Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58601) f4lcon


f4lcon
őstag

http://www.1more.com/en/1more-phd.htm ez a hibrid Xiaomi, igaz?
elég érdekes a marketing maszlag körülötte, és ha tényleg 16 lesz az ára, az NAGGYON durva....
muszáj egyet előrendelnem

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58602) kemcso válasza Akos1994 (#58596) üzenetére


kemcso
Ármester

Jól mondja vicze1 kolléga, ha BA-hoz szokott a füled akkor a dinamikusok felejtősek lesznek. Hibridben még ott a Samsung Level in, annak is csilingel és igen szépek a magasai de van mellette mély is.

(#58594) szimcsi Piston 3 youth pl, kínából vagy az apróról

(#58603) vicze válasza f4lcon (#58601) üzenetére


vicze
félisten

Nem! :)
Ez a 1More Hybrid. Ez egy "kicsit" más körítést ad mint a Xiaomi változat. Na végre olvashatom angolul a marketing bullshit-et. :D

Szóval ő a 1More 50$, a dobozt érdemes megnézni. :)
Ő meg a Xiaomi verzió most még 26$, a ehhez semmit nem kapsz, csak papírdoboz meg a harangokat.

[ Szerkesztve ]

(#58604) vicze válasza vicze (#58603) üzenetére


vicze
félisten

Na már van is egy beszámoló Head-Fi-n.

"Xiaomi is definitely looking to improve upon the V-shaped legacy of Pistons 2.0" Hát az nekem nop. :(

[ Szerkesztve ]

(#58605) BigBlackDog válasza monti0222w (#58597) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ebben az esetben következő a véleményem. Az E50-hez a Basso hasonlított karakterre, kellemes meleg mélyekkel (de kevesebb méllyel, mint az E50), csak mindenhol tisztább volt és, ha nem is feltűnően, de részletesebb. Jobban, egyben volt, jobb volt hallgatni. De mondjuk az is igaz, hogy az E50 nem volt bejáratva. Méretre viszont az E50 könnyebben belement a fülembe.

Az E80-hoz inkább a Tenore-t mérném. Az E80-ra mondanám a közép kiemeltet, ha a Tenore-ra a kiegyenlíttetett. Mélyből az E80-ban több volt. Viszont a Tenore-nak a hatalmas előnye a részletesség, tényleg az 1-2 armatúrások szintjén van.

(#58606) f4lcon válasza vicze (#58603) üzenetére


f4lcon
őstag

belül is más, vagy csak a körítés más?
nekem nincs bajom a Piston2-vel, rock zenéhez kifejezetten szeretem

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58607) vicze válasza f4lcon (#58606) üzenetére


vicze
félisten

Elméletileg csak a körítés, de olvastam kínai fórumon (Google fordító) véleményeket a 1More verzióról, és ott többnyire bassz hiányosnak írták le, szóval fene tudja.
Egyelőre jön a Xiaomi verzió, aztán eldöntöm a 1More megéri-e a felárat.

Túl sok füles került mostanában a listámra. :O

Szerk:
Ja egy igen fontos dolgot elfejetettem, az Android/iPhone dual kompatibilitást csak a 1More verzió tudja, a Xiaomi nem! Ez egy elég fontos különbség azért.

Szerk2:
Még egy review. (Most már elrakom magam. :P)

[ Szerkesztve ]

(#58608) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Futáshoz/kocogáshoz keresek egy olcsó, de élvezhető fülhallgatót. Jelenleg egy Brainwavz M4-et használok, ennél valamivel jobb hangút szeretnék. Szeretem a kiegyensúlyozott hangzást, egy kis V belefér, szinte minden stílusú zenét hallgatok. Árban 6-8k környékén húznám meg a határt.

A libegő, zörgő kábelt nem szeretem, így mindenképp olyanban gondolkodnék, ami a fül felett is elvezethető.

Böngésztem a hozzászólásokat, és többen javasolták itt a MEE audio M6P-t. Kialakításra szimpatikus, viszont felcsigázott a Xiaomi Hybrid fülese. Egyszer hallgattam egy Shure SE425-öst, attól libabőrözött a hátam, de annyi pénzt közel sem szánnék rá. Persze tudom, hogy azt a Hybrid sem fogja közelíteni, csak plusz információként említettem.

