Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65351) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Nem nagyon voltam eddig benne a témában, most kezdtem újra beleásni magamat. A lényeg, miért van egy csomó (Minden?) alaplapon mostanában HDMI vagy DVI kimenet? Mire jó az? Normál esetben azt gondolnám, hogy integrált VGA-hoz kimenet, de nem látom ezen lapok leírásában (AM4), hogy integrált kártyájuk lenne. Vagy ezen a szinten már a CPU-ba van integrálva a GPU?

Köszönöm a válaszokat!

Aquila non captat muscas.

(#65352) varmi2 válasza Hegyirabló (#65351) üzenetére


varmi2
nagyúr

Manapság már csak a cpu-ban van integrált grafika. ezért van a lapokon hdmi kimenet. De am4-en nincs minden cpu-ban. jelenleg csak a ryzen3 2200G, ryzen 5 2400G, Athlon 200Ge, csak e 3 cpu rendelkezik igp-vel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#65353) MrDerekas válasza Fr@nkieWilde (#65349) üzenetére


MrDerekas
addikt

Eszközkezelőből is eltűntek a 3.0 portok?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#65354) prabhu válasza Hegyirabló (#65351) üzenetére


prabhu
senior tag

Több monitor egyszerre, akár tv-re kikötés, a hang is átmegy hdmi-n, ilyesmi... Ha nincs pénzed drága vga-ra és procira, de később fejlesztenéd a konfigod, akkor addig jó az integrált is némi kocajátékhoz...

(#65355) Fr@nkieWilde válasza kemal (#65350) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Szia,

Sajnos pendrive-ot sem ismer fel. :(
Nem csak a nyomtatót.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#65356) Fr@nkieWilde válasza MrDerekas (#65353) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Szia! Nem. ott látszódnak.
Érdekes ez az egész. Nagy szükségem lenne rájuk pedig :(

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#65357) MrDerekas válasza Fr@nkieWilde (#65356) üzenetére


MrDerekas
addikt

Úgy fest az MS driver nem tetszik neki maradéktalanul. Az alaplapod támogatási oldaláról kellene letölteni a legutolsó usb 3.0 host controller driver-t. Biosban nem volt változtatás ugye?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#65358) Fr@nkieWilde válasza MrDerekas (#65357) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nem volt változás benne. Viszont 8.1-re nincs driver. :(
Ez HP gép, HP alaplappal,
Ez a támogatási oldal. Melyiket töltsem le innen? Én nem találom, hogy melyik az. :(

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#65359) MrDerekas válasza Fr@nkieWilde (#65358) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ezt keresd közöttük: HP Compaq Elite 8300 PC Windows 8 x64 Driver Pack. Elvileg ennek tartalmaznia kellene.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#65360) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
[Erre valaki?]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#65361) MrDerekas válasza Winnie The P (#65360) üzenetére


MrDerekas
addikt

Eléggé egzakt válaszokat kaptál már rá. Ettől jobb ötletem nekem sincs sajna. Bios reset vagy állítgatás volt esetleg, ami bekavarhatott? Vagy megpróbálhatsz régebbi drivert feltenni, ha a legújabb van fent.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#65362) mzso


mzso
veterán

Helló!

Egy Asus b350 Prime alaplaphoz, hogy a halálba csatlakoztatok egy régi Foxconn ház előlapi hangszóró/mikrofon csatlakozóit? A jelölések teljesen másak és nem is érzékeli, hogy bedugnék valamit. (A lapot átállítottam AC97-re) Ilyenek vannak, hogy hpleft +/- meg hpright-ból is kettő...

[ Szerkesztve ]

(#65363) Winnie The P válasza MrDerekas (#65361) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ok köszi.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#65364) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom hova illik jobban a kérdés. De tudnátok segíteni hogy ez milyen csatlakozo
Találok ilyen átalakitot satához?
Vagy jobban járok ha egy normál laptopvinyót teszek bele a Sata adat mehet normális kábelről a sata tápot meg "összepatkolom egy normál satat táp kábellel mert ebbe 2 fekete meg két piros megy.

Eredetileg amigy ezen egy dvd csatlakozik de egy plussz vinyót szeretnék beletenni

[ Szerkesztve ]

(#65365) dugo_ válasza SwissAirplan (#65364) üzenetére


dugo_
veterán

SATA Slimline / SATA 13pin 7 + 6 pin néven tudsz rákeresni.

