Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66301) adam320 válasza Doky586 (#66300) üzenetére


adam320
senior tag

(#66302) adam320 válasza ricsi99 (#66299) üzenetére


adam320
senior tag

Nincs már meg az 560ti, de én úgy gondolom hogy gyengébb 8x-en mint 16x-en sajnos.

(#66303) ricsi99 válasza adam320 (#66302) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha nem leszek túl lusta csinálok egy rövid tesztet x16 vs x8 ról...
Próbáltad már a pci-x sebességét 90mhz-n? Valahol mintha láttam volna róla egy videót...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#66304) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Tiszteletem mindenkinek!
Adott egy Asus Rampage V Extreme/U3.1 (3701-es BIOS-szal), egy i7-6850K, és 4 db Kingston HyperX Savage DDR4 2400 RAM (KHX2400C14D4/16G). A BIOS beállításokban gyakorlatilag minden Auton van, csak az XMP profil van engedélyezve, mint tuning. A problémám az, hogy a Windows 10 (1903) nem képes visszajönni alvásból. Ez volt 1809-en is, illetve ez van akkor is, ha minde Autora van állítva. A gutaütéssel való contacton kívül mit tehetek? Egy helyen olvastam egy olyat, hogy adjak plusz feszültséget a RAM-nak - abban viszont nagyon bizonytalan vagyok, hogy a javasolt 1,35V jót tenne az 1,2V-os RAM-oknak... Esetleg valakinek ötlete, megoldása lenne? Előre is hálásan köszönöm!

(#66305) adam320 válasza ricsi99 (#66303) üzenetére


adam320
senior tag

Igen próbáltam azt is, nem változott semmi. Guild Wars 2-vel szoktam játszani és ott megmutatja hogy van olyan hely ahol lemegy 16fps re, 560ti al nem volt ilyen,az 16x-en ment, pedig ez egy erősebb kártya.

(#66306) ricsi99


ricsi99
addikt

Most szorakozok a p5k-val ,de most nézem ez csak pci-e 1.1 -es.
Igy ha megfelezem a sebességét akkor az már érvágás
De ha mondasz egy tesztet akkor lefuttatom a 7770-en...
Viszont bemásztam a biosba és piszkáltam a bios beállitást...
"Peg force x1" ... ezután átváltott nekem is 1x sebességre
Hiába nyomtam neki "load defaultot" meg bármit állitottam maradt 1x
Rendes Cmos törlés... (táp kihuz/cmos jumper majd vissza) utánna nyomtam egy load setup defaults... beállitottam ujra az időt ...utánna helyreált.... restart után visszatöltöttem a tuning beállitosokat és most igy megy....
Ezt most lejátszottam gyorsan 2* ,hogy véletlen volt e elsőnek de ugyan igy reagált a lap... ha hozzányultam ehhez a kapcsolóhoz vagy a pci-e sebességét állitottam akkor x1 re beált és csak cmos reset után megy x16 ban... lol

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#66307) adam320 válasza ricsi99 (#66306) üzenetére


adam320
senior tag

Ebből az lesz hogy elcserélem egy másik kártyára, nekem olyan beállítás nincs hogy peg force, az ég világon mindent állítgattam de nem passzolnak össze egyáltalán, de az akkor se fér a fejembe hogy a másik slotban miért meg 8x-en, a 16xesben meg 1x-en.., mind a 2 slot jó ebben biztos vagyok. :F

(#66308) expendables válasza adam320 (#66307) üzenetére


expendables
aktív tag

Egy bios resetet próbálj meg azért,hátha...

(#66309) adam320 válasza expendables (#66308) üzenetére


adam320
senior tag

Köszi, de az volt az első.

