Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) MR!! válasza CoolMan (#8299) üzenetére


MR!!
aktív tag

jaja, nvidia-s

miszter

(#8302) MaxxDamage válasza spista222 (#8291) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm a választ spista222 és Baltoafarkas -nak !

Remélem a HDD-t nem potyára veszem meg, bár az ára sz.tem megfelelő (5k HUF 200GB/7200rpm/8M/PATA - 50napot futott 100/100-as) :D

Szerdán megyek érte Zegre és utána kiderül, csak nehogy jumperelés legyen és 32GB -on tolja a rendszer :DD

spista222 köszi az ajánlást , de nekem ez a "régi" lap többetér mindennél, és a lap "gyárilag" nem is viszi az 1.4GHz-s PIII-S (512k/133) CPU -t csak megvan Moddingolva, USA -ba vettem. :D , így igazán nagy kincs ! (konfigba)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8303) spista222 válasza MR!! (#8301) üzenetére


spista222
addikt

És felraktad már a chipset drivert is?

dodopek Kis újból viszi a full HD-t

luimapeiz Nem neked ajánlottam hanem dodopek-nek. Meg tudom érteni én is szeretem a retro cuccokat plána a retro játékokat:).

[ Szerkesztve ]

(#8304) MR!! válasza spista222 (#8303) üzenetére


MR!!
aktív tag

Feltettem de semmi. Bár egyszer volt hang , de akkor még nem volt chipset driver fent. Volt hang de kékhalállal lefőtt és restart azóta megint nincs.

Alaplap haldoklik ? Egyik ventillátor alaplapon nem megy ...

miszter

(#8305) spista222 válasza MR!! (#8304) üzenetére


spista222
addikt

A kicsi a chipsetten nem megy?
Akkor gyorsan cseréld le ameddig csak hang bajod van mert akkor az okozza a kék halált is és egyszer csak nem fog elindulni sem.
Sok főtt nF4-et láttam már(sajnos).

[ Szerkesztve ]

(#8306) CoolMan válasza MR!! (#8304) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor lehet, hogy a chip haldoklik. Tegyél bele egy PCI-os hangkarit (az nem is drága) és megoldva. Remélhetőleg a lap nem döglik meg.

[ Szerkesztve ]

(#8307) MaxxDamage válasza spista222 (#8303) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az a Durva, hogy a CUV4X-D a 2x1.4GHz -s CPU-val veri az IBM xSeries 220 server konfigot CPU tesztekbe ! (igaz a különbség nem jelentős) :D peddig ugye a CUV4X-D alapba nem is viszi a PIII-S "Tualatin" CPU-t és bekapcsolásnál így írja ki a rendszer check-nél

"Intel Pentium II 1400MHz"
"Intel Pentium II 1400MHz"

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8308) #90933760 válasza MaxxDamage (#8302) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem kell jumperelni, ha nincs 48 bites LBA akkor 120 gigának látja és annyit formáz is meg. Nem kell még lebutítani 32-re.

Amúgy megtaláltam, igaz csak az 1.00 verziós manualt és ott szó sincs 48 bitről.

(#8309) spista222 válasza kenta (#8298) üzenetére


spista222
addikt

Én is egyszer vettem egy intel alaplapot direkt proci tesztelésre igaz én csak 865-öset itt PH-n. Majd megállt bennem az ütő amikor azt olvasom az intel honlapján hogy a prescott CPU-kat csak **** alaplapi revíziótól viszi és ha meggörbülök se fog menni benne a prescott(raktam bele egy northwood-ot és eladtam).
Ahogy látom ez a te alaplapodnál is így van. Ellenőrizd.

