Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) Shufny válasza zack (#11249) üzenetére


Shufny
őstag

Na most kell mikrofon vagy sem? Szóval kezdjük előről: elvárások? Például CX500 -hoz képest mennyi mélye legyen? Mert szerintem itt esik ki egyből az RE0 és az Xcape, amik amúgy az ajánlottak lennének. Aztán mennyit szánnál rá? Kell-e vezérlő? Jó-e esetleg hosszabbítós megoldás? (most hirtelen nem tudok olyat mondani, aminek alapból 2 részből áll a kábele, de lehet hogy van.)

Én azt mondom, hogy a Turbine, SF5, ts02 közül az olcsóbbat/szimpatikusabbat vegyed, ha mikrfonos kell.

Ha nem, akkor lényegesen olcsóbban megúszhatod egy Brainwavz M1/M2 -vel. Persze, ha megint valami iszonyat jó áron lesznek pl az Xears -ek, akkor azok ajánlottabbak. (ja, és aprós áron is :D )

Elmehetsz az Audéo Phonak PFE 122 -ig is, de akkor már mikrofon nélkül ott a DBA-02. Ezeknél viszont már kisebb az esély, hogy elégedett leszel a kiadásod eredményével.

[ Szerkesztve ]

(#11252) themebuilder válasza zack (#11249) üzenetére


themebuilder
senior tag

Fülhallgatóteszt: Klipsch S4i

25200Ft-os árat már szerintem nem éri meg.

A Mobilarénán lehetne ennél sokkal több Fülhallgatóteszt.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11253) themebuilder válasza Shufny (#11251) üzenetére


themebuilder
senior tag

Én azt mondom, hogy a Turbine, SF5, ts02 közül az olcsóbbat/szimpatikusabbat vegyed, ha mikrfonos kell.

Ezek közül a Monster® Turbine™ az nem mikrofonos ha jól tudom.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11254) Shufny válasza themebuilder (#11253) üzenetére


Shufny
őstag

Részben igazad van. Van mikrofonos változata, de olyat nem fog találni $100 -ért.

(#11255) zack válasza Shufny (#11251) üzenetére


zack
nagyúr

Az a mély még pont jó amit a CX 500 tud, bár amikor már úgy hallgatom hogy nem hallom mellette a 11000 fordulatszámot, akkor már neezhetjük azt a mélyet akár határesetnek is. :DDD Tehát CX500 mély még ok, csak több közép és magast szeretnék, ami ha lehet térben is és elkülönülésben is domborítsanak. Végülis az CD780 is igen erős basszusban, csak itt jó a közép és a magas is, és így nem zavaró a mély, épp ellenkezőleg. Élvezhető.
Tehát jó a sok mély, ha mellette nincs elnyomva a közép és magas tartomány. ;) :R
A mic+ dolgot attól teszem függővé, hogy milyen minőségű lesz a zenelejátszás.
Ez az elsődleges szempont!! ;)
Ha nem megy a zenei minőség rovására a mic+ akkor inkább olyat vennék. Ha a rovására megy, akkor hagyom a pöcsbe. Elvégre van egy igen profi BT sztereó adapterem (SE MW600), tehát ha olyan helyre megyek tudom vinni magammal ill. így is elég élvezetes hallgatni a zenét. Nem olyan mint a vezetékes, de pl. sportoláshoz tökéletes. A sztereó BT fülesek terén otthon vagyok, sokat kipróbáltam. :K Ha pl futni megyek, baromi jól jön. Edzésen bemelegítés, árnyék, zsák közben is hasznát veszem. ;)
Szóval ha a vezetékesen nem lesz mic+, nem nagy tragédia, de bitang jól szóljon! :K Elvégre a CX500 se mic+.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11256) zack


zack
nagyúr

iBeats Headphones with ControlTalk From Monster 120-ról 99 dodó
Beats by Dr. Dre Tour Mobile In-Ear Headphones 180-ról 70 dodó.

Kezdettől kezdve valamiért a Beats felé húzott a szivem. F@sz tudja miért. :B De ez a 70 dodó...erősen el is gondolkodtat. :B

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11257) themebuilder válasza zack (#11256) üzenetére


themebuilder
senior tag

Hol nézed ezeket az árakat?

