Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) Dell XPS válasza Khelben (#5096) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Mire gondolsz?

Üdv, Dell XPS

(#5102) NEMO1968 válasza Szakiii (#5100) üzenetére


NEMO1968
őstag

Valahonnan be kell neki töltögetni a pályákat(vagy csak egy részletét).
Mikor odaérsz a játékban,ahol pályát vált,biza belassul.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#5103) MurdR válasza Vasinger! (#5098) üzenetére


MurdR
veterán

Szia. Szedj le egy Aida64-et, és az mindent ki ír, még azt is, ha kondenz csíkos az alsógatyó. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#5104) aleister


aleister
veterán

Igazából nem feltétlenül csak notival lehet ilyen probléma, de mivel egy lapos produkálja, ezért gondolta ide írok.

Adott egy Asus K52-Jr noti, ami furcsa mikrofagyásokat produkál. Teljesen változó időközönként 20-40 másodpercre megáll ilyenkor az élet. A beviteli eszköz, és a különböző processzek működnek, de minden HDD tevékenységet igénylő folyamat megáll. Néha 1-1 kék halállal is megörvendeztet a drága.
Minden létező MS oprendszerrel próbáltam már.
Az elején természetesen jó volt, de egyéb hibával a szervizből visszatérve már ilyen volt sajna.

Szervizben azt mondták, hogy a HDD a hunyó. Nos, nem. Került bele egy SSD, és ugyanezt produkálja.

Szerintetek mi lehet a gond? Alaplapra gyanakszom.

A terhelés monitorokon jól látszik, hogy a cpu magok működnek, de adatátvitel nincs a háttértárolókon. Csak SSD-vel, és USB-re kötött HDD-vel is produkálja.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#5105) Khelben válasza Dell XPS (#5101) üzenetére


Khelben
nagyúr

Arra, hogy a BGA413 Intel socket, tehát csak Intel CPU-k mennek bele, a Lenovo G585-ben meg AMD CPU van. De aztán olvastam, hogy Intel meg AMD cpu-k is vannak ilyen tokozással, ami érdekes, mert ilyet még nem láttam. Ezért kérdezem, hogy ez valami notebookos szabvány lett?

(#5104) aleister: próbáld ki, hogy letiltod a vezetékes hálózati csatolót (már ha wifivel használod), nálam az okozta a mikrofagyásokat.

[ Szerkesztve ]

(#5106) Phvhun


Phvhun
őstag

Üdv néktek,

egy olyan problémám van egy laptoppal, hogy nem indul el.
bevan dugva táppal, akksi nélkül, és bekapcs után két led világit, egyik a bekapcs gomb ledje, a másik a sleep állapot jelző ( ami ugye nem világíthatna, csak ha windowsból sleepelve van ), felpörög vinyó, venti, egér nem kapcsol be, de a teló töltődik usbről. Viszont semmi más nem történik, se bios se csipogás, se semmi.
Rá lett dugva külső moncsi, tuti nem azzal van a gond.
Eddig a táp ki be húzkodása megoldotta a problémát ( ez eddig kétszer fordult elő ), de már erre sem reagál.
Ki lett próbálva több táppal is, és ugyanez a helyzet.

Mi lehet a probléma ?

(#5107) Vasinger! válasza MurdR (#5103) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha kiírná....de nem látom sehol. Hol kéne nelézni?

(#5108) Dell XPS válasza Phvhun (#5106) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Az alaplap!

Üdv, Dell XPS

(#5109) MurdR válasza Phvhun (#5106) üzenetére


MurdR
veterán

Fel se villan a moncsi, csak a LED világít ha jól értelmezem.
Esetleg egy másik RAMmal próbáld ki ha tudod... nagyon sok minden lehet. A keresőben azért nézz rá specifikusan, lehet hogy jellemző a probléma a Te típusodra.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#5110) aleister válasza Khelben (#5105) üzenetére


aleister
veterán

Vegyesen használom, de nagyrészt wifi-vel.
Köszi az ötletet! Kipróbálom! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#5111) unknownerror válasza aleister (#5110) üzenetére


unknownerror
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#5112) aleister válasza Khelben (#5105) üzenetére


aleister
veterán

Sajna nem jött be. :(

Egyéb ötlet?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#5113) Dell XPS válasza Vasinger! (#5107) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Sajnos nem írja ki, nem is emlékszem olyan programra, ami detektálja az interface-ét. (HDD, ODD)

Üdv, Dell XPS

(#5114) Vasinger! válasza Dell XPS (#5113) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És akkor honnan máshonnan lehet ezt megtudni? :F

(#5115) Dell XPS válasza Vasinger! (#5114) üzenetére


Dell XPS
veterán

User manual, specifikáció, de sok esetben pl a chipset "tudja" a periférián az adatátviteli sebességet (2x SATA III 6GB/s), mégis korlátozva van több esetben az ODD. (SATA II).