Mi volt eddig rajta? Én attól tartok, hogy 12V/20W-ot nem fogsz tudni ebből a csatlakozóból kicsiholni, ami egy 3,5"-os vinyónak kellene.

Átalakító:
https://www.aliexpress.com/item/E-yield-22Pin-to-13Pin-Slim-SATA-Adapter-7-15-Serial-ATA-Female-to-7-6/32805915738.html

Ezzel egy 2,5"-os lemeznek el kéne mennie.

[ Szerkesztve ]

(#65366) abdulka1 válasza SwissAirplan (#65364) üzenetére


abdulka1
őstag

dugo_ +1

Itthon is elérhető "picit" drágábban [link]

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#65367) SwissAirplan válasza dugo_ (#65365) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Egy slim dvd ment róla eddig!
Köszönöm az infót! Nem létszükséglet, csak gondoltam ha bele tudok tenni egy kisebb 80-120 gigásat akkor jo!

Tehát akkor 2,5 et vagy ssd-t tegyek oda ha akarok, ugye?

(#65368) prabhu válasza SwissAirplan (#65367) üzenetére


prabhu
senior tag

Inkább ssd kellene. Sokat dob a gépen, ha arról megy a rendszer.

(#65369) PitLee válasza mzso (#65362) üzenetére


PitLee
őstag

Csak tippelek, következtettek a képek alapján!

A 10pines HD audio csatlakozónál van visszatérő láb vagy mifene az AC 97-nek nincs.
kép1

Ha nem használja az ember a front csatikat akkor jumperelni kell a kimenőt a visszatérővel, gondolom a hátlapi ekkor működik csak, passz
kép2

Ezért van, olyan előlapi csatlakozó amin y elágazós a kimenő hang, ami így olyan, mint egy jumper.
kép3

- link1
- link2
- link3

(#65370) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Erre az alaplapra azt mondta valaki, hogy kerüljem, mint a pestisest.

Ti mit gondoltok róla?

Aquila non captat muscas.

(#65371) abdulka1 válasza Hegyirabló (#65370) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Meg is indokolta?
Ebben a topikban is futhatnál egy kört [link]

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#65372) Hegyirabló válasza abdulka1 (#65371) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Igazából nem. :)

Megnézem a linkelt topikot is, köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#65373) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!

MSI B150 mortar alaplapom van, jelenleg egy i5 6400 procival.
Szeretnék Kaby Lake-re váltani, a kérdés, hogy az alaplapban működni fognak-e.

Tudom, hogy a kompatibilitási listában benne vannak, a kérdés az hogy működik-e. ;)

Köszönöm.

(#65374) Starchm válasza jambiyya (#65373) üzenetére


Starchm
őstag

Ha friss bios van rajta akkor menni fog, ellenkező esetben biost kell frissitened rajta ami kb 2 perc.

(#65375) jambiyya válasza Starchm (#65374) üzenetére


jambiyya
őstag

Köszi. Próbáltad egyébként, vagy láttad hogy megy? Nem bizalmatlanság, csak korábban szívtam már meg, igaz az még AMD vonalon volt.

(#65376) Starchm válasza jambiyya (#65375) üzenetére


Starchm
őstag

Kb 4 generációval korábbi géppel nyomom, tehát nem.

Ha benne van a támogatási listában, és lefrissitetted abiost akkor 99,9999% hogy menni fog.

(#65377) MrDerekas válasza Starchm (#65376) üzenetére


MrDerekas
addikt

+1 :K Mennie kell.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#65378) Pete55555 válasza Pete55555 (#65222) üzenetére


Pete55555
addikt

No. Csak nem jó a gép. Random újraindulgat.

Az a bajom, nem tudom mivel összekötni. Van, hogy játékból kiléptem és akkor. Most simán böngészés közben, tegnap facebook hívás közben. LOG-ot néztem, tele van hibával, amin meglepődtem, de nem találok olyat így hirtelen ami az újraindulásokat okozhatja.

Merre érdemes elindulni?

W10 Pro eredeti van fent.

...Szeretem leracsniztatni...

