Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25751) bakter24 válasza cypher23 (#25749) üzenetére


bakter24
őstag

1. Saját kijelzőn nem ad képet,
2. Driverig minden rendben külső monitoron. Ha néznéd egy LIve linuxxal, bármivel, csak 640x48a-ban menne, 16 színben.

Nekem annyival volt könnyebb azonosítani, hogy driver nélkül is szemetes/csíkos volt a kép, ami csalhatatlan jel. Viszont mivel neked is egyik pillanatról a másikra jött ez ki, és új oprendszerrel is ez a helyzet, így egy erős tipp, hogy az a gond. Várj meg más véleményeket is, addig próbálj rá egy valamilyen grafikus felületű live rendszerrel!

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#25752) csixy válasza bandras54 (#25750) üzenetére


csixy
addikt

Ezt futtasd működő internet kapcsolat mellett. Ne automatikus módban , hanem a másik módban. A szoftvereket ne engedd települni , mert orosz nyelvű lesz minden telepített program , de a driverek mehetnek. !!!!
Elég nagy tudású program.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#25753) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdvözlet uraim

Vettem egy Sony tv-t és hiába csatlakozott hdmi kábellel, nem látja a laptopom.
Mi mást kell tennem?

köszönöm

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#25754) bandras54 válasza csixy (#25752) üzenetére


bandras54
aktív tag

holnap kipróbálom, köszönöm addig is.

(#25755) bakter24 válasza gyuszmó (#25753) üzenetére


bakter24
őstag

Laptopon a megfelelő funkciógombbal aktiváltad? (FN+F3 vagy F4, F5)

TV-n a megfelelő Inputra váltani, lehet csak úgy érzékeli.

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#25756) gyuszmó válasza bakter24 (#25755) üzenetére


gyuszmó
őstag

kőszonom, megfelelő input? hogyan hol állítom?

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#25757) bakter24 válasza gyuszmó (#25756) üzenetére


bakter24
őstag

TV távirányító, "select input", nem tudom, típusfüggő.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#25758) adam10980


adam10980
tag

Szép estét mindenkinek! Sajnos már nem tudom , hogy hova fordulhatnék a problémámmal vagyis inkább a kérdésemmel. Ma kijött a videokártyámhoz (nvidia geforce 740m) az új driver 361.43. Tegnap még működött minden amivel elszoktam ütni az időt itt a DOTA2-t értem.. aki ért hozzá tudja nem egy nagy gépigényű játékról van szó. Azonban a mai nap ez az új driver teljesen tönkre tette nekem a dolgokat lowon is épp hogy elkaristol. Annyi lenne a kérdésem illetve kérésem ha más is tapasztalt ilyet és ha megtudta oldani hogyan tudta? Mivel megcsináltam azt is , hogy letöröltem majd régebbit tettem fel de már az sem orvosolta a dolgot. Másra már nem tudok gondolni. Remélem itt segítséget kapok. Köszönöm előre is és további szép estét mindenkinek!

(#25759) csixy válasza bandras54 (#25754) üzenetére


csixy
addikt

Volna egy kérésem.
Ki fogsz röhögni! :)
Nem mentetted el véletlenül a FreeDOS-t? Kellene a C:\ gyökeréből a config.sys vagy fdconfig.sys és az autoexec.bat , vagy fdauto.bat állomány, ha el tudnád küldeni!

Köszönöm! Üdv ... CsI :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#25760) middleaged


middleaged
tag

Sziasztok!
Ezzel a zsír új lapossal küzdök:
[link]
A gondom az, hogy már alapból 50°C a CPU hőmérséklet, sima böngészés mellett meg már közel 80, úgy, hogy a processzorhasználat majdhogynem 100%. Az op.most win10, a gyárilag telepített 8.1- el még drasztikusabb volt a helyzet.
Tudom, hogy a legalja, de most fogadjam el, hogy ez ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#25761) bandras54 válasza csixy (#25759) üzenetére


bandras54
aktív tag

sajnos nem. Megkérdezhetem mire kell? :-D

(#25762) stereodead


stereodead
csendes tag

olyan program kellene nekem amivel tudok automatizalni billentyuleuteseket meg kattintasokat. tehat pl olyat, hogy pl masodpercenkent legyen egy enter, és utána egy space. peldaul. es ez menjen amig le nem allitom.

Vagy olyat hogy a kurzor legyen xy koordinatan, kattintson, aztan legyen mashol es megint kattintson. es ez folyamatosan.

tudtok erre valami megoldast?

elöre is kösz :R

fgsfds!

