Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) kukamatyi válasza Dell XPS (#22045) üzenetére


kukamatyi
tag

köszönöm!nem tudtam,hogy "itt" is tevékenykedsz :)

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#22052) kisvonti válasza adika4444 (#21912) üzenetére


kisvonti
csendes tag

Köszönöm a választ :)

(#22053) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok,
lehet vele valamit kezdeni, vagy lassan megdöglik és kuka lesz?/külső hdd

Tegnap esti állapot:

Mai állapot:

:R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#22054) Dell XPS válasza padi68 (#22053) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem tárolnék rajta fontos adatokat, cserés lesz a merevlemez. Ha van rá lehetőséged, akkor ellenőrizd le még egyszer egy másik gépben is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#22055) marilllyo


marilllyo
veterán

Sziasztok!

Itt is feltenném a kérdést...Talán...hátha..
Van egy 8 hónapos Lenovo y50-70-es notim win 8.1-et telepítettem rá. Mindeddig tökéletes volt ám az elmúlt másfél hónapban napi 1x dob egy kékhalált. Driver_power_state failure címmel. Nézegettem a dump fileokat ott az ntoskernel.exe-re hivatkozik. Okosabb nem lettem szóval google-ztam kicsit és többen memóriahibára gyanakodtak. Lefuttattam a win 8.1-be épített memóriadiagnosztikai programot és elsőre azt jelezte, hogy memóriahiba van. 2 egység 4 GB-s modul van benne. Teljesen egyformák. Külön külön letesztelve a program nem észlelt hibát, illetve utána visszapakoltam eredeti állapotába...majd többször is lefuttatva szintén nem jelzett problémát.

A hiba eddig csak szimpla netezés(chrome) közben jelentkezett. A GPU-ra sem gyanakszom mivel netezés alatt nem kapcsol be. A hibát nem tudom reprodukálni. Egyszer csak bedobja.
Rengeteget játszom a géppel. Főként memóriaigényes játékokkal. Van benne kb. 600 órányi BF4, BFH multim, de végigvittem rajta a Crysis 2-3, FC4...stb..stb. Soha egyetlen egy játék alatt sem crash-elt. De még csak megmagyarázhatatlan programhibám sem volt. Csak netezés alatt.
Minden driver friss. A hiba megjelenése óta nagyjából minden driverből jött frissebb verzió, szóval felfrissítettem de a hiba megmaradt.
Feltöltöttem IDE két dump file-t. A legújabbat és egy régebbit. Hátha valaki lát benne valamit.

Köszönöm szépen!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#22056) haxiboy


haxiboy
veterán

Üdv. Nemrég vásároltam egy Asus X550JK-t (i5-4200H + GTX850M).
A gép tökéletesen működik, de sajnos hd HDMI-n keresztül használom (kép+hang), akkor előfordul hogy a hang "érdekes", konkrétan sokkal magasabb hangszínnel és sebességgel szól, és ez igaz mindenre tehát nem csak film lejátszás közben hanem játékokban stb. Van amikor elég hogy kihúzom a hdmi kábelt majd vissza és megjavul, de van hogy ezt 5x el kell játszani. Ismerős valakinek ez a hiba?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22057) sixkiller96


sixkiller96
csendes tag

Sziasztok,tudom hogy hülye kérdés lesz de árt a garancianak az ha nem eredeti az op rendszer a gépen?

(#22058) marilllyo válasza sixkiller96 (#22057) üzenetére


marilllyo
veterán

:N
Annyi, hogy ha úgy vetted, hogy volt rajta win akkor a szervizben hajlamosak egy javítás után gyalulni az általad feltelepített rendszert és visszarakni a gyárit.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#22059) Sicilian


Sicilian
addikt

Sziasztok !

Lenne egy olyan kérdésem, hogy az mitől lehet, ha a laptop aksiról megy nem tud a netere felcsatlakozni ?
Mikor rádugom a tápot, hasít a net, semmi gond. Lehúzom róla a tápot, új lapot már nem tudok megnyitni és utána már a hálózathoz se tudok rácsatlakozni...
Visszadugom a tápot, megint megy minden rendesen. Tud csatlakozni. HELP ! :F

nothing is true everything is permitted..