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11258) zack válasza themebuilder (#11257) üzenetére


zack
nagyúr

Amazon... ;) [link]

Valami nem jó tényleg... :B Ha hozzá akarom adni a tételt 150 dodó lesz belőle. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11259) themebuilder válasza zack (#11258) üzenetére


themebuilder
senior tag

Beats by Dr. Dre Tour Mobile In-Ear Headphones
11 used from $71.50

Gondolom a szállítás se ingyen van.
Used az nem használtat jelent véletlenül?

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11260) zack válasza themebuilder (#11259) üzenetére


zack
nagyúr

[link]

Nekem itt "new"-t ír de valami nem okés. Nem ennyi ez. :U 150 lesz az...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11261) themebuilder válasza zack (#11260) üzenetére


themebuilder
senior tag

De a #11256-ben Beats by Dr. Dre Tour Mobile In-Ear Headphones-t néztél még.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11262) zack válasza themebuilder (#11261) üzenetére


zack
nagyúr

Sztem legyen mindegy, mert itt a végére már alig láttam, és az agyam is kezd syntax error lenni ami a szememre is kihat. Órák óta itt ülök és még mindig nem tudtam dönteni. :F :( Okosodtam, ennyi értelme mindenképpen volt, tudom hogy milyen tipusok közül választhatok amikkel nem lőhetek mellé, de még mindig ott motoszkál a fejemben az Xears, mert ezek amiket itt néztünk mind dupla annyiba kerülnek, és nem tudomannyival jobbak e hangzásban, vagy csak elenyésző különbségekről beszélhetünk.
Mert ebben az esetben Xears lesz.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11263) schawo válasza themebuilder (#11241) üzenetére


schawo
titán

Megjöttek a fülesek, de még nem volt időm összehasonlítani. Én csak pl50-hez, meg AKG K370-hez tudom majd hasonlítani (meg volt régen egy cx300), te sokkal több fülest hallottál már.

(#11240) Bsony gondolkodom cserén, de csak a 4- es szifon jöhet szóba a 3GS rengeteg sebből vérzik, pl hangminőség.

(#11262) zack a xears td100 egy monster turbo koppintás, a tesztelők szerint egy az egyben ugyanúgy szól, és ugyanolyan a kialakítása.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11264) Nertpaelg válasza schawo (#11263) üzenetére


Nertpaelg
tag

Amennyire én tudom, illetve tapasztaltam a 3GS az egyik legjobb hangminőségű mobil. A 4 inkább más, mintsem jobb.

(#11265) zack válasza Nertpaelg (#11264) üzenetére


zack
nagyúr

Az lehet hogy az egyik legjobb, de remélem nem mondtad komolyan hogy a 4 nem jobb csak más... :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11266) schawo válasza Nertpaelg (#11264) üzenetére


schawo
titán

A 3GS messze van a legjobbtól...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11267) Dave™ válasza Nertpaelg (#11264) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én a 3G-t próbáltam, és az akkori SE W880-as telefonom sokkal jobban szólt. Szerintem is, meg az iphone tulaja szerint is. Az iphone teljesen élettelen, doboz hangot produkált. Gondolom a 3GS sem váltotta meg a világot utána. Az ipodok (iphone-ok) valahogyan sosem a hangminőségükről voltak híresek.

