Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) amdathlonxp válasza szabonagyur (#11699) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Több oldalt használók egyszerre és jelentkeznie kellene a teljesítménynek mindig ugyan azt a 3 oldalt használóm a munkámhoz.Korábban egy másik amd 2x 1.6ghz 2gb -t használtam de az kb tényleg 2 x így ment .

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11702) Sheld


Sheld
senior tag

Notebook vásárláson gondolkozom, meg is vannak a jelöltek. Az egyetlen cél, amire a mostani laptopom nem elegendő, az MMO-zás. Azon belül is csak egy cím van, ami érdekes a számomra: SW:TOR.
Jelenlegi konfigom: Amd A6-3400, 6GB DDR3, 6650M 1GB DDR3...
A problémám a notival nem solo-ban, hanem a csoportos megmozdulásokkor vannak. PvP/Operation-ök.
Emiatt veszek új laptopot, és itt jön a kérdésem:
Van 3 proci, amik közül választhatok: i7-3612QM, i7-4500U, i5-4200M. Ezek közül melyik lenne a legmegfelelőbb a célomra?
Továbbá, 4 VGA, Nvidia GT740M, és 3 AMD: 8870M, 8850M, 8750M. A VGA-k között mennyire számít a különbség MMO közben? Azon belül is SW:TOR közben?

Am a 3 konfiguráció:
1: i7-3612QM, 4GB DDR3 (1600), 8750M 2GB (DDR3) (Lenovo g500)
2: i5-4000M, 4GB DDR3 (1600), 8850M 2GB (DDR3) (nem emlékszem a gyártójára)
3: i5-4000M, 8GB DDR3 (1600), GT470M 2GB (Lenovo ideapad Z510)
4: i7-4500U, 8GB DDR3 (1600), 8870M 2GB (GDDR5) (Dell inspiron 17 3737)

A 4 notebook közül melyik lenne a számomra leginkább megfelelő, ha csak SW:TOR-t nézzük? A segítségetek előre is köszönöm!

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#11703) NEMO1968 válasza TheProb (#11698) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Játék alatt,másoláskor.
Szal terhelve!!!!
Még annyit nézz meg,mennyi az áramfelvétele az 1 terrás,és a 250 GB-os vinyónak.(remélhetőleg rá van írva)
Mivel írtad,hogy a 250-est ritkábban dobja el,ezen az alapon lehet hogy az SSD-t sosem fogja.
Nem kizárt,hogy nem tud annyi áramot leadni,mint az USB,ahol(írásod szerint)sosem volt gond még az 1 terrás vinyóval sem.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11704) Bizsu1st válasza Dell XPS (#11689) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Sajnos annyira nem vagyok képben... :( , ezért is Kérdezek.
Gondot okoz a rézlemez, vasiparban ritka! Ha tudok szerezni, gondolom, ugyan úgy pasztával tegyem fel, igaz, a procinál meg csak paszta, mint gyárilag?
Viszont, ha jól gondolom, a gyári gap.pad elektronikusan szigetel, nem lesz gond, ha rézzel helyettesítem és zárom a chipset és a proci hűtőfelületét? Nem okozhat zárlatot?

[ Szerkesztve ]

(#11705) amdathlonxp válasza szabonagyur (#11699) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Az hogy a cpuz sepmpron 5400+ ír ki persze alatta ott az athlon de ilyen proci nálam nem volt benne.
Ez teljesen normális? athlont ad ki rá a google

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11706) szabonagyur válasza amdathlonxp (#11705) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem lehet, hogy nem teljesen támogatott az új procid a gépben? Mert így CPU-Z alapján teljesen fel ismeri, de valami akkor mégsem klappol. BIOS elérhető legfrisebb?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#11707) kispecek


kispecek
aktív tag

Következő lenne a problémám.
Minap kicseréltem az ODD-t egy HDD-re, a megfelelő beépítő kerettel.Simán betettem működött is mindenféle babrálás nélkül.
Történt az, hogy találtam otthon egy nagyobb WD HDD-t, gondoltam kicserélem ha már van.
Na ezt meg nem látja a rendszer :F
Akkor most mi van?

