-okat, pl Sansa Clip, de azokat már nem kapni (aprón sem találtam) csak újabb fajta Sandiskeket, amikre Rockbox sincs. Amit eddig nézegettem az a GoGear Vibe vagy Muse, használtan. Mást nem igazán találtam :/

Na és minap nézegettem, hogy ilyen árból már lehet kapni jobbnak mondható lejátszókat, akár Denonból is ki lehet fogni. De most konkrétan Pioneert találtam, PD-8700 meg 7700-as modelleket vagy Denon DDC-910. Amazonról lehet letölteni vagy rendelni CD-ket pár dollárért. És ezeket nézegetve jutott eszembe a dolog, hogy ilyen árkategóriában a letöltött zene+DAP vagy a CD lejátszós dolog lenne-e jobb. Zenét leginkább csak itthon este az ágyban fekve hallgatok, szóval a CD "hordozhatatlansága" nem lenne nagy hátrány.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#59691) kemcso válasza hentes555 (#59690) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezt inkább itt: [link], ott van esélyed arra, hogy választ is kapsz nem csak offolsz :)

(#59692) hentes555 válasza kemcso (#59691) üzenetére


hentes555
senior tag

Okés, sorry :(((

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#59693) szentkuti11 válasza WHooPeR2 (#59686) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ha fontos számodra a hangminőség, akkor 15k körül kapsz annál jobb fülhallgatót, de ennyi pénzért nehéz olyat találni, ami cserélhető kábeles és igazán jól is szól, az M6 Pro is csak egy korrekt próbálkozás, semmi több. Ekkora keretből továbbra is a Vsonic VSD3S-t, vagy esetleg a SoundMAGIC E30-at választanám.

[ Szerkesztve ]

(#59694) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek választani! Két fülhallgatót szeretnék az alábbiak szerint:

1. A régi SONY MDR-E801 earbud fülesem sajnos megadta magát! A jobb oldalon megtört a vezetéke. (Mondjuk így is bírt vagy 15 évet, ami nem semmi.)

Keresem az utódját, 5.000 forintig bezárólag.

- Nem tudom, hogy Earbud, vagy IEM rendszerű legyen. Utóbbit még soha nem használtam. A lényeg, hogy kényelmes legyen, és fül alatti kábellel rendelkezzen mindenképpen.

- A tiszta, természetes hangzást kedvelem, preferáltan a kiegyenlítettet. Enyhe "V" lehet a hangkarakter, de semmiképpen sem tompa, basszusban dús, magas- és középszegény hangzású. Azt nem kedvelem.

- Kizárólag az MP3 lejátszómhoz használnám, rock, hard rock és dallamos metal zenékhez. (Pl.: Dire Straits, Rainbow, Helloween, Dionysus, Kamelot, Manowar, stb.)

2. A nővérem számára is szeretnék egy fülhallgatót maximum 5.000 forintért. Ő is az MP3 lejátszójához használná, fül alatt elvezetett kábelezéssel.

- Ő főleg flamenco, pop rock és rock zenéket hallgat (pl. Miguel Poveda, Wet Wet Wet, Brian Adams, Rod Stewart, Joe Cocker, Simply Red, Bon Jovi, stb.).

Melyik típust, ill. típusokat ajánljátok a fentiek alapján?

A Soundmagic EP20 és a Soundmagic ES18 például milyenek?

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv: Piftuka

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#59695) WHooPeR2 válasza szentkuti11 (#59693) üzenetére


WHooPeR2
csendes tag

az a baj hogy a keretbe már nem férnek bele a vsonic 60 usd ami ugye áfával már 75 a soundmagic mondjuk ott van árban ahol az m6 pro de kb minden fülesem fél évet él meg mert kontaktos lesz és meghal (majdnem 0-24ben mennek) és akkor már inkább kicsit legyen gyengébb a minősége de éljen tovább ha azt mondod hogy korrekt a hangja az nekem elég lesz mert úgyis csak telóról fog szólni(sony z3) és nem egy fiio x7 ről vagy nem is tudom mi számít olyan jó lejátszónak... de egy szó mint 100 köszönöm a választ :) :R

(#59696) Vikooo


Vikooo
addikt

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a fülesről, ebben az árkategóriában:

SoundMAGIC ES18

LG G4 -el használnám javarészt FLAC formátumú zenével.