(#11268) zack válasza Dave™ (#11267) üzenetére


zack
nagyúr

SE Walkman mobiloknak is volt hiányossága. Túlvezérelték a basszust. Okés hogy eq-val tudtál operálni, de alapban, nagyon meg volt vágva a közép és magas tartomány. Úgy tudnám kifejezni, hogy olyan "fátyolos" volt. Persze ettől még mobil viszonylatban jól szóltak, de ez az összes W series modellre igaz volt. Talán a W995 ami a W Series-en belül egy más kategória lett, de ez természetes, hogy a premium minőségű modellekbe mást technikát tesznek, ráadásul az utsó komoly felsőkategóriás W Series teló volt.
A 3G és a 3GS sem domborított multimédiában, és csúnyán kikaptak szinte az összes gyártótól. Elég csak megemlíteni hogy a 3G idejében már ott volt az LG Arena, amit telepakoltak Yamaha cucokkal ami a zenei részét illeti , tudta a 720x480 video felvételt, és 5MP kamerája volt amivel jó képeket lehetett lőni. Ehhez képest a 3G, de még a 3GS sem volt sehol multimédiában. Az i4-et viszont már úgy kreálták hogy a legjobbakkal is felvegye a versenyt, minden téren. Sztem ez sikerült nekik, azok mellett, hogy nagyon sok mindenben egyedülálló lett (640x960 IPS kijelző, 720p/30fps, és persze az utánozhatatlan iOS optimalizáltság, hogy nincs lag, nincs gondolkodás, amire rányomsz azonnal megnyílik, még akkor is ha 15 progi fut a háttérben!). Ezeket egyik jelenleg kapható okosteló sem tudja. Zenei részét tekintve, ebben sem tudok jobbról, de ez nem jelent semmit. Ami számít zenében, azt szinte mind kipróbáltam 1-1 kivételt leszámítva. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11269) Dave™ válasza zack (#11268) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én nem azt mondtam, hogy az SE a csúcs, hanem hogy a 3G szerintem ritka szarul szólt, és a töredékébe kerülő W880 jobb nála (szintén szerintem). Főleg, hogy elvileg prémium kategória volt mobilokban (ára meg pozicionálása alapján). Na meg mintha úgy reklámozták volna, hogy best ipod ever (lehet ez még a 2G volt). Na de mindegy is, simán lehet, hogy a 4 tényleg nagyon jó ezen a téren is (a többi nem vitás, a kijelzője nagyon odavág pl.). Illene is neki, prémium modell lévén :) Befejeztem az offot :)

szerk: ezt a túlvezérelték a basszus dolgot nem tudom honnan veszed, nekem pont telefonnal (jelenleg W890) jóval kevesebb a mély, mint a Sony mp3 lejátszómmal. Én sosem éreztem, hogy kiemelne bármit is.

[ Szerkesztve ]

(#11270) zack válasza Dave™ (#11269) üzenetére


zack
nagyúr

Persze. Ebben egyetértünk. ;) Használtam W880 és W890 is...Baromi jó minőségű telcsik, a mai napig is azt mondom etalaon ez a kategória, és már baromi olcsón hozzá lehet jutni. Összekutyultam a tipusokat, amikor írtad a W880-at hirtelen egy régebbi modell ugrott be, ahol még ez a fátyolos, tompa hangzás erősebb volt. Ezzel akkor helyesbítettem is a mély túlvezérlését, mert inkább fátyolosnak és tompának gondolom amibe minden benne van. Persze hangsúlyozom, a W880, W890 a legjobbak között van zenei téren és hangzásban! :R
Lehet a kiemelést azért nem érezted mert balanced fülesed van. Ott lehet kevésbé jön ki. De egy CX500 ezt az apró hibát úgy felgerjesztette, hogy én egyből kihallottam. Tehát egy egyenletesebb ill. drágább fülessel biztos jobb. ;)
Off-ot én is befejeztem. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11271) Nertpaelg


Nertpaelg
tag

3GS hangminőségileg sokkal nagyobb lépés volt a 3G-től, mint a 4 a 3GStől. Nem vagyok benne biztos, hogy ezt egy Senn CX fülessel egyáltalán meg lehet ítélni, könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy az a szűk keresztmetszet. SE lehet, hogy jobb hangminőséget tol ki magából, de összeségében roszabb választás telefonnak, az is biztos. Ugyan ez igaz az LG Arenára is (mármint, az a telefon nagyon jól lett összetéve minden minőségben, de kellő szoftver támogatás hiányában mit sem ér.).

"Az ipodok (iphone-ok) valahogyan sosem a hangminőségükről voltak híresek." Azért ezzel erősen lehetne vitatkozni. :-)

(#11272) Dave™ válasza Nertpaelg (#11271) üzenetére


Dave™
nagyúr

"Amennyire én tudom, illetve tapasztaltam a 3GS az egyik legjobb hangminőségű mobil. A 4 inkább más, mintsem jobb."

"SE lehet, hogy jobb hangminőséget tol ki magából, de összeségében roszabb választás telefonnak, az is biztos."