(#66310) ricsi99 válasza expendables (#66308) üzenetére


ricsi99
addikt

Ja ja... mint irtam akármit állithatttam maradt 1x .... bios reset után helyrejött... wtf....
Nem is tudtam hogy 3.0 a 7770 ...azt hittem csak 2.0 azért is pakoltam bele...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#66311) ricsi99 válasza SityiSXT (#66304) üzenetére


ricsi99
addikt

Próbáltad kikapcsolni a "Hibrid alvás"-t?
+fesz felesleges szerintem a ramoknak....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#66312) SityiSXT válasza ricsi99 (#66311) üzenetére


SityiSXT
őstag

Köszi, sajna nem jött be. Nincs ugyanis hibrid alvás a használt energiagazdálkodási sémában. Ez viszont adott egy ötletet, és megnéztem, mi érhető el egyáltalán a powercfg szerint:

The following sleep states are available on this system:
Standby (S3)

The following sleep states are not available on this system:
Standby (S1)
The system firmware does not support this standby state.

Standby (S2)
The system firmware does not support this standby state.

Hibernate
Hibernation has not been enabled.

Standby (S0 Low Power Idle)
The system firmware does not support this standby state.

Hybrid Sleep
Hibernation is not available.

Fast Startup
Hibernation is not available.

Bementem a BIOS-ba, és bekapcsoltam az S4+S5 módokat is - viszont újraindítás után még mindig ezt írja ki. Mivel tudnám rávenni a Windowst (vagy az alaplapot), hogy kicsit jobban kommunikáljanak egymással?

(#66313) Csövy


Csövy
tag

Sziasztok,

A következő szituációkban kérném a segítségeteket.
Asus z370-tuf lapom nem "tud" kikapcsolni. Windows leállítása után kép elmegy, bill egér kikapcsol de a pwr led égve marad és a CPU hűtő is megy.csak pwr gombbal tudom lelőni.
Lehet, H ezzel összefügg, miután összeraktam a gépet, az amúgy 2400-as ramokkal el sem indult, (sárga rám LED) vissza kellett őket vennem 2133-ra. Ezzel együtt az eddig hibátlanul működő vga-m megbolondult, néha random maximumra pörgeti a hűtését, amíg le nem állítom a gépet./valamiért egyik gpu programban sem tudom szabályozni a ventit, holott eddig az is ment.
Kiszedtem a vga-t, utána pedig zöld ram LED, 2400@ mennek a modulok... Bár a gépet még mindig nem tudom windows-ból kikapcsolni. (az energia menedzsmentes állítgatásonmár túl vagyok.)

Tapasztalatok már ilyet?
Köszönöm, aki segít.

Z370-tuf pro gaming, 8100, Corsair h110, Corsair cx650, crucial ballistic 2400@ 2x4, define r4

Thx

Privátokra illik válaszolni...

(#66314) ricsi99 válasza SityiSXT (#66312) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem a Win10 topicban ,nézz körül. Emlékeim szerint a win ha valami driverrel van gondja akkor tiltsa a hibernálást. Nálam a Secure Boot és egyéb ilyen gyorsindítók le vannak tiltva a biosban mert régebbi vasam van /alaplap +vga miegyéb) és ha valami nem 100% ig uefi kompatibilis akkor a win már telepítés után nyűglödik... de lehet ez egyedi probléma. Firmware több dologban van: alaplap , vga ,ssd ,ha még van dvd íród ,hdd.
Próba képp szerintem lödd ki elsö körben ezeket a gyorsinditó UEFI-s varázslatokat a biosból.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#66315) ricsi99 válasza Csövy (#66313) üzenetére


ricsi99
addikt

Memória stabil? Én első körben letesztelném...
Szinte bármelyik letölthető linux isót ha letöltesz /kiirod /pen drive/majd arról boot/ van olyan hogy memtest.
Vagy egyéb megoldással ...de lefuttatnám 2 körig rajta... Kis egyszerü progi....
Ha ez hibátlan akkor windows alatt egy Linx vagy egy Interburntest nevű programmal terhelés tesztet csinálnák, hogy rendben van e minden.
Ha ez hibátlan akkor megnézném hogy a windows rendben van e... ezt úgy hogy "csökkentett" módban inditanám és megnézném ,hogy úgy kikapcsol e.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#66316) Doky586 válasza Csövy (#66313) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam is pont ugyanezen hibajelenség lépett volt fel.
Live Linux-al is csinálta. Biosfrissítés és cmos-reset nem segített.

