Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59601) tomp válasza darvinya (#59600) üzenetére


tomp
félisten

Azaz előfordulhat olyan gyártási hiba/eltérés ami iPhone esetében gondot okoz, de egy Samsung, Sony telefon esetében nem? Na ezt eddig nem tudtam. :)

(#59602) darvinya válasza tomp (#59601) üzenetére


darvinya
titán

:K

Mint minden elektronika önmagában tartalmaz eltérést.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59603) vicze válasza darvinya (#59600) üzenetére


vicze
félisten

EX650 1gombos amúgy, ott nincs különbség tudtommal, azért is működik univerzálisan.

(#59604) darvinya válasza vicze (#59603) üzenetére


darvinya
titán

Na pont ezért nem akartam taglalni okait.
Míg egy rajzon egyszerű maga 1 gombos, addig sok összetevőtől függ.
pl: alaplap gyártása, forrasz, mikrofon, stb. stb.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59605) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

tervezem lecserélni a Piston 3-at egy E10-re. megnéztem az ajánlott webshopokat, de sehol nem találok olyat, ahol a sima szürke, mikrofon nélküli verzió kapható. 35 dollár nagyon a teteje annak, amit fizetnék érte, de annyiért még elhozom. nem tudjátok, hogy hol lehet még esetleg beszerezni, ami megbízható, és van szürke, sima verzió?

köszi előre is :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#59606) kemcso válasza hoffman_ (#59605) üzenetére


kemcso
Ármester

Nomono-nál van raktáron olyan, ahogy néztem.

(#59607) hoffman_ válasza kemcso (#59606) üzenetére


hoffman_
nagyúr

wow, nem is tudtam, hogy van itthoni beszerzés. ez időben is jóval kényelmesebb. köszönöm szépen a tippet, már rendelem is :)

szerk.:

haha, ilyen nincs, ez itt van a szomszéd utcában :C

ahogy nézem contaxg fórumtárs viszi. pazar, ennél már kevés módon lehetne kényelmesebb :D

[jav. -M.]

[ Módosította: MurdR ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#59608) tomp válasza vicze (#59603) üzenetére


tomp
félisten

Eddig amúgy azt hittem, hogy az EX650 csak a 2 nyomásos következő dal utasítást tudja. Aztán rájöttem, hogy ha 3x nyomom meg akkor visszalép. :DDD

(#59609) bucsher válasza tomp (#59608) üzenetére


bucsher
őstag

Ennek a tudománynak nem sok köze van a füles típusához :B

In the pipe - five by five!

(#59610) tomp válasza bucsher (#59609) üzenetére


tomp
félisten

Van egy full alap sony headsetem. Azt hiába nyomkodom 3x nem csinál semmit. Csak a 2x megnyomást vezérli. Na akkor ez most hogy? "Lassú" lenne az a headset?

(#59611) VIBO válasza VIBO (#59593) üzenetére


VIBO
őstag

erre vki?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#59612) bucsher válasza tomp (#59610) üzenetére


bucsher
őstag

Húú! Fura! X-akta :B

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#59613) Dzsuri89 válasza darvinya (#59598) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Másik iPhone alatt is csinálta a jelenséget a füles, úgyhogy valószínűleg a fülest fogom gariztatni...
Nagyon remélem, hogy nem a típus rossz iPhone-hoz.