Én némi ellentmondást érzek a két hozzászólás között ;]

Egyébként miért biztos, hogy rosszabb választás telefonnak egy SE? Nekem kellenek gombok, kis méret, fém ház, nem kell böngésző meg érintőkijelző. Plusz nem adok érte többet 30-nál. Nekem akkor melyik a jobb választás? :DDD Nem kötekedés, csak azért, mert neked meg sokaknak az iphone jobb, még nem lesz mindenkinek az. Ugye érted :)

"Az ipodok (iphone-ok) valahogyan sosem a hangminőségükről voltak híresek." Azért ezzel erősen lehetne vitatkozni. :-)

Hát nem én találtam ki, és nem egy helyen lehet erről olvasni :) Állítólag a régi classic széria még sokkal jobb volt, mint a nano, touch meg az iphone. Én iphone-t hallottam meg shuffle-t, a többiről saját tapasztalat nincs, csak amit olvastam. De a legjobb hangminőségű lejátszóknál nem éppen az apple termékeit szokták ajánlani az mp3 lejátszós topikban sem, pedig próbálták már azokat is, többen is. Ellenben a SanDisk, Sony, iAudio elég jó renoménak örvend. Na de ez már nagyon off, bocsánat :)

[ Szerkesztve ]

(#11273) dudika10 válasza Nertpaelg (#11271) üzenetére


dudika10
veterán

Azért ezzel erősen lehetne vitatkozni. :-)
Ezzel csak az vitatkozik aki:
1. apple imádó (ez a kategória vitatkozik a legjobban).
2. nem hallott még komolyabb lejátszót.
3. nem hallja a különbségeket.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11274) zack válasza Nertpaelg (#11271) üzenetére


zack
nagyúr

Nehogy már egy Sony Hi-Fi fejhallgató kevés legyen ehhez... :U
Az irományod többi részét meg egyenesen nem értem hogy jön ide.
Itt a hangminőség a lényeg nem az, hogy melyik milyen telefonként. Erre van sok egyéb topik, hogy bizonygasd melyik és mennyivel jobb telefonként. :U
Itt csak a mobil eszközök hangminősége lehet téma, de ez is kicsit off, a topik címéből kiindulva. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11275) Dave™ válasza zack (#11270) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hogy on is legyek: képzeld, pont egy marha nagy mélykiemeléssel rendelkező fülessel (Xears XT120Pro) kevesebb a mélye telefonnal, mint mp3 lejátszóval :DDD Ez alapján elvileg a Sony mp3 lejátszó emelne ki, de a CX400-al meg nem nagyon volt mély (legalábbis elég kevés) az mp3 lejátszóval sem, szóval nem hinném, hogy az kiemelne. Talán a nagyobb erősítése miatt jobban meghajtja az érzékeny fülest az mp3 lejátszó, a telefonnal jóval kisebb a leadott teljesítménye.

(#11276) mhorvat válasza zack (#11274) üzenetére


mhorvat
senior tag

Nem szállnék be a flémbe, meg nem is erről kell szóljon ez a topik, de mivel részben hangminőségbeli vonatkozása is van a topiknak el kell mondani, hogy ilyen szempontból meghajtóként az Apple termékei nem a leginkább ajánlottak és ezzel kár vitatkozni. Nyilván jó, de hallgass meg egy régi winyós ájPodot meg jobb minőségű Sony illetve Sandisk lejátszókat (kb. bármely korból) ugyanazzal a fülessel, utána dugd be a sziFonba. Na, ha ezek után azt mondod, hogy vitatható a jó hangminősége, akkor van baj, ugyanis már egy pár ezer forintos kategóriájú IEM-mel is kijön a minőségbeli különbség. Ev'van. :U

(#11277) zack


zack
nagyúr

Na. Akkor szépen sorban. :)

Dave:

