Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) katona.jozsi válasza daninet (#22648) üzenetére


katona.jozsi
aktív tag

Rendben elindítottam már 2 pass-om van, de hagy menjen. Gondolom 10-12 pass-nál már nincs értelem tovább futtatni.

"Impossible only means that you haven't found the solution yet."

(#22652) sahhancs válasza MurdR (#22633) üzenetére


sahhancs
csendes tag

Értem köszönöm

(#22653) pubos válasza daninet (#22647) üzenetére


pubos
tag

Köszi szépen.az hogy elhúzódó az kb időben mit jelent?az hogy lefotózom okés,de hol és kinek tudom majd bizonyítani hogy az enyém karcmentes volt.

(#22654) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Létezik világítós, laptophoz kapcsolható numpad? :DDD (Már csak a kíváncsiság kedvéért is)

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#22655) daninet válasza INTELligent (#22654) üzenetére


daninet
veterán

[link] kicsit keresed sztm lesz olcsóbb is

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22656) daninet válasza pubos (#22653) üzenetére


daninet
veterán

Borzasztóan változó. Mindenki mást mond. Van akinek minden flottul megy és vissza kapja gyorsan, a horror sztorik pedig a hónapos vitákról és oda-vissza postákról szólnak. Csak remélni lehet, hogy az első kategóriába esel :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22657) Balazska15


Balazska15
senior tag

Sziasztok. Adott egy Samsung NP355V5C notebook, win8-al lett vásárolva, most újra szeretném telepíteni, de a samsung oldalán nincs hozzá driver csak w7-hez. Alapból win8-al lett vásárolva, amit az Auchanba varázsoltak fel, akkor működtek az fn gombok meg minden, de így, hogy most nincs hozzá driver mi lenne a teendő? Köszönöm előre is! :R

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#22658) INTELligent válasza daninet (#22655) üzenetére


INTELligent
senior tag

:R

Plusz még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha optikai meghajtó helyére háttértárat rakok, akkor az optibaybe az SSD vagy a HDD menjen? Mert pl. olvastam olyat, hogy a sebesség miatt az SSD-t kellene az eredeti merevlemez helyére kötni, viszont az nem tudom, mennyire biztonságos a HDD szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#22659) MurdR válasza INTELligent (#22658) üzenetére


MurdR
veterán

SSD a HDD helyére, HDD pedig optibaybe.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#22660) INTELligent válasza MurdR (#22659) üzenetére


INTELligent
senior tag

És akkor nincs kitéve semmi veszélynek a HDD?
Nagyon köszönöm! :R :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#22661) MurdR válasza INTELligent (#22660) üzenetére


MurdR
veterán

Akinek nincs sec.hdd hely a gépében és ragaszkodik a HDD-hez is adatmentésre/tárolásra, az így használja. :)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#22662) katona.jozsi válasza MurdR (#22661) üzenetére


katona.jozsi
aktív tag

+1

"Impossible only means that you haven't found the solution yet."

(#22663) katona.jozsi


katona.jozsi
aktív tag

Több, mint 12 óra futás után nem jelzett hibát a memtest+. Most annyit tettem, hogy a fastboot-ot levettem a notiról, meglátjuk, ha nem akkor következő lépés a caddy és hdd eltávolítása és meglátjuk akkor mit produkál.

"Impossible only means that you haven't found the solution yet."

(#22664) katona.jozsi válasza INTELligent (#22658) üzenetére


katona.jozsi
aktív tag

Szia!
Én már így használom, több, mint három éve és semmi gondja a HDD-nek. Nyugodtan használhatod benne.

"Impossible only means that you haven't found the solution yet."

(#22665) MurdR válasza katona.jozsi (#22663) üzenetére


MurdR
veterán

Hmmmm... Akkor most dolgztasd meg egy kicsit, és nézzük meg hogy miként alakulnak a hőfokok. (Aida64- stabilitásteszt. Pipálj ki mindent.)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#22666) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok!
Laptopokra van valami általános program, amivel a képernyő fényereje szabályozható?
Barátnőm régi laptopját (Emachines E725) újra telepítettem, de a gyártói oldalon sehol sem találtam ilyen appot, "magától" pedig nem képes értelmezni az "Fn+fényerő" gombkombót.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22667) katona.jozsi válasza MurdR (#22665) üzenetére


katona.jozsi
aktív tag

Szia!
Futtattam 38 percig a stability tesztet, ezalatt egyszer sem kapcsolt le a gép, de ha mondod, hogy melyik adatra vagy kíváncsi, amiből következtetni lehet valamire, akkor szívesen leírom. :K

"Impossible only means that you haven't found the solution yet."

