Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) fekaaaa válasza Kbali (#6946) üzenetére


fekaaaa
csendes tag

nem ez egy Hp Elitebook 8530P :DD

(#6952) Kbali válasza Muerte (#6950) üzenetére


Kbali
nagyúr

Játékra biztos, de még otthoni, mindennapos használatra jó lehet.
Az én játékigényeimet biztosan kielégítené, jobban, mint egy szintén őskövület 6530b (MHD4500-zal), ami az otthonim :)

(#6953) fekaaaa válasza Muerte (#6950) üzenetére


fekaaaa
csendes tag

cod4 full graffon nem menne multiba rajta?:DD

(#6954) Muerte


Muerte
addikt

COD4 multihoz,az a gép enyhén szólva is harmatos...

fekaaaa: Írd meg ebben a topikban mennyi a max.keret és mire kell a gép,majd ott segítenek mit vegyél Milyen notebookot vegyek?

[ Szerkesztve ]

(#6955) fekaaaa válasza Muerte (#6954) üzenetére


fekaaaa
csendes tag

jólvan köszi :)

(#6956) semetka


semetka
őstag

erre valaki?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#6957) tomek017 válasza Muerte (#6942) üzenetére


tomek017
tag

Bekapcsoltam a notit. (Asus F55a sx039h
1-2 percet várni kellett a frissítésre, aztán egyből a Speedfan-t nyitottam meg.
Cpu: 66 fok
Hdd 33 fok

Wattaf? :(

Ui: oldalt fújja kifele a meleg levegőt, viszont a noti sehol még csak langyos sincs.

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#6958) Kbali válasza semetka (#6956) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kifejezetten touchpadhez nem hallottam még ilyen eszközről. Egyébként mire használnád? Rajzolni nem lehet rajta, mert ahhoz szoftver is kellene, erre szolgálnak az ún. digitalizáló táblák.

(#6959) tomek017


tomek017
tag

Fekhívtam az Asus szervízt.
Mondták, hogy Cpu 60 fok körüli értéke normális, emiatt nem kell aggódnom.
Itt a teszt a notiról

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#6960) semetka válasza Kbali (#6958) üzenetére


semetka
őstag

Egyik ismerősöm mozgássérült, ujjal nem nagyon ment a touch, ceruza jó lenne de nem érzékeli a touch. Ezért kéne valami.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#6961) Kbali válasza semetka (#6960) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kipróbálni lehetne (ha tudtok szerezni) a tabletek kapacitív kijelzőihez való tollakat. Múltkor Media Marktban láttam 2e Ft körül ilyet.

(#6962) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

FS Amilo li 1718 mennyire válogatós memória terén? Vennék bele még 1GB ramot, mert 1gb már nem elég semmire sem, legalább 700mb állandóan foglalt.
Képes dual módban használni őket? Tudom nem egy mai darab, de ez van, családtagé.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#6963) semetka válasza Kbali (#6961) üzenetére


semetka
őstag

Megpróbáljuk akkor azt. Hátha működik vele.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#6964) Dell XPS válasza Victoryus (#6962) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Hynix, Kingston, Samsung biztosan megy benne, és ha teljesen megegyezőt (márkára is (!) vásárolsz a benne lévő mellé, akkor működni fog a DS is.

(#6934) anonimus25: Kérdezz itt rá, biztosan segítenek: [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6965) Gheldin


Gheldin
csendes tag

Sziasztok!

Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de: visszaküldeném márkaszervizbe a 3 hónapos laptopom melegedési és jack aljzat érintkezési probléma miatt és próblémát jelent-e az, hogy feltört windows és programok vannak rajta?

(#6966) Muerte válasza Gheldin (#6965) üzenetére


Muerte
addikt

Nem,de egyébként is a vinyót nyugodtan kiveheted vagy jelszavazd le a wint,senkinek semmi köze hozzá hogy te mit és miket használsz.

(#6967) Gheldin válasza Muerte (#6966) üzenetére


Gheldin
csendes tag

Igen? Ha beakarják kapcsolni majd ők tesznek bele vinyót akkor? :D Tényleg kivehetem?

(#6968) Impressa válasza Gheldin (#6967) üzenetére


Impressa
őstag

Milyen márkájú gépről van szó? Egyébként teljesen mindegy mi van a vinyón, az a te dolgod. A jelszavazás jó dolog, de többször kaptunk már úgy vissza gépet, hogy nem kérte a jelszót.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6969) Muerte válasza Gheldin (#6967) üzenetére


Muerte
addikt

Normális szervíznek nem kell a vinyód!,ha meg vakaróznak érte akkor lejelszavazod és majd belépnek vendégfiókkal ha annyira akarnak,de normális esetben erre nincs szükség.

(#6970) Gheldin válasza Impressa (#6968) üzenetére


Gheldin
csendes tag

HP a márka!

