Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) SMITHVADŐR válasza Metalfan (#10150) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Nekem meg van egy agybadugósfülesem :DDD

Az enyémnek a hangjára nem lehet panasz, nem fáj tőle a fülem (egy hét volt kb még totál megszoktam, most észre sem veszem), és mivel nem kell nagy hangerőn hallgatni, ezért szerintem, és mások szerint is, kevésbé ártalmasa hallásra. Mondjuk ez nem a 2e forintos kategória de akkor is :DDD

De biztos van normál kialakításban is jó (az akg k315-öt annak mondják), de ahogy mész felfelé az árban, annál kevesebb van belőle szemben az IEM-ekkel

De az csak az én egyéni érzelmem az IEM-ekkel kapcsolatban, lehet kicsit elfogult vagyok :))

(#10152) vili13 válasza Metalfan (#10150) üzenetére


vili13
őstag

Nekem már a hatodik agybadugós fülesem is megvan, és határozottan állítom, hogy megéri azt a pár napot, amíg megszokja a füled a használatát. Egyetlen, ráadásul nem is túl jó füles alapján meg nem szabad leírni minden agybadugósat, és biztosan nem véletlen, hogy a legtöbben nem térnének vissza a hagyományos típusokhoz.

Létezik állítólag hagyományos, nem agybadugós fülesből is olyan, ami tud jól szólni, a kínai Yuin. Sajnos itt nem árulják a piacon, meg kell rendelni.

(#10153) filózoli


filózoli
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a Sennheiser ie 4 105 decibel 16 ohm, vagy az AKG K370 124 decibel 32 ohm szól-e hangosabban?

(#10154) themebuilder válasza filózoli (#10153) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nehéz kérdés. :)

Azt elmondanám, hogy ha maximumon használod akkor erősen torzíthatnak és a hangkép is megváltozhat.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10155) vili13 válasza filózoli (#10153) üzenetére


vili13
őstag

Ezekből az adatokból nem lehet megmondani, melyik szól hangosabban, de hogy a K370 sokkal jobban szól, az bizonyos.

(#10156) SMITHVADŐR válasza filózoli (#10153) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

halláskárosodáshoz mindegyik meg felel

az akg meg talán kizár egy airbus a380 as gépet :DDD :)) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10157) Metalfan válasza vili13 (#10152) üzenetére


Metalfan
senior tag

Lehet ha ezt le kell cseréljem, akkor a következő már agybadugós lesz, de arra nyilván nem csak 6-7000 forintot fogok szánni. Lehet az is közrejátszott az előzőnél, hogy csak egyféle méretű gumidugasza volt, és pont nem az én méretem volt. Majd meglátjuk... egyelőre ez is megteszi, remélem jó sokáig kihúzza épségben. Most a leggyengébb láncszemnek az mp3-lejátszó tűnik, de mindjárt szétkapom és megnézem a csatlakozóját.

(#10158) Dave™ válasza filózoli (#10153) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azt áruld már el nekem, hogy a Sony mp3 lejátszóddal hányas hangerőn hallgatod jelenleg a zenét. Mert nekem egy CX400-al 12-13-as szokott kelleni, és 30-as a skála. Nem értem miért számít, hogy melyik a hangosabb, ha 20 alatt maradsz. A 64 ohmos fejhallgatóm is elment 27-28 körül, torzítás nélkül. De mintha már írtam volna. Nem értem miért lovagolsz még mindig ezen :F

(#10159) filózoli válasza Dave™ (#10158) üzenetére


filózoli
senior tag

Hááát az az igazság, hogy 25-30 között szoktam neki tolni, tehát majdnem maxon. Szerintem úgy jobban "kijön" a zene. :)

(#10160) SMITHVADŐR válasza filózoli (#10159) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Az biztos, úgy oszt kijön a zene :B :K :U :C :F :Y :R :W :O :P

(#10161) Dave™ válasza filózoli (#10159) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem keress fel egy fülészt, reméljük még nem késő. De nem értek félre semmit? In-ear (agybadugós) fülhallgatóval hallgatsz egy Sony mp3 lejátszót 25-30-as hangerőn? Mert ha nem in-ear, akkor az más, bár az sem egészséges 25-30-on. In-earrel jóval kisebb hangerő is elég, mert szigeteli a zajokat. Őszintén szólva nem tudom elhinni, hogy in-earrel ez a szint kibírható lenne akár rövid távon is. Egyszer maradt véletlen 25-ön fejhallgató után a hangerő, tizedmásodperc alatt kaptam ki a fülemből, elviselhetetlen volt.