(#22668) Dorian válasza Dorian (#22666) üzenetére


Dorian
félisten

Közben egy Win frissítéssel megoldódott.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22669) INTELligent válasza katona.jozsi (#22664) üzenetére


INTELligent
senior tag

@MurdR Köszi, meggyőztetek. :)

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#22670) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok!

adott egy samsung noti, amin a zsanér rész teljesen megadta magát, fogalmam sincs, hogyan mehetett ennyire szét normál használat mellett.

mutatom:

hová érdemes fordulni ilyen problémával?
nem garis, szóval bármilyen megoldás érdekel.

köszi,
red

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#22671) cashback


cashback
őstag

Sziasztok.

Adott anyum laptopja... Asus X51L
A következőt csinálja:
Terhelés (youtube, chat, facebook :B ) és terhelés nélküli állapotban is lefagy minden jelzés nélkül.
Kép marad, csak nem reagál semmire.
Nincs kockásodás, se érezhető melegedés.

Amikor fut akkor Aida64 stabilitás tesztet futtattam rajta, ez idő alatt nem állt meg és nem melegedett túl.
HDS szerint a HDD 100/100-as.
Rendszernaplóban nem találtam semmi érdemlegeset a "Helytelen leállítás..." előtti részben.
BSV nem olvas be kékhalál naplót, mert nem is történik olyan.
Memória 1+2Gb van benne, külön-külön is tesztelve.
Processzor T2370 és T5300 mindkettővel tesztelve.

A fagyás random. Van mikor napokig semmi és van úgy (mint ma is), hogy már bios-nál is lefagyott.

Valaki találkozott már ilyennel?
Javítható esetleg?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#22672) cigam válasza cashback (#22671) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Memória 1+2Gb van benne, külön-külön is tesztelve.

Hogyan tesztelted? És meddig? Nincs a fiók mélyén egy harmadik?
Másik tápról meghajtva?
Szétszedted megigazgattad a merevlemezt/optikai olvasót? Lehet picit kimozdult a helyéről, és ez állítja meg benne az ütőt.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22673) pubos


pubos
tag

Ha garanciába küldöm vissza a gépem aksit is küldenem kell?Őszintén szólva attol tartok hogy előfordulhat nem azt kapom vissza hanem valami agyonhasználtat. :(

(#22674) cashback válasza cigam (#22672) üzenetére


cashback
őstag

Két külön álló modul van.
Az alsó slot-ba csak max 1Gb-os memóriát tehetek (próbáltam az 1Gb-osat mindkettőben, a 2-eset csak a felsőben) - Sajnos nincs harmadik kéznél.
Alkatrészek megigazítva, újrapasztázva, kitakarítva.
ODD nincs benne... hangoskodott és a polcon halkabb. :B

Tápot tudok másikat próbálni, azt még megnézem. Viszont most megy a post óta folyamatosan. :D

- aksival és nélküle is előjön a hiba.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#22675) cigam válasza cashback (#22674) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Két külön álló modul van.

Értem, de inkább arra voltam kíváncsi, hogy csak ki/be tetted (csereberélted) a modulokat, vagy 1-2 napott futott rajta a memtest is?

pubos
Ha nem bízol bennük, fotózd le/írd le a gyári számát, és az átadás/átvételi lapon is írasd fel a gép és az aksi gyári számát.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22676) pubos válasza cigam (#22675) üzenetére


pubos
tag

oké köszi szépen.

(#22677) horowitz


horowitz
csendes tag

sziasztok!

a nővérem egy Acer Aspire One 722 típusú netbookot használt szövegszerkesztő célokra, jó pár éve vásárolt kis gép, de az utóbbi időben kb. 20 percenként kék halállal újra indult, és mivel nem voltam a közelében, önálló akcióba kezdett és leformázta a teljes gépet és feltett egy warezolt Win7-et (x64)
én most sajnos csak telefonról netezgetek, azt is kis időközökben, így nem tudok neki aktívabban segíteni, de az alábbi problémákat észlelte:
- csak 600x800-as felbontást enged, a képernyőhöz illó 1366x768-at nem
- a wifit nem lehet bekapcsolni

hol és mit kéne állítani, letölteni, feltelepíteni, hogy újra használatra alkalmas legyen? :F

(#22678) Krisz79


Krisz79
őstag

Garanciális G500 notimon lett 1 pixel hiba.
Ilyenkor mit tehetek?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#22679) RA541


RA541
csendes tag

Sziasztok

A héten újrapasztázom a Lenovo z580-as laptopom (i5 3210M GT630M) és arra gondoltam, hogy valahogy meg lehetne-e oldani a chipset hűtését. Néztem más gépeken, nem csak a processzor és a GPU hűtött, hanem van külön hűtés kialakítva a chipset számára is. Arra gondoltam, hogy hővezető kétoldalas ragasztóval ráragasztanék pl. egy rézlapot, vagy hagyjam az egészet, jó úgy, ahogy van? Lenne értelme?
Köszönöm előre is a választ.