Aztán SSD-t cseréltem. És megjavult.
A CRC átviteli hiba évek óta milliós nagyságrend körül ingadozott. De nem gondoltam hogy ert is az okozza mert évekig jól ment, csak aztán megkerdült.

(#66317) SityiSXT válasza ricsi99 (#66314) üzenetére


SityiSXT
őstag

Köszi, megyek akkor oda. Csak azért gyanakodtam első körben az alaplapra, mert a Gigabyte GA-X99-Ultra Gaming 1.0-val ezt nem csinálta, pedig (amennyire lehet), ugyanígy állítottam be ezt is. (A csere oka pedig az volt, hogy a Giga elpukkant, és ezt kaptam cserébe)

(#66318) ricsi99 válasza SityiSXT (#66317) üzenetére


ricsi99
addikt

Új/ csoda alaplapoknál bármi lehetséges... kiforratlan bios miegyéb...de jó helyen nyomoztál igy el lehet indulni ,hogy mi bánata van a "Windows"-nak :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#66319) toga75 válasza Csövy (#66313) üzenetére


toga75
csendes tag

Nekem aTUF Z390 plus gaming alaplapom M2-es ssd-vel csinált hasonló érdekességeket.Bekapcsoláskor kifagyott a windows,csak ujraindulás után indult el,nem ismerte fel a VGA-t néha-stb.A sata-s ssd-mel tökéletesen működik.Jövő héten akarom az M2-t visszarakni a gépbe,hogy mit csinál.Nélküle stabil a gépem,ki akarom szűrni hogy az alaplap vagy az M2 a hibás!

(#66320) Bence942


Bence942
tag

Helló nem rég beszereztem egy asus rog strix z390h alaplapot (nem volt még ilyen lapom) és én ki naivan gondoltam rá dugom az ssdm és menni is fog, DE NEM a helyzet az hogy nem is bootolt csak a bios jött be nem tudtam mit csinálni az ssdt fel ismerte de alap helyzetben jobb oldalt nem jelent meg az ssd mint bootolható "elem" az volt hogy próbáljak meg raidel valamit achiba volt állítva de nem működött utána raidel próbálkoztam valamit csinált is töltött vmit törölt stb most ha arról akarok bootolni azt írja nincs rajta semmi vagyis boot probléma ha jól emlékszem , az ügye nem történhetett meg hogy mivel raidet akartam beállítani akkor letörölte a particiót az ssdről és most teljesen üres mert nekem kellene arról nem egy két fontos dolog (ha még is ez történt volna vissza tudnám hozni a letörölt wint?) Valaki hasonló lappal volt már ilyen tapasztalata tudna segíteni?a bios nem volt frissítve nem tudom pontosan melyik van most rajta!

(#66321) MrDerekas válasza Bence942 (#66320) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az ssd törölve és formázva lett. De tényleg muszáj valamit csinálni valamivel? :F :W Ha szerencséd van, akkor valamelyik "partiton recovery" szoftverrel visszahozhatod az adataid. Kivéve, ha mbr partíciós sémát törölt és gpt sémát hozott létre a lemezen.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#66322) abdulka1 válasza Bence942 (#66320) üzenetére


abdulka1
őstag

MBR vagy GPT rendszerűre volt formázva az SSD? Annak megfelelően van beállítva az UEFI?

Szerk: figyelmetlenül olvastam, már látom hogy tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#66323) Bence942 válasza MrDerekas (#66321) üzenetére


Bence942
tag

gpt-s volt a séma alapból olyanra volt beállítva a rufus (de nem tudom pontosan) annak a menetét hogy minden merevlemezemet felismerjen hogy kell beállítani? (eddig nem volt még ilyen lapom és videókból sem derült ki :(( ) Milyen programokkal tudnám vissza hozni és hogyan az elvesztett partíciót és az egészet vissza tudom állítani eredeti állapotára ezekkel a programokkal?

