Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) tevike válasza Dell XPS (#6550) üzenetére


tevike
senior tag

Szia!
Letöltöttem a kolléga által linkelt oldalról egy ~3 mb-s bios file-t, ami egy exe volt, lefuttattam, végig pörgette az installt, a gép újra indult, és most itt vagyok. Ez volt a bios frissítés? Mert akkor sikerült. (?!)

A memóriát megpróbálom majd persze letesztelni másik gépben is, de eddig nekem nem volt olyan laptopom amibe amikor rossz volt a ram, el sem indult. Olyan volt, h 3gb-ból az egyik 1gb-s rossz volt, ezért csak 2 gb-t mutatott a windows, ezért sem értettem.

Minden esetre kilőttünk minden eshetőséget úgy érzem a ram körül :R

Bónusz:

Még annyi érdekességet had tegyek hozzá, hogy ram vásárlás előtt, a jelenlegi működő ramommal is megpróbáltam mind a két slotot a gépbe, nehogy hibás legyen az egyik slot, nos, át tettem a másik slotba a régi ramomat még tegnap, és a gép ugyan ezt csinálta azzal! Nem kapcsolt be, és a caps lock villogott, nem is értettem. A gépet kikapcsoltam, majd újra vissza, megint ez volt, aztán megint ki és vissza, és akkor már jó volt, elindult azzal a slottal is, és azóta is abba van azt hiszem. Meghülyít már ez a Dell :)

[ Szerkesztve ]

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#6552) Ruszki válasza Dell XPS (#6518) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv Dell XPS!

Érdekelne a véleményed erről hátha te találkoztál már ilyennel!
Én vennék hozzá egy másik DC jack csatlakozó kábelt elsőre!

Üdv,Ruszki!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#6553) Dell XPS válasza tevike (#6551) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, Bios frissítést végeztél, vagy inkább reflash-t ami gyakorlatilag ennyi, és érzékelte az akkumulátort szerencsére.

A memória modul sok érdekességet produkálhat, nemrég ugyanezt játszotta el nálam egy modul. Másnap leellenőriztem egy másik gépben (ott működött), majd újra megpróbáltam mégegyszer és elindult természetesen, de nem hagytam benne, mert a bizonytalanságot senki nem szereti.

Elképzelhető ilyen sajnos, ilyenkor néhány ki-be után visszaáll a "rend". :)

Üdv, Dell XPS

(#6554) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.
Egy régi játék a PC-men, már vagy száz különböző gépre, laptopra felraktam már, de ezt nem értem.
Hiába a felbontás stb.. nem akar wide screen-en lenni (és egy másik játék sem, ami szintén tudom, hogy jó), így néz ki, és nem tudok vele mit kezdeni, a .cfg-ben sem tudok átírni semmit, a legfrissebb videódrivert raktam ma fel.
Mi okozhatja ezt a problémát?

(#6555) tevike válasza Dell XPS (#6553) üzenetére


tevike
senior tag

Hát rendben. Köszönöm az eddigi segítségeteket is, a ramot majd letesztelem másik gépbe, aztán maixmum elcserélem egy másik márkára ha működik máshol, de vicces azért :)

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#6556) Dell XPS válasza Ruszki (#6552) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

Ha egyszer már beleolvadt a tápaljzatba, akkor az nem lehet valami egészséges állapotba, de mindenképpen ellenőrizném egy másik adapterrel. Találkoztam már hasonló jelenséggel, általában a tápalzattal volt a probléma - érintkezési hiba okozhat ilyen tüneteket, ezért nehéz lesz elkerülni a megbontást.

Azt még fontosnak találnám, hogy milyen jellegű javítást végeztek az alaplapon és ezt kővetően történt-e a változás.

Üdv, Dell XPS

(#6557) Ruszki válasza Dell XPS (#6556) üzenetére


Ruszki
senior tag

Nekem azt mondta a tulajdonos, hogy 1 évig használta a javítás után gond nélkül.
Azután jött a jelenség.
Hát igen nem a gyári töltő van hozzá hanem egy Fsp 90 w-os univerzális amin lehet a fejeket cserélni.
Lehet hogy azzal lesz a gond?
Majd megpróbálok szerezni egy gyárit.
Amúgy már szetkaptam a lapost, alaplapon semmi szemmel érzékelhető hiba.
A táp csatlakozon a zsugorcso megolvadt egy kicsit.

Üdv, Ruszki!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#6558) Dell XPS válasza Ruszki (#6557) üzenetére


Dell XPS
veterán

Javítás akkor kilőve, viszont a kiegészítésed után jó esélyt látok az univerzális adapter hibájára.

