Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) SShadow válasza Tim82 (#12847) üzenetére


SShadow
aktív tag

Köszi a gyors választ a kérdés már csak az hogy mennyire kezelhető egy win7/win8 érintőkijelzős felület mondjuk egy androidhoz képes???
Mennyire felhasználóbarát a mindenen napokban???
Engem meggyőzött első ránézésre, mondjuk utánaolvasva a 2kg-os súly egy kicsit nehéz a gép fizikai méretét tekintve az Acer 5750g-m ami 15,6-os és már i3 proci + gt 540m VGA sem sokkal nehezebb:((

[ Szerkesztve ]

(#12852) Tim82 válasza SShadow (#12851) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kézzel nem fogod tudni azt az érintőkijelzőt kezelni, csak a hozzá való Wacom ceruzával. Ezzel gondolom, részben meg is válaszoltam a kérdésedet. Képzeld el, hogy egy nagyjából A4-es méretű kijelzőt bökdösöl egy ceruzával, aminek viszont állítható az érzékenysége, illetve van rajta nyomógomb, amit megnyomva kb. egér jobbklikknek megfelelő funkciót is tud.

A súlya meg azért ennyi, mert normál 2,5" vinyó és DVD-író is van benne, valamint gondolom, hogy legalább 6 cellás akku. A tablet PC-k sosem voltak igazán pehelysúlyú kategóriás gépek. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12853) Krisz79 válasza Dell XPS (#12845) üzenetére


Krisz79
őstag

Egyenlőre se i3 se i5.
Mennyiben változna a notim? Érdemes keresgélnem?
Ram növelése is segithet? Jelenleg 4Gb van benne.
Hozzáteszem, igy sem lassú a G500.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#12854) SShadow válasza Tim82 (#12852) üzenetére


SShadow
aktív tag

Akkor gondolom nem leányálom az érintőkijelző kezelése:((((((

A ceruza is megvan hozzá, de erről a WACOM féle cuccról nagyon nem hallottam biztató dolgokat, legalább is egykét angol fórum nagyon lehúzta

(#12855) Dell XPS válasza rox1818 (#12848) üzenetére


Dell XPS
veterán

szia,

Igen, jó a típusba, azaz egyező!

Üdv, Dell XPS

(#12856) Dell XPS válasza Krisz79 (#12853) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezek szerint HM76 chipset -es a laptop. Amennyiben jelenleg is elégedett vagy, akkor nem fogsz hatalmas változást tapasztalni, még memória bóvítéssel sem. Ilyen igényeket akkor érdemes meglépni, ha a használat során kevésnek érezzük a gép teljesítményét. SSD! :)

Üdv, Dell XPS

(#12857) Krisz79 válasza Dell XPS (#12856) üzenetére


Krisz79
őstag

SSD-t nem egész 1 hete vettem.
120Gb Samsung 840 Evo.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#12858) Dell XPS válasza Krisz79 (#12857) üzenetére


Dell XPS
veterán

Áhh...emlékszem; ODD story.

Néztem; szép az Asus,..

Üdv, Dell XPS

(#12859) Krisz79 válasza Dell XPS (#12858) üzenetére


Krisz79
őstag

:)
Igen,röviden: megoldottam Icy Box-al.
Sajna nem kell semkinek, de elherdálni sem szeretném....
Vagyis vinnék,apróért....

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#12860) Monolith válasza Dell XPS (#12790) üzenetére


Monolith
tag

Tökéletesen meg lett oldva. Talán új korában sem volt ilyen csendes és hűvös a laptopom, és még a szerelés is nagyon patent.

(#12861) EnCrypto


EnCrypto
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Dell Inspiron n7110 notebookom. Kivettem az optikai meghajtót, helyére betettem a merevlemezt, a merevlemez helyére pedig egy SSD-t tettem. A munkát szerviz végezte.
Win 7 (pendriveról való) telepítésénél olyan problémába ütköztem, hogy elindul a telepítés, de újraindulásnál nem bootol be és nem tudom folytatni. A gép csak dolgozik és nem mutat semmit, a cursor villog.
Ki van választva, hogy elsődleges legyen az SSD.
A biosom elég régi, ahogy most észrevettem. Lehet hogy csak ez a gond? Mi más lehet még a hiba?
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

(#12862) Monolith válasza Impressa (#12787) üzenetére


Monolith
tag

Köszi az ajánlást! Nagyon korrektül dolgozott :)

(#12863) Impressa válasza Monolith (#12862) üzenetére


Impressa
őstag

Szívesen! ;) Örülök, hogy tudott segíteni neked. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12864) yxcv


yxcv
tag

Sziasztok!