Mennyire kényelmes? Nem esik ki könnyen a fülből? Van hozzá több méretű gumiharang?

Köszönöm!

(#59697) szentkuti11 válasza WHooPeR2 (#59695) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ha esetleg meg szeretnéd hallgatni a fülhallgatót, akkor Nigérnek van egy ilyen fülese, azt talán kipróbálhatod, de összességében azt lehet mondani, hogy igen, értékelhető hangja van az M6 Prónak.

(#59698) f4lcon


f4lcon
őstag

kibontottam a Mikimanó fülest is, meg a Plextone-t is.
hát nem vagyok elájulva

a Mykimo az olcsóbb (már 6,7$-tól megvehető [link]) és kicsit olyan is. lapos kábele még vékonyabb, mint a korábban nyúzott Awei ES800M-nek, mondjuk nem gubancolódik, az előny. van mikrofonja is, amin nincs hangerő szabályzó - mindegy is, mert iPhone-al úgysem menne.. szóval az azért elég olcsó műanyag, ezt a KZ sokkal jobban tudja. a hangminőség telefonálás közben viszont meglepően jó, legalábbis akikkel beszéltem mid ezt mondták. szinte nulla kábelzaj, kicsit mély kiemelt de nem annyira, mint a Zircon, inkább annyira mint a P2. Kell még járatni, de olyan érzésem van, mint a 30-40 órát ment Mula után - ez jó-jó, de nem kiemelkedő. De, hogy nincs jelölve sehogy, hogy melyik a jobb és melyik a bal oldal, az gáz.... :W
aztán itt a Plextone S50 ami csak kicsivel drágább [link] a maga 8,5$-jával, de már a dobozból kivéve csalódás. a szorgos munkáskezek úgy tették dobozba, hogy a memory szivacs elnyomódott. de úgy véglegesen, azaz hiába adják hozzá, kb azonnal kuka. aztán a vezeték is fura, elég merev ez a sodrott vezeték, borzasztóan kábelzajos, ami ráadásul belehangzik a mikrofonba (!) miközben mozgok. nem is próbálgattam, még bejáratni sem tettem fel.... a remek csomagolás ellenére nekem ez nagy csalódás. lehet, hogy sportolni tök jó lenne, de ehhez olyan ember kell, aki sportolna vele. később nekifutok még egyszer, hátha meglátom benne a csodát.
összességében első blikkre mindkettőnél sokkal többet fordítottak a csomagolásra (a Mykimo keményfedeles nyitható mágnessel záródó dobozban jön) mint amennyit kellett volna, és kicsivel kevesebbet a befejezésre.

még mindig várom az A2-t, mert rengeteg a jó review róla, és egyre több :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59699) zotyesz66 válasza Piftuka (#59694) üzenetére


zotyesz66
őstag

Ha nem félsz Kínából rendelni, olvasgass! Mondjuk, karácsonyig biztosan nem jönnek meg a rendelések.

(#59700) djxp01


djxp01
senior tag

Sziasztok!

Ipod shuffle-hez szeretnék max. 10 ezerig bezárólag fülhallgatót.

-sportoláshoz kellene, tehát minél stabilabb, praktikusabb legyen a kábel elvezetése
-lehet fül mögé beakasztós (mert kicsi a füllyukam, és kiesnek az átlag méretű fülesek)
-fekete szín!
-jó basszus
-külső zajokat szűrje ki (háttérben szóló idegesítő rádiót)

Mit ajánlanátok?

Köszi!

regisztrált: 2005-07-05

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.