Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) MarioAna válasza mclaren777 (#10648) üzenetére


MarioAna
senior tag

November 19én adták fel a 2 csomagot, egy Brainwavz M1 (5933Ft), és egy Soundmagic PL-21 (3147Ft a kupon miatt :B )...Hong Kongból jön.
Ebayről rendelt cuccom amit 11én adtak fel HK-ból, 25ére ideért, szóval lassan jöhetnének ezek is, de mondták itt a fórumon hogy egy hónap is lehet amíg ideér, de én ráérek-

(#10652) mclaren777


mclaren777
senior tag

Egyébként a V-Moda Bass Fréq -ről mi a véleményetek?

(#10653) Zinho válasza schawo (#10650) üzenetére


Zinho
aktív tag

Azért elég nagy ugrás K370, Pl-50 után egy UE Custom füles... Azért van ott még közte sok minden.
De nekem igazi felüdülés a PL-50 a cx300 után.

(#10654) schawo válasza mclaren777 (#10652) üzenetére


schawo
titán

Hát, nem tudom, én nem ismerem, de head-fi-n többen is csúnyán lehúzták.

@(#10653) Zinho: Ez tény. Ebből is látszik, hogy nem mostanában veszek másikat ;]

Nekem a K370 túl sok basszust adott, pedig arra a túl kevés basszus miatt szoktak panaszkodni. Most akkor mit keressek? Melyik lesz az, ami NEKEM jó? Vegyem meg minden árkategória összes darabját, mire találok valamit, ami tetszik?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10655) Shufny válasza MarioAna (#10651) üzenetére


Shufny
őstag

Nekem asszem 5 hét volt. Head-fi -n UK -ból 2 hónapot írtak páran.

(#10650) schawo: Én azt tippelem, hogy a K370 technikailag jobb, de a PL50 hangzásvilága jobban be jön majd neked. (legalábbis reméljük)
Egyébként biztosan UE ?

(#10654): Egy RE0 -t még kipróbálhatsz. Több nekem nem jut eszembe. (esetleg DBA-02 ). Az egy dolog, hogy a K370 kiemel 100Hz környékén, de mélyre megy? Azért mondhatják rá, hogy kevés basszusa van, ha alig hallani mondjuk 50Hz környékén.

(#10656) schawo válasza Shufny (#10655) üzenetére


schawo
titán

Hmm, ezek nem is drágák. Ők is gyártanak minta alapján, mint az ue? Mert azért sokkal kényelmesebb a mintát elküldeni, mint USÁ-ba utazni (ahova akkor se szívesen mennék, ha ők fizetnének).

Nem megy túl mélyre sem. De az nem zavarna, nem tesztzenéket hallgatok. 50Hz alatt szinte semmi nem szól, de 100Hz körül sok minden van :(

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10657) Zinho válasza schawo (#10654) üzenetére


Zinho
aktív tag

Persze-persze, én értem, de miért gondolod hogy egy custom az pont jó lesz, attól hogy a füledbe van illesztve tökéletesen?
Amúgy amit írtál, tényleg ígéretes próbálkozásnak tűnik a PL-50. Sok sikert! :)

OFFOFF: Nem tudom mi bajod az USA-val, rengeteg gyönyörű hely van ott.

[ Szerkesztve ]

(#10658) schawo válasza Zinho (#10657) üzenetére


schawo
titán

Nem azért, hanem mert ezeknél sokkal jobban ügyelnek a semleges hangzásra. Meg könnyebb is elérni, hiszen mélyebbre jutnak, így már csak egy kanyart kell megtenni a hangnak ismeretlen területen, nem jön létre annyi állóhullám, mint normál IEM.ek esetén. De ez k.va off, meg se fordul a fejemben ilyet rendelni a közeljövőben.

USA? hahahaha

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10659) Zinho válasza schawo (#10658) üzenetére


Zinho
aktív tag

Oké, értem, igazad van, de úgy általánosságban a drágábbaknál jobban ügyelnek a semlegesebb hangzásra :) De mivel azok a legdrágábbak, nyilván ott a legjobban. :)

USA-val rossz tapasztalat, vagy csak a "trendi" utáljuk és lenézzük őket dolog? Remélem nem az utóbbi, mert Rólad többet feltételeztem... :O
Be is fejeztem az offolást...