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#11708) TheProb válasza NEMO1968 (#11703) üzenetére


TheProb
veterán

A 250es vinyóval még nem próbáltam, de most ki is derült, hogy kb halott az a hdd-t 10%-os hdd sentinel szerint... Beraktam a caddy-be az SSD-t és azt kell mondjam, hogy chaser-nek lesz igaza, szerintem is valamit Dell-ék b@sztak el és nem a caddyvel van baj... Terhelni nem is tudtam így a rendszert mert ssd ellenére majd perc volt a boot idő, ezután használhatatlanul lassú volt a rendszer és folyamat fagyott mindent, 1 intézőt nem tudtam megnyitni... Szóval most visszacsináltam mindent, úgy néz ki muszáj lesz megbarátkoznom ezzel... De azért mégis marha bosszantó, hogy megvettem a 200 rugós vadiúj gépet és nem lehet rendesen használni +1 merevlemezzel...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11709) kispecek válasza kispecek (#11707) üzenetére


kispecek
aktív tag

Közben megoldottam....

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#11710) Dell XPS válasza Bizsu1st (#11704) üzenetére


Dell XPS
veterán

Eszetrgályos ismeretség? Pénzérme, küszöbléc, szóval bármiből megteszi, de valóban nem olyan egyszerű. 15x15x1.5? Készletben kapható rengeteg méretben, de egyszeri alkalomra nem ajánlom, nem éri meg.

Ahogy tetszik mondani: mindkét oldalát bepasztázod, és úgy illeszted a chip -re!

Zárlatot? Ahol a hűtő felületével találkozik teljesen a chip ? Régebbi tipusoknál nem is használtak, persze akkor még nem voltak ilyen teljesítmények. Ha léteznének tökéletes felületek, akkor nem kellene hőelvezető paszta, ami igazáből ezt pótolja(ná). Hőleadás szempontjából nagyon nem mindegy a felületi érintkezés, különösen ha ez; ~ 8x6 mm -re koncetrálódik, legalábbis a hatékonyságra vetítve.

Üdv, Dell XPS

(#11711) szabonagyur válasza TheProb (#11708) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehetséges, hogy a DVD meghajtónál lévő SATA port túl lassú vagy nem bírja a terhelést? Mert ha az SSD-t ennyire visszafogja szerintem lehetséges a dolog.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#11712) Bizsu1st válasza Dell XPS (#11710) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Zárlat alatt azt értem, mint mikor erősítőt építesz, ugye a végfok ic-k hütőfelülete a negatív! Viszont, ha stereo, vagy hídkapcsolást csinálsz, az egyik pozitív, a másik negatít lesz, ezért kell a szilikon lapka, szigetelni! Arra gondoltam, hogy nem-e lesz gond összezárni a két hűtőfelületet! Szétnézek, miből lehet kreálni :D Köszi a segítséget még 1x :R

(#11713) Dell XPS válasza TheProb (#11708) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez így nemigazán működhetne, ez így nagyon gáz! Ez nekem egy alaplap hibás gépnek tűnik, de kellene több vélemény, tapasztalat is, bár akkor sem elfogadtható szerintem. Nyolc éves gépeknél nem okoz problémát..

Üdv, Dell XPS

(#11714) Kbali válasza Sheld (#11702) üzenetére


Kbali
nagyúr

Inkább ide.

(#11715) Sheld válasza Kbali (#11714) üzenetére


Sheld
senior tag

Ezeket ott ajánlották, ide azért írtam be, mert ott nem kaptam egyértelmű választ, hogy MMO-nál mi számít jobban? Erősebb CPU, vagy erősebb VGA? És azért írtam le mindet, hogy elkerüljem a "sok mindentől függ" kérdéskört. És azért is írtam le, hogy konkrétan melyik MMO-ról van szó, mert WoW-nál pl tuti nem a VGA jelenti a megváltást, míg egy Teránál sokkal esélyesebb, hogy VGA is kell a proci mellé. Szóval, vélemény? SW:TOR-nak proci/VGA kell-e? és ha proci, akkor elég az ULV is, vagy mindenképp ruházzak be egy i7-QM-re?