(#66324) SityiSXT válasza ricsi99 (#66318) üzenetére


SityiSXT
őstag

X99 platformon nincs fapad, csak fullextrás és csúcs. Mivel már nem gyárt ilyen procikat az Intel, alaplapból sincs túl nagy választék...

(#66325) MrDerekas válasza Bence942 (#66323) üzenetére


MrDerekas
addikt

Partíció visszaállítás nem egyszerű dolog. Active partition recovery, vagy a Paragon valamelyik verziójával próbálkozhatsz. De még pár szoft ha utánaolvasol. Adatmentéssel is foglalkoztam és nem véletlenül piszok drága folyamat :K
A win, de maga az alaplap is képes egyszerre kezelni/felismerni a több merevlemezt mbr és gpt vagy vegyes partíciós séma esetén is.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#66326) Bence942 válasza MrDerekas (#66325) üzenetére


Bence942
tag

Én ezt értem de valami még is rosszul van beállítva és ezt nem értem hogy az alaplap raid beállításnál hogy formázta le az ssdt? Mert az előtt kellett működnie az ssdnek de utána hogy elindult azt írta hogy valami boot probléma, akkor van rá esély hogy valahogy vissza hozzam azokkal a programokkal?

(#66327) ricsi99 válasza Bence942 (#66326) üzenetére


ricsi99
addikt

Van rá esély de az nem lesz egyszerű... aranyszabály hogy addig inkább csatlkakoztasd le a gépröl ,hogy még véletlenül se irjon rá semmi... aztán guggli... kb 4-6 óra , mire az alapokkal tisztában leszel... aztán javaslom ,hogy egy pen drive- val gyakorolj.... ha minden megy akkor állj neki az ssd-nek.
Elötte dönsd el ,hogy megéri e a munka... aminek nem biztos a végeredménye...
Ha életbevágó cuccok voltak rajta ,akkor vizsgáld meg a pénztárcád, majd fordulj szakemberhez... de ott se 100% a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#66328) MrDerekas válasza Bence942 (#66326) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem érted és nem volt rosszul beállítva semmi. A raid fogalmával és működésével sem vagy tisztában és mégis nekiestél. Igen van egy kis esély, de ahhoz olvasnod és tanulnod kell, hogy boldogulj. Nem egy kétkattintátos folyamat. Hallgass fentebb a kollégára és kockulk ha kellenek az adatok.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#66329) Bence942 válasza MrDerekas (#66328) üzenetére


Bence942
tag

De értem és hallgatok értem h nem egy 10 perces dolog lesz de amint tudom meg próbálom/próbálgatom de ha nem bootolt róla és nem volt a boot menüben se akkor valami mégse volt jól beállítva..

(#66330) Csövy válasza ricsi99 (#66315) üzenetére


Csövy
tag

Szia, közben észrevettem, hogy win alól egyik usb sem működik a bill-t és az egeret kivéve.
Nem ismer fel semilyen eszközt. (pendrive, dvd, bt stick...) Ilet még nme láttam, driver frissítés sem segít, bios-ban engedélyezve van minden usb.

Privátokra illik válaszolni...

(#66331) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Gigabyte B75 chipsetes gépre szeretnék win7-et rakni pendrive-ról, de telepítés közben mindig kiírta, hogy egy CD/DVD szükséges eszközillesztője hiányzik. Addig állítgattam, hogy most már nem is akar pen-ről bootolni, még CMOS clear után sem.
Korábban már találkoztam a "CD/DVD"-s üzenettel, akkor a BIOS USB beállítások segítettek. Konkrétan USB 3 nincs a BIOS-ban, de XHCI van több is:
XHCI Pre-Boot Driver
XHCI mode
HS Port # Switchable
XHCI Streams
Legacy USB Support
XHCI Hand-off
EHCI Hand-off

(#66332) Csövy válasza Csövy (#66330) üzenetére


Csövy
tag

No, a BIOS csak az egyik AS media USB vezérlőt látja, azt hiszem mehet a lap RMA-ba... :(

Privátokra illik válaszolni...

