Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) nagypasztor válasza KisBla (#8245) üzenetére


nagypasztor
tag

Ha jól emlékszem, akkor vagy csökkentett módban, vagy a windows javító módjában van egy olyan opció, amivel ki tudod kapcsolni az újraindítást rendszerhiba esetén, és akkor valószínűleg meg fog jelenni egy kék képernyő a win indításakor. Azon lesznek hibakódok, amire ha ráguglizik az ember, akkor kiad megoldásokat!

Nekem is hasonló volt egy rossz leállás következtében, és a win javító módjával lefuttattam egy scandisket, ami javította a hibákat, és onnantól nem vacakolt a gép!

De ha nem ez, akkor sztem lehet memória hiba is!

(#8252) =[LW]=Ston3


=[LW]=Ston3
csendes tag

Jó estét!
Kérdésem az lenne hogy milyen programmal tudom megnézni hogy az alaplapon van inetgrálva egy videókártya és az hány megabájtos? Esetleg azt is olvastam hogy BIOS-ban lehetne húzni, de nem egészen értettem.
Alaplapom típusa: MSI PM8M-V H (MS-7104 v2)
Chipset: via p4m800 ce

(#8253) spista222 válasza =[LW]=Ston3 (#8252) üzenetére


spista222
addikt

A BIOS-ban elvileg beállítható hogy a rendszermemóriából mennyit kapjon.
Tapasztalatim szerint az a "VGA" max Geforce2 Mx400 szinten van jobb esetben(sokfajta van) amihez 32-64Mb memória is bőven sok.
Ha csak a méretére vagy kíváncsi akkor ajánlom a CPU-Z (jól írtam nem GPU-z mert az ilyen esetekben nem mindig jelzi ki a méretet) Graphics fülét ott kiíra.

[ Szerkesztve ]

(#8254) =[LW]=Ston3 válasza spista222 (#8253) üzenetére


=[LW]=Ston3
csendes tag

Köszönöm szépen. :R
GPU-z-t azt már néztem.

(#8255) Akcok94


Akcok94
senior tag

Üdv.
Annyit szeretnék kérdezni, hogy most van egy Gigabyte Ma790xt-ud4p alaplapom benne egy
AMD Phenom II 705e. Ezt szeretném majd a közel jövőbe egy AMD bulldozere lecserélni és minden tudomásom szerint ez nem jó ez az alaplap foglalat a célra, ezért is vennék egy újat abba bele menne a régi processzorom mert annyi pénzem így hirtelen nincs hogy mindkettőt egyszerre megvegyem így először a lapot venném meg utána meg a proci.

Azaz a régi procim menne egy bulldozeres alaplapba?
kösz.
Akcok94

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#8256) spista222 válasza Akcok94 (#8255) üzenetére


spista222
addikt

Igen az AM3-as procik mennek az AM3+-os lapban de menj biztosra és a kiszemelt lap honlapján nézd meg a CPU támogatási listát, ha szerepel benne akkor menni fog.

(#8257) Akcok94 válasza spista222 (#8256) üzenetére


Akcok94
senior tag

köszönöm.
lenne még egy kérdésem ha nem gond melyik a jobb AMD-s proci a AM3+ vagy a FM1 mert akkor olyan lapot nézzek,(bocs hogy ide)
üdv akcok94

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#8258) spista222 válasza Akcok94 (#8257) üzenetére


spista222
addikt

Ha használni akarod a mostani procit akkor AM3+-osat kell nézned.

FM1 mellett szól: Nem kell bele VGA de ha jól tudom akkor haldokló tokozás mert majd jön az FM2 bár azt nem tudom hogy kompatibilis lesz e FM1-el.

AM3+ mellett: Ha lesz külön VGA-d -esetleg CF-et vagy SLI-t akarsz készíteni akkor ez a jobb választás.

(#8259) Akcok94


Akcok94
senior tag

már most CF van a gépemben. akkor AM3+ lapkészleteset nézzek majd.
Tudsz esetleg valami jót ajánlani?( ha nem gond persze)
üdv akcok94

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#8260) spista222 válasza Akcok94 (#8259) üzenetére


spista222
addikt

(#8261) Akcok94 válasza spista222 (#8260) üzenetére


Akcok94
senior tag

köszönöm a segítséget.
üdv akcok94

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#8262) Redneck


Redneck
veterán

Sziasztok!

Van egy Gigabyte MA770-UD3-mas lapom, benne egy Phenom II X4 965 procival alulfeszelve gyári órajelen.

4 GB DDR2 HyperX Cl4 RAM 800 Mhz-es memóriát használok, 4x1GB (2db 2x1GB Dual-Kit).

Gyorsabb lenne a gép ha 2X2GB-os RAMjaim lennének?
Érdemes az alaplap BIOS-át frissíteni? Rev 1.0 van a dobozra írva.

