Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) Buszos


Buszos
tag

Szervusztok!

Hozott valaki egy Asus X751MJ notit hozzám, és most fogytak el az ötleteim. Nem működik a touchpad.

1. Tiszta telepítés (windows 10 pro x64, de próbáltam win7 x64-vel is)
2. Net nincs, nem kavarnak be a windows update driverek.
3. Intel chipset driver (minden driver az Asus oldaláról)
4. ATK driver
5. Smart Gesture 4.0.5

Minden driver után engedtem újraindulni, BIOS-ban enabled, de nincs touchpad!

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#32252) Papooo válasza Buszos (#32251) üzenetére


Papooo
senior tag

Próbáld meg egy live linuxal, az az alatt megy, akkor driver, ha ott se akar működni, akkor jó esetben a kábelt kell megigazítani, rosszabbikban az egész meghalt.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#32253) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Adott a cuccaim között olvasható Samsung noti. Az a problémám vele, hogy amióta teljes formázáson és Win 10 Pro telepítésen átesett (előtte Win 8.1 Pro volt rajta), azóta valami tetű lassú lett, pedig alapvetően a hardver nem indokolná úgy gondolom, hiszen nem egy harmatgyenge vas most sem.
Nem igen használom erőforrásigényes dolgokra, évente pár alkalommal régebbi játékok pár órára, netezés, filmnézés, Office.
Nincs teleszórva szeméttel sem. Ez a Win 10 hozadéka lenne, hogy sokszor a használhatatlanságig lassul vagy mi okozhatja?

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#32254) Buszos válasza Papooo (#32252) üzenetére


Buszos
tag

Köszi! Hiren's alatt akartam kipróbálni, de bluescreen boot közben. Letöltök egy linuxot.

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#32255) SZIGMA válasza Buszos (#32251) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

UEFI módban telepítesz?

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#32256) Buszos válasza SZIGMA (#32255) üzenetére


Buszos
tag

Szia!

Igen.

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#32257) Met válasza Papooo (#32249) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, csak mint írtam a gép a város másik végén van, először szoftveresen kellene valamit alakítani (ha lehet) mert azt teamviewerrel meg lehet oldani.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32258) Szaki Bácsi


Szaki Bácsi
tag

Sziasztok! Volna nekem egy Sony Vaio SVE14AA11M típusú laptopom. Ezt szeretném fejleszteni.
Jelenlegi spec.:
i5 2450m
2x4GB 1333mhz 1,35v ddr3

Ezt szeretném fejleszteni 2x8gb 1600-as 1,5v-s ramra, valamint egy i7 3630QM-re.

A chipset az egy Intel HM76.

Annak már utána jártam, hogy a Chipset lekezeli a procit. Viszont! Annyira nem vagyok jártas laptopos körökben. Így a kérdésem a következő lenne:
Ha bele rakom a 3630-at annak mennie kell benne, vagy elképzelhető, hogy a 4/8 magos procit már maga ez a szériás laptop nem eszi meg?

A válaszokat előre is köszönöm. :R

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#32259) mmdms


mmdms
addikt

Sziasztok!

Nemrég érdeklődtem milyen oprendszert ajánlanátok egy toshiba nb100-as netbookhoz. Most az érdekelne, milyen módon tudnám a billentyűzet FN+F8 kombóját kiváltani? Ezen a gépen ez a kombináció visszaveszi a ventilátor fordulatát, illetve ezzel egyidejűleg az órajelet is a felére (800 MHz). Mivel nővérem eláztatta a billentyűzetet az F8 nem működik, és 800 MHz-en maradt a proci. Így abszolút használhatatlan, mit tudok kezdeni ezzel?
Most már ott tartok hogy a vinyót ramot kiszedem, a maradékot eladom alkatrésznek...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#32260) Kbali válasza Szaki Bácsi (#32258) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerelték ezzel a procival a gépet? Ha nem, akkor esélyesebb, hogy nem fog menni, ill. a hűtés kevés lehet hozzá. BIOS szinten is lehet korlátozva a processzor.
Ha a sebesség kevés, akkor lehet, egy SSD-vel jobban járnál.

(#32261) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok lenne egy lenovo Y50-70 gép win 10 64 bit ...ami időnként lefagy és az eseménynapló ezt írja ..

A(z) igfx képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.

Rákerestem googléval és ezt találtam REGEDIT-BEN

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers

Kattintson duplán a TdrDelay elemre, az Érték mezőbe írja be a 8 értéket, majd kattintson az OK gombra.