(#66333) ricsi99 válasza Csövy (#66332) üzenetére


ricsi99
addikt

Teszteld le a memóriát első körben.
Ha nem tudod akkor vedd ki az összes ramot, csinálj egy cmos resetet és utánna tegyél vissza 1db ramot ,nézd meg ugy mi a helyzet, ha jó akkor kikapcs és cseréld ki a ramot másikra, aztán igy tovább .
Memória hibától lehetséges a random hülyeségek.
Lapod egyáltálán támogatja a ramot?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#66334) ricsi99 válasza Panthera (#66331) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha lehuzod /biosban kikapcsolod az összes/hdd/ ssd-t akko sem akar települni cmos reset után?
Alapértelmezés szerint minden bios ugy van belöve ,hogy tudjon usb rol bootolni.....
2 lehetöség ,ha nem ,hogy mivel keszitetted a telepitot ill mennyire van belepiszkálva az iso ba...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#66335) Zola007


Zola007
veterán

H310 és B360 chipset között milyen érdembeli különbséget tudnátok felsorolni?
Irodai gépbe lenne, G5400 mellé, várhatóan 20-50% körüli folyamatos CPU terheléssel, SSD, 8GB, intGPU, de többségük 7/24-ben menne, fontos lenne a tartósság, megbízhatóság, 3-4 évre tervezünk velük
Érdemesebb a B360-al szereltet? (Gigabyte, Asus elsősorban)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#66336) ricsi99 válasza Zola007 (#66335) üzenetére


ricsi99
addikt

Én H310 és Asus/asrock lapokra szavazok.
H310 ...fapad... 1 pci express 2 ram slot.... B360... ezen felül ha még szeretnél extrát.... usb 3.0 ilyesmi
Viszont a gyárinál nagyobb hűtővel.... Nem azért ,hogy jobban hűtsön hanem, hogy indulásnál lefujja a port az alaplapról...hosszútávon ezekre koncentrálnák...
Ez a cikk neked készült.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#66337) Csövy válasza ricsi99 (#66333) üzenetére


Csövy
tag

A crucial honlapján a típusnál írja a támogatottságot de ott csak eddig szerepel a neve:
BLS4G!D240FSB
Az enyém pontosan ez: BLS4G!D240FSB.8FADG
Az Asusnál ez szerepel a dokuban: BLS4G!D240FSB.8FBDG

A bios felismeri a típust, engedi beállítani az XMP-t 16-16-16-39 1,2 -vel automatán de mégsem indul el vele, csak 2133-ban szeretné.

Mind a 4 foglalatban megvizsgáltam mind a két modult.
@ez egyébként egy 16gb-s kit egyik fele, a másik egy 2 modul egy z370-es "budget" giga deszkában van egy ugyanilyen 8100-el és ott pöccre ment minden
:F

Privátokra illik válaszolni...

(#66338) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

A kér(d)ésemmel kicsit offos leszek a mostani témákat és az alaplap korát illetően.
Adott egy ~10 éves ASRock 890GM Pro3 alaplap, integrált videokártyával. Egyik napról a másikra lefagyott és azóta nem ad képet egyik csatiján sem. Leellenőriztem a tápot, CPU-t, RAM-ot, minden jó. A deszka mondott csődöt. Mivel polimerkondenzátorok vannak rajta, ezek állapotát nem tudom megnézni, mint régen a púposodással... van-e ötletetek hol keressem a hibát. :F

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#66339) jokeph válasza ChRiS_RS (#66338) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Mármint az IGP nem ad képet ? ;)

Ez esetben, lehet hogy megfáradt, érdemes lenne megpróbálni azért egy dVGA-val is.

BIOS elem biztosan jó ?