Üdv.

RA541

(#22680) daninet válasza Krisz79 (#22678) üzenetére


daninet
veterán

Semmit. 1 pixel hiba nem pixel hiba. 1 pixelt miatt csak nagyon drága monitoroknál van cseregarancia kb 1-2 hétig megvétel után.

A pixelhibák meghatározására a gyártók az ISO 13406 Class II nemzetközi szabványt veszik alapul. A szabvány négy különböző hibát definiál:

1. Típus: Maximális fényerő beállításról minimális fényerőre állítás alkalmával az átlagos pixel válaszreakció 75%-osnál nagyobb (a képernyő világos marad).
2. Típus : Minimális fényerő beállításról maximális fényerőre állítás alkalmával az átlagos pixel válaszreakció 25%-osnál kisebb (a képernyő sötét marad).
3. Típus : Az első két típuson kívüli egyéb hibák. Leggyakrabban előforduló hiba, hogy a színtartományhoz tartozó cellák vezérlését végző tranzisztor meghibásodik és az adott képpont mindig vörösen, zölden vagy kéken világít (beragadt alpixel).
4. Típus : Csoporthiba, mely során kettő vagy több hibás pixel található meg egy 5X5 képpontos területen. Csoporthiba szabály: nem megengedett kettőnél több világos vagy kettőnél több sötét, illetve 2 vagy több vörös, zöld vagy kék pixelhiba egy 5X5 pixeles területen.

Az ISO 13406 Class II szabvány szerint az elfogadott pixelhibák száma 1 millió pixelre vonatkoztatva:
1. típus esetén: 2db
2. típus esetén: 2db
3. típus esetén: 5db
Ezek alapján egy 1028x768 felbontású (786.432 pixeles) kijelzőn a megengedett hibás pixelek száma:
1. típus: 2 X 786.432 / 1.000.000 = 1,57 pixel
2. típus: 2 X 786.432 / 1.000.000 = 1,57 pixel
3. típus: 5 X 786.432 / 1.000.000 = 3,93 pixel
A szabvány egy 1028x768 felbontású kijelzőn 1 világos, 1 sötét, illetve 3 színes hibás pixelt engedélyez.

Akár tele lehetne a kijelződ pixelhibával, akkor is lenne olyan eset, hogy nem cserélik. :U

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22681) daninet válasza RA541 (#22679) üzenetére


daninet
veterán

Nincs értelme. Ha lenne, terveztek volna rá. Tartsd tisztán a notit, ennél többet nem érdemes tenni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22682) RA541 válasza daninet (#22681) üzenetére


RA541
csendes tag

Köszönöm a választ, ez gyors volt :)

(#22683) Csapo83 válasza cashback (#22674) üzenetére


Csapo83
aktív tag

nekem volt már hasonló gondom de egy BIOS frissítés + OP újratelepítés orvosolta a dolgot

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#22684) Csapo83 válasza horowitz (#22677) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Kérdezz és kérdésedre válasz adatik!
A válasz pedig az hogy fel kell telepíteni a drivereket mert a Windows nevezet operációs csoda nem minden esetben olyan ügyes és okos hogy magától elvégzi ezeket a dolgokat :D

http://acer.driversdown.com/acer-drivers/s_345_1.shtml

A fenti linken megtalálod amit keresel :)

A felbontás is azért 800X600 mert alapértelmezés szerint "szabványos VGA"-nak ismeri fel és ott ez az elérhető felbontás. Wi-Fi is azért nem működik mert a kis butus nem tudja felismerni driver nélkül ergó nem is lehet bekapcsolni. Azon eszközök listáját amit nem ismert fel a rendszer az "eszközkezelőben" tudjátok ellenőrizni.

Ha valamivel nem boldogultok vagy nem találtok keressetek nyugodtan privátban.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#22685) Csapo83 válasza RA541 (#22682) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Szerintem van értelme a dolognak!

