Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) #93794560 válasza dugo_ (#33550) üzenetére


#93794560
törölt tag

A probléma nálam kivett akku mellett, töltőtől működtetve is jelentkezett. Az energiagazdálkodásnál beállítottam, hogy a merevlemezt soha ne állítsa le. Nem is állította le, a S.M.A.R.T. mégis tele volt leállításokkal. A HDD hibát kizártam, mert a Win 7-et visszatéve ezek a problémák nem folytatódtak. Csak azt nem tudom, hogy mi köze az op. rendszernek a S.M.A.R.T. adatokhoz, ami elvileg hardveres funkció. Ezért volt nekem is olyan megmagyarázhatatlan dolog ez.

(#33552) embe válasza dugo_ (#33550) üzenetére


embe
nagyúr

Na de pont ezt nem akarom, hogy így oldjam meg, hogy így külső programot kelljen futtatni.
És ugye így még mindig nincs magyarázat arra, hogy ez miért történik.

Ja és egy másik laposon, egy HP-n is jelentkezett ez a jelenség.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#33553) regica válasza Prowler (#33522) üzenetére


regica
csendes újonc

Sajnálom, hogy megint zavarlak, de sajnos ma pár napos problémamentes bekapcsolás után ez fogadott, előzetes (a korábban mellékelt) fekete képernyős szöveg nélkül:[kép]
most így néz ki a BIOSban a BOOT indítási sorrend:
[kép]
Lehet hogy itt: [kép] disabled-re kell mégis állítani a dolgokat?
És vajon miért van az, hogy az első képen látható BOOT menu alatt lévő 4 lehetőségre kattintva sehogy sem történik semmi?

Előre is köszi!!

(#33554) Prowler válasza regica (#33553) üzenetére


Prowler
senior tag

Nem zavarsz, ahogy látom a boot sorrend választó képernyőn van egy opció amivel le tudsz tiltani bizonyos eszközöket he !-re rakod őket. Én letiltanék mindent kivéve a Windows Boot Managert és megnézném, hogy úgy mit csinál.

Veremivadék Undorkutya

(#33555) jmarcell


jmarcell
csendes tag

Sziasztok!
Nem igazán tudtam kategóriát találni a kérdésemre, ezért bízom benne, hogy itt talán tud valaki segíteni benne.
Az a helyzet, hogy van egy Lenovo Ideapad 700-15ISK laptopom és hálózattal kapcsolatos problémákba ütköztem vele. Alapból ha bedugom itthon az Ethernet csatit, akkor nincs semmi probléma van internet, wifire is tudok csatlakozni gond nélkül.
Viszont ha valamilyen más hálózatra szeretnék csatlakozni és ehhez az IPv4-nél beállítok egy fix IP címet és egy alhálózati maszkot, akkor nem tudok kommunikálni semmilyen eszközzel. Pl. egy PLC-t csatlakoztatok Ethernet-en a laptophoz, aminek az IP címe 192.168.0.3, a Subnet Mask pedig 255.255.255.0, a gépet pedig ugyanezen a tartományban 192.168.0.1-re teszem, akkor fogalmuk sincs egymásról. Próbáltam parancssorban megpingelni az eszközt: "Request timed out" a válasz mindig.
Esetleg valaki tudna segíteni, hogy hogyan tudnám megoldani ezt a problémát?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#33556) regica válasza Prowler (#33554) üzenetére


regica
csendes újonc

Köszi. Sajnos nem tudom hogyan érjem el, hogy "!" -el disable-re legyen állítva valami is, mert ha lenyomom a shift+4 gombot, akkor nem történik semmi. Másképp nem tudom melyik lenne a "!" jel...
Mellékelem a billentyűzetkiosztást, hátha az segít. Ezt amúgy már korábban is próbáltam, de nem ment...
[kép]

(#33557) Prowler válasza regica (#33556) üzenetére


Prowler
senior tag

+/- gombbal tudod változtatni az értékeket, vagy Enterrel megnyitni egy almenüt, úgy nézted már?