(#25763) csixy válasza bandras54 (#25761) üzenetére


csixy
addikt

Nem baj. Azért köszönöm!
Egy ismerősömnek a munkájához DOS kell.
Azt már megoldottam hogy egy notira Legacy módban van telepítve az első FAT32-es partícióba a FreeDOS 1.1, majd a második és harmadik primaryba NTFS-re a Win10 home 64bit és mögéjük extendedbe két logikaiba a linux mint rosa 64 cinnamon / partíciója és swap partíciója és a linux Grub2 menüjéből bootolható bármelyik rendszer . A freedos tehát egy intakt működőképes rendszer és külön kényelmi funkció, hogy akár a win10-ből, akár a linuxból molyolható a freedos, tehát amit a freedosban megcsinál azt a másik két rendszerből ki tudja nyomtatni ,meg ezekből copyzhatók bele a freedosba az állományok ,satöbbi.

Még megoldásra vár a hangkártya, nyomtatás, net, cd , USB használat. Már van magyar billentyűzet, bajok vannak még a memória használattal. Ezért érdekeltek volna a fenti állományok. :)

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#25764) bakter24 válasza csixy (#25763) üzenetére


bakter24
őstag

És miért nem töltöd le a Freedost? ISOból mindenkt ki tudsz szedni ami kellhet!

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#25765) Kbali válasza stereodead (#25762) üzenetére


Kbali
nagyúr

Gatling, jmeter (igaz nem árt hozzá minimum kis utánolvasás). Ezek szoftvertesztelő eszközök, de tudják, amit szeretnél.

(#25766) kolbi79


kolbi79
tag

Hali!

Van 1 laptopom (DVI kimenettel is) és 1 csodás nokia tv-m: [link]

Létezik bármilyen kábel, amivel ha összekötöm a kettőt, láthatom a tv-n a laptop képét?

(#25767) csixy válasza bakter24 (#25764) üzenetére


csixy
addikt

Azt teleptettem, de használhatalan magyar konfigot pakol fel.

Nemsokára lesz FreeDOS 1.2

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#25768) HoaryFox válasza kolbi79 (#25766) üzenetére


HoaryFox
őstag

DVI->SCART elvileg megoldható

[link]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#25769) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Sziasztok, adott egy hibàs Acer Aspire 5552, szervìz szerint BGA reball- 20000 ft. Ha javìtjàk szerintetek az véglegesen megoldja, vagy csak 2-3 hónapot fog bìrni. Miskolcon novashopban voltam, esetleg valaki ismeri őket?

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#25770) HoaryFox válasza tfalcon96 (#25769) üzenetére


HoaryFox
őstag

Sajnos a reballing nem végleges megoldás. Ideig-óráig jó lesz, de akkor is már a végét járja, kezdj el gyűjtögetni egy másikra szerintem.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#25771) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy új Fuji Lifebook nálam, próbáltam Win 7-et telepíteni pendrive-ról, de nem akar menni.

"Egy CD/DVD meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik. Ha az illesztőprogram hajlékonylemezen, CD-n vagy DVD-n, illetve USB flash meghajtón található, helyezze be a lemezt, vagy csatlakoztassa az eszközt most."

USB 3.0 portról is ezt írja, meg USB 2.0.. Általában USB 2.0 portról el kellene indulnia a telepítésnek, de mégsem. Mi a tippetek erre? Mivel kellene próbálkoznom?
Pendrive biztos hogy jó, mert telepítettem már róla.

iPhone 13 Pro Max

(#25772) cypher23 válasza HoaryFox (#25770) üzenetére


cypher23
csendes tag

Hello, erre a hsz-re hasonló a gondolat menet?

(#25745)

:R

(#25773) Dell XPS válasza tfalcon96 (#25769) üzenetére


Dell XPS
veterán

Miskolcon kreten67 kollégát keresd, biztosan megoldja számodra, ha a javítás mellett döntesz.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#25774) csixy válasza jozsi252 (#25771) üzenetére


csixy
addikt

Valószinüleg az UEFI-GPT ill Legacy-MBR problematika kavar be. Először döntsd el, hogy UEFI, vagy Legycy módban akarod-e telepíteni és az annak megfelelő pendrájvot csináltasd meg a Rufussal.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#25775) HoaryFox válasza cypher23 (#25772) üzenetére


HoaryFox
őstag

Az biztos, hogy az AMD videókártya vezérlője dobja a hibát, csökkentett módban egy AMD driver újratelepítés ha megvolt és nem jó, akkor te is a kolléga sorsára jutottál nagy valószínűséggel.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#25776) cypher23 válasza HoaryFox (#25775) üzenetére


cypher23
csendes tag

Értem, driver reinstall megtörtént, de sajnos nem segít.

