Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82051) abdulka1 válasza motown5l (#82050) üzenetére


abdulka1
őstag

#81895 A kezdő poszt.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#82052) motown5l válasza abdulka1 (#82051) üzenetére


motown5l
senior tag

Köszönöm. Én se tudtam vissza állítani .hát így jártunk

(#82053) LuiT válasza motown5l (#82052) üzenetére


LuiT
tag

#81907

[ Szerkesztve ]

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#82054) motown5l válasza LuiT (#82053) üzenetére


motown5l
senior tag

Igen olvastam.koszi.

[ Szerkesztve ]

(#82055) horvathpeter válasza Doky586 (#82027) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

Sikerült megoldani közben. :)

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#82056) beach head


beach head
senior tag

hello, nem biztos h jo helyen teszem fel elso korben de majd esetleg tovabbitotok a megfelelo helyre vele.

Adott egy dell optiplex geo 1000 valahanyas.
A bajom h a hangszoro ciripelo hangot ad (usbvel kap aramot a gépből; de ha jol remlik egyszer probaltam egy regi telefontoltobe dugni az hangfal usb-jet es direkt a konnektorbol aramot adni neki , s akkor abba maradt a cippcirip)

Továbbá az eddigi logitech kamerat le kellett cserelnem mert villogot,szetesett a kép.
Az uj trust kameraval is orjito ciripelest hall a hivott fel, hiaba allitok a mikrofon hangerejen. (erdekes modon a logitech nem ciripelt amugy, vagy jobb volt a mikrofonja?)

Mi lehet a gond? Valami alaplapi hiba? Vagy a trust kamera a rossz?

(#82057) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Tudtok ajánlani jó VRM/mosfet hűtőket? :)
Asrock B660M-HDV alaplapról van szó konkrétan és látom vannak lyukak a rögzítésre is.
Ezek szabvány méretűek lehetnek vagy mérjem le pontosan és úgy keressek?
Jelenleg csak kis bordák vannak rajta, amiket én raktam rá gyári kétoldalú ragasztóva.

(#82058) tasiadam válasza Grave_444 (#82057) üzenetére


tasiadam
veterán

Ugyan az a nyak, mint a vrm-es verzionak. Am ramsuni es csokolom. Ha kell venti a VRM hutesere, van 1 folosleges felfogatom. 4 es 5 ventis ventiket lehet ratenni

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#82059) Grave_444 válasza tasiadam (#82058) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ilyen van most rajt pár darab, gondolkodtam kicsit komolyabban. [link]

(#82060) Top cat válasza Grave_444 (#82059) üzenetére


Top cat
őstag

Inkább külhonból tudsz ilyesmit venni.

Egy i5-12400F-nek komolyabb alaplapot kellett volna venned.

(#82061) tasiadam válasza Top cat (#82060) üzenetére


tasiadam
veterán

nem kell annak túl komoly, csak kell a VRM hűtés. Pl H610 prime A is elég neki. Nem nagy étvágyú az a proci

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#82062) Top cat válasza tasiadam (#82061) üzenetére


Top cat
őstag

Gyenguszka VRM ez. A kolléga sem véletlenül keres rá hűtést.

(#82063) tasiadam válasza Top cat (#82062) üzenetére


tasiadam
veterán

Hát nem egy i7 OC VRM, hanem egy maximum i5öt elviselő VRM, hűtéssel elbírja az i5öt, a H610 alatt is kb hasonlóak vannak. De VRM hűtés nélkül csodát nem kell várni, meg azt sem értem, hogy miért gyártanak egyáltalán ilyet, mert max i3 alá, vagy cerkához jó, és még drága is a lap arányaiban.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#82064) Top cat válasza tasiadam (#82063) üzenetére


Top cat
őstag

Nem tudom mennyiért vehette, de most közel 40K. :Y

Igen, i3-nak vagy celeronnak, de akár még egy i5-T-nek jó is lehet. Azért egy i9-13900KS-nek ez röhej. :DD

(#82065) tasiadam válasza Top cat (#82064) üzenetére


tasiadam
veterán

Ja persze, ezek max i5öt viselnek el hűtővel. De a 35ös ár már barátibb. Netező gépnek, low powernek sima

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#82066) Grave_444 válasza Top cat (#82060) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Tudom, direkt vettem csupasz VRM-es lapot, mert olcsón hozzájutottam. :)
+20-25k-t nem fizettem ki pluszba a gyári hűtésért.
Mint korábban a H410, úgy ez is meg van oldva jelenleg is, van rajta borda csak éppen cpu hűtőt is nézegetek, ezért gondoltam, ha megoldható szereznék rá egy még jobb bordát.
Mivel látom ki is van alakítva neki a helye, gondoltam lehet hozzá venni valahonnan.

