Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) jano_77 válasza MeroM (#7849) üzenetére


jano_77
nagyúr

:R , délután kipróbálom

szerk.: (#7850) Tiger.huhhhh: megnéztem az E5800-hoz is az F14-es BIOS-t írták.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7852) flash-


flash-
veterán

egy acer 5310 es notebookban ami sata 1 es hdd vel van ellátva,boldogan működne egy sata IIes hdd?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7853) Destructo


Destructo
aktív tag

Nem tudtam hova írni,így itt megpróbálkozom.

Ha eltűnt a start menüben (win7) a [Keresés programokban és fájlokban] keresőrészem,és én nem állítgattam ,és restart után sem jön elő akkor mit tegyek,hogy újra ott legyen és tudjam használni?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv ,mindenki! Kellemes napot kívánok!

(#7854) kugli81 válasza #10726912 (#7850) üzenetére


kugli81
aktív tag

Meglett a táp az meghalt ami benne volt és amit bele raktam az is szorakozott :) Ekkorát szivni....... :C

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#7855) Vprx


Vprx
csendes tag

Hali lenne egy problémám újítottam gépet : AMD FX-4100 3.60GHz AM3+, GIGABYTE GA-970A-D3, KINGSTON 8192MB HyperX XMP Grey DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3X2K2/8GX . frissítettem biost is de úgy sem engedi ramot 1333ról 1600ra felrakni ezt írja mikor átállítom és indítanám : the system has experienced boot failures because of overclocking... pedig 1600as a ram ... valami ötlet előre is köszi.

(#7856) spista222 válasza Vprx (#7855) üzenetére


spista222
addikt

Az 1600MHz-hez nem kér a memória több feszültséget vagy lazább időzítést amit a lapod nem állít be automatikusan?

Destructo start menüre jobb klikk->tulajdonságok->testreszabás->alapértelmezett beállítások használata nem hozza vissza?

[ Szerkesztve ]

(#7857) Vprx válasza spista222 (#7856) üzenetére


Vprx
csendes tag

jaja beraktam alap feszre amit a ramon irtak 1.65re és ugy elindult

(#7858) robicheck


robicheck
csendes tag

Lehet bugyuta kérdés: Szétszedtem a gépet portalanítás miatt, összeraktam, megy minden ahogy kell. Kivéve, hogy a gép hátulján, az alaplap hátlemeze szikrázik, ha hozzá ér mondjuk az usb csati vége (dugtam volna be a nyomtató usb csatiját, amikor láttam, hogy szikrázik...) Ilyenkor a hangfalból is hallani némi sercegést. Földeléssel lenne baj?

(#7859) Plazmacucci válasza robicheck (#7858) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Földelés nélkül sem kéne szikráznia, max ráznia. Ott valami nagyon nem klappol. Én félnék tőle a helyedben :U

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7860) jano_77 válasza MeroM (#7849) üzenetére


jano_77
nagyúr

Megoldódott!!! :DD
Bejött a gomb elemes trükk. :R
És úgy nézem, hogy most már a tuning is menni fog, mert most engedte átállítani pl a PCI frequency-t 100MHz-re és nem indult újra default-ban. :))

Esetleg ha picit fentebb szeretném húzni a procit, akkor mi az amire oda kell figyeljek?
RAM-okat hogyan kell belőni hozzá?
Ebben tudna vki segíteni?