Egy Sansa Clip+ hajtaná a fülest. Szívesen venném a véleményetek, hogy van-e más ajánlott típus, meg hogy mennyire lehet alkalmas a Xiaomi futásra. :)

(#58609) darvinya


darvinya
titán

Kérdés, miért temetik a C10-et? [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58610) Joao válasza Hestia (#58599) üzenetére


Joao
tag

Úgy tűnik, mivel megcserélve is ugyanaz rendetlenkedik. Viszont van egy bizonyos állás, amit ha eltalálok, szól, szóval valami kontakt lehet, legalábbis arra gyanakszom.

(#58611) #16820480 válasza darvinya (#58609) üzenetére


#16820480
törölt tag

A többség számára a C10 nem egy igazán hallgatható füles, mindenki túlságosan hozzászokott a basszusban gazdag hanghoz.

(#58612) Bazsee71 válasza vicze (#58603) üzenetére


Bazsee71
őstag

Xiaomi Hybrid:
GearBest 20.09 $
geekbuying 20.19 $
A webshopok megbízhatóságáról nincs információm.

(#58613) thoomee


thoomee
tag

Sziasztok!

Sportoláshoz (elsősorban futáshoz) keresek vezetéknélküli fülhallgatót.
Ami fontos lenne, hogy stabilan álljon a fülön és az akksi sokáig bírja (szeretném munkábamenet is használni)
Itthon szeretném vásárolni, de ha nem megoldható akkor külföld is szóba jöhet.
Ár ~ 30.000 huf.

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv. thoomee

(#58614) Chuck Norris válasza kemcso (#58540) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Kicseréltem a gumit szivacsra ahogy javasoltátok, teljesen új élményekben volt részem. Rájöttem egyből, hogy annak idején miért vágtam be a szivacsokat a fiókba, mert többet kell variálni mire a helyre kerül de mindenképpen megéri az a plusz egy perc. Szóval nagy köszönet az ötletért :R

(#58615) vicze válasza Bazsee71 (#58612) üzenetére


vicze
félisten

Na más esik is, tegnap kerültek amúgy fel. :)
Amúgy változóan 11.-ke vagy 13.-ától szállítják egyáltalán, ezek még előrendelések.

GearBest azt hiszem itt kiérdemelte, hogy ne ajánlott legyen részemről. :U

[ Szerkesztve ]

(#58616) Bazsee71 válasza vicze (#58615) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha jól látom ugyanaz formára mint a Piston 3. Arról esetleg van tapasztalatotok, hogy fül felett is vezethető-e a kábel? Javarészt futni vinném magammal, egyenes változatok nem jöttek be.

Ezeknek a webshopoknak utánanézek, GearBestről nekem is dereng, hogy máshol sem dicsérték. 20$-t már megérne, csak nem lehet rosszabb, mint ennyi pénzért a többi. :)

(#58617) f4lcon válasza vicze (#58615) üzenetére


f4lcon
őstag

GearBest: nekem elhagytak egy csomagot, és kb 60 nap után írtam nekik, hogy most akkor wtf van?
és simán újraküldték.

ellenben egy kollégám mini0805 kamerája besz*rt és gariban nem cserélik, csak ha kifizeti az új kamera felét...

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58618) vicze válasza Bazsee71 (#58616) üzenetére


vicze
félisten

A kialakítás hasonló, a forma azért más.
Mivel szöget zár be a vetőcső a testtel, így max. körbetekerni tudod a kábelt a füleden, fordítva berakni eléggé kényelmetlen és rossz szigetelést eredményez. Ráadásnak a Hybridnél igen hosszú a törésgátló, ami extrán befolyásolja, illetve még a mikrofon/vezérlő himbálózása is hozzájön jobb oldalon, egyszóval nem igazán jó vagy korlátozottan alkalmas sportolásra.

(#58619) darvinya válasza #16820480 (#58611) üzenetére


darvinya
titán

Ok, de ennyiért elég jó.

Igaz szeretem én is a basszust, de csak ha helyén van.
Túlságos bassztól fejem is bele fájdul.

(#58610) Joao

Valószínűséggel csatlakozó aljzattal lehet gond.
Javítható kis ügyeséggel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58620) vicze válasza darvinya (#58619) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy ennyiért elég rossz, mert 7-8e volt eddig. :) Szóval lett egy +20%-os áremelkedése.

(#58621) Bazsee71 válasza vicze (#58618) üzenetére


Bazsee71
őstag

Piszok kíváncsi vagyok a Xiaomi Hybridre, de úgy tűnik nekem inkább a MEEaudio M6-os való. Még kigondolom, hogy a kíváncsiság oltárán beáldozzam-e a funkciót, de a józan ész alapján M6, mert csak futáshoz használok fülest...