Baltoafarkas & luimapeiz Én sem találtam egy szót sem a 48 bitről a déli híd specifikációjában(686B)

[ Szerkesztve ]

(#8310) kenta válasza spista222 (#8309) üzenetére


kenta
tag

Sajnos az eladó sem, és így én sem tudom, hogy milyen bios van rajta,
De prescottal nem megy, állítólag northwoddal megy, de az nekem nincs,
Az az érdekes, hogy nemrég vettem egy ugyanilyen alaplapot,
És az se ment, de mikor visszaküldtem az eladónak neki ment,
Persze northwoddal! :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#8311) MR!! válasza CoolMan (#8306) üzenetére


MR!!
aktív tag

Az lesz de csak este vmikor , most mennem kell...

miszter

(#8312) MR!! válasza spista222 (#8305) üzenetére


MR!!
aktív tag

Teszek rá vmi ventit...

Thx

miszter

(#8313) #90933760 válasza spista222 (#8309) üzenetére


#90933760
törölt tag

Sok 370-es lapom volt, egyik se vitte a 48 bitet. Mivel ez valami szerver cucc akar lenni, elvárható, hogy tudja, de szerintem nem. Nem tudom mikor ezek szerverként üzemeltek, akkor létezett-e egyáltalán 120 gigás vinyó.

(#8314) MaxxDamage válasza #90933760 (#8308) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Épp ez az :D , kiváncsi leszek erre a Rev.1.03 viszi-e :D
Nekem megvan az eredeti könyve, igaz azis 1.00 -as könyv :)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8315) spista222 válasza kenta (#8310) üzenetére


spista222
addikt

Nem BIOS-tól függ hanem alaplapi revíziótól. BIOS lehet rajta bármelyik.
Nekem ha jól tudom 205-ös volt a vége és 206-ostól ment volna.

Prescott-al csak akkor megy ha az alaplap száma
C27085-207 or later
C26680-206 or later.

Keresd meg a lapon hogy a "C27085" vagy "C26680" után mi van írva valahol rajta van én is elég sokat kerestem:)

[ Szerkesztve ]

(#8316) MaxxDamage válasza #90933760 (#8313) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

A lap BIOS-a 1016-os (legújabb) 2002/08 , elvileg tudnia kell.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8317) MaxxDamage válasza spista222 (#8309) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Mindenképpen írok, hogy üzemel a HDD és megtudjuk, ha nálam lesz a cucc ! :D
(van a HDD-re 1 hét gari, max visszaadom :) )

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8318) spista222 válasza MaxxDamage (#8317) üzenetére


spista222
addikt

Hát azért ez nem az ő hibája:)

(#8319) kenta válasza spista222 (#8315) üzenetére


kenta
tag

C26680-201 van írva, ez így mit jelent?
Sehogy sem támogatja a prescottot?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#8320) spista222 válasza kenta (#8319) üzenetére


spista222
addikt

Igen, azt jelenti. 206 vagy későbbi támogatja.
Ilyenkor kezdett elmenni a kedvem az intel lapoktól:) meg akkor amikor a q33 as chipsettel ellátott Intel lap nem eszi meg a Pentium D és régebbi procikat mert kivették a támogatási listából.

[ Szerkesztve ]

(#8321) kenta válasza spista222 (#8320) üzenetére


kenta
tag

Értem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#8322) spista222 válasza kenta (#8321) üzenetére


spista222
addikt

Idézet tőlem:

Nem BIOS-tól függ hanem alaplapi revíziótól. BIOS lehet rajta bármelyik.
Nekem ha jól tudom 205-ös volt a vége és 206-ostól ment volna.

Én is ráraktam a legújabb BIOS-t és ugyanúgy meg se mukkant Prescott-al, de ellenben azt Intel BIOS frissítési procedúra egy kicsit hosszadalmas volt és bonyolult 3-szor kellett kicsomagolni dosban a fájlokat :))

Valószínűleg egy láb vagy valami nincs bekötve vagy egy ellenállásnak más az értéke és ezért nem megy a régebbi lapokkal

[ Szerkesztve ]

(#8323) MaxxDamage válasza spista222 (#8318) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jogos ! :D
Max. megmarad azt porosodik a polcon a többi hardware melett :) (1x jólesz valamire)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8324) dodopek válasza spista222 (#8303) üzenetére


dodopek
addikt

És a CPUban lévő vga összerakás után ugyanúgy fog viselkedni, mint egy integ VGA, és az alaplapi csatin keresztül küldi a jelet?

