Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59901) darvinya válasza Piftuka (#59899) üzenetére


darvinya
titán

1. E808 utánzata, de rosszabb kivitelben
2/3. Sennheiser-ről Téma összefoglaló
4. nagyon tré
5. nem nagyon ismerek ilyen Pioneer-t
6. Pana egyik változata és nem rossz
7. Kisfülüeknek tökéletes

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59902) #16820480 válasza Piftuka (#59899) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az EX110 szörnyő füles, de a ráírt frekvenciatartományokat amgúy sem érdemes nézni, azt a marketing csapat írja, nem a mérnökök, és általában kevés köze van a valósághoz.
Ha nem szereted az IEM-eket, és nem lennének kényelmesek, akkor feleslegesen nézelődsz, főleg az ilyen olcsó szarok körében. A MM kínálata ilyen téren nagyjából azonos a Spar meg sarki vegyesboltéval. Viszonylag olcsón earbud és egész jól szól például az Apple Earpods, illetve Yuin PK3 (külföldről). IEM-ből meg az ES18 egy normális választás, ha mondjuk nem akarsz külföldről rendelni Pistont, vagy KZ fülest. Hangban ezek sokkal jobbak, mint azok, amiket linkelgettél, hacsak nem a szétfolyó, mocsaras és puffogó basszust szereted hallgatni az összes többi tartomány helyett.

(#59903) rejtettlampa


rejtettlampa
tag

Sziasztok!

Fülhallgatót keresek és remélem, hogy tudtok tanácsokkal szolgálni, hogy milyet vegyek! Az alábbi szempontok lennének mérvadók:

- Huawei P8 telefonnal kompatibilis legyen (tehát mikrofonos, hangerő szabályzós)
- In-Ear kialakítású legyen
- Az anyagi keret rá kb. 5 ezer Ft
- Tűrhető legyen a hangminősége (nem kell csúcsszuper hangzás)

Nagyjából ennyi. Remélem tudtok valami használható típussal szolgálni! Köszi előre is!

(#59904) kemcso válasza rejtettlampa (#59903) üzenetére


kemcso
Ármester

Az összefoglalóban nem találtál?

(#59905) minek?:S


minek?:S
őstag

Hali!

BB WS510-ről valaki tud nekem valamit mondani?(Majd megkérdezek BB-s topikot is).

Üdv.:M.

(#59906) K1LLMy53Lf válasza rejtettlampa (#59903) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Huawei saját fülese esetleg? (elméletileg egész jó a hangázsa külföldi fórum alapján, nem tudom itt van-e valakinek tapasztalata vele :) )

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#59907) rejtettlampa válasza kemcso (#59904) üzenetére


rejtettlampa
tag

Megnéztem őket, csak nem tudom, hogy melyik kompatibilis a telefonommal! A piston 3-ban gondolkodom még!

(#59908) rejtettlampa válasza K1LLMy53Lf (#59906) üzenetére


rejtettlampa
tag

Jó lenne, csak mindenképp Magyarországon belül vásárolnék a garancia miatt is, meg azért is, hogy ha mégsem felel meg valamiért, akkor vissza tudjam küldeni!

(#59909) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Nemrég jött meg a Xiaomi Piston 3 fülesem, és már hallgatom is egy ideje, a hangja kezd egész élvezhetővé válni.
Viszont azt nem tudom megszokni, hogy csak nagy méretű habszivacs illesztékkel szól jól. Minden mással nulla mély, eltolódott hangkép és nulla szigetelés. A nagy méretű habszivacsot meg eléggé nehéz betenni a fülembe, és utána is kell várni vagy 5-6 percet, mire kényelmes is lesz és jól is kezd szigetelni.
99%-ig biztos vagyok benne, hogy a túl rövid vetőcső okozza a gondot, mert eddig egy fülessel sem volt ilyen gondom.
Létezik, valami mod hozá, ami meghosszabbítja a csövet?

