Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59101) orbano válasza Tulku (#59098) üzenetére


orbano
félisten

ok, csak nekem fura, hogy fél év kell ahhoz, hogy elkezdjek értékelni egy rendszert. nekem ez mindig szerelem első hallásra kérdés volt. mondjuk lehet ha több high-end rendszert hallgatnék, ez megváltozna...

A vér nem válik VAZZE!™

(#59102) deedee


deedee
őstag

Üdv!

Ehhez
ez

jó lenne? nem "túl jó" hozzá? A 28 ohm mennyire passzolna a kis mp3 lejátszóhoz?

köszönöm a választ :R

(#59103) K1LLMy53Lf válasza deedee (#59102) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

szerintem ennyiért (az akciós árért természetesen) lényegesen jobbat is kapsz (pl a fentebb linkelt SM E10, ha a sok basszust szereted a Sennheiser-ből kiindulva:B Tény, 1K-val drágább :)) )

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#59104) deedee válasza K1LLMy53Lf (#59103) üzenetére


deedee
őstag

thx

az ohm kérdéssel mi a helyzet? meg tudná hajtani rendesen a lejátszó? nem értek ehhez a dologhoz igazán.

(#59105) vicze válasza Tulku (#59091) üzenetére


vicze
félisten

"zagyvaságnak tűnik"
Baj ha pontosan értem miről beszél? :DDD
Pont az ilyen leírósokból tudom elképzelni legjobban egy füles hangját, és kb. eddig olyan is volt mindegyik mint ahogyan az ilyen részletes "megfoghatatlan" leírásokban szerepelt.

Ezért mondom neked, hogy a RE600-at hallgasd meg mert az egy koncert terem 8mm-ben. :) A részletességét meg a 3db Sony BA se éri utol.

(#59106) kemcso válasza deedee (#59102) üzenetére


kemcso
Ármester

Hehe, túl jó? A sennheiser túlárazott, még így BF áron is. K1LLMy53Lf kollégával egyetértek, Soundmagic E10.

(#59107) deedee válasza kemcso (#59106) üzenetére


deedee
őstag

akkor a fülhallgató megvan, de a 26 ohm miért jobb, mint a 16 pl? ez a kis lejátszó elbírja? nem meríti gyorsan az akkut? vagy mit jelent a 26 ohm?

(#59108) deedee


deedee
őstag

közben meglett, max a hangerő változik, ha "túl" nagy az ohm. /röviden/

thx

(#59109) Tulku válasza deedee (#59108) üzenetére


Tulku
veterán

Vannak azért ott más paraméterek is...érzékenység, membrán méret, dinamikus vagy armatúrás...de általában egy 2x akkora impedanciájú füleshez valóban egy kissé több kakaó kell (nem 2x akkora...)

(#59110) vicze


vicze
félisten

Hát akkor első Hybridem.

Túl nagy tér + sibilance. :( Nem hiszem, hogy ezt megtartom sajnos.

(#59111) darvinya válasza vicze (#59110) üzenetére


darvinya
titán

Nem akartam ma írni, de ezt nem tudom kihagyni.
Bocs a leszólásért, de ez soha nem lesz Hybrid.
Nemrég eBay-ben pont ilyen alkatrészeket találtam, és a házba csak sima driver fér.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59112) kemcso válasza darvinya (#59111) üzenetére


kemcso
Ármester

Azért azt te sem gondolod komolyan, hogy egy ekkora gyártó olyanon hazudik, amit bárki ellenőrizni tud. Simán belefér egy BA a vetőcsőbe, nem túl nagy az.

[ Szerkesztve ]

(#59113) vicze válasza darvinya (#59111) üzenetére


vicze
félisten

Pedig elég simá elfér, még 3 is...

De tessék darabjaiban.

Sibilance-on elég szépen hallható, hogy a BA okozza(túl érzékeny), illetve ilyen árú DD nem tud ilyen magasakat.

Amúgy a fém tartó dobozt a műbőr szütyőre cserélték, ami annyira nem jó sajna.

