Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) DeFranco válasza schawo (#10900) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem is hasonló lenne a kérdésem, mint AxeDark-nak, de pár eltéréssel.

Én is agybadugós fülest keresek
Egy 40+ éves sonyericcson telefonnal rendelkező nőnek
80-as 90-es évek zenéinek hallgatására
Illetve hangoskönyvekre
Rendkívül olcsón, de azért megbízható minőséget
Ne legyen rajta túlző basszus, legjobb a kiegyenlített. A basszust most nem szeretjük. A linketl V-moda ezért is kiesik.

Ha a füles a SE gyári fülesének minőségét eléri, már jó, agybadugós kell, mert a környezet zajainak kiszűrése a cél. A keret nagyon szűkös: nagyon max 4.000 Ft, de inkább az alatt, és nem az apróról, hanem boltból kellene lebonyolítani a vásárlást.

Ipont, aquát nézegettem, az arctic-ok vannak ilyen árban, de nem ismerem őket.

Segítséget kérnék!

[ Szerkesztve ]

(#10904) Kvazár válasza Shufny (#10889) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx. :R

Eladó cuccaim: -

(#10906) DeFranco válasza schawo (#10903) üzenetére


DeFranco
nagyúr

LOL, bocs.

[link] vagy [link] Ezekről tudtok valamit mondani. Az igényeket pár hsz-szel lentebb leírtam. Van esetleg valami ennél jobb lehetőség?

(#10907) schawo válasza DeFranco (#10906) üzenetére


schawo
titán

Itt volt egy 903-as hozzászólásom? :Y Mi volt az? Miért lett törölve? Én nem is emlékszem, hogy bármit írtam volna.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10908) DeFranco válasza schawo (#10907) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sorry, én szóltam be a modkerbe, hogy töröljék a linket vagy a hsz-t (az enyémet, amit elrontottam), és így oldották meg, hogy a vonatkozó hsz-eket is törölték. Remélem nem gond.

Amúgy valakinek van infója a linkelt fülesekről, vagy tud alternatívát ebben az árfekvésben?

(#10909) AxeDark válasza schawo (#10900) üzenetére


AxeDark
tag

Jó, de újonnan ez is 4k fölött van, ami nekem nem baj. Most megtetszettek a Sennheiserek és azt szeretném kérdezni, hogy azok közül mind jó? Vagy melyik lenne a legjobb választás?
Most romlott el e régi fülesem ezért még a héten beszerezném. Jól jönne pár ötlet a választást illetően.

(#10910) schawo válasza DeFranco (#10908) üzenetére


schawo
titán

Panasonic RP-HJE 120. Ez talán jó lehet, nem jellemző rá annyira a basszustúlsúly.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10911) DeFranco válasza schawo (#10910) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszi!

(#10912) AxeDark


AxeDark
tag

Sennheiser CX300-ról vélemény?

(#10913) Tombi válasza AxeDark (#10912) üzenetére


Tombi
senior tag

használom már 3 hete, tökéletes és a basszusa lenyügözö !

(#10914) schawo válasza AxeDark (#10912) üzenetére


schawo
titán

Vélemény vegyes. A piacot ketté lehet bontani:
A Magyaroszágon könnyen hozzáférhető, minden sarki büfében kapható fülesek között jól szerepel ár/érték arányosan.

A Magyarországon nehezen beszerezhető, esetleg külföldről rendelhető fülesek kategóriájában béka segge alatt van.

Szóval ha gyorsan kell megoldás, akkor jó választás, ha nem sürgős, akkor ne vedd.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10915) AxeDark válasza Tombi (#10913) üzenetére


AxeDark
tag

Jó a kialakítása, nem esik ki a füledből?

