Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) Impressa válasza ZeTE (#6299) üzenetére


Impressa
őstag

Eszközkezelőben nézd meg a Wifi-nél, tulajdonságok - > speciális -> channel number mire van állítva. Utána a routerben is nézzétek meg a beállításoknál a csatorna számát.. A kettőnek meg kell egyeznie.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6302) ZeTE válasza Impressa (#6301) üzenetére


ZeTE
tag

Nem találom:

tulajdonságok - > speciális ->

802.11b bevezetés
AdHoc 11n
Átviteli pufferek
Dinamikus MIMO energiatakarékosság
Fogadó Pufferek
Hálózati cím
Keresés érvényes időközbe

Ezek vannak benne semmi más.

Router:

Melyiket nézzem?

[ Szerkesztve ]

"Ha másokat felvidíthatok attól vagyok én is igazán vidám...." ZeTE Krónikája

(#6303) ZeTE


ZeTE
tag

OKé rájöttem, megértettem :D de a notiba nem találom hol tudom átállítani!! Valaki! help! :D utálom a win7-et!! :D :W

"Ha másokat felvidíthatok attól vagyok én is igazán vidám...." ZeTE Krónikája

(#6304) ZeTE válasza ZeTE (#6303) üzenetére


ZeTE
tag

Megoldottam :D Bár nem értem hogy mert csak beléptem az eszközkezelőbe megnyitottam a speciálist. végignéztem mindent... nemtaláltam. aztán a router beállításokat néztem meg átálítottam másra aztán vissza 6 ra a csatornát és jó lett! :R

"Ha másokat felvidíthatok attól vagyok én is igazán vidám...." ZeTE Krónikája

(#6305) Impressa válasza ZeTE (#6304) üzenetére


Impressa
őstag

Szuper, örülök, hogy sikerült. :D

Egyébként vmi ilyesmit kellett volna látnod:

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6306) ZeTE válasza Impressa (#6305) üzenetére


ZeTE
tag

Köszi a segítséget :DDD :R

"Ha másokat felvidíthatok attól vagyok én is igazán vidám...." ZeTE Krónikája

(#6307) 5000watt


5000watt
aktív tag

Üdv!

asus f5v okos haverom vette egy ilyen gépet ilyen hibával...Külső kimenet az jó.. Vga lesz ?
ebbe integrál van vagy káryta van már ?

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#6308) albi31 válasza 5000watt (#6307) üzenetére


albi31
senior tag

az 99.99% hogy VGA hiba,és integrált...olyan hogy "kártya van már",nincsen,hiszen az újakba sincs külön kártya,vagyis nem idő függvénye!

(#6309) Logeeen válasza albi31 (#6308) üzenetére


Logeeen
senior tag

És akkor mi lehet vele? alaplap csere?

#Xiaomi 13T#

(#6310) 5000watt válasza albi31 (#6308) üzenetére


5000watt
aktív tag

Köszönöm a vàlaszod :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#6311) BullZeye válasza 5000watt (#6307) üzenetére


BullZeye
veterán

HÁH ! Dettó ugyanez a hibám van az Asus V6ommal :D

De nekem ez évek óta megvan :) időnként elindul jól (ha a legelején látod az ASUS logót, meg a windowst ahogy töltődik, akkor tökéletesen jó lesz, utána csak sleepbe kell pakolgatni, és nem kikapcsolni, és nem lesz baja neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#6312) 5000watt válasza BullZeye (#6311) üzenetére


5000watt
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R :R Amúgy (#6309) Logeeen-né a gép :) Neki kellene válaszolnia hogy van e esetleg ilyen jó mód :)

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#6313) Logeeen válasza BullZeye (#6311) üzenetére


Logeeen
senior tag

de ezaz hogy sosem indul el jól :(

#Xiaomi 13T#

(#6314) albi31 válasza Logeeen (#6309) üzenetére


albi31
senior tag

nem,egy javítást meg lehetne próbálni.

(#6315) 5000watt válasza albi31 (#6314) üzenetére


5000watt
aktív tag

Forrasztás vagy sütés itt is lehetséges ?
Avass be kicsit :R :R

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#6316) Logeeen válasza albi31 (#6314) üzenetére


Logeeen
senior tag

Mond el légyszíves mi hogy van, ehhez a részhez kuka vagyok. Mennyibe kerülne és mennyire lenne tartós?

[ Szerkesztve ]

#Xiaomi 13T#

(#6317) 5000watt válasza Logeeen (#6316) üzenetére


5000watt
aktív tag

Ha forrasztani kell én úgy tudom hogy 1 év..... ha más a hiba megoldása akkor nem tudom

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#6318) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok! Édesanyám ma sikítva rohant felém hogy a laptopom bemondta az unalmast ._.
amikor bekapcsoltam EZ a kedves kép fogadott.
A test futtatásánál persze 0%-ról nem mozdult a számláló.. KÉP

A kérdésem : Ezt gondolom itthon nem tudom orvosolni. Ha beviszem egy normális szervízbe van esély hogy ők megtudják csinálni, vagy kuka és jöhet az új vinyó?
Előre is köszi :R

(#6319) Dell XPS válasza reflxx (#6318) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Sajnos ezt ki kell cserélned!