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#11716) TheProb válasza Dell XPS (#11713) üzenetére


TheProb
veterán

Gondolom ilyennel felesleges felkeresni a fell supportot, mert nem gyári dologról van szó...

Amúgy elvileg nem egyedi eset, elvileg az 5537 és 3537 bios-a szar

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11717) Kbali válasza Sheld (#11715) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak ez nem az a topik, ahol a nagy játékosok vannak.
Magának a játék topikjában, külföldi fórumokon érdemes nézelődni.

(#11718) Impressa válasza TheProb (#11716) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Én válaszoltam neked (11645 hsz.) de mivel nem reagáltál rá, gondoltam még is megoldódott a problémád. ;) De úgy látom mégsem... (bocs, most nem tudom belinkelni neked a korábbi hsz-t). :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11719) TheProb válasza Impressa (#11718) üzenetére


TheProb
veterán

Hali!

Jaj, bocsi, nem vettem észre valamiért. Hát az igazat megvallva sose próbáltam az optikait de lehet megnézem. Bár nem értem a dolgot, ha ilyen fesz. gond lenne akkor mindig meghalna terhelés alatt, nem? Ez meg teljesen random. Van, hogy tudok játszani órákat van hogy már indítás után rögtön eldobja a dolgot, van hogy eleve úgy indul a gép, hogy nem látja.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11720) Impressa válasza TheProb (#11719) üzenetére


Impressa
őstag

Nem történt semmi! Ha ennyire random hiba, és terheléstől függetlenül jelentkezik, akkor az lesz, amit Dell XPS kolléga említett, írt, alaplaphibás a géped.
Bár nem értem a dolgot, ha ilyen fesz. gond lenne akkor mindig meghalna terhelés alatt, nem?
Igen, így van, ezt én is így gondoltam, csak nem pontosítottam.

Gondolom ilyennel felesleges felkeresni a fell supportot, mert nem gyári dologról van szó...
Ennek, szerintem nics jelentősége, mert hibásan működik a géped. Valószínűleg ODD-vel is jelentkezne a probléma...

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11721) andreijj


andreijj
tag

Sziasztok!

Nem találtam sem Lenovo notebook topicot, sem Lenovo B590 topicot, így jobb híján ide írnám a problémám.
Egyik ismerősöm Lenovo B590-ét telepítem, és nem tudom felimátkozni rá a WLAN drivert. Az eszközkezelőben nyomát nem látom semmilyen WLAN eszköznek, és nem is reagál az FN+F5 kombóra semmit sem. Feltettem külön külön az összes hivatalos WLAN drivert innen, de eddig nem jártam sikerrel. Win764 az oprendszer, és többet szenvedtem a wifi beizzításával, mint az egész telepítéssel cakk-pakk. Valamilyen tanács, esetleg átirányítás más topicba?

Ezer köszönet
:R

[ Szerkesztve ]

(#11722) TheProb válasza Impressa (#11720) üzenetére


TheProb
veterán

Tudtok arra programot vagy módon hogyan lehet effektíven tesztelni ood-t? Mert azt nem nagyon érzem meggyőzőnek, hogy berakom a star wars 3 OST-t és ha szól akkor jó ;]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11723) rgeorge válasza TheProb (#11722) üzenetére


rgeorge
addikt

Pl. nagy fájlokat tartalmazó lemezről másolás, írás-teszt arra alkalmas programmal, tényleges írás (újraírható lemezzel). Az AIDA is tud ODD-t tesztelni, de nyilván csak átviteli sebességre.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#11724) TheProb válasza rgeorge (#11723) üzenetére


