Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) Lenry válasza xxSanchez (#7950) üzenetére


Lenry
félisten

nem valószínű, hogy jelent bármit is. a szoftveres mérés nem mérés, hanem tippelgetés.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7952) xxSanchez válasza Lenry (#7951) üzenetére


xxSanchez
őstag

Most meg egyszerűen kikapcsolt a gép és magától elindult 2 másodperc múlva majd ez fogadott:

Táp: FSP Aurum 600W 80+... kb egy hónapos sincs.

Heyho.

(#7953) rob83 válasza xxSanchez (#7952) üzenetére


rob83
aktív tag

Tuning nélkül próbáltad?

Vagy el sem jut odáig?

Táp: FSP Aurum 600W 80+... kb egy hónapos sincs.

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#7954) xxSanchez válasza rob83 (#7953) üzenetére


xxSanchez
őstag

Semmi tuning nincs rajta, biosba is visszaállítottam a defult settings-et.

Heyho.

(#7955) spista222 válasza xxSanchez (#7954) üzenetére


spista222
addikt

Milyen táp? látom írtad
Szerintem minél előbb cseréld ki vagy nézettesd meg hozzáértővel, bár az alaplap is lehet a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#7956) xxSanchez válasza spista222 (#7955) üzenetére


xxSanchez
őstag

[link]

Egy hónapos sincs...

Heyho.

(#7957) Lenry válasza spista222 (#7955) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem csak a fentebb shotolt program ijesztgeti a BIOS-t a félremért marhaságaival, de természetesen nem zárható ki, hogy ténylegesen valami nyűgje van a tápnak, csak én továbbra sem hiszek a mindenféle alaplapi csodaprogramok méréseinek hitelességében...

(#7956) xxSanchez no igen, egy FSP Aurum mellett pedig végképp a programra teszem a voksomat, hogy az a hülye.
én egyszerűen uninstallálnám a pitsába.

de ha kételyeid vannak, vidd be a tápot egy komolyabb PC szervízbe, ott be tudják műszerrel mérni a leadott áramot, és kiderül, hogy rossz-e vagy sem

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7958) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Amióta felraktam ezt az Asus Al Suite II-őt szarakodik meg írkálja a dolgait.

Heyho.

(#7959) spista222 válasza Lenry (#7957) üzenetére


spista222
addikt

Az a program nem lőtte volna le a gépet csak tovább ijesztgetett volna szerintem.
Mindenesetre hallottam már hogy új Corsair VX valamilyen táp egy hét után 12V helyett 50V-ot adott pedig az egyik legmárkásabb táp.

xxSanchez Töröld le. Ha hardveres gubanc van akkor a progi nélkül is ki fogja lőni magát a gép.

[ Szerkesztve ]

(#7960) Lenry válasza spista222 (#7959) üzenetére


Lenry
félisten

ódehogynem. ezek direkt erre vannak, hogy Windowsból tuningolhatsz meg állítgathatsz olyanokat, amiket nem kéne. meg persze mérnek és riasztanak, meg ha úgy gondolják közbeavatkoznak.

az más kérdés, hogy túlnyomó többségük megbízhatatlan hulladék.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7961) xxSanchez


xxSanchez
őstag

A Thermal Radar meg még pár ilyen kicsit hasznosabb dolog miatt raktam fel, már törlöm, mindjárt megvan.

Töröltem.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#7962) kekkec


kekkec
aktív tag

Sziasztok!

Lapom BIOS-a valószínű "csak" félreméri a Vcore-t (3.2 V).
Ami az érdekes számomra, hogy eddig ezt nem tette, csak miután egy hdd ventilátort tákolmányt megpróbáltam felkötegelőzeni az NB-re, hogy hűtse azt. Mivel curva hangos volt ezért levágtam a tákolt kötegelést, és eme mutatványom után kezdett félremérni.

Mit cseszhettem el, mi okozhat ilyen hibát?