A vga reball-on kívül létezik vmi hosszú távú megoldás?

(#25777) HoaryFox válasza cypher23 (#25776) üzenetére


HoaryFox
őstag

Kicserélni az alaplapot. De nem gazdaságos szerintem az sem.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#25778) cypher23 válasza HoaryFox (#25777) üzenetére


cypher23
csendes tag

vga reball-ra írtad, hogy nem hosszú távra van, meg gondolom gép és használat függő is, de mégis mennyit lehet vele még kihozni a gépből?

(#25779) bakter24 válasza cypher23 (#25778) üzenetére


bakter24
őstag

Nekem augusztusban csinálták, 6 hó garanciával, és még működik hibamentesen. Amúgy totál lutri szerintem. A gép állapotától és a javítás minőségétől is függ.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#25780) cypher23 válasza bakter24 (#25779) üzenetére


cypher23
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítségét, BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!!!

(#25781) paynebundi


paynebundi
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Hibernáltam a laptopomat, kb 5 perc múlva megpróbáltam bekapcsolni és nem sikerült. A töltésre se reagál (nem világít a led-se) Mi a megoldás ha van? Mi lehet a probléma? Asus support ról lecsúsztam :(
Asus x555l
Akkut nem tudom kivenni csak ha bontom a gépet azt meg nem szeretném.
Köszönöm előre is.

(#25782) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Z51-70-be caddybe rakott 1 Tb-os hdd nem működik. Segítség kellene, google azt dobta hogy másnál is van ilyen probléma. C2CN19WW(V2.00) bios van fenn.

(#25783) amdathlonxp


amdathlonxp
aktív tag

Sziasztok
Nem tudja valaki véletlen hogy Asus F5 nél mit jelent az ha kb 10mp es időközönként villan a 3 lakat led ,nincs kép természetesen,

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#25784) KillHates válasza amdathlonxp (#25783) üzenetére


KillHates
nagyúr

Újraboot-ol. Szerintem a GPU halt le benne. Első körben nyomj csak egy reflow-t rá.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25785) amdathlonxp válasza KillHates (#25784) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv
Azzal próbálkoztam de elég érdekes barnás lét mosott ki a flux(az az érzésem megelőztek) ,az a fura hogy ennél a típusnál ha bga hibás nem villan a 3 led,ez 100% de nem kinlódok vele mert ez a sis chippel szerelt abból eddig még egyet sem sikerült megcsinálnom,szerintem ott maga a chip hal meg legalábbis ezzel magyarázom magamnak.. :U
Amúgy nem tudom mi lelte,de ideje karácsonyozni :D

kellemes karácsonyt neked és természetesen minden kedves ph-nak :R

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#25786) Dicker


Dicker
őstag

Üdv!

Van egy Fujitsu A544 notebook-om, és egyszer csak lefagyott, azóta a Fujitsu töltőképernyőnél nem megy tovább. Úgy hallom a merevlemez kerreg szépen, gondolom az lehet a gondja. Olyan kérdésem lenne, hogy cserélhetem (legalább egy próba erejéig), vagy nem? Mert még garanciális. Ha le van matricázva esetleg, akkor nem próbálom meg. Illetve valóban az lehet a hibája?
Illetve a szervizt keressem fel(Serco), a laptopszalont, vagy a szerviz honlapján feltüntetett elvileg helyi partnerüket.

:R

(#25787) adika4444 válasza Dicker (#25786) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Próbálhatod, nincs matricázva. A Serco-t keresd meg, úgy gyorsabb mint a Laptopszalon-ból átvinni, visszahozni.

Kellemes karácsonyi ünnepeket minden topiklakónak!

üdv, adika4444

(#25788) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok!
Segitsetek lécci:
Adott egy msi VR610 laptop.... aminek nem müködik a billentyüzete...
elképzelhető hogy le van zárva a billentyü valamiféle bill kombinációval ?
ha igen hogy kell ezt feloldani? (persze lehet hogy simán beszart, de gondoltam hátha lezáródott)
Elöre is köszi a segitségeteket, és :

BOLDOG KARÁCSONYT mindenkinek !

(#25789) feltamadas


feltamadas
tag

az alábbi laptophoz kérnék segítséget DELL Latitude E5500 15,4"LCD P8600-3GB-160GB
mivel használtan vettem telepítő lemeze nem volt hozzá így a drivereket nem találom hozzá sehol
főleg az audio driver kel próbáltam eszt használni IObit Driver Boostert
mindent letöltött de hang az nincs ha bedugom a fülhallgatót azon szól
vista rendszer volt rajta azon volt hang én eszt raktam rá windows 7 professional 64 bit
és a hangszóró meg se szólal.

