Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) amdathlonxp válasza Goblin12 (#11649) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szia
Én a splitcam nevű programot ajánlanám ami nagyon profi,ingyenes és használható.
akár több oldalon is tudod használni a kamerád,tudod változtatni a felbontását és minden mást is ..
egyetlen negatívuma kell hozzá gép mert nagy felbontáson elégé megterheli.
videó és fotó funkció is van benne természetesen

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11652) NEMO1968 válasza Dell XPS (#11640) üzenetére


NEMO1968
őstag

Igazad van,kétértelmű a hsz.
Ezúton kérek elnézést mindenkitől.
Itt inkább arra gondoltam,hogy nem kell félni(szabadkozni,elnézést kérni)semmiféle kérdés miatt.
Ez a topic erre van,és az itt fórumozókra sem lehet panasza senkinek.
Más topicocban viszont láttam már ilyet sajnos. :(((
Amúgy bateggelső kérdése indított erre.
Inkább neki szánt bátorítás lett volna . :K

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11653) HF77


HF77
őstag

heló
lenne egy Dell D630 gépem és folyamatosan akad a net wifin és kábeles neten is!
mi lehet a gond? létezik hogy a laptoppal nem stimmel valami, vagy egyszerűen a véletlen műve!
köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#11654) NEMO1968 válasza HF77 (#11653) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Ha WiFi-n és kábelen is ugyanaz a helyzet,valszeg a neted a ludas.
Azért érdemes lenne valahol egy másik hálózaton is kipróbálni.(haver,ismerős,jó szomszéd,stb.)
Megpróbálhatod valamelyik kártyát az eszközkezelőben letiltani most,a, saját neteden.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11655) HF77 válasza NEMO1968 (#11654) üzenetére


HF77
őstag

otthon(wifi)és a melóban(kábel) is akadozik!!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#11656) Kbali válasza Krisz79 (#11630) üzenetére


Kbali
nagyúr

Működik a dolog, elvileg semmi nem kell hozzá, legfeljebb a TV-n beállítani a megfelelő bemenetet, ha több HDMI csatlakozód is van.

(#11657) Goblin12 válasza amdathlonxp (#11651) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

köszi. :R

(#11658) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok!
Fura problémám van.
Packard Bell Easynote F4081:
Bekapcsolás= Ventik felpörögnek, bekapcs led bekapcsol, csekkolja a dvd meghíjtót, de ennyi. Winch nem.
De a valódi probléma: 0 kép. Se a kijelzőn, se HDMi-n, se VGA-n. Semmi.
Ötletek?

Elvileg tele volt már reklámmal a böngészés, új ablakok nyitásakor is ugráltak fel a reklámok. Bár ezek ártatlan "vírusok". Nem az enyém a gép, nekem csak meg kéne oldani....

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#11659) NEMO1968 válasza HF77 (#11655) üzenetére


NEMO1968
őstag

Mit jelent ez az akadozás?
Videonézés közben megáll a video?
Lassan tölt be oldalakat?
Mióta van ez a hiba?
Nem tettél fel valami új progit,vírusírtót?
Vírusra átnézted már a gépet?
Állandóan olyan,vagy csak néha?(gondolok valami ütemezett feladatra)

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11660) Rivaul válasza Kleroo (#11658) üzenetére


Rivaul
addikt

Hozzád úgy került hogy ment? Valószínű meghalt a vga benne, náluk elég sűrű hogy eldobják magukat.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11661) Kleroo válasza Rivaul (#11660) üzenetére


Kleroo
veterán

Nem, hozzám már ezzel a hibával jött. De lett rá megoldás. A mindent kivesz, majd 1 percig nyomni a bekapcsolt gombot-> reset segített. Énis hardverhibára gyanakodtam, de szerencsére csak valami összegubancolódott, reset elég volt

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#11662) Dell XPS válasza Bizsu1st (#11650) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Gap-pad is cserélve lett a heatpipe -én? Rézlemezzel hatékonyabb lenne, sokkal jobb a hőátadása, és kb.ennyi sajnos.

