Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66151) pidzse4


pidzse4
aktív tag

Sziasztok van olyan alaplap ami támogatja a 4000 mhz és a fölötti ramokat x470 lapra gondolok amd érdekelne csak. :R ?

(#66152) Starchm válasza pidzse4 (#66151) üzenetére


Starchm
őstag

Ez inkább a másik topikba való.

Egyébként szerintem nem sok ilyen lapot fogsz találni, vagyis lehet a lap fogja támogatni de kérdés a ram + proci+ alaplap trió együtt fog-e menni.

(#66153) Kis Tigris


Kis Tigris
tag

Sziasztok. Van egy Asrock M3A770DE alaplapom, s az a bajom, hogy Win7 újra telepítése miatt formáznám a C partíciómat, amit ugyebár a telepítő lemezről simán tudnék. De... nem tudom behozni a Bios-t, hogy átállítsam a boot-olást a cd-re, mivel USB-s a billentyűzetem, s mé akkor "nem él", mikor nyomogatni kellene az F12-őt :/
Van erre valami megoldás?

(#66154) Starchm válasza Kis Tigris (#66153) üzenetére


Starchm
őstag

Asrock progija asszem képes lehet rá, uefinél biztos megy de szerintem biosnál is.

(#66155) Kis Tigris válasza Starchm (#66154) üzenetére


Kis Tigris
tag

Találtam egy olyan kis progit, hogy "ASRock InstantBoot". De ez valami más lesz. Más program nincs a cd-n bootoláshoz :/

(#66156) MrDerekas válasza Kis Tigris (#66155) üzenetére


MrDerekas
addikt

Asrock restart progit keress, vagy kérj kölcsön egy ps/2 billt.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#66157) Starchm válasza Kis Tigris (#66155) üzenetére


Starchm
őstag

Esetleg megpróbálhatod, h satás dvd első satára kötöd hátha úgy bedobja azt, ha nem akkor marad ps2

(#66158) Takax12 válasza Starchm (#66131) üzenetére


Takax12
csendes tag

KÖszi, majd kipróbálom a módszert.
Ha meglesz a rossz ág, akkor mit tudok tenni, ha mindenképp kell majd az is?
Valami szerelőt tudsz ajánlani?

(#66159) Starchm válasza Takax12 (#66158) üzenetére


Starchm
őstag

Ha csak egy ágon rossz egy csati akkor nyilván azt kihagyod és használod.
Ha egy teljes ág rossz akk vagy keresel ismerősi körbe vkit aki ért hozzá vagy veszel újat.

Bár én első esetben is vennék újat/megnézetném, mert nem tűnik túl jó dolognak ha egy csati csak úgy elbaszodik.

(#66160) Takax12 válasza Starchm (#66159) üzenetére


Takax12
csendes tag

OK köszi.

(#66161) nosedive


nosedive
csendes tag

Sziasztok!

A következő hibajelenség megoldásában kérem a tanácsotokat.

Adott a következő konfig:

Alaplap: Gigabyte GA-H61M-USB3H – BIOS F3
CPU: I3-3220
RAM: Team Group Elite 2x4GB DDR3 1600Mhz TED34G1600HC11BK
VGA: MSI GTX 650 Ti 2GB N650Ti2GD5/OC BE
PSU: FSP 400-60APN

Ezt fejlesztettem, cserélve lett a processzor I5-3570-re a videókártya pedig 1060 GTX-re. Az új alkatrészek beszerelése után a következő hiba jelentkezett: ventik felpörögnek, a gép viszont a boot képernyőig sem jut, újraindítja magát. Ezután visszacseréltem a procit az eredeti I3-ra, indításkor ugyan ezt a hibát produkálta. A hibakeresés során arra jutottam, hogy amennyiben az 1-es memória foglalatban is van ram, akkor a fenti hiba jelentkezik, egyébként rendben működik a gép. A ramok másik gépben jól működnek, illetve az én gépembe is került másik, ez sem oldotta meg a problémát. 15 perces áramtalanítás, CMOS reset megvolt, nem hozott eredményt.

Esetleg van ötletetek, mivel érdemes még próbálkozni?

(#66162) Starchm válasza nosedive (#66161) üzenetére


Starchm
őstag

Proci foglalatban pin nincs megsérülve, illetve a dimmben nincs sérülés?