Üdv, Dell XPS

(#5116) mikike87


mikike87
csendes tag

Sziasztok,

Egy Asus g55 van i5-ös proci win7.

Olyan problémával kapcsolatba kérném a segítségeteket, hogy villám gyorsan betölt a gépem, minden program ami a háttérben fut. Aztán meg akarok valamit nyitni a tálcáról programot pl firefoxot és 10 percig nem csinál semmit a gépem. A proci néha felugrik 5 %-ra de de igazából csak 1-2%-on mozog. Majd 10 perc elteltével betölt a firefox és minden megy rendesen! DE nem csak firefoxal van gond, hanem más programmal is így indítás utáni betöltésnél. Illetve nem mindig csinálja, de mostanában már egyre sűrűbben.

A probléma kb 2 hónapja kezdődőt. De most már elég gyakori és idegesítővé vált. A windows memória tesztet lefuttattam, de nem talált problémát. Vírusirtó se talált hibát vagy vírust (Kaspersky internet security)

Mi lehet a probléma? Hardveres vagy szoftveres?
JA az kihagytam, hogy az eredeti HDD van benne, nem cseréltem ki SSD-re még.

Válaszokat előre köszönöm!

(#5117) Impressa válasza mikike87 (#5116) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Az automatikusan induló programokat, amik nem a rendszerhez tartoznak letiltod, élen a vírusirtóval. Vagy elindítod csökkentett módban, hogy ott tapasztalsz-e ilyet.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5118) Vasinger! válasza Dell XPS (#5115) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

User Manual nem ír erről semmit. Szerintem a chipset biztos tudja, csak kérdés, hogy a 2 SATA helynél ez valóságban hogy működik. Nem lenne mindegy, mert SSD-t raknék be, nem mindegy melyik helyre, mert SATA 2 sebességét jócskán túllépi.

(#5119) MurdR válasza mikike87 (#5116) üzenetére


MurdR
veterán

Nekem ugyan ezt csinalta, az Utorrent miatt. Legalabb is nekem.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#5120) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Megint én vagyok a HP 655-tel... Ma visszakerült a tulajhoz, egy excel-szerkesztés erejéig működött is, de a következő újraindításnál már nem látja a HDD-t. Állítása szerint valami T-homeos internetes CD-t telepített fel. Gőzöm sincs mi ez, de a gép 50km-re van, és a HDD totál megszűnt létezni. Nem kérdeztem, hogy a hangját hallja-e, de a boot menüben nem választható, és kiírja, hogy helyezzen be bootolható eszközt. Laikus, úgyhogy külső bootolható eszközről a HDD ellenőrzés jelen esetben kilőve.
Mi a frász érhette, és ha hozzám kerül ismét a gép, mit próbáljak rajta?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5121) Addeladdel válasza Addeladdel (#5034) üzenetére


Addeladdel
csendes tag

Ma bementem útközben pár szervizbe, és mindenhol mást mondtak a laptopomra (Asus x50RL), hogy szériahibás, és valószínűleg az alaplapi chip ment tönkre, amin a videokártya van. Másik helyen azt mondták, hogy vagy dos vagy videokártya hibás, harmadik helyen pedig azt, hogy azok a hidak váltak le, amik a videokártyát tartották.

Az egyik helyen megcsinálnák 42 ezer forintért a 4,5 éves gépemet, de szerintem ez nem érné meg. Főleg, hogy szét se szerelték, csak ránéztek és mondták, hogy ez tipikus hiba ezeknél a gépeknél. De az egyik helyen azért legalább szétszerelték és úgy mondták, hogy nem javítható,

Szó, mi szó, arra gondoltam, hogy újat veszek, a régiből pedig hasznosítanám a 160 GB-os HDD-t. Az üzletben 6000 forintért adnának külső házat hozzá és ingyenesen beleszerelnék.

Szerintetek megérné? Esetleg még mit tudnék egyszerű felhasználóként belőle használni?

(#5122) MurdR válasza CHIPman (#5120) üzenetére


MurdR
veterán

USB pendrive vagy egy CD, és ubuntu, annak van asszem diagnosztikája.. és nem kell hozzá HDD hogy induljon

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#5123) Ruszki válasza MurdR (#5122) üzenetére


Ruszki
senior tag

MurdR

Az Ubuntunak van olyan a CD boot menüben,hogy lemez ellenőrzés de még a BIOS sem látja a HDD-t!