Nagyon kíváncsi leszek. Most már lerántom a leplet a döntésemről, és azt is miért döntöttem úgy, ahogy. Bicitől veszek fülest a holnapi nap folyamán és vagy egy XT 120 vagy a Sunrise SW-Xcape-et fogom megvenni tőle. Mind a kettőbe lesz lehetőségem belehallgatni i4-el (FLAC ill. Apple Lossless) és utána fogom a döntést meghozni a kettő közül. Az egyik 10k a másik 17k. Meglátom. Ha a Sunrise annyira nagyot fog ütni, és tényleg annyira balanced, meg fogom venni. Tesztekben mindenestre 10/10 pontos füles ár/érték arányt tekintve és zenében is közelebb áll a 150-200 dodós szinthez. Nagyon kíváncsi leszek. Alíg várom a próbát, és kíváncsi leszek az i4 melyiket mennyire fogja meghajtani. Egy biztos. Tegnap órákon kersztül volt rákötve a Sony MDR-CD780 fejhallgatóm i4-re. Ha ezt meghajtotta, nem is gyengén (éjjel írtam róla), akkor a füleseket is meg fogja hajtani. ;) Be fogok számolni róla! :K

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11278) hkari


hkari
őstag

Helyzetjelentés: :D

Már 3 napja szinte folyamatosan a fülemben van a TD100II. Este gondoltam meghallgatom a CX95-öt. Hát annyival rosszabb hogy az valami hihetetlen. Sokkal dinamikusabb a Xears. Öröm vele zenét hallgatni.

Kicsit beszállok az offba is. Nekem is volt régen ipod classic-om. Az még tényleg viszonylag jól szolt, meg is volt egy jó évig. Aztán közben vettem 3GS-t, és az sokkal rosszabbul szólt. Nem volt dinamika a zenében valahogy. Tegnap egy 4-et is meghallgattam,és azzal is azt éreztem. Nincs valahogy az a hangzás ami Zune-nál. Mélyek erősek , de olyan pufogósak. Közép valahogy nincs elég,és a magas meg túl éles. Viszont tény, hogy brutálisan hangos tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#11279) zack válasza mhorvat (#11276) üzenetére


zack
nagyúr

Nincs itt flame, max. ha tovább görgeted, mert tök más dologról van szó mint amit véleményeztél. Nem tudom miért nekem címezted, de majd gondolom megmagyarázod. :U Egy szóval se mondtam hogy az iPhone mindenható és nincs jobb lejátszó nála. :U Én csak telefonokról beszéltem, az ebben kialakult véleményemet pedig továbbra is tartom hogy az i4 premium kategória. Aki elkezdte ezt az egészet, miszerint az iPod egy isteni lejátszó, az nem én voltam. Összekevertél minket? :B
Eleve ne keverjük a szezont a fazonnal. Elsősorban multimédiában erős telefonok lejátszási képességéről volt szó. Hogy jön ide az mp3 lejátszó hangzása és az iPod lejászó magasztalása? Evidens hogy egy csak zenére tervezett zenelejátszók jobbak mint egy telefonba épített zenei funkció. Ez kb. olyan minta a kameráról beszélünk, és azt mondod, hogy a Nikon D700 ami mellesleg 600k környéke szebb képeket csinál, mint bármelyik telefon. Sosem volt kérdés, hogy egy egy adott feladatra specializálódott eszköz a legjobb a favorizált multimédiás tevékenységünkre. De mivel én nem akarok táskával járkálni, hogy legyen nálam, külön lejátszó, meg külön fényképező, meg külön kamera, meg még telefon is, így megpróbálok olyan eszközt vásárolni ami ezekben a funkciókban hozza az általam elvárható szintet. Ennek pedig az i4 teljes mértékben megfelel, és nem érdekel hogy van jobb lejátszó. Én az i4-ből fogom kihozni a maximumot egy jó fülessel, mert ez mindig ott van nálam, mindig kéznél van, és sportolás közben is el tudnak érni miközben futok (volt hogy 20k-t kerestem azzal hogy felvettem a szigeten a telefont zenehallgatás közben). Ezt egy mp3 lejátszóval b@szhattam volna. :U

hkari:

Nem hinném hogy ez az i4 hibája. Nekem semmi ilyen érzésem nem volt Hi-Fi fejhallgatót rádugva. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11280) Nertpaelg válasza dudika10 (#11273) üzenetére


Nertpaelg
tag

Köszönöm a feltételezést, egyik valószínűbb, mint a másik. :) De az is lehet, hogy hallott már az illető iMod-os megoldást, esetleg egy LOD-os kivitelezést.

