Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89351) xabolcs válasza realyzee (#89346) üzenetére


xabolcs
őstag

Csak azt tudom javasolni, hogy tarts meg azt a jo szokasodat, hogy folyton bejelented.

"2020 decembere óta több online játék irányába ..." - ezt en is tapasztalom, de a kornyezetembol is hallom, szorul szora ugyanezt.

Valoszinuleg az INVITEL teruletek bekotese es az FTTB -> FTTH atallas van a hatterbe.
A honlapjuk tele van karbantartasi munkalatokkal.

Hogy mikorra normalizalodik a helyzet, az egy jo kerdes! Ha birod cernaval, akkor legy turelemmel, ha nem, akkor probalj ki mas szolgaltatot!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#89352) oszy válasza xabolcs (#89351) üzenetére


oszy
veterán

Most, hogy említetted az Invitelt...
A szomszédomnak Invitel/Digi van. Neki vajon kell lesz bővítés vagy lekapcsolás? Esetleg őket nem érinti ez a dolog?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#89353) Dragon3000 válasza oszy (#89352) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mindenkit érint, ahogy odaérnek, csak az a kérdés, hogy ki egyezik bele és ki nem. Természetesen aki nem, annak nem lesz szolgáltatása, ha az adott részen minden beleegyező át lesz kötve. Nálunk is, ahogy végeztek a lépcsőházban az összes beleegyezővel le is lőtték az fttb-t.

[ Szerkesztve ]

(#89354) adika4444 válasza Dragon3000 (#89353) üzenetére


adika4444
addikt

Az FTTB-s infrastruktúra (kábelek, switch-ek) sorsáról tudsz valamit? Mi történik ezekkel a lelövés után?

üdv, adika4444

(#89355) oszy válasza Dragon3000 (#89353) üzenetére


oszy
veterán

Így gondolom én is! Pl. amíg nálunk szereltek, a szerelő épp invitálta a szomszédot a Digihez, mert olcsóbb. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#89356) Dragon3000 válasza adika4444 (#89354) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem tudok semmit, gondolom raktárba kerül, amíg nem döntik el mi legyen a sorsuk.

(#89357) turulbird válasza xDiESEL92 (#89326) üzenetére


turulbird
tag

Hát nem kevés, a diginél volt/van a gond, napról napra jobb.
Most 721/312, eddig ilyenkor 400-450 körül volt napokig.

[link]

Most jelenleg stabil 6-700 simán megvan, a speedtest egyből kivágja a mutatót a végére, eddig gondolkodott előtte másodpercekig.
DDR2 800 4x2 giga ram, lesz bele majd egy négymagos cpu; esetleg még 8 giga ram és kész.
Ha marad ez a sebesség akkor már nem sírok, de az eddig mért 265 átlag azért egy kicsit húzós volt digi részéről...

Legutolsó landriver, tegnap frissítettem:

[link]

:)

[ Szerkesztve ]

(#89358) turulbird válasza turulbird (#89357) üzenetére


turulbird
tag

A digi.hu is jóval többet mér most már, de csak 100-ig; szorozzam be tízzel?

1000-es netet erőltetik, 100-as sebességteszttel?:

[link]

(#89359) Laccoss válasza turulbird (#89358) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem elrontottál valamit, és 100 Mbit-re állítottad a hálókártyádat, vagy a kábelednél van valami megtörve, esetleg a csatlakozónál. Windowsban mit mutat, milyen linksebességet?

[ Szerkesztve ]

(#89360) cof válasza turulbird (#89358) üzenetére


cof
veterán

Már ne is haragudj de az egyik legfosabb szerver a Znet Telekom Győr.

2. Böngészőben Speedtest.net, vagy annak az API-ját használó oldalakon mint a Digi is, sosem lesz meg azon a gépen a 950 Mb/s lefele, főleg még ha Windows 10-et is használsz mellette (ez eddig nem derült ki).

Nekem a Q9500-al 600-700 a max. és baromi ritkán, inkább 500 körül van, mert úgy izzad mint a fene, és mindez Windows 7 alatt.

Egyedül a szelessav.net-en mérek 950/320-at, de mértem már 950/950-et is jobb napokon.

A letöltés az nagyon megizzasztja a procit, a feltöltés az nem, mert az memóriából megy, a letöltés meg ugye memóriába ahova kell a CPU teljesítmény is.