CHIPman

Ha elhozod ismét szerintem érdemes lenne szétszedni a gépet és esetleg ott kutakodni ill. nem hiszem hogy egy T cucctól nem látná a HDD-t!
Vagy legrosszabb esetben haldoklik a HDD!
Nekem az asztalainál volt ilyen,hogy szinte csak a 3. újraindítás után látta az egyik HDD-t.
Nekem BIOS update oldotta meg a problémát!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#5124) Kbali válasza Addeladdel (#5121) üzenetére


Kbali
nagyúr

Keresd meg KillHates-et innen a fórumból, lehet, hogy olcsóbban javít és nem kell új gépet venned, vagy a megjavított gépet normális áron el tudod adni.

(#5125) Bavid


Bavid
senior tag

Na memtest lefutott (6x...) 0 hibát talált, úgyhogy más lehet a gubanc. Emlékeztetőül a probléma, ötlet?

(#5126) CHIPman válasza Ruszki (#5123) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A poén annyi az egészben, hogy 2 hetes a gép, és összvissz annyit volt bekapcsolva, amíg én feltelepítettem a szükséges dolgokat... Szívem szerint kilőném a HDD haldoklást, de ki tudja...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5127) kjani18 válasza Bavid (#5125) üzenetére


kjani18
őstag

- Túlmelegedés
- Érintkezési hiba a tápnál, vagy az akksinál
- Vírusfertőzés
- Táphiba
- Alaplap hiba

Ezek a leggyakoribbak.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#5128) Kbali válasza CHIPman (#5126) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mindenekelőtt azért azt kellene tesztelni.
Egyébként meg Dr. House-t idézve: minden beteg hazudik, nem tudhatod, hogy a haverod mit csinált valójában a géppel. :N

(#5129) Ruszki válasza CHIPman (#5126) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát akkor én élnék azzal a garanciával!!!! :DD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#5130) gabagor


gabagor
csendes tag

sziasztok,

valaki tudna segíteni abban a kérdésben, hogy hol tudnék német billentyűzetre (magyar kiosztású) matricát vásárolni?

előre is köszönöm!

(#5131) kjani18 válasza gabagor (#5130) üzenetére


kjani18
őstag

Válogass [link]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#5132) Bavid válasza kjani18 (#5127) üzenetére


Bavid
senior tag

Akkor vigyem be szervízbe, nézzék meg? Nme örülök neki, bár garancia még sokáig van, csak nem akartam hogy be kelljen küldeni valahova, és napokig hetekig ne legyen gépem :(

(#5133) eastone1


eastone1
senior tag

sziasztok.
Havernak van egy asus a7t notija es ilyen kepet produkál. a win 7 telepitesekor a telepitő kepernyő is ugyan ezt produkálja. mi lehet a gond? virus, vga?
köszönöm.

(#5134) Dell XPS válasza CHIPman (#5120) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Arra rávehető, hogy ki-be szerelje a merevlemezt?

Üdv, Dell XPS

(#5135) köszörü válasza eastone1 (#5133) üzenetére


köszörü
tag

helló
mi a hiba jelenség ?
a kép szerintem hibátlan

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#5136) eastone1 válasza köszörü (#5135) üzenetére


eastone1
senior tag

akkor monitor hiba lehet, ugyan is képkivágóval szerkesztettem az általam is látott képet és azt töltöttem fel. de akkor úgy látszik a kivágott kép helyes csak a megjelenítővel van a gebasz. a képernyő tele van rózsaszinű, különböző méretű kockákkal.
viszont bios ban jo a kep

[ Szerkesztve ]

(#5137) Dell XPS válasza Addeladdel (#5121) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem voltak szerények az biztos, nagyon sok fórumozónak megoldódott a problémája (amiről beszéltünk), az mérhetetlen túlzás, amiről árajánlatot kaptál (bár volt akinek 90K-ért javítottak volna..) Valóban sok esetben típushiba a gépnél, és az is lehet, hogy nem lehet már javítani (nyák), de ezt korrekt módon látni kell.

A külső ház szintén nem olcsó 6k-ért (ingyen bárki beszerelné ennyiért, 1perc), de ezt Te döntöd el természetesen.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5138) Dell XPS válasza Bavid (#5125) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ha nem idegen Tőled nézd meg Linux-al, ha így is problémás, akkor kár diagnosztizálni tovább, mert bármit találunk, úgyis szerviz lesz belőle.

