Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72051) hobizoli válasza chakany (#72044) üzenetére


hobizoli
nagyúr

desktop gepet hasznalok es gigabit UTP-n megy bele ja nyet

mukodik :DDD

több drón kell ;P

(#72052) hobizoli válasza jokeph (#72047) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez ilyen Aliexpress-s urtechnika :DDD
a Xeon E5-2620v3 + Kllisre v102 mATX X99-s deszka + a 2x8GB DDR4-2400 volt ~40k postazva :C

szurtam bele meg 2x8GB-t, hogy quad channel veressen, ha mar tudja
35-40k korul van bele 12core/24thread cucc is ;]

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#72053) chakany válasza hobizoli (#72051) üzenetére


chakany
tag

jó neked :) Nekünk hp laptop van.
Mi egy "irodát" bérelünk egy régi polgári házban, és nem engedtek fúrni. Így mobilnet van megosztva egy huawei routerből. Kábelezni nem tudjuk (vagy inkább nem akarják), mert pókháló lenne az iroda, így marad a wifi. Meg hát milyen drága már az UTP :D Még 1 hónapot vagyunk itt, az már elmegy szódával.

[ Szerkesztve ]

(#72054) janeszgol


janeszgol
félisten

Sziasztok!

Adott egy alaplap: GIGABYTE X570 AORUS ULTRA, és egy telefon: Galaxy S10 Plus, eredeti kábel. Leírom a tényeket, utána a kérdésem.
1, Egy: hálózati adapterrel rendesen tölt a telefon.
2, A monitora USB3-as portján ugyan úgy tölt, mint hálózati adapterrel.

A probléma: az alaplap egyik USB-je sem tudja normálisan tölteni a telefont. Gondolom akkor a transzfer sebessége sincs meg. Olyan, mintha az USB 3.1, és USB 3.0 portok is csak 2.0 sebességgel mennének. Az összes porton ugyan az a töltési sebesség. 550-es Gold minősítésű táp van mellette, tehát kiszolgálja a gépet (alacsony fogyasztású proci és VGA).
Mi lehet a probléma?

Köszönöm.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#72055) Chrys_ válasza janeszgol (#72054) üzenetére


Chrys_
addikt

GB-nek nincs valami Charger drivere erre? Mint pl. ASUS Ai Charger.

(#72056) jokeph válasza janeszgol (#72054) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Gigáéknál az ON/OFF Charger progit kell feltenni, addig nem ad elég ampert az USB portokra, az APP Centerben megtalálod. ;)
Első lépcsőben magát az APP Center kell feltenni a helyes konfigurációhoz.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72057) janeszgol válasza jokeph (#72056) üzenetére


janeszgol
félisten

Mindkettőtöknek köszönöm szépen. Továbbítom öcsémnek az infókat. :R

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#72058) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Az alábbi M.2 ssd-t tervezem venni az adatlapomon levő gépbe.

Csak a miheztartás végett szeretném egyeztetni, hogyha az alaplapom [link] alábbi slotjai foglaltak: PCIe2 , SATA connector: 3_1, 3_2, 3_A1, 3_A2
akkor végülis bármelyik m.2 slotba illeszthetem, nem lesz összeakadási gond?
A honlap specnél az alábbi figyelmeztetést látva jól gondolom, hogy nem?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#72059) chakany válasza chakany (#72050) üzenetére


chakany
tag

Sikerült megoldani a problémát. 6-szor telepítettem ma a windowst, de egyszer sem működött. Ki-be cserélgettem a procikat, de már egyikkel sem akart működni. Aztán eszembe jutott az Aida64. Megnéztem az IDE vezérlőt és a driverscape.com-on találtam hozzá drivert. Kellett még egy NET framework 4.5 és működik. Így már ha cserélgettem a procikat, akkor is elsőre elindult a windows. :DD
Gondoltam megírom, ha később másnak is lenne hasonló gondja.

(#72060) hobizoli válasza chakany (#72059) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem az mindig feltelepul, szoval ezert nem ertettem eddig sem mi a banat a baja

több drón kell ;P

(#72061) chakany válasza hobizoli (#72060) üzenetére


chakany
tag

Hát ezaz... :(( Eddig flottul ment minden, ezért álltam értetlenül én is a szitu előtt. De a lényeg, hogy nem hardveres hiba volt és megoldódott :C

(#72062) tasiadam


tasiadam
veterán

Van itt olyan, aki cserélt már VRM thermal padet és tesztelte is a cserét követően a VRM tempet? B450 4 fázison akarok valami combosabbat a gyári helyett.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72063) cintula187 válasza cintula187 (#72058) üzenetére


cintula187
addikt

Erre valami? :R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#72064) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

SÓS, építem be az új alaplapot. Van rajta speaker tüske is, csak éppen a speaker csatlakozójára nincs ráírva, hogy melyik oldala a + és melyik - .