Ma a speedtest sehol sem szerepel valami fényesen, leterhelt.

[kép]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89361) Dragon3000 válasza cof (#89360) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem egész jó eredményt ért el ezen a szerveren, pedig a torrent is ment a nason. [link]

[ Szerkesztve ]

(#89362) turulbird válasza Laccoss (#89359) üzenetére


turulbird
tag

Természetesen 1 Gigabiten van a kártya (auto).

Tegnap még 30/10-eket mértem.

[ Szerkesztve ]

(#89363) cof válasza Dragon3000 (#89361) üzenetére


cof
veterán

Most kivételesen nálam is jó, de inkább 100 alatt szoktam rajta mérni. Nem is használtam már egy ideje direkt ezért. [link]

Részemről a szelessav.net mér böngészőben a legpontosabban.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89364) turulbird válasza Dragon3000 (#89361) üzenetére


turulbird
tag

Nálam akkor nem tudom, hogy miért a 100-as skála jön be.

Speedtest 656/326 Digi Pest, 674/324 ZNET Győr, 751/321 Datatrans Székesfehérvár

[ Szerkesztve ]

(#89365) cof válasza turulbird (#89364) üzenetére


cof
veterán

Több nem is lesz böngészőben, ne is kínlódj vele tovább.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89366) Dragon3000 válasza turulbird (#89364) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mert lehet, hogy pont le volt terhelve a szerver, nekem is van, hogy 4-5 mérés között van olyan, amikor a mérés a garantált alatt van, viszont torrent, meg minden más esetben folyamat megvan a sebesség, így az ilyen méréseknél a szerver terheltségére tudok csak gondolni.

(#89367) turulbird válasza cof (#89365) üzenetére


turulbird
tag

Nem a böngészőben mértem, ott a szélessáv.net csak 198/233...

[ Szerkesztve ]

(#89368) turulbird válasza Dragon3000 (#89366) üzenetére


turulbird
tag

Ok, köszi, de eddig csak a 100-ast sikerült elővarázsolni, nem csak ma.

Ebben már kiegyezem...

:)

(#89369) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Tatabánya elesett....

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#89370) KisApám


KisApám
addikt

Kis történetem, gondolom NEM egyedi.

(1) 2020.12.30-án rákérdeztem a Digire, hogy a 100/100-as (DIGINet 100 (FTTB)) netem helyett lehetne-e legalább DIGINet 500 (FTTB) netem, árban sacc/kb. szinte ugyan az.
Mondták: lehetne 500-as netem, jobb nem, mert nincs erre Budapest/Kispesten optikai kábel, majd valamikor az ismeretlen jövőben lesz. Szerelők kijönnek, megnézik a lépcsőházban az netes akármilyen elosztót, és ha van rajta szabad 500-as vonal, átrakják és kész. Mondom OK, naná hogy igen, ők meg hogy 15 nap múlva szólunk, mizu, kapok e-mailt.

(2) 20 nap múlva rákérdeztem, hogy mi a helyzet... "természetesen" mivel Kispest a világ végén van Csajágaröcsöge mellett, félnek, hogy leesnek a szakadékba, onnan a világűrbe tűzes fuvallattal kilövi őket valami sárkány, ki sem néztek még ide. DE jönnek, szólnak a fiúknak, legalább a sárkányt addigra zavarjam el, a hozzá való Szent György medált hozzák reggel.

(3) 25 nap múlva rákérdeztem, mizu. A hölgy a telefonban mondta, hogy elutasították vagy mi az igényemet, mert optikai kábelt majd behúznak nemsokára (elvileg). Kérdezem, hogy mikor, mert erre nincs még egy házban sem... nagy csend... akkor mondom, hogy "gondolom, ugye ki sem jöttek megnézni, hogy egyszerűen csak átkapcsolják és kész, mert akkor most legalább 500-as netem lenne már"... persze hogy nem jöttek ki, egyszerűbb volt egy széken a gépbe bepipálni azt a rublikát, hogy "k*pja be, lóf*szt megyünk ki", ki sem dugjuk oda az orrunkat, minek, ez a kiscsávó a sárkányhoz még hozzá sem szagolhatott, vagy inkább már úgy is alulról fogja szagolni az ibolyát addigra...