Na most ezt abbahagyta erre elkezdte ezt csinálni :

az alkalmazás számára nem engedélyezett a grafikus hardver elérése Chore exe....

megint google keresés

SFC /SCANNOW
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Checkhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealt

Erre error 87 -es hibát ír...

C:\Windows\system32> DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealt

Deployment Image Servicing and Management tool
Version: 10.0.15063.0

Image Version: 10.0.15063.0

Error: 87

The restorehealt option is not recognized in this context.
For more information, refer to the help.

The DISM log file can be found at C:\Windows\Logs\DISM\dism.log
PS C:\Windows\system32>

Nvidia 860 M glegujjabb driver az nvidiától

Intel Graphics 4600 driver a lenovó gyártói...

Ti találkoztatok ilyennel? :R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32262) horowitz


horowitz
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi csodát sikerült vásárolnia édesanyámnak: https://edigital.hu/notebook/acer-aspire-es1-132-p2dg-nxgg3eu003-116-notebook-piros-p486051

és abba a problémába ütköztem, hogy USB-ről nem tudom bebootolni a Windows telepítőfájlt, pedig a BIOS-ban beállítottam a boot sorrendet, több pendrive és az összes USB csatlakozó esetében ugyanez a helyzet áll fent.

valakinek valami tipp? :)

(#32263) Angel2014 válasza horowitz (#32262) üzenetére


Angel2014
addikt

Megizzadtam vele én is ...nézd meg a biosban uefi vagy legacyban indul és csinálj kézzel egy telepítő pedrivot így: [link]

De utána készülj fel lehet nem lesz usb csak ha feltetted a drivereket..szóval a telepítő még felment de utána csak dvd ről engedte átmásolni ,hogy kiírtam cd re a drivereket.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32264) Papooo válasza horowitz (#32262) üzenetére


Papooo
senior tag

Más géppel már futottam bele hasonlóba, ott a legújabb nvidia driver feltelepítése okozta a gondot.
Próbálj ki pár régebbi drivert.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#32265) horowitz válasza Angel2014 (#32263) üzenetére


horowitz
csendes tag

sajnos nem találok sem uefi sem legacy módot.
az usb driver hiánya pedig elég nagy baj lenne, lévén nincs optikai meghajtó a gépben

Papooo: driver gond nem lehet szerintem, mivel csak egy előre telepített Linux van a gépen

(#32266) Met válasza Met (#32257) üzenetére


Met
nagyúr

Átfogalmazom, mi van akkor ha megnézem a csatlakozást és jó, rakok fel másik wint és azzal is gyenge a wifi jel.
Akkor mik a lehetőségek?
Gép ugyan az és ugyan ott van, router ugyan az és ugyan ott van és nem húztak fel közben 2 téglafalat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32267) Szaki Bácsi válasza Kbali (#32260) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Őszintén megmondom, nem tudom. 2. és 3. gen i3/i5-el szerelték. Az biztos. i7-es infót nem találtam. A nagy tesót (ugyan ez 17 collban) biztosan szerelték 3632QM-el. Abból volt 3110M-es is. Chipset elvileg ugyan az.

Hát igazából már csak ezen fejlesztések vannak hátra. HDD le lett cserélve SSD-re, ODD le lett cseréve egy Caddyre, hogy azért legyen egy értelmesebb háttértár. Sajnos asztaliról (i5 6600K/16GB/7970) váltottam laposra, így bármit teszek nekem lassú lesz. Ezért szeretném kihozni belőle a teljes maximumot amit csak tud.

Mellékes kérdés. A porcim alap használat mellett 65 fok körül megy. Az normális? Most takarítottam, pasztáztam újra. MTA alatt kb 100%-on küldi a ventit, gondolom mehet vagy 80-90 fokon. Lehet csak túllihegem, asztali alap esetben 24, terhelés alatt 40-45-ön ment vízzel, így nekem most minden fura a laptoppal kapcsolatban. :/

[ Szerkesztve ]

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#32268) Papooo válasza Met (#32266) üzenetére