TheProb
veterán

Nos, betéve az ODD-t a következők a tapasztalataim:
-eredeti audo cd és video dvd szépen fut, viszont megpróbáltam átmásolni a dvd fájljait és 2mp után meghalt az egész:

-Mikor nincs benne a caddy a dvd-vel akkor 2x gyorsabban bootol fel a gép

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11725) szabonagyur válasza TheProb (#11724) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért tegyük hozzá nem minden DVD tartalmat vagy Audio cd-t lehet csak átmásolni, de pl. megpróbálhatnál Daemon tools segítségével lemezképet létrehozni ezekről, az is kiírja a sebességet.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#11726) Impressa válasza TheProb (#11724) üzenetére


Impressa
őstag

Inkább próbálj meg az SSD-ről (rendszermeghajtóról) adatokat (nagyobb méretű fájlt) írni a DVD lemezre (4 GB tartalmat).

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11727) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Sziasztok!

Egy kérdés. Elvileg tudom a helyes választ, de azért biztos, ami biztos. A HP 8440P-s lapimban van egy i5 540M proci. Ebben van integrált gpu, dedikált nincs az alaplapon. Ugye elvileg lehetne cserélni benne a procit valami i7-es, négymagosra is, természetesen csak az elsőgenerációsak közül, de azokban nincs integrált gpu (legalábbis nem láttam a leírások alapján). Jól gondolom, hogy ebben az esetben a csere valójában nem megy, mert nem lesz "videokártyám"? :)

Köszi

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#11728) Dell XPS válasza Aethelstone (#11727) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem jól gondolod, tudod cseréni i7-es processzorra.

Üdv, Dell XPS

(#11729) Aethelstone válasza Dell XPS (#11728) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ok, de itt nem simán i7-ről van szó. A kétmagos, gpus i7 nyilván megy. A kérdésem a négymagos, gpu nélküli i7-re vonatkozott.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#11730) Dell XPS válasza Aethelstone (#11729) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igazad van, nem olvastam el alaposabban a kérdést. :R Négymagos i7 -es processzor csak a diszkrét kártyás változatokba szerelhető.

Üdv, Dell XPS

(#11731) Aethelstone válasza Dell XPS (#11730) üzenetére


Aethelstone
addikt

Köszönöm a választ :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#11732) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy tudnátok pár olyan oldalt linkelni ami viszonylag jó árban adja a laptopokat és megbízható? :) Én a laptopsystem.hu -t néztem most, de furcsának találom, hogy i5-ös notebookok vannak 85k-ért o.O Lehet, hogy használtak? Mert nem találom. [link]

(#11733) xcds válasza b.kov (#11732) üzenetére


xcds
őstag

Biztos, hogy használtak. :))

(#11734) b.kov válasza xcds (#11733) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi :) Meg ahogy jobban nézem, lehet nem is magyar billentyűzetesek. A laptop.hu-ról van valami véleményed esetleg? :)

(#11735) xcds válasza b.kov (#11734) üzenetére


xcds
őstag

Van köztük magyar is angol is. Ha nincs odaírva, tisztázni kell. Egyébként megbízható bolt a laptopsystem. Most nem tiszta, hogy milyen gépet akarsz venni. Amit linkeltél az egy komoly lapos, annyiért újan csak hulladékot tudsz venni.

(#11736) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok!

Lenovo B590-em van, TP-Link 1043 routerrel.
Az a kérdésem, hogy normális-e, hogy csak 40 mbitet visz át a wi-fi, mikor 80 mbites a netem?
Ebben 802.11n wi-fi van, és tudtommal 300 mbites, úgyhogy bőven tudnia kéne a 80 mbitet is.

(#11737) xcds válasza MATEO6600 (#11736) üzenetére


xcds
őstag

Nem igazán normális. Nekem a 742nd rooterrel átjön a 60mbit-es net.