Veremivadék Undorkutya

(#33558) regica válasza Prowler (#33557) üzenetére


regica
csendes újonc

Tudom hogy nagyon hülye kérdés lesz, de melyik itt a plusz minusz gomb? Miután nincs numerikus rész, nem is nagyon használom ezt a funkciót (semennyire). Amúgy mindent próbáltam, de sehogy sem megy. Azt hogy melyik legyen az első, azt be tudom állítani, tehát a fel-le mozgatás megy, de az hogy kikapcsolni valamelyiket is ("!"-jel), az nem...

(#33559) Prowler válasza regica (#33558) üzenetére


Prowler
senior tag

Shift+3= +
Jobb shift melletti gomb= -

Ha ezek nem mennek akkor a BIOS visszaállította az angol kiosztást, ez esetben Ü és Ó lesz a nyerő.

[ Szerkesztve ]

Veremivadék Undorkutya

(#33560) gabriel26


gabriel26
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kerdesem, hogy hasznal innen barki is Thunderbolt3-as Graphics Amplyfier-t?
Van egy Razer Blade Stealth Laptopom es bar a jatekok amivel jatszom (WOT) elfutnak rajta medium grafikan, de ramjott a penzkolthetnek es gondolkodtam, hogy beruhazom egy szerkezetre.
Az Aorus Gaming Box-al szemezek, mert a Razer Core 600 euro ami mar nevetseges aru, az Aorus viszont ugyanennyiert egy gtx 1070-el is fel van szerelve.
Tisztaban vagyok a teljesitmennyel, es egyeb dolgok, szoval tudom, hogy jobban jarnek egy gamer laptoppal, de annyira imadom ezt, hogy nem akarok mast venni.

[ Szerkesztve ]

(#33561) regica válasza Prowler (#33559) üzenetére


regica
csendes újonc

Igazad lett!! Az angol (vagy dán, mert néha azt használom) bill.kiosztás szerint a "!" jel az 1-esen van, úgyhogy shift+1 - el sikerült kizárni a bott sorrendből mindent, maradt csak a windows boot manager:
[kép]
Na ezek után újabb teszt következik!
Köszönöm még egyszer!!!

(#33562) Prowler válasza regica (#33561) üzenetére


Prowler
senior tag

Hajrá, remélem végre jó lesz :B

Veremivadék Undorkutya

(#33563) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok!
Adott egy hete vásárolt Asus ROG Strix GL553VD-FY009 euronicsben.
91fokos a proci, órajeleket visszaveszi. i7 7700hq gtx 1050 4gb 8gb ram 1tb sshd
Arra gondoltam menteném ami menthető, kellene egy hűtőpad.
Ezt néztem ki:
Trust GXT 278
Szerintetek?
Vagy valami más alternatíva?
Mit nézzek a vásárlásnál?
venti számát, rpm-et, venti nagyságát, vagy a légszállítást?
Én a fentit találtam a legjobbnak.
Ennek a hűtését biztosan állíthatom hogy nem találták el....300ezres laptop ilyen hibával...képernyő sárgásodása fekete képernyőnél mellé......nevetséges....

(#33564) dugo_ válasza Winchester95 (#33563) üzenetére


dugo_
veterán

Ezen nincs mit menteni. Add el valami madárnak, aki szintén nem néz utána a gépnek, vagy ha neten rendelted (bár az euronics alapján kétlem), akkor élj a 14 napos elállással.

A GL széria csak külsőségekben gamer, szétspórolt gagyi belül.

(#33565) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Valószínűleg meghalt a töltő adapterem Toshiba Satellite L305-höz használtam. Vennem kell egy újat, de van 90 és 65 Wattos. Van jelentősége, melyiket veszem? A 19 volt és a kb 4A az stimmel.

előre is köszi a választ!

(#33566) dugo_ válasza ubyegon2 (#33565) üzenetére


dugo_
veterán

Legalább akkorát vegyél, mint a mostani.
Ha kisebb teljesítményű, akkor a, el sem indul; b, nem tölt; c, leszabályozott órajeleken fog működni.

