Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58251) lexter00 válasza f4lcon (#58249) üzenetére


lexter00
őstag

Bocsi nem válasz akart lenni.

(#58252) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Sziasztok!

Megjött a tegnap rendelt Sony SBH20, a speedshop hát tényleg speedshop :D
Gyorsan házhoz hozta a gls, megérte a +600 vagy akármennyi felárat.

Az első pár órás tapasztalatok után van benne erő, és a gyári füles is egész hangos.
Érezhetően jobb így zenét hallgatni, mint a telefonon keresztül. A Huawei G630 jack kimenete nem túl erős.

Sajnos nem érte meg a tesztutat a kütyü, idő elött megadta magát, és kis zenélésekkel jelezte, ha már nagyon a végét járja.

Aki használta már ezt az írja már meg, hogy körülbelül mennyi idő alatt töltődik fel hálózaton keresztül a kis töltő segítségével. A kábel de rövid, istenem :W

Most a kék szín villogat folyamatosan, mi azt jelzi, hogy töltés alatt. Mikor tudhatom, hogy készenáll az újboli használatra és a töltöttségi szint 100%-on van?

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#58253) halisa


halisa
tag

Sziasztok.

A JBL J33 fülesről mi a véleményetek?
Van tapasztalatotok. Cerative Zen X-FI2-hőz használnám.

Köszönöm.

(#58254) darvinya válasza LyonnaisFan1 (#58252) üzenetére


darvinya
titán

Pár ciklus kell, hogy aksija beálljon.
De nincs hozzá leírás??

Kék kapcsolódás/kapcsolatot szokták jelezni.
Töltetség piros üres (sárga közép töltetség), zöld feltöltött (90-100% közötti érték).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58255) lexter00 válasza lexter00 (#58250) üzenetére


lexter00
őstag

De védelmére legyen mondva elég szépen/részletesen szól és biciklizés közben kb 0 szélzaj mert szinte csak a kábel lóg ki a fülemből olyan pici az egész füles :D

Off:Az a kis tok amit adtak hozzá brrr :O inkább csinálok majd hozzá valódi bőrből egy kis tárolót neki.

[ Szerkesztve ]

(#58256) LyonnaisFan1 válasza darvinya (#58254) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Akkor hasonló, mint egy telefon akkumulátornál, hogy XY töltés után áll be.
Egy kicsi startup guide került a dobozba, de nem túl sokatmondó.

A színek pontosan az általad leírtak szerint van a papíron is.

Megnéztem a sony supportnál a pdf fájlt [link]

Körülbelül 2.5 órányi töltési időt ír. Ha ezt nézem, akkor lassan már fullosan kell lennie, kb 2 órája kezdtem el etetni.

Kár, hogy valami mini oled jelző nincs rajta, ami legalább egy ceruzát mutatna. Jelezvén az akkumulátor jelenlegi állapotát

Mondjuk 7000 forintért sztem nem nagyon várhatnám el azt a kis kijelzőt, a vásárolt árért ez ajándék. Tökéletesen működik a huaweien, még a reakcióidők is jónak mondhatók. A beletekerésre is viszonylag gyorsan reagál a kütyü.
Ráadásul a 3,5 jack dugónak köszönhetően szabadon rácsatlakoztathatóak más fülesek, illetve fejesek is.

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#58257) inthro


inthro
aktív tag

Xiaomi Piston 2 és Soundmagic e30 közül szerintetek melyik a jobb?
Szeretem, ha hallom a zenét és a mélyeket akkor is amikor sokan beszélnek körülöttem.

◕‿◕

(#58258) darvinya válasza LyonnaisFan1 (#58256) üzenetére


darvinya
titán

Azért az üzem idő függ, hogy mit aggatsz rá.

(#58257) inthro

P2, de kis fülhőz nem ajánlom, mert nagyobb vetőcső miatt hamar kimozdulhat.
Hamisítványnak kisebb és stabilabb, de hangban nem az.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58259) kemcso válasza inthro (#58257) üzenetére


kemcso
Ármester

Nekem egyértelműen az E30 a jobb hangra (nem is egy kategória, egyik egy 5e körüli füles, a másik tizenx), de persze ha csak a mélyeket akarod hallani, akkor inkább a P2 a barátod :)

(#58260) LyonnaisFan1 válasza darvinya (#58258) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Pontosan

Még azt akartam még írni, hogy ha vennék egy kis usb méretű nem tűl nagy kapacitású powerbanket azzal lehetne tölteni a sbh20-at?