Üdv, Dell XPS

(#6559) dragonfx


dragonfx
veterán

szerintetek laptoprol is müködne az usb boot opcio fel lehetne egy win7et rakni 8gb.os pendrive.rol?
tudom hülye krédés de megkérdezem.
a pendrive filerendszere számit hogy tudnám emgcisnálni ezt pc.n hogy arrolt udjon bootolni mert biosba ott az opcio...
számit hogy usb2 vagy usb3 a pendrive?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6560) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

ASUS x501a típusú laptopba jól látom, hogy csak úgy lehet memóriát bővíteni, ha leszedem az egész hátlapot? :O Se memóriarekesz, se kivehető billentyűzet, és újonnan vásárolt gépről van szó, ha szétszedem ugrik a gari, nem? Egy ismerősömé, múlt héten vásárolta az ország másik felén, elképzelhető, hogy oda kell visszavinnie, ha memóriabővítésre van szükség? Azt mondtam neki, hogy azt elintézem, de nem számítottam ilyen akadályokra.

Wyll: sokat nem tévedtem, nem a hátlapot, hanem a felső részt kell leszedni, majd alkatrészekre bontani a gépet egy memória upgrade miatt, ezt inkább hanyagolom, ne miattam ugorjon a garancia.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6561) Wyll válasza A_ScHuLcZ (#6560) üzenetére


Wyll
őstag

Nem néztem meg, de a név alapján ez hasznos lehet

Szerintem egy memóriabővítés nehogymár garivesztést eredményezzen.
(Pl. Dell-nél ez minden további nélkül megtehető otthon. van olyan is, hogy a gariba küldött cserealkatrészt is te szerelheted be egy szerviz helyett.)
Esetleg hívjátok fel a boltot!

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6562) Monyos válasza dragonfx (#6559) üzenetére


Monyos
aktív tag

Minden további nélkül felmegy pendrive-ról a Win7. Én így csinálom már pár éve amióta van pendriveom. Sokkal gyorsabb, mint a DVD-s megoldás.
Csak a gépnek tudnia kell bootolni USB-ről, de a mai gépek szinte mindegyike tud.

Több program is van bootolható pen létrehozására.
Az egyik legkönnyebb megoldás ez a program: [link] Nálam az 1.2.0 vált be a legjobban.

USB3 bezavarhat a telepítésnél, mert annak külön driver kell, hogy menjen róla, ezért inkább a 2.0-át használd telepítéskor.

[ Szerkesztve ]

(#6563) A_ScHuLcZ válasza Wyll (#6561) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nem a memóriabővítésre gondolok konkrétan, hogy garivesztést okoz, hanem arra, hogy látszódni fog, hogy szét lett szedve a laptop.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6564) Wyll válasza A_ScHuLcZ (#6563) üzenetére


Wyll
őstag

Értelek, de ha nem lehet máshogy memóriát cserélni, sőt kifejezetten ez a módja a memóriacserének, akkor nincs más út. Szerintem az a kérdés, hogy mi erről az asus álláspontja.

Amúgy ha fémcsavarhúzó helyett műanyagpeckeket használsz (pl használt bankkártya, ilyesmi), akkor aligha fog meglátszani a művelet.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6565) dragonfx válasza Monyos (#6562) üzenetére


dragonfx
veterán

tudja usb2 mennyi idő?
nekem dvd.ről se sok idő a winxp.hez képest. :C
de ennél is gyorsabb király lenn. :B
a laptop asszem amugy is csak azt tudja intel 945gme.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6566) Impressa válasza A_ScHuLcZ (#6563) üzenetére


Impressa
őstag

A laptopok belsejében vagy egy matrica, az egyik csavar felett, és az ha megsérül, akkor tudják szétszedted a vasat. Sajnos, ha nincs külön nyílás a gép alján az ugradelni kívánt alkatrészek, akkor azt csak szervizben lehetséges cserélni.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6567) tikshow


tikshow
addikt

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Ismerősömnek van egy Packard Bell TK11BZ laptopja. Ennek a WIFI-jéhez keresnék drivert. A gyártó oldalán található drivererekkel NEM működik. Elvileg egy Atheros modul van benne, szétszedtem, szám alapján ebayen találtam hasonlót Atherosként hírdetve.

Az összes drivert felraktam az oldalról, de valamiért az Atheros driver a telepítés végén azt kéri, hogy válasszam le és tegyem be újra a WIFI-t. Szerintem itt lehet a gond, mit tudnék csinálni vele?

Win7 64bit, ha kiszedem a WIFI modult akkor eszközkezelőben sem látszódik, szóval a modul elvileg jó.

Szerk.: Külső USB WIFI megy rendesen, de ugye ez csak félmegoldás.

(#6568) Monyos válasza dragonfx (#6565) üzenetére


Monyos
aktív tag

Szerintem nem több 10 percnél a fájlok másolása.
Persze egy jobb minőségű pendrive sem árt. :U

[ Szerkesztve ]

(#6569) stracker06 válasza tikshow (#6567) üzenetére


stracker06
aktív tag

Küldtem pü-t.

