Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) Dell XPS válasza Ronam (#5549) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szét kell "borítani" hozzá a laptopot... Budapesten merre lenne jó Neked, mert több lehetőség is van?

Üdv, Dell XPS

(#5552) rgeorge válasza Poo (#5550) üzenetére


rgeorge
addikt

Ő tököli, nem budapesti...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#5553) Poo válasza rgeorge (#5552) üzenetére


Poo
aktív tag

Napközben Budapesten dolgozik ha jól tudom!

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#5554) N3zykee


N3zykee
csendes tag

Sziasztok.

Adott ez a laptophűtő.
Ebben a ledek alapból kékek. Kitudom őket cserélni pirosra vagy érdemesebb venni bele egy teljesen új ventit?

(#5555) Impressa válasza N3zykee (#5554) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Ha csak venti köré van szerelve, akkor forraszthatóak a ledek. Ha viszont a ventibe vannak építve, akkor az elég macerás lenne szerintem, de látni kellene.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5556) Ronam válasza Dell XPS (#5551) üzenetére


Ronam
addikt

II., III., XII. kerület környéke lenne a legjobb.

(#5557) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok,

Ha nem marad bent a DVD író tálcája akkor kuka? :F

Zoli

(#5558) geckowize válasza Impressa (#5545) üzenetére


geckowize
őstag

12,7 mm-es kell abba is? Mert még nincs meg a G580, csak tervezem a megvételét, a mostani Toshiba A500-amban van.

(#5559) Impressa válasza geckowize (#5558) üzenetére


Impressa
őstag

Igen, 12.7 mm-es.[link]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5560) atek73


atek73
csendes tag

Sziasztok!
Most jött meg a Lenovo g580-am. Az a gondom , hogy nem engedi feltelepíteni a Win 7 64 bites verzióját csa a 32 -est. Tudna valaki segíteni ebben , hogy mostmihez kezdjek?

(#5561) TeeJay


TeeJay
félisten

adott egy Fujitsu Lifebook AH552/SL notebook
zsír új és Win7-et szeretnénk rádobni de csak UEFI-ben hajlandó bootolni a lemezről.
tud valaki megoldást rá hogy lehet elérni hogy lehessen boot menüben választani BIOS módos telepítést UEFI helyett? már mindent próbáltam nem igaz hogy nincs semmi megoldás :O

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5562) Dell XPS válasza atek73 (#5560) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nézd meg egy másikkal is (talán van még egy jó verzió (!), mert lehet, hogy "sérült" a telepítő médiád.

Üdv, Dell XPS

(#5563) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Ma üzemeltem be egy SSD-t a notimban, adatlapomon látható a konfig, viszont nem érzem teljesen okénak a sebességet.

W7 alatt az aero is kicsit fura, néha-néha mintha ez "felbukkanó-elhalványodó" effekt szaggatna, mikor leteszem a tálcára vagy visszahozom a főképernyőre, pedig ennek nem kéne. Elvileg a legújabb driver van fent mindenből.

Én az energiatakarékossági okolnám főként, bár abból is készítettem egy kimaxolt verziót, amiben minden energiatakarékossági cuccot kikapcsoltam, de így se az igazi.

Az SSD se tűnik extra gyorsnak, érezhetően gyorsabb mint a HDD volt, de azért néha ez is el tud gondolkozni, telepítéskor meg semmivel se gyorsabb, persze gyenge írásban, de azért nem ennyire.

5let? :F

(#5564) Kbali válasza Vasinger! (#5563) üzenetére


Kbali
nagyúr

Biztosan nem jó valamilyen SSD beállítás, érdemes lenne átdobnod az SSD-s topikba a kérdést.

CHIPman, ha tudod neki linkelni az említett lépéseket, tedd meg, légy szíves. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5565) CHIPman válasza Vasinger! (#5563) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az enyém brutálisan sokkal gyorsabb lett SSD-vel. Megcsináltad az ajánlott lépéseket?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5566) Kbali válasza TeeJay (#5561) üzenetére


Kbali
nagyúr

BIOS-ban át kell állítani legacy módra, akkor működni fog a dolog, de elvileg valamelyik F billentyűvel nem tudod behozni a bootsorrend menüt?

(#5567) Vasinger! válasza Kbali (#5564) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Elvileg minden oké, jártam már ott korábban.

CHIPman:

Igen, bár nem nagyon tudom mit értesz ajánlott lépések alatt.