(#10162) filózoli válasza Dave™ (#10161) üzenetére


filózoli
senior tag

Semmi baja a hallásomnak. Egy Sony mdr a44-esről van szó. Asszem az is in-ear, bár más típus. Pántos, és oldalról dugod be a füledbe.

(#10163) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Tegnap vásároltam egy Sennheiser cx 271-et a működésképtelenné vált KOSS plug után. Egyenlőre ismerkedünk de pozitívak a tapasztalatok sokkal jobban megéri az 8k-t a cx 271 számomra mint a plug a 12k-t mikor anno vettem.

[ Szerkesztve ]

(#10164) vili13 válasza filózoli (#10162) üzenetére


vili13
őstag

Rosszul hiszed, ez a legkevésbé sem in-ear:

Így már hihetőbb a hangerő...

(#10165) filózoli válasza vili13 (#10164) üzenetére


filózoli
senior tag

Értem. Szóval az AKG 370-es ezek szerint hangosabban fog szólni, mint ez a mostani Sony, ugye? :))

(#10166) vili13 válasza filózoli (#10165) üzenetére


vili13
őstag

Egyértelműen hangosabb lesz. A Sony lejátszók 30-as skáláján in-ear fülesekkel 12-15 körül szokás tartózkodni.

(#10167) filózoli válasza vili13 (#10166) üzenetére


filózoli
senior tag

:) :)) Ez igazán jó hír, köszi! :R

(#10168) Dave™ válasza filózoli (#10167) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na akkor megszűnt a kommunikációs szakadék :D

Röhögve meg fogja hajtani a 32 ohmos AKG-t is.

(#10169) themebuilder válasza DiamondBack (#10163) üzenetére


themebuilder
senior tag

Amint linkeltél Koss weboldal ott 15 dollár és nem 12eFt. :U

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10170) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A hamarosan megérkező Sandisk Sansa Clip+ lejátszómhoz szeretnék egy hozzá méltó fülest venni.
Első körben a Klipsch Image S4-et néztem ki, de csak első felindulásból.
Tudom, hogy a lejátszóm a hangminőségéről híres, de füles téren még sejtésem sincs, hogy mi az ami ki tudja szolgálni - még árkategóriát sem nagyon tudok, csak annyit, hogy 20-nál többet tuti nem fogok kiadni érte.
Szerintetek?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10171) filózoli válasza Bici (#10170) üzenetére


filózoli
senior tag

AKG K370. :))

(#10172) SMITHVADŐR válasza Bici (#10170) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

http://hardverapro.hu/apro/videokartya_beszamitas_rafizetes_uj_klipsch_custo/friss.html

ez már elégméltó lesz :DDD

(#10173) Shufny válasza SMITHVADŐR (#10172) üzenetére


Shufny
őstag

Akciósan 33k? 70-75 usd -ért is lehetett kapni újonnan. :U (persze nyílván azért adták ilyen olcsón mert nem vitték.)

Bici (#10170):Továbbra is ajánlott olvasmány joker head-fi topikja

"Ami ki tudja szolgálni" szerintem nem a legjobb megközelítés. Inkább nagyon kevés fülhallgató van (ha van egyáltalán), amire rá lehetne mondani, hogy valamilyen okból kevés hozzá a Clip+.

Én egy RE0 -t tervezek majd valamikor beszerezni hozzá. Sokak szerint <$100 ez a legjobb, de nem mertem bevállalni, mert ugye "kevés basszusa van" a most divatosakhoz képest, én meg elég "basshead" vagyok elvileg. Úgy tűnik viszont, hogy mégis jobban szeretem az analitikus hangzást.

El sem merem képzelni a CX szériát már, ha azt mondják a tulajok, hogy a k330 -nak túl kevés hozzá képest a basszusa

[ Szerkesztve ]

(#10174) Don't Panic válasza Bici (#10170) üzenetére


Don't Panic
senior tag

Priv

[ Szerkesztve ]

(#10175) SMITHVADŐR válasza Shufny (#10173) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

nem ő adja 33 ért(szerintem) hanem 20 ért vagy te is ezt mondod??? nem értettem.