(#11738) MATEO6600 válasza xcds (#11737) üzenetére


MATEO6600
őstag

Hol lehet a gond? Intel wi-fi drivert felraktam a gyártó oldaláról... Esetleg valami beállítás kérdése?

(#11739) xcds válasza MATEO6600 (#11738) üzenetére


xcds
őstag

Nem tudom igazából. Térerőnek lenni kell, az biztos. Én pl a win7 által feltett drivert használom, mert a gyártó (lenovo) driverével sleep után nehezen akart kapcsolódni. Sebesség gondnál is megpróbálnám ezt. Meg a rooter beállításaival is szórakoznék. Pl a b/g/n mixed beállítások, titkosítás meg ilyenek.

(#11740) MATEO6600 válasza xcds (#11739) üzenetére


MATEO6600
őstag

Eredeti driverrel is ekkora sebességet kapok.
Routernél és laptopnáél is g+n-re van téve, a titkosítás mixeden.

(#11741) xcds válasza MATEO6600 (#11740) üzenetére


xcds
őstag

Hát tedd át csak n-re pl. De lehet, hogy csak a wifi kártya és a rooter "nem szeretik" egymást.

[ Szerkesztve ]

(#11742) MATEO6600 válasza xcds (#11741) üzenetére


MATEO6600
őstag

Csak n-re nem tudom, b meg g van még. Egyébként nem egyedi a hiba, egy ismerősöm más laptoppal/routerral ugyanúgy 40 mbitet kap csak, viszont linuxon annyit, amennyit kéne :F

(#11743) kali válasza MATEO6600 (#11736) üzenetére


kali
legenda

szia,

ellenőrizd a wifi modul típusát, hogy biztos 300-as legyen, mert szerelik a típust csak lite-n 150-es modullal is.
a kapcsolati sebességre 300-as jelez a rendszer?
az túlzás, hogy bőven tudnia kellen, mivel a 300-as kapcsolat jellemző (mérhető) sebessége ideális esetben 80 megabit/sec környékén mozog - a kapcsolati 300-as sebességben a többi a szükséges körítés -, de beállítások és környezeti tényezők függvényében sokkal kevesebb is lehet a mért sebesség.
a router és az ellenoldal is 40 megahertz beállításon legyen, illetve próbáld ki a kapcsolatot más/minden csatornán, mert az jelentősen befolyásolhatja az átviteli sebességet, pláne ha bezavar elérhető idegen wifi hálózat, ami azonos vagy szomszédos csatornán forgalmaz.
a router 11n only beállítással jobb n szabványos átvitelt tud, mint 11bgn mixed módban, bár az eltérés nem jelentős.
a router és a noti azonos helységben van? mert nagyobb távolság, fal(ak)...stb esetén normális lehet, hogy csak a net fele megy át.

[ Szerkesztve ]

(#11744) MATEO6600 válasza kali (#11743) üzenetére


MATEO6600
őstag

Szia!

Ha rámegyek a wi-fi kapcsolatba winen belül, akkor csak 130mbitet jelez...
Nem sikerült kideríteni, hogy hány mbites laptop wi-fi modulja.
A laptopom típusa, ez pedig a wifi-é.
Itt se ír pontos adatot, csak hogy 300 mbit-et is tudnak egyes eszközök.
A wi-fi 6os csatornán van, a laptop meg 11-esen, ezeknek meg kéne egyezniük?
Emeletes házban lakom, szóval van itt a környéken pár wifis router...
Ezt meg nem értem, egy 300 mbites kapcsolat valójában, jóesetben is csak 80 mbitet tud? Akkor mi benne a 300? Tudom, hogy csak elméleti, de mi értelme van akkor a jelölésnek?
A router nem tud n-only beállítást, csak g+n-t. 40 Mhz-en van mindkét eszköz, és 2-3 méteres távolságra egymástól, falak nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#11745) kali válasza MATEO6600 (#11744) üzenetére