(#59614) fericske


fericske
addikt

Megérkezett tegnap a várva várt LZ A2. Most jutottam hozzá, hogy kicsit nyüstöljem, bő félórája játszadozok vele (JRiver + FIIO E10 1st gen)
Így hidegen indítva is már azt tudom mondani róla, hogy ára és hangja alapján ajánlható.
Erőteljes basszusa van, tehát a lapos hangzás kedvelőinek nem lesz a kedvence. Később, bejáratás után eljátszadozok ezzel a basszus dologgal a hátsó légnyílásnál. Kicsit sokallom én is, basshead létemre.
Úgy tűnik a kici kínaiak a basszus révén akartak kuncsaftokat fogni, mert gyömöszöltek bele rendesen, de felesleges volt az elővigyázatosság, mert jó hangú füldugaszt hoztak össze.
A súlyos mély nem ül rá a hangképre, ami semleges karakterű, tiszta, erős középtartománnyal és nem sziszegős magasakkal - amik viszont nem elég csillogóak, tiszták, remélem csak egyelőre.
Eléggé dinamikus a hangzása, remélem azért ez még javulni fog, egyelőre enyhén érződik puffogás a mélyeknél, de jobban érződik a fátyolozottság a magasaknál, ugyanakkor akadnak részletek is.
Kellemes sztereója és tere van. Van mélysége is meg szélessége is, de nem túlzott egy irányban sem, nem szédül el az ember tőle csukott szemmel :)

No jó, később még visszatérek a hangjára, mikor már úgy vélem megvolt aminek meg kellett lennie. Maximum annyit még, hogy ha finomodik még a hangja - kicsit harsány még - és tisztul, akkor a gr07 kispadra kerül, mert ezután bizony dobozhangú volt őkelme.

Az összeszereltsége és kábelezése elég masszívnak tűnik, aztán majd kiderül.
Kényelmes, fülből kiesni nem akaró viselet fül felett elvezetve - legalábbis nálam.
Jó minőségű earhook-ot adtak hozzá - én nem használom őket - meg csiptetőt is. A dugaszai vacakok, kivéve a duplaharangost, bár nem passzol a fülemhez, és szintén kivéve a comply memoszivacs dugót. Jobb mint amiket a Vsonic ad.
Kiütötte a nyeregből a kedvelt Sony hybridemet - legalábbis ennél a fülesnél. Nagyméretű vetőcsöve van mint pl. a Senn ie80-nak, máson nem tudom próbálni. A belső hangvezető cső kiér a szivacs végéig, úgyhogy nem veszít a magas és mély dinamikában, élességben.
Van még egy pár gumigyűrű hozzá amit a monitorokon kellene elhelyezni. Ha valaki rájön mire jó az, az kap egy camdeni sört :)

[ Szerkesztve ]

(#59615) fericske válasza fericske (#59614) üzenetére


fericske
addikt

Kifelejtettem a driver flexet, de végülis csak azért mert nincs ;)

(#59616) vicze válasza fericske (#59614) üzenetére


vicze
félisten

A gumi gyűrő azaz a szárnyacskákat a füles testére kell húzni és elvileg azt a célt szolgálja, hogy a jobban a füledben maradjon, megfelelően beállítva. Ez általában vagy elviseled vagy nem. :)
Így:

(#59617) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sziasztok,

Különösebben igénytelen a felhasználási kör.
Nem szeretnék IEM kialakítású fülest.
Leginkább tömegközlekedésen használnám mp3 hallgatására.
Plafon 5 ezer forintért van valami említésre méltó vagy kb teljesen mindegy, hogy mit veszek?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#59618) bucsher válasza QwErTy42 (#59617) üzenetére


bucsher
őstag

Tömegközlekedésre kimondottan az IEM ajánlott, különösen, ha nem akarsz megsüketülni, vagy ha a zenét is hallani akarod. Az earbud kialakítás nem szigeteli jól a külső zajokat.

In the pipe - five by five!

(#59619) QwErTy42 válasza bucsher (#59618) üzenetére


QwErTy42
addikt

Pont hogy nem akarom teljesen szűrni, mert véleményem szerint elég hasznos ám ha nem csak lát az ember, hanem hall is gyalogosként egy forgalmas helyzetben.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#59620) #16820480 válasza QwErTy42 (#59619) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az IEM-ek sem zárnak jellemzően tökéletesen, csak úgy esetleg hallani is fogsz a zenéből valamit, nem csak foszlányokat. És nem utolsó sorban nem kell túlságosan feltekerni a hangerőt.