Hát ha lehet venni 75 usd ért, akkor is kb ott van mert még+ a posta rájön
ha lódított az meg az ő baja :DDD

(#10176) Shufny válasza SMITHVADŐR (#10175) üzenetére


Shufny
őstag

Hát nem nagy lódítás, mert az MSRP tényleg $200. Csak már rég nem próbálják annyiért adni. A "33k akciósan" azt sugallja, hogy újonnan ennyiért lehet(ett) beszerzni. Na most szerintem ez, ami egy kicsit csúsztatás, mert egy laza duplázás. Mondjuk most már kb beszerezhetetlen, szóval a 20k végülis jó ár akinek mindenképp ez kell.

(#10177) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

[link]
[link]

Munitio SITi 9mm - Bumm a fejbe! :Y :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#10178) Shufny válasza Don't Panic (#10177) üzenetére


Shufny
őstag

Úgy tűnik, ha kicsit feldobják a Fischer Audio SB design -ját, akkor 2-3x annyit is megér. Majd kiderül milyen a hangja.

Számomra nem túlzottan bíztató. Ehhez a kinézethez és árhoz mondjuk ez dukál.

(#10179) Bici válasza Shufny (#10173) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a linket! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10180) czanga


czanga
őstag

Körbeszaglásztam a városban, de sehol se találtam már eladó k32p-t, ami az üzleteket illeti. Pedig még a westend-be/media m-ba is betettem a lábam, pedig messziről kerülöm az ilyen plázákat. :D:D
Egyre jobban érdekelne e a fake-real összehasonlítós topic. (bocsánat, nem fake hanem jó minőségű másolat)

Addig kérlek mondjatok nekem az akg-m helyére valami megfelelőt. CX-400 II-t néztem. Fehér kellene, közepes basszus tartománnyal, szimetrikus kábelezéssel, L-alakú jack dugóval a végén. :)

Mellesleg viszonylag ritka zenei stílust hallgatok, amely a drum & bass egyik szintén Bristol-ból jött alfaja a liquid funk. Ezek pörgös, instrumentális, vokális zenék, így hangtartományban is elég vegyesek a számok. Szeretem a mélyet, de ne túl sokat. :)

(#10181) Landor válasza nismoka (#10045) üzenetére


Landor
tag

Szerintem elég jó minőségű egy fülhallgató.
Nekem van és eladó :D

[ Szerkesztve ]

(#10182) rolcsibácsi


rolcsibácsi
őstag

hello, tudnátok ajánlani pár fülest iphone-hoz kell tehát nembaj ha egy kicsivel dinamikusabb a bass benne mint az átlag, de azért jó lenne ha tisztán szólna, nem eltúlozva semmit, mégis erőteljes basszussal.. van egy sennheiser cx300-II-m amit a bnőm lenyúlt, ugyh jelenleg a gyári apple-t használom hpm-70es (sony ericssonos in earrel ráforrasztva) nem ártana ha lenne rajta mikrofon bár nem létszükséglet.. a mostanival az a baj hogy több mint 2 éves és kezd haldokolni a jobb oldala(kicsit halkabb lett:( )max 15ezer forintot szánnék rá. a sennheiser elég jól és hangosan szól de kicsivel több basszust el tudnék viselni benne..
az 20Hz-20000Hz es tartományt képvisel ha jól emléxem, ennél kellene vmi ütősebb a fülemnek. előre is köszi
esetleg a cx-300 valamivel basszusosabb? ahhoz már jó árban hozzá lehet jutni.. 7k és az 19-21000Hz így szám szerint nekem magasabbnak tűnik a range, de annyira nem értek ehhez..

[ Szerkesztve ]

(#10183) Shufny válasza czanga (#10180) üzenetére


Shufny
őstag

"Fehér, szimetrikus kábelezéssel, L-alakú jack dugóval"

elég kemény megkötés. CX -eken kívül nem tudok olyanról amire illene ez. (Bármennyire szivesen ajánlanék mást, azért még mindig nem hallottam őket, és a fórumon jó véleménnyel vannak róla)
Amúgy k330 van fehér csak nem L alakú jack -el, aminek a hangjához szerintem illik ez a stílus. A fehér elhagyásával már bejön egy pár, de bonyolodik is azzal a helyzet, életbe lép a szokásos link :D .

Egyébként, ha jársz erre meghallgathatod a Brainwavz M2 -met meg a k330 -at, legalábbis ha az vagy akire gondolok :)
Üdv, Big.

(#10184) rolcsibácsi válasza rolcsibácsi (#10182) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

esetleg tudtok olyan helyet ahol ki lehet próbálni őket? (BP)
ha vmi 10Hz-20000Hz ig van az azt jelenti hogy több a basszus benne? mint egy 20-20000?