Köszi az eddigi tanácsokat is. :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7861) Plazmacucci válasza jano_77 (#7860) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Biztos vagyok benne, hogy találsz a prohardveren valamelyik procis topik első hsz-ében útmutatót. Egyébként egyári hűtővel azért annyira nem vagánykodnék :) Nem éri meg az a max 200MHz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7862) jano_77 válasza Plazmacucci (#7861) üzenetére


jano_77
nagyúr

Drága mackó, vmit nagyon benéztél!
Ki mondta, hol írtam én azt, hogy gyári hűtőm van?
AC Freezer 7Pro proci hűtőm van.
Ha információim nem csalnak, akkor azért ez nem annyira szar hűtő!?
Tévedek?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7863) Plazmacucci válasza jano_77 (#7862) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Drágám, hol írtad, hogy milyen hűtőd van? :) Egyébként akkor is tartom, hogy az 5800-ban már nincs sok tartalék. De aztán lehet, hogy tévedek. HD2900Pro alá meg minek még cpu erő?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7864) jano_77 válasza Plazmacucci (#7863) üzenetére


jano_77
nagyúr

Természetesen lehet, hogy igazad van és nem sok értelme van. Ezt is elfogadom.
Amúgy bocs a megszólításért, de első ránézésre macinak olvastam a neved. :R
Nem akartalak megsérteni. Bocs még1x.
Amúgy valszeg nem fogok hozzá nyúlni.
Ha jobb lett így, akkor jó lesz, ha nem, akkor most nem fogok VGA-ra költeni az tuti.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7865) Plazmacucci válasza jano_77 (#7864) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Semmi baj, jópofáskodunk :) Egyébként ha csak nem videót kódolsz, bőven jó az 3,2GHz-en. Jó processzor az!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7866) jano_77 válasza Plazmacucci (#7865) üzenetére


jano_77
nagyúr

Eszemben nincs videókkal foglalkozni, max megnézés erejéig. ;)
Játszom leginkább - jelenleg Max Payne 3-al - és gondoltam, ahhoz lenne jobb egy pici gyorsulás. :-)

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7867) Plazmacucci válasza jano_77 (#7866) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja ahoz kell is. Szerintem anyagi okok miatt érdenes kinőni a járékokat. :) Legközelebb úgy is vga-t veszel :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7868) jano_77 válasza Plazmacucci (#7867) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ez biztos, csak az a kérdés, hogy mikor. :DD
De most inkább utóbb, mint előbb. :K

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7869) robicheck válasza Plazmacucci (#7859) üzenetére


robicheck
csendes tag

Közben levettem mindkét oldal takarólemezt, és már nincsenek ilyen kisülések. Lehet, hogy az egyik oldallap hozzáért a táphoz/alaplaphoz?

(#7870) Plazmacucci válasza robicheck (#7869) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Megvizsgálnám a dolgot egy másik táppal. Milyen táp?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7871) robicheck válasza Plazmacucci (#7870) üzenetére


robicheck
csendes tag

Megnéztem a dolgot, lekapcsolt táppal is.Fázisceruza bedug nyomtató usb kábelba, és kiderült, hogy az a ludas. Fázisceruza szerint kicsivel több mint 12volt jön belőle, és az kisült, amikor hozzáért a hátlapi alaplap takarólemezhez. Legalábbis gondolom én...

Amúgy HKC 550watt, tudom mi az online közösség véleménye a táp márkáról. De ugyanezt produkálta egy 300wattos noname tápnál is tegnap este.

(#7872) Plazmacucci válasza robicheck (#7871) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem is olyan tápom van, remélem tényleg nem az a ludas :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7873) spista222 válasza Plazmacucci (#7872) üzenetére


spista222
addikt

HKC táp erősen nem ajánlott kategória extrém feszültségek is mérhetőek rajta nem kiegyensúlyozott terhelés esetén, gyengébb géphez még elmehet de ott is ajánlott a csere:)

robicheck Ez olyan mint a Codegen az sem ajánlott de én egyel kihúztam 10 évet kis javításokkal(forrasztás, venti csere) egy másik meg első nap tönkretette a hdd-met teli adatokkal.

[ Szerkesztve ]

(#7874) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Lenne egy HP hp dc5750 microtower gépem aminek az alaplapja -ILYEN- ,Erre hogyan tudnék valami AM2-es procihűtő lefogatót szerkeszteni?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#7875) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Kaptam egy gépet, amiben a cpu-z alapján i815-w83627 típusú alaplap van. Szerintetek ez soket 370 tokozású?
Előre is köszi a választ!