-sérülést nem látni a lapon
-kikapcsolva áramtalanítva tákoltam

A ventilátor gányolás előtt screenshot-oltam a hőfokok miatt (itt még jó a Vcore értéke):

Ez meg már utána:

[ Szerkesztve ]

(#7963) Lenry válasza kekkec (#7962) üzenetére


Lenry
félisten

pedig a legvalószínűbb, hogy valahol mégis megsérült az alaplap, esetleg, hogy még amikor fennvolt a plusz hűtő, akkor az hozzáért valamihez, összezárt valamit vagy ilyesmi.

gondolom alapból csak egy borda van az NB-n. elképzelhető, hogy a mókolás közben megbillenhetett valamerre és lesarkazta a chipet maga alatt.

legalábbis ezek az első tippjeim

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7964) kekkec válasza Lenry (#7963) üzenetére


kekkec
aktív tag

Ilyen a lapom, gyári bordával. Ezzel is megeshet? És ha lesarkazódott akkor kidögölhet a lap, vagy akkor már meghalt volna egyből?

(#7965) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Lenne egy NF-MCP61-PA101C-00 típusú alaplap amihez szeretnék letölteni Windows 7-hez drivereket, de nem tudom mi a pontos neve ennek az alaplapnak. Az XP-s driver lemez Nvidia-s így gondolom hogy valamilyen Nvidia lap lehet,de csak ezt (NF-MCP61-PA101C-00) a sorozatot találtam az everestel.
Tudnátok segíteni,hogy honnan tudnák szerezni drivert vagy csak a pontos nevét és úgy már keresek hozzá drivereket.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#7966) Tubica válasza spista222 (#7941) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia. Itt van egy kép !!! ( nem saját )

[link]
Remélem tudsz/tok segíteni !

ÜDv. Tubica :R :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#7967) janihunk


janihunk
senior tag

Aki esetleg emlékszik még az én hibámra azoknak elmondom hogy, nem a táp volt a probléma. Tényleg a TV nem tudja beadni ezt az új bios-t. Most már az Új gépről vagyok.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#7968) modern


modern
aktív tag

Üdv.
Asus P5GD1 FM -nek a bios-át lehet frissíteni hogy elfogadja a c2d procikat?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7969) spista222 válasza kekkec (#7962) üzenetére


spista222
addikt

Akkor máskor mégsem sikerült kimérni hogy még mindig kérdés?
egyszer már válaszoltam rá:D igaz nem itt

atti1848 Elég "régi" alaplapnak tűnik ezt már a win7-nek mindenfajta külön driver nélkül meg kellene ennie. Esetleg ha a ház oldalát levennéd nem tudnád meg a pontos típusát?
Valami nem megy ezért keresel hozzá drivert?

Tubica Ez még kevés.
DE Az alaplapon rajta van csak azon a képen amit küldtél nem látszik ezen a képen bekarikáztam

janihunk Sejthető volt.

modern Nem. Sőt mivel Fujitsu így ha véletlenül kellene hozzá BIOS/driver még azért is meg kellene szenvedni.

[ Szerkesztve ]

(#7970) atti1848 válasza spista222 (#7969) üzenetére


atti1848
senior tag

Szia Spista222 .

Nincs gond a géppel csak most XP van rajta és Windows 7-st szeretnének használni.Keresgettem a neten,de az Nvidia oldalán találtam valamit,de lehet az nem is az, de ha ,mégis akkor is csak Windows Vistas driverek vannak fent.

Az alaplapot is meglestem,de ott semmi írást nem találtam ami a sorozat számára utalna.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#7971) modern válasza spista222 (#7969) üzenetére


modern
aktív tag

Kár. Azért köszi.

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#7972) spista222 válasza atti1848 (#7970) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem mindent megeszik a win7 esetleg a hangkártyával lehetnek gondok.
Vista-s driver is felmegy win7-re ha nincs más.
Aida64-ben(régebben everest) számítógép-> összegzésen belül alaplap neve mellé mi van írva?