(4) Mondom a hölgyenk, hogy akkor panasszal élnék (mintha sokat érne). A hölgy mondta, hogy MEGINT 15 nap, és valamikor kijönnek megnézni, mizu. Azért szóltam, neki, hogy írja már be valami megjegyzés rovatba (ami gondolom mindörökké rejtve marad), hogy már előtte 30 napot vártam, hogy jöjjenek, hogy csak nézzenek már rá arra az "elosztóra", dugják át a kábelt az 500-as vonalra.

(5) Valszeg megint az lesz, hogy várjak az optikai kábelre, míg behúzzák valamikor valahova a környéken, és majd este láthatom a szakadt vonal végét, ahogy pislog felém. Kössszzz...

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#89371) mpo válasza KisApám (#89370) üzenetére


mpo
veterán

Elkéstél, nekem korábban lett 500-as (nem Pest).
Ha most a pontos lakcímeden csak FTTH 1000 rendelhető, akkor el kell felejtened az FTTB 500-at és türelemmel (vagy anélkül) várhatsz.
Nekem már csak egy hetet kell várnom, de a mostanival nem volt annyi gondom, mint az új bekötésűeknek itt a topikban.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#89372) MadMancs válasza KisApám (#89370) üzenetére


MadMancs
veterán

Nagyon nem foglalkoznak már FTTB vel. Pedig csak annyi lenne hogy átdugják kanócod nem nálad lévő végét a switch gigabites portjába (ha van szabad). Hibajalentést hiába teszel, max lezárják hogy nincs szabad GE port, Te meg az életben nem fogod megtudni hogy valóban nincs e vagy csak leráztak. Annyit tudsz tenni hogy vársz FTTH ra, vagy szolgáltatót váltasz ha nagyobb sebességet akarsz.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89373) KisApám


KisApám
addikt

#89371mpo
#89372MadMancs

Jaja, ilyesmi van, várjak az optikára. De tényleg csak annyi volna addig is (mert ki tudja mikor lesz optikai erre), hogy 30 perc max. ha a környéken járnak, megnézik, átdugják a kábelt ha van szabad hely és mennek tovább. De egyszerűbb a helyett valamilyüket vakarászgatni.

Más szolgálatót még nem kerestem, de eszembe jutott közben.
Amúgy a net stabil, évente talán max. 3x van minimális kiesés.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#89374) Dragon3000 válasza mpo (#89371) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak sok esetben, akkor is ez a szöveg, ha még az épületben sincs optika, azt meg tudjuk, hogy akár hónapok, míg az épületben elkezdik kiépíteni és utána még hónapok, hogy az emberekhez bekössék..... Rosszabb esetben évek. Ha minden igaz volt így más is, hogy optika lesz, ezért nem kötik be a nagyobb fttb-t, aztán 1 év után is 100-as nete volt. Más úgy oldotta meg, hogy lemondta a szolgáltatást és utána 500-ast rendelt :DD

(#89375) ACE- válasza MadMancs (#89372) üzenetére


ACE-
addikt

Pont ezt akartam mondani, be kell battyogni egy ÜFSZ-ra, ott kitölteni a felmondó papírt, abban van egy olyan rubrika, hogy "Na de miért?", másnapig várnak és hívnak is hogy a héten mennek és átdugnak...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#89376) mpo válasza ACE- (#89375) üzenetére


mpo
veterán

másnapig várnak és hívnak is hogy a héten mennek és átdugnak...
Ha meg nem, akkor úgy járt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#89377) pw12345 válasza TeeJay (#89321) üzenetére