(#8325) Stirbi válasza dodopek (#8289) üzenetére


Stirbi
addikt

Az ASROCK manapság a leginkább ajánlott és vásárolt alaplap. A régi AROCK az , mintha egy teljesen más gyártó lett volna, mint a mai.

(#8326) spista222 válasza dodopek (#8324) üzenetére


spista222
addikt

Igen, de meg kell nézni az alaplap könyvében hogy mely portokoat tudja egyszerre meghajtani de szerintem analóg+hdmi menni fog.

Stirbi Nekem nincs bajom a régi Asrock-al sem pláne nem az AROCK-al
Fent vannak hozzá a driverek, rendes kézikönyvek van támogatás ami más gyártókról nem mindig mondható el.

(#8327) djculture válasza Stirbi (#8325) üzenetére


djculture
félisten

Mert a régi asrock egy asus olcsó verzió volt.

(#8328) Stirbi válasza spista222 (#8326) üzenetére


Stirbi
addikt

Ismerősöm gépében egy amd duron van asrock lapban, van vagy 8-10 éves, simán megtaláltam a driverokat hozzá én is neten, nagyon jó a támogatásuk, és a hozzállásuk a felhasználókhoz.

(#8329) Majkee84


Majkee84
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy a bootolás előtt annyira szét van húzva a képernyő, hogy kb. csak a negyede látszik, ha belépek a biosba ugyan ez a helyzet, ezért nem tudom normálisan használni a gépem, nem tudok a biosban sem állítani semmit. Használtan vettem az alaplapot, bios frissítés ill. bios reset sem segített rajta. Próbáltam másik monitorral is, azzal is ugyan ez volt. A windowst telepíteni tudtam, hardveres problémát nem ír. Ha valakinek lenne valami ötlete, hogy mi okozhatja ezt, nagyon megköszönném!

[ Szerkesztve ]

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#8330) flash- válasza spista222 (#8267) üzenetére


flash-
veterán

köszi valami kulturált előre legyártott megoldás érdekelt volna...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8331) spista222 válasza flash- (#8330) üzenetére


spista222
addikt

Az első az az.
Én is komplett vettem mert úgy bármire használható

(#8332) Stirbi válasza Majkee84 (#8329) üzenetére


Stirbi
addikt

A monitoron ha van egy AUTO gomb, akkor azt nyomd le, próbáld ki be e hozza a képet rendesen.

(#8333) Majkee84 válasza Stirbi (#8332) üzenetére


Majkee84
aktív tag

Lcd tv-re van kötve a gép, de crt monitorral is ugyan azt csinálta.
Most cseréltem alaplapot+procit, eddig előtte nem volt ilyen problémám.

[ Szerkesztve ]

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#8334) flash- válasza spista222 (#8331) üzenetére


flash-
veterán

ja igen csak úgyértem hogy én csak az adatkábelt vettem és hogy hozzá utólag lehet e venni tápkábelt is?én nem találok

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8335) spista222 válasza flash- (#8334) üzenetére


spista222
addikt

Biztos lehet csak keresni kell. Keress olyat aprón aki ilyeneket árul és kérj tőle csak tápot.

(#8336) MR!!


MR!!
aktív tag

Hali,

megoldódni látszódik a probléma miután:

elvittem benzinkútra rendesen kifujkáltam (tápot, procit, ventiket) valamint tettem egy új, nagyobb ventit a meghalt felé. (Mivel nem akartam bajlódni a régi kiszedésével)

Igaz nem túl dizájnos, kontár dolog madzaggal rögzíteni de a célnak megfelel.

Xp újratelepítsé után VGA és Audio driver-t feltettem újraindítás gomb megnyomása után már a windows kijelentkező hang is szólt...

Azóta jó. (nincs kékhalál se)

Nem tudom miért tesznek rá ilyen kis hitvány ventiket ilyen fontos dolgokra. Pl nem egy VGA karin láttam már megfőni, mert annyira picike volt és persze, hogy nem bírja a "nagyüzemet". Olyankor persze a kártyák haldokolnak és vagy észreveszi az ember időben vagy rotty.