Ide is beírom a problémámat, hátha tud valaki valamit segíteni:

Adva van egy 2,5 éves Fujitsu Lifebook A530. Kb 1,5 hónappal ezelőtt hozott egy olyan hibát, hogy mikor újratelepítettem a win7-et, és rakosgattam vissza a progikat, egyszercsak lefagyott az egész és mikor újraindítottam, semmit sem jelzett a kijelző. Nem is pörgött fel, és a winyo ledje is csak a bekapcsolást követő pár mp-ig világított, aztán kialudt és maradt a nagy sötétség. Elküldettük márkaszervizbe, LCD panelcsere megtörtént, bár én inkább alaplapra gyanakodtam. Bekapcsoltuk az üzletben, működött minden, hazahozom, rádugom áramra, bekapcsolom, rendesen betölt, és mikor indítanék valamit, megint kifagy. Bekapcsolás után megint a fekete képernyő, nem csinált semmit. Megint bolt, megint fel márkaszervizbe, ahol most az alaplapot cserélték. Tegnap visszakaptam végre a gépet, és bekapcsolom, minden jól betölt, megint kattintanék valamire, és lefagy. Újbóli bekapcsolás után ismét a nagy semmi, a nagy feketeség. Elvileg alaplapcsere megtörtént, de megint vihetem vissza, és megint minimum 2 hétig nem lesz gépem.
Kezd nagyon bosszantó lenni, hogy már kétszer megjárta a Serco Kft-t Bp-en, és megint ugyanazt a hibát hozta.

Idő közben addig próbálkoztam a géppel, hogy rájöttem, ha ki-beteszem az akksit, vagy kiveszem és áramról indítom, akkor mindig bootol, win is betölt rendesen, viszont ugyanúgy kifagy, ami után akárhányszor elindítva a sötétséget hozza. Valószínűleg ezért hitték azt a szervizben, hogy megjavították, mert ott az akksit mozgathatták, és utána indult is a gép (csak éppen jött volna a fagyás, ha rávárnak). Lényegében azzal csak azt érem el, hogy bootol és indul rendesen a gép, de a totálisa kifagyás így sem marad el. Ha tehát ki-beteszem az akksit, bármikor el tudom indítani a gépet, de ahogy ez elmarad, jön a totális semmi.

Valaki találkozott már ilyennel? :F

(#12865) MurdR válasza yxcv (#12864) üzenetére


MurdR
veterán

Rosszabb esetben szerintem BGAs az alaplap, de lehet ram is. Ha két modul van, próbáld ki külön-külön is. De kétlem hogy cseréltek volna alaplapot, ha mindkét rammal fagy...

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12866) Impressa válasza yxcv (#12864) üzenetére


Impressa
őstag

Véleményem szerint nem cseréltek alaplapot a gépedben. Ha az akkut ki- és beteszed és úgy egyből indítható a gép, akkor szerintem, alaplapi problémád lehet. Amit MurdR kolléga is javasolt, a RAM-ok cseréjét kipróbálhatod, nem veszítesz vele semmit. Bár én azért, a HDD-re is ránéznék a helyedben, mert az is tud anomáliákat okozni.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12867) Dell XPS válasza EnCrypto (#12861) üzenetére


Dell XPS
veterán

Lehet program és OS hiba is. Elsőre nézd meg egy másik operációs rendszerrel. :)

Ajánlott program: Rufus

Üdv, Dell XPS

(#12868) Dell XPS válasza yxcv (#12864) üzenetére


Dell XPS
veterán

Valamelyik komponens "fagyasztja" az SMBus-t (hdd, ram, odd, akku, stb.), ezért is indul el reset után (teljes áramtalanítás). Nagyon könnyen hozzáférsz szinte mindegyikhez, érdemes végigpróbálnod a kollégák javaslatait.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#12869) acumen880711


acumen880711
tag

Srácok!