Üdv, Dell XPS

(#11663) beach head válasza Dell XPS (#11641) üzenetére


beach head
senior tag

Hello, visszaírtak a szervízből! Szerintük a hiba:

"A ventilátor cserével nem áll kapcsolatban.
Meg kellene vizsgálnunk hogy mi okozza ezt a hibát, mert ennek több oka is lehet. Elképzelhető hogy a hibás ventilátorral való használat alatt az elégtelen hűtés miatt tönkrement az alaplap chipsete."

(#11664) sacano1


sacano1
csendes tag

Üdv mindenkinek valaki tudna nekem egy szerelőt illetve szervizet ajánlani ahol eltudják távolítani a bios kódot egy Samsung rv520-ról lenne szó. Svédből kaptam de sajna bios kódos. Püben ha lehet.

(#11665) Dell XPS válasza beach head (#11663) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Biztosan nem tett neki jót, de addig ezt nem lehet egyértelműsíteni, amíg nincs cserélve a hőelvezető (gap-pad). Nagyon sok előjele van ennek egyébként: nem ébred alvó módból, színes kijelző betöltés előtt, néha nem talál GPU vezérlőt, és eszközt sem, terhelésre megfagy, (újraindítás segít csak) stb..

Mivel 20-30 perceket bír még a vezérlő (és addig nem hibázik), én még optimista lennék. Sajnos arra számítanod kell, hogy bármit teszel, egyik reggel nem fog indulni többet. Ez benne van..

Üdv, Dell XPS

(#11666) beach head válasza Dell XPS (#11665) üzenetére


beach head
senior tag

Hali, pontosítok!

Tehát eddig csak komolyabb terhelés alatt (konkrétan játék közben fagyott le, a játékindítástól számítva 10-20 perc után) Ha csak böngészek, netezek, skypeolok akkor amint mondtam, csak felkúszik a hőmérséklete egyből 70 fok körülire, egyébként alapjáraton 65 fok körül megy ha nem nyúlok hozzá. Ha le fagy és újraindítom akkor egyből van kép, nincsenek se csíkok semmik. Olyan sem volt még, hogy valami eszközt nem talál, max az usb szokott néha gyagyázni, vagy lassabban felismerni a dolgokat, de ez mindig is ilyen volt... és ezen kívül mást nem tapasztaltam.

Nemtudom érdemes-e megint visszaküldeni... vagy hogy mit írjak nekik...

Ha tényleg meghibásodott a chipset az konkrétan mit jelent? Kuka?

(#11667) HF77 válasza NEMO1968 (#11659) üzenetére


HF77
őstag

lassan tölti be az oldalakat, vagy megáll a net, aztán újraindul...kb 2-3 hete.
vírusirtó nem talál semmit!! nem raktam fel új progit!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#11668) Dell XPS válasza beach head (#11666) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kontaktos, ami nagy terhelésre, melegedésre jelentkezik, és ilyenkor van az általad lefestett jelenség is. Ha újraindítod, akkor már visszahűl annyira (nem kell sok hozzá), hogy van kontakt, érintkezés, ezért nem tapasztalsz hibát ás egyéb mellékjelenségeket. Szerintem elsőre: pasztázás, gap-pad csere, akár rézlemezes megoldással. Tesztek, kipróbál, és jó lesz! :)

Budapesti vagy?

Egy reball kb.: ~13 900Ft, szóval nem kuka semmiképpen!