VIBO: Az összefoglalóban levők közül egyik sem lenne megfelelő? Mondjuk egy Sm E10?

(#59621) BigBlackDog válasza VIBO (#59611) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Soundmagic E50s (most látom, hogy az már kicsit túlnőtt árban a kereteden)?

(#59622) darvinya válasza bucsher (#59618) üzenetére


darvinya
titán

Ezt azért cáfolnám.
Nekem nagyon bevált pana HS6 és pont annyira hangosan hallgattam vele a zenét, mint inear-rel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59623) vicze


vicze
félisten

Noble Audio BTS
Hogy a fenébe nem futottam még ebbe bele... :(((

(#59624) crazygamer


crazygamer
tag

Valaki hallotta már az új Xiaomi Hybrid fülest? Én rendeltem pár hónapja Piston 3 youth-ot, de azóta el is ajándékoztam, nem igazán győzött meg. A Hybrid-nek vajon jobb lehet a hangzása?

(#59625) AGE-T válasza vicze (#59623) üzenetére


AGE-T
senior tag

Érdekes ketyere... Vajon hogy szólhat?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#59626) fericske válasza AGE-T (#59625) üzenetére


fericske
addikt

Szerintem A-B teszten átmenne erős középkategóriás szettig.

(#59627) VIBO válasza BigBlackDog (#59621) üzenetére


VIBO
őstag

Végül ma bementem a MM-ba és vettem egy JBL Reflect Mini-t. Véleményetek mi? Még nem próbáltam ki.

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#59628) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek választani! Két fülhallgatót szeretnék az alábbiak szerint:

1. A régi SONY MDR-E801 earbud fülesem sajnos megadta magát! A jobb oldalon megtört a vezetéke. (Mondjuk így is bírt vagy 15 évet, ami nem semmi.)

Keresem az utódját, 5.000 forintig bezárólag.

- Nem tudom, hogy Earbud, vagy IEM rendszerű legyen. Utóbbit még soha nem használtam. A lényeg, hogy kényelmes legyen, és fül alatti kábellel rendelkezzen mindenképpen.

- A tiszta, természetes hangzást kedvelem, preferáltan a kiegyenlítettet. Enyhe "V" lehet a hangkarakter, de semmiképpen sem tompa, basszusban dús, magas- és középszegény hangzású. Azt nem kedvelem.

- Kizárólag az MP3 lejátszómhoz használnám, rock, hard rock és dallamos metal zenékhez. (Pl.: Dire Straits, Rainbow, Helloween, Dionysus, Kamelot, Manowar, stb.)

2. A nővérem számára is szeretnék egy fülhallgatót maximum 5.000 forintért. Ő is az MP3 lejátszójához használná, fül alatt elvezetett kábelezéssel.

- Ő főleg flamenco, pop rock és rock zenéket hallgat (pl. Miguel Poveda, Wet Wet Wet, Brian Adams, Rod Stewart, Joe Cocker, Simply Red, Bon Jovi, stb.).

Melyik típust, ill. típusokat ajánljátok a fentiek alapján?

A Soundmagic EP20 és a Soundmagic ES18 például milyenek?

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#59629) Luissimo válasza vicze (#59623) üzenetére


Luissimo
veterán

Van ilyesmi itthon már régóta

nagy topikja nincs, de van itt a fórumon és én is használom a legnagyobb megelégedéssel.

gyári oldala
fülese is sokkal jobb az átlagnál

(#59630) Tulku válasza Luissimo (#59629) üzenetére


Tulku
veterán

Világosítsatok már fel kérlek...mert tényleg nem értem...

...most akkor van egy ilyen ...valamid amit szintén el kell helyezned valahol...gondolom oda csipteted valahová...engem spec rendkívül zavarna de megértem...a füles vetekének hosszából következően valahol fül közelében (inggallér?)...és akkor van egy oltári minőség romlásod a kékfog következtében....