Végső soron: Ha nem találok megfelelő módot a gyors és jó szigetelésre, akkor a Piston 3 helyett mit érdemes venni, amivel nincsenek ilyen gondok?
Hasonló hang karakter érdekelne;különösen fontos, hogy ne legyenek kiugró tűskék a közép és magas tartományban.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#59910) vicze válasza Bici (#59909) üzenetére


vicze
félisten

Ennyiért talán KZ ED9. Az elég közel van hangképben, a referencia csővel.
Mondjak drágábbat? :)

[ Szerkesztve ]

(#59911) #16820480 válasza rejtettlampa (#59908) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nagyjából a Piston van ennyiért, de ha midnenképpen otthon akarod megvenni, akkor nem fog beleférni a keretbe. Amúgy a P8-on elvileg felprogramozhatók a headset gombjai a gyári beállítások közt.

(#59912) Bici válasza vicze (#59910) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, olvastam ezekről a KZ fülesekről, de pár helyen azt írják, hogy érces a középmagasa az ED9-nek. :B
Kicsit drágább még jöhet. :)
Nem kell mikrofonos, mert csak mp3 lájátszóról fog menni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#59913) hentes555 válasza f4lcon (#59897) üzenetére


hentes555
senior tag

Egy Xears TD2 volt eddig, most rendeltem pár fülest aliról, az egyik majdcsak jó lesz :B

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#59914) K1LLMy53Lf válasza rejtettlampa (#59908) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Alapvetően nem írtad, hogy csak mo-i beszerzés játszik, emiatt azt feltételeztem, hogy ez nem szempont :B
Azért mertem ajánlani, mert gondolom márkán belül nem lesz gond a vezérléssel.
Egyébként mo-on beszerzhető a füles, persze nem 5k-ig, de a P3-mal is hasonló a helyzet :)
Nem is tudom, hogy van-e mikrofonos füles 5k-ig itthoni beszerzéssel, ami vállalható hangzással rendelkezik és itt bárki is ismeri :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#59916) vicze


vicze
félisten

Hm az RE1000-et meg mióta lehet kapni? Van olcsóbb CIEM?

(#59917) kemcso válasza vicze (#59916) üzenetére


kemcso
Ármester

Van több gyártónak és ez nem is BA-s, hanem dinamikus... Pl alclair, Clear tune, Customart...

(#59918) flash-


flash-
veterán

üdv!

vsonic gr07 füles egyik oldala bezsírosodott, próbáltam már alkoholban áztatni, sokkal jobb lett de még nem tökéletes, de jobbra nem sikerült sehogy sem hoznom.
valami tipp?ötlet?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#59919) vicze válasza kemcso (#59917) üzenetére


vicze
félisten

A HiFiMan DD-től nem félnék. :)
CTM-re emlékszek is hogy nézem, nem maradt meg hogy ők olcsók. :(

Szerk: Már már emlékszek, hogy azért nem maradt meg, mert mély hiányos mind.

[ Szerkesztve ]

(#59920) rejtettlampa válasza #16820480 (#59911) üzenetére


rejtettlampa
tag

Piston van kéz alól újonan 5k-ért! Olyan ami nem használt. Mondjuk gari ott kilőve! A P8-on van intelligens fejhallgató vezérlés be és ki kapcsoló gomb, de egyéb beállítási lehetőség nincs, vagy legalábbis én nem találtam sehol!

[ Szerkesztve ]

(#59921) rejtettlampa válasza K1LLMy53Lf (#59914) üzenetére


rejtettlampa
tag

Igen, azt nem írtam, hogy magyar eladótól vennék, de semmi gond. Nézegettem én is az árakat, hát mit ne mondjak nem lesz könnyű dolgom, mivel az 5 ezres keret elég szűknek tűnik! Azért még nézelődöm, hátha...

(#59922) nmy1212


nmy1212
tag

Sziasztok!

Erre valaki tud tanácsot adni?

Köszi!

(#59923) Tulku válasza vicze (#59919) üzenetére


Tulku
veterán

Customart harmony 8 vagy 8pro...kicsit hozzáteszel a hifiman árához és megérkezel hangban...

Nekem titkos favoritom volt...csak nem győztem kivárni...így universal bomb lett...