(#66163) jokeph válasza Starchm (#66162) üzenetére


jokeph
nagyúr

Vagy belehullott idegen akármi ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66164) nosedive válasza Starchm (#66162) üzenetére


nosedive
csendes tag

Szemmel (+elemlámpa) látható sérülés, vagy idegen anyag nincs, egyik foglalatban sem.

(#66165) duo


duo
őstag

Sziasztok!

Ilyen alaplap van a lenovo thinkcentre m93p sff desktopomban.

hűtést fejlesztenék rajta.
ugyanakkor bár 4 pinesek a ventillátoraljzatok, a noctua redux 92x25 mm-es házventi amit beleraktam, meg sem moccant benne. cserébe bootoláskor szólt a rendszer hogy chassis fan error.
a biosban better cooling performance illetve better aqoustic performance van a ventillátorok állításánál. ez utóbbira van állítva. a másikat nem próbáltam. egy 3 pines ventit rádugtam a rendszerre egy deepcool valamilyet. full sebességen pörgette.
mással nem kísérleteztem.
Annyit láttam hogy a gyári megoldások magasabb amperszámúak pl a noctuánál.

Aki ért hozzá és eligazodik a témában ahhoz a tiszteletteljes kérdésem a következő: milyen ventillátorok jók ebbe a házba a gyárin kívül?

illetve hogy egy id-cooling is60 menne a procira, esetleg később egy teljes 25 mm vastag 120mm-s ventillátorral. az noctua lenne.

kérdés ugyanaz: menne e a fenti hűtő ebben a rendszerben? ha nem akkor milyet javasoltok?

köszönöm :R

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#66166) Starchm válasza nosedive (#66164) üzenetére


Starchm
őstag

Nyákon lévő csikok rendben nincs semmi sérülés rajta? Előzőleg ment hiba nélkül?

(#66167) MrDerekas válasza duo (#66165) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az itteni kollégák jobban képben vannak

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#66168) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Platform váltás előtt állok. 4790k -ról 9600K -ra.
Nézegetem az alaplapokat (csak Asus) és nem látok infókat a CPU tápellátásról, Mostanában már nem reklámozzák? Vagy már nincs külömbség Felső kategóriás lapok CPU táplálása közt?
Jelenleg ott tartok, hogy egy ASUS ROG STRIX Z390-F GAMING veszek.
Abban esetleg tud valaki segíteni mi a lényegi külömbség ennek a lapnak a -H -F és -E változatai közt?
Meg e érik egymáshoz képest a felárat?
És esetleg érdemes e beruházni a Maximus XI Hero lapra?

(#66169) Starchm válasza Garsza (#66168) üzenetére


Starchm
őstag

Ebben a topikban fixen jobb választ kaphatsz rá, és ha jól emlékszem ott már egyszer tárgyalva is volt.

(#66170) Garsza válasza Starchm (#66169) üzenetére


Garsza
veterán

Köszönöm.

(#66171) nosedive válasza Starchm (#66166) üzenetére


nosedive
csendes tag

A processzor csere előtt rendben ment minden. A ramokhoz csak hibát követően nyúltam. A nyákot most nem látom, hétvége felé lesz időm szétszedni és jobban megvizsgálni, de nem hiszem hogy a CPU csere közben megsérült volna. Ha a fizikai sérüléseket kizárjuk marad még valami?

(#66172) Starchm válasza nosedive (#66171) üzenetére


Starchm
őstag

Hát nemhiszem h nagyon más lehetne, esetleg mások majd még dobnak pár ötletet. De nemhiszem h szoftvernek ehhez köze lenne.

(#66173) duo válasza MrDerekas (#66167) üzenetére


duo
őstag

Köszi! megkerdezem.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#66174) MrDerekas válasza nosedive (#66171) üzenetére


MrDerekas
addikt

Vagy mégis sérült csere közben (vagy szennyeződött valamelyik pin, belehullt hűtőpaszta morzsalék, hajszál, csepp vér, stb...) Nem tudom mennyire kaptad szét a konfigot a csere miatt, de az alaplapra dugott csatlakozókat ellenőrizd! Főleg a cpu tápját.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#66175) hape60


hape60
aktív tag

Sziasztok, a kérdés: Asus P5Q3 deluxe alaplaphoz SSD rendszermeghajtó rakható-e? (konkrétan Western Digital 250GB SATA3 2,5" 3D Blue).
Az alaplapon az utolsó BIOS van, de ezzel is csak win 8.1 rendszer fut rajta, a Win 10 első változatai mentek, később mindenféle hibával elszállt. A win8.1 működik, de lassú, ezért szeretnék SSD-re áttérni.