Szóval emiatt kérdeztem csak, egyébként minden gond nélkül tökéletesen bírja a 12400-at. :)
Röhej vagy sem ha nem melegszik túl a mosfet, akár egy I7-et is elbír a B660 lap.
Nyilván komolyabbat szokás ajánlani mellé, azért arányos legyen árban is stb.

Amit linkeltél olyasmi jó lenne, de ez nem passzolna rá.
Ezt találtam, nem nagy cucc, de magasabb és kicsit szélesebb a jelenleginél.

[ Szerkesztve ]

(#82067) Rowon válasza Grave_444 (#82066) üzenetére


Rowon
veterán

Nem tudom mennyire állja még magát az az elképzelés, hogy adott chipsetből a legolcsóbbat érdemes csak megvenni? Mondjuk azon se borda, VRM-ek is olcsóbbak.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82068) Grave_444 válasza Rowon (#82067) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem mondtam ilyet, ismerősnek, aki nem szeret buherálni gyárilag hűtött VRM-es lapot vettünk. Magamnak bevállaltam, ettől még nyilván nem ajánlott csak tudtam, hogy megoldom. Attól, hogy lespórolták a hűtést az elektronikai részek nem rosszabb minőségűek és nem tud kevesebbet.
Ha túlmelegedne és throttlingolna a proci nyilván teljesítményt bukna a felhasználó, ezért írtam, hogy nálam minden rendben ilyen téren, ki is van tolva a TDP limit gyári 65-ről 95W-ra.

Ne menjünk ebbe bele csak ha tudtok kérlek segítsetek valami jóféle bordát találni. :)
Most amúgy egy kidobandó lapról éppen leszedtem, elvileg méretre is passzol, majd délután kipróbálom. ;]

[ Szerkesztve ]

(#82069) Rowon válasza Grave_444 (#82068) üzenetére


Rowon
veterán

Ezt konkrétan a szomszédom mondta, aki egy darabig szerelgette a gépem. Igaz pénzt sem kért soha, cserébe olyan minőséget is adott ki a kezei közül. De ez már egy offos történet.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82070) tasiadam válasza Rowon (#82067) üzenetére


tasiadam
veterán

Én nekem pl funkciókban intenből egy H lap is elég, mert nem húzok, nicns gyors SSD-m, és ha mondjuk ebből lenne potens VRM-el valami, meg hűtéssel, támadnám is. Jelenlegi AMD lapom is így vettem, hűtése legyen, fázis sok, akkor bármi egyéb nekem másodlagos.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#82071) Top cat válasza Grave_444 (#82066) üzenetére


Top cat
őstag

Ha már hűtőt is nézel, elgondolkozhatsz ilyen Top Flow kialakításún is.
Ez a fajta ad luftot a VRM-nek is.

(#82072) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
Asus B450M-K, Ryzen 1600AF, 2x8GB G.Skill DDR4-3000
3 éve működik hibátlanul, ramok dualban.
Most procicsere volt 5500-ra, előtte persze biosfrissítés, hogy biztos elinduljon a paripa. F5 load default, stb. minden ahogy a nagykönyvben megírva. Új proci be, persze nem indult..
1 hosszú, 2 rövid csipp, kép nincs. :W
Először a ramra gyanakodtam, de kiderült, hogy a procihoz közeli slotban mindegyik modul megy külön-külön, de a másikban egyik sem. Ahogy dualban sem akarnak.
Mi történt? Létezik olyan, hogy ebben a lapban ez a proci nem kezeli a 2. slotot? Míg az 1600-os kezelte :F Most nagy macera lenne visszatenni, mert az egész alaplapot ki kell bányászni hozzá, a hűtőrögzítés miatt.
Próbáltam a sebességet auto-ról visszavenni minimumra, de akkor sem megy a kettő együtt. Így persze single chanelben harmatos a memóriasebesség is.
Volt már hasonló gond valakinek? Talán még garis, de egy cpu cserétől miért száll el egyik slot? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#82073) Grave_444 válasza tasiadam (#82070) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nekem 1db m.2 elég, illetve kellett a B chipset memória tuninghoz, ez garantálta a kívánt órajeleket. Semmi más nem kell csak vigyen el egy szorzózáras I5-I7 procit. :)

Top cat
Toronyhűtő lesz az biztos.