[ Szerkesztve ]

(#7973) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Hali!

Van egy asus M4A77T alaplapom. Erre hát ventit köthetek rá?

(#7974) kekkec válasza spista222 (#7969) üzenetére


kekkec
aktív tag

Nem. És kezdek meghülyülni. Már a régi monitor pislákolós hiba is vissza-vissza kacsint. (Valószínű VGA hiba az oka, és gariba anno nem cserélték ki, mert a kiskereskedő átcseszett akitől vettem a gépet, ezért mégse 3 év volt az a 3 év gari, így kitalált vmi kanyu szöveget és visszahozta a szart, de ez más tészta)
Egy (másik) szgépekkel foglalkozó úr is a kezébe vette a gépet, ma hozta vissza. Megnézte az új RAM-okat is, amiket vettem (4 db összesen 8 gb), ehhez akartam plusz hűtést applikálni, hogy az NB-t és egyéb feszeket tudjak picit emelni, mert 4 modullal behibázgatott random a memtest. Szerinte a VGA miatt hibázott be a ram, ugyanis véleménye szerint behibáz a VGA mem és amiatt hibázott a memtest. :U
Ja és nem mérte ki. Egyébként hogy nyúlsz oda? (mert az a pont a cooler bordája alatt van)

Ez a félremérés meg feltette az i-re a pontot.

[ Szerkesztve ]

(#7975) vakond5 válasza KisTücsök (#7973) üzenetére


vakond5
őstag

Elvileg egyetlen egyet (jobb tetején van) plusz értelemszerűen a proci hűtő ventije.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#7976) spista222 válasza kekkec (#7974) üzenetére


spista222
addikt

VGA hiba miatt a memtest nem hibáz volt már hogy hibás VGA-val teszteltem gépet csíkos volt ugyan de a memtest nem hibázott:)(már amennyit ki lehetett venni a képből)
A memóriák nem melegszenek annyira hogy nagyon nagy hűtés kelljen rá a mostaniakon is csak dísznek van.
Az viszont már előfordulhat hogy egy icipicit lesarkaztad az északi hidat és az miatt 4 memóval már nem bír el.

KisTücsök 2 a proci hűtőjével együtt de lehet venni sima molex csatis ventiket vagy venti elosztókat.

[ Szerkesztve ]

(#7977) Muki94


Muki94
aktív tag

Sziasztok!
Jelenleg egy Gigabyte P35C-DS3R alaplapom van talán F3 biossal, benne pedig egy E6320.
Működne-e benne 2*1GB 1600Mhz-es GeiL ddr3 ram?
Az alaplap támogat ekkora frekvenciájú ramokat, viszont a processzornak 1066Mhz az FSB-je.

(#7978) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Áh ettől féltem. Nézegettem egy darabig, azt az egyet meg is találtam, de azt hittem, hogy csak van még rajta legalább egy. Hátra kinéztem egy COOLINK SWiF2 120P, előre meg egy NOCTUA NF-R8 1800RPM, utóbbit akkor rábírnám kötni arra a felsőre, de a Coolinkot hova? Valamilyen átalakítót kell vegyek?

(#7979) xxSanchez válasza Lenry (#7960) üzenetére


xxSanchez
őstag

Hát úgytűnik, hogy ez az AlSuite törlése megoldotta a problémát. Azóta semmilyen hibaüzenet illetve random leállás nem volt. Nagyon remélem, hogy így is marad.

Heyho.

(#7980) atti1848 válasza spista222 (#7972) üzenetére


atti1848
senior tag

Arra,hogy mi van írva a neve mellé azt nem tudom,de csak annyit írt,hogy :

Valami( lehet a neve): ismeretlen
Valami : 11/15/2007-NF-MCP61-PA101C-00

Ennyi volt írva az alaplaphoz.Mást semmit nem tudott mondani,mert szerintem egy régi everestel próbálkoztam,mert nem volt kéznél net.