(#7876) norbi19884


norbi19884
tag

Sziasztok!

Vettem egy alaplapot amin az egyik pci express slot sérült x16 a műanyag van megsérülve, hogy tudnám eltávolítani és kicserélni egy másikra, mert van bőven itthon egészséges csak nem nagyon merem feszegetni.

(#7877) spista222 válasza vigyori78 (#7874) üzenetére


spista222
addikt

Vannak ilyen mindenre jó hűtők amiknek szabadon állíthatók a felfogatói a között kellene keresgélned vagy gyárit szerezned.

dodopek Ez nem az alaplap típusa csak az északi híd és a LPC típusa, de mivel az északi híd i815 így nagy valószínűséggel 370-es(nem tudom hogy van-e slot 1-es i815-el szerelt lap)

norbi19884 csak az egészet egyben tudnád cserélni de ahhoz forrasztóállomás kellene.

[ Szerkesztve ]

(#7878) dodopek válasza spista222 (#7877) üzenetére


dodopek
addikt

Hol tudnám a pontos tipust kideríteni? Esetleg everest?

(#7879) spista222 válasza dodopek (#7878) üzenetére


spista222
addikt

AIDA64(régebben everest) kiírja a típust.
DE mivel CPU-Z már fut és csak az a kérdés hogy 370-es e akkor az első CPU fülön ezt ki is írja. Itt egy 370-es CPU-z kép

(#7880) ricshard444


ricshard444
veterán

Srácok milehet az oka annak,hogy max 8x-oson megy a vga-m? Felsőben 8x,középsőben és az alsóban pedig 4x-esen :F :F Nagyon fontos lenne,mert késöbb ha megy bele a Crossfire amirért vettem a lapot nemfog működni ez a 8x + 4x felállás :W :W Legfrissebb Bios van fennt

Vannak dolgok...

(#7881) vigyori78 válasza ricshard444 (#7880) üzenetére


vigyori78
őstag

Szia.

2 x PCIe 2.0 x16 (egyszeres x16 vagy kettős x8/x8 módban)
1 db PCI Express 2.0 x16 kártyahely (x4 módban, 2,5 GT/s)
Biosban nincs valami beállítás,hogy hány vga-t kapcsolsz be?

(#7882) ricshard444 válasza vigyori78 (#7881) üzenetére


ricshard444
veterán

Szia

Nincs, végignéztem. Az általad leírt speceket tudja,de mégsem akarja az igazságot..., az előző tulajnál jóvolt

Vannak dolgok...

(#7883) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Windows telepítés után mely alaplapi drivereket kell feltelepíteni? A gyári cd-t úgy telepakolták minden felesleges szar programmal hogy az nem igaz. Chipset, hang és LAN elég? Vagy ajánlott még a SATA driver is?

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7884) vazzz válasza Bjørgersson (#7883) üzenetére


vazzz
őstag

Attól függ, milyen alaplap. Általában elég a chipset, hang, lan, ha van usb3, vagy integrált vga, akkor azt is, de érdemesebb inkább a gyártó oldaláról leszedni a friss drivereket.

(#7885) Bjørgersson válasza vazzz (#7884) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Gigabyte P67-DS3-B3 lapról van szó. Se USB3, se integrált VGA, egyedül SATA3, nem tudom ahhoz mennyire van szükség a driverre. Onnan akartam leszedni a legfrissebbeket, csak azért hoztam fel a CD-t, mert kíváncsi voltam hogy valóban szükség van-e mindre vagy csak gratisnak pakolták úgy tele. :)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7886) janihunk válasza Bjørgersson (#7883) üzenetére


janihunk
senior tag

Win7 nem ismeri fel?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#7887) vazzz válasza Bjørgersson (#7885) üzenetére


vazzz
őstag

Akkor hang, chipset, lan.