Üdv, Dell XPS

(#11669) NEMO1968 válasza HF77 (#11667) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ha WiFi-n használod,próbáld meg a LAN-t letiltani az eszközkezelőben arra az időre.
Kábelről használva a WiFi-t tiltsd,vagy kapcsold ki.
A WiFi-t ki kéne próbálnod egy USB-s adapterrel,vagy egy másik beépítettel is.
Ha USB-s adapterrel próbálod,ki kéne kapcsolnod a LAN-t és a beépített WiFi-t is.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11670) beach head válasza Dell XPS (#11668) üzenetére


beach head
senior tag

Nem, vidéki. Így csak futárral tudnám elküldeni a gépet. De nem tudom, most hova küldjem, vissza ahol volt is előzőleg, vagy másik szervízbe

[ Szerkesztve ]

(#11671) HF77 válasza NEMO1968 (#11669) üzenetére


HF77
őstag

:R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#11672) Dell XPS válasza beach head (#11670) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát ezt Neked kell eldönteni, sajnos nem látom át a környezetedben lévő lehetőségeket, így nem szeretnék rossz tanáccsal szolgálni. Ha megéri a futárszolgálatot, akkor itt mindenképpen megfelelő kezekben lesz! DE, nem hinném el, hogy nem lehetne egy pasztázást tisztességesen megoldani bárhol is az országban. Te most ennyit kérsz, ez legyen meg (mással ne foglalkozzanak), és Te teszteled, próbálod. Ha valami nem változna, akkor jelzed és lépünk. :)

Nehogy egyből belehúzzanak egy BGA -ba.. :K

Üdv, Dell XPS

(#11673) Bizsu1st válasza Dell XPS (#11662) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

A procin nem volt, csak paszta, azzal is lett visszarakva! A chipset hütöfelületén vol ilyen gap-pad, azt nem cseréltem!

(#11674) Hedgehog87


Hedgehog87
csendes tag

Sziasztok!

Van 1 problémám mellyel továbbra se jutok dűlőre. Lecseréltem egy dell d630as notiban a 320 gbos WD-t egy Kingsyton hyper 3k- 120 gb-os ssdre. Achi módban telepítettem és már teljesen jól muzsikál 16 mp alatt betölt a rendszer. Eddig teljesen jó.
A kikerült vinyót ezek utána leformázottan betettem (szereztem egy pata-sata átalakítós 2.hdd rack-et. Betettem felismerte... rámásoltam az adatokat, majd csináltam újraindítást kikapcsolást, hogy betölt e rendesen. Működött minden. Nap végén összecsuktam a gépet táskába be majd haza. Otthon kinyitottam kapcsolnám be a a windows zászló megjelenése után leáll a bootolás, nem tölt be az asztal.

Mi lehet a probléma tárgya, hogy lehetne helyes működésre bírni a vasat?

Köszönöm a segítséget.

(#11675) Chosen válasza Dell XPS (#11648) üzenetére


Chosen
addikt

Még a kommented előtt rátaláltam a Rufusra, de bizony az lett a megoldás, minden más hibátlan volt. :K

(#11676) wineZ


wineZ
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Dell 3537 Inspiron laptop. Win 8.1 64bittel telepítettem frissen, viszont a DELL oldalon található driverekkel a WIFI sehogy sem akar el indulni... Az Aida64 azt írja hogy Atheros AR9565 Wifi van a gépbe, a dell ügyfélszolgálat kiröhög ezzel kapcsolatban, hogy ne magyarázzam meg ők mit raknak a gépbe... Szóval kérésem a következő! Tud valaki linkelni nekem 1 működő drivert?! :O

Nem vagyok elérhető itt sűrűn! hivjatok telón 06202837813

(#11677) TheProb


TheProb
veterán

Az aláírásomban lévő gépben használok 1 caddy-t, melyben a gyári terrás vinyó van agy ssd mellett. Már többször írtam (vélaszt nem kaptam), hogy eldobálja a gép a caddyt terhelés alatt és csak restart után látható újra. Egyik kolléga azt mondta, hogy a gép bios-a a lúdas elvileg a témábam. Most egy újabb jelengéget figyeltem meg, ha az imént említett vinyóra töltök le valamit és mondjuk közben fut 1 játék akkor bődületesen kevés fps-t produkál a gép, ezt se tartom teljesen normális dolognak... Van esetleg valakinek tippje, hogy mi a franc lehet? Valamint szerintetek van értelme megpróbálni kicsérlni az ssd-t a hdd-vel? hogy az ssd legyen a caddyben (ssd-ről fut a rendszer)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11678) szabonagyur válasza wineZ (#11676) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Szedd le a Dell1704 és Dell 1705 drivert, majd ebben a sorban rakd fel, tutira megy.
Elsőnek: [link]
Második: [link]

Mindkét esetben elég az egyiket leszedni, én mindig a a Format: Hard Drive szedem le.