Mert azt meg tudom érteni ha egy fülessel-fejessel egybeépített veőszerűséget ember fülébe bedug (fejére tesz) és hallgatja...mobil érzés, bár gyanítom fülesnél a két oldal közti kábel átvezetést így sem úszom meg...fejesnél a pántban mehet...

Na de még egy plusz kütyüt tölteni, üzemeltetni, elhelyezni...ezt nem értem....biztos korlátolt vagyok....hogy használják ezeket?

(#59631) BigBlackDog válasza Tulku (#59630) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem nem annyira nagy a minőségromlás egy 10-20e Hufos fülessel/füleshez képest. És a titok szerintem ebben van. Még mindig mobilisabb, mint egy tepsifon, könnyebb elhelyezni, nem kell a kábellel szerencsétlenkedni, ha elő akarod venni a telefonod, de a zenehallgatással kapcsolatos fontosabb infókat mégis látod rajta. Persze már megint úgy okoskodok, hogy soha nem volt még ilyenem és az árával sem vagyok nagyon tisztában.:DDD

(#59632) kemcso válasza Tulku (#59630) üzenetére


kemcso
Ármester

Van egy valamid, ami (ha jó a hangja) a telefon szar hangzását kiküszöböli pl. (nyilván megvannak a korlátai, nem Westone-okhoz és AK-khoz találták ki hanem telefonhoz). Ezenkívül nem a 6" telefont kell a zsebed markolászni a fekvenyomó/futó padon, hanem csak egy ilyen kis szart. Jah és még telefonálni is tudsz rajta.
Megvan a helye ennek is, mint a DAP-oknak :)

[ Szerkesztve ]

(#59633) #16820480 válasza Tulku (#59630) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sportra például tökéletes (bár arra ennek az olcsóbb változata is), mert nem a füled húzza a bumszli BT egység, nem akar kifordulni a hallójáratból, jól szigetel, elég jól szól ahhoz, hogy ütemet adjon mondjuk futáshoz (nyilván nem Vivaldit fog rajta hallgatni az ember, hanem mondjuk valami egyszerűbb elektronikust, vagy hasonlókat). Mobilis, mert leteszed a telefont a futópadra, és erről minden lényeges funkciót vezérelni tudsz, még akár hívást is. Egyes ilyen headsetekben van FM rádió is, amivel ki lehet küszöbölni azt, ha a telefonod nem tudja, de szeretnéd a funkciót használni.
Egyébként meg amiket eddig próbáltam (MW600, SBH20), azok simán vállalható hangminőséget adnak az 5-10 ezres kategóriában található fülesek mellett is. A töltés sem nagy dolog, kb fél óra sem kell neki, hogy feltöltse a telefonhoz adott töltő, sé utána megy 7-8 órát.

(#59634) AGE-T válasza Tulku (#59630) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ezeket a külön dobozos cuccokat én sem értem, bár gondolom annyira kicsi, hogy nem zavar, ha fel van csíptetve a trikóra edzés közben. Bár én is inkább azokat a füleseket nézegetem, melyekbe bele van építve az aksi, vevő stb. Mivel engem biztos, hogy zavarna még ez a kis dobozka is. Mindenesetre ezek ára szépen távoltart a megvásárlástól, mivel 30-40e környékén indulnak. De sportra szerintem ezek a legjobb megoldások, hosszú kábeles holmik hamar megmakkannak nálam.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#59635) Tulku válasza #16820480 (#59633) üzenetére


Tulku
veterán

OK látom hogy kisebb a vevőegység...de hová helyezed fekvenyomás közben?
És persze itt is megvan a két vezeték csak rövidebb...na mind1 nem vitát szerettem volna generálni...