(#66176) MrDerekas válasza hape60 (#66175) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mehet rá/bele/mellé :K

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#66177) hape60 válasza MrDerekas (#66176) üzenetére


hape60
aktív tag

Köszönöm a gyors választ! :R

(#66178) nosedive válasza MrDerekas (#66174) üzenetére


nosedive
csendes tag

Igazából próbáltam biztosra menni. Előbb a CPU-t cseréltem, máshoz nem nyúltam. Már ekkor jelentkezett a hiba. Visszatettem a régit, ugyan ezt produkálta. Ezután kezdtem el vizsgálódni, így jutottam el a DIMM foglalatig.

Köszi mindenkinek a gyors válaszokat, valamikor szétkapom és átnézem tüzetesen.

(#66179) zoli7610


zoli7610
tag

Sziasztok
Lenne egy kérdésem hozzáértő kollégához.
8700k procihoz melyik alaplap jobb:

Msi z370 tomahawk, vagy Asus tuf z390 plus gaming
Ez a kettő van itthon, választanom kellene...........
Előre is köszönöm ha valaki foglalkozik a problémámmal.

Üdv.: Zoli

Telefon: 30 8822700

(#66180) granini


granini
őstag

Sziasztok,
lehet nem a megfelelő topikbaírok ez eseben elnézést.

Adott egy MSI Z370 Gaming Pro Carbon alaplap, egy Kingston 2x8GB DDR4 3000MHz HyperX Predator XMP HX430C15PB3K2/16 memória és egy Cooler Master Hyper 212X RR-212X-17PK-R1 processzor hűtő.

A két ram a 2-es és 4-es slotban van. A hűtőventillátor rálóg az 1-es slotra, legalábbis szemre nagyon úgy néz ki hogy az alja alacsonyabb mint ahova a ram modul teteje érne. Szeretnék venni még egy 16-os (2x8) Ram kitet ugyanebből a típusból, de szerintem az egyik majd nem for elférni a hűtő alatt vagy legalábbis feszülni fog oldalról.

Van olyan procihűtő 10-20k huf kategóriában ami magasabb (vagy keskenyebb..?) és elfér alatta / mellette a 4 rammodul..? Nagyon nehéz bármilyen webshopban ezt az infót megtalálni mert csak teljes magasságot írnak (hogy befér-e a házba) de azt sehol nem írják milyen magasan fog kezdődni a hűtő alja, mennyi hely van pl az alaplap és a hűtő között.

Procihűtős topikot nem találtam ezért kérdezem itt. Csatoltam 2 képet is demonstrálandó a problémát.. Köszönöm ha valakinek vantippje, tapasztalata.

[ Szerkesztve ]

<CotS> Children of the Skorn Clan | Uplay / Steam: PecoHUN78

(#66181) Starchm válasza granini (#66180) üzenetére


Starchm
őstag

Topik

Am nem tudod a ventit kicsit feljebb tolni vagy ez nem olyan lefogatós?
Szerintem ott fixen találnak neked valami jó kis hűtőt akár az alsó határ környékén.

(#66182) granini válasza Starchm (#66181) üzenetére


granini
őstag

Köszi, nem tudom miért nem találtam meg.. közben rájöttem hogy a mélység az a paraméter ami túl sok, 80mm a cucc, lehet veszek egy másik hűtőt ami csak mondjuk 75-76mm széles (mély) és akkor elfér. A ventit nem tudom feljebb csúsztatni a bordán, fixen van. Köszi a segítséget!

<CotS> Children of the Skorn Clan | Uplay / Steam: PecoHUN78

(#66183) abdulka1 válasza granini (#66180) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
A max magasság, a VGA közelsége és processzor függvényében, esetleg nézz rá az Alpenföhn Brocken 2, vagy ECO-ra.
Ezeknél eltolt bordázatot használnak, így nem lógnak rá a memória slotokra. [link]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#66184) Razor18 válasza granini (#66180) üzenetére


Razor18
tag

Mindegy, bocs...