Üdv, Dell XPS

(#5139) CHIPman válasza Dell XPS (#5134) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem, de valószínűleg holnap elmegyek és megnézem én. Viszont ahogy néztem, nem túl egyszerű hozzáférni, és egy 2 hetes gépnél nem biztos, hogy ez a célravezető megoldás, hogy séztbarmolom az egészet. De lehet hogy ez lesz, elviszem az asus notimat, abban van egy SSD meg egy HDD is, majd cserélgetem.
De ha valaki tud szolgálni egy szétszedési útmutatóval, azt nem venném rossz néven. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5140) Dell XPS válasza CHIPman (#5139) üzenetére


Dell XPS
veterán

Tényleg nem "kettő csavaros" megoldás, lehet hogy egy SM-busz reset segít (ha ez lenne!), majd meglátod..(én sem gondolnám a HDD halált..) Elküldtem mail-en!

Üdv, Dell XPS

(#5141) CHIPman válasza Dell XPS (#5140) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Köszi, majd talán összehozom valahogy. :R A PDF-ben a billentyűzet kiszedése előbb van, mint a HDD ajtó. Ugye nem kell kiszednem a billentyűzetet?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5142) Dell XPS válasza CHIPman (#5141) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem-nem! Kettő lépés csak!

1.)

2.)

Üdv, Dell XPS

(#5143) Szakiii


Szakiii
addikt

Üdv, van egy laptopom gtx 260m+p9700 as procival. Megéri váltani Q9100-ra? Lenne érezhető különbség?

(#5144) matolcsida


matolcsida
csendes tag

Tisztelt fórumozók!

Egyik rokonomnak a laptopjáról lenne szó amire most tettem fel egy új win7 et mindent megcsináltam dirverek fenn vannak és valamiért nem ismeri fel a netkábelt.
Van egy asztali gépem, és azon is ugyen ezt a win7-et használom,de azon minden működik rendesen.
Mi ilyenkor a teendő?
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#5145) Dell XPS válasza matolcsida (#5144) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Távolítsd el az eszközt, majd indítsd újra. - UTP kábel kipróbált másik géppel, ha jól értem?

Üdv, Dell XPS

(#5146) matolcsida válasza Dell XPS (#5145) üzenetére


matolcsida
csendes tag

Igen a kábel megy más gépekkel is azzal incs gond sztem de hiába húzom ki és reset semmi nem is világít amikor bedugom,meg egyszerűen nem lehet rendesen bedugni nincs az a kis kattanó hang ami szokott lenni általában!

(#5147) Dell XPS válasza matolcsida (#5146) üzenetére


Dell XPS
veterán

A "kattanó hang", akkor nincs ha az UTP kábel vége sérült (letörött a lenyomható fül.). Gondolom nálad nincs ezzel baj, inkább az aljzatra célzol (RJ45 ), ezt viszont látni kell. Ha bemegy a kábel az aljzatba, még kézzel tartva is érintkeznie kellene elvileg (ha nem hibás).

Üdv, Dell XPS

(#5148) eastone1 válasza Dell XPS (#5027) üzenetére


eastone1
senior tag

szia.
Megoldódott a probléma. A hálózati kábel földelése volt elszakadva. Forrasztás és szigetelés után tökéletesen működik végre.
Viszont az előzőekben írtam, hogy a haver asus notiján különböző méretű kockákkal van tele a képernyő ilyesmit monitor kalibrálásnál láttam, de itt nem homogén, hanem különböző formákban helyezkedik el. A többi hely tiszta. az az érdekes, hogy ollóztam a látott képet majd feltöltöttem ide, de itt már saját notimmal én sem látok semmilyen hibát. A bios tisztán indul, így monitorral nem lehet gond. win7 telepítőben viszont azonnal jelentkezik, a vinyó teljesen üres,formázva. Win 7 nem ismeri fel telepítéskor geforce 7600 go-t. Az nvidia oldaláról letöltött chipset, illetve vga driver telepítés, majd újraindítást követően, betöltéskor kifagy vagy kékhalállal újraindul. Ha nem telepítem a drivereket, minden alkalmazás video, net, rendesen fut csak tele a képernyő ezekkel az apró kockákkal.
Köszönöm.

(#5149) Impressa válasza Szakiii (#5143) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Intel Core 2 Duo P9700 vs Core 2 Quad Q9100 - CPU-World Érezni fogod a különbséget, csak úgy izza fog a kezed alatt a munka :D A viccet félretéve a CPU hűtőd kevés lesz hozzá.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5150) Szakiii válasza Impressa (#5149) üzenetére


Szakiii
addikt

Elvileg bírnia kellene clevo m570tu laptopról van szó.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.