Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) simos


simos
tag

Sziasztok !

Segítséget kérnék :
Amikor bekapcsolom a gépet, hangosan sípol a speaker. (szaggatottan)
Újra telepíteni sem enged, mert bejön addig hogy milyen winyó van a gépben és újraindul.
Előtte mikor felállt az op.rendszer akkor elállt a sípolás, de sok mindent nyitott magától és össze vissza dobált alkalmazások között.
Valószínű, hogy valami vírus. Lehet hogy mikor bekapcsolom aktiválódik? (memória, MBR) ?
Hogy lehetne kideríteni?
ACER ASPIRE 5742ZG

Előre is köszönöm a segítséget !

(#14302) Dell XPS válasza t256 (#14299) üzenetére


Dell XPS
veterán

Valószínűleg jobban elviselne egy 90W-os adaptert, de nincs semmi probléma vele a visszajelzésed alapján. :)

Üdv, Dell XPS

(#14303) Impressa válasza anonymus89 (#14300) üzenetére


Impressa
őstag

Szívesen. :)
Többek visszajelzése alapján, elég vegyesek a tapasztalatok e-téren is. Használtnál kicsit lutri, h mit veszel, bár az utángyártottnál sem tudhatod biztosan. A nem gyárinál legtöbbször az a gond, h nem tölti fel teljesen az akkut csak kb. 90-95%-ig. Persze, volt olyan, akinél nem volt tapasztalható ez a jelenség. Ettől eltekintve használható volt ugyanúgy.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#14304) Dell XPS válasza simos (#14301) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ki tudod venni a billentyűzetet, merevlemezt?

Üdv, Dell XPS

(#14305) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

beázott notival mit lehet tenni? darabokra szedni és kiszárítani? vagy más ötlet esetleg?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#14306) Impressa válasza cellpeti (#14305) üzenetére


Impressa
őstag

Üdv,
Attól függ mivel sikerült leönteni. A lenöntés után rögtön ki lett kapcsolva? De alapesetben az amit írtál:darabokra szedni és kiszárítani. :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#14307) simos válasza Dell XPS (#14304) üzenetére


simos
tag

A winyót kivettem és leformáztam az asztali gépbe.
A bill. nem tudom.

(#14308) Dell XPS válasza simos (#14307) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nézd meg légy szíves memória modulok, és merevlemez nélkül is. Nem tudod a menetét, vagy nem vállalkozol rá ?

Üdv, Dell XPS

(#14309) Dell XPS válasza Dell XPS (#14308) üzenetére


Dell XPS
veterán

Segítek szívesen privátban is ha gondolod, mert azt mindenképpen ki kellene kötni! :K

Szerencsés esetben csak billentyűzethiba, rosszabb esetben KBC.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#14310) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Lenovo G580 (20150) B960, GT630M verzióhoz van valakinek gyári bios telepítője? Sikerült véletlenül valami G480-as biost rátenni. Ezzel meg nem tudom gariztatni.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#14311) anonymus89 válasza Impressa (#14303) üzenetére


anonymus89
addikt

Nagyon kíváncsi leszek rá, találtam 4 helyen ebből 2 csak 23-án nyit. :(((
Megrendeltem az egyiknél 1 év gari lesz reméljük a legjobbakat.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#14312) rob72


rob72
tag

Hali ez a laptop támogatja vagy megy sata3-mas ssdvel sata3 sebességgel?

Sony Vaio VPC-EB2Z1E/BQ

(#14313) Dell XPS válasza rob72 (#14312) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mindkettő interface-en SATA II. (3Gb/s HDD, ODD).

Üdv, Dell XPS

(#14314) Ice&Lime válasza rob72 (#14312) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Több, mint valószínű, hogy sata2-es.

(#14313) Dell XPS: megelőztél 2 másodperccel.