(#33567) ubyegon2 válasza dugo_ (#33566) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, találtam is olcsón utángyártottat. :R
Az eredetinek írt 5x drágább. Amúgy érdekes, hogy a gyári adaptere is 75Wattos, pedig 90W van az adatlapján a Toshibának. Most 90W-s 4,5 A-s, amit veszek hozzá, de nem is bánom, mert már aggasztott, hogy hálózatra dugáskor sistergett egy darabig, most már csak akkor ad le áramot pár mp-ig, ha ütögetem. Azért egész nap nem akarom ütögetni, bár érdekes, hogy ezt át tudja alakítani árammá. :D

(#33568) gabriel26 válasza Winchester95 (#33563) üzenetére


gabriel26
tag

Szerintem is add el, vagy vidd vissza, a GL laptopok a legolcsobbak minosegben amit csak vehetsz. Nezd meg youtube-on ha szetszedik. 2 heatpipe van csak bennuk, egy Alienware vagy MSI-ben meg 5db es meg azok is neha szenvednek a hutessel........

(#33569) Winchester95 válasza gabriel26 (#33568) üzenetére


Winchester95
őstag

De hogyan vigyem vissza?:(
3nap letelt es szenelyesen vasaroltam.
Mondjuk kijelzo beeges van benne...

(#33570) gabriel26 válasza Winchester95 (#33569) üzenetére


gabriel26
tag

Ha online rendelted meg, de szemelyesen vetted at, 14 napod van az elallasra, de nezd at a szamlat es gari levelet amit kaptal hozza.
Ha nem veszik vissza, vagy eladod es buksz rajta, vagy elviszed valahova ahol ujrapasztazzak, amivel nyersz par fokot.
Ha az sem eleg, akkor csomo kulfoldi forumon, koztuk az asus rog forumon is le van irva hogy kell undervolt-olni a cpu-t es gpu-t
Sok szerencset hozza, de legkozelebb nezz alaposan utanna mire adsz ki ennyi lovet :(

[ Szerkesztve ]

(#33571) Winchester95


Winchester95
őstag

Ha ilyen hibával visszaviszem szerintetek cserélik?
ű

Tudnál linket adni (magyar a proci vga alulfeszeléséről?)
Biosban nem tudtam, de nem rossz ötlet már gondoltam rá.
És vennék hozzá egy ilyen hűtőpadot, +maxon járatnám a ventit, így lehet hogy megúsznám az órajel visszaesést.

Olcsón szart eladni egy dolog de 300ezerért egy ilyen baklövést elkövetni...Komolyan nem értem meg hogy gondolták....Szerintem nem tud senki logikus magyarázatot.

Pasztázást nem akarok, mert akkor annyi a garanciának azt hiszem.

(#33572) mt33


mt33
csendes tag

Mitől lehet hogy nem látja az új notebook a boot lehetőségek között az Windows telepítő pendrive-ot?
A Microsoft Windows 10 AIO 64bit
-ből Rufus-szal készítettem egy boot flash driveot (így: https://www.youtube.com/watch?v=kXOfxybOTi8&t=60s ) és az egyik (régi) notebook látja a másik nem. Nem látja az Acer sem a Boot Managerben és úgy se hogy a HDD elé pakolom az USB-HDD -FDD prioritást. Linpus Linux van ezen a most vásárolt Acer (Aspire E5-575G-34PX) notebookon. Mindhárom usb csatlakozón próbáltam. Van ötlet, hogy mi szokott ilyenkor lenni a gond?

[ Szerkesztve ]

(#33573) #93794560 válasza mt33 (#33572) üzenetére


#93794560
törölt tag

UEFI - Legacy probléma szokott előfordulni ilyenkor. Az UEFI telepítő nem bootol be Legacy módban, és ugyanez visszafelé.

(#33574) Winchester95 válasza Winchester95 (#33571) üzenetére


Winchester95
őstag

Megcsináltam ezt a videó alapján mint ha jobb lenne:
[link]

(#33575) mt33 válasza #93794560 (#33573) üzenetére


mt33
csendes tag

Erre is figyeltem.
A Rufusban MBR particióséma BIOS-os vagy UEFI-CSM-s géphez beállítással csináltam. A BIOSban az UEFIn hagytam. De most kipróbáltam Legacyban is és nem látja még mindig.

(#33576) Kbali válasza Winchester95 (#33571) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez nem beégés, hanem backlight bleeding, nem cserealap, ennyire gyenge a kijelző.