Segítsetek, sztetek melyik legyen vegyes használatra (HD filmek, játék, több program együttes futása, pár szerkesztés stb...)

Dell Inspiron 3537 laptop(Intel® Core™ i7-4500U Processzor / 8GB / 1TB / AMD Radeon HD 8850M / Windows 8 / Fekete)

vagy

Lenovo IdeaPad Z510 laptop(Intel® Core™ i7-4702MQ Processzor / 8GB / 1TB + 8GB / NVIDIA GeForce GT 740M / Free DOS / Csokoládé barna)

Ugye itt a 2 proci és a 2 VGA között van különbség, kérdés, hogy adott esetben melyikből tudok többet kihozni? A jobb cpu-val és a gyengébb vga-val rendelkezőből vagy a gyengébb cpu-val, de erősebb vga-val felszereltből? Pls.segítsetek, nem tudok dönteni! :/

Köszi előre is a válaszokat!

(Tudom, h árban is van "nagy" eltérés de az most nem annyira bír jelentőséggel!)

(#12870) Rivaul válasza acumen880711 (#12869) üzenetére


Rivaul
addikt

A hd filmeket mind 2 kari elviszi. A procin nem fog múlni a játék akármelyiket veszed. Ha a játék is szempont akkor a kártyára tedd a hangsúlyt. Persze egy lapost játékra csak korlátozott ideig tud használni az ember így mérlegelned kell az anyagi belefektetést is mindenképp, hiába írtad hogy az nem annyira mérvadó.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12871) acumen880711 válasza Rivaul (#12870) üzenetére


acumen880711
tag

Köszi a választ, de 1 gyors okfejtés:

Az idő előrehaladtával a játékoknak előbb-utóbb kevés lesz a proci és a vga. A kérdés az, hogy melyiket fogják az újabb gamek kifogásolni hamarabb: a viszonylag "gyenge" 2 magos cpu-t, vagy a vga-t? Igaz, h van elég rendesen eltérés a 2 vga és a 2 cpu között, de jelen esetben nem nagyobb a differencia a 2 i7-es között, mint a 2 vga között? Sztem hamarabb lesz kevés majd a cpu a játékoknak 1-2 év múlva, mint a videokari, de ez csak az én véleményem, nyugodtan írd/írjátok meg, ha ti másképp látjátok!

Köszi!

(#12872) Rivaul válasza acumen880711 (#12871) üzenetére


Rivaul
addikt

A vga mindig hamarabb adja fel a harcot a játékok terén. Nézd végig az asztali gépek apróját. Egy q6600-as proci még mindig vígan alkalmas full hd játékok futtatására a korának megfelelő kártyák többségével ellentétben. Ez fokozottan igaz a laposokba szerelt változatokra. Az én dell vostrom is egy c2d p8600-al van szerelve s hibátlan a sebessége (még játékhoz is jó lenne ha nem egy rakás xar lenne a vga)...

Nekem volt alienware laposom is 2 vga-val... Abba is a vga-k adták fel az új játékokkal szemben egy idő után s nem a többi eszköz. Az i7 még ígan játszana akármelyiket is veszed, elemben a kártyákkal. A játékgyártás a grafikára van kihelyezve s nem igazán a processzor terhelésére megy a dolog.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12873) acumen880711 válasza Rivaul (#12872) üzenetére


acumen880711
tag

A lényeg: szted akkor jobban járnék hosszabb távon a hd8850m-es vga-val felszerelt notebookkal, 2 magos i7 ide vagy oda!?

(Ha jól értelmezem:) )

(#12874) Rivaul válasza acumen880711 (#12873) üzenetére


Rivaul
addikt

Amennyiben játszani szeretnél úgy mindenképp. Ezen kívül procit általában könnyen lehet nagyobbra cserélni a laposokban. Ez a vga-ra csak ritka esetben mondható s akkor is komoly rááldozással.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12875) acumen880711 válasza Rivaul (#12874) üzenetére


acumen880711
tag

Hmmm, ha adott esetben cserélhető lesz később az már egészen biztató!

Annyi kérdésem még lenne, hogy a memória olvasás-írása szempontból és egyéb folyamatok futtatásakor (pl.: amikhez proci és ram kell) mennyire látványos a különbség a 4 magos és a 2 magos között?