(#65379) MrDerekas válasza Pete55555 (#65378) üzenetére


MrDerekas
addikt

Memtest volt már? A random hiba, ami keveri a frászt bennem... A modulokat ellenőrizném első körben. Amikor sok-sok esemény van a naplóban, az felveti, hogy rendszerszintű a hiba. (Ha átmennek a vizsgán a ramok)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#65380) Pete55555 válasza MrDerekas (#65379) üzenetére


Pete55555
addikt

Most fut a memtest.
Ez ilyen sok idő? Bootolható pendriveot csináltam, arról megy. Passmark memtest86 8.1
1,5 órája fut, és most tart majdnem a felénél.

>Finished pass1# (of 4)
A második tart 83%-on

...Szeretem leracsniztatni...

(#65381) Dtomka


Dtomka
veterán

65281 - re valaki ? :((( :B

(#65382) Pete55555 válasza Pete55555 (#65380) üzenetére


Pete55555
addikt

Na, 2 órát futott a memtest. Hiba nincs.

Ennyit írt ki:
KÉP1
KÉP2

...Szeretem leracsniztatni...

(#65383) PitLee válasza Dtomka (#65381) üzenetére


PitLee
őstag

Az a lap ha jól látom tele van ledekkel. azok egyik sem jelez / villog valamit ?
pdf link 40 oldaltól

A netten van pár 00, így nem vagy egyedül

Error debug code 00: non boot [possible solution]
- link1

Error Code 00 On Maximus VIII Hero
- link2

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Asus maximus hero VII code 00....
- link3

egy régebbi 7-eshez azt írták hogy DVI-ra cserélte monitor kábelt
- link4

(#65384) Dtomka válasza PitLee (#65383) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszönöm szépen! Nagyon sokat olvastam már ez ügyben.De ezeket is elolvasom, hátha.
Nem csípog, piros led világít de nem villog. Holnap ismét próbálkozom! :R

Éppen az előbb olvastam és a srácnak is DP port problémája volt. Maximus X Hero Wifi Code 00

[ Szerkesztve ]

(#65385) MrDerekas válasza Pete55555 (#65382) üzenetére


MrDerekas
addikt

Lehet hülye ötlet. Mozgasd meg menet közben enyhén a táp vezetékét a konnektor és a táp felöli oldalon. Sercenő hangot sose hallottál a gépből?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#65386) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenki,

Egy gyors biosbeállítási kérdésem lenne. Van egy MSI MPG Z390 Gaming pro carbon alapom. Gondoltam frissítek biost rajta. Az alap bios verzióban a windows 10 whql support-ot ki lehetett kapcsolni. Most viszont az új biosban csak csm vagy uefi opciót lehet kiválasztani. Frissítés után automatikusan csm-re tette. Melyiken érdemes hagyni? Windows 10 64bit van a gépen. S elvileg minden hardverem már támogatja az uefit. Gondolom,akkor így hagyhatom uefi-n csm helyett? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#65387) prabhu válasza Selynelar (#65386) üzenetére


prabhu
senior tag

Azt a módot válaszd, ahogy a Win-ed telepítve volt.

(#65388) Selynelar válasza prabhu (#65387) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm. Szóval értelemszerűen UEFI.

(#65389) Dtomka válasza PitLee (#65383) üzenetére


Dtomka
veterán

Egyik led sem világít. A q code 00 mutat bekapcsolas után, és nem is változik. Vga, ramok ki, alaplap display port a dugtam, de semmi változás. Lehet mégis csak zárlat volt és tönkrement a lap ☹️

[ Szerkesztve ]

(#65390) Pete55555 válasza MrDerekas (#65385) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem hülyeség, sőt!

Így, hogy erre rákérdeztél eszembe is jutott, hogy a tápcsati már elég "lazán" megy bele a tápba. Épphogy a végén megszorul. Úgyhogy le is cseréltem most egy újra - mit ad isten, pont volt itthon :DDD - szóval most várom, hogy történik-e valami.
Sercegő hangot nem hallottam eddig amúgy, de kattanást igen, mint amikor a táp lekapcsol valamiért, szóval most bizakodó vagyok.
:R

Hogy miért nem jutott ez nekem eszembe, hiszen tudtam, hogy laza a csati :F :W

...Szeretem leracsniztatni...

