Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) Slyer


Slyer
senior tag

Hali!

Van egy Asus F5N notim, ami egész jól működött ma, hajnal 3-ig... Kis lassulás volt érezhető, így gondolotam újrarakom a win7-et, majd upgrade win10-re. Egyszer újraraktam, de N verziójú homet telepítettem, nem tudtam beaktiválni a home kulcsommal. Felraktam egy homet, azt beaktiváltam, de nem tudtam upgradelni, mert folyamatosan frissítést keresett a win10 telepítő. Gondoltam jó, nem érdekel, vissza a 7, és boldog leszek. Fel is települt, de amikor újraindult, meg akadt az Asus logónál. Nem hajlandó tovább menni sehogy. Ha be akarok lépni a bios-ba, ott is tölt egy kicsit, majd megfagy.

Már volt akksi ki-be, akksi nélkül hálózatról, hálózat nélkül akksiról, de ugyan az a helyzet...

Nem tudom az számít e, de SSD van a gépben, de eddig hibátlanul ment.

SEGÍTSÉG!

Köszönöm előre is!

(#25202) szno válasza Duree (#25200) üzenetére


szno
újonc

Köszi :(
Bármilyen hdd-t vehetek úgy értem márkára?

(#25203) Dell XPS válasza Joshi (#25196) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

1.) Reset -eld a notit, vagy tedd be újra a meghajtót.

2.) Bios Battery probléma.

Üdv, Dell XPS

(#25204) Dell XPS válasza Slyer (#25201) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nézd meg BIOS alatt SSD nélkül is! :K

Üdv, Dell XPS

(#25205) Joshi válasza Dell XPS (#25203) üzenetére


Joshi
titán

"Reset -eld a notit"
Hogy tudom resetelni?
A meghajtót már nem tudom betenni, mert már az asztali gépemben van és rajta a Win10.

(#25206) Dell XPS válasza Joshi (#25205) üzenetére


Dell XPS
veterán

[link]

Meghajtó nélkül eléred a menüt (reset után !) ?

Üdv, Dell XPS

(#25207) Joshi válasza Dell XPS (#25206) üzenetére


Joshi
titán

Ugyan az, nem változott semmi. Ha megnyomom a Delt akkor egy pillanatra felvillan a hardverlista, milyen proci stb aztán a kurzor villog. Próbáljam meg az elemet kicserélni? Az a baj hogy ahhoz szét kell szedni a gépet, biztos hogy el fogom törni valahol a hátlapot. :(((

(#25208) Dell XPS válasza Joshi (#25207) üzenetére


Dell XPS
veterán

Háát... jó lenne rámérni... (2.8V-3.3V) :K

Nem bonyolult szerintem, biztosan sikerülni fog törés nélkül is. :)

Üdv, Dell XPS

(#25209) Ginkologic válasza amdathlonxp (#25187) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Értem, kösz az infot. Ma este kipróbálom külső monitorral, kiderül azzal is csinálja-e vagy sem. Egyébként megéri javítani? Vagy Ár/érték arányban inkább nem éri meg? Elég régi darab: Acer Travelmate 4000 :DDD

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#25210) Duree válasza szno (#25202) üzenetére


Duree
veterán

Természtesen amelyik szimpatikus.Nálam most a Toshiba a nyerő.

duree54

(#25211) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

ezzel tudok valamit kezdeni? csak valami szar beállítás lehet, vagy meghalt a cucc?

noti HP6930p, ma vettem észre amikor bedugtam a lant hogy a ledek nem világítanak és az eszközkezelőben felkiátlójel van mellette :F

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#25212) Tim82 válasza FireKeeper (#25211) üzenetére


Tim82
nagyúr

MS szócikk szerint első körben drivert lenne érdemes újratelepíteni vagy frissíteni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25213) Ulius80


Ulius80
tag

Sziasztok!
Biosban hol tudom beállítani hogy a cpu a gép üresjáratakor levegye a GHz-et?
Most is maxon van,padig csak netezek.
Előre is köszönöm! :R

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#25214) Tim82 válasza Ulius80 (#25213) üzenetére


Tim82
nagyúr

Milyen noti?