pw12345
aktív tag

Persze, nyilván, mert most sem szolgáltatnak párhuzamosan analógot,
C-t (meg ezek szerint exinvitelen IP-t), B-t, H-t, régi koaxos hálót, csak az utcában legalább négy különböző technológia fut. :U
Túlmisztifikálod az IPTV átállást, főleg H rendszeren. Az "egyedik" eszköz + LAN behúzás, nyilván benne lesz a "valamiért" pár száz Ft-tal emelt (és még mindig olcsóbb, mint a konkurencia) havi díjban, ahogy a sport csatornák anno. A te 2. 3. eszközöd az már a privát szocproblémád: + 2 box havi díj, plusz két LAN behúzási költség, + kiszállás. Túltolod a boxot is, eddig is xarakodtak a C boxokkal: kb. senki nem használja, nekem sincs, tök mindegy, ha IP boxokkal csinálják ugyanezt, ami ráadásul kötelező+havi díjas. Itt a legnagyobb akadály (nekik), hogy ugye analógot garantálnak, amint ez kikerül az ASzF-ből lehet kezdeni az aggódást. :K De nem adnék több tippet. Egyébként logikázhatod a Digi üzletpolitikáját, de szerintem nem érdemes az elmúlt évek fényében, kb. bármi lehet.
Ja olcsóak, majd, ha átállnak beszámolják a boxokat is, szerintem az ONT mellé már TV elé valami kínai koax átalakító vackot (nem kell olyan puccos, mint a Vodáé), gombért megkapnák, ha nem lenne a vírus.
500000 user, mert a H-t is úgy kötik, hogy egy hétvége alatt 500000, ahogy oltunk, ugye... :U
Ettől függetlenül, ha ki is rúgom őket valamiért (mondjuk rapszodikussá válik a net szolgáltatás, kilövik a C-t), akkor is a Diginek szurkolok, mert, ha buknak a T (meg a dísz Voda, ami nem is rendes IPTV-t ad, hanem ilyen koax imitációt) nagyon el fog kanászodni. :K Intel+nVidiásként is az AMD-t támogatom, különben az Intel elpofátlanodik. Bár az utóbbi időben az AMD is kezd. :U
Minden esetre, ha visszavesz a covid (2-3 év(tized) hamar elrepül), én tuti behúzok legalább 2-3 UTP-t, ha másért nem, hogy a routert kábelesen rákössem TV-re... egyszer csak lesz olyan TV-m, ha nem visz el a korona, meg gyártanak még akkoriban alkatrészt. :U

#89322 MadMancs
Igazad lenne, de mikor vette át az Invitelt, legalább két éve? Nem tudom mióta van IPTV a legördülőben, de én tavaly fedeztem fel és tény, hogy az ügyfeles nem cáfolta és szó sem volt Invitel átállásról. :N

(#89378) ACE- válasza mpo (#89376) üzenetére


ACE-
addikt

A felmondási idő alatt előfizet más szolgáltatónál, vagy azt mondja hogy meggondolta magát...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#89379) FNZ


FNZ
őstag

sziasztok!

sajnos engem is utolért az fttb->ftth átállás, nemsokára jönnek átkötni a 100-ast 1000-re.
jelenleg egy tp-link wdr3600-as routerem van és saját 100.x.x.x-es belső címet adtam meg dhcp-vel (nas, pc, tv-k, telefonok, stb).
ha jól pörgettem át a topikot, akkor a tv és a telefon a digi routeréből megy majd és lehet kérni a digit, hogy az új router-üket rakják bridge módba és akkor továbbra is az én routerem csatlakozik és osztja dhcp-n a netet? ilyenkor is a digi router lan portját az én routerem wan portjával kötöm össze?
mennyire konfigolható a digi routere? érdemes használni a digi router wifi-jét vagy a sajátomat használjam?

vagy ehhez hasonlóan kell eljárnom?
Hogyan kössem be a saját routerem a ZTE-vel egy hálózatba?
1. Egy gigabites switch-be dugod a DIGI bejövő UTP-t, a saját routered WAN portját és a ZTE router WAN portját.
A ZTE-n kitörlöd a PPPoE kapcsolatnál a felhasználót, így nem fog felcsatlakozni, de telefon lesz rajta.
A saját routereden pedig beállítod a PPPoE kapcsolatot, így az kezeli majd az internetet továbbra is.
Tehát: bejövő UTP a switchbe és ezen a saját router és a ZTE.

2. Plusz switch nélkül a legegyszerűbb ha a saját routereden kikapcsolod a DHCP-t (vagy switch módba kapcsolod, ha van ilyen opció) és a két eszközt a LAN portból LAN portba kötöd. A bejövő UTP-t pedig a ZTE WAN portjába.