(#59924) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Gumiharangokat keresek. Régebben volt Sennheiser cx300 és 500-am is, nagyon jó, puha harangok voltak hozzá. Most másik fülesem van, ezek harangja keményebb, sőt, amit itt linkeltetek Sony hibrid harangok az ebay-ről, azok is keményebbek, nem is kell rágóznom, és kijátsszák magukat a fülemből "secperc alatt".

Kérdésem, hogy van olyan "szűk járatos" hibridhez hasonló kialakítású (vagy bármi más), ami puha, mint a Sennheiser? Onnan maradt gumim, viszont túl széles rajta a lyuk, új fülhallgatóm vetőcsövéről leesik. Hibrid meg jólenne kialakításban, csak anyaghasználatban nem.

u.i.: Szilikonosat szeretnék, nem szivacsosat. Tehát mint az alap harangok is a cx szériánál.

[ Szerkesztve ]

(#59925) f4lcon válasza icecave (#59924) üzenetére


f4lcon
őstag

ha találsz engem is érdekel :)
kínából sokfélét rendeltem, egyik sem volt olyan puha mint a Sennheiser-é, csak az ugye nem mindenre jó.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59926) icecave válasza f4lcon (#59925) üzenetére


icecave
nagyúr

Pont ezért nem merek drágább fülest venni másfajtát a telefonomhoz. Mi van, ha annak is necces a fülharangja? Sőt, újabb Sennheisereknek sem tudom,hogy olyan-e mint a régi cx szériának.

(#59927) #16820480 válasza icecave (#59924) üzenetére


#16820480
törölt tag

Milyen méretben kell? Mármint milyen fülesre. A Klipsch illesztékek elég puhák, illetve még talán a Westone Starfit érdemes próbára, annál legalább vannak ilyen hosszúkás alakúak, nem gondoltam volna, de egészen megnyerő forma.

(#59928) icecave válasza #16820480 (#59927) üzenetére


icecave
nagyúr

Egy (nem röhög) Marley Uplift-re. Túlnyomott mély-es 3 gombos távirányítással nem találtam másikat ilyen árban. ha van, szívesen fogadom. Mindegy is. Erre a sennheisert CX széria fülharangjai nagyok, a Sony hibridek pont jók.

[ Szerkesztve ]

(#59929) #16820480 válasza icecave (#59928) üzenetére


#16820480
törölt tag

Akkor a Klipsch nem lesz jó rá, az még keskenyebb. Esetleg próbálj meg Spinfit illesztéket, arról jókat mondanak.

(#59930) kemcso


kemcso
Ármester

*** VII. (vagy VIII.?) Fülhallgatós találkozó (vagy megméretés?) ***
Időpont : 2015. december. 29, kedd
Helyszín : Repülő Puli Kávézó
Ha jönnél, ezt kérlek töltsd ki: link

Bármi kérdésed van a találkozó topikjában felteheted: [link]

(#59931) f4lcon


f4lcon
őstag

megjöttek a maradék kínaiak, már csak a két drágább hiányzik (a Havi B3 Pro1 meg az LZ A2)
[link]

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59932) rejtettlampa válasza rejtettlampa (#59921) üzenetére


rejtettlampa
tag

Na, bejártam ma a várost és végül vettem egy Samsung HS130 fülest. 3000Ft volt. Igaz nem nagy szám, de rendesen vezérli a telefonomat, hangja sem rosszabb, mint a telóm gyári fülese, sőt inkább jobb! Elég hangos, nem torzít, bár a mély lehetne dinamikusabb. De ennyiért nem várok mást tőle. Igazából munkahelyen fogom használni, egy gyár üzemben, oda nem akartam sokat költeni rá! Majd ha egyszer olyan helyen járok, akkor kipróbálok minőségibb füleseket is és talán beruházok egy jobbra is, de most ez elég!

(#59933) AGE-T válasza f4lcon (#59931) üzenetére


AGE-T
senior tag

AUGLAMOUR :D

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#59934) Brainwashed2


Brainwashed2
tag

Sziasztok!

