Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) xcds válasza bzoly (#11349) üzenetére


xcds
őstag

Az energiagazdálkodási beállításoknál a wifi teljesítményét is lehet állítani. Lehet, hogy eco módban leveszi azt is.

(#11352) bzoly válasza xcds (#11351) üzenetére


bzoly
aktív tag

A térerő nem csökken, vagy ez abban meg sem mutatkozik?

(#11353) kali válasza bzoly (#11352) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem feltétlenül.

[ Szerkesztve ]

(#11354) bzoly válasza kali (#11353) üzenetére


bzoly
aktív tag

Hát ez akkor is fura... Sosem gondoltam volna, hogy ez lesz a hiba...

(#11355) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

1368-as felbontású notebook-ról szeretném a lejátszandó DVD-filmet kiküldeni FHD TV-re, 1080p-ben, HDMI kábellel. A vga egy B940-es Pentium-ban lévő HD Graphics igp, a driver a legújabb.

A gond az, hogy az illesztőprogram a másodlagos képernyőnek is csak max. 1368-as felbontást enged. Hogyan tudnám FHD-ban kirakni a filmet? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11356) steeel35


steeel35
tag

Sziasztok. Adott egy Samsung np300 notebook. Nappaliban van a router, és ha bejövök a szobába (8-9méterre a routertől) rendben jön a wifi, viszont ha bedugom a töltőt, akkor egyszerűen lekapcsolódok róla, és még csak nem is érzékeli a wifit. Ha újra kihúzom a töltőt akkor pár másodperc múlva már látja és csatlakozik is. Valaki tudna valamilyen megoldást erre? :W

[ Szerkesztve ]

(#11357) kali válasza bzoly (#11354) üzenetére


kali
legenda

amennyiben gyengébb a wifi jel adott helyen - akár környezeti tényezők függvényében -, úgy érezhetően számíthat, hogy milyen beállítások érvényesülnek.
nézz rá az eszközkezelőben a wifi modul speciális beállításaira, hogy a sugárzási teljesítmény milyen szintre van belőve.

(#11358) bzoly válasza steeel35 (#11356) üzenetére


bzoly
aktív tag

Nekem is az van, érdekességképpen olvasd el az előző hozzászólásaim.

(#11359) steeel35 válasza bzoly (#11358) üzenetére


steeel35
tag

Igen. Miután leírtam észrevettem. Derültem is egyet rajta.

(#11360) The Exiled válasza steeel35 (#11356) üzenetére


The Exiled
tag

nem vagyok benne biztos, de szerintem a sima hd graphics nem tud fullhd-t.

(#11361) Kbali válasza bzoly (#11354) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én minden energiasémában a max. teljesítményre szoktam állítani, ill. azt, hogy az adaptert ne kezelhesse a rendszer, mert még leállítani is hajlamos.

(#11362) Kbali válasza The Exiled (#11360) üzenetére


Kbali
nagyúr

Dehogynem. Attól függ, hogy kiterjesztett asztal vagy klónozást választasz. Klónozásnál nem lehet másik felbontást beállítani. Azt kellene még kipróbálnia steeel35 kollégának, hogy mi történik, ha csak egy megjelenítő van engedélyezve, azaz a TV.

(#11363) steeel35 válasza Kbali (#11362) üzenetére


steeel35
tag

Szerintem nem nekem akarta címezni. :P

(#11364) Kbali válasza steeel35 (#11363) üzenetére


Kbali
nagyúr

Tényleg :)
Axbattlernek szólna

[ Szerkesztve ]

(#11365) Raszta92


Raszta92
újonc

Sziasztok! Van egy kis gondom, remélem tudtok nekem segíteni. Van egy laptopom, amit a telepítés közben leállítottak és most a telepítésnél ez a hiba üzenet fogad:
Hiba:
Windows xp professional - telepítés aláírása érvénytelen. Hibakód: 8e5e03fe.
A rendszer nem találja a 0x8e5e03fe számú üzenetet a következő üzenetfájlban: syssetup.dll
***
Végzetes hiba:
A telepítő nem tudta telepíteni a termékkatalógust. Ez egy végzetes hiba. A telepítési naplófájl több információt tartalmaz.