3. Plusz switch nélkül a másik lehetőség, hogy a ZTE egyik LAN portjára kötöd a saját routered WAN portját és dinamikus (vagy statikus, ha érted mit csinálsz) IP-t állítasz be a saját routered WAN csatlakozásának. Ekkor a saját routered nem lehet 192.168.1.1 IP című, ezért állítsd át például 192.168.2.1-re.

[ Szerkesztve ]

(#89380) Intruder2k5 válasza FNZ (#89379) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A WDR3600 már nem mai darab, nem vagyok benne biztos, hogy PPPoE módban képes 1000Mbps sebességre. Ettől eltekintve mindenben jobb a saját router, a DIGI eszközének router funkciói erősen korlátozottak, és csak egy "júzer" hozzáférést kapsz rá, alap dolgok beállítására, és a WiFi része is csak 2.4GHz-es. És igen, úgy kell összekötni.

(#89381) Dragon3000 válasza Intruder2k5 (#89380) üzenetére


Dragon3000
veterán

Volt wdr4300-am 1000-res digin és gond nélkül ment, a torrent szálakat kellett korlátozni 300 körülire és akkor még böngészni is lehetett. Ugyanaz a soc van a kettőben deviwiki.com szerint.

[ Szerkesztve ]

(#89382) TeeJay válasza FNZ (#89379) üzenetére


TeeJay
félisten

Mi ez a "sajnos"?
Sokan ujjonganának örömükben ha végre optikai hálózaton lennének :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#89383) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Nincs valaki aki a fórumon aki megtudná erősíteni, hogy Tarcalon, Edelényben és Emődön látható fejlesztés a DIGI-től vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#89384) bolic válasza Dragon3000 (#89381) üzenetére


bolic
őstag

Ne írj butaságokat, mert nekem is van wdr4300-am, volt 600 globális szál és normálisan működik! Mindkettő számítógépen nem jelentkezik, hogy nem tudnak böngészni!!! Príma volt, inkább 300-ra csökkentettem mert baromira megeszi az egész ramot. :(((

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#89385) Raijin válasza KisApám (#89370) üzenetére


Raijin
tag

Szia,
Egyáltalán nem egyedi a történeted, én is így jártam.
Pedig itt Óbudán is nemrég volt sárkányirtás.
Ha van lehetőséged te is nézz másik szolgáltató után.
De azzal legyél tisztában, hogy a többi se jobb.

Valaki tudja esetleg, hogy elég csak a netet lemondani és 3 hónap múlva újat (nagyobbat) lehet rendelni?

[ Szerkesztve ]

Live long and prosper.

(#89386) Dragon3000 válasza bolic (#89384) üzenetére


Dragon3000
veterán

A lehet normálisan és a nem lehet között sok különbség van, nem tudom mennyire torrentezel, de nálam 300 feletti kapcsolat esetén már belassult a böngészés, észrevehetően, ac65p esetében 600 van engedélyezve és semmit nem lehet belőle észre venni.

(#89387) viktorhu válasza MadMancs (#89372) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha van egyáltalán gigabites portja.

Nálunk csak 100 megabit volt rendelhető fttb-n, viszont a központi ügyfélszolgálat simán felvette az igényt 500 megára (korábban gigabitre) is, hogy majd megvizsgálják, de nem volt mit megvizsgálni.

Nálunk 2007 körül indult a digi fttb, de már akkor is egy kiépített fttb hálózatot vettek meg mástól.

(#89388) lacy86


lacy86
addikt

Nem tudom mennyire segit a megoldasokban
De irtam en is korabban, hogy a halozat fejlesztes nem sikerult egybol :)
Kint volt egy szervizes a Digitol, kb. 1 orat kattingatott a laptopon, majd azt mondta hogy Nalam van a problema.
Nem volt mas otletem, hát csinaltam egy hard resetet a routeren es azota bitang a sebesseg.