[ Szerkesztve ]

(#59114) f4lcon válasza vicze (#59110) üzenetére


f4lcon
őstag

ezmiez? Astrotec AX35? szerk: ennyiért már egy LZ A2-t is vehettél volna :) az enyém tegnap hagyta el Kínát.

(#59099) bigwolf277 30-ig szerintem a többiek a GR07-et ajánlanák (én még nem hallottam, de rengeteg szépet olvastam róla :DDD)

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59115) bigwolf277


bigwolf277
csendes tag

Sziasztok ehez mit szoltok ennyiért ?http://most.edigital.hu/product/830_product_page_503028.html?v=201511200430

(#59116) BigBlackDog válasza vicze (#59113) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mihez tudod hasonlítani?

Esetleg valahol meg lehet hallgatni Budapesten belül?

(#59117) contaxg válasza bigwolf277 (#59115) üzenetére


contaxg
veterán

jo aron van de eleg vegyes vrlemenyek vannak rola a neten.hallani kene...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#59118) vicze válasza f4lcon (#59114) üzenetére


vicze
félisten

Honnan tudod mennyi volt? :)
LZ A2: 95-120$ (mondjuk mintha több lett volna eddig)
AX35: 60-80$

Mivel 60-ért vettem így szerintem annyira nem rossz pláne, hogy 1,5hónapja hagyta el Kínát szerencsétlen...
Majd eldöntjük melyik jobb. ;)

Már csak a Piston Hybrid hiányzik nekem.

@BigBlackDog:
XBA-300, EPH-100 (emlékezetből sajna, de fél év alatt belém égett azért), Minden létező Piston? :P
Igazából a Piston Hybridhez akarom felépítésük miatt szinte azonosak.

[ Szerkesztve ]

(#59119) darvinya válasza vicze (#59113) üzenetére


darvinya
titán

Most, hogy ilyen alkatrészből áll össze.
Hát kérdéses DD hova fér el, ha benne van ez a irdatlan nagy BA.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59120) f4lcon válasza vicze (#59118) üzenetére


f4lcon
őstag

hát első aliexpress találat 86 usd volt, és anno 11.11 előtt az A2 is 89.90 volt, innen veszem :)
de való igaz, nem néztem végig mennyiért lehet kapni :R

(viszont 60 körül is vannak olyanok, amiket szeretnek, pl a 10mm driveres i.Valux hibrid)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59121) Centurio9


Centurio9
csendes tag

Sziasztok! Tud valaki ajánlani egy jó fülbegymöszkölhetős fülhallgatót 10 ezer alatt?

(#59122) vicze válasza darvinya (#59119) üzenetére


vicze
félisten

Irdatlan nagy BA? :DDD Szerintem nem vagy tisztában az arányokkal. Amit a sematikus ábrán látsz annál valamivel kisebb az AX35-ben lévő BA, mivel csak 1 utas és nem 2 mint a 60-asé.
csak hogy arányosan is lásd egyért ott a sematikus kép, amúgy meg ezen is jól láthatod az irdatlan méretű armatúrát. :P

Maga a AX35 nagyobb mint az XBA-300 pusztán a házat nézve, kicsit nyomja is a fülem. Piston 2-nél is nagyobb, meg jó pár mm-re hosszabb is.

[ Szerkesztve ]

(#59123) kemcso válasza Centurio9 (#59121) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglalóban van jópár ;)

(#59124) vicze válasza f4lcon (#59120) üzenetére


vicze
félisten

Tudtommal ez is 10mm.