SFm™

(#6570) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Valaki megtudja mondani miért izgulnak annyira arra, hogy kilehet hajtani a kijelzőt 180fokba?

(#6527) Kbali : ja, a kiállított darabok 90%-a nincs is bekapcsolva, nem is szándékoznak azokat bekapcsolni, a másik meg az, hogy nem szeretik az olyan vevőt, aki érdemben "nézelődik".

(#6571) cattus válasza Ice&Lime (#6570) üzenetére


cattus
őstag

A 180 fokos kihajthatóság azért jó, mert így biztosan lehet kényelmesen akár ölben is használni, nem kell azon izgulni, hogy vajon eléggé hátra lehet-e dönteni. Meg az ilyen zsanérok ált. masszívabbak szoktak lenni (legalábbis annak tűnnek).

Amikor és elmentem Pestre a Laptopszalonban szinte az összes kiállított noti be volt kapcsolva, lehetett őket teljes körűen használni. (de azért Kensington zárral mind oda volt rögzítve sajnos :DDD )

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#6572) dragonfx válasza Monyos (#6568) üzenetére


dragonfx
veterán

transcend jetflash 700at fogok venni ha csak meg nem győz valaki másrol ami jobb.de mivel a pendriveosba nem válaszolnak így marad...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6573) Impressa válasza Ice&Lime (#6570) üzenetére


Impressa
őstag

Én sem igazán értem miért számít ez ennyire, de ennek is meg van a maga előnye ;]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6574) spywear válasza Bosko900114 (#6001) üzenetére


spywear
tag

Nem tudom fel vetődött már gondolom, ez a dolog ,de mivel a kékhalálok egyre gyakrabban jönnek elõ, valamint a kékhalál beálltakor is romlik tovább a helyzet, én elsõ blikkre videó RAM-ot vagy GPU túlmelegedést tippelek. Azért vizsgáld meg valóban az alaplapi RAM-ot és a CPU hõmérsékleteket is. Hosszas kikapcsolva hagyás után javul a helyzet? (Azaz lehûlés után?) remélem,ha még nem próbáltad,ez segíthet lehet nem mondtam nagy okosságot,de a reballing.hu nagyon komoly szervíz mindent megtudnak javítani,ha olyan a probléma és nem drágák viszont jó szakemberek remélem tudtam valamit segíteni!! :Y :Y :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#6575) demars


demars
addikt

Sziasztok.

(ezt a topicot többen olvassák, ezért ide is leírom)

Nagy gondban vagyok!
Kaptam kölcsön (javításra), egy FUSI amilo a1650g notit. Feltettem rá az xp-t a drivereket stb, de nem tudok egyet, ethernet vezérlő... eszközkezelőben sárga. Pedig feltettem a realtekes drivert, van net is, ami a legnagyobb gubanc, h nem megy a wifi. Be tudom kapcsolni, de nem dobja fel a kis PC jelet a jobb alsó sarokba. Nem tudok csatlakozni a hálózatokhoz stb... Milyen driver kell?
Már próbáltam vagy 10 féle drivert, mindegyikkel ez a gond... lehet h megdöglött a wifi adapter a gépben?
SOS kellene segítség!

Köszönöm! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#6576) Ice&Lime válasza cattus (#6571) üzenetére


Ice&Lime
veterán

hát én nem tudom....ölben már használtam laptopot, de nem tartozik a kedvenc szokásaim közé, egyébként még 1x sem hajtottam ki volna teljesen, soha nem volt rá szükségem, sőt eszemben sem volt ilyesmi gondolat.

a laptop boltok többsége elég visszafogott ilyen téren, és igen, talán van 1 max 2 db hely ahol több is be van kapcsolva.

(#6573) Impressa: hát ez a videó...elég morbid volt.

[ Szerkesztve ]

(#6577) spywear válasza demars (#6575) üzenetére


spywear
tag

[esetleg innen,ha a driver nincs vagy nem jó ],de még körbe nézek :K :K :DD :DD

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#6578) spywear válasza demars (#6575) üzenetére


spywear
tag

[esetleg EZ!] :K :K :K

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#6579) demars válasza spywear (#6578) üzenetére


demars
addikt

Nem jött össze... sajnos.
Továbbra sincs vezeték nélküli hálózat ikon...
Nem értem... gyári honlapról leszedett drivereket tettem fel, megy minden, kivéve ezt!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#6580) spywear válasza demars (#6579) üzenetére


spywear
tag

Hát,akkor csak a csere szerinte Hap-on dobj egy hírdetést wifi kártyára szerintem gyorsan találsz vagy megtalálnak téged,nem lehet olyan vészes az ára van egy csomó bontásra ítélt masina,egy próbát megér legfeljebb felszámolod nekik!! :)) :))