Az, hogy most ez segitett vagy az 1 oras kattingatas ...
Nem tudom ... de jo lett :)

(#89389) cof válasza lacy86 (#89388) üzenetére


cof
veterán

csinaltam egy hard resetet a routeren es azota bitang a sebesseg

Hát igen... Írtam már róla, hogy ez kellene legyen az első mozzanat, főleg átállás utániaknak.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89390) MadMancs válasza viktorhu (#89387) üzenetére


MadMancs
veterán

Persze ez is benne van a pakliban.
Felénk 2007 ben építette ki digi FTTB-t, itt úgy volt hogy minden tömbben 2GE, többi FE, anno nekem is várni kellett 1000re míg szomszéd lemondta.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89391) oszy válasza cof (#89389) üzenetére


oszy
veterán

Nekem router csere volt (indítás után egyből fw frissítést kért), de nem segített a magasabb sebesség elérésében. Viszont valamit elállíthattam az elején, mert felfelé nem töltött szinte semmit. Itt jött a hard reset. A 300-400-as sebesség most a gépen 800-900. Nem tudom van-e összefüggés. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#89392) olasz61


olasz61
tag

Biztosan ma vett át az Invitel-től a Digi mert a tv csatorna sorrendem borult vannak olyan csatornák ami eddig nem volt stb .Sebesség mardt az jó.HG8245H régi jelszavam nem jó,user:digi sem,a tököm tele ezzel az átállásal,számlát még nem kaptam remélem rendben lesz.Utolsó számla dec.15-ig az Invitel-től,mellettte egy tájékoztató levél hogy de.16-tól Átvesz a Digi,nem kell tennem semmit.

(#89393) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Kaptam időpontot a bekötésre, mennyire szoktak pontosak lenni? Terveznem kéne a napot, és nem szeretnék egy 1-2 órás késés miatt felborítani mindent.

(#89394) MadMancs válasza lugosi (#89393) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálunk 15:00 volt megbeszélve. 14:40 kor hívott hogy 10percet késik, belefér e. 15:07 kor csengetett. De ez nem biztos hogy mindig így van. Elég ha kifog előtted egy problémásabb lakást.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89395) MLG dog


MLG dog
újonc

Üdv!
A segítségeteket szeretném kérni. DIGI 1000-es csomagom van, de az internet sebesség nem éri el a garantált minimumot kábelen a számítógépemről. Megközelítőleg 90/90-es sebességet mérek a gépemről, míg egy laptoppal szintén kábelről megvan az 500/400. A DIGI által szolgáltatott Huawei modem/routert használom, az 1. portból mérem a sebességet. Próbáltam másik kábellel mérni, vacakolni az eszközkezelőben a hálózati kártya adapter beállításokkal, hálózati kártya adapter drivert frissíteni, de idáig mind hiába. Mi lehet a gond szerintetek? A pontos típusa a hálózati kártyámnak: Realtek RTL8168D/8111D PCI-E Gigabit Ethernet Adapter (PHY: Realtek RTL8211/8212). Előre is köszi a válaszokat és tippeket. :R

(#89396) oszy válasza MLG dog (#89395) üzenetére


oszy
veterán

Indítottad (áramtalanítás) már újra az ONT-t?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#89397) 4Grider válasza MLG dog (#89395) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 90/90 90%-ban azt jelenti, hogy az adott számítógép hálózati kártyája 100-as kapcsolatot egyeztet le a switch-el, routerrel, jellemzően számítógép oldali vagy kábelprobléma miatt.

(#89398) norbi2010 válasza lugosi (#89393) üzenetére


norbi2010
őstag

Nekem 14:00-15:00 közöttre volt megbeszélve, olyan 16:45 körül jöttek meg.

(#89399) MLG dog válasza 4Grider (#89397) üzenetére


MLG dog
újonc

@oszy Újra indítva, resetelve is volt.
@4Grider Mikor először bekötötték a netet, akkor egy 2010-es driver volt felrakva a hálózati kártyának, és akkor 500/2-es volt a sebesség. Mikor már frissítettem a drivert viszont, akkor már megvolt a feltöltés is, 500/400-at mértem. Ez 1 hétig volt jó, és most meg a jelenlegire korlátozódott a sebességem. Valamint szerintem a kábel hibát kizárhatjuk, mert 4 féle kábelt is próbáltam, 3 ami az enyém, és egy amit a DIGI adott az ONT-hez. Lehet Windows frissítés miatt ez a korlát? Milyen megoldás lehet ennek a kiküszöbölésére? Egyébként itt mellékelem a pontos méréseket. Mindkettő kábelről lett mérve.
A számítógépemről mérve: [kép]
A Sony laptopról mérve: [kép]

(#89400) allein


allein
addikt

Sziasztok. Milyen módon derítem, hogy az IP címem publikus vagy natolt cím?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.