Ergo sima "mezei" használat esetén nem gyengécske a 2 mag, főleg úgy, hogy "csak" 1,8 ghz-esek a magok alapjáraton, főleg a mai viszonyokhoz képest? (Irthattam volna programtelepítést, különböző folyamatok lefuttatását stb...)

Szóval "átlagos" használatra is jó lesz ez így nekem? :/

(Azért nem játszok éjt-nappallá éve közel sem, de ha igen, akkor elvárás nekem, h ami csak lehet a lehető legjobb beállításokkal elfusson!)

Többet nem traktállak, ha ezt megválaszolod, ígérem! :D

Köszi még1x a sok helpet!

(#12876) Rivaul válasza acumen880711 (#12875) üzenetére


Rivaul
addikt

Mivel nem használtam i7-es procit így erre nem nagyon tudok válaszolni. Ebből a szériából i3 laposom volt 3g rammal (lenovo). Számomra teljesen megfelelt annak is a sebessége, Átlag alkalmazások között nem is nagyon vehető komolyan 1-2 széria közti különbség. leginkább konvertálás, tömörítés stb amikben számít. Az órajel is relatív, vannak 4ghz-s procik 10-20k-ért amik közel se teljesítenek úgy mint egy 2,4-es 80k-s... Ezen kívül a 4 magot jelenleg még mindig kevésbé használják az alkalmazások (játékok meg még annyira sem). Keress adott topicokat ahol felhasználói véleményeket kaphatsz, mire elég s mire kevésbé egy ilyen proci.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12877) kcs73


kcs73
aktív tag

Sziasztok! Van egy Fujitsu Lifebook A531-es notbookom,és raknék rá új windowst,de nem bootol be külső HDD-ről!
A biosban beállítottam,hogy először a HDD-ről bootoljon,de mikor indítom bejön a régi windows.
USB-ről se bootol,nem tudommia baja!
Van valami ötletetek?

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#12878) MurdR válasza kcs73 (#12877) üzenetére


MurdR
veterán

Hogy akarod bootoltatni a külső HDD-t? Miként tetted ra fel a Win-t?

Szerk.: nem értem. Vagyis nem tudom jól értem-e. Szeretnél új windowst feltenni, de nem tudod elindítani a telepítést?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12879) BNM


BNM
csendes tag

Sziasztok. Van egy Sata Notebook merevlemezem. Le van védve jelszóval. Le kellene mentenem az adatokat de a notebook amivel be lett állítva a jelszó az tönkre ment. Másik laptoppal vagy valami eszközzel lehetne adatmentést csinálni ? A jelszót természetesen tudom.

(#12880) Impressa válasza BNM (#12879) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Ha adatmeghatóként csatlakoztatod a másik géphez, akkor minden adatot le tudsz menteni róla. Jelszót nem fog kérni a vinyó, ha a Windows-féle jelszóról van szó. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12881) BNM válasza Impressa (#12880) üzenetére


BNM
csendes tag

Azt most nem tudom milyen jelszó van rajta. Azt tudom hogy a Bios-ban lett beállítva.

(#12882) kcs73 válasza MurdR (#12878) üzenetére


kcs73
aktív tag

Iso fájl-ban van a windows,kicsomagoltam,és arról próbálltam telepíteni!
Nem ment.
Utána próbálltam a Windows7-USB-DVD-tool-al,és nem látja az USB-t.
Próbálom DVD-re írni,és nem látja a DVD-t!
:O

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#12883) Impressa válasza BNM (#12881) üzenetére


Impressa
őstag

Az nem számít, hogy hol lett beállítva jelszó a HDD-re, az a fontos, hogy tudod. :)
Vagyis, akkor most tudod, vagy nem tudod? mert előbb írtad, tudod a jelszót. :U
De a legegyszerűbb, ha rákötöd a másik gépre, és egyből kiderül, hogy kér-e jelszót, vagy nem.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12884) spezyal_


spezyal_
tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung Chronos 7 noti, hdd helyén 120gb ocz ssd-vel, az optikai meghajtó helyén pedig egy hdd-vel... (ill. van benne 8gb intergrált ssd)

Viszont ahogy a windows 7 elér a telepítés végéig (biosban visszaállítva az ssd első eszköznek a bootsorrendben), újraindítás után csak egy kis ablak fogad, hogy honnan szeretné a gép hogy bootoljak, de csak az ssd látható, viszont ha rányomok semmi nem történik.
ACHI mód mindegyik opciójával próbáltam, de semmi :/
Több gépet telepítettem már erről a pendriveról, szóval nem hiszem hogy az lenne a hibás.
Esetleg okozhatja ezt hogy nem OEM winnel próbálkozom?
Előre is köszönöm!
kicsit frusztrál a dolog hogy nem engedhetem szabadon szárnyalni az új masinát :)

[ Szerkesztve ]

18 éve a hardveraprón!