[ Szerkesztve ]

(#14315) (Bundás) válasza anonymus89 (#14311) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hát igen, ahogy írták, sajnos lutri. A nagyon olcsó utángyártott szinte biztos gyengébb minőség, a drágább, pedig nem feltétlen jobb minőségű. Nagyon sok gyár van Kínában, sok féle minőségű cellával...
Átlagban max 1 év élettartamot mondd a kínai gyár is :D, persze benne van hogy picit jobb minőségű a cella. Kérdés az is, hogy a hazai kereskedő milyen garanciát vállal a termékére. Lehet csak akkor cserélik ha totál kipurcant, vagy csak 40% elhasználódottság alatt...??

(#14316) anonymus89 válasza (Bundás) (#14315) üzenetére


anonymus89
addikt

1 év gari van rá, ahol 6 hónap cseregarancia volt ott csak 23-án nyitnak sajnos.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#14317) (Bundás) válasza anonymus89 (#14316) üzenetére


(Bundás)
addikt

Jaj, azt hittem akkuról beszélünk. Tárgytalan. :DDD

(#14318) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Üdv!

Adott egy Toshiba NB100 NETbook.
Azért került hozzám, hogy a merevlemezéről (nem bootol az ikszpé) kimentsek adatokat, ez sikerült, újratelepítés, minden...

Akkor vettem észre, hogy a ventilátor nem jár. Furmark/cinebench, minden program neki, nem indul a venti akkor sem (gondoltam terheléskor indul csak be) hanem ha túl meleg lesz akkor leáll, újraindul.

Gép darabokra szed megint, minden kikap. Venti érintkezik, nem büdös, nem leégett, normálisan pörög a kezemben. Gépre rá a hálózati feszültség, (továbbra is szét van szedve, ram is ki) így 'bekapcsol', hallom ahogy kattog a vinyó, égnek a ledek, képet nem ad (bios sem) de a venti pörög...
Amint RAM visszakerül - ugye értelemszerűen van kép, tölt be a win7, stb... de 2 másodpercig felpörög a ventilátor utána meg semmi.

Friss újratelepítés, eredeti win7 32bit, semmilyen sysfan vagy egyéb tuningprogrammal nem volt piszkálva a ventije, BIOS-t visszaállítottam saját magán belül (vajon a netbook alaplapjának másik oldalán van CMOS jumper?) de a továbbra sem hajlandó menni a ventilátor.

Valakinek valami ötlete? :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#14319) simos válasza Dell XPS (#14308) üzenetére


simos
tag

A merevlemez ok !! Teszteltem az asztali gépbe.
Memória is oké !! ( boot + memtest)
Billentyűzetet még nem szedtem szét.
De leeht hogy valamelyik beragad, mert ha hirenről indítom a mini xp-t, akkor mindent többször nyit meg.

(#14320) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Tesómmal (aki külföldön van) amikor skypolok, panaszkodik, hogy rosszul hall, meg olykor a kép is rossz. Pedig én a saját képemet elég jónak látom. Lenovo Thinkpad edge E530-am van. Driverek frissek, fel szoktam telepíteni, amit a software update felajánl (persze csak amire szükségem van). Elmondása szerint ettől még anyánkat is jobban szokta hallani, akinek egy kis Lenovo S206 van. Nem tudom, akkor mi lehet a gond, mit, hogyan kellene beállítani? Jobb, ha a skypon a mikrofon hangerő automatikusra van állítva? Illetve a vezérlőpultban a hangbeállításoknál a mikrofon hangerő, és erősítés hogy legyen?

(#14321) MurdR válasza Gabesz87 (#14320) üzenetére


MurdR
veterán

Próbáltad már külsö mikrofonnal is? Szakadozik, akad, vagy csak sz@r a minősége?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14322) Gabesz87 válasza MurdR (#14321) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem, de legközelebb majd kipróbálom. Néha meg is akad, bár az az ottani gyenge net miatt van szerintem. Folyamatosan azért nem szakadozik, annyira nem rossz a helyzet.

(#14323) MurdR válasza Gabesz87 (#14322) üzenetére


MurdR
veterán

Akkor jelezd majd, ha sikerült másik mikivel kipróbálnod.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14324) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok!

Szeged környékén ismertek megbízható notebook szervizest?