Persze a mostani alaplapok és vidkártyák már biztos jóval korszerűbbek és nem valószínű, hogy egy miniatűr hűtőbordának nem mondható bélyeg nagyságú forgólapátokkal ellátott made in china pörög a több ezer forintos procik felett.

De az tény, hogy anno úgy gondolták (anyagi okok miatt is) elég lesz ez rá, pár év múlva úgyis lecseréli aparaszt, ha meg nem akkor gondoskodunk mi róla...

Thx mindenkinek az ötleteket :R

miszter

(#8337) encory


encory
tag

ASROCK B75M-GL alaplapot szeretnék venni, de ahogy néztem nincs benne beépített wifi, itthon nem tudom megoldani hogy vezetékes netem legyen, vmi ötletetek van hogy tudom áthidalni a problémát, estleg vmi tanács külső wifi vevőre? remélem nem rossz helyre írtam be...

(#8338) Stirbi válasza encory (#8337) üzenetére


Stirbi
addikt

Kapni usb-s wifi vevőket.

Klikk

[ Szerkesztve ]

(#8339) spista222 válasza MR!! (#8336) üzenetére


spista222
addikt

Direkt raknak rá ilyen kicsi ventiket mert a garancia 1-2-3-évét kibírják utána meg vegyen újat az ember. A passzív hűtők általában alul méretezettek az aktívak meg olcsó kategóriában gyenge ventikkel szereltek. A kategóriájában drágább VGA-kra már általában jobb ventiket szerelnek és ha nem jár maximumon mindig a szabályozás miatt az csak növeli az élettartamát.

Amik nem mennek sohase tönkre azok a gyári Intel ventik mert azok csapágyasok, lehet hogy egy kicsit hangosak de nagyon sokat bírnak, ezzel szemben ha az ember vesz rá egy olcsó 2-4 ezer forintos hűtőt mert "jobban" hűt a gyárinál azok 1-2 év alatt kikopnak.

(#8340) lemusz


lemusz
addikt

Üdv! Adott egy Gigabyte M68M-S2P (rev.1.) alaplap F6a (béta, de a legújabb) biosszal, korábban még F5-össel. Szeretném húzni benne egy picit a procit, de nagyon nehezen veszi be a mája. Nem enged semmit sem, ha csak +1-el is emelem az FSB-t már rögtön safe módban indul. 10-ből kb ha egyszer benyeli a horgot, de ugyan azon beállításokkal másodjára már ugyancsak nem teszi. A feszültség csökkentésére/emelésére viszont nem hárplis, azt engedi... Gondoltam feltelepítem ezt a Gigabyte-okra szabott Easy Tune 6-ot... XP alatt telepíteni se engedte, de most egy Windows 7 Home Premium SP1 van fent. Nagy meglepetésemre engedte feltelepíteni, de ha rákattintok az ikonjára nem csinál semmit. :D Még ha rendszergazda üzemmódban próbálom akkor sem. Mi lehet a gond? Ez az alaplap ennyire anti tuning beállítottságú lenne?

[ Szerkesztve ]

(#8341) Akcok94


Akcok94
senior tag

udv.
olyan problemam volna hogy gep nem indul be egy felre sikerult bios muvelet utan(nem szandekos volt) vettem uj ramokat melyek 1333mhz mennek mig a regiek mar 1600 mhz mennek igy a beallitasuka t tervesztem de valamit leallitotam 1599->1274kornyekere elmentes.utan leallt es.most nem aksr beindulni. mi ilyenkor a tehendo?
udv. akcok94

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#8342) MR!! válasza spista222 (#8339) üzenetére


MR!!
aktív tag

Akkor szerinted a jelenlegi noname proci hűtőm cseréljem le egy Intel-re ?

Jelenlegi (bal) Intel (jobb) csere ?