(#11281) Dave™ válasza zack (#11277) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az xcape-ről mindenki nagyon áradozik, szerintem az lesz a jobb, kiegyensúlyozottságban előre mondom, hogy egészen biztosan jobb, mint az XT120Pro :D Viszont a mélyet levéve eq-val (muszáj, mert marha sok) rendkívül jól szól az XT120Pro is, elég gyorsan elfelejtettem a CX400-asom :) Kár, hogy ennyire "drága" az xcape, én viszonylag keveset használom az IEM-eket, azért nem ért már meg ennyit, de egy kósza gondolat erejéig nekem is átfutott a fejemen, hogy megveszem. Mindenesetre örülök, hogy kipróbálod mindkettőt és beszámolsz róluk, előre is köszönjük :)

(#11282) Shufny válasza Donee (#11217) üzenetére


Shufny
őstag

Ha még aktuális, akkor a 760 -at vagy a 470 -et vedd.

zack: Ne foglalkozz a Monster nevetséges MSRP -jával. Pontosan ezt akarják vele elérni. Szerintem a TD100 II -vel lennél a legelégedettebb (10k HUF és alatta). Attól tartok az Xcape basszusa nem fog meggyőzni. Esetleg meghallgathatnád Bici Clip+ -ával is, akkor már, ha az iPhone hangjáról van szó. Nem arról beszélnek, hogy mikor meghallgatod egy jobb fülessel, akkor felnyílik a szemed, hogy hirtelen borzalmas hangja lesz.

Egyébként 5.5 gen iPod -ot sokan használnak olyanok, akiknek a hangminőség az első. Csak abban az árban ez már nem nagy kunszt.

Nertpaelg: MINDIG a fülhallgató a szűk keresztmetszet. Ez nem jeletni azt, hogy nem szólhat jobban, egy másikkal.

[ Szerkesztve ]

(#11283) Dave™


Dave™
nagyúr

Itt szépen leírják a lényeget:

"To put XB120 in proper perspective, it's not my favorite Xears. I actually consider their TD100-II worth the price. Even with their heavier, at times very excessive bass quantity, I prefer XT120 a bit more due to the increase in the sound stage. I'd consider XB120, a good entry level IEM, which can be liked by many. I like it a bit better than (un-EQed) RE2 because it does more with the lows. I'd pick the EQ-ed and amped RE2 over it though! Both are nice picks in their price range."

Tehát az XT120Pro-nak van a legtöbb mélye :DDD Ki akar cserélni TD100 II-t XT120Pro-ra? :D

[ Szerkesztve ]

(#11284) hkari válasza Dave™ (#11283) üzenetére


hkari
őstag

TD100II-nél több a mélye??? Azért az már meleg lehet :D

(#11285) zack válasza Shufny (#11282) üzenetére


zack
nagyúr

Ok. ;) Igazából amit most veszek fülest, nyárig kell, aztán ha elkezdek dolgozni tavasszal úgyis cserélni fogom egy jóval komolyabb darabra, feltéve ha szükséges. Most így Január elején nagy luxus 20-25k fülest venni, úgy, hogy lényegében áprilisig nem lesz melóm. :DDD Tehát most elég lesz a maximum Sunrise kategória is.
Zenei téren mindenevő vagyok, Flo-Rida-tól Lady Gaga-n Eminem-en Timbaland-on keresztül Jon Bon Jovi-ig ill. Madonna-ig mindent hallgatok, de nagyrészt rap, hip-hop, pop, műfajt favorizálom. Tehát mindenes füles célszerű, bár az elektronikus zene is domináns szerepet játszik, itt meg nem árt ha jó telt a mély, amit érzel is.
Szóval lehet olyannak célszerűbb a Sunrise aki zenei szokásait tekintve inkább a közép és magas tartományú zenei irányzatokat kedveli, tehát így elsőre azt mondom az XT 120 nekem ideálisabb lenne, de ez majd holnap ki fog derülni. ;)
Mint írtam, felesleges lesz összehasonlítani, mert biztos ég és föld lesz az i4 hangzása a Clip+-hoz képest, de ez így van jól. ;) Aki bevállalja külön eszközön a zenehallgatást útközben, legalább annyi előnye legyen, hogy jobb minőségben élvezi a zenét. :)