Na meglesem még a MEE A151-est is. :U

[ Szerkesztve ]

(#58622) darvinya válasza vicze (#58620) üzenetére


darvinya
titán

SM10-hez képest. ;]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58623) kemcso válasza Bazsee71 (#58621) üzenetére


kemcso
Ármester

Az M6 nem egy nagy szám hangra, nem lesz előrelépés a Bw M4-hez képest, sőt. Cserébe kényelmes és stabilan ül a fülben (sztem hang alapján 3e-t ér max). Viszont azon az áron nem jut eszembe jobb se...

(#58619) darvinya hát a C10 basszusától nem fog megfájdulni, az tuti :D Abban szinte semmi mély nincs, egy iszonyat vékony hangú füles. Én is a kiegyenlített hangzás híve vagyok, és így sem jön be.

[ Szerkesztve ]

(#58624) Bazsee71 válasza kemcso (#58623) üzenetére


Bazsee71
őstag

Akkor még nézegetem a kínálatot. Ebayről az M6P 5,8k lenne. Ugyaninnen A151 2nd gen. 12,5k. Utóbbira már nagyon fogcsikorgatva, mikor 6k-ból meglenne a Xiaomi Hybrid, viszont azt meg futáshoz... :F

(#58625) kemcso válasza Bazsee71 (#58624) üzenetére


kemcso
Ármester

Futáshoz valami olcsót, nekem is M6 van, de 6e-t nem ér meg (viszont a mostani $ árat is vedd figyelembe). Esetleg Piston 3, az olyan 3-4e körül van, csak nem fül feletti...

(#58626) vicze válasza kemcso (#58623) üzenetére


vicze
félisten

Nekem amúgy bejött a C10 hangja és szeretem is, vagy fél évig hallgattam, azt se mondanám hogy nincs basszus, mert van csak olyan erőtlen, hogy hát izé...

(#58627) kemcso válasza vicze (#58626) üzenetére


kemcso
Ármester

Sok mindenhez hozzá lehet szokni :DDD A C10-hez én nem szívesen tenném, akkor már inkább egy olyan, amiben kicsit(!) több a basszus, mint kéne (Pl ZA Duoza, ott részletek is vannak bőven). Vagy vmi 2BA

(#58628) Joao válasza darvinya (#58619) üzenetére


Joao
tag

Mi módon?

(#58629) darvinya válasza Joao (#58628) üzenetére


darvinya
titán

Ez csak sz. megnézés után lehet miként/biztosat mondani.
Nem vagyok látnok. :DDD

kemcso

Vékony cincogó?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58630) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Nem tudom jó helyen járok-e, de futáshoz keresnék vezeték nélküli, sztereó fülhallgatót, amit bluetooth kapcsolaton keresztül kötnék iphone telefonhoz.

Jelenleg a gyári earbudot használom, de folyton kiesik, valami stabilabb megoldást kellene találnom.

Nagy igényeim nincsenek amúgy, szóljon és kész. :D

Let the Zone take me if I am.

(#58631) darvinya válasza kutga (#58630) üzenetére


darvinya
titán

Sony SBH20

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58632) kutga válasza darvinya (#58631) üzenetére


kutga
nagyúr

Jól sejtem hogy ebbe olyan fülhallgatót dugok amilyet akarok? Csiptetőset mondjuk.

Let the Zone take me if I am.

(#58633) darvinya válasza kutga (#58632) üzenetére


darvinya
titán

:K

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58634) kutga válasza darvinya (#58633) üzenetére


kutga
nagyúr

Most látom NFC logó is van rajta. Headsetként is funkcionál?

Let the Zone take me if I am.

(#58635) #16820480 válasza kutga (#58634) üzenetére


#16820480
törölt tag

NFC nem csak az SBH50/52-ben van? Amúgy igen, ez headset is, ahogy szerintem az összes sztereó BT füles az.

(#58636) tucsok. válasza tucsok. (#58445) üzenetére


tucsok.
senior tag

Ma érkezett meg a gyártótól Amerikából (7nap alatt) a Meelec M7P az imént csomagoltam ki. Elsőre tetszetős darab, de elég gyengének tartom a Jack csatlakozónál lévő megoldást, kíváncsi leszek rá, hogy mennyi időt fog bírni futás közben használva.(legalább cserélhető a kábel) A hangja így elsőre nem csúcs viszont még járatni kell, ami jelenleg is folyamatban van. Kéket rendeltem, teszik a színe. Nagyon kényelmesnek tűnik, egyszerűen felvéve, de majd igazán sportolás közben derülnek ki a turpisságok.

Tudja valaki, hogy Comply-ból melyik lehet jó hozzá?