Ha az AMD-s Packard Bell, amiről a legutóbbi hozzászólásaidban írtál, akkor nincs a BIOS-ban valamilyen, Cool'n'Quiet-tel kapcsolatos opció?

Esetleg Windows-ban az Energiagazdálkodási lehetőségek menün belül Kiegyensúlyozott sémát ("Power Source Optimized") is beállíthatsz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25215) FireKeeper válasza Tim82 (#25212) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha ilyen egyszerűen megoldódott volna, most nem írnék :DDD

ami vicces hogy megpróbáltam a HP oldaláról letölteni az ottani win7-es drivert de nem engedi felrakni mert a forrás nem megbízható LOL

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#25216) Tim82 válasza FireKeeper (#25215) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha az Eszközkezelő -> Hálózati kártyák -> [Intel kártya] -> Tulajdonságok panel -> Illesztőprogram frissítése opciónál manuálisan betallózod a letöltött és kicsomagolt driver könyvtárát, akkor sem?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25217) Ulius80 válasza Tim82 (#25214) üzenetére


Ulius80
tag

De igen,a PB.
Energia sémát állítottam,jelenleg jó!(nem egy hard gép,csak netre használom)
Esetleg asztali gép alaplap segítséget is kérhetek?Írtam oda is,de még nem jött válasz.

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#25218) FireKeeper válasza Tim82 (#25216) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha úgy csinálom ahogy mondod, akkor kiírja hogy a telepítés közben hiba lépett fel. ha elindítom az exe-t, akkor felrakja magát, de az eszköz ugyanúgy nem működik :/

pár napja még használtam a lant amúgy.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#25219) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

sziasztok

Van egy HP Probook 450 g1-esem i3 4000m, AMD Radeon 8750m, 4gb Ram, 120gb Samu SSD.
Mostanábában azt vettem észre, hogy ha youtube 1080p 60fps videót nézek, akkor meg megakad a videó. 720p 60fps-nél nem csinálja, sima 1080p-ben sem. Mi lehet a baj?

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#25220) Tim82 válasza FireKeeper (#25218) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csökkentett módban driver eltávolítás, újraindítás után próbálni meg az újratelepítést?

Biztosan triviális dolgokat mondok, de látatlanban nincs jobb ötletem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25221) FireKeeper válasza Tim82 (#25220) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az majd még megpróbálom, és köszi a tippeket :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#25222) amdathlonxp válasza Ginkologic (#25209) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv szerintem a 15.4 es lcd talán a legolcsóbb mert abból van a legtöbb ha te tudod még használni a gépet és szeretnéd is akkor megéri rá költeni azt a pár ezrest ,de te tudod

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#25223) Ginkologic válasza amdathlonxp (#25222) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Nem az lcd-vel van a baj, a dsub-on is csikoz a monitor. Alaplahiba, de talán elég csak bga vagy ilyesmi...

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#25224) amdathlonxp válasza Ginkologic (#25223) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Hát bga zni már nem igazán éri meg szerintem ,de a vaterán találhatsz ilyen gépet hdd ram töltő nélkül fillérekért mert ezekben ez az érték..az meg neked úgye van..

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#25225) Casoli válasza RocknRoller (#25219) üzenetére


Casoli
őstag

Ha win10-t használsz, próbáld ki az edge böngészőt. Nálam minden más böngészőn akad az 1080p60hz.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#25226) RocknRoller válasza Casoli (#25225) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

Win 8.1-et használok Chrome-al. Late 2011 i7 13" MBPro-n is Chrome-al bongeszek és az probléma nélkül viszi...

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#25227) ampulla


ampulla
aktív tag

Sziasztok!

Valaki használ esetleg Dell Latitude laptopokhoz vagy máshoz optical bayt? Van egy kihasználatlan HDD-m mióta lecseréltem egy SSD-re, viszont a DVD meghajtót már egy idejen nem használtam. SATA interfaces kell hozzá?

(#25228) king.mp válasza ampulla (#25227) üzenetére


king.mp
aktív tag

Igen sata kell, viszont figyelj oda a caddy vastagságára. Van 9,5mm, 12,7mm.