[ Szerkesztve ]

(#66185) gyulank


gyulank
addikt

Az mitől lehet, hogy néha fogja magát, aztán hang, vagy videólejátszás közben beakad úgy, hogy beabeabeabeabeabeabeabeabeabeabeabeabeabeabeabeabeabeabeabeabeabeabeakad?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#66186) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Vettem egy Asus Strix Z390-F lapot. 9600k CPU val. Egy Maximus VII Rangert Z97 váltott.
Összeraktam a rendszert, rádugtam az előző SSD -m amin Win 10 van de az alaplap nem talál bootolható meghajtót. Magát az SSD -t látja de bootolni nem akar. Mi lehet a gond?

(#66187) Glaz-dozfhut válasza Garsza (#66186) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A BIOS-ban állítottál valamit? Úgy rémlik az újabb lapok alapértelmezetten UEFI módban jönnek ki. A beállítások arra vonatkoznak. Feltételezem a régi rendszered legacy módban van.

- Glaz-doz-fhut -

(#66188) ozsvartd válasza Garsza (#66186) üzenetére


ozsvartd
újonc

Szia.
Bios-ban a boot opció alatt nézd meg a sorrendet.

(#66189) Garsza válasza Glaz-dozfhut (#66187) üzenetére


Garsza
veterán

Valami ilyesmi volt a gond. De a Win nem indult 3l kékhalálozott bootoláskor. Most egy alaphelyzetbe állítást indítottam.

(#66190) Starchm válasza Garsza (#66189) üzenetére


Starchm
őstag

Egyszerubb ujrahuzni a windowst ha nincs rajta semmi fontos. Gpt particioval mar sokkal tobb alaplap van alapbol beallitva mint mbr el.

(#66191) Garsza


Garsza
veterán

Volna még olyan kérdésem hogy ez a lap nem kompatibilis az Asus Front Base panellel? Csak a Maximus sorozat?

(#66192) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

MSI b250m mortar alaplapra szeretnék tenni egy m2-es ssd-t, jól látom, hogy ebbe 4 sávos férhet? (már van a gépben egy sima, 120 gb-s ssd plusz 1tb wd blue winchester.)

Köszi előre is a segítséget.

(#66193) Starchm válasza HdRew (#66192) üzenetére


Starchm
őstag

Mehet bele 4x-es pcie és mehet bele sima sata is, bár utóbbit nem éri meg venni.

(#66194) HdRew válasza Starchm (#66193) üzenetére


HdRew
őstag

Köszönöm szépen a gyors segítséget. :)

(#66195) Garsza


Garsza
veterán

Helló!
Létezik az Asus Rog Front Base hez hasonló termék ami kompatibilis Asus Strix Z390 lappal?
Mert a Front base az csak Z270 ig nyújt kompatibilitást. Ennek egy külön csatlakozója van a lapokon.

(#66196) Starchm válasza Garsza (#66195) üzenetére


Starchm
őstag

Van még asusnak valami OC panel nevű cucca, az talán rog_ext csatival csatlakozik a lapra. Lehet jó ahhoz a laphoz de igazából az E-s lapot néztem és nem találtam konkrét csatit erre, aztán lehet vak vagyok :D

(#66197) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Egy alaplaphoz elérhető BIOS frissítések listájában nem látom az aktuálisan használt verziót (ami 0801). Elképzelhető, hogy nem adták ki "hivatalosan" a verziót? Szerintem jó típust nézek, mert a lapon és a BIOS-ban is pontosan ez van.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#66198) Starchm válasza Panthera (#66197) üzenetére


Starchm
őstag

Lehetséges, h később visszavonták az update-t, de lehet vmi oem gépből szedted ki a lapot és ők csináltak rá egy sajátot egy időben és emiatt különbözik (Erre mondjuk nagyon kicsi az esély).

(#66199) pergabb


pergabb
senior tag

meghalt az alaplapom, egy msi b150m mortar volt. új deszkát tettem be, asus prime b150m-a. Perpill a turbo boost nem megy, folyamatosan alap frekin megy amin még mind a 4 szál megy, azaz 3,67ghz-en és egyszer sem ugrik feljebb, amikor olyan programot hazsnálnék, ami csak 1-2 szálat használ. Mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#66200) Perseus871


Perseus871
tag

Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül hogy az alaplap aljzat, amire a proci hűtőt rálehet szerelni melyik komponens gyári tartozéka?

M5A97 Evo R2.0, FX 8350, XFX RX 470 + 1333 16gb ram

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.