Phil Heath a fején egy bluetooth fejessel edz...az ott van rajta (néha leesik...de nem gyakran) és szól a zene...de itt vezeték van és egy valami amit el kell pluszban helyezni...ez a dilemmám...futásnál pedig sztem teljesen mindegy hogy 1 m vezeték lötyög, vagy fél...

Más....

Kész lett a ciem szerűség....
Kértem hogy ne az eredeti verziót készítsék, hanem csak a vetőcsőre rátehető darabot...de sajnos ez is ormótlan, nehezen préselhető a fülbe és persze irtó nehezen jön ki...többnyire a füles kihúzódik a fölből és benne marad a szilikon amit ki kell operálni...hangzása először tompa, majd visító...egy szóval majdnem feladtram...de nem nyugodtam..
Megfaragtam olyanra mint az um56 a westonnál...tehát egy füllenyomat vég egy kis meghosszabbítással maradt...na így már behelyezhető, kényelmes...a hangzás attól lett rossz, hogy van az illesztékben egy 90 fokos törés, ami ugye a belső hang elvezetést hivatott elvégezni, de így nem jó...ők hallókészülékeket készítenek, nem CIEM-et...
Ezért belevezettem egy westone szivacs illeszték belső műanyag peremét, ami a törést 45 fok körülre hozta ki, a végére pedig egy - a vetőcső belső átmérőjével megegyező nagyságú - műanyag réshzt illesztettem, konkrétan műanyag tollbetét véget...így a hangzás helyreállt...
További terveim vannak, mert az eredeti öntőformát megfaragtam, és olyan lyukat kérek bele, ami eleve csak 45 foknyi dőlés engedélyez, ezáltal a belehelyezett vetőcső hosszabbítás enyhe ívben hajlik majd...kíváncsi vagyok a hangzásra...

Izoláció tökéletes...

(#59636) vicze válasza Luissimo (#59629) üzenetére


vicze
félisten

Kösz, végül is csak 6éve használok ilyeneket.
A Smart Wireless Headset pro meg már rég kifutott és nem is kapható(még SE eszköz volt eredetileg, csak pont a váltáskor jött ki), a Sony legújabba az SBH-54, ami leváltja teljesen a korábbi SBH52-t és a jó öreg MW600-at is végre.
De még az SBH54 codec szupportja is a béka segge alatt van még a Sony saját lossless codecjét se képesek támogatni. A Noble BT meg támogat az alap SBC mellett MP3, AAC, FLAC és AptX-et, szóval pár szinttel jobb minőséget tud, még akkor is, meg ráadásként a belerakott DAC is ha nem is jobb mint a Sony-s, de legalább olyan jó.

@Tulku: Sportoláshoz kell (és kb. itt pont nem hiszem, hogy többet kell magyarázni), igen az a lényeg, hogy nem a fülemet húzza a bumszli 100mAh aksi, hanem valahol a ruhámat, de nem egy 150g-os készülék van rajtam, ami kb. több(vagy 2x) mint az egész ruha. A Smart Wireless Headset is iszonyat nagy nekem, duplája a MW600-nak méretben és súlyban is.
Mivel ennek az eszköznek speciel elég jó codec támogatása van, így a BT nem korlátoz semmilyen formában, tehát átmegy a lossless. A minőséget korlátozó tényező a DAC lesz, amit meg reménykedni tudok, hogy ha a Noble 1500-as fülesekhez ajánlja, akkor nem olyan rossz minőségű. Tesztek is ezt igazolják.

@sheratan: A MW600-nak egyre jobban zavarnak a korlátai, bármennyire is jó. :( Az meg, hogy a 100$-os SBH54-be is képtelenek voltak AptX-et rakni, pusztán csak mocskosul bosszant.

[ Szerkesztve ]

(#59637) f4lcon válasza fericske (#59614) üzenetére


f4lcon
őstag

bakker, az én A2-m még mindig nem jött meg :(

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59638) kemcso válasza Tulku (#59635) üzenetére


kemcso
Ármester

Kényelemre milyen a szilikonhoz/habhoz képest?