(#12885) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy notebookot, ami teljesítményben megfelel az igényeimnek, de nem akarok az indokoltnál lényegesebben többet költeni. A legfontosabb/legtipikusabb és talán leginkább erőforrás igényesebb felhasználási köröm, hogy a Chrome böngészőben nyitva van 50, de akár közel 100 oldal is, közben megy valamelyik Office vagy Jegyzettömb és egy Photoshop egyszerűbb feladatokra. A lényeg, hogy ne akadjon a gép, ne kelljen (fél)perceket várnom, míg egyik lapról a másikra lépek.

Jelenleg egy P6100 procival és 3GB RAM-mal futó géppel próbálkozom, de tökéletesen alkalmatlan a feladatra. 15 Chrome laptól már nagyon köhög, Firefoxxal fele ennyinél is megfekszik. Kicsit erősebb, de ULV géppel is próbáltam már hasonlókat, de kevéssel bírt többet.

A kérdésem, hogy mennyire erős gép kellene ehhez? Gondolom legalább 8GB RAM, de minél közelebb a kétszer annyihoz. Processzor tekintetében szükség lenne i7-es kategóriára? Kicsit túlzásnak tartom így látatlanban. Használt gépek, régebbi processzor is szóba jöhetnek. Köszi előre is!

(#12886) MurdR válasza kcs73 (#12882) üzenetére


MurdR
veterán

Az isot azt ne csomagold ki. A program stimmel (win7 usb dvd creator vagy vmi ilyesmi...)

Krisi: a Chromeban a lapok külön folyamatként működnek ha jól tudom, így a 8GB az szerintem a minimum, ha ilyen erőforrásigényes használatot végzel. Nem elképzelhetetlen, hogy ilyen esetben egy i5 is 100%-os kihasználtsággal működhet, de szerintem sok oda az i7.

De lassan felbukkan DellXPS kolléga is, és kijavít ha tévedek :D

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12887) Impressa válasza krisi047 (#12885) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Nálam is ez volt a probléma, de az SSD-vel minden gondom megszűnt, pedig i7-tel szerelt vasról van szó 8 GB RAM-mal. :K Az 1 TB HDD meg maradt adatmeghajtónak. Szóval nálam is hasonló a helyzet, 15-20 ablak megnyitva egyszerre + egyéb programok futnak a háttérben. Több RAM-ra lesz szükséged, nálam most 3 GB van használatban a 8 GB-ból (eddig a csúcsom 6 GB volt netezéssel :D ). i5 proci is elég lesz oda véleményem szerint, de SSD mindenképpen kelleni fog. :K Nálam a lemezkihasználtság (a sok böngészőablak miatt) folyamatosan a csúcson volt + ha még elkezdtem vmit másolni pendrive-ra, akkor a gép lefagyott, használhatatlanná vált. :(

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12888) Rivaul válasza krisi047 (#12885) üzenetére


Rivaul
addikt

-

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12889) MurdR válasza Impressa (#12887) üzenetére


MurdR
veterán

Úúúúú tényleg, hát pont a lényeget, az SSD-t hagytam ki :R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12890) krisi047


krisi047
aktív tag

Köszönöm a tippeket, akkor az SDD-t mindenképp betervezem! :)

(#12891) spezyal_ válasza spezyal_ (#12884) üzenetére


spezyal_
tag

Vagy esetleg a gyári 8gb-s ssd kavarhat be?
Közben kikaptam az ocz ssdt, így csak a hdd maradt a gépben, (a saját helyén, nem caddyben) de így is ugyan ezeket a tüneteket produkálja.. :O

mellesleg és in mindenképp az SSD-t ajánlanám, annélkül nem élet az élet ha egyszer már használtad ;)

[ Szerkesztve ]

18 éve a hardveraprón!