Hallottam már róla, hogy Intel jobb de eddig nem volt gond ezzel sem. Eddig...

miszter

(#8343) Thrawn válasza Akcok94 (#8341) üzenetére


Thrawn
félisten

BIOS reset (avagy Clear CMOS). A kézikönyvben megtalálod melyik jumpert kell ideiglenesen rövidrezárni. Ezután el fog indulni a gép, de a BIOS-ban mindent újra be kell majd állítanod.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8344) spista222 válasza MR!! (#8342) üzenetére


spista222
addikt

Jó mindkettő csak a noname olcsó ventik általában csak perselyesek amik idővel tönkremennek míg az intel nem. Az intelt amiért nem ajánlom mert nagyon magas fordulaton járhat ha nagyon meleg van a házban és nagyon zavaró lehet. Elég akkor lecserélned ha a régin meghal a venti.

lemusz Ha az alaplap CD-jén vagy a honlapról töltötted le az ET6-ot akkor azzal az alaplappal mennie kellene. Ha nem indul el akkor valami nagy gubanc van.
Egyébként ha alapon minden akkor stabil a gép?
1MHz-re nem szabadna háklisnak lennie általában 10% körüli tuningot bármi elvisel.
PCI-e frekvencia fixálva van?

[ Szerkesztve ]

(#8345) Akcok94


Akcok94
senior tag

A gondom megoldódott csak kitakarítottam és jó lett hirtelen. Elkezdtem takarítani vagyis először szét szedni mert nem fértem hozzá az elemhez. Próba szerencsére elindítottam és jó lett és vissza is állította azt a egy dolgot mitől újra indult és működik.
Azért köszönöm a gyors segítség nyújtást.
További szép napot.
Üdv. Akcok94

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#8346) modd3r


modd3r
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy ASUS P5G41T-M LX-os alaplapom.
Azt szeretném, ha kikapcsolás után minden USB-eszköz LEKAPCSOLNA.
Mit állítsak be a BIOS-ban?

Ilyenek vannak a Power Management-nél, hogy
Suspend Mode - S1/S3/AUTO
ACPI 2.0 Support - ENABLED/DISABLED
ACPI APIC Support - ENABLED/DISABLED

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8347) djculture válasza modd3r (#8346) üzenetére


djculture
félisten

Egyiket se, az usbpw jumperokat kell átrakni. Ott vannak az usb és a dsub kimenet mögött.

[ Szerkesztve ]

(#8348) modd3r válasza djculture (#8347) üzenetére


modd3r
őstag

Ezt?

(#8349) #90933760


#90933760
törölt tag

Kaptam egy 478-as gépet javításra, hogy a rendszer nem tölt be mert valami fájl hiányzik és kéri a CD-t, hogy majd arról javítja, de utána is ugyanazt a feliratot hozza ki. Mondom ismerem a hibát, sokszor RAM okozza, mert abba nem tudja az adatot betölteni és ilyenkor is hiányzó fájlnak titulálja.

Elhozzák a gépet, látom a proci melletti kondik mind púposak, három pedig ki is van folyva, az egyik brutálisan. BIOS átnéz, beállítások rendbe, Memtest el se indul, megakad, CPU nevét be se hozza, minden másra Unkown. BIOS felismeri a procit rendesen. Vinyót kiszedtem, de másik gépbe is ugyanezt a hibát írja (instabil alaplappal nem nehéz a rendszerfájlokat elcseszni), megpróbálom a CD-ről javítani, ez eddig nem gáz. Visszateszem, ha működni is fog ideig óráig, de alaplapot mindenképp cserélni kell, kár is erőlködni vele. Esetleg a proci sérülhetett? Nem szívesen rámolom ki a saját gépem tesztelésre.

Valakinek egy ingyen 478-as deszkája? Bármilyen jó, csak működjön. ;]

(#8350) DJ WOKKY válasza #90933760 (#8349) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Folyás nyomokat látni rajta ? Procit kivéve épnek látod ?
Szerintem ha sérült is, és átteszed a tiedbe, nem kellene hibát okoznia az alaplapodon, mert a másik alaplap még elindult.
Ha hibásodott volna a proci, akkor szerintem nem indulna el.
Ott csak az alaplappal lehet baj szvsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.