(#10660) schawo válasza Zinho (#10659) üzenetére


schawo
titán

"USA-val rossz tapasztalat, vagy csak a "trendi" utáljuk és lenézzük őket dolog? Remélem nem az utóbbi, mert Rólad többet feltételeztem...
Be is fejeztem az offolást..."

Pedig jórészt a második. Persze van egy csomó rossz tapasztalatom is, de azok főleg üzleti jellegűek, bár politikai dolgokkal is párszor keresztbe tettek itt-ott. De ha ez megnyugtat, utálom az orbánt, a gyurcsányt, putyint, obamát és W-t is. De mindnél pontosan meg tudom mondani, hogy miért. Nálam is off vége.

Hmm ez az 1964 elég érdekesnek tűnik, és egyáltalán nem drága a többi hasonló termékhez képest. Ez valami új képződmény, kb 1 hónapja indult a head-fi thread.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10661) Shufny válasza schawo (#10656) üzenetére


Shufny
őstag

Igen gyártanak. Kiváncsi vagyok joker véleményére velük kapcsolatban (nemrég rendelt egy 3 hangszórósat).

#10659) Zinho: Igen? Nekem úgy tűnik, hogy legalább annyi túlbasszusos/színezős van a felsőkategóriában is mint kiegyenlített. Nyílván mást jelent mint 50 USD -nél, de attól még nem kiegyenlített.

(#10662) Zinho válasza Shufny (#10661) üzenetére


Zinho
aktív tag

Öhm, akkor asszem kimaradt az "általában". Csak az volt a lényeg, hogy a nem custom drága is ugyanúgy lehet kiegyenlített. De nem tudom, az már nem az én világom, valószínűleg nem is lesz soha.

schawo: oké, de akkor hogy lásson világot az ember?? :) de ne folytassuk, pedig érdekes téma, csak nem itt a helye. :)

(#10663) schawo válasza Shufny (#10661) üzenetére


schawo
titán

Most olvastam végig a vonatkozó head-fi fórumot (16 oldal) és még csak egyvalakinek van ilyen fülese, de ő is fél fülére ideiglenesen megsüketült egy betegség miatt, szóval nem tudta rendesen tesztelni. Csak párszor hallotta a betegség előtt. Ha tényleg olyan jó, mint amilyennek tűnik, akkor 100k-t (ÁFÁ-val, mintával) egyszer be lehet próbálni a hárommembránosra. Fele áron van, mint a vonatkozó ue fülesek, és ez komolyan érdekessé teszi. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10664) Shufny válasza schawo (#10663) üzenetére


Shufny
őstag

Majd, ha lesz K1000 -ed, akkor játszhatsz ilyenekkel. Addig nem, mert különben soha nem lesz fejhallgató találkozón :D

(#10665) schawo válasza Shufny (#10664) üzenetére


schawo
titán

Egyedi IEM-eket kéne gyártani. Ezzel nagyot lehetne durrantani. Anyagköltség konvergál a 0-hoz, a membránokat amúgy is OEM-ek gyártják. Kell hozzá elektromérnök, meg fülész, mindkettő olcsó munkaerő nálunk. Ha a kínaiak egy fülest le tudnak nyomni 5k-ból jó minőségben, akkor egy egyedi IEM-et munkadíjjal együtt le lehet nyomni pár tízezer forintból. "Csak" a marketing a kérdés.

Nem is igényel túl nagy befektetést.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10666) KeNTaGoN válasza schawo (#10665) üzenetére


KeNTaGoN
tag

Amint belevagtal szolj! Megyek hozzad az osszeszerelo reszlegre. Tapasztalattal rendelkezem, szal postazom az oneletrajzom :D
Egyebkent nem hulyeseg, amit mondasz, csak azert nehez egy ilyen bizniszt beinditani.

Raadasul ahhoz kell egy tucat nagyon jo mernok, hogy igazi, brutalis hangzassal rendelkezo fulest tervezzenek.
Ha megnezel egy 100Ft-os gagyi kinai, es egy 10 000-es Sonyt belulrol, hat alig van kulombseg.
Elem raknad a ket armaturat burkolat nelkul, lehet, meg sem tudnam kulomboztetni.
Persze a vezetek es az anyagok minosegerol egyertelmu, melyik hova tartozik.
De magan a hangszoron csak nagyon pici elteresek vannak. Es megis, hangzasban eg es fold a ket fules.