De ha dobsz linket ránézek, ezekre a jobb minőségű lejátszókra, és az árcédulákra. Hátha elcsábulok. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11286) Dave™ válasza hkari (#11284) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ugye? :DDD

De gondolom akkor a TD100 II-ben is van bőven, ergo ott is EQ-zni kellene. Ha meg ebben jobb a soundstage, akkor meg ennyi belefér. Főleg 6700-ért :)

(#11287) Shufny válasza zack (#11285) üzenetére


Shufny
őstag

Azért annyira remélhetőleg nem ég és föld. Elvégre a Clip+ mégiscsak 10-15k (kivéve ahol 30 USD... :U )

Ha érdeklnek a komolyabb lejátszók, akkor jó ötletnek tűnik a topicjában keresni. Szerintem, ha ilyen BT cuccal hasznánád főleg, akkor fölösleges. Bár bármikor eladhatod azt is. ;]
Nem akarom Bici üzletét rontani, mert jó az az XT120 Pro is 10k -ért. De amég van TD100 II olcsóbban, addig annyira mégse. :B Persze, ha tetszik akkor nem érdekes. Ha nem zavar a mégtöbb mély, akkor jó vétel. Pláne úgy, hogy hagyja összehasonlítani.

(#11288) zack válasza Shufny (#11287) üzenetére


zack
nagyúr

Ebből aztán tényleg nem akarok vitát, de nekem Bici pont mást mondott. :)
Azt mondta kevesebb a mély az XT-ben mint a TD100 II-ben, viszont jobb a közép és magas tartomány.
Ez a szép ebben, hogy ahány ember annyiféleképpen hallja ezt az Xears kérdést. A lényeg hogy két egyforma véleményt eddig még nem hallotam. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11289) Shufny válasza zack (#11288) üzenetére


Shufny
őstag

Azért azt tegyük hozzá, hogy tudtommal itt Bici -n kívül senki nem hallotta mindkettőt. Én máshol a TD100 -akon kívül másról nem nagyon olvastam, szóval csak az itt leírtak alapján mondtam.

(#11290) hkari válasza Dave™ (#11286) üzenetére


hkari
őstag

Én a Zune HD-m al elég speciális eset vagyok. Mivel eleve EQ nélkül szól a legjobban. Eddig az volt a bajom a CX95-el hogy pont ezért kevés volt a mély. TD100II-vel most pont jó a mély nekem. FiioE5-el meg már sok is.

(#11291) Dave™ válasza zack (#11288) üzenetére


Dave™
nagyúr

Keringett itt korábban ez a tévhit, hogy az XT120-nak kevesebb a mélye. Én nem hallottam még a TD100 II-t, de nehezen hiszem el, hogy ennél több lehet a mélye :D Valami hülye orosz fórumon írta anno 1 ember a fenti valótlanságot, és mindenki elhitte, mivel nem volt más vélemény róla. Azt tegyük hozzá, hogy a közép és a magas is jó, főként az előbbi, nagyon részletes, nagyon jó a színpad leképezése (elég széles), meg alapból elég nagy részletességű és pontosságú, leszámítva a mélyet. Az kurvára fel van tekerve, én soha nem eq-zom semmit, de ezt tényleg muszáj volt. Lehet, hogy középben tényleg jobb mint a TD100 II, de szerintem mélyben az lesz a nyerő (azok alapján, amiket olvastam róla). Ha kellően mélyen van az EQ legalsó sávja, akkor elég jól meg lehet fogni, telefonon nekem nagyon szépen lehet vágni, pedig ott is csak 5 sávos. Az mp3 lejátszón 400 Hz-nél van a legalsó sáv, az sajnos semmit sem használ, mélyebben van a kiemelése.

szerk: a poén kedvvéért kipróbáltam a mega bass-t a telefonon, nagyon vicces volt :D

[ Szerkesztve ]

(#11292) Bsony


Bsony
tag

Bici -nek nagy plussz, ha gariztatásról van szó akkor is :)

Én csak azt mondom nekem bevált a 3GS lehet ha meghallgatnék valami prémium hifiman lejátszót leesne az állam, de nekem is az a lényeg mint az zacknak, minden legyen egybe.

