Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72069) K0zm0


K0zm0
aktív tag

Hali!
Egy kis segítséget kérnék alaplap ügyben, pontosabban tanácsot, hogyan tudnám diagnosztizálni a hiba forrását.
Van egy Gigabyte alaplapom (https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-F2A75-D3H-rev-10#ov). A következő történik ha bekapcsolom: logó jön, belépek a BIOS-ba, minden okés, lehet változtatni az értékeket, szépen fut. Újraindítás után megpróbál felbootolni a HDD-ről, itt kezdődnek a bajok, történetesen kék halál után leáll a gép! Azok a lépések amiket már próbáltam:
- RAM-ok ellenőrzése Memtest alatt, minden OK
- végigpróbáltam az összes foglalatot ugyanazzal az 1 modullal
- másik HDD, próba Windows telepítés - itt egészen elment addig, amíg átmásolta a fájlokat, majd leállt
- ismét egy másik HDD, ugyanaz az eredmény
- mind a 6 SATA csatlakozót próbáltam, ugyanaz
- proci újrapasztázása , stabil 56 fok (A10-5800k)
- clear CMOS , BIOS-ban stabil, ha bootoltatni akarom kék halál, leáll

Amit nem próbáltam még az egy Linux Live rendszer rápróbálása USB-ről. Az egyik gyanúm talán a tápegység lehet, de sajnos nem áll rendelkezésemre másik, hogy megbizonyosodjak ezt illetően. Ha biztos lennék benne, akkor rendelnék egy másikat, de a tünetek alapján a SATA vezérlőre is erősen gyanakszom, viszont akkor a BIOS-ban sem látná a perifériákat! :F
Előre is köszönöm a válaszaitokat!

[ Szerkesztve ]

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.