@#10914 jobb lenne a gyors megoldás, nincs időm sokat bogarászni, meg nekem nem kell a legprofibb

(#10916) Luissimo válasza AxeDark (#10915) üzenetére


Luissimo
veterán

Jó a füled ?
akkor beleszorul ! :D
(max. cserélgeted a gumikat, amig megnemleled a passzentosat...) :DDD

(#10917) Tombi válasza AxeDark (#10915) üzenetére


Tombi
senior tag

3 féle gumiharang van hozzá, a kialakitása igazán kényelmes és remekül szigeteli a környzeti hangokat, én az alap közepes méretüvel használom :)

szerk: előtte ipod touch gyári fülesét használtam, attól sokszor jobb minden tartományban, pedig az se egy gagyi füles!

[ Szerkesztve ]

(#10918) zsolti04


zsolti04
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem a sennheiser cx 271-est. Furcsának találom, hogy az árgépen nézve, az első két helyen 6500Ft körül van, aztán a többi 5-nél 8000-9000Ft. [link]
Én örülök, hogy 6500-ért is van, de miért lehet ez az "árszakadék"? :U
Sok helyen olvastam hogy hamisítják ezeket a sennheisereket, nincs összefüggésben esetleg ez a dolog az árral?

Üdv: Zs

(#10919) Nova96 válasza zsolti04 (#10918) üzenetére


Nova96
őstag

[Xears Turbo Devices II Titan] fülesről van vélemény?(Szülinapra nézem)

(#10920) Bsony válasza Nova96 (#10919) üzenetére


Bsony
tag

nagyon jó füles. én ajánlom.

[Tess én írtam :)]

(#10921) Zentharim_


Zentharim_
csendes tag

Tudom, hogy nem a hirdetés rovat, de talán valakit érdekelhet egy bontatlan Xears XT120Pro. A szokásos leheggesztett zacsis csomagolásban érkezett, hordtáska + 5 féle gumiharang + 1 év garó jár hozzá. Thomas szerint ez most a csúcsmodell náluk. Postaköltség csökkentése miatt duplán rendeltem, így 6700 Ft-ért fel tudom ajánlani az egyiket.

[ Szerkesztve ]

''Another visitor! Stay awhile, stay forever!''

(#10922) mhorvat válasza Nova96 (#10919) üzenetére


mhorvat
senior tag

Fú, ezek a "gyári sajtófotók" az oldalon. :U

(#10923) Luissimo válasza Zentharim_ (#10921) üzenetére


Luissimo
veterán

ezt valóban 20 juróért mérték? (legalábbis az egyik oldalon annyiért találtam !!

Ittmeg valami vájtfülű sorrendje, asszem aranyat kéne önteni a fülébe:

Red ones are tentatively ranked and can move up or down after I form a proper opinion about them. Green ones are loaners thanks to people mentioned in the bracket. Loaner pairs have been obtained for the purpose of review and returned once I post my review in techenclave and/or here. So, their ranking is a bit more subjecting than the IEMs I own as I cannot compare them any longer. Orange ones are loaners under review.

Preferences change all the time, so this list and positions are not permanent. (Last Updated: 16 Dec, 2010)

1, Fischer Audio DBA-02 (First Impressions on TE)
2 JVC Victor HA-FX700
3, Ortofon e-Q5
4, Ultimate Ears Triple Fi 10
5, Radius HW-TWF11K Pro (or) DDM (First Impressions on TE)
6, Head-Direct RE-252 (Review on TE)
7, Phonak PFE 111 v0
8, Head-Direct RE0
9, Panasonic RP-HJE900 (Review on TE)
10, Xears TD100-II
11, Xears TD100-I
12, Hippo VB
13, Head-Direct RE1 (haraakiri on TE) (Review on TE)
14, Xears XT120Pro
15, Hippo Pearl
16, MEElectronics M6
17, Head-Direct RE2 (iaudio on TE)
18 SoundMagic PL30 (iaudio on TE)
19, Xears Bullet XB120Pro
20, V-Moda Vibe
21, JVC HA-FX34 "Marshmallows"
22, Xears TM2Pro
23, Hippo Epic-Sparkle (Review on TE)
24, Creative EP-630

[ Szerkesztve ]

(#10924) Zentharim_ válasza Luissimo (#10923) üzenetére


Zentharim_
csendes tag

Igen, szállítással volt 24 euro.