(#5568) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#5563) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Élmény imdex lefuttatása meg volt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5569) Vasinger! válasza Sub-ZeRo (#5568) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, elsőre kicsit fura eredményt adott, de akkor még lehet nem volt fent minden driver, erre már nem emlékszem, de akkor az aero-ra valamiért 3.8-at adott, ami megmagyarázhatta volna az Aero szaggatást, de most meg ez a helyzet:

(#5570) kepike1972


kepike1972
csendes tag

Sziasztok!
Hagyományos TV-t aminek csak euroscart kimenete van laptoppal szeretném összekötni a lapim tipusa ASUS k53SD

(#5571) Rivaul válasza kepike1972 (#5570) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha lehet akkor Őt keresd/kérdezd.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5572) Impressa válasza kepike1972 (#5570) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

SCART-VGA csatira lesz szükséged, de nem nagyon szoktak egyezni a bekötések. Ebben a topic-ban joecontra elmondja a lépéseket. Lehet neked is aktív kábelre lesz szükséged.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5573) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! Adott egy FuSi E8110-es gép. Ami azt a hibát produkálja, hogy 7 (több betű, space, lefele nyíl) billentyű nem működik a billentyűzetén. Semmilyen körülmények között, sem windowsban, sem csökkentett módban, sem a biosban. A billentyűzet hibáján kívül van más ami szóba jöhet? (a billt. kiszedtem, alaplap nem ganés, csatlakozó nem volt kicsúszva, oxidos, koszos sem volt...)

[ Szerkesztve ]

(#5574) Rivaul válasza vwpolopg (#5573) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez inkább a bill hibája lesz. Elhalt az alsó sor. Egy része.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5575) vwpolopg válasza Rivaul (#5574) üzenetére


vwpolopg
őstag

A legfelső sor kivételével minden sorban elhalt 1-1 betű... elkezdek nézni bontottakat, bár nem egy tucattípus ahogy látom, na mindegy akinek van ráírtam :) Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#5576) Dell XPS válasza vwpolopg (#5573) üzenetére


Dell XPS
veterán

Lehetne még KBC, de ez nagyon billentyűzet hibának tűnik, ahogy a kolléga is említi. Nézd meg légy szíves külső USB-és billentyűzettel is.

Üdv, Dell XPS

(#5577) vwpolopg válasza Dell XPS (#5576) üzenetére


vwpolopg
őstag

szerettem volna én is, de ami van az meghalt az évek óta történő nemhasználásban másikat meg sajnos nagyon nehezen tudnék összelogisztikázni... megpróbálom hátha. Ha azzal megy rendesen gondolom akkor 100%-ra a gyári bill. a hibás ugye?

(#5578) Dell XPS válasza vwpolopg (#5577) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, ha azzal megy, akkor nincs probléma! (egyszer nagyon megszívtam, megvettem a billentyűzetet feleslegesen, nem néztem rá..)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5579) TeeJay válasza Kbali (#5566) üzenetére


TeeJay
félisten

sajnos úgy tippelem UEFI van ebben a notiban már
és F12 boot menüben nincs választási lehetőség hogy BIOS vagy UEFI mód
így csak utóbbival lehet win7-et rakni rá az meg nekem nem frankó :U
még megpróbáljuk majd a bios frissítést hátha javul valamit
Asus meg Dell notikban legalább van egy opció hogy UEFI disable-enable itt meg semmi
nem vágom miért kavarnak be ennyire a gyártók :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5580) Kbali válasza TeeJay (#5579) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mi az, ami nem jó uefi módban? Ez általában linuxnak nem tetszik csak.

(#5581) TeeJay válasza Kbali (#5580) üzenetére


TeeJay
félisten

l*aderhez MBR kell sajnos
UEFI esetén meg ezt a GPT izét rakja a partícióra :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5582) knapci


knapci
tag

Sziasztok!
FujitsuSiemens L1310G notebook processzor támogatási listát tudna valaki linkelni??Nem találok sehol :((
Vagy ha tudja valaki melyik a legnagyobb proci amit még kezel az is jó lenne!
kösz

Unatkozók kíméljenek!

(#5583) Rivaul válasza knapci (#5582) üzenetére


Rivaul
addikt

Abba a gépbe semmit nem érsz egy nagyobb procival. Még a hűtés se bírná el sztem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5584) knapci válasza Rivaul (#5583) üzenetére


knapci
tag

Kösz az infót,tisztában vagyok vele hogy szemét,de ez a cerka proci egy borzalom benne..

Unatkozók kíméljenek!

(#5585) Rivaul válasza knapci (#5584) üzenetére


Rivaul
addikt

Ne érts félre. Nem arra gondoltam hogy szemét, bár lehet kicsit zordan fogalmaztam. Átlag felhasználásra elég az a gép. Nem lehet mindenkinek alienware laposa... Csak azt akartam mondani hogy nem fog javulni érdemben a teljesítménye és a hűtés se arra lett benne tervezve hogy nagyobb procit fogadjon. Egy kis memória növelés talán javíthat rajta.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5586) knapci válasza Rivaul (#5585) üzenetére


knapci
tag

:)) saját részre a legrosszabb notim egy toshiba C650 i3-as...nem Én használom az isten mentsen ilyen hulladékoktól..viszont ezzel a procival szerintem sosem fogom eladni :) ezért kéne valami combosabb bele..