Papooo
senior tag

Végső esetben wifi kártya csere, ha az apróról szerzed be. akkor kb egy ezres kiadás.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#32269) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!
Egy barátomnak van egy Asus X555L készüléke.
A probléma annyi, hogy egyik napról a másikra nem akar hálózatra kapcsolódni.
Elmondása szerint a gép rákapcsolódik a WiFi-re is, illetve netkábelnél is jelzi, hogy van net, de sem a böngészők, sem egyéb internetre támaszkodó program nem fut (Origin).
Mit kellene vele csinálni, mert én még nem találkoztam ilyennel.
Választ köszönöm előre is! :R

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#32270) Lacielvtárs válasza SkiDev (#32269) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, mikor volt rajta op rendszer újra telepítve?
Ha régen, akkor nekem az az első körben a javaslatom :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#32271) Angel2014 válasza horowitz (#32265) üzenetére


Angel2014
addikt

Kézzel ahogy írtam csinálj egy uefis fat 32 -es pendrivot win 10 64 bittel amit letöltesz hivatalosan a microsoft oldalról...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32272) adika4444 válasza horowitz (#32265) üzenetére


adika4444
addikt

Ha olyan mint az én Acerem, akkor a bios főlapjáról 2--3-at jobbra, ott lesz felül hogy boot mode és az uefi, át kell rakni legacy-ra, vagy uefi-s pendrive-t kell írni... Boot menü-t is érdemes bekapcsolni, aztán bekapcs után f12-t nyomogatni, hogy látja-e a pent mint boot eszköz...

üdv, adika4444

(#32273) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok. Nvidia optimus terén gondjaim vannak. Össze omlott és beszart a driver, azaz valamit kellene kezdenem vele. Mivel a lenovo totál nincs a driverek magaslatán így némi problémám van. Konkrétan a saját laptopjukhoz nincs nvidia driver. :C

Ez az optimus driver valami egyedi, vagy ez is olyan mint a legtöbb nvidia driver, hogy a legtöbb márkához jó? Illetve milyen sorrendben kell telepíteni a drivereket? Intel VGA driver utána Nvidia optimus? Vagy előbb Nvidia videokártya driver?

(#32274) NEMO1968 válasza kmisi99 (#32273) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Eddigi tapasztalataim alapjàn mindegy honnan szerzed be az adott kàrtyàhoz a drivert.
Javasolnàm a teljes grafika ùjratelepìtèsèt.
Elöbb az INTEL,utàna az NVIDIA driverèt.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#32275) kmisi99 válasza NEMO1968 (#32274) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszi, viszont külön az optimus driverre gondoltál? Vagy előbb intel nvidia aztán optimus driver? Már ha van ilyen egyáltalán?

(#32276) NEMO1968 válasza kmisi99 (#32275) üzenetére


NEMO1968
őstag

INTEL VGA driver, utàna az NVIDIA drivere.
Ha ekkor mèg nem ment fel,jöhet az optimus.
Mondjuk lehet hogy nincs is rà szüksèg olyan nagyon.
Volt nekem is LENOVO gèpem,de nem is hallottam ilyenröl.
Kètkàrtyàs gèpeken viszont ez a telepìtès sorrendje.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#32277) Buszos válasza Buszos (#32256) üzenetére


Buszos
tag

A touchpad szalagkábel csatija nem volt lehajtva, nem érintkezett. Reteszeltem, majd smart gesture és működik!

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#32278) kmisi99 válasza NEMO1968 (#32276) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszi. Mindent töröltem majd intel, nvidia. Mindkettőt a gyártó oldaláról legfrissebbet. Na most a lenovonak van valami gané optimus drivere, azt is próbáltam felrakni de nem igazán történt semmi.

De így is működni fog a váltogatás? Most itt az akku időre gondolok. Mert jó most fasza de ha fixen csak az nvidia fog üzemelni az annyira nem ideális.

(#32279) NEMO1968 válasza kmisi99 (#32278) üzenetére


NEMO1968
őstag

Volt ennek a drivernek valami külön parancsikonja, beàllìtàsi lehetösège?
Azt kellene megnèzned, azok most megvannak -e?
Nem kizàrt, hogy magàttòl fel is települt.
Màsik lehetösèg, hogy elindìtasz egy 3DFurmarkot,közben figyeled, melyik kàrtyànak megy fel a höfoka.
Ha nem vàltogat,a proci höfoka fog az egekbe szökni.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#32280) kmisi99 válasza NEMO1968 (#32279) üzenetére


kmisi99
addikt

Igen alapból volt egy nvidia vezérlőpult ahol lehetett beállítgatni, hogy csak integráltat vagy csak dedikáltat vagy optimust használjon. De most ez nincs, csak a geforce experience.