Szóval a kérdés, speakerkénél melyik vezeték melyik? Vörös és fekete a választék.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#72065) gee84 válasza Hegyirabló (#72064) üzenetére


gee84
tag

Piros a plusz. De ha nem menne, megfordítod :)

(#72066) Hegyirabló válasza gee84 (#72065) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ezt köszönöm!

De más segítség is kellene, figyelem mindenki!

Rábeszélésre MSI tulaj lettem (B550 Tomahawk). Sosem volt MSI lapom. Letöltöttem a Dragon Centert, de az égnek sem találom benne a ventilátor beállítás lehetőségeit.

Valaki, pontosan meg tudná írni nekem, hogy hová kellene nyomnom?

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#72067) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#72066) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Megtaláltam, csak azt nem értem, hogy ha beállítom a saját venti profilokat, akkor miért csinálja azt, hogy leállítja a ventiket, egyáltalán nem forognak.

Van valakinek ötlete?

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#72068) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Régi 2000-es évek elejei alaplapoknál az alaplapi PC "sípoló" speaker egy kistenyér méret volt.
Van ennek valamiféle specifikációja? mit lehet rákötni mást?

Ezek az új fajta kisméretű piezzo buzzerek jók helyettesítőnek? Vagy az csak az új alaplapokon jók?

(#72069) K0zm0


K0zm0
aktív tag

Hali!
Egy kis segítséget kérnék alaplap ügyben, pontosabban tanácsot, hogyan tudnám diagnosztizálni a hiba forrását.
Van egy Gigabyte alaplapom (https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-F2A75-D3H-rev-10#ov). A következő történik ha bekapcsolom: logó jön, belépek a BIOS-ba, minden okés, lehet változtatni az értékeket, szépen fut. Újraindítás után megpróbál felbootolni a HDD-ről, itt kezdődnek a bajok, történetesen kék halál után leáll a gép! Azok a lépések amiket már próbáltam:
- RAM-ok ellenőrzése Memtest alatt, minden OK
- végigpróbáltam az összes foglalatot ugyanazzal az 1 modullal
- másik HDD, próba Windows telepítés - itt egészen elment addig, amíg átmásolta a fájlokat, majd leállt
- ismét egy másik HDD, ugyanaz az eredmény
- mind a 6 SATA csatlakozót próbáltam, ugyanaz
- proci újrapasztázása , stabil 56 fok (A10-5800k)
- clear CMOS , BIOS-ban stabil, ha bootoltatni akarom kék halál, leáll

Amit nem próbáltam még az egy Linux Live rendszer rápróbálása USB-ről. Az egyik gyanúm talán a tápegység lehet, de sajnos nem áll rendelkezésemre másik, hogy megbizonyosodjak ezt illetően. Ha biztos lennék benne, akkor rendelnék egy másikat, de a tünetek alapján a SATA vezérlőre is erősen gyanakszom, viszont akkor a BIOS-ban sem látná a perifériákat! :F
Előre is köszönöm a válaszaitokat!

[ Szerkesztve ]

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#72070) angyalpc2 válasza K0zm0 (#72069) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

VGA is csinálhatja,

Az usb linux valóban jó próba lenne

Ha nagyon sata vezérlőre gyanakodsz, akkor egy sata PCI express vezérlő kártyával még menthető a helyzet.

(#72071) imotrepus válasza angyalpc2 (#72068) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Ha piezzo buzzered van, azt is nyugodtan rádughatod a régi alaplapra polaritás helyesen!
Ezt kérdezted?

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#72072) K0zm0 válasza angyalpc2 (#72070) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Tettem bele GPU-t (olyan képet ad kategóriás GeForce 210-t) de ugyan az a helyzet. IGP-t meg sem próbáltam, de pont azért szereztem, hogy le tudjak vele tesztelni egy HD7970-est.
Szemre nincs semmi gond a lappal, gondolok itt felpuffadt kondira, vagy oxidációra, ezért nem értem. :F
A vezérlő-kártyás megoldás eszembe se jutott, köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#72073) imotrepus válasza K0zm0 (#72069) üzenetére


imotrepus
aktív tag

A Blue Screen nem ír bármi használható információt a hiba eredetét illetően??
Ez működő konfig volt ami most beszart vagy új összeszerelés?
Ez szerintem inkább MB hiba mint táp!
A telepítőd mennyire biztos, hogy jó?? A Linux előtt próbálj meg másik Win-t!