(#33577) szeki201118


szeki201118
újonc

Tisztelet Minden szakértőnek!
Van egy HP probook 4310s notebook gépem ami bekapcsolásnál 601-es hibakóddal elem hibát ír.
Az elemet kicseréltem és még mindíg ezt írja bekapcsolásnál. Megpróbáltam usb-n keresztül bootolni win7et, de mikor beállítottam a bootolási sorrendet és elkezdett volna bármit is kiírja hogy hiányzó bootmgr... :O
hogy tegyek rá rendszert? :F hogyan bootoltassam be a pendirevot?
mindenkinek előre is köszönöm a segítséget! :U :R

(#33578) gabriel26 válasza Winchester95 (#33571) üzenetére


gabriel26
tag

Ez miatt sajnos nem, ez az olcso monitoroknal es kijelzoknel mindennapos jelenseg sajnos, bar ennyire durvat meg nem lattam :D

(#33579) Winchester95


Winchester95
őstag

:D Amúgy vicces, hogy 300ezer forintos gépről beszélünk, olcsó gagyi monitoroknál van ilyen, meg a gyenge hűtés a 90-es évekből.:D
Vagy lehet csak én keresek keveset.....:D

(#33580) gabriel26 válasza Winchester95 (#33579) üzenetére


gabriel26
tag

nem, egyszer sajnos en is rafutottam anno meg a G551-el 4720HQ es GTX860, akkor megfogadtam soha tobbet. Amugy ird be youtube-ba a laptopodat es "inside" nezd meg, hogy 2 heatpipe van benne, majd ird be, hogy alienware 15 inside es nezd meg abba mennyi van.
Nekem az Ultrabookomba van 2 heatpipe-os hutes, de nekem csak egy i7 7500u kell hutenie ami 15 watt nalad meg van 100-120W kb. (50w a proci azt tudom, a vga fogalmam sincs mennyi lehet)

[ Szerkesztve ]

(#33581) dugo_ válasza Winchester95 (#33579) üzenetére


dugo_
veterán

Nem bántásból, de te megvettél egy 400-500ezres gépbe való (hűtés, felépítés) hardvert 300-ért, vagyis rárepültél az olcsó szarra, mert csak az adatlapot nézted.

A backlight bleed a vékony és keskeny káva miatt van, nyomorgatja a panelt a szűk hely. Szétszedéssel, a bezel lazábbra vételével lehet csökkenteni.

A glow pedig IPS sajátosság, ezen csak az A-TW szűrő segítene, de az a felvitt réteg önmagában annyiba kerül, mint a teljes noti. Ezzel csak a profi grafikus monitorok rendelkeznek.

(#33582) Winchester95 válasza dugo_ (#33581) üzenetére


Winchester95
őstag

Akkor erre mit mondasz? Ez csak 320ezer és nincs órajelcsökkenés....lehűti a notebookot.
300ezerért valakinek olcsó szar......ahhoz csak gratulálni tudok.

(#33583) dugo_ válasza Winchester95 (#33582) üzenetére


dugo_
veterán

Ugyanaz pepitában, csak még normális garancia se jár hozzá. :D

Dell 7567 minimum.

[ Szerkesztve ]

(#33584) Winchester95 válasza dugo_ (#33583) üzenetére


Winchester95
őstag

Értem, viszont teszteken nem jelentkezett a drop, 2 venti lehűti nincs csökkenés.
Miért szidják, a lenovot a garancia téren? 3év is jár rá pedig.
Köszi a felvilágosítást, még ha utólag is tudom meg. :)

(#33585) dugo_ válasza Winchester95 (#33584) üzenetére


dugo_
veterán

Hiába jár, ha a hazai szerviz - Telemax - nem csinál semmit, csak még jobban elrontja a beküldött gépet.

(#33586) capafog23


capafog23
őstag

Bocs hogy itt is felteszem a kérdésem de másik topicba nem kaptam választ.
Linkelem hogy működjenek a linkek.