(most azert Sony-t emlitettem, mert epp a napokban boncoltam egy dragabb szonit, a noname kinaiak szetdarabolasa meg errefele mindennapos)

[ Szerkesztve ]

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#10667) Shufny válasza KeNTaGoN (#10666) üzenetére


Shufny
őstag

Armatúrája meglepő módon a Balanced Armature (BA) fülhallgatóknak van. Úgy sejtem, hogy te csak dinamikusokkal dolgoztál eddig.

(#10668) Luissimo válasza Shufny (#10667) üzenetére


Luissimo
veterán

Nemmintha arra szorulna , hogy én védjem meg, de szerintem ő armatúrán magát a fülhallgató házát (haugytetszik, foglalatát ) értette.
De ha nem, akkor majd ő elmagyarázza
:D

(#10669) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok

Szeretnék venni egy "agybadugós" fülest olyan 3-4 ezer Ft körül.
Tudnátok ajánlani valamit?
Én most ezt néztem ki az egyik helyi boltban 3500-ért:

Füles

Az a baj, hogy nem értek hozzá, hogy az értékeknél mit kell nézni, mi számít jónak.
Valaki el tudná magyarázni?

Régen egy Sony HPM-70-es fülesem volt, annál rosszabbat nem szeretnék de annak meg a specifikációit nem ismerem.
Köszönöm előre a segítséget.

(#10670) raziel01


raziel01
veterán

[Na ehhez mit szóltok?]
3 ezerért tudnám beszerezni.

Ez meg már nagyon olcsó lenne:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10671) schawo válasza raziel01 (#10670) üzenetére


schawo
titán

PL-20?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10672) KeNTaGoN válasza Shufny (#10667) üzenetére


KeNTaGoN
tag

Tobb forumban is lattam, hogy az "armatura" kifejezest hasznaljak a hangszoro meghajto egysegere. Hogy valojaban hogy hivjak, hat mar en sem tudom, jol osszezavartal most ezzel.

Csak arra akartam utalni, hogy a membran, a magnes, a tekercs es maga felepitmeny mindket fules eseten nagyon hasonlo, es inkabb csak a finom reszletekben es a koritesben van elteres.

De ha elmondod, hogy szerinted mi is pontosan az armatura, termeszetesen figyelek.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#10673) schawo válasza KeNTaGoN (#10672) üzenetére


schawo
titán

Egy eszköz fő/fontos alkatrésze(i)/eleme(i). Ez lehet bármilyen eszköz, és annak bármilyen fő alkatrésze. Ha valamiről nem tudod, mi az, mondd rá, hogy armatúra. Köznapi néven izé. Valóban erre használják. :D

Tehát armatúra lehet az az izé, amit a füledbe dugsz, vagy az az izé, ami a hangot kelti. :K

Füleseknél kétféle membránfajta van, az egyik a dinamikus, a másik "balanced armature", "egyensúlyozott/szimmetrikus izé" :D.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10674) Luissimo válasza schawo (#10673) üzenetére


Luissimo
veterán

Ha ha
Igen az armatúra ugyanolyan csudaszó. mint a bútoriparban a "corpus" :DD :D
Bááár, ha beütöd a keresőbe, nemtudom hányezredik találatra adja ki neked a fülhallgatót, sokkalinkább a Neon-armatúra fog előjönni , illetve az egyenáramú motor !!

Az egyenáramú generátor esetén homogén mágneses térben forgó tekercsben (armatúra) lényegében váltakozófeszültség indukálódik, amit a kommutátor egyenirányít.

Na , innen lehet az elnevezés, mivelhogy a mágneses térben mozgó (lengő) tekercsel mozgatják a membránt.

A mai mindenttudás egyetemi előkészítő kiskolai tagozatának gyorstalpaló tanfolyama
Ezennel VÉGETÉRT !! :K ;) :P

[ Szerkesztve ]

(#10675) raziel01 válasza schawo (#10671) üzenetére


raziel01
veterán

Külföldről nem rendélnek, pontosabban nem is tudnék, mert nincs netes bankkártyám.