(#10185) KeNTaGoN


KeNTaGoN
tag

az irant erdeklodnek, hogy akad-e vki akinek van egy jo minosegu IEM fulese, ami tonkre ment, csatlakozo/kabel problemai vannak, es szeretne olcson eladni.
most javitottam egy CX400II-t es beleszerettem. viszont nem akarok most ennyit kiadni egy fulesert, szal ha vkinek van hasonlo kategorias, am tonkrement fulese, szoljon es megbizniszeljuk.

hogy ne legyek annyira offtopic, elmondanam, hogy ez a CX400II az egyik legfaszabb fules, amivel dolgom volt.
epp van nallam egy CX500 is, nem sok kulombseget hallottam, majd me'g probalgatom este oket, mert holnap mennek postara.
ha jol tudom a CX500 kicsit dragabb, szal ezek mellett a 400-as nagyon jo dontes lehet.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#10186) Shufny válasza rolcsibácsi (#10184) üzenetére


Shufny
őstag

Olvasasd is egy kicsit a topicot, ne csak írj! Ezért fórum és nem chat.

A frekvenciaátvitel adatok nem jelentenek semmit gyakorlatilag. Kicsit konkrétabb formában van némi információ tartalmuk, de úgy is nagyon kevés. Specifikáció alapján nem lehet tudni, hogy hogyan szól ténylegesen egy füles. Konkrétabb tesztekkel lehet számszerűsíteni bizonyos tulajdonságait, de rengeteg nagyon pontos teszt kéne egy átfogó eredményhez. Szóval sokkal egyszerűbb mások benyomásai alapján tájékozódni, ott pedig mindig nagyon figyelni az illető referenciájira. (mihez viszonyít, vagy ahonnan van az információja az mihez viszonyított :) . Sűrűn különböznek még, hogy ki hogyan használ/értelmez bizonyos fogalmat. )

(#10187) rolcsibácsi válasza Shufny (#10186) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

értem, esetleg tudnál vmit ajánlani ahhoz amit kértem? cx300-zal nem járok rosszul? vagy van annyiért vmi jobb- basszusosabb? köszi a választ bárkinek

(#10188) riam válasza Shufny (#10186) üzenetére


riam
tag

"A frekvenciaátvitel adatok nem jelentenek semmit gyakorlatilag"

Ezzel azért teljesen nem értek veled egyet. Tény, hogy néhány olcsó, sok esetben nagyon "gagyi" füleshez is irracionálisan jó frekvenciaátvitel adatot tüntettnek fel, ami természetesen nem valós, viszont a jóval drágább, minőségi fej/fülhallgatóknál azért már figyelembe lehet venni

(#10189) rolcsibácsi válasza rolcsibácsi (#10187) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

Sony MDR-EX38IP erről lehet tudni vmit? vagy úgy általában a sony-nak a minőségéről? gyengébb mint egy sennheiser? milyenebb a hangzásvilága? remélem tudtok segíteni:(

(#10190) Shufny válasza riam (#10188) üzenetére


Shufny
őstag

És ha megadja a tényleges átvitelt +-3dB -el az alapján már el tudod dönteni, hogy melyiknek milyen hangja van?? Persze eltekintve olyantól, hogy ráírnák egy gagyira hogy ilyen feltételek mellett 1kHz -hez igazítva a 60 Hz se fér már bele :)

(#10191) KeNTaGoN válasza riam (#10188) üzenetére


KeNTaGoN
tag

Az hogy az egyikre az van írva, hogy 18-20kHz, a másikra meg az hogy 25-21kHz, az nem azt jelenti, hogy az elöbbiben több a basszus, az utóbbinak meg szebb a magas tartománya!
Ezeket a szélső értékeket műszerekkel mérik, mivel egy átlag fiatal ember is csak kb. 18kHz-ig hall, és a közép korúak már csak 15-16kHz-ig. Szal a felső érték nem jelent sokat. Alul pedig azt hiszem, úgy 30Hz környékén kezd hallani az ember, tehát ezeknek az értékeknek tényleg nincs értelmük, attól függetlenül, hogy 15 ezres AKG-ről vagy 250Ft-os noname-ről beszélünk.