(#7888) Bjørgersson válasza janihunk (#7886) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem tudom, jobban szeretem magam telepíteni a drivereket.

vazzz: Rendben, köszönöm! :R

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7889) pwned


pwned
csendes tag

Üdv, van egy jó kis történet egy hibáról aminek forrását nem sikerült behatárolni... Hátha valaki innen tud segíteni.
Config:
Tápegység: Chieftec GPS-400AA-101A 400W
Alaplap: ASUS M2N-VM DVI
Processzor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5600+ @ 2.8GHz
Memória: 4GB Kingmax DDR2 @ 800MHz
GPU: EVGA GTS 450 SC és MSI 9500GT
A gép videókártyákat leszámítva 2008-as építésű, egy-két év múlva lett bele véve a 9500GT.
Van benne 3 merevlemez, 1 DVD író. És itt kezdődik a számomra logikátlan történet...
Mikor tavaly ősszel bele lett téve a GTS 450, nem volt semmi gond azt leszámítva hogy nyilvánvalóan a processzor miatt nem volt kihasználva teljesen a kártya. Aztán következő NVIDIA driver verzióra frissítés után az Adobe Flash videók villogni kezdtek. Volt amikor színes csíkok... De csak a flash részen, nem az egész képen. Kapcsolatba léptem az EVGA Supportal, ők azt mondták, küldjem bevizsgálni a boltba ahol vettem, vagy Münchenbe küldjem be. Sokat kerestem teszteltem, de úgy maradt, hogy Flash továbbra is villog, sok kedvem (semennyi) nem volt bevizsgáltatni.
Aztán egyik nap, volt lehetőség kipróbálni a GTS 450-et egy másik gépben, láss csodát, ott teljesen hibátlanul működött. Amikor a másik gép amit más használ meglett, az megkapta a 9500GT-t, mivel akkor lett meg ebbe a GTS 450. Szóval maradt a 'teszt' gépben a 450, a 9500 jött ebbe, Flash nem villogott. Még ehhez egy kicsit visszamenőleg, Windows 8 Consumer Preview (Béta) fel lett erre telepítve, ment rendben. Jött a Release Preview (RC), az telepítés alatt csodálatosan elrontott képet produkált: https://www.dropbox.com/sh/25f6trcjmgzgb27/ZVTlGuuXPb
Ez azzal hogy a 9500GT lett visszatéve bele, megszűnt, feltelepült. Ez úgy kb. 2 hétig rendben is volt, utána tegnap azzal állt elő a gép, hogy egy ebéd erejéig készenlétbe téve Windows 8 nem tudott visszatölteni. Utána újraindításkor sokat várt, a ledek úgymaradtak míg végre ~30mp után pittyegett (POST beep). Kép nem volt, végül kiderült, hogy integráltról megy a videó, tehát másik csatlakozó. Pár újraindítás ugyanez az állapot, nem ismerte fel onnantól a 9500GT-t. Ma reggel megnéztük a másik gépben a 9500GT-t, és ott ismét működött. Már előtte se volt logika hogy ebben a gépben miért vannak ilyen hibák, ott meg minden rendben...
Ezután megpróbáltuk ismét ebbe a gépbe tenni a 9500GT-t, de továbbra sem látta a BIOS. Végül a GTS 450-et tettük bele ebbe, amit érdekes módon felismert és ment a Win8 boot. Itt megint előjött a kép hiba, de aztán a Windows telepített magának drivert, újraindítást kért, majd jó lett a kép. Gondoltam akkor, legfejlebb ezzel kell megint használni, de este mikor jöttem vacsorából... Bekapcsoltam, boot, és itt jött a meglepetés: fekete kép, videó kártya ventillátor max fordulat, újraindítottam. Megint ugyanaz, inkább kiszedtem, nehogy a végén meghaljon a gép mindennel együtt, a 28 ezres kártya azért mégis csak sok lenne.
Szóval most itt vagyok integrált videón, és fogalmam sincs mi lehet a gond. Felmerült a lehetősége PCIE slot kontakt hibának, de nem tudom mennyi az esélye, hogy mozgatás nélkül csak úgy elkezdje. Ha meg az is, hogy lehetne biztosra tudni, na meg akkor alaplap csere jönne, de már így is inkább Intel konfigra kéne frissíteni az egészet szóval jó kérdés.