(#82074) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte Z690 GAMING X DDR4-es alaplap, a kérdésem az lenne ezzel kapcsolatban hogy jelenleg egy 2021.12.havi (f6-os) BIOS van rajta viszont a legújabb 2022. 12.havi (f22) vagyis ez a 6.azóta a kérdés az lenne hogy lehet e rögtön a legújabbra frissíteni vagy sorban kell?

(#82075) Csorbi válasza atom18 (#82074) üzenetére


Csorbi
addikt

Amennyiben nem írja valamelyik BIOS verzió leírásában, hogy annak előfeltétele egy bizonyos korábbi verzió megléte a frissítéshez, akkor egyből mehet a frissítés a legújabbra.

(#82076) Busterftw


Busterftw
veterán

Sziasztok,

Adott egy Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 alaplap, Noctua D15 CPU hutovel es VGA AIO-val.
A Noctuat lecserelnem egy Arctic LF 360mm AIO-ra viszont mielott nekiallnek szetszedni (masik hazba koltozes is lesz), gondoltam megkerdezem az alaplap tamogat 2 AIO csatlakozast?

Jelenleg a VGA AIO a SYS_FAN4_PUMP helyere van dugva lenn a rajzon, videok alapjan az LF II csatlakozoja mehet a CPU_OPT vagy CPU_FAN helyere?
Van kulonbseg?

(#82077) Top cat válasza Busterftw (#82076) üzenetére


Top cat
őstag

Az alaplap leírása szerint igen.

All fan headers are subject to support AIO_Pump, Pump and high performance fan with the capability of delivering up to 2A/12V @ 24W.

(#82078) hobizoli válasza Top cat (#82071) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link]

vagy akar ez is
kiprobaltam, tok jo fuj kifele a bordak kozul

több drón kell ;P

(#82079) Top cat válasza hobizoli (#82078) üzenetére


Top cat
őstag

Az ilyen chipset hűtőket inkább hanyagolom. :D Ráadásul ez 3 pines.

(#82080) catoka


catoka
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ASUS TUF GAMING B760M-PLUS D4 alaplapba elég az "F" jelzésű proci (i7-13700F), ugye?
Tehát felesleges lenne a "K" jelzésű (i7-13700KF)?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#82081) hobizoli válasza Top cat (#82079) üzenetére


hobizoli
nagyúr

120mm-s venti van rajta

egyik E5 Xeon-n van ez, birja

több drón kell ;P

(#82082) Top cat válasza catoka (#82080) üzenetére


Top cat
őstag

Remélhetőleg nem ég el benne. ;]

Ebben a lapban nem fogod tuningolni a K-s procit, így felesleges.

Viszont a K-s nak alapból nagyobb az órajele. És a fogyasztása, no meg az ára is.

(#82083) catoka válasza Top cat (#82082) üzenetére


catoka
csendes tag

Akkor jól emlékeztem. Igazándiból nincs szükségem az oc-re.
Köszi a válaszod!

(#82084) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Hiányzó I/O hátlap helyettesítésére jó sufnituning megoldás lehet a porosodás elkerülésére, ha habkartonból vágok méretre egy darabot? Vagy van jobb ötlet?

(#82085) hobizoli válasza Matt-OPT (#82084) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en eleve nem szoktam feltenni, hogy ott is kifele tudjon menni a levego a hazbol

a top-flow CPU ventis hutoknel ha odateszed a kezed meg erezni is ott a kifele aramlast, ahogy az alaplap sikjaban az szetterul

több drón kell ;P

(#82086) Matt-OPT válasza hobizoli (#82085) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Side-flow-s Deepcool GammaXX 300-am van.
Lehet hagyom inkább és gyakrabban takarítom. :)

(#82087) HUN_Sector válasza Matt-OPT (#82084) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Csak érdekesség, az új lapomon a lap szerves része az IO hátlap, csavarral van hozzá rögzítve és belülről meg y aház fenekére. Életemben először találkoztam ilyennel.

Ha a porosodás megelőzése a cél, egy darab, igen vékony műanyaglemezt tudnál talán a legstílusosabban kidolgozni oda.