De valaki összefoglalná, hogy mit kell nézni egy fülhallgató specifikációinál?

# Frekvenciaátvitel: 20-20.000 Hz gondolom ez jónak számít, mert úgy tudom az emberi fül ennyit érzékel
# Érzékenység: 97 dB gondolom minél magasabb a jobb
# Impedancia: 32 ohm ezt meg nem tudom, hogy mi a jó ha kicsi vagy ha nagy

Tudom, hogy egy mérnök számára alap dolgok ezek de nem nagyon vagyok benne ebben a témában.

(#10676) Shufny válasza KeNTaGoN (#10672) üzenetére


Shufny
őstag

Fülhallgatóknál az ilyen hangkeltővel rendelkezőket szokták "armature" -nek. Ami pedig ilyennel (mint ami a legtöbb fejhallgatóban/hangfalban is van) azt "dynamic" -nak. Itt meg pár mondatot mond a különbségről Karl Cartwright.

Egyébként tényleg nem az igazi az elnevezés, de én mindenütt így olvastam.

(#10675) raziel01: Ha olvasnál is, egyszerűbb lenne. Rengetegszer leírtuk már, hogy a specifikációk alapján hangzásról nagyon minimális, amit megtudsz. Fogalmazhatunk úgyis hogy semmit nem érnek, pláne mert főleg az alsó árkategóriában az olyanok, mint a frekvenciaátvitel szimplán hazugságok, vagy nincs meg adva hozzá kellő infó, hogy jelentsen valamit.

[ Szerkesztve ]

(#10677) themebuilder válasza raziel01 (#10670) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nem rossz az ára a TDK-nak.

Szerintem a legjobban egy Creative EP-630 vagy Creative EP-830 vagy Sennheiser CX 300-al járnál a legjobban igaz kicsit drágábban.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10678) schawo válasza raziel01 (#10675) üzenetére


schawo
titán

# Frekvenciaátvitel: 20-20.000 Hz gondolom ez jónak számít, mert úgy tudom az emberi fül ennyit érzékel
Mese habbal. A sokszázezres fülesek se mennek le 20Hz-ig. A felső érték is irreális, ott is százezer forintig kell felmenni, hogy 20kHz elérhető legyen

# Érzékenység: 97 dB gondolom minél magasabb a jobb
Semmi jelentősége. Egységnyi teljesítmény esetén leadott hangnyomás. Magában nem ér semmit, hiszen nem tudjuk mekkora az "egység". az lehet 1mW, 1V(!), 10mW bármi.
Ha esetleg tartozik hozzá teljesítmény adat, akkor ki lehet belőle számolni, hogy milyen hangerővel fog szólni egy ismert teljesítményű kimenetről. Hangminőséggel való viszonya viszont éppen fordított. Minél kisebb ez a szám, annál könnyebb jobb hangminőséget produkálni a gyártónak a fülesből.

# Impedancia: 32 ohm ezt meg nem tudom, hogy mi a jó ha kicsi vagy ha nagy
Ez az adat is szükséges ahhoz, hogy kiszámold a teljesítményből következő hangnyomást. Valamint ezen adat segítségével lehet összepasszintani az erősítővel. Jellemzően minél nagyobb ez a szám, annál könnyebb jobb hangminőséget kihozni a gyártónak.

Ezen számokból azonban soha nem fogsz semmilyen információt kihámozni az adott füles hangjáról.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10679) Zinho válasza raziel01 (#10675) üzenetére


Zinho
aktív tag

A legtöbb helyen most már sima electron kártyával is lehet fizetni.

(#10680) KeNTaGoN válasza schawo (#10678) üzenetére


KeNTaGoN
tag

Ez igy van.
Talan nagy altalanossagban igaz, hogy a jobb fuleseknek nagyobb az erzekenysege. (dB)
a 97dB relative gyengenek szamit, de ettol meg lehet jo a hangja.
viszont specifikacio alapjan nem tudod eldonteni, hogy egy fules hogy szol.
ez nem olyan, mint egy proci, ahol a nagyobb frekvencia nyero. ha esetleg tudod, probald ki a valasztott fulest. Vagy hallgass themebuilderre, mivel eddig konkret valaszt csak o adott.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#10681) kekkec


kekkec
aktív tag

Sziasztok!