@(#11677) TheProb: Másik caddyvel nem próbáltad? Mivel nem hivatalos Dell cuccról van szó így simán lehet, hogy a gép a Caddyt nem szereti. Az FPS csökkenés meg persze, hogy lehet főleg ha nagy sebességgel töltesz le, hiszen a torrentek is igen nagy memóriát tudnak használni, valamint ha gyors a neted nagy sebességgel írnak is a vinyóra és lehet belassul a játék tőle, főleg ha HDD-ről játszol és arra is töltesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11679) wineZ válasza szabonagyur (#11678) üzenetére


wineZ
csendes tag

Próbálom, mindjárt kiderül :R

Persze hogy nem megy.... :W

van valakinek kedve, ideje rákukkolni Teamviewerrel?! mer én feladtam :W

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok elérhető itt sűrűn! hivjatok telón 06202837813

(#11680) szabonagyur válasza wineZ (#11679) üzenetére


szabonagyur
félisten

Írtam privát

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11681) TheProb válasza szabonagyur (#11678) üzenetére


TheProb
veterán

Próbáltam másikkal is ugyan az, talán az újjal kisebb %-ban száll ell vagy eleve nem is látja. Aki azt mondta amit lentebb írtam, neki valami ismerőse elvileg próbálta több fajta caddy-vel is és ugyan ez volt a helyzet.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11682) szabonagyur válasza TheProb (#11681) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hmm ez elég érdekes dolog :S

Pedig én is ilyet tervezek csak 3537-el. esetleg azt tudod megpróbálni amit írtál, hogy cseréled őket, általános használatban elvben nem lassabb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11683) Dell XPS válasza TheProb (#11681) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem találkoztam még ilyen hibajelensággel (ultrabay), de más jelleggel igen, ott a merevlemez volt a hibás. Időnként eltünt még Bios szinten is - 100/100 -as volt. Látom régota tartó probléma ez, azért írtam le.

Üdv, Dell XPS

(#11684) szabonagyur válasza TheProb (#11681) üzenetére


szabonagyur
félisten

Esetleg másik vinyót nem tudsz belerakni, hogy azt is eldobálja e?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11685) Dell XPS válasza Bizsu1st (#11673) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia, :)

a vezérlő alatt próbáld megfelelő vastagságú felpolírozott rézlemezre cserélni a hővezetőt, és úgy nézd meg a változást!

Örülök, hogy sikerült!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#11686) Bizsu1st válasza Dell XPS (#11685) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Tehát arra gondolsz, hogy nem is a proci melegszik ennyire, hanem a chipset "melegíti"? Hol tudnék ilyet beszerezni?
Köszi, hogy hangsúlyoztad a pontos megnevezést:D

[ Szerkesztve ]

(#11687) bata0305


bata0305
csendes tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy a hp pavilion g6 1016 sh- ba (Videókártya:AMD Radeon(TM) HD 6470M 512MB DDR3 VRAM) lehet - e cserélni kicsit erősebbre a videokártyát? mire kell figyelni ha venni akarok egy másikat? ( 1G ati videókártyára gondoltam )

Válaszokat előre is köszi

(#11688) amdathlonxp válasza bata0305 (#11687) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szia
Én úgy látom ez integrált nem cserélhető.

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11689) Dell XPS válasza Bizsu1st (#11686) üzenetére


Dell XPS
veterán

Teljesen képben vagy értesz hozzá, így gondolom észrevetted volna ha nagyon gáz a gap.pad, de az biztos, hogy a rézlemez közelébe nem jöhet, fóleg a 2-3mm vastagságú. Ez már csak FET, déli híd, és egyéb helyekre való, semmiképpen nem chipset, videokártya (IGP) hűtésére.