(#32281) NEMO1968 válasza kmisi99 (#32280) üzenetére


NEMO1968
őstag

Azt hiszem, innen megállt a tudományom.
A gúúgli kismillió találatot adott az optimus driverre.
Próbáld meg konkrétan a gépedhez, OP rendszeredhez valót megkeresni.
Szerintem az sem gond, ha nem a LENOVO oldaláról töltöd le.
Amennyiben az aláírásodban szereplő géphez keresel drivert, akkor....

[link]

[link]

Összegezve!!
Annyira jutottunk, hogy az INTEL és az NVIDIA driver hiba nélkül felment, tehát ezek biztos jók.
Próbáld meg a linkelt optimus drivert feltenni.
Ha nem megy, lehet hogy már csak a sorrend nem jó.
Leszeded az NVIDIA driver, felteszed az optimust, utána vissza az NVIDIa-t.
Ha így sem lesz jó, feladom, majd nálam okosabbak tudnak segíteni.
Esetleg itt próbálj meg kérdezősködni.

[link]

Ez a Lenovo ThinkPad-ok topicja.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#32282) Papooo válasza NEMO1968 (#32281) üzenetére


Papooo
senior tag

Anno egy T530-zal szívtam Windows 10 az Optimussal, a végén (f)eladtam a küzdelmet.
Windows 7 alatt prímán ment, de win10 alatt legalább tíz különböző driver próbáltam ki feleslegesen.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#32283) kmisi99 válasza NEMO1968 (#32281) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz, de én is a lenovos kifejezetten a laptophoz valo optimus szart raktam fel és semmi. :D De a gép az megy a játékok mennek, innentől már nem érdekel az se ha 0-24 ben az nvidia megy. A lenovo meg nyaljon sót még a touchpad hez se tudtak új drivert kiadni amivel egy marha nagy hibát lehetne orvosolni.

[ Szerkesztve ]

(#32284) KneppZ


KneppZ
újonc

Sziasztok!Egy kis segítségre lenne szükségem.Nemrég vettem egy ideapad Y700-at, amiben Qualcomm Atheros QCA9377-es wifi adapter van, és az Istennek sem használ 10Mb/s-nél többet ki, de a régebbi Y500-as meg simán felveszi a 40-50-et.Nem router van hanem UPC-s modem és eddig semmi gond nem volt vele.Próbáltam driver frissítést, windows frisstítést,még a gépet is újra raktam (win10 64-bit).Kábelről simán lerágja a 120-at.....Valaki Segítsen mert kivágom az ablakon!!!!Köszönöm előre is :) :(

(#32285) dugo_ válasza KneppZ (#32284) üzenetére


dugo_
veterán

Lehet nincsenek rácsatlakoztatva az antennák. Vagy rossz a driver, amivel próbálod. Keress régebbit, vagy újabbat, ha van. Vagy nézd meg linuxon pendrive alól, hogy ott mit tud, azzal el lehet dönteni, hogy szoftveres vagy hardveres a gond.
Ideapad Y topikban sok az Y700 tulaj, esetleg kérdezz rá ott is.

(#32286) NEMO1968 válasza KneppZ (#32284) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Nyitom az ablakot ;] :D .
Próbálj meg a hardverazonosító alapján drivert keresni hozzá.
Úgy biztosabb, hogy a megfelelőt teszed fel, mintha csak a gép vagy kártyatípushoz keresel.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#32287) NEMO1968 válasza kmisi99 (#32283) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ha így is hiba nélkül megy a gép, akkor jó.
Játék elindul, akkor valószínű hogy mégiscsak váltogat, mert ilyen gépeken alapból az INTEL kártya üzemel.
Az NVIDIA csak komoly terhelésre kapcsol be.
Azért teszteld szerintem egy 3DFurmark-al is.
Ha eszközkezelőben látod az NVIDIA kártyát, és a 3D Furmark is azon indul el, akkor tuti váltogat, és öröm bódottá :)) .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#32288) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo N500-as laptop aminek a kijelzőjén teljesen szürke minden. Az lenne a kérdés, hogyan tudom megállapítani hogy szalagkábel vagy kijelző hiba? VGA-ra rádugtam egy monitort és tökéletes a kép, így a videókártyát kizárnám.