Legalábbis számomra :)

Nem egyszer hoztak már hozzám gépet javításra önjelölt szerelők olyan gonddal hogy "egyszer csak elromlott", aztán amikor szétszedtem a gépet kiderült hogy mindenfélével (volt aki pillanatragasztóval) ragasztott fel fémlapokat az alartészekre mondván hogy ettől csak jobb lesz a hűtés. A gond ott kezdődött amikor ezek a "rögzítések" elengedtek és külön életre kelt a fémlap a gépházban ( végeredmény egy alaplap csere ) a másik amit ezzel a módszerrel elérhetsz hogy álltalában mérnökök tervezik meg ezeket a gépeket akik ha olyan a kialakítás akkor számításba veszik az alkatrészek hőtermelését, belső légmozgásokat ás még pár dolgot.

Az a lényeg hogy így belepiszkálni nagyon veszélyes és felesleges, csak akkor van értelme ha pl erősebb/jobban melegedő procit teszel a gépbe.

Ha mindenáron javítani akarsz a hűtésen akkor többet érsz ha jó minőségű pasztát vagy lapot használsz, rendszeresen tisztítod a gépet.

Esetleg az még belefér (de ez is csak akkor ha a gép kialakítása lehetővé teszi vagy indokolt) hogy a venti és a felfogatás közé bevágsz egy vékony és puha gumit ezzel is csökkentve az esetleges vibrációt. A másik trükk ami szintén nem létkérdés de vannak gépek ahol érdemes megcsinálni hogy a venti és a lamella illesztését leszigeteled hogy a levegő tuti a lamellákon keresztül menjen és ne a köztük tátongó résen ( mielőtt megköveznének itt a többiek a fenti tanácsok csak nagyon apró finomítások a lényeg a karbantartás! )

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#22686) Csapo83 válasza redbiro (#22670) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Ha kiszakadt a zsanér akkor csere, ha privátban elküldöd a pontos típust akkor meg tudom neked nézni hogy mi a legolcsóbb megoldás rá, a ragasztás azért nem játszik mert az is max pár nyitás/csukást bírna ki

Ami gyakran okoz ilyen hibát az a kilazuló zsanértartó csavar. Ha akár egy kicsit is kilazul valamiért a tartószerkezet akkor nyitásnál/csukásnál már csavarodik terhelődik a mechanika ami előbb utóbb anyagfáradást és törést okozhat. Érdemes néha ellenőrizni hogy nincs e holtjáték és ha van akkor meghúzni a csavarokat, ezzel elejét véve az ilyen eseteknek. Ha nem vagy biztos a dolgodban akkor érdemes szakemberhez vinni mert olcsóbb idejében kezelni a dolgokat mint aztán kicserélni a fél burkolatot.

[ Szerkesztve ]

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#22687) RA541 válasza Csapo83 (#22685) üzenetére


RA541
csendes tag

Köszi a választ. Erre gondoltam én is, jobb nem kísérteni a sorsot. A pasztázáshoz Arctic MX-2-t akarok venni. Van valami tapasztalatod vele? :)

(#22688) Csapo83 válasza RA541 (#22687) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Szerintem semmi gond nincsen vele. Notiknál azt is figyelembe kell venni hogy a gyártók max közepes (többségük inkább gyenge minőségű) pasztával készítik a gépeket és ahhoz igazítják a hűtés többi részét, szóval nem érdemes átesni nagyon a ló túloldalára és nagyon drága pasztát rákenni (ellentétben az asztali gépekkel túlhúzni úgy sem fogod). Én személy szerint a komolyabb gépekhez is Cooler Master E1-et használok mert árban is jó (kb 1000Ft 1,5ml ami bőven elég ha nem vödörrel öntöd rá) és a minősége is bőven megfelelő, ami ennél drágább az már felesleges.

[ Szerkesztve ]

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#22689) daninet válasza Csapo83 (#22688) üzenetére


daninet
veterán

én ebayes fehér vackot használok, és jobb mint a gyári volt, így innentől nem erőlködöm minőségi áruk beruházásával :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22690) katona.jozsi válasza RA541 (#22687) üzenetére


katona.jozsi
aktív tag

A lényeg, hogy ne kerámia poros legyen, hanem ezüst és akkor nem lehet gond. Tegnap én is újra pasztáztam az enyémet egy CoolerMaster ezüst por alapú pasztával és azért idle-ben 4-5 fok terhelés alatt 2-3 fokot jelentett és böngészés mellett halkabb a venti. Igaz az én notim már 3 éves.