És jól is ül a helyén (azaz van rendes kontakt) ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66340) ricsi99 válasza ChRiS_RS (#66338) üzenetére


ricsi99
addikt

Alaplapot ritkán lehet ,kézileg otthon javitani... nem lenne jobb opció venni másikat?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#66341) ChRiS_RS válasza ricsi99 (#66340) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Dehogynem, főleg, hogy egy ilyen vén deszkának kábé semmi értéke nincs már, csak mégis hátha van vkinek vmi tuti ötlete.

jokeph: minden a helyén van, alaplapi elem cserélve lett, sőt ha már itt tartunk CMOS clear is megvolt. Indulási csipogás nincs, ha RAM nélkül indítom természetesen bömböl.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#66342) jokeph válasza ChRiS_RS (#66341) üzenetére


jokeph
nagyúr

Akkor nincs élet benne se IGP-vel, se dVGA-val ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66343) ChRiS_RS válasza jokeph (#66339) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

És VGA kártyával elindul! Köszi! :R Erre vhogy nem gondoltam.
Már megérte feltenni a kérdést. ;) :C

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#66344) jokeph válasza ChRiS_RS (#66343) üzenetére


jokeph
nagyúr

Használd, amíg megy. :K

Most, hogy életre kelt, azért az IGP-t tiltsd le BIOS-ban, biztos ami boztos alapon, hogy ne is keresse semmi. ;)

Lehet hogy még elmegy sokat, lehet hogy 2 hetet se, majd elválik. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66345) ChRiS_RS válasza jokeph (#66344) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Így lesz. Egyébként arra a hibakódra vártam az alaplap részéről, ami a hibás VGA esetében is szokott lenni, de úgy látszik ez az IGP úgy f*ngott ki, hogy ezt nem jelzi.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#66346) ChRiS_RS válasza ChRiS_RS (#66345) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Nos... mostanra teljesen világossá vált a kép. :B Az alaplapi iGP lapra integrált 128MB RAM-ja szállt el. Csak RAM-ra állítva simán elindul a lap, iGP-vel is, nem kell hozzá dVGA.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#66347) Weaver


Weaver
senior tag

ez az alaplap: Asus M5A97 PRO
[link]

tudja fogadni, és teljes értékűen kezelni az M.2 SSD-ket?
köszi!

(#66348) varmi2 válasza Weaver (#66347) üzenetére


varmi2
nagyúr

Sem m.2 sata sem m.2 nvme ssd-t nem ismeri. De 2.5" sata3 ssd-t tehetsz mellé.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#66349) Doky586 válasza Weaver (#66347) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Előszöris nem tudna bootolni róla és nem lenne gyorsabb mint egy sata3-as, de cserébe a videokártyát esetleg belassítaná..

(#66350) jokeph válasza Weaver (#66347) üzenetére


jokeph
nagyúr

Bővítővel be lehetne tenni az NVMe M2-es SSD-t, az igaz.

Ehhez az alsó x16-os (ez csak fizikailag x16, valójában 4 sáv van bekötve) slotot kellene felhasználni, mert a belépőszintű Kingston A1000 NVMe SSD (és társai) is 2 db pci-e sávot igényel, a combosabbak 4-et,így az x1-es slotok nem jöhetnek számításba semmiképpen sem.

Viszont a lap csak 2.0-ás pci-e sávokkal rendelkezik, ez elég jól visszafogna egy 2 3.0-ás sávra optimalizált SSD-t, tehát 4 sávot használó kellene.

És még mindig itt van a de:

Vajon minek a sávjait használná fel ?

A lap BIOS-a UEFI-s, akár bootolni is tudna róla (az UEFI BIOS alapfeltétel), de sok a de.

Mindenképpen előtte ki kellene próbálni,ha megoldható, egyébként lutri.

Háttértárként biztosan használható lenne (ennél régebbi gépen is megy így, pl. X58-as platformon).

És végül:

Lehet jobban járnál egy 480 GB körüli SATA SSD-vel, nagyon jók vannak most már, írás/olvasásra közel hozzák a SATA 6 Gbps plafonját, átlag felhasználás (igen,a játék is beletartozik) nem tennél szert előnyre az NVMe SSD-vel, ebben a lapban biztosan nem. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.