Ujabb fules vasarlasara adnam a fejem. Legutobb fulesem Xiaomi Pistion 3-as a mellett, hogy nem rendelkezett elegendoen jo hangzassal (na meg a gumihrangjai miatt ha nem ultem hasznalhatatlan volt, golyamatosan kiesett), 3 honap hasznalat utan rottyra ment a jobb oldali fules, tehat nem elegitette ki az igenyeimet. Elotte VSonic VSD3S volt, aminek tokeletesen megfelelt nekem hangasban, csak az is emgadta magat fel ev utan. Mivel nem vagyok kepes vigyazni a fuleseimre annyira, hogy a szokasos kabeltores ne forduljon elo, ezert valoszinuleg valamilyen strapabirobb vagy itthoni garacival rendelkezo fulest kene talalnom.

Tudnatok ajalani valamit a VSD3S hangzasahoz kozel eso fulest 15-20e kornyeken?

(#59935) kemcso válasza Brainwashed2 (#59934) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem olyan nem nagyon van, ami strapabíró, 15-20e és hangzásban a VSD3S :) Ami strapabíró az pl az RHA MA750, de hangzás nem igazán az és drágább is...

(#59936) icecave válasza #16820480 (#59929) üzenetére


icecave
nagyúr

Most én nézem rossz helyen (ebay), de 2 pár lazán 5-6 ezer forint? Azért ennyit nem adok látatlanba, főleg, ha kiderülne, hogy ezek sem jók... :D

(#59937) BigBlackDog válasza Brainwashed2 (#59934) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mintha lenne fent most aprón egy RHA MA750, ami beleférne árban, de szerintem már nem garanciás. :)

[ Szerkesztve ]

(#59938) K1LLMy53Lf válasza BigBlackDog (#59937) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

ahogy nézem 2 is van ott, egyik a keret alsó határán, amiről nincs gari infó, a másik a felső határon, ami pár hónapos, tehát sok-sok garis :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#59940) Tulku


Tulku
veterán

5 mm-es vetőcső...uhh erre nehéz lesz CIEM-et fúrni...de holnap kiderül...

(#59941) f4lcon


f4lcon
őstag

megjött az LZ A2 is, mire leírtam, hogy nem érkezett még meg -> csöngetett vele a postás.
az első szám Slash-től az Automatic Overdrive, és baromi jó érzés volt mikor Brent Fitz rácsap a cintányérra annak minden rezdülését lehet hallani, szépen végig ahogy elhalkul, nem csak egy elmosott "ccsssszzzzzzz"
Isten éltesse az armatúrás megszólaltatást :DDD
(azóta ilyenekkel sz*patom, mint a Steve'n'Seagulls: Thunderstruck meg a Big&Rich: Save a Horse, Ride a Cowboy, imádom a bendzsó hangját)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59942) Brainwashed2 válasza kemcso (#59935) üzenetére


Brainwashed2
tag

Koszonom a valaszokat.

Es megeri vajon felaldozni a hangzast? Nyilvan mas kategoria mint Xiaomi Piston 3, de abbol kiindulva, kicsit felek lejjebb adni. :)

(#59943) kemcso válasza Brainwashed2 (#59942) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem nem, de én nem is gyilkolom a füleseket :)
Ha 1/2 évente újat kéne vennem lehet inkább gyűjtögetnék és vennék egy olyat, ami minden kívánalomnak megfelel. De az árban igen fájdalmas, jóval a kereteden felül van (RHA T10 pl)

(#59944) Geri8 válasza Brainwashed2 (#59934) üzenetére


Geri8
tag

Szia. Ha Esetleg megvannak a rossz fülesek, szívesen átveszem őket :)
Kábeltörés ellen csak a forraszto jó, sajnos 4 év alatt a Xearxomat legalább 3x forrasztottam Jack dugónl, és egyszer a fülhallgató házánál, elért a műanyag, teljes kábelcsere. De ez sem kerűlt többe 3ezernél, miközben a membrán-háznak semmi baja.

(#59945) vicze válasza f4lcon (#59941) üzenetére


vicze
félisten

Isten hozott az armatúra fertőjében. ;] ;] ;]

Lindsey Stirling - Shatter Me-nek elég nagy a dinamikája, ahhoz hogy kijöjjön a DD gyengesége esetleg, illetve ha rosszul vannak összehangolva rengeteg minden elveszik az egészből, zeneileg nagyon "túlterhelt" szám.