(#6971) Impressa válasza Gheldin (#6970) üzenetére


Impressa
őstag

Ott nem fognak foglalkozni vele, ahogy Muerte75 fórumtárs is írta, nyugodtan kiveheted a HDD-t. :) Azt ne mond, hogy g6-os HP-d van.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6972) spywear


spywear
tag

Sziasztok! Egy gyors kérdésem lenne hoztak nekem egy Dell C640-est bios-ig teszeltem,mert winyó hiányában tovább nem tudtam és a képernyőn nem volt kép amikor bekapcsoltam viszont amikor rá tettem egy külső montort akkor már volt kép és igy tudtam tesztelni! akkor elvileg az alaplap múkszik?!vga-is múkszik csak a kijelzőnél van valami bibi vagy vga hibás?!

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#6973) Dell XPS válasza spywear (#6972) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen, jó az alaplap és a cserélhető GPU is! Egy másik 13'-as kijelzővel kellene megnézned a kiváló típust..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6974) Muerte válasza spywear (#6972) üzenetére


Muerte
addikt

Kijelző/inverter/lcd kábel/kontakthiba,ezek lehetnek.

(#6975) Gheldin válasza Impressa (#6971) üzenetére


Gheldin
csendes tag

de, g6-os. Miért? :D

(#6976) browing


browing
csendes tag

heló

A hozzáértők segítségét szeretném kérni mivel nem vagyok biztos a dolgomban.
Amúgy ezt a kérdést feltettem már máshol is de ott még nem érkezett válasz, hátha itt valaki már találkozott a problémával.
Szóval van egy msi gx660-as laptopom amibe ssd-t szeretnék tenni de nem ismeri fel a windows.
A biosban amit lehet ( a szükséges közül amit tudtam) de a s.m.a.r.t-ot nem találtam meg.
A leírások alapján ha az ssd-t nem ismeri fel a windows akkor firmware frissítés szükséges az ssd-én ( amit tudom, hogy kell) vagy bios frissítés szükséges.
Az lenne a kérdésem, hogy a laptopra a bios frissítést, hogy csináljam?
Az is jó ha valaki egy megbízható leírást/oldalt linkel ahol elolvasva megérthetem frissítés folyamatát.

(#6977) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok,nem tudja valaki hogy egy Lenovo ThinkPad Edge E335 milyen ddr3 ram van?Mert venni szeretnék egyet de gyárilag 2gb szerelt és min 4gb kell de nem tudom milyet rendeljek hozzá?vagy hol tudom megnézni?nem szeretnék rosszat venni:)Igazából mégazt se tudom pontosan hogy 1333 vagy 1600mhz kell bele?Köszi.

(#6978) Impressa válasza Gheldin (#6975) üzenetére


Impressa
őstag

Az egy picit melegedősebb géptípus, szóval jót fog neki tenni a pasztázás. Bár még az is lehet nagyobb hűtést is kaphat a vasad, ha nem a legnagyobbal szerelték. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6979) Dell XPS válasza lajosx (#6977) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Memória: 4096 MB, DDR3 SDRAM, 1333 MHz, 2 slot, max. 8GB

Akku kivétele és öt csavar eltávolítása után leveszed az alsó cover-t (középen), alatta megtalálod a memória slot-ot is.

Üdv, Dell XPS

(#6980) Gheldin válasza Impressa (#6978) üzenetére


Gheldin
csendes tag

Hát nem ártana neki :D ez a 95fok-ra melegedés játék közbe kicsit gáz. :)

(#6981) lajosx válasza Dell XPS (#6979) üzenetére


lajosx
őstag

Köszi a választ,de akkor 1600mhz ramot nem kezel? csak 1333 mhz et?Igazából akkor márka az mindegy?

Üdv.Lajos.

(#6982) spywear válasza Dell XPS (#6973) üzenetére


spywear
tag

köszönöm a válaszokat szerintem alkatrész lesz belőle és még egyben is vihető!

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#6983) spywear válasza Muerte (#6974) üzenetére


spywear
tag

Igen én is hasonlóra gondoltam! köszi a gyors reagálást!

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#6984) Dell XPS válasza lajosx (#6981) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igazából jobb egy minőségi darab és kettő egyező, de ha különböző márka esetleg típus lesz benne az sem fog problémát jelenteni - természetesen, ha nincs inkompatibilitás. 4+2 esetében volt már meglepetés a fórumjelzések alapján, így javaslom, hogy próbáld ellenőrizni vásárlás előtt. Nem kezeli 1600MHz-és modult! [link]

Üdv, Dell XPS

(#6985) Dell XPS válasza spywear (#6982) üzenetére


Dell XPS
veterán

Általában az LCD panel hal meg benne, azért írtam egyből, hogy nézz rá egy másikkal (van Nálad bőven). LCD kábel legalább nyolcszor van áttekerve a zsanérnál, de nem gyakori ennek ellenére a szakadása.

Üdv, Dell XPS

(#6986) spywear válasza Dell XPS (#6985) üzenetére


spywear
tag

Az a baj ,hogy csak nagyobb kijelzőim vannak és nem kompatibilisek a csatik nem ugyan ott vannak és nem ugyan olyanok,úgyhogy majd várom a jelentkezőket erre mert már betettem ma hirdetésembe is alkatrésznek és egyben is el tudja valaki vinni a Dell C640-est !