Üdv, Dell XPS

(#6320) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

Sziasztok!

Nem is tudom hova tegyem fel a kérdést, de talán ide illik: Szóval van egy LG ips 224v monitorom, amit ha HDMI kábellel kötök a Fujitsu Lifebook A531-es laptopomhoz, akkor kép van, de a hang elmegy a laptopról. Valami ötlet, hogy ez miért van?

Köszi előre is,

Máté

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#6321) mindthecrap


mindthecrap
aktív tag

üdv, szerintetek mitől lehet az alábbi parajelenség: van egy logitech aktív hangfalam, ami folyamatosan búg, akkor is ha le van némítva a laptop (ha ki van húzva a jack akkor nem). eddig semmi különös, de ha bedugom a laptopba a 15 tűs VGA kábelt is akkor a búgás megszűnik. nem közvetlenül egymás mellett vannak, köztük vannak az USB portok is, illetve más nem befolyásolja a búgást (pl pendrive). egy Acer Aspire 5732ZG ha ennek van jelentősége.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#6322) BullZeye válasza mindthecrap (#6321) üzenetére


BullZeye
veterán

Földhurok probléma lehet, nincs rendesen árnyékolva valamelyik kábel. Legalábbis nálam ez volt pár éve, pár 100ftért csináltam egy kis dobozkát, és megoldotta.

(#6323) 5000watt válasza MaddeNNNN (#6320) üzenetére


5000watt
aktív tag

Hdmi egybő képes a hangot is átvinni. Vezérlőpuntba állíd át a hangverlést :R :R :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#6324) csusza` válasza 5000watt (#6307) üzenetére


csusza`
senior tag

Ilyet egy MSI notebooknál láttam, egész mókás... :) Gondolom neked nem annyira... :((

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#6325) RG4L


RG4L
őstag

Intel B960 és B980 procik között mekkora a különbség? Esetleg valaki tudna linkelni egy megbízható táblázatos kimutatást a processzorok teljesítményéről?

War Thunder: Gelesztaa

(#6326) Impressa válasza RG4L (#6325) üzenetére


Impressa
őstag

Intel B960 vs. Intel B980 órajel magasabb 200 MHz-el.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6327) RG4L válasza Impressa (#6326) üzenetére


RG4L
őstag

Köszi!

War Thunder: Gelesztaa

(#6328) szpal17 válasza RG4L (#6325) üzenetére


szpal17
őstag

Nagyon minimális a különbség a két proci között. Ha összehasonlítást szeretnél akkor itt van néhány teszt a két prociról:
B960
B980

Hopsz megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

(#6329) Impressa válasza RG4L (#6327) üzenetére


Impressa
őstag

Szívesen. :) Ilyen processzor valamelyikével szerelt gépet szeretnél venni?

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6330) RG4L válasza Impressa (#6329) üzenetére


RG4L
őstag

Igen, egyelőre úgy tűnik. B980-as gépet néztem ki, de találtam egy picivel jobbat, amiben B960 van, és ezért kérdeztem meg.

War Thunder: Gelesztaa

(#6331) 5000watt válasza csusza` (#6324) üzenetére


5000watt
aktív tag

Hát a hibák annyira nem mókásak kivéve ha nem hardvere,szoftveresek a legjobbak :) azokat imádom mert javíthatók számomra :) jah a laptop nem az enyém Logeeen-né írt is ide.Nekem nem szólt előre hogy szerzett egy ilyen lapost,de hát későn szólt.... :W :W

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#6332) Kbali válasza RG4L (#6330) üzenetére


Kbali
nagyúr

A gép többi része is érdekes, pontos, márka, azon belül típus, garancia stb... SOHA nem elég a nyers technikai paraméterek összehasonlítása.
Itt kérdezz inkább, ha gépet vennél és konkrét tanácsot szeretnél (előtte nézd meg az összefoglalót és aszerint kérdezz). Remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

(#6333) MaddeNNNN válasza 5000watt (#6323) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Nagyon szépen köszönöm, megtaláltam! :R :)

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#6334) 5000watt válasza MaddeNNNN (#6333) üzenetére


5000watt
aktív tag

Igazán nincs mit! Hála az égnek hogy csak ennyi volt a bibid :9 ez egy 0 Forintos hiba volt :R :R :R :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#6335) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Olyan embert keresek, aki vett Fujitsu A532-es laptopot. Kérdeznék valamit ezzel a modellel kapcsolatban. Ha ismertek ilyet, vagy tudjátok merre lehetne még elindulni a kérdéssel pls. help.