Más:

Kicsit alaposabban meghallgatam a CX500-at, a CX400II-t és a Koss the Plug-ot.
Summázva:
CX400II és CX500 közt gyakorlailag semmi külömbség nincs, külsőre, hangra gyakorlatilag u.a. Talán a CX500-ban a közép-magas tartomány kicsit részletgazdagabb, a CX400II-ben pedig több a basszus. De nem merem ezeket a kijelentéseket nyugodt szívvel tenni, mert olyan apró a külömbség, hogy a semmihez közelít.

Koss the Plug:
Sajnos nem ment bele rendesen a fülembe, így nem tudok rendesen nyilatkozni róla. Az biztos, hogy küllemre nem túl szép, de a hangja egész jó. Ha vki rendesen be bírja pakolni a fülébe, akkor egy jó, és relatíve olcsó alternatíva lehet. (nekem annyira nem jött be)

Végül: érdekel vkit, hogy hogy lesz egy CX500-asból HTC Legend headset? Mert mutathatok pár fotót! :DD

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#10192) czanga válasza Shufny (#10183) üzenetére


czanga
őstag

Én se találtam más verziót ami elérhető, csak a CX eket. Láttam, és hallottam is már az új AKG-ket (boltban vetteket), és hangzásvilágban 1az1-ben lekövették az elődöket, azaz a k324p-t. :) Gondolkodtam ezen is, csak a kialakítás nem győzött meg. Illeszkedésnél füle válogatja :D Nemrégiben a k370 landolt a fülemben drága unokaöcsém jóvoltából. Konkrétan nem tudom kiknek a fülébe tervezték, de borzalmas a kialakítása. Szépnek szépen szól, azt meg kell hagyni. Tippikus AKG-s. :) A head-fi fórumot köszi, de már oda vissza fújom. :D
Most akkor az jön, hogy valakinél meg kell hallgatni egy CX-et.

Igen, bizony, ÉN én vagyok. :C (btw: kicsi a világ) Brainwavz M2-t honnan halásztad? :Y az jó cucc. :K Járnék én feléd, ha nem dolgoznék egész nap, ami boltban ülést jelent, dehát a kerékpár biznisz ősztől ilyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#10193) szipak


szipak
tag

sziasztok!

valaki nem tervez brainwavz m1-et venni? most csak 30$, ha más is venné, én is rendelnénk, osztozhatnánk a postaköltségen :)

üdv
szipak

(#10194) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Keresnék egy olyan FÜLhallgatót, amit MP3 lejátszóhoz és PC-hez is használnék (ilyenkor órahosszákon keresztül.
Nem kell csúcsminőség, de legyen jó minőségű és lehetőleg erőteljes a mély, szép tiszta a közép és a magas. Vegyes használat: zene, film, játék stb.
Lehetőleg legyen valami strapabíróbb kivitel (ne menjen szét 2 hét alatt normál használattól)
Mélyhangok terén gondolom jobbak az agybadugósak, viszont kérdéses mennyire kényelmesek PC előtt ülve 5+ órahosszáig...
Fejhallgató azért nem játszik mert ugye azzal nem akarok az utcán járkálni.
Inkább amolyan Bestbuy szerűség érdekelne max. 10K ért.

(#10195) Shufny válasza szipak (#10193) üzenetére


Shufny
őstag

Felhívnám a figyelmed erre :):

(#10196) Tomate


Tomate
veterán

Munitio SITi 9mm

[ Szerkesztve ]

(#10197) Shufny válasza Tomate (#10196) üzenetére


Shufny
őstag

19 hozzászólással ezelőtt volt.... :U

(#10198) KeNTaGoN válasza Shufny (#10197) üzenetére


KeNTaGoN
tag

persze az is információ értékű, hogy több ember is linkeli...
viszont azért jó volna tudni, hogy hogy szól. számomra specifikáció alapján a 98dB picit kevésnek tűnik, de végülis, ha elég jól szigetel, akkor bőven elegendő lehet.
a desing szép (vagy talán inkább érdekes) viszont egy fülesnél sztem akkor is a hangzás az első.
és nem kötegedés ként, de ha ennyi rezet tartalmaz, akkor sztem elég nehéz lehet, ami egy fülesnél határozottan hátrány.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#10199) szipak válasza Shufny (#10195) üzenetére


szipak
tag

ilyen az, amikor az ember csak félig-meddig figyel valamire...
:R

(#10200) Bici


Bici
félisten

Ha valaki szeretne Xears TD100 fülest rendelni, akkor szóljon, posta osztozás nem jönne rosszul. :U
Nekem ráér később is. :)
Köff!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.