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#6987) lajosx válasza Dell XPS (#6984) üzenetére


lajosx
őstag

Értem köszi a választ,mindenképp egyformát veszek vagy csak 1db 4gb modult.Azért érdekes hogy pl Iponba pont egy 1600mhz 4gb ramot ajánlottak hozzá.
Azt írták még hogy 2 slot van benne így nem kell kivenni a 2gb modult sem hanem maradhat a 6gb,Pedig ez így nekem is furcsa,mert 1db 4gb meg 1db 2gb szerintem nem lesz tökéletes.Ráadásul miért 1600mhz ajánlottak? jah és ajánlottak egy 2gb modult is a meglévő 2gb mellé és az már 1333 mhz volt.nem nagyon értem.

(#6988) embe


embe
nagyúr

Hali!
Adott egy Toshiba lapos. A biosban mivel tudom a rendszer időt beallitani? A + és a - billentyű kellene.
Az usb-s billentyű csatlakozás most nem ér.
Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6989) embe válasza embe (#6988) üzenetére


embe
nagyúr

Maradt a külső billentyűzet. :F

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6990) Kbali válasza lajosx (#6987) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az 1600-is 1333-on fog menni, nem gond.
Jobban jársz egyébként, ha megveszed a gépet, megnézed a benne lévő modul pontos típusát és te veszed meg a bővítést utólag és teszed bele (nem jár garanciavesztéssel és olcsóbban is jössz ki).

(#6991) Kbali válasza embe (#6989) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem a PgUp, PgDn billentyűel tudsz lépegetni?
Vagy egyáltalán nem jó a gép saját billentyűzete?

(#6992) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Egy notit akarnék ellenőriztetni a kaspersky rescue disk-el (a gép nem bootol be sehogy), rányomtam penyóra, bebootol a kapspersky és ezt írja ki:
"Your computer's operating system has been shut down incorrectly. File system is going to be mounted. The procedure may cause damage to it. To avoid file system corruption, you are advised to shut down the operating system correctly before using kaspersky rescue disk.
Do you wish to continue?
continue, exit, restart
"
Na most, ha ezt figyelmen kívül hagyom, nem lesz gond? Vagy felléphet adatvesztés? :F A rendszerpartíció nem érdekel, de az a adatok fontosak (3 fele van osztva, C, D, E). (Első alkalommal próbálom, így nincs vele tapasztalatom még.)

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#6993) embe válasza Kbali (#6991) üzenetére


embe
nagyúr

Lehet lépegetni tudok, csak magát az óra/dátum értékeket nem tudom megváltoztatni. De reggel rátoltunk egy külső billentyűzetet és azzal megoldottam.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6994) lajosx válasza Kbali (#6990) üzenetére


lajosx
őstag

hát pont ez az 2.5k a futár,ezért szeretném egy füst alatt lerendezni, nem akarok 2 x2500ft futárt fizetni:D Köszi a választ.

(#6995) rgeorge válasza s3toraph (#6992) üzenetére


rgeorge
addikt

Milyen oprendszer(ek) van(nak) a notebookon?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#6996) NEMO1968


NEMO1968
őstag

Sziasztok!
Fura hibával találkoztam ma reggel.
Tegnap este még gond nélkül ment a gép.(típusa sztem lényegtelen)
Ma reggel bekapcs,és se kép,se háttérvilágítás. :Y
A WIN elindult,hallottam a hangját.
Pár másodperc csodálkozás után kikapcs,majd újraindít.
Ekkor már van háttérvilágítás,de kép még mindig nincs,a WIN elindult. :U
Még nagyobb álleesés után kikapcs,újraindít.
Láss csodát,van kép,van világítás. ;]
A géphez a bekapcs gombon kívül hozzá sem nyúltam,nem mozgattam,nem kocogtattam.
Na ekkor lett kistányér méretű a szemem.
Mi a fene lehetett ez?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#6997) sanyie70


sanyie70
tag

Sziasztok
Hp compaq nc8430-as laptopomban szeretném cserélni a vinyót (sata 1-es alaplap) Kell valamit csinálni a sata 2-es vinyónak, hogy működjön sata 1-el ? Az új csak 7mm magas, a mostani Seagate 9.5mm. Ez számít valamit ? Mi a véleményetek erről: Hitachi 500GB SATA2 HTS545050A7E380 notebook merevlemez ?
http://www.pcx.hu/termek/hitachi-500gb-sata2-hts545050a7e380-notebook-merevlemez-60732

(#6998) Impressa válasza sanyie70 (#6997) üzenetére


Impressa
őstag

A vinyók visszafelé kompatibilisek, azaz működnek, nem lesz gondod vele. A vastagság nem számít, mivel egy beépítő keretbe fogod rakni, így nem fog mozogni a HDD. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6999) s3toraph válasza rgeorge (#6995) üzenetére


s3toraph
senior tag

Win7 x 64 ultimate hun. Csak ez, a C-n.
Most itt tartok.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#7000) sanyie70 válasza Impressa (#6998) üzenetére


sanyie70
tag

Köszönöm a gyors választ. Esetleg valakinek a vinyóval kapcsolatban van tapasztalata? Néztem wd-ket is hasonló áron, de sok rosszat írnak róla fórumon.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.