(#59639) Tulku válasza kemcso (#59638) üzenetére


Tulku
veterán

:N

Szerintem nem a te ügyed ez....

Így már (ahogy kifaragtam) egy átlagos szilikon harang "kényelme"...de lehet hogy jobb......én spec semmit nem érzek...illetve gondolom 1-2 nap hozzászokási idő is kell...tehát én nagyon jól elvagyok vele, de érzékeny fülűek...nem tudom....nekem úgy általánosan egyik illeszték sem kifejezetten kényelmetlen, legfeljebb zavaró....de nem westonne-nál....

(#59640) kobipeti


kobipeti
aktív tag

Megérkezett hozzám egy Xiaomi Hybrid a Piston 3 mellé, így össze tudtam kicsit hasonlítani a kettőt. Hátha valaki kíváncsi rá. (eredetileg el akartam adni drágán ;] , de a lőtéri kutyának sem kellet, így a dealer-i pályafutásomnak is vége, nagyot akart a ......) Ebben a topikban csak readonly vagyok mivel tudásom és elhivatottságom nem üti meg ezt a szintet, ezért ha szakmaiatlan leszek nézzétek el!
Anyagminőség: ugyanolyan a kettő kialakítása a Hybrid vezetéke vastagabb sprődebb, mint a Pistoné.
kényelem: a hybrid nehezebb, így nekem kicsit kényelmetlen de egy pár perc után a különbség eltűnt és nem éreztem zavarónak a Hybrid plusz grammjait
Környezeti elszigetelés: ugyanakkora gumiharangal a Hybrid jobban szigetelte a külső zajokat
Hangzás: egy nem kérdés hogy a hybridben több a mély, sokkal több, sokkal sokkal több. A magas és közép tartomány mindkettőben tiszta élvezhető, de a hybridben alap beállításban sajnos háttérbe szorul. A Piston jóval kiegyensúlyozottabb, még így is nem kihegyezett füllel.
Térérzet: most kéne vájt fülűnek lennem hogy ezt meg tudjam ragadni, de nekem a Hybrid ebben erősebb, tényleg ad egy plusz érzést a Pistonhoz képest
Összegzés: lehet hogy a hype miatt, vagy a mélyek miatt, de nagyobb élmény a Xiaomi Hybriddel hallgatni egy számot, mint a Pistonnal.

[ Szerkesztve ]

(#59641) vicze válasza kobipeti (#59640) üzenetére


vicze
félisten

Egyszerűbb lett volna, ha P3-ként hivatkozol rá, úgy érthetőbb. :)

"nagyobb élmény a Xiaomi Hybriddel hallgatni egy számot, mint a Pistonnal"
Ez erősen ízlésfüggő, én volt amit képtelen voltam meghallgatni vele alapból. De mikor a Sarah McLachlan - World on Fire-jéből kb. metál szám lett, na ott mondtam, hogy ez túl sok.

Úgy érzem, hogy a "sok-sok-sok mély" jellemzésemmel, nem vagyok egyedül. ;]

(#59642) #16820480 válasza Tulku (#59635) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az egész van vagy 15g (!), alig érezni, hogy felcsíptetted valahova. Hacsak nem félmeztelenül szoktál fekvenyomni, akkor mondjuk a póló/trikó gallérjára simán ráteszed, van vagy 20 centi a kábele, aminek jó része a nyakad mögött megy el, nem lötyög ez semerre. Szerintem össze nem lehet hasonlítani egy fejessel kényelemben edzéshez :N Fejesben még egy melegebb napon is ízzadok, nemhogy mozgás közben :)

vicze1: Jól néz ki ez a Noble, de jó drága azért. Én még azon gondolkoztam, hogy inkább egy SBH50-et vennék, amíg lehet kapni, arra írta valaki, hogy minőségben, hangban jobb volt a 20-nál. Még ott a Jabra Play, ami az MW600 formavilágát idézi, de az szerintem túl olcsó, hogy igazán élvezhető minőséget képviseljen. Másról nem is nagyon tudok, ami ilyen kialakítású.