Ventilátorszabályozáson sok múlik, nagyon nem mindegy milyen hómérskleten indul, emeli a fordulatszámot stb. Természetesen ezzel általában nem lehet mit kezdeni, de néha segédprogrammal beavatkozva nagy javulás tapasztalható.

Rézlemez gondolom nem okoz gondod ( ;] ), gap-pad pedig itt: [link]

Üdv, Dell XPS

(#11690) TheProb válasza szabonagyur (#11684) üzenetére


TheProb
veterán

... és Dell XPS: Hát az a helyzet, hogy mikor megvettem a gépet akkor 1 hónapig úgy használtam az említett hdd-t, hogy beraktam 1 külső házba és úgy 1x nem volt vele gond.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11691) szabonagyur válasza TheProb (#11690) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó lenne kipróbálni a vinyót akkor, hogy az hibátlan e teljesen, esetleg ha van másikat rakni a helyére.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11692) TheProb válasza szabonagyur (#11691) üzenetére


TheProb
veterán

van 1 250es lemezem, csak ha belerakom nemtom hogy tudnám a legjobban/leggyorsabben előidézni a dolgokat, mert nem jöttem rá mi alapján száll el. eddig játék alatt vagy másoláskor,de most elég ritkán

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11693) szabonagyur válasza TheProb (#11692) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát akkor csak ezeket lehetne, másolj rá, esetleg valami hosszabb lemez teszt, gondolom mindenképpen terhelni kell, erre esetleg kérdezz rá a merevlemez topikban, ott hátha tudnak valamit erre mondani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11694) Dell XPS válasza TheProb (#11690) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sajnos járatlan út ez számomra is, furcsa, hogy "ezen" az interfészen eldobja a merevlemezt. Másik meghajtóval is ellenőrizni kellene, mert nem sok lehetőség maradt a hiba kizárására.

Üdv, Dell XPS

(#11695) amdathlonxp


amdathlonxp
aktív tag

Sziasztok
Van egy hp g6000 notim gyárilag sempron 1 magos procival szerelt 1 gb ram volt benne mikor megvettem.
Úgy sem mondhatnám hogy lassú volt de most tettem bele egy athlon 2 x 1.9 procit meg plusz 1 gb ramot .
és kb 10% ot nőt a teljesítménye...ezt tartom kevésnek egy kicsit a ramot megnéztem memtest szerint jó
2 egyforma 667mhz szerintem nem azzal van a gond aida teszt során észre vettem hogy a két mag hőmérséklete közt jelentős eltérés van kb 20 fok hogy tudnám megnézni hogy megfelelően megy e a proci?
Előre is köszönöm

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11696) szabonagyur válasza amdathlonxp (#11695) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Azért egy pontos típust adhatnál mindkét prociból. Attól, hogy 2 magos nem minden esetben kell várni dupla sebesség növekedést.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11697) amdathlonxp válasza szabonagyur (#11696) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

athlon64 x2 tk-57
a sempron 1.8ghz ehhez nem találok pontos típust elvileg ilyennel nem is szerelték csak 2.2 ghz vel
most látom a hp oldalán.

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11698) TheProb válasza Dell XPS (#11694) üzenetére


TheProb
veterán

Még lehet megérni 1 próbát, hogy helyet cserél az ssd és hdd, hátha. Csak nemtom mennyire tesz jót a rendszernek ha így elszáll alóla az ssd...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11699) szabonagyur válasza amdathlonxp (#11697) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy a 10% teljesítmény növekedés hogy jött össze neked?
A 2 magos procid ott lesz erősebb ahol a 2 mag ki is van használva, de túl sokkal szerintem nem erősebb ez a 2 magos proci mint a sempron.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11700) Dell XPS válasza TheProb (#11698) üzenetére


Dell XPS
veterán

Windows nem szereti, de nem lesz gondod szvsz. Elég az első alkalmat megvárni, ha egyáltalán tapasztalni fogod.

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.