Szerk:

Mitől lehetett az hogy váratlan pillanatban (nem valami extra terhelésnél) a gép pár másodpercre teljesen megállt (egérmutató nem mozdult, billenytűkre nem reagált) alaplapi hangszóró folyamatos hangot adott pár másodpercig majd abbahagyta és ment tovább minden hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8263) flash-


flash-
veterán

sziasztok
rendeltem egy ilyet

ez egy ide,sata-usb átalakító.
kérdezném hogy ez csak akkor működik ha szerzek tápkábelt is külön?vagy usbre dugva nem kell külön tápkábel mert usbről a hdd megkapja a tápot?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8264) kjani18 válasza flash- (#8263) üzenetére


kjani18
őstag

3,5-ös IDE HDD -nek nem hiszem, hogy elég lenne az USB 5V-ja. :(

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#8265) spista222 válasza flash- (#8263) üzenetére


spista222
addikt

A 2,5"-os IDE hdd-n kívül minden máshoz kell egy külső táp. Például CD-DVD meghajtó 2,5"-os SATA HDD, 3,5"-os IDE és SATA HDD.

Redneck Nem lesz gyorsabb 2x2GB memóriával.
Ezek a fagyások akkor is jelentkeznek ha nem feszeled alul a CPU-t?

[ Szerkesztve ]

(#8266) flash- válasza spista222 (#8265) üzenetére


flash-
veterán

akkor milyen kábelt kell még vennem hogy a tápot is át tudjam küldeni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8267) spista222 válasza flash- (#8266) üzenetére


spista222
addikt

sima kábel nem elég
1. megoldás
Megveszed a hozzá tartozó tápot és átalakítókat.
2. megoldás csináld magad:
fogsz egy régi AT vagy ATX tápot(zöld fekete vezetékeket össze kell kötni az ATX20/24-es csatlakozóban akkor indul be ) és arról adod nekik a tápot.
3. megoldás
A gépedből kivezetsz egy molex csatit és arról kapják a tápot.

1. megoldás a legegyszerűbb de legdrágább.
2. megoldás a legolcsóbb ha van otthon jól működő táp.
3. megoldás: bekapcsolt állapotban rádugni valamit a belső tápra nem a legjobb megoldás mert akár kikapcsolhat tőle a gép vagy újraindulhat de persze ez függ a táptól és a külsőleg csatlakoztatott alkatrésztől is. Ha kikapcsolt állapotban csatlakoztatod akkor ez a megoldás is jó, bekapcsolt állapotban csak saját felelősségre.

Egyébként még annyit hogy úgy kell csatlakoztatni eszközt hogy mindent bekötsz(Eszköz tápja és csatolója.) azután adsz neki tápot és utolsónak dugod be az USB kábelt az USB-be. Kikapcsolás fordítva első az USB és utána a táp.

(#8268) djculture válasza spista222 (#8267) üzenetére


djculture
félisten

Erre találták ki a powered esata csatit. Ami kivezeti a tápot is a külső eszköznek és van benne egy panel biztosíték is. Mert ha direktre kötögeti rá az ember abból nem sok jó szokott kisülni.

(#8269) Werewolf20


Werewolf20
tag

Sziasztok
Egy kérdésem lenne proci ügyben, egy ilyen procim lenne: AMD Phenom II X4 965 dobozos AM3 Black Edition és azt szeretném megtudni, hogy merjek e venni AM3+ os foglalatú alaplapot vagy am3 asat vegyek. Köszi előre is!

It's not the destination...but the drive there

(#8270) CoolMan válasza Werewolf20 (#8269) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az AM3+ foglalatba is belemegy a proci, de előtte azért az alaplap CPU Support listáját nézd meg, hogy támogatja-e.

[ Módosította: doc ]

(#8271) spista222 válasza djculture (#8268) üzenetére


spista222
addikt

Tudom de most az USB to mindenre átalakító "tápjáról" volt szó

(#8272) siebener


siebener
aktív tag

Üdv mindenkinek.

Mi lehet a hiba a következő esetben?
Adott egy számítógép, Gigabyte GA7NNXP típusú alaplappal, Windows XP-vel. Ax XP szépen bootol, kiválasztom a felhasználót, el is indul rendesen, de egyszer csak leáll...