(#32289) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok.
Dell inspiron 3521-es gépen javítva lett a windows 8.1 telepítés, nem tiszta telepítés volt, mert az adatokat még le kell menteni.
Minden driver felment, kivéve a wifi.
Mi lehet az oka?
Köszi!

(#32290) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Van egy lenovo g585 laposom, amivel régebben volt olyan gondom, hogy volt egy ismeretlen eszköz, valami acpi2004 akármi, kiderítettem, hogy energy management cucc. Találtam hozzá drivert, minden oké volt, aztán valamiért beállítottam egy akkukímélő üzemmódot, ami fix 60%on tartja az akksit. Eddig rendben is volt, de aztán közben jött egy ssd, új oprendszer, winek, linuxok egyaránt, viszont az akksi töltés maradt 60%on max! Most visszaraktam a régi hdd-t, arra feltettem a lenovo gyári energy cuccát, és hiába állítom be a max akkutöltést, nem tölti tovább. Mi lehet baj szerintetek? Van egy opció, hogy akkumulátorjelző visszaállítása, ami max feltöltés majd lemerítés, ezt még nem próbáltam. Viszont ez az energy management progi nem az ami régebben volt és nem találom azt.

szerk: az akksi 90%-os állapotban van.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32291) dugo_ válasza Flowtation (#32290) üzenetére


dugo_
veterán

Azért maradt 60%-on, mert beleírta az akku elektronikájába, onnantól pedig OS-től független volt a tető. Ha az újabb verzióval nem tudod kiszedni a limitet, akkor le kéne vadászni azt a régebbi Energy Management verziót, amivel beállítottad anno.

[ Szerkesztve ]

(#32292) Flowtation válasza dugo_ (#32291) üzenetére


Flowtation
őstag

köszönöm a választ, pontosan így történt közben, a 7eshez való verziót raktam fel, újraindítás után már jó lett. :R

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32293) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Sziasztok!

Hol tudnék Budapesten 1-2 napon belül 12.7mm-es IDE to SATA HDD Caddy-t venni értelmes áron?
Aliexpressen találtam $8-ért de az 30 nap is lehet mire ideér nekem meg elég sürgős lenne.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#32294) nahunn válasza tototos (#32288) üzenetére


nahunn
tag

Szia,

ne zárd ki a videochip hibát, mert attól, hogy monitoron jó a kép, még lehet az is.
Bele kell próbálni egy másik kijelzőt 1 lépésnek.

Üdv,
Attila

(#32295) nahunn válasza Lacielvtárs (#32270) üzenetére


nahunn
tag

első körben inkább cmdből egy ipconfig /flushdns

(#32296) Elar


Elar
senior tag

sziasztok
Erre szeretnék kérni tanácsot :)
[link]

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#32297) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!
Van egy ASUS K40IE laptopom (T4400, 4GB DDR3, NV GT310M) kb. 7 éve vettem. Már csak asszony pajtás használja otthon, viszont egyre gyakrabban panaszkodik, hogy lassú. Lenne értelme beledobni egy SSD-t, vagy már nem érdemes foglalkozni vele?

(#32298) tserrof77 válasza Emu (#32297) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nem hülyeség, jót tenne neki. Meg talán egy takarítás/pasztázás se ártana, meg esetleg egy tiszta rendszer (akár a saját hdd-re). Tudok neked ajánlani egy jó szervizest Győrben, aki megcsinálja neked :DD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#32299) Papooo válasza Emu (#32297) üzenetére


Papooo
senior tag

Az ssd biztos segítene, de én már nem költenék rá. 15 környékén szaladgál az ssd ára, de 30 körül már komplett i3, i5 gépeket ki lehet használtan fogni.
Első körben rakd újra a rendszert, lehet hogy az is segítene.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#32300) tserrof77 válasza Elar (#32296) üzenetére


tserrof77
senior tag

Egy ennyi idős gépnél a teljes takarítás jót tud tenni. A röhej, hogy pont most szenvedek egy ugyanilyennel, a 99%-os hdd-jére már nem tudtam rendszert tenni, most kapott új hdd-t, ezzel már nem csinál belassulásokat, ez is most lett kitakarítva :U Most mentem vissza a cuccait, ellenben usb-n a régi hdd-je cefet mód lefogja, pedig "csak" pár gyenge szektort mutat a diag. :F

Egyébként 10-zel elég használhatatlan volt, a klónozott gyári 7-ese túl sok hülyeséget tesz fel, egy "tiszta" 7-essel ellenben korrekt.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.