A hang az meg Realtek

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#7981) kekkec válasza spista222 (#7976) üzenetére


kekkec
aktív tag

Ez előtte is probléma volt, mármint a random memhiba. (jó én is így gondoltam, hogy a VGA és annak hibái nem befolyásolják a memtest kimenetelét) Emiatt sarkoztam le az NB-t, már ha egyáltalán lesarkozódott.

Más...

Ez a lap mennyire megbízható? És vajon, hogy birkózna meg 2 ilyen KIT-el? (rev6.1)

(#7982) spista222 válasza Muki94 (#7977) üzenetére


spista222
addikt

Semmit nem számít hogy 1066-az FSB legfeljebb azt hogy nem tudod max frekvencián használni de ez se számít mert egyébként se lenne értelme egy 775-ös gépben 1600-on járatni a rammokat. Amivel gond lehet hogy a Gigabyte lap és a GEIL memóira párosításról nem sok jót hallottam de lehet szerencséd:)

KisTücsök Legegyszerűbb megoldás egy molex 3 tűs átalakító.

xxSanchez Akkor tévedtem azt hittem nem kap ennyi jogot egy ilyen progi.
Ahogy ismerem ezeket a progikat biztos be se lehetett volna állítani hogy még véletlen se jelezzen és pláne ne kapcsolja ki a gépet.

atti1848 Legújabb AIDA94-et próbáld.

kekkec Tuningbajnok nem leszel vele de alapon stabilnak kellene lennie. A Corsair memók általában jók nézd meg hogy benne vannak e a komp listában

[ Szerkesztve ]

(#7983) Muki94 válasza spista222 (#7982) üzenetére


Muki94
aktív tag

A gyártó oldalán megnéztem, és a lap az ajánlott listán van, megharagszom rá, ha összevesznek :DDD
Lehet downclockolni 1200Mhz környékére ezeket a ramokat?

(#7984) xxSanchez válasza spista222 (#7982) üzenetére


xxSanchez
őstag

Én se nagyon értem... főleg azt nem, hogy minek csinál ilyen balhét ha minden rendben van? Nem gondoltam volna, hogy egy laphoz adott mondhatni egész pofás kis kiegészítő ennyire használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#7985) Apollo_21 válasza atti1848 (#7980) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem akarok látatlanba beleszólni de esetleg nem egy Nforce 430as chipsettel rendelkező Abit MCP61 lenne az áldozat?:D Mert eléggé annak tűnik első hallásra:D föleg Realtek hang történettel...esetleg vmi gigabyte mp61me esetleg..de egy kép róla sokat segítene.

A legföbb gond h még 3-4gyártót tuti lehetne keresni akiknek ez alapján a számsor alapján lehet lapjuk ami az ismerösödé...:D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#7986) spista222 válasza Muki94 (#7983) üzenetére


spista222
addikt

Ne aggódj úgyis azon a frekvencián fog menni amit mindkettő támogat egyébként lefele biztos van szorzó felfele már nem annyira biztos.

xxSanchez Néha előfordulhat hogy hibás értékeket ad a programnak a hardver vagy csak egyszerűen szoftver vagy BIOS bug és a program viszont úgy van megírva hogy egy hibás értékre is egyből ugrik még ha az a program saját hibájából is rossz és nem kegyelmez.

Most látom hogy rosszul írtam így helyes:

atti1848 Legújabb AIDA64-et próbáld.

[ Szerkesztve ]

(#7987) Muki94 válasza spista222 (#7986) üzenetére


Muki94
aktív tag

rendben, akkor rábólintok a bizniszre!
Köszi a segítséget, szintén Szentesről :K

(#7988) spista222 válasza Muki94 (#7987) üzenetére


spista222
addikt

De kicsi a világ:)

(#7989) kekkec válasza spista222 (#7982) üzenetére


kekkec
aktív tag

Ilyen van a listán 800asok közt: CM2X1024-6400C4
Enyim meg: TWIN2X4096-6400C5 azaz (2x) 2 db Corsair XMS2 CM2X2048-6400C5

[ Szerkesztve ]

(#7990) spista222 válasza kekkec (#7989) üzenetére


spista222
addikt

Vagyis nem szerepel, akkor csak azt tudom mondani hogy ki kell próbálni mert nagy valószínűséggel menni fog de nem 100% csak 99%.