[ Szerkesztve ]

(#59946) f4lcon válasza vicze (#59945) üzenetére


f4lcon
őstag

Már hallgatom is!

On a sidenote: Oppo HA-2-t vegyek-e?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59947) tomp


tomp
félisten

Adott 2 füles. Sony MDR-EX450 és EX650 mindkettő 12mm-es driverrel.
450-es alumínium ház műanyag "sapka" és vetőcső. 650-es sárgaréz ház, műanyag sapka, sárgaréz vetőcső aminek a belső átmérője nagyobb. (15%-al).
Ezek az eltérések okozzák, hogy a 450-es sokkal könnyebben driver flexel mint a 650? 450-es egy erősebb fülbe illesztésnél vagy ütéstől már flexel, miközben ugyan ezekkel a behatásokkal a 650 nem. Azt idáig csak 2x sikerült flexre kényszeríteni. Mindkétszer majdnem a dobhártyám bánta mert olyan erő érte a fülest ami brutál hallójárati légnyomást okozott.
Többen is írták, hogy a 450-es hajlamos a flexre, miközben a 650 nem.

(#59948) fericske válasza f4lcon (#59941) üzenetére


fericske
addikt

Lövessed a kicsikét, csak a pár nappal ezelőtti hozzászólásomhoz képest is javult a hangja :)
Igazából csak a mélye, de azzal is voltam a legkevésbé elégedett.
Normalizálódott, nem érződik már soknak, legfeljebb 1-1 effektnél, de a basshead kategória nem fog változni, amennyiben a vsd3 is annak számít. Kezd kitisztulni, skálázható már jobban, nem annyira brummogós mint eleinte, de még nem az igazi.
A magas meg közép az rendben van. A gr07 fiókban :)

Eddig úgy kb. 20 óra van benne.

[ Szerkesztve ]

(#59949) Tulku válasza f4lcon (#59941) üzenetére


Tulku
veterán

Jó az armatúra...jelenlegi világnézetem szerint jobb ha több (made by Sheratan) ...így nemsoká belépek a 16 armatúra fertőjébe....

Nekem a hibrid megoldás nem jött be igaz eddig csak a k3003-at hallgattam...jövő héten megyek a Harmann gyárba bejárásra...megnézem hogy készülnek ezek a hibridek...

Fericske: ha változik valami az a dinamikus membrán és a tudat hozzászokása...guruk megállapítása szerint az armatúrának nem kell bejáratás bár ezt Angie topikban többen cáfolták tapasztalatból....

[ Szerkesztve ]

(#59950) #71562240 válasza Tulku (#59949) üzenetére


#71562240
törölt tag

Még azoknak a hifi készülékeknek is jelentős változás történik a hangjában (és valamelyest a mérési eredményeiben) a bejáratódás során, amelyekben "csak" az elektronok mozognak (kábelek, erősítők...). Ráadásul, a "normá" DD-hez hasonlóan az armatúrás fülhallgatóban is van materiális felfüggesztése a mozgó membránnak.

Bizonyos "guruk" azt tapasztalják, hogy az armatúrás akár még hosszabb bejáratódást is mutat, mint általában a "normál dinamikusok". Erre még nem láttam összehasonlító vizsgálatokat, főleg nem méréseket, tehát ez egyelőre elég szubjektív terület, de nem lepne meg, ha sokszor igaz lenne az állítás.
Én a saját armatúrásomon hosszabb bejáratódási időt véltem tapasztalni, mint a DD-imen, - ha nem hibás a tapasztalatom, akkor egy példa az egyik álláspont mellé.

De mondom, minden elektromos hifi készüléknek, alkatrésznek van bejáratódási változása, annak is, amelyekben "csak" az elektronok mozognak - ezt persze te is tudod. Alkatrésztípusa válogatja, hogy milyen jellemző arányok vannak a bejáratódási, optimális működési és elhasználódási szakaszok között.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.