[ Szerkesztve ]

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#72074) K0zm0 válasza imotrepus (#72073) üzenetére


K0zm0
aktív tag

A BSoD-t csak felvillanni látom. Nem, ez egy megmentett lap a melóhelyről. Hajtva nem volt, irodai alkalmatosságként szolgált. Egyébként én is attól tartok, hogy az idő megtette a magáét, mivel tudtommal működőképes volt amikor nyugdíjazták.
Ahogy írtam, ha csak BIOS-ban mókolok vele, akkor stabil minden: hőmérsékleti értékek, feszültségek, minden látszólag rendben van.

[ Szerkesztve ]

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#72075) imotrepus válasza K0zm0 (#72074) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Az ATX12V csatiba 4 pines tápot dugtál gondolom?
Nézted, hogy melyikbe kell?

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#72076) K0zm0 válasza imotrepus (#72075) üzenetére


K0zm0
aktív tag

8 pinről kér enni, de átalakítóval. Hm...ez lenne a probléma?

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#72077) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

AM4 B450-es lapoknál az M.2 felhasznál 2 sata portot.
B550-nél ezt már "javították"?

(#72078) K0zm0 válasza angyalpc2 (#72070) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Próba megvolt IGP-vel is. BIOS-ig okés, de utána eldobja magát.
Kapott egy Linux Mint-tel telepített HDD-t de ott is a töltőképernyőnél leáll. Megpróbáltam egy Live USB-t adni neki és érdekes módon attól is eldobja magát. Semmilyen oprendszerrel nem hajlandó elindulni! Azt hiszem kifogytam az ötletekből. :(

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#72079) jokeph válasza K0zm0 (#72078) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

A lapod VRM része-nél a nincs elszíneződés a nyákon egyik oldalon sem ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72080) K0zm0 válasza jokeph (#72079) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Nincsen. A hűtőborda is stabilan ül rajta, a kondik sincsenek sem megsérülve, sem felpuffadva. Üzem alatt nem melegszik nagy mértékben (BIOS-ban futtatva), még simán rajta tudom tartani az ujjamat a bordán és a környező területen.
A lap küllemre egyébként majdnem úgy fest, mintha most vettem volna ki a dobozból. Természetesen a kötelező tisztítás is megvolt rajta, mikor hozzám került.
Már komolyan nincs ötletem mi lehet a probléma. A BIOS-beállításokon is átrágtam magam, meg persze amint írtam volt neki adva egy clear CMOS is. :F

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#72081) Starchm válasza Hege1234 (#72077) üzenetére


Starchm
őstag

Nem minden lapnál volt ez a "hiba". B550-nél is talán van olyan aminél ez van.
Meg kell nézni a speceket vásárlás előtt és akkor nincs meglepi.

[ Szerkesztve ]

(#72082) K0zm0 válasza jokeph (#72079) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Nekiültem megint alaposan átnézni mindent a lapon. Átnagyítóztam a CPU foglalatot is, és egy tényleg alig észrevehető valami szmötyi volt az egyik lukban. A procilábak okés rendben voltak. Pöcc-röff felállt a Linux Mint HDD-ről.
Azért a kétségeim még megvannak, úgyhogy hagyom egy kicsit pörögni magának és meglátom mi lesz...

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#72083) K0zm0 válasza jokeph (#72079) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Következő bootolásnál ugyanaz a hiba. Rápróbáltam kíváncsiságból egy Win telepítést, de ugyanaz a helyzet ismét. Lehet, hogy ezt most elengedem.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#72084) Hege1234 válasza Starchm (#72081) üzenetére


Hege1234
addikt

kb 10 450 alaplap manualját megnéztem de mindnél fel volt tüntetve
esetleg tudsz mondani olyan 450 alaplapot ahol nem használ fel 2 sata portot?

(#72085) imotrepus válasza K0zm0 (#72083) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Boot-nál a kékhalál nem marad kint a képernyőn, hanem csak felvillan és úgy kikapcsol a gép mintha áramtalanítottad volna??
Ezt akkor is csinálja, ha csak egy RAM van benne, VGA nélkül?
Tehát csak MB - proci - RAM - HDD !!!
Próbáltad esetleg csal az asztalon? Tehát nem a házban?

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#72086) K0zm0 válasza imotrepus (#72085) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Nincs házban, szabadon van a lap, nem hiszem, hogy valami zárná valamelyik áramkört. A kábeleket is úgy rendeztem el, hogy lehetőleg ne érintkezzen semmi semmivel. Számomra kész rejtély mi okozhatja... :F
Külföldi fórumokon is utánaolvasgattam, de nem találok még csak hasonlót sem.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#72087) imotrepus válasza K0zm0 (#72086) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Bár nem hiszem, hogy ez Táp probléma, de csak kíváncsiságból kipróbálnám egy másikkal!
Ha az sem akkor R.I.P.