Ezzel mit lehet kezdeni? Még menthető, vagy kuka a vinyó?

(#11366) donjohnson válasza Raszta92 (#11365) üzenetére


donjohnson
addikt

ettől még nem kuka a vinyó. formázd le és kezdd újra a telepítést.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11367) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Van egy Dell Vostro 3350 i3 laptopom. Az érdekelne, hogy tudnék e ebbe tenni valami hatékonyabb hűtést, mint a gyári. Mostanában játszom rajt és nem tetszik, h ennyire meleg.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#11368) NEMO1968 válasza Raszta92 (#11365) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ha nagyon nagy gáz van,és formázni sem engedi,akkor az egész vinyót egyesítheted(ha nem úgy van),formázod és újra feloszthatod.
Ilyen hibától még nem kuka a vinyó.
Ha pedig oltári nagy gáz van,akkor kikaphatod a vinyót,USB-n formázod,és indulhat a telepítés.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11369) Dell XPS válasza vilmaboy (#11367) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia, :)

Ugyanaz a hűtés van az i5, i7 alatt is (heatpipe). Mennyire melegszik?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#11370) Raszta92 válasza NEMO1968 (#11368) üzenetére


Raszta92
újonc

Csak az a gáz hogy semmit nem enged csinálni. Bekapcsolás után már kezdené is a telepítést...

(#11371) vilmaboy válasza Dell XPS (#11369) üzenetére


vilmaboy
őstag

szija öreg barátom :) . 70-72. már felső fordulaton megy a cooler.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#11372) Dell XPS válasza vilmaboy (#11371) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szvsz ez inkább a ventilátorszabályzás problémája. Későn kapcsol, utána meg drasztikusan elkezdeni hűteni a processzort. Nem vészes egyáltalán, csak gondolom a ~4600 -as fordulatszám igen zavaró, onnan meg nehéz visszahűteni terhelés alatt. Esetleg egy szabályzó progi', ha erről lenne szó. Függ természetesen attól is, hogy milyen terhelésen teszi ezt. Másfél év alatt némi szösz is lehet a hűtőlamellák előtt, talán pár fokot itt is lehetne nyerni. Ha a levegőáramlás rendben van és a hőelvezetés a prociról, akkor csak a szabályozással lehet valamit tenni az úgy érdekében. Gondolom nem akarod hűtőpaddal orvosolni a 13' -as notidat.. :)

Üdv, Dell XPS

(#11373) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok,

2 kérdésem lenne a tisztelt "gurukhoz"

1. win7 laptopomat szeretném újra telepíteni: hol találok erről "szájbarágós" leírást hogy magam is eltudjam végezni?

2. win8 samsung mobilra hogyan lehet programot laptopról telepíteni? Sajnos a gép nem is látja a mobilt..

köszönöm :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#11374) xcds válasza padi68 (#11373) üzenetére


xcds
őstag

1.-re: YT-on vannak videók. De a driverezéssel lehetnek gondok, ha nem értesz hozzá.

(#11375) padi68 válasza xcds (#11374) üzenetére


padi68
senior tag

kösz!

akkor bízzam szakira?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#11376) Ruszki válasza padi68 (#11375) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Ha esetleg van egy kis informatikai vénád akkor érdemes ezt elolvasni.
Akár a Google-ben is kereshetsz hozzá leírást.De ha nem boldogulsz vele akkor tényleg szaki! :D

Üdv,Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#11377) padi68 válasza Ruszki (#11376) üzenetére


padi68
senior tag

Szia, na ebből szaki lesz mert ez nekem kínaiiiii :W

Azért köszönöm! :R

viszont a googlis egész érthető :-)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#11378) Ruszki válasza padi68 (#11377) üzenetére


Ruszki
senior tag

Jó lehet az tényleg sok volt egy hozzá nem értőnek!De azért keresgess!
Esetleg próbáld meg ez alapján de ha még ez is sok akkor haver! :DD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#11379) kispecek


kispecek
aktív tag

Az lenne a kérdésem, hogy az optikai meghajtó helyére bepattintanék egy HDD-t, az mennyire macerás?
Gondolom kell hozzá egy beépítő keret.És a tálca ajtaját rá lehet aplikálni hogy esztétikus maradjon?