''Another visitor! Stay awhile, stay forever!''

(#10925) misiblue válasza Zentharim_ (#10924) üzenetére


misiblue
csendes tag

Szia, engem érdekelne!

(#10926) schawo válasza Luissimo (#10923) üzenetére


schawo
titán

A Xears-es kolegaval (Thomas, de az egyszeruseg es a hitelesseg kedveert legyen Jurgen) ma orakat dumaltam. Egymaga kesziti a fuleseket, igazi hazi manufaktura.

Meg sehol a vilagon nincs hivatalos forgalmazoja, csak es kizarolag maganszemelyeknek ertekesitett, es marhara le volt dobbenve, es nagyon megorult, hogy azzal kerestem meg, hogy a cegem szeretne forgalmazni a termekeit. Probakent kertem Jurgentol egy kisebb szallitmanyt. Hamarosan megkiserlem a forgalmazasat Magyarorszagon, hivatalosan, szamlaval, garival. Peldaul meg olyan gondja is volt, hogy nem tudta, hogy Mo EU tag-e, es azt is lelkesen ecsetelte, hogy Nemetorszag is az. Nem hallott meg EU adoszamrol, meg EU-s AFA mentes ertekesitesrol, de azert nagy nehezen atragtuk magunkat a problemakon.

Egyelore zacsiban adja a termekeket, mert nincs doboza, meg nem is jutott eszebe dobozba tenni, de keresre jovore keszittet szep csomagolast is az ertekesithetoseg erdekeben.

Csak gondoltam megosztom az infot :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10927) Luissimo válasza schawo (#10926) üzenetére


Luissimo
veterán

Csupacsupa jóhír! :C :C :K

egyreinkább érdekel engem az a Te céged!! ;)

[ Szerkesztve ]

(#10928) Shufny válasza schawo (#10926) üzenetére


Shufny
őstag

Kezdetnek jó. Csak így tovább! Én biztosan reklámozni foglak :)

(#10929) immobear


immobear
csendes tag

mien gamer fülest érdemes venni(mikrofonnal) 10-15 e körül?

(#10930) chege


chege
aktív tag

Sziasztok

Fülesen gondolkodom, amit kinéztem az egy Ultimate Ears 700-as. Jelenleg egy AKG K370em van , de nem nagyon vagyok vele megelégedve.
Mit mondotok, megérné a váltás?

UE700-ról elég alacsony frekvencia tartományt olvastam, valóban ilyen alacsony lehet 10-16000Hz? A jelenlegi AKG-m 24000Hz éhez képest milyen különbség várható? Vagy ez csak amolyan parasztvakítás?

(#10931) schawo válasza chege (#10930) üzenetére


schawo
titán

A K370 tulsagosan agressziv a magasak teren, ettol fuggetlenul termeszetesen a 24kHz az vicc (ahogy mondod, parasztvakitas). Melysegben viszont gyengus, koyepmelyben sok, 60 Hz alatt keves. Anelkul, hogy hallottam volna az UE700-t (K370-m van) batran allitom, hogy boven van hely folfele, az UE siman le fogja nyomni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10932) mhorvat válasza schawo (#10926) üzenetére


mhorvat
senior tag

Wow, én meg azt hittem, hogy ez rendes cég és fikázom itt a fotókat. :B Ez hihetetlen, mármint az, hogy ilyen létezhet 2010-ben és működik. Kíváncsi vagyok ezeknek a füleseknek a hangminőségére, főleg ezek után, mert így jobb hangminőséghez lehet hozzájutni azonos árfekvésben (lévén nem cégként működik, ha jól sejtem). Jöhetnének majd további tapasztalatok a totyikba vagy logoutra a füleseikről! :K

(#10933) schawo válasza mhorvat (#10932) üzenetére


schawo
titán

De, cegkent mukodik, nemet adohivatal ki is herelne, ha nem. Vegul megtalaltuk az EU-s adoszamat, mert kiderult, hogy a konyveloje alapos volt, es azt is megkerte neki :)

Amikor megertettem a helyzetet, engem is ugy kellett mosni a padlorol. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10934) mhorvat válasza schawo (#10933) üzenetére


mhorvat
senior tag

Nagyon komoly.