Hátha van valami nyilvánvaló, vagy valakinek tapasztalatból valami hasonló tippje.

(#7890) rob83 válasza pwned (#7889) üzenetére


rob83
aktív tag

Talán itt többet tudnak segiteni

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#7891) vazzz válasza pwned (#7889) üzenetére


vazzz
őstag

Én is a pci-e csati hibára, vagy ezzel kapcsolatos alaplap hibára gondolok.

(#7892) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy gondom,van egy P8Z68-V/Gen 3 -as asus lapom és a hozzátartozó asus softwareket nem tudom telepíteni. Asus installra rámegyek és úgy tesz mintha csinálna valamit és mégsem. Ugyan ezt megnézve a feladatkezelőben egy aaHMins.exe nevü folyamat indul el,de be is záródik. Esetleg tapasztalta ezt a hibát más is ? Egyelőre nem jöttem rá,miért záródik be ez a folyamat.

Válaszokat előre is megköszönöm!!

ITEM

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#7893) robicheck válasza spista222 (#7873) üzenetére


robicheck
csendes tag

Ez a HKC most egy régi P4-be van beletuszkolva, nincs nagy terhelés alatt. Multiméterrel tegnap rámértünk, nincs eltérés a gyári megadott adatoktól.

Azt nem értem, hogy a nyomtató USB-ből miért jön 12V, mikor van saját tápkábele... Szivárgó áram?

(#7894) spista222 válasza robicheck (#7893) üzenetére


spista222
addikt

Milyen nyomtató, nyomtató táp?
Földelt a csatlakozója vagy földeletlen?

[ Szerkesztve ]

(#7895) n00n


n00n
őstag

Gigabyte lapoknál mi az a hőmérséklet ami teljes terhelés mellett még normálisnak mondható?

(#7896) mutyi


mutyi
őstag

Van nálam egy Amd Athlon X2 procival szerelt gép.
Alaplapos a drága, eddig egy Asrock ALiveNF7G-FullHD lap volt benne.
Most helyette kellene venni egy másikat.
Intel párti vagyok,szóval amd-ben nem vagyok túl jártas.
A jelenlegi alaplap AM2 és AM2+-os.

Amit kinéztem helyette egy Asrock N68C-GS FX alaplap, viszont ennek a specifikációja szerint AM2+,AM3 és AM3+. Szóval a kérdésem hogy akkor ez a lap nekem megfelelő lesz?

(#7897) spista222 válasza mutyi (#7896) üzenetére


spista222
addikt

Ha itt megtalálod a te CPU-dat akkor igen menni fog benne

(#7898) mutyi válasza spista222 (#7897) üzenetére


mutyi
őstag

Köszöntem!!!

(#7899) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Adott egy Asus P7P55D Deluxe alaplap. Tőlem vettem meg ricshard és nála a 7970-el nem megy rendesen, csak 8x/4x/4x módban a 16x/8x/4x helyett, ami nálam a 6850-el jól ment. Próbált több programot is és drivert is. A 860-nál a PCI-E vezérlő már a CPU-ba van integrálva. Az mondta a slotokat többször is kitisztította és többször betette a kártyát, de nem változott. Nincs tippetek mi okozhatja ezt?

ricshard444: Javítva.

[ Szerkesztve ]

(#7900) ricshard444 válasza csucsbicep (#7899) üzenetére


ricshard444
veterán

Annyit javítanék,hogy 8x/4x/4x

Vannak dolgok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.