A Sennheiser MX 370-es tipusú füles szerintetek milyen választás? Főleg drum and bass-t és breakbeat-et hallgatok (elktronikus zenéket), amibe sok a mély és pörgős az ütem, de középből is és magasból is akad néha, illetve dallamosabb muzsikákat is szoktam ezekben a stílusokban hallgatni, szóval elég széles spektrumban rezegtetném dobhártyáimat a fülessel.
Ha tudtok jobbat, ajánljatok légyszi vmi hasonló árkategóriában (3-5e Ft), és ami nem olyan középfülig dughatós (olyanom még nem volt és szerintem idegesítene). Egyébbként az mennyivel jobb, ha jobb?

Előre is köszi! :R

(#10682) Shufny válasza kekkec (#10681) üzenetére


Shufny
őstag

Nekem az "agybadugósokkal" sokkal jobb tapasztalatom van, de valószínűleg az átlagosnál kisebb fülem miatt. Volt egyébként MX400 -am, és semmi basszusa nem volt :( . Nehéz kérdés, mert sokak szerint nem így van, valószínűleg fül kérdése. Nekem úgy tűnik, hogy az IEM -eknél (középfülig dughatós) könnyebb jól berakni őket, és nehezebben mozdulnak el, persze erősen típusfüggő. Ami egyértelműen nagy előnyük, hogy jobban kiszűrik a külvilágot, így jóval alacsonyabb hangerőn lehet hallgatni őket.

(#10683) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Eddig csak dinamikus hangszórós fülesem volt, de sokan a "Balanced armature" típusú hangszórósakat dícsérik (magyarul nem tudom a nevét :B).
Működésével tisztában vagyok, de a tulajdonságaival kapcsolatban ellentmondásos információkat olvastam, még a head-fi fórumain belül is:
- Van, aki at írja, hogy a dinamikus ad részletesebb hangot, és van, aki szerint nem.
- ugyanígy az azonos hangerő eléréséhez szükséges feszültség/teljesítmény terén egyik fórumozó egyiket tartja jobbnak, másik a másikat...
Azzal tisztában vagyok, hogy nincs abszolút jobb felépítés, de ha valaki le tudná írni a személyes tapasztalatait érzékenység és hangminőség terén, annak nagyon örülnék.

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10684) levelunye


levelunye
tag

Megvan a Sennheiser CX-300-asom, tök jól szól, csak amikor berakom a fülembe egy idő után (5-10mp) kijjebb csúszik és már nem szól olyan jól a basszusa, ezt lehet valahogy orvosolni?
Pl a fülnek száraznak kell lennie teljesen, hogy ne csúszkáljon benne az agybadugós része?

(#10685) Luissimo válasza levelunye (#10684) üzenetére


Luissimo
veterán

gumit cserélték már?
melyik méretű gumi amivel használod?

(#10686) levelunye válasza Luissimo (#10685) üzenetére


levelunye
tag

Lecseréltem a legkisebbre

(#10687) Luissimo válasza levelunye (#10686) üzenetére


Luissimo
veterán

szerintem azért csúszkál!
(fülzsírtisztítópálcikáról már megsemkérdezlek.) :D :P
Bakker, van aki ilyesmit 500+ postaköltségért árul?
És olyan is van aki megveszi ?? :F :Y

Itt csak 400 pénz !!

[ Szerkesztve ]

(#10688) Zinho válasza Bici (#10683) üzenetére


Zinho
aktív tag

Nem sokat tudok a technológiáról, de a saját tapasztalat CX300 vs. PL-50 esetén: CX300 több basszus, el is nyomja a közepet, PL-50 sokkal tisztább és részletesebb, dinamikusabb, kiegyenlítettebb hangzás, kevesebb basszus, hosszútávon is sokkal kellemesebb hallgatni, nem fájdul meg az ember feje :)

(#10689) Luissimo válasza levelunye (#10686) üzenetére


Luissimo
veterán

Ezeket a duplákat próbáltad már ??