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#58261) monti0222w válasza inthro (#58257) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, E30 minden féleképp, igaz a ház a P2-nél jobb, de hangban az E30 az ami többet ad neked a zene hallgatásban. :)

(#58262) darvinya válasza LyonnaisFan1 (#58260) üzenetére


darvinya
titán

Persze, de min. 8000mAh kellene.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58263) LyonnaisFan1 válasza darvinya (#58262) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

8000 mAh? WTF? :Y

Akkor legalább egy ilyenben kéne gondolkodni: [link]

Bár ezek már kissé súlyosabb powerbankek, a zsebben hordás nem biztos, hogy kivitelezhető lenne.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#58264) darvinya válasza LyonnaisFan1 (#58263) üzenetére


darvinya
titán

Minimumnak írtam, SBH20-ban lévő 110mAh aksihoz méreteztem.
Ebből 4-4.5x lazán feltölthető.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58265) vicze válasza LyonnaisFan1 (#58263) üzenetére


vicze
félisten

Nyilván nem kell akkora 500mA-t kell leadjon és kész, azt meg mindegyik megteszi.
Pl pont Sony-nak vannak 2000mA-s kicsi henger alakú aksijai.

@darvinya: Valamit ott elnézel. A 8000-es 80x tudná feltölteni. (jójó tudom valóságban nem, de 70x simán.)

[ Szerkesztve ]

(#58266) Luissimo


Luissimo
veterán

Sziasztok,

Üdv a még fennlévőknek :D

ilyen fajta kütyün

SE HBH IS800-as fülesben hogyan tudtok elképzelni egy akkucserét?
már jópár éves és a kezdeti 4-5 óra folyamatos üzem helyett ma már csak fél - egy órát ha kibír, de azt is kiszámíthatatlanul adja elő.
valaki ??

(#58267) vicze válasza Luissimo (#58266) üzenetére


vicze
félisten

"hogyan tudtok elképzelni egy akkucserét?"
Veszel egy újat. :(

Ha szét is tudnád szedni, egyrészt aksit találni bele elég esélytelen, valószínű a szétszedés nem visszafordíthatóra sikerülne.

(#58268) Luissimo válasza LyonnaisFan1 (#58252) üzenetére


Luissimo
veterán

ha zöld lesz a LED, (de ezen már biztosan túlvagy,) akkor van feltöltődve. :D

Nekem is van, én szeretem, mert praktikus.
:D Brngázáshoz, utazáshoz ideális.

Mondjuk én kézalól vettem, alighasználtan 3000-ért, tehát annyit mindenképpen megért :K
A fülese jóhangú, de ha nemlenne elég, akkor az emberfia rádughat bármilyen másik fajtát.

Ha tud a telód NFC-t, akkor úgy is párosíthatod...

(#58269) Luissimo válasza vicze (#58267) üzenetére


Luissimo
veterán

haha,

ember,
1, már nem kapható,
2, újkorában is 20 rúgó felett volt.
3, vannak itt olyan ügyeskezű ezermesterek, akik a döglött füleseket is újjávarázsolják, őket kérdeztem
4, van fülesem ezen kívül is, csak ez olyan, mint az első szerelem, valahogy nemfeledhető, szeretném még sokáig hallgatni.

és még egy sor oka van, hogy miért kérdeztem.
ha neked sincs elképzelésed, hogy hogyan szehető szét, akkor várd meg velem türelmesen légyolybátyám, hogy valami tapasztalt füleshacker majd megmondja a tutit.

eltudom képzelni, hogy kis gombakku van benne, ami cserélhető lenne, ha túlvan már a javasolt töltési cikluson...

Darvinya kolléga ?? mi a meglátásod?
ismered a kütyüt ?

(#58270) darvinya válasza Luissimo (#58269) üzenetére


darvinya
titán

Nem ismerem, és csak megnézés után lehetne nyilatkozni.
Valószínűséggel gomb aksi van benne, mint az órákban ami rázással lehet tölteni.

(#58265) vicze1

Minden töltéssel többet veszít, és minnél kevesebb van benne annál jobban veszít.

pl: Xperia P-s 1265mAh aksiját 11000mAh a.bank csak 2x tudta feltölteni, utána már csak 60%-ra.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58271) inthro válasza kemcso (#58259) üzenetére


inthro
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek. :)

◕‿◕

(#58272) bucsher válasza LyonnaisFan1 (#58260) üzenetére


bucsher
őstag

Szerintem semmi akadálya.

In the pipe - five by five!

(#58273) bucsher válasza darvinya (#58270) üzenetére


bucsher
őstag

Ott valami nagy gond van, én simán feltöltöm kétszer a 2000mAh telómat 5200mAh-ról.

In the pipe - five by five!