(#22060) padi68 válasza Dell XPS (#22054) üzenetére


padi68
senior tag

Szia, köszönöm!

sajnos 4 gépen sem mutatott mást...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#22061) adika4444 válasza Sicilian (#22059) üzenetére


adika4444
addikt

Gyanos ottan nekem az energiagazdalkodas vezerlopultban probald meg a wifi adapter energiafelhasznalasat maxos teljesitmenyre pakolni.

üdv, adika4444

(#22062) Sicilian válasza adika4444 (#22061) üzenetére


Sicilian
addikt

Létezhet, hogy nincs ilyen beállítási lehetőségem ?
Nem találom.. :(

nothing is true everything is permitted..

(#22063) mttssz válasza Sicilian (#22062) üzenetére


mttssz
senior tag

Itt?

(#22064) Sicilian válasza mttssz (#22063) üzenetére


Sicilian
addikt

THX mindkettőtöknek, úgy tűnik ez volt a gondja, most már rendesen működik !! :R

nothing is true everything is permitted..

(#22065) Mantin


Mantin
aktív tag

Üdv!

Szeretném kicserélni a laptopban lévő DVD-írót a HDD-re, csak nem tudom hol lehetne Optibay keretet venni, az azonos nevű webshop oldalán már hónapok óta szünetel a rendelés és a GTA 5-nek kellene 65 GB :D (ami a 120 GB-os SSD-re nehezen férne rá..)

Esetleg tudtok valami megbízható forrást ilyen termékhez? :)

Köszi!

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#22066) HIJ válasza Mantin (#22065) üzenetére


HIJ
őstag

Esetleg innen?

(#22067) Mantin válasza HIJ (#22066) üzenetére


Mantin
aktív tag

csak tudnám melyik jó bele.. :/

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#22068) hoax válasza Mantin (#22067) üzenetére


hoax
aktív tag

Egyszerű! Szedd ki az ODD-t ami benne van, és nézd meg milyen csatlakozóval van szerelve. Sata vagy atapi...? Aztán mérd meg az ODD vastagságát. Ha 12mm vastag, akkor normál, ha 9mm akkor slim. Azt hiszem ebből már ki lehet mazsolázni, hogy melyik lesz jó neked... ;)

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#22069) Gerzsi


Gerzsi
tag

Sziasztok !
Acer 5738ZG laptopom van Intel T4300 processzorral.
Szeretnék procit cserélni benne egy nagyobbra.
Melyik a legnagyobb proci amivel működhet?

(#22070) bugmenot1


bugmenot1
tag

neteztem a gépen, egyszer kikapcsolt minden jel nélkül, kb 45-50 fokos lehetett. visszakapcsoltam, boot közben is leállt, utána biosban is.. kihúztam a töltőt, a töltés led világított tovább :F kivettem-visszaraktam az akkut, most működik.. mi volt ez?

(#22071) hoax válasza bugmenot1 (#22070) üzenetére


hoax
aktív tag

Valószínűleg némi kontakthiba az akku csatlakozójánál. Néha megesik...

Don't panic!

(#22072) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok van egy Lenovo Think pad notim amiben a kijelzőn függölegesen végig fut egy vékony csik.Mutatom:[link] [link] a notiban két vga van.Hd grafics 4600,és GeForce GT 730M 1GB.A noti külső kijelzőre köntve hibátlan képet vetit ki,és gpu z ,valamint aida rendszer stabilitás teszt alat is hibátlan a kép.Nem változik.Csak a noti saját kijelzőjén van ez a hiba.és ott sem változik semilyen terhelésnél.Szeretném kérdezni hogy akkor ez kijelző hiba ugye?nem kell félnem gpu hibától?köszönöm előre is a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#22073) HoaryFox válasza kromatika (#22072) üzenetére


HoaryFox
őstag

99%, hogy az egyik tranzisztor elment az örök búzamezőkre kaszálhatni :DDD

Igen, fizikai képernyő hiba

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#22074) Klemice


Klemice
senior tag

Sziasztok, a lenovo flex 2 14 colos szériával van valakinek tapasztalata? Előre is köszi!

(#22075) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Mi okozhatja, hogy 3 indításból egynél nem indulnak el az USB 2.0 portok a gépen? Már az elején nem villan fel a bill, az egér nem kap áramot stb. Kikapcsolom, bekapcsolom és jó. Tehát főleg hideg indítás. Déli híddal lenne gond?