Hibaüzenet nincs, hang van, rövid, hosszú - rövid, hosszú - rövid, hosszú.
Tudom, hogy valahol ennek utána lehet nézni, de nem találtam sehol.
Tudna valaki tanácsot adni ezzel a hibával, illetve a megoldásával kapcsolatban?

szerk.: indításnál a "CMOS cheksum error - Default loaded" hibaüzenet van, F1-gyel továbbmegy.
a "CMOS setup utility --> Standard CMOS features --> Load optimized defaults" után jó, de első leállás, újraindítás után megint jön a "CMOS cheksum error..."

[ Szerkesztve ]

(#8273) spista222 válasza siebener (#8272) üzenetére


spista222
addikt

A hosszú-rövid-hosszú.. nem olyan mintha szirénázna mert ha igen akkor valami túlmelegszik általában processzor.
2. elemet cserélj.

(#8274) siebener válasza spista222 (#8273) üzenetére


siebener
aktív tag

De igen, olyan, nekem is az volt az első gondolatom, hogy szirénázik.
Korábban nem volt vele gond, tegnap még ment rendesen. Mitől melegedhet túl ilyen hirtelen?

Elem: OK, cserélek.

(#8275) siebener válasza siebener (#8274) üzenetére


siebener
aktív tag

Nyert.
A processzor melegedését 80 fokig néztem, aztán megsajnáltam, és inkább lekapcsoltam.

Esetleg van valami megoldás melegedés ellen? Amit hirtelen tudtam, az ventilátor csere, de az nem segített, maximum most még a bordákat megpróbálom kitisztítani.

Van valami, amit tehetek...?

(#8276) Stirbi válasza siebener (#8275) üzenetére


Stirbi
addikt

Melegedés ellen, újrapasztázás, alapos portalanítás, házventilátor(ok) használata.

(#8277) siebener válasza Stirbi (#8276) üzenetére


siebener
aktív tag

Venti OK, portalanítás most jön.
Pasztázás... még nem volt hozzá szerencsém, de megoldom. Hol lehet hozzá pasztát találni...?

[ Szerkesztve ]

(#8278) Árjaharcos88 válasza siebener (#8277) üzenetére


Árjaharcos88
aktív tag

ITT

(#8279) siebener válasza Árjaharcos88 (#8278) üzenetére


siebener
aktív tag

Köszönöm. :R

Azt hittem, drágább.

(#8280) Stirbi válasza siebener (#8277) üzenetére


Stirbi
addikt

CPU óvatosan le, hűtő érintkezőfelületét megtisztitani (körömlakk lemosót ajánlok),aztán a cpu felületét megtisztittani. Procit ne vedd ki a tokozásból.

Egy kis paszta a közepére ez szépen egyenletesen széthuzni a cpu felületén és mehet rá a hűtő.

klikk

(#8281) siebener válasza Stirbi (#8280) üzenetére


siebener
aktív tag

OK, rendben, köszönöm.
Jelenleg a bordát nem tudom levenni a helyéről. :W De majd valahogy megoldom...

(#8282) Stirbi válasza siebener (#8281) üzenetére


Stirbi
addikt

Hozzá van tapadva a cpu- hoz?
Hajszáritóval melegitsed egy ideig aztán finoman kezd el csavargatni és felold a paszta.

(#8283) siebener válasza Stirbi (#8282) üzenetére


siebener
aktív tag

Ja, nem úgy. :)) Annyira jól fel van fogatva a borda, hogy nem tudtam még leszedni, barmolni meg nem akartam.

(#8284) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok Urak!
Haveromnak besokallt a gépe. Alaplap,proc, mem csere előtt áll. Egyetlen kritérium, hogy minél olcsóbb legyen, bizonyos határig.2gb ram elég neki, és jó lenne, ha megállna 25-30e körül.
Tudnátok ajánlani valamit? Athlon II X2 elég lenne neki...
Köszönöm!

Bocs, hogy ilyen általánosan fogalmaztam, de még nagyon az elején vagyunk a keresésnek...

[ Szerkesztve ]

(#8285) KisBla válasza nagypasztor (#8251) üzenetére


KisBla
tag

aza baj hogy nem jutok el odáigsem vele hogy kirja a procit meg a ramokat meg stb. A videokarit már kivettem ugy is néztem, a vinyo nélkül is meg néztem, de semmi változás.Az alapalpon a lábak jol állnak sehol semmilyen sérülés jele vagy ilyesmi.Már pasztát is raktam kevesebbett neme nagyon sok lett rajta és nagyon lenyomná a procit. De azzal sem változott semmi.

Üdv.: Tamás

(#8286) Stirbi válasza dodopek (#8284) üzenetére


Stirbi
addikt

(#8287) ghost20


ghost20
csendes tag

Üdv. :)
Azt szeretném megkérdezni, hogy a jobb HyperTransport miatt megéri alaplapot váltani?
Az alaplap egy N68C-S UCC (HT1.0) a CPU meg AMD Athlon II X2 250 (HT3.0).
Mennyire fogja vissza az alaplap a CPU-t a többi alkatrésszel való kommunikációban?
Játékban mennyire érezhető lenne a változás? Vagy ha váltanék Phenom II-re azt mennyire fogná vissza?

