Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95074) Ejelhar válasza hpista88 (#95070) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szia,

nekem is pontosan ez volt első nekifutásra a tervem/igényem ami neked.
Aztán aludtam rá egyet és módosítottam. A fő ok:
az optikai kábel kényes a törésre, csak ívben szabad vezetni a sarkokban, kell egy nagyobb kanyarív neki. Mondjuk ha egy viszonylag újabb irodaházban a szinteket optikai gerincen kötik össze az nem gond, mert eleve már ott a széles átmérőjű csövezés közöttük, ami elég játékot hagy neki és a nyomvonala eleve ívesen kanyarodik annak is.

Otthon ez macerás, nem is feltétlenül biztosítható. Nekem mondjuk van optika kábelcsatornában itthon (router és switch között), de szigorúan csak szobán belül. Ugyan nem olyan láthatatlan nyomvonalon mint az UTP kábelek, csak éppen a szekrények eltakarják és nincs arra esély, hogy valami megtöri mozgatás miatt.
De azért a bejárattól kezdve ugyanezzel nem kisérteném a Jó Istent :)

Ezért inkább most ez a pálya:

- bejárat után előszobában végződik a Digi ONT, falra szerelve.
(falra lehet őket akasztani, de fúró sablon egyikhez sem jár, amúgy én egy fára tettem, majd azt ragasztottam falra, mert elenyésző a súlya, a kábelcsatornát -szerintem- szintén praktikus ragasztani, egyik esetben sem kell tartani érdemi súlyt)

- a kábelek (TV, router UTP, nálam telefon is) pedig kábelcsatornában elvezetve az ONT-ig, ezeknek a viszonylag éles kanyarok sem okoznak problémát, illetve kevésbé érzékenyek arra, ha mondjuk rátoljuk a hűtőt kajakra.

Szerintem te is aludj egyet rá.

ps. nálam a TV kábel nem volt elég hosszú az elvágás után, de készséges volt a szerelő, csinált nekem toldót hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.