Unatkozók kíméljenek!

(#5587) Rivaul válasza knapci (#5586) üzenetére


Rivaul
addikt

Ahogy elnéztem 1.8-ast erőltettek bele maximumba. Nem hiszem hogy megérné a szenvedést.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5588) knapci válasza Rivaul (#5587) üzenetére


knapci
tag

Hát az nem egy áttörés..

Unatkozók kíméljenek!

(#5589) fixer92


fixer92
aktív tag

Üdv

Érdeklődnék, hogy szerintetek egy aspire 5310 -et milyen processzorral és memóriával turbózhatnék?
Most egy celeron m 520 van benne, 533mhz fsb, és 1gb ddr2 ram. Chipset: Intel 943GML
Valami 2 magosat szeretnék bele, nem kell a legbikább, sőt inkább lehetőségek érdekelnének.
Valamint, hogy vegyek inkább 1gb ramot még vagy 1db 2gb os modult?
Előre is köszi a segítséget!

"Victory loves preparation!"

(#5590) Dell XPS válasza knapci (#5588) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Pentium M processzor: 750; 780; - megérné?

Üdv, Dell XPS

(#5591) Rivaul válasza Dell XPS (#5590) üzenetére


Rivaul
addikt

A 750-est találtam én is de ahogy olvastam a 780 már nem ment egyik kísérletezőnek sem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5592) Dell XPS válasza Rivaul (#5591) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia

Mit írtak, mi volt a gondjuk vele? A chipset támogatja, BIOS nem korlátozta.. (nagyon drága volt szvsz..)

Üdv, Dell XPS

(#5593) Rivaul válasza Dell XPS (#5592) üzenetére


Rivaul
addikt

Vagy 10 percig keresgéltem s az egyik oldalon láttam. Most hogy megpróbáltam megint megtalálni viszont M 780 @ 2,26 Ghz-el találtam akinek megy így igazad lehet minden bizonnyal. Viszont nem tudom hogy egy olyan lapos amit többnyire 1.5-ös procival dobnak piacra mennyire bírna el hűtésileg ennyivel nagyobb darabot. Sztem nem éri meg belebonyolódni, bár ez csak az én véleményem :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5594) Dell XPS válasza fixer92 (#5589) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

chipset támogatása:

Memória: max. 2GB (2*1GB)
CPU: Socket M 533MHz FSB

Megnézted CPU-Z-vel a chipset-et, mert nem egy gépnél találkoztam 667MHz FSB-és processzorral (T2400; T5500, stb.)? A specifikáció szerint: 943GML

Üdv, Dell XPS

(#5595) fixer92 válasza Dell XPS (#5594) üzenetére


fixer92
aktív tag

hello

533mhz az fsb
Bele lehet tenni mondjuk egy 667mhz fsb -s processzort?
pl: T5500, vagy valami hasonló kaliberű amivel tuti menne? Vagy T5300 mert ennek fsb: 533mhz.
Kérdés, hogy a lap felismerné e...

"Victory loves preparation!"

(#5596) Dell XPS válasza fixer92 (#5595) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, működnie kellene legfeljebb 533MHz-es FSB-én, de szerintem menne az eredetin is. Hűtéssel nem lesz gondod, de nyilván elfogadható módon emelkedni fog, kb. ennyi. Azért kíváncsi lennék a visszajelzésedre, főleg, ha ki tudnál próbálni pl. egy 2GB-os memória modult is.

Ez már nagy lépés, hogy a mai alapigényekkel megbirkózzon a gépezet (flash, stb..).

Üdv, Dell XPS

(#5597) fixer92 válasza Dell XPS (#5596) üzenetére


fixer92
aktív tag

Szia

Köszi a segítséget, valahogy én is így gondoltam, egyenlőre még nem fix a dolog, de ha meglépem, be fogok számolni a változásról! :R

És a memória? Ha egy DDR2 800mhz est belelökök akkor annak is mennie kell csak legfeljebb nem 800 on hanem 533mhz en elviekben...

[ Szerkesztve ]

"Victory loves preparation!"

(#5598) atek73


atek73
csendes tag

Sziasztok. Van egy lenovo g580 laptopom nvidia gt 635m videokártyával és van még benne egy integrált intel hd graphic és azt szeretném kérdezni hogyan kell bekapcsolni a nagyobb videokártyát vagy ha már az integrált nem birja bekapcsol magától?

[ Szerkesztve ]

(#5599) Rivaul válasza atek73 (#5598) üzenetére


Rivaul
addikt

Magától kapcsol.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5600) atek73


atek73
csendes tag

Köszöntem :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.