(#65391) PitLee válasza Dtomka (#65389) üzenetére


PitLee
őstag

Előfordulhat, hogy elszállt valami benne.
Én ilyen minimal hardverekkel összerakva próbálnám ki.
Alaplapból minden ki és átnéz, pl cpu foglalatba nem-e potyogott paszta, nem hajolt el valamelyik láb.
Aztán elem ki, a + - lábakat legalább egy percre rövidre zárni, majd elem vissza.
Aztán jöhet a proci a helyére, egy ram, egy vinnyó, tápkábelek, és próba.
Ha semmi nem történik akkor sajna szervíz tud csak többet mondani.

(#65392) MrDerekas válasza Pete55555 (#65390) üzenetére


MrDerekas
addikt

:D :D Erre kíváncsi leszek ;) Még reggel is nézegettem amit írtál, linkeltél és folyamat pöckölte az agyam. Meló közben is még ezen rugóztam és a sok-sok eset között egy ilyen is felrémlett. Ott és akkor, mondjuk mire rájöttem hol tapogatózzak és kicseréltem a csere cseréjét is, addigra a konnektor is végleg behalt. Persze, hogy az volt a hibás :DDD

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#65393) zonusz


zonusz
tag

Mit lehetne csináln? Először kékhalál sorozat, videokártya meghajtó program csere után egy napig ment, most már a BIOS-ig se mindig jutok el. Az alaplapi elemet kicsréltem már. Rendszerint a monitor sem indul be, alszik, ha beindul is max a BIOS jön be, majd újrainduláskor semmi, esetleg telepítőlemezt kér de hiába adok neki, fagyott. Köszönöm
A lap Asus P5Q deluxe

(#65394) MrDerekas válasza zonusz (#65393) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az összefoglalónak legalább az elejét ha elolvasnád :U

Kidobni. A megadott információk alapján.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#65395) jokeph válasza zonusz (#65393) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Milyen CPU van benne ?

BIOS original gyári, vagy moddolt ?

Combos kis lap pedig... :(

Speaker semmit nem jelez ?

Ha jól látom, ez kivehető BIOS chippel rendelkezik, méghozzá 2-vel, ha igaz... azaz Dual-BIOS chipes, leehtséges hogy megsérült az 1. számú chip tartalma, ha a 2. -é jó, akkor nincs nagy gond...

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#65396) Starchm válasza MrDerekas (#65394) üzenetére


Starchm
őstag

Technikailag megtehette, hogy az összefoglaló első részét elolvasta, ha ezt is annak vesszük :D

[ Szerkesztve ]

(#65397) jokeph válasza Starchm (#65396) üzenetére


jokeph
nagyúr

Neeeee.... :)) :D :DD ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#65398) MrDerekas válasza Starchm (#65396) üzenetére


MrDerekas
addikt

:P Mész minnyá :D
De tényleg. Őszintén örülök, hogy egyre többen úgy jönnek a problémájukkal, hogy információt is adnak hozzá. Aztán vannak a nótoriusok, akikből hsz-onként kell kikönyörögni az infot ahhoz, hogy egyáltalán megpróbálhassunk segíteni. Szóval, lehet bennem a hiba, de sajnálom az időmet arra, hogy pedálozzak azért, hogy segíteni lehessen, hogy századszorra is feltegyem az alap kérdést.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#65399) zonusz válasza jokeph (#65395) üzenetére


zonusz
tag

9550-es nem moddolt, nem húzott, nem is élt volna eddig. Most eljutott a w7 welcome-ig és ott fagyott ki. Egyébként érdekes, hogy a videokártyán lévő led-ek közül hat világít, akkor a monitor nem indul be, csak a gép megy magában, ha nyolc led gyullad ki, akkor a Bios képig elmegy,azután vagy megy tovább, vagy nem. A del-t is hiába nyomom le, már nem lép be a Biosba. Az eldobás jó ötlet, csak más felelőtlen emberek elfelejtették az új gépre való pénz hozzám vágását. Bocs, de közben babrálom a gépecskét. Köszönöm a gyors válaszokat!

(#65400) jokeph válasza zonusz (#65399) üzenetére


jokeph
nagyúr

Másik VGA ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.