3gs-el is lehet 1024*700as felbontásban videót felvenni. tény i4 jobb minden tekintetben.

(#11293) zack válasza Shufny (#11289) üzenetére


zack
nagyúr

Én is így tudom, ezért is hiszek neki. ;) Meg aztán ha nem tetszene, ott lesz B tervnek a Sunrise. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11294) mhorvat válasza zack (#11279) üzenetére


mhorvat
senior tag

Jó, megbeszéltük a dolgot, no offense részemről, csak a félreértések végett írtam le mindezt. :R Abban is teljesen igazad van, hogy felesleges iPhone-t MP3 lejátszóhoz hasonlítani, de az iPod-ot azért csak-csak szabad, nem? :)

Jó szerencsét a megfelelő füles vételhez, várjuk a tapasztalatokat, bármelyiket is veszed! :K

[ Szerkesztve ]

(#11295) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok.

Sok éve már hogy megvettem a Sennheiser CX300 / iAudio U3 párost, és azóta nem is foglalkoztam fülhallgatós témával, mert megelégedve használom. Viszont most szeretném meglepni apámat egy jó minőségű fülhallgató / lejátszó párossal, de enyhén fogalmazva sem vagyok tisztában sem a mai márkákkal, sem a minőségükkel. Ár legyen mondjuk 35-40e, ebből a fülesre 10et gondoltam maximum. IEM legyen, normális hangképpel, nagyobb mély kiemelés nélküli, külföldi rendelés nem gond, ha 14. éig megjön. Cél hogy a saját szettem hangjával minimum egy szinten legyen, bár visszaolvasva ez talán nem akadály.

Válaszokat köszönöm.

# ANTAL Tuning #

(#11296) kisorosz


kisorosz
tag

akkor talán valaki erre: egy jó minőségű, max 5k (postával ha külfödlről) clip-on vagy nyakpántos fülest tud ajánlani?film/sorozat nézésre, és valszeg mobilhoz zenehallgatáshoz,mindenféle musichoz.

[ Szerkesztve ]

"Listen, you lot,you're all whizzing about,it's really very distracting. Could you alljust stay still a minute? Because IIIIIIIIII AAAAAAAM TALKIIIIIIIIIING!" (Doctor Who - S05E12 - The Pandorica Opens)

(#11297) zack válasza mhorvat (#11294) üzenetére


zack
nagyúr

Persze. iPod-dal össze lehet hasonlítani, de azt sem én hoztam fel, hogy az milyen jó minőség. :) Megmondom őszintén nem hallgattam még iPod-ot, de az árához mérten, láttatlanban a hallottak alapján inkább a hype a domináns, és inkább dominál státuszszimbólumként, mint high end lejátszóként. Sosem adnék érte ennyi pénzt, csak azért hogy elmondhassam hogy iPod-ot használok.
iPhone sem azért lett hogy villogjak, henem mert nincs jobb okosteló a jelenlegi mezőnyben. ;)

Köszi egyébként, remélem jól fogok dönteni. :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11298) Shufny válasza kisorosz (#11296) üzenetére


Shufny
őstag

Koss KSC75. Külföldön borzasztó olcsón adják, és head-fi -n imádják. Itt van leírás még pár ilyenről. Remélhetőleg találsz olyat, amit idehoznak ennyért, és van olyan jó mint a KSC75. (pl: Aiwa Shellz )

[ Szerkesztve ]

(#11299) dodo76


dodo76
tag

sziasztok!Milyen füllhalagtót ajánlotok a Blade-hoz,amivel elég hangos s jól is szól,5000Ft alatt agydugos érdekelne.várom a véleményeket!Segitséget,infot elöre is köszönöm!Sürgös lenne Ja és B.U.É.K Mindenkinek!!

ZTE Blade Nekem tetszik!De már Skate van s az az új kedvenc!!:)

(#11300) Shufny válasza dodo76 (#11299) üzenetére


Shufny
őstag

Na akkor egy kis reklámot is :D : [link] , [link] . (Xearsekől csak pozitív véleményt hallani, de konkrétan erről a típusról fogalmam sincsen, hogy milyen.)

Hosszú szállítási idővel: [link]

Illetve korábban írtam a témában: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.