(#14325) Tim82 válasza n0rbert0 (#14324) üzenetére


Tim82
nagyúr

A szegedi lokáltopikban nem célszerűbb bedobni a kérdést?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14326) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok!
Kaptam egy fujitsi li 1718 tipusu laptopot, hogy rossz az alaplapja, kezdjek vele amit akarok. A gep bekapcsol, most raktam ra egy win7-et, de csinal furcsa dolgokat, pl a wifi nem lat halozatot, uresjaratban a ventillator 100%on porog.
Tudtok valami programot amivel meglehet nezni, hogy mi a helyzet a geppel? everest szerusegre gondoltam, ami futtat egy tesztet es megnezi, hogy minden mukodik-e, vagy hulyeseget akarok? :U

(#14327) (Bundás) válasza Impressa (#14289) üzenetére


(Bundás)
addikt

jó esetben egy BIOS update tartalmaz a hűtés-szabályozással kapcsolatos módosításokat is.

Nagyon jó esetben. :D De pl. egy üzleti kategóriás Dell E6410-nél ezt nem sikerült összehozniuk a 3 éves támogatás alatt se az vicc. Pedig az háromszáz feletti gép volt.

(#14286) jakos73: tervezés kérdése, dupla vékonyított heatpipe (~6mm) már a P4-es NW8000-ben is volt, pedig az a majd 4 cm vastag gép volt. :) Egyszerűen nem bele a "keretbe", valamint nem a gyártóknak nem céljuk olyan időálló gépet gyártani mint régen.

(#14328) Ice&Lime válasza (Bundás) (#14327) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Tudom ma már max 1 évre ha terveznek valamit gyártani, ha tehetnék 1 hétre gyártanának...tudjuk..

(#14329) Bunken


Bunken
tag

Sziasztok!

Segítségért fordulnék hozzátok!
Hoztak nekem egy Lenovo G505-ös laptopot és win 7-et kérnek rá.
A kérdésem az lenne, hogy milyen win7-et érdemes tenni rá, Starter, Basic, Home Basic, Ultimate?
Átlagos felhasználásra van a gép.

AMD E-1 2100 1.0G
RAM 2GB

Segítséget előre is köszi!

(#14330) nonsen5e válasza Bunken (#14329) üzenetére


nonsen5e
addikt

Amelyik megvan microsoft logós dvdn / pénzkeretből futja.
Ha meg virágbolt akkor értelemszerűen a legjobbat (ultimate) de ezt nem tőlem hallottad. :D

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#14331) Ice&Lime válasza Bunken (#14329) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Mindegyikből van egy-egy példány?
Egyébként a home premium biztosan elég lenne rá és még a ramot is tudod bővíteni majd.

[ Szerkesztve ]

(#14332) NEMO1968 válasza Gabesz87 (#14320) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Gyenge net mellett nem sokat tudsz tenni.
Skype beállításokban "mikrofonhangeró" ne legyen aut.,és húzd fel teljesen.
Vezérlőpultban mindkettőt feljebb húzhatod,de csak ésszel,mert lehet hogy torzítani fog.
Esetleg mellőzd a videót is.
Sajna kísérletezni kell vele.
Esetleg tesód tekerje fel saját gépén koppig a hangerőt.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#14333) Bunken válasza nonsen5e (#14330) üzenetére


Bunken
tag

Nincs mindegyikből egy. :)
Azért kérdezem, hogy melyiket érdemes megvetetni a tulajjal.
Nem az enyém a gép én majd csak telepítem.
Nekem is a Home Premium ugrott be mert az nem használ annyi RAM-ot mint az Ultimate és állítólag olcsóbb is a Home Premium.

Köszi a segítséget!

(#14334) Ice&Lime válasza Bunken (#14333) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Mint ahogy előbb is mondtam ahome premium bőven elég általános használatra és ramot is tudsz bővíteni és "olcsóbb".

(#14335) Bunken


Bunken
tag

Nos itt a gép és a win-is.
De nem tudom telepíteni! :W
Elindítom a gépet beteszem a lemezt, nyomok egy restart-ot és nem tudom behozni a BIOS-t se a boot menüt. :W
Bejön a Free DOS és kész. Nem tudok ott sem semmit csinálni, hiába írom be neki, hogy d: vagy e: és így tovább azt írja ki nekem, hogy Invalid drive.