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#11380) ksanyo


ksanyo
tag

Adott a vostro 5470. Úgy befagyott hogy nem reagál semmire. Hogy kell kikapcsolni? A power gomb hosszan nyomásra sem kapcsol ki.
Beépített akksis

(#11381) Impressa válasza kispecek (#11379) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Igen jól gondolod. Az ODD-t 1 db csavar tartja, azt kitekered, és a helyére egy keretbe (caddy) beteszed a vinyót, és rápattintod az előlapi burkolatot. Nem macerás. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11382) xcds válasza ksanyo (#11380) üzenetére


xcds
őstag

Nyomd még hosszabban. :d

(#11383) kispecek válasza Impressa (#11381) üzenetére


kispecek
aktív tag

Köszi!
Esetleg tudsz ajánlani olyan helyet, ahol emberi áron mérik? :R

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#11384) Impressa válasza kispecek (#11383) üzenetére


Impressa
őstag

Itt az aprón nézz körül, hátha van most is fent ilyen használtan: [link];)
De találtam is egyet: [link]

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11385) kispecek válasza Impressa (#11384) üzenetére


kispecek
aktív tag

Most hogy tudom a nevét, így már egyszerűbb :D

Köszönöm!

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#11386) Impressa válasza kispecek (#11385) üzenetére


Impressa
őstag

Szívesen! :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11387) ksanyo válasza ksanyo (#11380) üzenetére


ksanyo
tag

Táp rádug, és így ki lehet kapcsolni.

(#11388) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Segítség kéne mert már megőrülök...
Adott egy jól beállított router, és egy Lenovo B590 friss Win 8.1-el.
A problémám: bizonyos időközönként ledobál a wi-fi. Korlátozottnak jelzi a kapcsolatot, és megszakad. Újracsatlakozás után jó lesz.
Tipp: Nem raktam fel semmilyen gyártói drivert(wifin kívül), ez hiba? Erre még senki nem válaszolt eddig, pedig nem túl egyértelmű, hogy most akkor a 15 különféle driver közül kell-e egyáltalán valami, vagy mind...

(#11389) vilmaboy válasza MATEO6600 (#11388) üzenetére


vilmaboy
őstag

Elvileg lehet köze hozzá. A chipset driver a legelső amit install után felteszünk egy oprendszerre, majd a videó, hálózati driverek stb. Ezek után jöhetnek a hang, amenyiben nincs a chipsetben stb. A windows ugyan feltesz drivereket, de én mindig fel szoktam tenni a legfontosabb fent írt gyártói supportról való drivereket. Esetleg megnézheted még, hogy a rootoerhez nincs e firmware frissítése a gyártónak. Az sem árthat. Attól hogy jól beállított, nem biztos, hogy kifogástalanúl is működik.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#11390) Betti79


Betti79
újonc

Sziasztok Kedves Guruk!
Lenne egy hatalmas problémám, remélem tud valaki segíteni :( Adott egy Dell Inspiron mini amit tegnap kicsit elrontottam. Csináltam egy rendszer visszaállítást tegnap este (valószínűleg nem jól) azóta ha bekapcsolom eljutok odáig hogy Windows indulása. Kiadja a lehetséges verziókat, hogy normál indítás vagy 3 fajta csökkentett. Csökkentett indításokra fekete képernyő, benne a kúrzor.Aztán sehol semmi. Normál indításnál szintén elfeketedik a képernyő, a kúrzor mozgatható, 2-3 perc után bejön egy Vezeték nélküli hálózati beállítás nevü hibaüzenet a következő szöveggel: Az értesítő dll-t nem regisztrálták a program nem fog megfelelően működni. OK-ra nyomok az ablak eltünik és továbbra sem történik semmi csak a nagy sötét kép a kurzorral. Valamit pedig dolgozik a gép mert villog csak semmit nem látok. Gyári win7 van rajta, sose volt újrahúzva (cd-dvd olvasó hiánya miatt talán :D) de eddig probléma nélkül ment minden. Előre is köszönöm a válaszokat.