(#58274) Luissimo válasza bucsher (#58273) üzenetére


Luissimo
veterán

Azert a kettotok megkozelitese kisse mas.
Nalad a kulso tap kapacitasa a duplaja a toltendo akkunak, darvinya pont forditott dolgot irt, neki is igaza van.
DE
Egy 100mAh akkut feltolteni, ami a Sony SBH20 eseten merult fel, az nemlehet problema , a 100mAh nagyon kis kapacitas, az emlitett nagy akkubank ahhoz tulzas.
Ha telefont is akar vele tolteni, akkor persze hasznoslehet .

(#58275) bucsher válasza Luissimo (#58274) üzenetére


bucsher
őstag

Nem írt fordított dolgot.

In the pipe - five by five!

(#58276) vicze válasza Luissimo (#58269) üzenetére


vicze
félisten

4.-est kivéve tisztában vagyok mindegyikkel, és egyik se változtat azon amit leírtam.
Ez egy 6-éves füles, az elektronika nem örökéletű... :(

(#58270) darvinya: "gomb aksi van benne"
Nem, egy hengeres 50mA-s Sony Lithium poly Sony aksi van benne. Ne legyen igazam, és találjatok bele valót.

A power bankod meg vagy halott, vagy nagyon nem annyi a kapacitása, ahogy előttem is leírták, egy 6000mA-s simán feltölti a 1800-as telómat 3x.

(#58277) darvinya válasza bucsher (#58273) üzenetére


darvinya
titán

és (#58276) vicze1

Akkor valamelyiknek nem igaz az adata.
Még a gyors töltéssel ellátott USB aljzat max. 2A-t enged át.
Egy akkubank 1A-t 90-100%-nál tud leadni, utána 2x-vel csökken.
Mikor eléri 20-30% már 80mA -t tud leadni, és ekkor már a saját elektronikája felzabálja.
Azaz 40% alatt már nincs valódi töltés.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58278) bucsher válasza darvinya (#58277) üzenetére


bucsher
őstag

Ez attól függ, milyen feszültséget hány %-nak értelmez a power bankod. Ezek szerint a tiéd igen optimistán becsül... A jobbak természetesen lineárisan jelzik a töltöttséget.

In the pipe - five by five!

(#58279) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Egy kis segítségre/tippre lenne szűkségem. Edzéshez szeretnék vásárolni vezeték nélküli fülhallgatót. Nem kell surround meg nem tudom milyen hangzás, a gyári earpods minőség nekem teljesen jó, csak bluetooth-os legyen, mert zavar a kábel edzés közben. Tudtok ajánlani esetleg valamit maximum 15 ezer forint magasságáig? Köszönöm szépen előre is! :R

Sic Parvis Magna

(#58280) #16820480 válasza 30z.Samu (#58279) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sony SBH20 mondjuk.

(#58281) 30z.Samu válasza #16820480 (#58280) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na, ez tökély! Viszont egy hülye kérdés...iPhone-al mennyire barátkozik? :B A leírás alapján nem igazán. :(

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#58282) #16820480 válasza 30z.Samu (#58281) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mit kellene barátkoznia vele pontosan? Nem fognak együtt pokerezni, de a vezérlés az BT-on elvileg szabványos, mennie kellene vele. De van hasonló Jabra is, ha esetleg nem bízol a dologban. Nekem van SBH20, de nincs egy szifon sem a közelben, hogy kipróbáljam...

(#58283) 30z.Samu válasza #16820480 (#58282) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát azt értem a barátkozás alatt, hogy megy vele rendesen. :D Igen, elvileg BT-nél mennie kellene mindennel, csak ezt ugye nem lehet tudni Almáéknál... :))

Sic Parvis Magna

(#58284) vicze válasza darvinya (#58277) üzenetére


vicze
félisten

Utolsó off ebben a témában, elnézést. :B
Amit leírtál telejen hülyeség. Az aksi képes majdnem végig lineárisan leadni az áram erősséget, a végén lesik, de az a 10% környéke vagy alatta. Sőt minél nagyobb egy powerbank annál lineárisabb a töltési karakterisztikája, és annál később éri el a kritikus értéket. Az összes aksi ami a környezetemben van így működik.
Egy hibás vagy hamis termékből vonsz le következtetéseket.
Nem mellesleg, visszatérve a SBH20-hoz, 110mA aksi töltése 2óra azaz 50mA átlagos a felvétele, tehát még 80mA-val is vígan töltenéd... :U

[ Szerkesztve ]

(#58285) 30z.Samu válasza #16820480 (#58282) üzenetére


30z.Samu
félisten

Közben kicsit utánajártam. iPhone 5-tel még tuti kompatibilis, szóval teszek egy próbát. :) Köszönöm a választ! :R

Sic Parvis Magna

(#58286) darvinya válasza bucsher (#58278) üzenetére


darvinya
titán

Mivel standard töltő aljzatról beszélünk, 5V±0.4-nak meg kell lennie, különben maga az eszköz elektronika kapcsol le.