(#10935) Bsony válasza schawo (#10926) üzenetére


Bsony
tag

Na ennek örülök. Tényleg korrekt fülest gyárt. :)

(#10936) lilricsi


lilricsi
tag

Üdv!
Valaki tudna segíteni miylen fülest vegyek?
Néztem denon ah-c560r ast meg bose mie2-őt szerintetek melyiket?
Ebben a kategóriában van valami best buy?

(#10937) themebuilder válasza schawo (#10926) üzenetére


themebuilder
senior tag

Sok sikert hozzá! :U

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10938) krino válasza schawo (#10926) üzenetére


krino
tag

én is megrendeltem, múlthét vasárnap kiváncsian várom:D igaz én nem közvetlenűl tőle a cég honlapjáról, mert amikor paypellel akartam fizetni nemtudtam belépni az accountba, mondjuk érdekes egybe esés, hogy azután nemtudok belépni a paypeles accountomba amikor a wikileakses számlák zárolása miatt megtámadják Hackerek a paypelt... nm1:D újra regeltem és megvettem igaz nem a honlapján hanem a német ebayen akadtam rá:

http://cgi.ebay.de/Xears-Turbo-Devices-TD100-II-Highend-Ear-Kopfhoerer-/300491421035

már jöhetne a kicsike:D

(#10939) krino válasza Bsony (#10935) üzenetére


krino
tag

neked mennyi idő volt míg ideért? Remélem a Magyar posta nem lopja el....

(#10940) Luissimo


Luissimo
veterán

Megvettem SCHAWO kollégától ezt a PL 30-as fülest, hogy nemaradjon a nyakán, ha már berendelte !
És kíváncsian vártam , hogy mit tud négyezeregynéhány forintért (ami lássukbe, nem egy egetverő ár)
Kibontottam, teljesen korrekt a csomagolása és adnak hozzá rengeteg plussz füldugót és egy jópofa és rendkívül praktikus kis köralakú zippzáras tokot !

Nagyon klassz.
És felhívnám a figyelmet a szintén hozzácsomagolt kis műanyag fülpántra, amivel a fülmögött tudod felvezetni a vezetékezését és ugy, felülről kell dugni a füledbe, ugyanis olyan a kiképzése, hogy a füllyuk feletti részbe illeszkedik be.
lásd , doboz, baloldali alsó kép !!!

[link]

És stabilan benne is marad ennek segítségével, kocogáskor biciklizéskor, fekvéskor nem csúszik ki, remekül illeszkedik a fülbe.
Na
Ezután bekapcsoltam a Cowon S9-et és beledugaszoltam.
Elsőre a cx500-as után nem volt annyira szép , kimunkált hangja, napersze no bejáratás, tehát ez nemcsoda.
Azután vettem észre a kütyün illetve a papírján, hogy van rajta két pont és egy "váltó"
"Normal bass" illetve ha áttekerem a másik állásba, akkor valami "extra bass vagy deep bass" vagy ilyesmi.
Na, áttekertem szépen mindkettőt és láss akarommondani HALLJ csudát !!
Mntha egy teljesen új füles lett volna a fülemben, előjöttek szépen a basszusgitár és a lábdob hangjai és egészen más "hangképet láttam a fülemben" (elnézést a képzavarért)

Röviden tehát: A felhelyezése néhány másodperccel tovább tart a fültartó miatt, de de a hangja minden tekintetben felveszi a versenyt a jóvaldrágább fülesekkel.
Szerintem ennyiért bestbuy a cucc !!
Nembántam meg, minden aktívabb testmozgáskor jobb lesz használni, mint a sennh. cx500-ast, mert a fülemben stabilabban áll !!