(#25229) ampulla válasza king.mp (#25228) üzenetére


ampulla
aktív tag

Á, köszi látom már, hogy nekem 12.7mm-es kell. Viszont ami direkt a Dell Latitude E5430-as laptophoz gyártottak ( vagyis ezt írják), az 5500 Ft, de vannak 2000 Ft-ért is. Van valami számot tevő különbség, hogy miért kerül kétszer annyiba, vagy ez csak marketing?

(#25230) szno válasza Duree (#25210) üzenetére


szno
újonc

Köszi szépen!

(#25231) GGAllin


GGAllin
tag

Sziasztok!

Adott egy FS Amilo L7320GW, alapjáraton egy HDD-vel rendelkezik, hogy tudom elérni hogy több HDD-t tudjak rákötni?
Egy IDE csatlakozó van a HDD nek az optikai meghajtó csatlakozója pedig így néz ki.(Ez mi? :D)

Köszi előre is!

bite it you scum !! ~GGA

(#25232) ampulla válasza GGAllin (#25231) üzenetére


ampulla
aktív tag

Neked is egy caddy-t kellene venni. Ahogy elnézem ez egy PATA interfacere hasonlít.

[ Szerkesztve ]

(#25233) GGAllin válasza ampulla (#25232) üzenetére


GGAllin
tag

Tehát az optikai meghajtó helyére egy PATA caddy?
Y ATA kábellel nem lehet megoldani ahogy az asztali PC-kben is?

bite it you scum !! ~GGA

(#25234) ampulla válasza GGAllin (#25233) üzenetére


ampulla
aktív tag

Lehetséges. Nem vagyok nagy HW guru, de laptopodban nem hinném hogy lenne Y ATA kábel.

(#25235) king.mp válasza ampulla (#25229) üzenetére


king.mp
aktív tag

Szívesen. Lényegi különbség nincs köztük. Optikai meghajtó ajtaját átrakod a caddyre. Az optika hátuljáról a rögzítőfület majd ne felejtsd el átrakni.

GGAllin: caddy-ba csak 1 hdd\ssd fér el.
ha extra vinyóra vágysz, akkor külső vinyóval tudod 'bővíteni'

(#25236) GGAllin válasza king.mp (#25235) üzenetére


GGAllin
tag

De a caddy az optikai meghajtó helyére megy nem? :F vagyis az alap HDD vel együtt már 2 lesz benne

ampulla: nincs is :D de azon nem múlik hogy rakok-e bele, csak nem akarok olyan dolgokat venni pár száz ft ért sem ami utána csak a helyet foglalja meg pénzkidobás, ezért próbálok utánajárni a dolgoknak előtte nem pedig itthon kísérletezgetek :)

bite it you scum !! ~GGA

(#25237) king.mp válasza GGAllin (#25236) üzenetére


king.mp
aktív tag

Igen, caddynek hála, összesen 2 hdd lesz a notiban!

(#25238) GGAllin válasza king.mp (#25237) üzenetére


GGAllin
tag

akkor jól értelmeztem :D
az hogy az alap HDD helyére kötök be két vinyót Y kábellel az mitől függ hogy képes lesz a kezelni? Chipset? Vagy totális marhaság az egész és csak a fejemben működik? :U

bite it you scum !! ~GGA

(#25239) king.mp válasza GGAllin (#25238) üzenetére


king.mp
aktív tag

2 külön csati van a lapon, alapból, egy a hdd-nek, egy az optikának. Ezt az Y dolgot hanyagold.

(#25240) GGAllin válasza king.mp (#25239) üzenetére


GGAllin
tag

értem, köszönöm a segítséget! :R

bite it you scum !! ~GGA

(#25241) Duree válasza GGAllin (#25238) üzenetére


Duree
veterán

Biztosan nem tudja kezelni.

duree54

(#25242) danee91


danee91
senior tag

Üdv!

Haverom leöntötte vizzel Asus laptopját, ami beépített akkumulátoros, és valószínűleg nagyon sokáig áram alatt volt a leöntés után is (több órán át) A gépet már elvitte egy sima laptop szervizbe, ahol csináltak vele vmit, de ez sikertelennek bizonyult, mert a gép ugyanúgy meghal időnként.