"Impossible only means that you haven't found the solution yet."

(#22691) Csapo83 válasza daninet (#22689) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Nem az a baj hogy te fehér vackot használsz hanem az hogy a gyártók némelyike még annál is gyengébb fehér vackot használ. Szerintem ha egy egészségeset ráköpsz a CPU-ra, néha még az is többet ér mint a gyári paszta pár gyártónál (akkor sem fogom kimondani hogy többek közt az Acer-re gondolok :) )

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#22692) geriscorpio


geriscorpio
csendes tag

Sziasztok.

Olyan problémám van, hogy valamiért lassúnak érzem a laptopom, és FullHD film lejátszása során HDMI kábelen keresztül azt tapasztalom, hogy picit akad a hang, és ritkán a kép is.
Egy FullHD LCD Samsung TV-re küldöm a képet.
A laptopomban pedig szerintem normális, átlagos hardver konfig található:
Sony VAIO
Intel i5 2,9GHz, Kingston SSD, 4GB DDR3 1333Mhz Ram, Ati HD5650 1Gb,Realtek valamint Ati HD audio.

Én úgy gondolom, hogy ennek a konfignak lazán vinnie kéne az 1080p-t.
Próbáltam több lejátszót, VLC, PowerDVD stb... de semmi változás.
A lejátszás során néztem, a CPU kb 40-50%-ban, a memória, pedig 50-60%-ban van kihasználva.
A laptopon jelenleg Win7 Ultimate 64bit fut.

Érdekelne minden ötlet ezzel kapcsolatban, mert eléggé zavaró a dolog...ha már tehetem, akkor szeretném kihasználni a TV és a laptop tudását.

Köszönöm!

Geri

(#22693) daninet válasza geriscorpio (#22692) üzenetére


daninet
veterán

driverek frissítését, illetve ha nem segít, akkor a windows újratelepítését javsolom.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22694) cashback válasza cigam (#22675) üzenetére


cashback
őstag

Csak ki/be tétel volt és fagyott minden esetben.
Memtest-et nem futtattam (gondoltam, ha egyik memória a hibás akkor úgyis csak annál jön elő a hiba - persze lehet hibás mind a kettő is)
A napokban még erre is sort kerítek.

(#22683) Csapo83 - Megnézem mit tudok tenni bios frissítés ügyében. OS csere már volt korábban.

----
Mióta írtam a hibáról azóta megy a gép folyamatosan.
Viszont nagy az esélye, hogy a következő "halál" után már egy új laptop kerül beszerzésre - legalább lesz időm molyolni a javításával, mert most azért napi szinten le van terhelve a sok FB miatt. :D

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#22695) Csapo83 válasza cashback (#22694) üzenetére


Csapo83
aktív tag

a CPU-n próbáltál átfogó analitikát futtatni? Ha a proci memória kezelője huncutkodik akkor tehetsz bármilyen memóriát a gépbe az instabil lehet és a MEM teszi is kisebb eséllyel szúrja ki a dolgot mert nem maga a memória lehet hibás csak a vezérlése (amit viszont a CPU tartalmaz)

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#22696) RA541


RA541
csendes tag

Köszönöm a válaszokat :)

(#22697) sbazsi


sbazsi
veterán

adott egy fujitsu q702.
gyári win 8.0 van rajta. most lett először bekapcsolva. (kérte a nevet, lokációt, meg ilyeneket)
próbáltam feltenni rá a win8.1-et az áruház azt mondja, hogy ehhez előbb fel kell tenni a frissítéseket.
viszont ezek nem jönnek le.
van valami ötlet, hogy tudnám leszedni a frissítéseket manuálisan/feltenni a win8.1-et?
:U

(#22698) Csapo83 válasza sbazsi (#22697) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Vezérlőpult->Eszközkezelő->bal alsó sarokban Windows Update. elindítod manuálisan a frissítések keresését, telepíted és utána töltöd le áruházból a WIn 8.1 frissítést. Azt feltelepíted és örülsz a Win-nek :D Ha elakadsz írj privátban.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#22699) geriscorpio válasza daninet (#22693) üzenetére


geriscorpio
csendes tag

Szia,

Ezeken már túl vagyok, és nem lett jobb sajnos...

Geri

(#22700) daninet válasza geriscorpio (#22699) üzenetére


daninet
veterán

Videokártya drivert ne a gyártó oldaláról tedd fel, hanem az AMD oldaláról a legfrissebbet.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.