Valami ötlet valakinek?

(#14336) Gabesz87 válasza NEMO1968 (#14332) üzenetére


Gabesz87
addikt

Rendben, köszi, majd próbálkozom. Igen, amúgy játszadoztam már kicsit a hangerővel, erősítéssel. Utóbbit felhúztam, és rosszabb lett. Meg a skype.on is kikapcsoltam az aut.hangerőt.

(#14337) Dell XPS válasza OgKush (#14326) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

HWinfó hőmérsékleti értékek, de előtte érdemes lenne kitakarítani, hőelvezetőket cserélni (CPU, NB).

Üdv, Dell XPS

(#14338) Dell XPS válasza Bunken (#14335) üzenetére


Dell XPS
veterán

Milyen megoldásokat próbáltál eddig (link) ?

Üdv, Dell XPS

(#14339) Bunken válasza Dell XPS (#14338) üzenetére


Bunken
tag

Nyomkodtam én már mindent de ez az Fn+F12 meg sem fordult a fejemben.
Király vagy ez működött!
Majd megpróbálom még az Fn+F2-őt, hátha beenged a BIOS-ba is így. Mert oda még nem sikerült bejutnom.

(#14340) Dell XPS válasza Bunken (#14339) üzenetére


Dell XPS
veterán

Bekapcsológomb mellett van egy másik gomb is, ha azzal indítod el a notit (kapcsolod be) ?

Boot menü végén nincs setup opció?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#14341) Dell XPS válasza simos (#14319) üzenetére


Dell XPS
veterán

Tipikus "Acer" billentyűzethiba, érdemes lenne megpróbálni. :)

Üdv, Dell XPS

(#14342) Bunken válasza Dell XPS (#14340) üzenetére


Bunken
tag

De! Működik az is! Már fent van a win és a frissítéseket tolom rá.

Köszönöm a segítséget!

(#14343) jel1


jel1
aktív tag

hali

melyik drivert kell letöltenem, hogy működjenek az fn gombok? mert most csak a fele megy :/

https://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/X54H/HelpDesk_Download/

Köszi! :)

(#14344) Dell XPS válasza jel1 (#14343) üzenetére


Dell XPS
veterán

Segédprogramok; ATKACPI driver!

Üdv, Dell XPS

(#14345) jel1 válasza Dell XPS (#14344) üzenetére


jel1
aktív tag

köszi!! :)

(#14346) _-ORANGE-_


_-ORANGE-_
senior tag

Sziasztok! Ismerősöm Toshiba Equium A210 laptopja 5-30 mp múlva kikapcsol, indítás után. A legtöbb idő ameddig ment kb. 3 perc volt, majd, mintha lehúznám töltőről, egyszerűen kikapcsol. Segítségetek előre köszönöm!

(#14347) NEMO1968 válasza _-ORANGE-_ (#14346) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Mennyi idő múlva tudod visszakapcsolni?
Mennyi idős a gép,és mikor volt utoljára takarítva,újrapasztázva?
Túlmelegedésgyanús a hiba.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#14348) Dell XPS válasza _-ORANGE-_ (#14346) üzenetére


Dell XPS
veterán

- volt esetleg valamilyen javítás a laptopon?

- portalanítás, hőelvezetők cseréje esetleg megtörtént (gap-pad, paszta) ?

- működési idő alatt volt ventilátor tevékenység, megjelenítés, hang, stb.. ?

- időintervallum folyamatosan csökken vagy változó? Bios setup-ban hamarabb kikapcsol a gép?

Üdv, Dell XPS

(#14349) CsMarc


CsMarc
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#14350) dReFiX


dReFiX
senior tag

Hali !

Adott egy HP Mini 210-1040eh netbook, windows 7 starter programmal, illetve dvd olvasó nélkül. Ezeket USBről lehet újratelepíteni ? Vagy van valami beépített visszaállítási dolog benne ? Köszi !

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.