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#6581) spywear válasza demars (#6579) üzenetére


spywear
tag

Vagy külső usb wifi rutert használjanak hozzá oszt ennyi elfér ott az!!az se drága abból is annyi van fent HAP-on,mint a szemét!! :Y :Y

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#6582) demars válasza spywear (#6581) üzenetére


demars
addikt

Igen! Köszi!
Csak az zavar, h kb egy hónappal ezelőtt szóltak h nincs wifi... ( akkor kapták a gépet ), feltettem a drivert ( mondtam is h gyerekjáték, :DDD vazz driver nélkül hogy lenne valami... ), most meg a komplett újrahúzás után ez van... :W

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#6583) spywear válasza demars (#6582) üzenetére


spywear
tag

[Nála talán van!]most kérdeztem meg neked,hogy megvan-e még a wifi kari szerintem kb.:1k + posta,ha nem Debrecen közelében laksz. :C

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#6584) func93


func93
senior tag

Üdv!

Érezhető a különbség átlag felhaszn. esetleg kis játék alatt egy B960 vs i3-2310M.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#6585) S-IW válasza func93 (#6584) üzenetére


S-IW
tag

(#6586) Ruszki válasza demars (#6575) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Azért megprobalnam Linux alól hátha!
Ubuntu live cd kipróbálás telepítés nélkül.
Aztán ha ott működik akkor lehet gondolkodni!

Üdv, Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#6587) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Adott egy ilyen német nyelvű noti billentyűzet:

Hogyan fogok tudni É, Ő, Ú és hasonló magyar karaktereket írni windowsban?

billentyűzet

(#6588) Poo válasza SPeti1984 (#6587) üzenetére


Poo
aktív tag

Magyar nyelvre állítod és kész :-D ha nem megy fejből hogy hol vannak a magyar karakterek akkor fel kell matricázni. :)

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#6589) SPeti1984 válasza Poo (#6588) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Ha csak ennyi akkor oké. 99%-ban megy a vakírás. :) Köszönöm a választ.

(#6590) Poo válasza SPeti1984 (#6589) üzenetére


Poo
aktív tag

A német bill megfelel kiosztásban a magyarnak szal ha magyarra állítod akkor minden ott lesz mintha magyar lenne a bill is, bár halkan megjegyzem hogy a Í nem éppen "szabvány" helyen van a space mellett :-D

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#6591) dragonfx válasza S-IW (#6585) üzenetére


dragonfx
veterán

na megnéztem a laptopos t5500 és a g860 között csak nagyátlagban 30% lenne?
az irto kevés nem?? :Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6592) albi31 válasza demars (#6582) üzenetére


albi31
senior tag

és megnézted hogy pontosan milyen wifi van benne?(Everest,Aida)..mert lehet hogy már nem a gyári van!

[ Szerkesztve ]

(#6593) dragonfx válasza dragonfx (#6591) üzenetére


dragonfx
veterán

3.2 az élményindex.
egy 6os élményindexhez milyen laptopkell?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6594) albi31 válasza dragonfx (#6593) üzenetére


albi31
senior tag

brutális! :K

másrészt,ne akarj összehasonlítani egy asztali CPU-t egy notebookéval.

[ Szerkesztve ]

(#6595) spywear


spywear
tag

Mindig tanul valami hasznosat az ember,a fejlődés viszi előrébb a társadalmat!:-)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#6596) kommunism


kommunism
aktív tag

Egy olyan kérdésem lenne hogy: próbálkozom a windows 8-al, eddig tetszik ,de nem tudom használni vele a külső kijelzőmet, konkrétan nem ismeri fel a windows a kijelzőt.(8600 m gt, nvidia honlapjáról a driver, és 1 d-subos 22 colos samsung monitor).

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#6597) Muerte válasza DeathAdder (#6554) üzenetére


Muerte
addikt

(#6598) Kbali válasza Ice&Lime (#6576) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha el sem mész egy helyre sem, akkor biztos nem tudod meg, de utána ne bennünket szidj az esetleg nem megfelelő választásod miatt :-)

(#6599) dragonfx válasza albi31 (#6594) üzenetére


dragonfx
veterán

nekem 5.9 a memoria és a winyo
de érthetetlen egy xaros g860ra hogy ad 6.8at a win.
a t5500 annyival nem gyengébb és annak meg 3.8at csak.....érdekes a 64bites 4.5öt adott. :C
lehet mégiscsak jobb a 64bites win7? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6600) Kbali válasza dragonfx (#6599) üzenetére


Kbali
nagyúr

A win élményindexét teljesen felesleges nézni, a lényeg, hogy az adott gép a gyakorlatban hogyan muzsikál.
Egyébként miről szoktál írogatni? Alig érthető, amit írsz, nincs központozás, alig használsz ékezetet - nem egy élvezet...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.