[ Szerkesztve ]

(#7991) KisTücsök válasza spista222 (#7982) üzenetére


KisTücsök
addikt

Értem. És még annyit, hogy mikor lehet szabályozni a ventit? Ha 4 tűsre dugom? Mert a lapomba csak 3 tűs megy, akkor felesleges szabályozós ventit vegyek. A hátsót meg alapból nem tudom akkor szabályozni, ha így átalakítózok, mi?

(#7992) Tubica válasza spista222 (#7969) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia. Minden alaplapon ott van a bekötési "rajz" ezen is megtaláltam, és köszönöm :)
Eddig nem tudtam, hogy hogy kell bekötni a lapot a házhoz ( mindig netről vagy kézikönyvből olvastam ki, hogy mit hova ) de így könnyebb lesz :) :) :)

Köszönöm Szépen :) :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#7993) vakond5 válasza KisTücsök (#7991) üzenetére


vakond5
őstag

Szabályzást ventilátor vezérlővel fogod tudni a legjobban elvégezni ;)

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#7994) KisTücsök válasza vakond5 (#7993) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ööö. Ezt hogy érted? Én úgy gondoltam, hogy pl akkor ha nem négy tűsre dugom, akkor mondjuk Speedfan-nal nem tudom szabályozni. Vagy most ez hogy van? Hány tűs kell a szabályzáshoz? Ha meg a tápra dugom, akkor eleve nem tudom szabályozni, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#7995) vakond5 válasza KisTücsök (#7994) üzenetére


vakond5
őstag

4 tűs-et lehet szoftveresen szabályozni, illetve PWM-en tudja a bios is.

Venti vezérlővel kapcsolatban pedig ilyenre gondoltam (nekem is pont ilyen van).

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#7996) KisTücsök válasza vakond5 (#7995) üzenetére


KisTücsök
addikt

Jaa. És egy ilyen mennyibe kerül? Egyáltalán hogy hívják ezt?

[ Szerkesztve ]

(#7997) vakond5 válasza KisTücsök (#7996) üzenetére


vakond5
őstag

Fan Controller a neve, konkrétan ez a Xilence Fan Controller.

Sok fajta van, ez 3 csatornás (3db ventit tud kezelni, a 4. potival a fényerejét tudod állítani), van amelyik 4, meg még sokkal több csatornás is van.

Remélem tudtam segíteni, ha kérdés van nyugodtan :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#7998) Tubica válasza vakond5 (#7997) üzenetére


Tubica
senior tag

Az enyém pl. 6 csatornás :) 4.000 vettem ( használtan ) és teljesen jó.
Persze, vakond5 kolléga is jófélét mutatott :), az a kérdés, hány ventillátort akarsz bekötni a házba :)

Nekem mindennel együtt ( táp, vga stb ) van 11 :D :D és cseppet se hangos a gép :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#7999) vakond5 válasza Tubica (#7998) üzenetére


vakond5
őstag

Egyetértek :R Én speciel azért vettem ezt, mert pont ennyi kellett, tetszett/tetszik is, szóval tökéletesen meg vagyok elégedve vele :C

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#8000) KisTücsök válasza vakond5 (#7997) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ahha. Értem. Köszönöm! Ugyan most nem fogok ilyet venni, de akkor vehetek már most szabályozhatós ventiket, aztán később meg majd egy ilyen szabályzós izét.

Tubica: Csak kettőt. Hármat lehet max, de a majdani CPU hűtő miatt az oldallapra nem lehetne rárakni. Egyet előre, egyet meg hátra. 11 ventid van? Milyen házba fért el annyi? Az kemény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.