[ Szerkesztve ]

(#82088) , válasza HUN_Sector (#82087) üzenetére


,
addikt

Pedig ez már nagyon régóta így van, de csak a jobban felszerelt alaplapok kiváltsága.

(#82089) HUN_Sector válasza , (#82088) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Mindig olcsó(bb) itx lapjaim voltak ez előtt :)

(#82090) Márton válasza Márton (#82072) üzenetére


Márton
nagyúr

Akkor ilyennel még nem találkozott senki?
Miért makkan meg egy slot procicsere után?
Vagy létezhet, hogy az 5500-ös proci valamiért a 2. slotban ezt a típusú memót nem szereti :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#82091) Csorbi válasza Márton (#82090) üzenetére


Csorbi
addikt

Én első körben arra gyanakodnék hogy túl erősen húztad meg a hűtőt, és hajlik a lap, nem egyszer igazolódott már itt be, hogy ez volt a gond.

(#82092) blp85 válasza Márton (#82090) üzenetére


blp85
aktív tag

A támogatási listában benne van ez a G.Skill, legalábbis a 3000-es, de amit írtál konkrét típus nem derült ki. Amit írtak az erős meghúzás lehet, illetve nem került be valamilyen kosz, szösz a slotba? Másik memóriával próbáltad esetleg?

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#82093) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Alaplap: Asus Prime Z690-P DDR5
Processzor: Intel Core i7-13700

Külön VGA nem lesz, a CPU-ba integrált grafikus processzor fog csak dolgozni.

Használhatom majd az alaplap USB Type-C kimenetét egy monitorhoz úgy, hogy az biztosítsa mind a videó-, hang- és adatátvitelt (USB portokhoz), valamint a tápellátást is?

Azért bizonytalanodtam el a kérdést illetően, mert az alaplap hivatalos oldalán a Graphics résznél csak a DisplayPort-ot és a HDMI-t említik.

(#82094) Márton válasza Csorbi (#82091) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi a tippet, erre nem is gondoltam, de most meglazítottam mind a 4-et, ugyanúgy csipog egy hosszú, 2 rövidet :(

blp85: igen, támogatja a lap, közel 3 éve ment vele.. De most először bios frissítés volt, utána még ment, majd pár nap múlva procicsere, na azóta csipog. Csak 1 modullal jó.
Mintha az 5500 a 2. slotot nem szeretné, de ez elég x-aktásan hangzik.
Másik memóval még nem volt lehetőségem tesztelni, de azt kéne, mielőtt visszaküldöm a lapot és lányom hetekig gép nélkül marad..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#82095) blp85 válasza Márton (#82094) üzenetére


blp85
aktív tag

A biosban látja egyébként mindkét modult, ha benne van, illetve ugyanolyanok a ramok?
Lehet hülyeség, de egy újabb bios frissítés nem lehet, hogy helyretenné a dolgokat, ha eddig működött?

Mielőtt visszaküldenéd, itt is felteheted a kérdést, hátha a ram guruk tudják a választ:

[link]

Ezt is ott írták, hátha segít :) :

Ha nem látja a gép az összes ramot: Vezérlőpult-> Felügyeleti Eszközök -> Rendszerkonfiguráció -> Rendszerindítás -> Speciális Beállítások. Ha a maximális memóriánál van pipa, azt vedd ki és restart.

[ Szerkesztve ]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#82096) Márton válasza blp85 (#82095) üzenetére


Márton
nagyúr

nem, nincs kép, csak csipogás.
csak 1 modullal megy a gép, de csak a procihoz közeli slotban

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#82097) koko52 válasza Márton (#82096) üzenetére


koko52
veterán

CPU foglalat nem kócos? Akkor csinál ilyet.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#82098) Márton válasza koko52 (#82097) üzenetére


Márton
nagyúr

Mármint, hogy valami szál, anyag a lukak között lenne?
Kiszedhetem, megnézem, és ha már ott vagyok lehet az 1600-at is visszateszem, hogy a régi setup megy-e még.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#82099) Márton válasza blp85 (#82095) üzenetére


Márton
nagyúr

Vezérlőpult? bios képernyőig nem jutok el, nemhogy windows boot-ig :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#82100) koko52 válasza Márton (#82098) üzenetére


koko52
veterán

Nem görbült-e meg valamelyik tüske. Alaposan vizsgáld meg!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.