(#25790) maxika2004 válasza feltamadas (#25789) üzenetére


maxika2004
őstag

Próbáld a gyári honlapot!

http://www.dell.com/support/home/us/en/04/product-support/product/latitude-e5500/drivers

igaz 32bit-es, de van win7 re is !

vagy itt:
https://driverscollection.com/?H=Latitude%20E5500&By=Dell&SS=Windows%207%2064-bit

(#25791) Dicker válasza adika4444 (#25787) üzenetére


Dicker
őstag

Köszi, akkor úgy lesz. Gondolom 28-tól próbálkozhatok.
De a Serco honalpján van feltüntetve egy vidéki bolt is, ami elvileg partnerük, nem járhatok jobban, ha nekik beadom személyesen? Még nem volt olyan laptopom, ami nem háztól-házig garanciás, így nem tudom melyik a jobb megoldás. Mert elvileg a honlapjukon ezt írják: "Országos szervizpartneri hálózatunk révén Budapesten kívül még 20 településen lehet minket elérni. " Ebből azt vontam le, hogy nem csak központilag szerelnek. Nekem a kanizsai, és az egerszegi is közelebb lenne, személyesen is elvinném.
Serco-val amúgy van tapasztalat? Futárt ilyenkor ők intézik, és én fizetem, vagy nekem kell mindent? Ha a közelebbi helyeken nincs szerviz.
A gépet a laptopszalonban vettem, de oda nem is küldeném vissza, mert az már plusz kör lenne.

Köszönöm, és viszont kívánok kellemes ünnepeket!

(#25792) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Üdv!
Végigböngésztem a laptop kategóriákat, de nem találtam extrém hűtés topikot, ahol választ kaphatok az olyan kérdésre, mint:

- Egy mobil radeon hd 3650 .nek mennyi a maximális működési hőmérséklete?
- Mennyi időn át viseli el ezt a hőmérsékletet?
- Hány C -nál kezdődika dead zone, ahonnan már károsodik a gpu fizikailag is.
- Létezik e extrém hűtés modding laptop gpu-ra, processzorra?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#25793) Kbali válasza Dicker (#25791) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem csak felvételi pontok, helyben nem szerelnek, csak továbbítanak.

(#25794) feltamadas válasza feltamadas (#25789) üzenetére


feltamadas
tag

köszi
rakok fel 32 bitest és meglátjuk mi lesz majd jelentkezem

(#25795) dahaka1


dahaka1
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ilyen notebookom Intel® HD Graphics gradikus bezérlővel.
A pronlémám az, hogy hdmin összekötöm egy fullhd tv-vel és nem fullhdben megy a tv úgy, hogy közben a laptop képernyője is működik. Tehát nekem 2 megjelenítő kellene egyszerre, a tv fullhdben,a laptop kijelzője pedig 1366x768 felbontásban. Ez a beállítás sehogy sem akar összejönni windows 10 alatt.

(#25796) bandras54


bandras54
aktív tag

Hali!

Lenovo laptopnál ha hálózatról szeretném üzemeltetni akkor a onekey optimizerben ajánlott takarékossági módra váltanom?

Köszi

(#25797) icp1970


icp1970
senior tag

Sziasztok.Adott egy Dell Latitude e 5540 noti (i7 4600u,nvidia gt720m,stb) amiben a bene lévő tn fhd kijelzőt,sikeresen ki cseréltem egy fhd ips panelra.Most viszont hozzá jutottam egy Latitude e 6540 hez.( i7-4810QM.Radeon 8790.stb.) de ebben sajnos csak HD kijelző van.Bele akartam rakni az 5540-es tn panelját,működik is vele,de a kijelző nagyon pirosas,árnyalatú,és alig van kontraksz.Bele raktam az IPS panelt is,és ugyan ez a helyzet.Talán az lehet a gond hoy ujra kelett volna telepiteni a notit az uj kijelzővel,vagy a kijelző szalagkábelt kellene cserélni?Ha nem jó lenne hozzá a kábel,akkor egyáltalán nincs kép,vagy a fent leírt hiba jelenség tapasztalható?

(#25798) csixy válasza bandras54 (#25796) üzenetére


csixy
addikt

Szia ! Jó lett a Drp.su ??

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#25799) csixy válasza icp1970 (#25797) üzenetére


csixy
addikt

Én nem értek hozzá, de nyilván a szalagkábelnek is van ellenállása.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#25800) Kbali válasza dahaka1 (#25795) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kiterjesztett asztal módot kell választani és akkor külön tudod állítani a két készülék felbontását.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.