(#59125) darvinya válasza vicze (#59122) üzenetére


darvinya
titán

Ennél jól látszik, hogy 2mm hely marad DD-nek (amit linkeltél, onnét van a kép):[link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59126) kemcso válasza vicze (#59124) üzenetére


kemcso
Ármester

Muszáj lesz szétszedned, dokumentálnod a belsejét különben darvinya kolléga nem hiszi el, hogy belefér mindez :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59127) darvinya válasza kemcso (#59126) üzenetére


darvinya
titán

Nem lenne rossz, csak méretek alapján nehéz bepréselni min. 3.5mm(8mm-Ddriver) vastag DD-t 2mm-es helyre.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59128) vicze válasza darvinya (#59125) üzenetére


vicze
félisten

Ez a képen a DD már benne van. :)
Még egyszer hallom mind a kettőt, eléggé jól elkülöníthető a két típusú driver hangja és elég sokat hallgattam mind a kettőt. A DD meg nem 8mm vastag még 5 sincs, ha értelmes.

(#59129) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Kicsi véleményt szeretnék kérni a következő, még új fülesről: Xiaomi Piston Hybrid

Tudom, hogy még csak 1 hete lehet rendelni, de állítólag Piston 2-höz közeli a hangja, tehát V karakteresebb.

Fejhallgatóm egy SRH-840-es Shure. Talán erre is a V karaktert lehet mondani, de középen is elég jól "muzsikál", tehát valami hasonló karakterű fülest keresek.

Ki mit mond, érdemes lenne ilyet venni?

Lényegtelen. Most olvasom, hogy nincs iOS support a távirányítóján, pont emiatt venném. :W

[ Szerkesztve ]

(#59130) darvinya válasza vicze (#59128) üzenetére


darvinya
titán

8mm az átmérő, ha 10mm-es, akkor annak vastagsága 5mm-es.
És nem, az csak a BA.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59131) vicze válasza darvinya (#59130) üzenetére


vicze
félisten

Ez esetben nem léteznek hybrid fülesek, mert mindegyik ekkora vagy kisebb házban van. AKG is átveri 1000$-ért a épet meg mindenki, ez van elfogadom.

[ Szerkesztve ]

(#59132) kemcso válasza vicze (#59131) üzenetére


kemcso
Ármester

A Samsung is csal akkor:

(#59133) f4lcon válasza vicze (#59124) üzenetére


f4lcon
őstag

azért írtam a 10mm-t, mert i.Valux-ból van 8mm-es DD-vel is hibrid. [link]

@darvinya


“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59134) f4lcon válasza Vasinger! (#59129) üzenetére


f4lcon
őstag

sajnos az olcsó kínai fülesek közül egyik sem vezérli a hangot.
ha találok egyet, akkor mindenképpen jelezni fogom, addig marad az Apple oldalán látható pár (főleg Beats) füles.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59135) Vasinger! válasza f4lcon (#59134) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jelenleg egy Sound Magic E30-at nyúzok, ugye egy E10M-en van távirányító, de jóval gyengébb hangban mint az E10M, Ha E30-ból is lenne távirányítós verzió akkor no problemo. Ja és az E10M azt hiszem kezeli az iOS készülékeket is rendesen.

(#59136) f4lcon válasza Vasinger! (#59135) üzenetére


f4lcon
őstag

én egy B&W C5-öt használok utcára meg melóhelyen a laptopról. az tökéletesen működik, de ugye az almás boltban lett véve... ja, a Beats-em is működik, természetesen :D csak annak nem szeretem a hangját.
sokan dicsérik az RHA MA750i-t és az is tuti működik iPhone-al. az nem játszik? 30.990 az Apple-nél, de máshol lehet még olcsóbb

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59137) vicze válasza f4lcon (#59133) üzenetére


vicze
félisten

Ah értem.
Fő indíttatás az volt, hogy EU-n belüli vásárlás volt, illetve, hogy nem egy ismeretlen márka, hanem azért valami nevesebb.(Az hogy mégis Kínából jött érdekes, de a beszállító dolga.) Kb. ennyi. Még be kell járatni, egyáltalán nem rossz, nem tudom eldönteni, hogy EPH-100 fölé vagy alá rakjam. Nagyon nem mély láda, pont olyan igazából hangzásilag mint amire számítottam, hangminőségre kifejezetten szép.