(#12892) Impressa válasza MurdR (#12889) üzenetére


Impressa
őstag

Előfordul... ;) (nálam folyamatosan :DDD )

Egyébként: Chromeban a lapok külön folyamatként működnek ha jól tudom jól tudod. :K De így legalább kihasználja a HyperThreading adta technológiát. :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12893) Impressa válasza spezyal_ (#12891) üzenetére


Impressa
őstag

Ha csak az SSD van a gépben, akkor is ezt csinálja?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12894) spezyal_ válasza Impressa (#12893) üzenetére


spezyal_
tag

igen, ha csak az egyik adattároló van a gépben, akkor is ez van, legyen akár az ssd, akár a hdd.
Az egyetlen opció amit még nem próbáltam, hogy az optikai meghajtó helyére teszem őket (a rendes hdd hely meg üres), de ez a verzió elég furcsa lenne :D

[ Szerkesztve ]

18 éve a hardveraprón!

(#12895) Impressa válasza spezyal_ (#12894) üzenetére


Impressa
őstag

Ez így elég fura :D , azért is nem reagáltam rá, mert nem tudom, hogy mi okozza a problémádat. :B Bár ODD helyéről is lehet futtatni rendszert, de mégis a HDD helye élvez prioritást a BIOS alapbeállításában.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12896) KillHates válasza BNM (#12879) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy ugyanolyan BIOS-ú gépbe kell beraknod elsődleges merevlemeznek a HDD-t, majd indításkor belépni a BIOS-ba és ott a SECURITY menüben kivenni a HDD PASSWORD-öt.

Tehát ha Phoenix-es Lenovo-ban volt akkor abba, ha AMI-s Toshibában akkor abba, ha Inside-os Asus-ban akkor abba. stb....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12897) spezyal_ válasza Impressa (#12895) üzenetére


spezyal_
tag

valóban az, és számomra nagyon bosszantó is ez a jelenség :D
most vettem ezt a gépet, helyben teszteltem rendszerrel saját vinyóról, utána betettük az én ssd-met, a régi rendszerem is bebootolt róla, szóval nagyon nagy baj nem lehet, de hogy miért nem tudok egy rendes win installt végigfuttatni az rejtély :W
Utolsó próbaképp egy másik gépbe bedugtam az ssdt, ráteszek egy wint onnan, majd még az alaposabb config előtt visszateszem a samsungba, hátha túl bírok járni az eszén :)
Mindenesetre nagyon érdekelne miért van ez, és hogy küszöbölhetném ki, ez azért mégsem egy clean install lesz így (már ha müködni fog egyáltalán)... :))

[ Szerkesztve ]

18 éve a hardveraprón!

(#12898) spezyal_ válasza spezyal_ (#12897) üzenetére


spezyal_
tag

A legutolsó módszerrel sikerrel jártam, de ha valaki érdemben hozzá tudna szólni ehhez az egész anomáliához, kérem ne tartsa magában :)
szép estét!

[ Szerkesztve ]

18 éve a hardveraprón!

(#12899) KillHates válasza spezyal_ (#12884) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Az integrált 8GB-os HDD cache-t összefűzi a HDD-vel a Win7 telepítéskor.
Ahhoz hogy ne csinálja ezt egy msáik gépben kell félig feltelepítened az oprendszert, vagy utána nézned, hogy van-e olyan módosított BIOS ami kikerüli ezt az opciót (mennyit szívtam egy i7-es Zenbook-kal e miatt, abban 24GB volt) szét leht fűzni a hdd cache-t és akkor látszik külön meghajtóként is. Mivel a cache-elést a Win7 elég bután használja érdemes külön meghajtóként használnod a HDDcache-t és oda tenned a virtuális memóriát. Úgy nagyobbat "lök" a rendszeren, mintha a "jósolós" megoldást használja az oprendszered...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12900) Impressa válasza spezyal_ (#12898) üzenetére


Impressa
őstag

Érdekes megoldás, mindenesetre sikerült, ez a lényeg. :D

(#12899) KillHates Mester, köszönjük az infót, ez hasznos lesz másoknak is, és nekem is. :K

(#12896) KillHates Akkor, ha jól értelek, hiába dugja másik gépbe, nem tudod adatok lementeni róla, csak az általad említett módszerrel?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.