kali
legenda

130-as kapcsolaton nem fog átmenni "mérhetően" a 80 megabit/sec.
a gyártó 300-as típusnak jelöli adott modult, de érdemes elolvasni alul az 1-es kiegészítést, az sokat elárul.
a 300-as kapcsolathoz két csatorna kell, 2 * 150 megabit/sec, 1 * 1 kevés.
olyan nincs, hogy a router és a noti eltérő csatornán legyen, hiszen akkor nem lenne kapcsolat, a routeren kell beállítani a csatorna értékét, és az ellenoldal ahhoz igazodik.
300 megabit/sec a kapcsolati sebesség, ezért adnak meg annyit, hiszen az is egy valós érték, de a wifi kapcsolatban a hasznos adatok mélyen csomagolva utaznak, tehát a kapcsolati sebesség egy része csak a szükséges körítés, viszont a sebesség mérésekor csak a hasznos adat mutatkozik meg, azért a különbözet.
kell, hogy tudjon a router 11n only opciót is;

tl-wr1043nd

[ Szerkesztve ]

(#11746) MATEO6600 válasza kali (#11745) üzenetére


MATEO6600
őstag

Értem, így már világos!
Azért írtam, hogy a laptop 11-es channelen van, mert az eszközkezelőnél azt írta a wi-fi adapterre.
Nekem nem gyári, hanem Vargalex fw van fent, és ott nincs külön n-es mód.
Ez alapján mondtam a 130 mbitet:

Azt hittem, hogy ennél azért többet tud a B590... Na mindegy, köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#11747) kali válasza MATEO6600 (#11746) üzenetére


kali
legenda

igen, az a kapcsolat sebessége, jobb esetben ott nagyobb érték szerepel.
találkoztam már n és lite-n wifi modulos b590 típussal is.
az asszonynak is vettem egy ilyen b590 notit nem is olyan régen - ne kelljen hazahurcolásznia a cégeset -, de fejből nem vágomn, hogy abban milyen wifi modul van, délelőtt megnézem majd.

(#11748) MATEO6600 válasza kali (#11747) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszi előre is!
Azért az kár, hogy nem tudni előre, hogy n vagy n-lite-os B590-et veszek...
A leírás szerint n-es.

(#11749) kali válasza MATEO6600 (#11748) üzenetére


kali
legenda

bekapcsoltam a párom notiját, mert nem hagyott nyugodni a dolog, csak 1 * 1 képes modul van abban is.
nem igazán szokták jelölni, hogy mit tud a modul, n szabványt írnak, és abba szinte minden belefér...
nekem 300-as van az e420-ban, de a netünk sebességéhez (jelenleg 30/5, hamarosan 40/20 lesz) a home gateway 20 megahertz beállítása is elég, mivel a panelben sok wifi hálózat van, és egy szabad csatornát egyszerűbb találni, mint kettőt, így viszont az enyémen is csak 130-as kapcsolati sebesség adott, viszont azt stabil, mintsem lenne az két csatornával, amiből az egyiken idegen hálózat is lóg, esetlegesen több is.
most csak 9 idegen hálózatot látok, de nappal több is van.

(#11750) Kleroo válasza Kleroo (#11658) üzenetére


Kleroo
veterán

Na hát betojok! Mi a hermelines kankó ez?
Megint ezt csinálja, csak most nem tér magához a resetre sem. Bekapcsolás utáni ellenőrzéssel lehet bibi.
Mert azelőtt alalposan stresszeltem a gépet, semmilyen probléma nem jelentkezett, és vagy 30x újraindítottam.
De a hidegindítással megint meggyűlt a baja.
Ötletek? Jó lenne szétkapni, csereberélni a komponenseket, de tudom hogy nincs bajuk, hisz letetszteltem... :S
Milyen komponens felelős ezért, hogy hidegindításkor megakad? :S

szerk(kb 50 próbálkozás után most elindult. kikapcsoltam, és megint nem indul normálisan. Felgyújtom :D )

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.