[ Szerkesztve ]

(#59138) Vasinger! válasza f4lcon (#59136) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én ezt az E30-at 3500-ért vettem, eredeti ára itthon 10k körül van. De a 30-40 ezres csoda bíícc füleseket simán otthagyja. Tehát ebből csak azt akartam kihozni, hogy a keret nem olyan nagy, mint hiszed. :)

(#59139) f4lcon


f4lcon
őstag

@sheratan, kemcso: itthon mennyiért lehet(ne) eladni egy ATH-CKR10-et használtan? van az ilyesminek piaca? ti nagyban adjátok el a használt fülest, nem? :)
van az angol ebay-en egy viszonylag - az eredeti árához képest - olcsó (68 ezer) ha nem válik be ennyiért ellehet itthon adni, vagy felejtős?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59140) Tulku válasza f4lcon (#59139) üzenetére


Tulku
veterán

Van itt olcsóbban is...használtan pedig 150 dodóért...ezmiez? Milyen fülhallgató...

Szerintem senki nem ismeri...nem hinném hogy jó eladás lenne...

És persze az hogy nagyban adják enyhe túlzás..szerintem jó ha 5 db-ot eladnak saját cuccaik közül évente...különösen ha fülesről fejesre váltanak mint idén...szerintem itt jelen lévő emberek közül páran nagyságrendekkel több fülest fognak áruba bocsátani, ahogy nézem a berendeléseket... :)

(#59141) Nigér válasza Tulku (#59140) üzenetére


Nigér
őstag

Ez a füles itthon 100k... :F

(#59142) Dave™ válasza f4lcon (#59139) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem van egy ATH-CKR9LTD, abban a 10 driverei vannak, viszont a kagyló a 9-é. A 10 elég basshead, a 9 magasba húzó, a 9LTD ami a kettő között van, mélye a 9-é (feszes, telt, kicsit emelt), magasa viszont lágyabb, nem karcos, mint a 10-é. Nagyon drágán ne akard megvenni, mert erősen hamisítják a szériát, bár az eredetivel megegyező hangjuk van az utángyártott példányoknak is, valószínűleg ugyanott készültek. Egyébként szellős hangja van (9LTD), semmi sem lóg ki, borzasztó mélyre lemegy (a 20Hz is simán hallható), tele van finom részlettel de a legkevésbé sem fárasztó a hangja. Oldalanként 2db egymással szembefordított drivert használ (13mm), elég nagy de tökéletesen kényelmes és nem is nehéz.

(#59143) kemcso


kemcso
Ármester

Akit érdekel, a Banggood-on a Snap-up-ban 10.99$ lesz a Xiaomi Piston Hybrid. 50 db van összesen, ügyesnek kell lenni :)

(#59144) f4lcon válasza kemcso (#59143) üzenetére


f4lcon
őstag

jól látom, hogy ez még két nap?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59145) f4lcon válasza Tulku (#59140) üzenetére


f4lcon
őstag

hehh, ez még jobban tetszik :)
olvass review-eket róla mindenki szereti :)
(és hajt a kíváncsiság, ofkorsz)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59146) Tulku válasza f4lcon (#59145) üzenetére


Tulku
veterán

Mondom én hogy lesz itt eladó füles dögivel... :)

Transculent-et nem akar senki venni?
"Merjünk nagyok lenni!"....

(#59147) fericske válasza Tulku (#59140) üzenetére


fericske
addikt

Tekerj le az amazon aljáig amit linkeltél, és ott van a ckr10 ára. :)

(#59148) Tulku válasza fericske (#59147) üzenetére


Tulku
veterán

Gondolom arra gondolsz amit japan import utótaggal és plusz 80 dollárral jellemeznek...

sebaj a te álomfülesedet nyugodj meg nem hamisítják....azt nem tudják...8-10 armatúrát nehéz összehangolni,hát még belerakni egy pöttömnyi üregbe ...és persze CIEM-mé varázsolni...nem könnyű...

(#59149) krisztianAMG válasza f4lcon (#59114) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Az én AS20-am még mindig Kínában van. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.