[ Szerkesztve ]

(#59643) AGE-T válasza #16820480 (#59642) üzenetére


AGE-T
senior tag

Durván leépítettél te is...Valami járvány van kibontakozóban :D (aláírásból következtetek)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#59644) Dzsuri89 válasza tomp (#59601) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Kipróbáltam egy másik Sony 650AP-t az iPhone-nal és ugyan úgy szar a mikrofon ha ütés éri. Úgyhogy a Sony fülesek lesznek a ludasok sajnos.
Haverom is pár olcsóbb Sony-val szívta meg, mert random leállította a zenét meg ilyen hülyesegeket csinált.

(#59645) #16820480 válasza AGE-T (#59643) üzenetére


#16820480
törölt tag

Csak helyet kell csinálni az eljövendő bevásárlásoknak :))

(#59646) vicze válasza #16820480 (#59642) üzenetére


vicze
félisten

Ah. Tulku azt tényleg elfelejtettem, hogy ez 20cm-es kábellel van használva nem 1,2m-essel. :) Az nyak mögött megy, szóval lifegés nélkül lehet hordani.
A Noble ad rövidített cserekábel is hozzá a saját készülékükhöz, az ugye cserélhető kábeles.

Az a baj, hogy a SBH54 is mocsok drága, a számomra fontos tudásban meg kevesebb, és mivel leginkább jobb hangminőséget akarok, ilyen kialakításban, egyszerűen most nem tudok jobbat.
Jabra Play csak BT2.0. Van kínai jó pár, de nem merek berendelni(annyira nem olcsók), mert elég random hogy mit fog tudni na meg az aksi, ami mocsok jól bírja a Sony-kban. :(

(#59647) #16820480 válasza vicze (#59646) üzenetére


#16820480
törölt tag

De most nem úgy volt, hogy a 2.0 utániak már nincsenek hatással az audióra, mert nincs bennük audio szabvány?

(#59648) vicze válasza #16820480 (#59647) üzenetére


vicze
félisten

Jein. :D
3.0 kell AptX-hez legalább(A2DP Profilban akkor lett szabványosítva). Illetve nyilván, a 3.0 nagyobb adatátvitele nem árt. A 2.1-be is lehet pár extra codec-et rakni(többnyire AAC és MP3), de a losslesst nem fog bírni, de ezzel mindig az a probléma, hogy mind a két oldal támogatja-e, mert ha nem akkor szépen mész le a közös többszörös SBC-re. :(
AptX egy fix pont, amibe kapaszkodni lehet(tudok), mert az garantáltan szabványos és támogatott, de az 3.0+
Az meg hogy technikai doksikat kell ássak állandóan, hogy kiderítsem mit tud 1-1 vevő az borzasztóan frusztráló, egyszerűen leszarja mindenki a rendes specifikáció kiírást. :(
Az is tök ritka, hogy ha kiírják, hogy 1-1 BT profil verzióból pontosan melyiket is támogatja, vagy milyen codec-kel.

(#59649) Danny365


Danny365
őstag

No ilyenje volt e már valakinek? Kereső alapján nem igazán. :) Most hozta a dhl.

Rég volt már ilyen érzésem, hogy elinditom a zenét, és csak mosolygok, mint egy hulyegyerek.

[ Szerkesztve ]

(#59650) szentkuti11 válasza Danny365 (#59649) üzenetére


szentkuti11
addikt

Itt a topikban nem nagyon találkoztam még vele. Mihez tudnád hasonlítani a hangját? Nem kényelmetlen, nem akar állandóan kihullani a füledből?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.