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#72088) Starchm válasza Hege1234 (#72084) üzenetére


Starchm
őstag

Pl ennél az elsőnél belerakod az nvme ssd-t és a pcie4-et veszi el és nem satát.

Vagy te egynél több m2-re gondoltál? Mert akkor már télleg vesz is el.
De akár pcie to sata kártyát is használhatsz és akkor végtelen mennyiséged lesz belőle.

(#72089) K0zm0 válasza imotrepus (#72087) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Valószínűleg az lesz az utolsó dobása, aztán kukázom.
Köszönöm azért a tippeket és a segítséget! :R

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#72090) Hege1234 válasza Starchm (#72088) üzenetére


Hege1234
addikt

nem gondoltam több m2-re
pont ilyet kerestem csak amiket néztem
asus, gigabyte sata-ban gondolkodott
köszönöm szépen:R
és még van is raktáron a steel legend :)

(#72091) jokeph válasza K0zm0 (#72089) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, akkor marad a rejtélyes laphiba... :(
A BIOS chip amúgy kivehető vagy forrasztott ?

(#72092) K0zm0:
Akkor az elsődleges BIOS-t még max érdemes lehetne leforrasztani róla. :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72092) K0zm0 válasza jokeph (#72091) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Dual-BIOS-os de forrasztott mind a két chip. BIOS-ban pedig érdekes módon nem találtam semmi olyan funkciót amivel recovery-t lehetne csinálni a főBIOS-ra. Magán a lapon sem találtam semmilyen jumpert vagy kapcsolót, vagy akármit amivel ez megoldható lenne.
Még egyszer ha hozzájutok egy másik táphoz adok neki egy utolsó esélyt, de aztán kukázva lesz sajnos.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#72093) applause


applause
aktív tag

Asus Prime X570-P alaplap. Naponta 1x2-szer előfordul, hogy nem működik semmilyen külső csatlakozó. USB, PS/2 nem müködik, még a ki/be kacsoló gomb sem érzékel. Egyedül a reset működik amivel újra lehet indítani a gépet. Semmilyen hibaüzenetet nem rögzít a gép, tudomást sem vesz a problémáról. Találkozott-e már valaki hasonlóval, mi okozhatja alaplap hiba, szoftver hiba stb.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#72094) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Sziasztok van egy ROG Maximus X Hero alaplapom az lenne a kérdésem hogy a bios-ban mit kellene állítsak hogy az alaplapon lévő számláló a processzor hőfokot mutassa?

(#72095) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok!

Asus Prime Z370-A lapom van (bár igazából nem biztos, hogy releváns), ezen 3 x16 PCIE csatlakozó van (eredetileg CF-hez). Ha egy X1-es kártyát rakok a legalsóba, akkor befolyásol bármit a többi x16 slot és ezáltal a GPU sebességén (elsődleges felső slotban van)? :R

(#72096) varmi2 válasza adamcsik (#72094) üzenetére


varmi2
nagyúr

A jobb felső-re gondolsz? Mert akkor semmit, az nem hőfok kijelző, hanem alaplap hiba kód kijelző.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72097) Chrys_ válasza varmi2 (#72096) üzenetére


Chrys_
addikt

Maximus (Intel) nem tudja? Crosshair VIII-ban (AMD) beállítható.

(#72098) adamcsik válasza varmi2 (#72096) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Köszönöm!

(#72099) csertanb


csertanb
újonc

Sziasztok!

Elég kevés esélyt látok rá, de azért meg kell próbálni.

Adott volna egy ASUS Prime TRX40-Pro alaplap.

Sajnos úgy néz ki valami meghalt benne, vissza kellene küldeni garanciába.
A problémám az, hogy elkevertem valahova a CPU socket-védő műanyagot illetve a dobozát.

Ha esetleg közületek valakinek volna legalább az a kis műanyag (valószínűleg akármelyik műanyaggal más gyártóktól is megtenné) és a garanciaintézés idejére kölcsönözni tudná, azt nagyon megköszönném. :R

Link: https://www.asus.com/Motherboards/Prime-TRX40-Pro/

(#72100) jokeph válasza varmi2 (#72096) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem feltétlen, X370-es CH VI Extreme is tudja CPU hőfok kijelzésre használni a 2 digites alaplapi post code kijelzőt.

(#72094) adamcsik: ha tudja a lapod, a BIOS-ban lehet beállítani, keresd meg a beállítások között a POST CODE-hoz tartozó menüt, nálam AUTO-n hagyva a POST lefutása után CPU hőmérséklet kijelzőként funkcionál. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.