(#58284) vicze1

Most nem akku töltésről van szó, hanem akku-akku töltésről.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58287) LyonnaisFan1 válasza 30z.Samu (#58285) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Az alábbi videó alapján valamely ihpone típuson tökéletesen megy:

[link]

Ha az A2DP profilt ismeri az iphone, akkor tökéletesen működnie kellene. Már pedig nem igazán van már olyan okosteló sztem, mely ne tudná az A2DP-t.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#58288) 30z.Samu válasza LyonnaisFan1 (#58287) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, ezt láttam, meg is rendeltem a fülest. Köszi! :R

Szerk.: Néztem a telefon leírását, tudja az A2DP-t. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#58289) LyonnaisFan1 válasza 30z.Samu (#58288) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Szívesen :DDD
Én is megnéztem néhány videót a rendelés elött, de huawei készüléken senki sem próbálta ki a kütyüt.
Így nekem kellett, és minden remekül működik. :B

(#58268) Luissimo

Na akkor már ezt is tudom.
Két nap után én is imádom, egyszerűen jó. És mintha a telefon is lassabb ütemben merülne így zenehallgatás közben. Sztem ebben közrejátszhat a telefonom Bluetooth 4.0 Low Energy profilja is. (már ha van)
A gyári füles egész jó, bár inkább az AKG-val vagy a Pioneerral használom. Bár a Pioban kevesebb nafta van, mint az AKG-ben. Bár mindkettő képes ordítani a maga módján, ráadásul a poweramp-vel még kicsit rá is lehet emelni a hangerőre. Igaz csínyján bánva vele, nehogy betorzuljon a hang.
Az NFC-vel pedig gyorsan <<párosult>>, csak én voltam először béna, és rosszul fogtam hozzá.

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#58290) 30z.Samu válasza LyonnaisFan1 (#58289) üzenetére


30z.Samu
félisten

Már alig várom, hogy megjöjjön, megegyszerűsíti a dolgom az edzésnél. :)

Sic Parvis Magna

(#58291) vicze válasza LyonnaisFan1 (#58289) üzenetére


vicze
félisten

"Sztem ebben közrejátszhat a telefonom Bluetooth 4.0 Low Energy profilja is."
:N
Maga a SBH-20 "csak" 3.0-ás, azaz nem íják rá kamuból a 4.0-át mivel a 4.0-ban nincsenek audióra vonatkozó profilok, az továbbra is 2.1/3.0-ás protokollon és energiaszinten megy.

(#58292) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Hehe, most látom, hogy milyen tanácskozás alakult ki a kérdésem után :D
Ami a lényeg, hogy ezekhez a külső akksikhoz én még hülye vagyok, de sztem az lesz a legegyszerűbb, ha megveszem a xiaomi 5200-as bankját, és akkor lesz az. A huáveijt is tölthetném azzal, na meg a szonyit..

A méretével, meg a súlyával elöbb utóbb úgyis megbarátkoznék.
[link]

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#58293) vicze válasza LyonnaisFan1 (#58292) üzenetére


vicze
félisten

Vedd ezt és jobban jársz, ez a frissített verzió minőségi aksival. ;)

(#58294) LyonnaisFan1 válasza vicze (#58293) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Szóval az 5000-es a 5200 <<utódja>>? Alaposan le vagyok ám maradva úgylátszik. Árilag egész baráti, kár, hogy nincs pirosban, mert az a pirosra hasonlító is inkább magenta színű.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#58296) matyiGo


matyiGo
aktív tag

szerintetek mennyire vehető komolyan ez a lista?
http://portablesdiary.blogspot.hu/p/my-iem-ranking-list.html

(#58297) bucsher válasza matyiGo (#58296) üzenetére


bucsher
őstag

Biztató jel, hogy a GR07 a Shure-ok fölött végzett, ritkán látni ilyet. A többit nem ismerem.

In the pipe - five by five!

(#58298) BigBlackDog válasza matyiGo (#58296) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ebben a számozás hogyan értelmezendő? Kategóriánként?

(#58299) vicze válasza matyiGo (#58296) üzenetére


vicze
félisten

Random szubjektív lista, tessék ez hosszabb. ;]

HA-FX700 azé listámon is rajta van, csak a bevásárlandók között, és úgy fogok járni vele, mint az XBA-30-cal. :(

(#58300) monti0222w válasza vicze (#58299) üzenetére


monti0222w
addikt

Ez egy régebbi lista, mivel a SM E 50-80 nem található rajta? Kíváncsi lettem volna hol helyezkednek el. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.