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#58637) kutga válasza #16820480 (#58635) üzenetére


kutga
nagyúr

Itt írják.

Let the Zone take me if I am.

(#58638) Joao válasza darvinya (#58629) üzenetére


Joao
tag

Nyilván, csak azt hittem a hozzászólásból találkoztál már ilyennel és konkrétan sejted mi baja lehet :D

(#58639) sting2


sting2
addikt

Piston 3 .

Pár napos és 15 - 20 óra diszkrét járatás után, Lumia 625 - 128-320 mp3 - lassabb elektronikus zenékkel.
Az a véleményem, hogy ez a füles mély orientált - meleg, zsíros, tejcsoki hangú.
Nem elég V-karakter, hogy a magasai megmentsék ettől.

Ezzel a telefonnal gondolom ennyi a szinergia köztük.
Lazán kijelentem, hogy a Sony MDR-EX50-el, viszont nagyon szeretik egymást.
Vennék is ha lehetne kapni..
Egy az egyben ezt a hangot keresem , a következő telefonom is Lumia lesz - tehát a "DAC kaliber" is belőve. :)

Melyik márka szól ilyen fényes - selymes- csillogós karakterrel?

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#58640) tomp


tomp
félisten

Meghallgattam a SoundMagic E10-et és 50-et. Az 50-nek eléggé sok mélye volt, az E10 nekem szebben szól így rögtön meg is vettem. Ráraktam a Sony gumiját de még ígysem az igazi a fülemben.
Ti milyen gumi haranggal használjátok?

(#58641) f4lcon válasza sting2 (#58639) üzenetére


f4lcon
őstag

árban mit céloztál meg ehhez a karakterhez? mert itt a srácok pillanatok alatt ajánlanak neked egy Westone W40-et :) (vagy valamit az árkategóriájában)

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58642) sting2 válasza f4lcon (#58641) üzenetére


sting2
addikt

:Y :Y

Kösz, rendes tőlük! ;]

Hát, ezt a Pistont most hagyom érni a polcon, így max. 5000ft

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#58643) bucsher válasza f4lcon (#58641) üzenetére


bucsher
őstag

Vagy újabban W60-at :))

In the pipe - five by five!

(#58644) kemcso válasza sting2 (#58639) üzenetére


kemcso
Ármester

Rögtön javasolnék egy Westone W60-at pl ;)
Viccet félretéve a Lumia DAC része hagy kívánnivalót maga után, de 5e-ért nem fogsz jobbat kapni mint a P3...

(#58641) f4lcon már túl vagyunk azon, a jelenlegi legjobb a W60 :DDD

(#58645) sting2 válasza sting2 (#58642) üzenetére


sting2
addikt

Az említett Sony újból jöhetne de nem használtan.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#58646) vicze válasza sting2 (#58639) üzenetére


vicze
félisten

What?
A P3 leírása az kb. stimmel amúgy annak mindennel ilyen hangja, vagy bejön vagy nem.

A 625-ben egy MSM8930-van, ami mellett/ben Qualcomm Hexagon QDSP6V4(DSP) + WCD9310(DAC) van hangkeltésre. Kb. ez a lelegeltebb hangkeltő páros a Qualcommos készülékekben. Újabbakban lehet WCD9320/30.

[ Szerkesztve ]

(#58647) f4lcon válasza kemcso (#58644) üzenetére


f4lcon
őstag

még jó, hogy nincs nagyobb W (mondjuk 70) mert akkor sose lenne vége :D :D

amúgy ha jobbat nem is, más karakterűt kaphat ennyiért is - Kínából.
én pölö most barátkozom a 7 dolcsis ED SE-vel, és nem annyira gáz, mint amennyibe kerül (mai árfolyamon sem kell érte 2 ezernél többet adni, postával együtt)

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58648) kemcso válasza f4lcon (#58647) üzenetére


kemcso
Ármester

Még nincs :DDD

Én perpillanat nem hallottam olyat, amit érdemes lenne 5e alatt és nem V. De ettől még lehet ilyen, remélhetőleg ti (olcsófüles-rendelők :R ) már ismeritek a bölcsek kövét ;)

(#58649) vicze válasza kemcso (#58648) üzenetére


vicze
félisten

"ismeritek a bölcsek kövét"
Persze 3BA Kína szomszédságából, ahol a nap kell. ;] Bár bölcs dolognak nem nevezném, meg olcsónak se. :DDD

(#58650) kemcso válasza vicze (#58649) üzenetére


kemcso
Ármester

Mindezt a kolléga 5e-s keretében prezentáld légyszi :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.