(#8288) Gyufaaa válasza ghost20 (#8287) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Semennyire. Csak ezért nem érdemes. Főleg nem játékokban.

(#8289) dodopek válasza Stirbi (#8286) üzenetére


dodopek
addikt

És ha esetleg hidegrázást kapna az Asrocktól? régi beidegződés...

(#8290) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Következőben kérnék kis segítséget, Van 1 ASUS CUV4X-D Rev.1.03 Lapom (2db) :)
Az Asus SUPPORT-nak feltettem a kérdést HDD kompatibilitás ügybe és a következő választ kaptam:

"Tisztelt Ügyfelünk!

Az Ön alaplapja támogatja az Ultra DMA\100 módot, ami ATA-6 interface-t jelent. Ennek tükrében az alaplap déli hídja 48-bit-es címzés mellett (LBA), 128 PiB adatot tud megcímezni.
Kérem ellenőrizze a leírtakat."

Vettem 1 Samsung SP2014N HDD-t kérdés, hogy gond nélkül kezeli-e? :D
(még nincs nálam)

Választ / segítséget előre Thanks ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8291) spista222 válasza dodopek (#8289) üzenetére


spista222
addikt

Válassz ezek közül akkor:D

luimapeiz próba szerencse. A leírtak szerint nem szabadna gondnak lennie.

[ Szerkesztve ]

(#8292) #90933760 válasza MaxxDamage (#8290) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha támogatja a 48 bites címzést, akkor mennie kell. Márpedig Asus szerint támogatja.
Ha mégse akkor csak ~120 Gigás lesz a vinyód.
Respect a lapnak.

Szerk.
Amúgy nekem volt Asus IDE100-as alaplapom és rohadtul nem vitte még ettől a 48 bitet, a kettő nem függ egymástól, kicsit félreérthetően írtak.

[ Szerkesztve ]

(#8293) MR!!


MR!!
aktív tag

Hali ,

Asus A8N-SLI SE alaplap, integrált hangkártyával (Realtek AC'97)

Probléma: hang nincs.

XP újratelepítés és ALC850 driver (alaplapi) után sem működik. Eszközkezelőben nincs hibajelzés. A Hang fülön belül megjelenik Midi vezérlő , Audiokodekek . Viszont Hangoknál nem választható lejátszó eszköz.

Esetleg ötlet valaki ?

miszter

(#8294) MR!! válasza MR!! (#8293) üzenetére


MR!!
aktív tag

Ha a Chipset driver nincs fent , okozhatja ezt, hogy nincs hang ?

miszter

(#8295) Apollo_21 válasza MR!! (#8293) üzenetére


Apollo_21
addikt

5870 es verzió vagy az 5885?

Driverek terén itt néznék szét!
http://www.asus.com/Motherboards/AMD_Socket_939/A8NSLI_SE/#download

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#8296) MR!! válasza Apollo_21 (#8295) üzenetére


MR!!
aktív tag

Próbáltam mind a kettőt és a gyári alaplapi cd-t is.

Realtek progi is felmegy de a tálcán már nincs ikonja csak az asztalon.

Alaplapi cd-n chipset drivert nem tettem fel. Lehet ez a gond ?

miszter

(#8297) Apollo_21 válasza MR!! (#8296) üzenetére


Apollo_21
addikt

Meglehet..

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#8298) kenta


kenta
tag

Lehetséges, hogy egy Intel875PBZ alaplap, korábbi bios verzióval,
Nem viszi a prescott procikat?

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#8299) CoolMan válasza MR!! (#8296) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Telepítsed azt a chipset drivert, mert van olyan amikor az is kell vagy csak az is elég. Ha jól emlékszem, pont nvidia chipset-nél.

[ Szerkesztve ]

(#8300) dodopek válasza Stirbi (#8286) üzenetére


dodopek
addikt

4gb rammal lesz ez. Nagyon nem vagyok képben a prociban lévő vga-val kapcsolatban. Akkor ez most hogy is van? A CPU-ban van a vga, de az alaplapon lévő csatlakozókon megy ki a kép? Látom, ezen az asrockon van egy HDMI kimenet (jól látom,ugye?).Megy úgy, hogy egyszerre hajtom meg a monitort a d-sub, és az LCD-t a HDMI kimenetről? Mod:És ezzel a procival elég egy full hd film lejátszásához?
Bocs a láma kérdésért....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.