Asus N53SV

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22076) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

HP pavilion dv6-3307 notebook konkrétan egyik pillanatról a másikra elfelejti hogy van benne HDD. Nem tudja felpörgetni, se olvasni, nem tud bootolni róla, ha mégis bejönne a Windows kék halál pár perc másodperc után és megint nem látja sem a biosz sem a gép hdd-t. Nem mindig csinálja ezt....nincs rá statisztika mikor lesz jó vagy rossz éppen :W

Winyó tuti jó, mert tettem bele teljesen másik típust. Memóriák jók.... Tesztelt darabok. És nem dob hibát se a winyó se a modulok.
BIOS frissítés már megtörtént.

Kérdem én... Hol a hiba akkor? Javítható?

Köszönöm a segítséget!

(#22077) kromatika válasza HoaryFox (#22073) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm szépen. :R

(#22078) Wlac válasza HoaryFox (#21975) üzenetére


Wlac
Ármester

Végül nem volt elég a kapacitása, így most próbálkozok egy 8 gigás USB-vel, azonban gondban vagyok. Windows 7 USB/DVD Toollal csináltam egy bootolható USB-t. Újraindítom a gépet, a boot menüben kiválasztom, hogy az USB-ről induljon, majd egy pillanattal később a következő üzenetet kapom:

Disk error
Press any key to restart

Bármit nyomok, elindítja az XP-t. A gép egy Lenovo G550, a telepíteni kívánt rendszer pedig egy Windows 7 64bit. Amikor megpróbáltam először létrehozni a telepítő USB-t, akkor azt írta, hogy nem sikerült bootolhatóvá tennie, azonban a bootsec.exe Windows 7 USB/DVD Tools mappájába másolásával ez megoldódott.

“The wha-"

(#22079) mttssz válasza Wlac (#22078) üzenetére


mttssz
senior tag

Ugye nem 32bites rendszeren probalsz azzal a toollal 64bites telepitot csinalni? Csak mert nem tud. Probald Rufus-szal.

(#22080) Wlac válasza mttssz (#22079) üzenetére


Wlac
Ármester

De, az lett volna a cél. A Rufus-szal műkösik, kösz a tippet!

“The wha-"

(#22081) adika4444 válasza mttssz (#22079) üzenetére


adika4444
addikt

Na ez új nekem!
Nekem tökéletesen elkészítette az Asus Win7 32 alatt a netbookra a 64-es telepítőt.

üdv, adika4444

(#22082) mttssz válasza adika4444 (#22081) üzenetére


mttssz
senior tag

Nekem sose csinálta meg.

(#22083) #93794560 válasza adika4444 (#22081) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én is próbáltam, de nekem sem csinálta így meg.

(#22084) [DE2JAY]


[DE2JAY]
senior tag

Üdv! A főnökömnek kéne egy lapos 200k a vége, a Vkari nem annyira releváns, de van egy kamerája ami 50p-be vesz fel, ez lenne az ami még talán lényeg lenne, én jobban örülnék egy minőségibb gépnek ami kibír egy 5-6 évet legalább így HP üzleti kategóriára gondolkodtam első sorban, de ha van valakinek jobb ötlete :R

Gangsters on the Boardwalk - Díjnyertes játékunk a Google play-en - [sᴧᴍsᴜɴɢ Galaxy s10e]

(#22085) haxiboy válasza [DE2JAY] (#22084) üzenetére


haxiboy
veterán

Mi most vettünk Asus X550JK-t (i5-4200H + GTX 850M) egész jó kis laptop és az ára is jó, de egy optidriveot ssd-vel megérdemel.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22086) Blaze71


Blaze71
őstag

Sziasztok!

Van egy Lenovo laptopom, amiben az eredeti procit kicseréltük Core I7-re. Egyszer már megtettük ezt egy másik laptoppal is, de azt sajnos a lányom leverte, így kuka... Viszont az látta mind a 8 magot, ez pedig csak 4-et lát. Van rá valami mód, hogy előcsalogassam a másik 4-et is?

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#22087) haxiboy válasza Blaze71 (#22086) üzenetére


haxiboy
veterán

A Proci 4 magos. A biosban keress olyan beállítást amely "Hyper Threading" név alatt fut. Ezt kapcsold be és minden magra 2 szál jut.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22088) Blaze71 válasza haxiboy (#22087) üzenetére


Blaze71
őstag

A laptop Lenovo, de mindjárt nézem a Bios-t. Köszönöm!

Azt persze tudom, hogy négy magos. :) Csak a 2 HT/magot nem látja sajnos... Vagy nem kezeli...