Kérdésem:

Érdemes hivatalos Asus szervizbe vinni?
Cserélnek ilyenkor egyáltalán vmit? Költségek terén egyáltalán megéri? Vagy eladni ami mozdítható benne, és új laptop?

Köszi a rövid válaszokat

UI: A laptop 4. gen Intel i5-ös, tehát ebből megsaccolható a kora, ha ez segít, és hogy alkatrészek terén mi várható?

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#25243) Duree válasza danee91 (#25242) üzenetére


Duree
veterán

Ment privát

duree54

(#25244) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Van nálam egy ASUS K50AB noti, benne egy AMD Athlon X2 QL-65 procival.
Mennyire normális, hogy alapon már a Windows futása is 75 fokra hajtja a procit, terhelve pedig elmegy 90-ig is? A hűtőpaszta rá volt kövesedve a procira, leszedtem, újrapasztáztam, de semmi sem változott. :(

Vagy ez a proci ilyen, és ne foglalkozzak vele?

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#25245) amdathlonxp válasza csabyka666 (#25244) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv ez a gép hajlamos a melegedésre nagyon sok belőle az alaplap hibás,ellenőrizd a hűtését hogy a hő cső jó-e,pasztázva takarítva is melegszik akkor már nem sok van neki hátra.De ezt szerintem úgy is tudod.. :D

haverom valamelyik kábelt el szokta vágni a ventilátoron és emelkedik a ventilátor forulatszáma terheletlen állapotban (elvileg nem próbáltam de ha érdekel rá kérdezek)

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#25246) amdathlonxp válasza csabyka666 (#25244) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Kéket kell megszüntetni maxon fog menni a ventilátor,de nézd meg előtte hogy nincs e eldeformálodva a hűtés fel fekszik e a cpu ra rendesen,ha előtte meg volt feszitve akkor el állhat ezt vagy új hűtéssel vagy réz lemezekkel lehet korrigálni ql 64-65 nél lehet ezzel trükközni 100% osan

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#25247) csabyka666 válasza amdathlonxp (#25246) üzenetére


csabyka666
addikt

Áhh, volt egy ilyen sejtésem. Telepítésen van nálam, de ez a hőmérséklet...vicc.
Megpróbálom Speedfan-nel, az is tud olyat, hogy százalékosan állítja a ventit, nem akarok vagdosni. :)

A borda felfekszik, paszta is rendben (most már), de még a műanyag burkolat is forró, annyira durván melegszik.

Illetve produkál olyat, hogy kb minden tízedik indításra a Win logó után sokáig fekete kép, majd újraindul, ezután belép, és „A Windows helyreállt egy váratlan leállás után” szöveget dob. Nem tudom, ez összefügg-e a melegedéssel, mert ha elindul, stabil a gép.
Gyári driverek vannak csak fenn, illetve egy Win7 x64.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#25248) amdathlonxp válasza csabyka666 (#25247) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Helló
Szerintem összefügg következő lépés hogy bekapcsol de képet nem add....

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#25249) csabyka666 válasza amdathlonxp (#25248) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, én is erre tippelek, hogy előbb-utóbb bekövetkezik, de akkor miért van, hogy amúgy stabil? Sehol egy fagyás, újraindulás...minden teljesen jó. Futtattam rajta stabilitástesztet percekig, 85 fok körül stabilizálódik a proci, a GPU sem nagyon megy 70 fölé.

Nem bízom az ilyenekben, de mintha a 4 közül az egyik USB lenne a ludas. Ha abba dugom az egeret, van, hogy nem indul el, de nem minden alkalommal. Akkor is csak a Windowsba lépéskor van probléma, előtte soha.
Mióta másikban van az egér, nem csinálta, de ilyentől...hát nem tudom, van-e valóságalapja.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#25250) Djuree


Djuree
félisten

hali.

laptopot vennék de nem tudom a pentium 3540 proci milyen.
netezésre, filmnézésre kellene főleg, meg word, excel stb.
egy i3 mennyivel jobb?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.