[ Módosította: #65675776 ]

(#10941) Zinho válasza schawo (#10933) üzenetére


Zinho
aktív tag

Ejha, nem semmi dologba ugrottál bele, sok sikert!

Amúgy hogy tetszik a PL-50 első hallásra?

(#10942) Luissimo válasza Luissimo (#10940) üzenetére


Luissimo
veterán

Nos, megtaláltam a aképet, ittvan a fültartó, szépen belelehet paszírozni a drótot fülessel együtt és a fülmögött nem is látható :)
(és a hordtáska

[link]

Legközelebb ne illessz be ekkora képeket!

[ Módosította: #65675776 ]

(#10943) Luissimo


Luissimo
veterán

bocs a nagy képért és kösz a korrekciót !!! :C :R

van egy az mp3 lejátszós topicban is, azt is megmachinálnád ?? ;)
[link]

Megtörtént.

[ Módosította: #65675776 ]

(#10944) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek az AKG k313-ról és a K311-ről? ennyiért tudtok jobbat mondani? jól szólnak? Megbízható márka az AKG?

(#10945) Shufny válasza zenwalk (#10944) üzenetére


Shufny
őstag

Megbízható, de tapasztalatim szerint a fülhallgatóik nem az igaziak. Nehéz az ilyen típusú (nem agybadugós) fülesekről használható infót találni, főleg ebben az árkategóriában. Szóval nem tudok érdemben ajánlani neked semmit sajnos :( . Annyit tudok, hogy a K311 az biztosan kerülendő.

(#10946) zenwalk válasza Shufny (#10945) üzenetére


zenwalk
senior tag

és tudnál ajánlani valami normális fülest 3-4 ezer forintért? én jobban szeretem az agybadugós füleseket mert akkor nem hallja az egész busz, hogy mit hallgatok.

(#10947) Nova96 válasza schawo (#10926) üzenetére


Nova96
őstag

Szia láttam a hozzászólásodat Xear fülest tudsz hozni? garival?

(#10948) Luissimo válasza Nova96 (#10947) üzenetére


Luissimo
veterán

Még nem, de ahogy írta :
Hamarosan megkiserlem a forgalmazasat Magyarorszagon, hivatalosan, szamlaval, garival.

Idén már biztos nem, jövőre meg biztosan eccercsak, gondolom az idő malmaitól függ !! :D :DDD

(#10949) Shufny válasza zenwalk (#10946) üzenetére


Shufny
őstag

Sajnos a hazai boltok választéka elég gyér, és drágák is a nehezebben beszerezhető típusokhoz képest. Ebben az árkategóriában a külföldről rendelés viszont sokkal nagyobb probléma, mert simán kerülhet annyiba a szállítás, mint a füles maga. Én azt mondom, hogy érdemes gyűjteni egy Brainwavz M1 -re, amit ingyen házhoz hoznak, és jelenleg ~7200 Ft -ból kijön. Illetve most az Xears -ek vannak hasonló árban. Ezeknek most nagyon dúrván jó az ár/érték aránya. Ha semmiképpen nem tudod kitolni a keretet, akkor mondjuk egy CX200 II apróról. Ha új kell, akkor talán a SoundMagic PL21.

[ Szerkesztve ]

(#10950) mhorvat válasza Shufny (#10949) üzenetére


mhorvat
senior tag

Tudom, hogy hülye kérdés, de megkísérlek választ kapni rá: és a BrainWavz M1 jobb, mint a Xears-ek? Tudom, hogy az M1 szűk körben most "slágertermék", de ezek a 6-8 ezer Forintos árak szállítással együtt kicsit elbizonytalanítanak, nem tudom, mit nyújthatnak az itthon is kapható Sennheiser/Sony-khoz képest. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.