Kérdés

(#33587) Pyrandus


Pyrandus
tag

Üdv a topiknak.
Avast Free vírusirtó nagyon lelassította a gépemet. Törölni sem tudom a hagymományos módon. Minden tanácsot megköszönök.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#33588) Pyrandus


Pyrandus
tag

(Win7)

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#33589) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Egy használt laptop vásárlása esetén, ha leszeretném tesztelni a hardvert (procit, ramot, gpu-t, hogy minden rendben van e), akkor elég egy ilyen benchmarkot rá tennem és futtatnom nem?
Ez rendesen leterheli az egész gépet, és ki tud derülni könnyen, hogy minden megfelelően működik e?
Illetve esetleg még egy hd sentinelt lefuttatni, hogy a háttértárak milyen állapotban vannak?
Ezeken kívül tudnátok még valamit javasolni, hogy mire érdemes még oda figyelni?
A válaszokat, segítséget előre is köszi! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#33590) SP4C3 válasza Pöttön (#33589) üzenetére


SP4C3
veterán

HDS mindenképp, benchmark mehet, a háttérben meg egy aida64 figyelhet a throttlingra.
GPU-ra ereszthetsz FurMark-ot, aida64-nek is van stress test-je, gpu-z is jól jöhet.

Ha stresseled egy órát 100%-on járatva a procit és 100%-on járatva a gpu-t, és nem throttlingol (melegszik túl), akkor rendben kellene, hogy legyen. :B

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33591) NEMO1968 válasza Pyrandus (#33587) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Pròbàld meg leszedni csökkentett mòdban.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#33592) Pöttön válasza SP4C3 (#33590) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszi. :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#33593) Papooo válasza Pöttön (#33589) üzenetére


Papooo
senior tag

Ha van benne optikai meghajtó, akkor vigyél magaddal lemezt próbának.
Lépj be próbaképp a biosba, hogy nincs-e jelszóval védve. Ex céges gépnél előfordul, nem sok vizet zavar, de ha valami utángyártott töltős magángép a vétel tárgya, aminek "a korábbi tulaj gyereke véletlenül lejelszavazta a biost", azt jobb messze elkerülni.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#33594) Pyrandus válasza NEMO1968 (#33591) üzenetére


Pyrandus
tag

Köszönöm. Pontosabban tehát: Win indítása csökkentett módban, és úgy leszedni? Vagy félreértettem?

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#33595) béke


béke
aktív tag

Sziasztok kérdésem a következő lenne:
Asszony műkörmözés közben a műköröm ragasztót kinyitva 3-4 db nagyon apró pici pötty rá került a lapim kijelzőjére persze rá is száradt hiszen nem voltam itthon :)
Mivel lehet ezt eltávolítani hogy nem okozzak sérülést rajta, a kijelző fényes üveghatás felületű nem a matt...
Köszi előre is a helpet.

Alá írás :)

(#33596) NEMO1968 válasza Pyrandus (#33594) üzenetére


NEMO1968
őstag

Igen, WIN indìtàs csökkentett mòdban, ès ùgy szeded le.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#33597) dugo_ válasza béke (#33595) üzenetére


dugo_
veterán

Alkohol, sebbenzin vagy plasztik kártyával lespaklizod. Kb ebben a sorrendben. Ha nem jön le, akkor lett egy autentikus kijelződ.

(#33598) EnergyCoke


EnergyCoke
tag

Sziasztok!

Melyik notebook lenne a legjobb választás a felsoroltak közül játékra ?
Barátnőmnek szeretném ilyen sims,life is strange játékokra.

ASUS X751NV-TY009T
HP 250 G5 W4N08EA
Lenovo Ideapad 110-15ISK

Xbox One,Huawei P9 lite 2017

(#33599) dugo_ válasza EnergyCoke (#33598) üzenetére


dugo_
veterán

A HP.

(#33600) sanyie70


sanyie70
tag

Sziasztok van egy Samsung lcd tv-m eddig tökéletesen működött win10-es laptopról és win10-es tabletről is hdmi-n keresztül. Aztán először a tabletet nem érzékelte azt hittem átalakító baja van rendeltem másikat. Nem jó ezzel se egy pillanatra felvillan a kep a tv-n aztán nincs jel tabon meg azt írja nincs második kijelző. Már a laptoppal is ezt csinálja, de ott fel se villan. Set top boxal működik a tv hdmi-n több kábellel próbáltam. Másik laptoppal se működik. Érdekes, hogy barátnőm gépével is ugyanez volt lg okos tv vel. És eddig mind2 en gondnélkül használtuk így a tv-ket. Win 7-tel újra telepítettem a laptopom tegnap este gyári driver és így se jó. A laptop egy hp 6450b.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.