(#11391) Impressa válasza Betti79 (#11390) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Semmit nem csináltál roszul, mivel a rendszer-visszaállítást a windows végzi el, abba nem tudsz beleszólni. :N Kérdés: van-e rajta fontos adatod? mert lehet a gyári állapotra történő visszaállítás lenne a tuti. Előtte azért érdemes lenne, a hibakeresés-helyreállítási funkciót kellene elindítanod. Ha emlékeim nem csalnak, akkor F8-al tudod elindítani ezt a funkciót. Bekapcsolod a gépet, és rögtön utána az F8-at nyomogatod. :D

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11392) Betti79 válasza Impressa (#11391) üzenetére


Betti79
újonc

Szia!
Nincs rajta semmi olyan amit ne lehetne pótolni :) Gyárilag angol a win7 mert külföldön vettem a gépet még anno. Külön volt hozzá magyarításom, tehát a BIOS vagy mi a neve neki full angol :( Hol lehet azt a hibaelhárítást vagy keresést megcsinálni?

(#11393) vilmaboy válasza Betti79 (#11390) üzenetére


vilmaboy
őstag

1. cd nélkül is tudsz installálni. iso-t csinálsz a gyári lemezedből, majd win7UsbTool-al felmountolod pendrive-re és amikor bootolsz a géppel, akkor usb-ről bootolsz.
2. Ha már ez megvan, akkor telepítőből kellene megpróbálni rendszerjavítást csinálni. Ha az helyrehozza akkor mákod van. Ha csökkentett módban sem indul a win, akkor ott nem parányi a probléma.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#11394) Impressa válasza Betti79 (#11392) üzenetére


Impressa
őstag

Bekapcsolod a gépet, és rögtön utána az F8-at nyomogatod. Így tudod elndítani a helyreállítási funkciót. Ez olyan mintha újratelepítetted volna a rendszert. :)

(#11393) vilmaboy van reconvery particiója a HDD-n, abból visszaállítható az eredeti állapot. :) De egyébként az lenne a másik megoldás, amit írsz, ha az első nem működik. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11395) Betti79 válasza vilmaboy (#11393) üzenetére


Betti79
újonc

Köszi :) Gyári lemezem nincs csak egy gyári reinstallálót kaptam hozzá mikor vettem. Esetleg valami megbízható letöltő oldalról tudok letőlteni win7 progit? Bár akkor még mindig hiánycikk a videokártya, hangkártya stb

(#11396) Betti79 válasza Impressa (#11394) üzenetére


Betti79
újonc

Bekapcsoltam, nyomkodtam de csak sípoló hangokat adott az F8 billre :S

(#11397) Impressa válasza Betti79 (#11396) üzenetére


Impressa
őstag

F2, F10 vagy F12? valamelyiknek működnie kell. :D A reconvery partíció meglétét úgy tudod ellenőrizni, ha lenyomva tartod a ctrl billentyűt, és közben megnyomod az F11-es gombot. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11398) Betti79 válasza Impressa (#11397) üzenetére


Betti79
újonc

F10 sikeres.
A windows rebdszerindítási beállításainak szerkesztése: win7
Elérési út: windows/system32/winload.exe
Patrício: 3
Merevlemez: dfOc7b4b
/NOEXECUTE=OPTIN /3 GB / USERVA=2800

Ez jött elő. Alul írja hogy ENTER=küldés

Enter meg volt, hiba azóta is fennáll :O

[ Szerkesztve ]

(#11399) pirintgabor

Sziasztok! A következő lenne a problémám: Tegnap reggelig volt egy teljesen jól működő Asus X50N - típusú Notim, de amikor be akartam kapcsolni nem tudtam...másodpercenként be-ki kapcsolt, szerintem alaplap hibás lett...de nem is ez a lényeg! Hogyan tudom azt megoldani, hogy azt a winchestert berakom egy DELL D620-as notiba úgy hogy ne kelljen újra telepítenem..? Mert az összes adat,kép,zene,film rajta van...és szeretném legalább egy részét kimenteni pendrive-ra....

A válszokat előre is nagyon köszönöm! :R

Üdv.: Gábor

(#11400) Betti79


Betti79
újonc

Nem tudom miket nyomkodtam F10-en belül de a probléma megoldódott :) fél óráig javított de visszajött minden kép :) köszönöm Nektek a tanácsokat :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.