(#10690) levelunye válasza Luissimo (#10689) üzenetére


levelunye
tag

Már megoldottam, sajnos nem a legkisebbet tettem be, most kicseréltem és tökéletes.
Az eddigi Sony fülesem elbújhat mögötte, pedig azt 2 évig használtam "nincsennéljobbvazze4ezeré" fejjel :DDD

(#10691) schawo válasza Zinho (#10688) üzenetére


schawo
titán

Én is ilyen hangzásra vágyom, ezért vettem PL-50-t.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10692) Shufny válasza Bici (#10683) üzenetére


Shufny
őstag

Mint, ahogy két dinamikus között is nagy különbség van, így két BA között is. Javaslom konkrét típusonként keress inkább.

(#10693) Bici válasza Shufny (#10692) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, egyelőre az elméleti része érdekel, mostanában úgysem veszek új fülest. :)

(#10688) Zinho: Köszi az infót!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10694) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

A napokban tönkrement a Sennheiser OMX 52 fülesem, bal oldala elk.ssolt. :( Most tervezem, hogy veszek egy új fülest, mert ami a Sansa Clip+-omhoz volt, az valami borzalom. Egy bizonyos hangerő fölött már nem lesz hangosabb, csak jobban "zörög"!

Ajánljatok nekem valami igen jó agybadugóst vagy szivacsos fülre illeszthetőt(mint ez az OMX52 volt) 10.000Ft.- környékén. Nekem kikötés, hogy a hangerőt igen jól bírja torzítás mentesen és lehetőleg a mélyeket szépen lehessen hallani, nem úgy mint a kókány piaci füleseknél, ahol a a tompa közép jelenti a mélyet! :(

Meg még egy olyan, hogy nekem ez a S OMX52 fülesem elég nehezen meghajtható volt mp3 lejátszók által, sokkal halkabb volt mint másik füles(gondolom belső ellenállás miatt). Szóval lehetőleg a leendő füles ne legyen ilyen. Bár nem tudom mennyire fordul ez elő. :)

Köszönöm a segítséget!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#10695) Shufny válasza Bici (#10693) üzenetére


Shufny
őstag

Egyébként számomra fura amit írsz, mert én elég egyöntetűen azt olvastam, hogy jellemző rájuk a részletesebb hang és a gyengébb basszus. Az érzékenységük meg ugyanúgy változó, mint a dinamikusok esetén, naggyából azonos keretek között.

(#10696) Bici válasza Shufny (#10695) üzenetére


Bici
félisten

Én a head-fi fórum egyes bejegyzései alapján tudok csak véleményt alkotni.
Az érzékenység relatív, elméletben az armatúra mozgatásához kevesebb energia kell, de ugye az impedanciától is függ a dolog. az sem mindegy, hogy adott teljesítményre vonatkozik, vagy adott bemenő feszültségre... gyártónként változó, hogy melyiket adják meg.
Mindegy, majd saját tapasztalattal eldöntöm. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10697) Shufny válasza Bici (#10696) üzenetére


Shufny
őstag

Igen és átszámolod és látod, hogy ugyanúgy 95-120dB/mW -ig van minden mindkét fajtánál. Az impedancia meg csak a kimenet szempotnjából érdkes innentől, de az is hasonlóan 16-55 Ω között van általában. Abban különbözhetnek, hogy hogyan viselkednek nagyon alacsony vagy nagyon magas hangerőnél, de én erről nem olvastam túl sokat.

(#10698) czanga


czanga
őstag

Füles hangszóró mosásra ötlet, persze a fejjel együtt? Olyan kellene, ami nem fogja megoldani a ragasztót, hogy a füles "feje" szétessen, csak a felgyülemlett zsírt kellene kioldani belőle. :)

gyógyszertári 90%-os alkohol? vagy más? (hallottam több verziót is, de sok kedvem nem lenne összeragasztgatni, meg főleg nem tudom mivel érdemes) - persze ha muszájlesz, akkor ragasztok, csak tudjam mivel.

(#10699) watchtower válasza mclaren777 (#10652) üzenetére


watchtower
csendes tag

Nekem az van, nagyon szeretem. A CX300 után egy felüdülés. Ár/érték arány nagyon jó.

(#10700) schawo válasza czanga (#10698) üzenetére


schawo
titán

Alkoholról sokan írtak sikeres akciót. 40-50% is elég szokott lenni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.