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#22089) Blaze71 válasza haxiboy (#22087) üzenetére


Blaze71
őstag

Megnéztem a BIOS-t, de sajnos nincs ilyen lehetőség. Lehet, hogy le van butítva ez a lap egy N-es sorozathoz képest? A konfigurációban csak a HDD módot tudom beállítani, illetve az USB, Wi-Fi, Bepp és az Intel Virtual mód ki és bekapcsolása lehetséges. Rejtett menü esetleg, mint a Gigabyte asztali lapjaiban nincsen véletlenül?

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#22090) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Van egy lenovo G570 notebookom, B800-as celeron processzorral.
Kérdésem az lenne, hogy ezt a procit le lehetne-e cserélni valami erősebbre? Magyarán lehetséges processzorcsere ebben a gépben?

(#22091) bodojani


bodojani
csendes tag

Üdv Urak!
Toshiba Satelit Pro
Bekapcsoláskor ez fogadott:

Érdemes foglalkozni vele?

(#22092) köszörü válasza bodojani (#22091) üzenetére


köszörü
tag

15.4 lcd kb 3-4 ezer forint

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#22093) haxiboy válasza Blaze71 (#22089) üzenetére


haxiboy
veterán

Utána kéne nézni hogy támogatja-e egyáltalán ezt a processzort. Sajnos nem vagyok otthon notebook beállításokban teljesen. Friss telepítés az oprendszer egyébként?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22094) Kbali válasza [DE2JAY] (#22084) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez a te topikod: http://prohardver.hu/tema/milyen_notebookot_vegyek_3/friss.html

(#22095) flusze


flusze
tag

Üdv.!
Vásároltam egy LG E500 V.APSCG Laptopot vinyó nem volt benne, ezért vettem bele egy Western Digital 320GB SATA 7200RPM vinyót.
XP SP3-at szerettem volna rá telepíteni, ráment nagy kínlódás árán, egyszer el is indult vele, de 5 perc után kifagyott, aztán már semmi, folyamatosan dobálta a kékhalált.
Megpróbáltam win 7-et is de ezt nem tudtam telepíteni, mert fájlokat hiányolt.
A vinyót ráraktam asztali gépre, ott telepítettem rá XP-t, meg 7-et is mindkettő hibátlanul felment, visszaraktam a Laptopba, és ott újra csak semmi, meg szokásos kifagyás!
A kékhalál képernyőn az újonnan hozzáadott hardver vagy merevlemez volt megjelölve hibaként!
Lehetséges, hogy ezzel a vinyóval használhatatlan a gép, vagy esetleg sok a 7200, mert a gyáriak csak 5400-asak?
Nálam megállt a tudomány nem tudom merre lépjek!
Örömömre szolgálna egy kis segítség!
Köszönöm előre is!

(#22096) szabonagyur válasza flusze (#22095) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Ezért is nem veszünk HDD nélkül gépet, mivel nem tudod kipróbálni semmivel a gépet...
Futtatni kell memória, stb teszteket, hogy kiderüljön, 7200 nem számít.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22097) flusze válasza szabonagyur (#22096) üzenetére


flusze
tag

eBay-en vettem hibátlannak volt hírdetve, mármint működésre, szóval kipróbálni sehogyan sem tudtam volna. A licitem nem érte el azt a küszöböt amiért az eladó vinyóval együtt adta volna oda! MEMTEST 86 lefut oprendszer nélkül?

(#22098) szabonagyur válasza flusze (#22097) üzenetére


szabonagyur
félisten

Le persze, meg nézd meg lehet van beépített memória ellenőrzője is. Ugyanígy live OS is megér egy próbát. hogy elindul e.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22099) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok ebben a kérdésben tudna nekem valaki segíteni?Köszi előre is.[link]

(#22100) hoax válasza kromatika (#22099) üzenetére


hoax
aktív tag

Nekem ebből valahogy az jön le, hogy a kijelződ 40 pines Led...
És ne akarj FHD felbontású kijelzőt beleépíteni, mert nem fog összejönni! Csak problémát vásárolnál pénzért...
Vegyél egy 15,6'-os LED kijelzőt ugyanilyen felbontással, és építsd bele.
Hogy a másik kérdésre is válaszoljak, igen, lehet, hogy tönkrement a jelenlegi kijelződ! Ahogy a fotóból látom, elég jól sikerült elhajtogatnod az aljzatot...

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.