(#6336) bence5527


bence5527
csendes tag

Sziasztok!
Egy kicsit fura kérdéssel fordulnék hozzátok, és igazából nem is találtam meg, hogy hol tehetném fel. :D
Szóval, van nekem egy olyan laptopom, ami már valószínüleg akkor is gagyi volt, amikor megkaptam, és ez a 3 év alatt nem változott, mióta megvan: :))
Acer emachines E525 - Intel Celeron 900 processzorral, 2Gb DDR3 rammal, integrált videó kártyával, és alap 250Gb-os HDD-vel.
Szóval szerintetek mit lehetne tenni annak érdekében, hogy valahogy élvezhető legyen a netezés, esetleg egy videó lejátszása, mivel a 720p-vel már komolyabb gondjai vannak a gépnek. Megérné pl. SSD-t venni a gépbe? Vagy annyira öregecske már, hogy ugyanúgy lassú maradna a processzor miatt?
Igazából egy évig kellene még kihúznia, utána valószínüleg veszek egy újat. :D Csak addig akarom turbózni :D
Köszönöm a választ :)

(#6337) 5000watt válasza bence5527 (#6336) üzenetére


5000watt
aktív tag

Üdv!

A renndszer és a programok gyorsaságát tudod kezelni az ssdvel így a netezés élvezhető lenne,de a videó Hd Ready "720" az processor és videokártya függő,de inkábbb vga fontos. :R :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#6338) szpal17 válasza bence5527 (#6336) üzenetére


szpal17
őstag

Szerintem egy T-s kétmagos procival még ki lehetne húzni vele egy ideig. Talán a 720p-t is vinné. Körbe kell nézni megéri-e a csere, ha 1 év múlva úgy is újítasz...

(#6339) hoho34


hoho34
tag

Sziasztok

Lenne egy kis problémám. Van egy Sony Vaio notebook, de nem találok drivert hozzá. Ezek vannak ráírva Model PCG-6X2L ez a fekete matricán van. Egy másik meg VGN-Z590. Egyikhez se találok semmit. Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném. Már a Sony oldalon mindent feltúrtam, de nincs semmi és a Driver Genius se talál semmit. :W

(#6340) szpal17 válasza hoho34 (#6339) üzenetére


szpal17
őstag

Pedig ott van az... [link] Win 7, Vista, Xp-hez is van...

[ Szerkesztve ]

(#6341) hoho34 válasza szpal17 (#6340) üzenetére


hoho34
tag

Hát hatalmas köszönet. :R :R

(#6342) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Annó már írtam ide, de nem sikerült megoldani a problémát azóta sem. :( A fejfájásom oka: [link]

(#6343) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Vettem egy notebook-ot switchable graphics-al. HD4000+7730m. Amikor elindítok egy játékot el kezd irdatlanul vibrálni a kijelző. A váltható rendszerben beállítottam, hogy az adott játéknál a teljesítmény legyen a fő szempont, de ez sem segített.
Nem lehet vhogy manuálisan állítani, hogy mikor melyik GPU-t használja a rendszer. (a régi laptopomnál lehetett azért kérdezem)

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6344) Vasinger! válasza adamssss (#6343) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A vibráló kijelzőt hogy érted? Leesik a képfrissítési frekvencia? Próbáld meg beállítani a játékban, vagy ha ott nem tudod, akkor a Catalyst vezérlőpultjában manuálisan 60 Hz-et.

(#6345) adamssss válasza Vasinger! (#6344) üzenetére


adamssss
veterán

Próbáltam, de semmi. Abban sem vagyok biztos, hogy bekapcsol-e a 7730m...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6346) Vasinger! válasza adamssss (#6345) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt könnyen ellenőrizheted GPU-Z segítségével: [link]

(#6347) adamssss válasza Vasinger! (#6346) üzenetére


adamssss
veterán

Most már tényleg kezd tököm tele lenni ezzel a géppel. Déelőtt felraktam a win8 frissítéseket, most újra felajánlja őket...
Felraktam a GPU-Z az egy negyed óra töltés után elindult majd amikor kiválasztottam a 7730m-et kifagyott. nem tudom mi a tököm de már kezd belőle baromira elegem lenni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6348) Vasinger! válasza adamssss (#6347) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

KATT

Próbálj higgadtan cselekedni, GPU-Z-től nagyon nem kéne kifagynia. Ezért sem erőltettem még a 8-at, van még benne bug rendesen, akárki akármit is mond, nem mintha 7-ben ne lenne, de kevesebb van és ismerem őket.

(#6349) adamssss válasza Vasinger! (#6348) üzenetére


adamssss
veterán

Tuti, h valami az AMD driverben van, mert most hozzáadtam az AoE2 HD-t, és azóta meg sem mukkan. Tegnap még tökéletesen ment. Lehemt megpróbálom reinstalálni a drivert, és egy whql-t felrakni nem peig egy betat.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6350) adamssss


adamssss
veterán

Haladok. Kivettem az AC2-t az amd váltható rendszerből, és rögtön normálisan fut bár valószínűleg az IGP-n mert még a menü is szaggat... :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.