Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66801) jokeph válasza Solesz84 (#66799) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Nem kell, az első F1-es BIOS-al az összes 6 és 7 gen pentium/celeron és core i 3/5/7 CPU támogatott.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66802) jokeph válasza kisgeee (#66798) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hmmmm... mindig ilyen lassan éledt fel a lap ?

gondolom, nem az IGP van használva, hanem dVGA van.

Ez egy új lap, nem kell BIOS elem gondja legyen. :U

Az megvolt, hogy nyomsz a BIOS-nak egy default-ot ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66803) kisgeee


kisgeee
tag

Úgy tűnik megvan a probléma forrása, azt nem tudom hogy ez hiba vagy "sajátosság". :U
Szóval, a pci-e be egy hangkártya csücsül (szintén ASUS), és láss csodát, ha ezt eltávolítom akkor megszűnik az lassú betöltés, 3mp alatt megvan a post screen. Próbáltam másik helyre átrakni de ott is lassú boot, áttanulmányoztam a kézikönyvet, az x1 portok osztoznak a x16 második PEG porton, de nincs második videokártyám... :(
A BIOS-ban csak auto, vagy 4x módot lehet választani, x4 módban pedig az x1 portok nem mennek.
Az egyetlen életképes megoldás, hogy a második x16 portban van most az x1 hangkártya (hisz a leírás szerint kompatibilis a x4 x2 x1 eszközökkel). Jobban örülnék ha x1 portban lenne, talán ha lesz új BIOS frissítés akkor megoldják ezt, de azért jelzem majd a gyártónak.

Köszönöm a segítséget, ha valakinek ilyen gondja van akkor érdemes lehet ezt megpróbálni.

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#66804) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!

Kaptam a konfuguraciot a kollegamtol:
- ASRock Z77 Extreme4
- Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) 1866MHz
- intel Core i7-3770K
- Vapor-X HD 7970 11197-05
[kép] [kép] [kép] [kép]

O azt allitja, hogy megmihajlott a vizhutes, ami a gepben volt, es azzal egyutt lecserelte az egesz gepet.

Azt szeretnem tudni, erdemes ezzel kuzdeni, vagy a legolcsobb uj alaplap, egy i5-tel sokkal jobb valasztas lenne?
Az a Corsair RAM jo lehet az uj lapba, vagy abbol is masik kell?
Illetve azon gondolkodom, hogy esetleg erre a video kartyara berugaznek, mert a mostanihoz nincs hutes, es az meg rohadt draga ra.
(Gyereknek kell jatekra.)
Elore is koszonom a segitseget!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#66805) Starchm válasza tvamos (#66804) üzenetére


Starchm
őstag

Mire gondolsz küzdés alatt? Ráteszel egy hűtőt és kipróbálod megy-e a proci,lap és ram. Az pl egész jó gépalap régebbi / mai játékokhoz nem full grafon.

(#66806) tvamos válasza Starchm (#66805) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nincsen se tapom, se huto, semmi. Mindent veszegetni kell. Utoljara 20 eve csinaltam ilyesmi geposszerakast.

Arra nincs otleted, honnan vehetnek hutot a video kartyara?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#66807) weri


weri
senior tag

MSI X470 Gaming Pro-nal masnak se mukodik az offset voltage ? Akar hova allitom ugyan annyi marad a fesz...

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#66808) #59063552


#59063552
törölt tag

Van egy MSI B450 Tomahawk alaplapom. Alap BIOS-al egy szines "click bios" volt, miután frissítettem egy fekete / fehér tök más kinézetű BIOS lett. Erről tud valaki valamit?

(#66809) ricsi99 válasza tvamos (#66804) üzenetére


ricsi99
addikt

FHD -ra alkalmas... ha 4k fele kacsingatsz akkor felejsd el.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#66810) tvamos válasza ricsi99 (#66809) üzenetére


tvamos
nagyúr

2x fHD-ra?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#66811) ricsi99 válasza tvamos (#66810) üzenetére


ricsi99
addikt

Nha... most ez igy ahogy, van pl számomra elég lenne , mert egy szakadt 23 as monitorom van.

Az új játékokat sem mindig tudnád max felbontáson játszani.
Venned kellene még min 2*4gb ramot hozzá.
Az új fajta m2 -es ssd-t nem tudod belepakolni.
Venned kellene mindenre új hűtést .vagy épitened kellene egy komoly víz rendszert ,ami stabilan hosszútávon üzemel.
Régi cucc már sose tudhatod mikor adja meg magát...

Ebből a platformból egy kis kockajátékos/mindenapi felhasználós stabil rendszert lehet épiteni.
Vagy tuninghoz ideális alap ,amivel aztán jól el lehet szórakozni.

Nagyobb felbontáson elvérzik a gpu-n lévő ram miatt.
Nagyobb videokarihoz pedig a cpu lessz kevéske főképp multiplayer játék alatt.
8gb sem elég az újabb játékhoz.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#66812) Merula Alba


Merula Alba
tag

Sziasztok.
Érdeklődnék hogy ki tud nekem segíteni BIOS beállítás ügyben. Merthogy szerintem azzal lesz a gubanc. Adott az adatlapomon szereplő vas.
A gép random újraindul, látszólag semmi nincs rá hatással. Kikapcsoltam az OC-t is már. A hiba random jelentkezik, amit lehetett azt már kizártam. Kifogytam az ötletekből.
Itt van pár kép a már eltekergetett beállításokból.

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#66813) asus1


asus1
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy asus maximus v extreme alaplapom és szeretnék nvme ssd-t. Találtam pcie-os adapter: PCEM2-S PCIe NVMe M.2 adapter
Ez eddig rendben is volna, csakhogy pcie-ról csak úgy lehet bootolni ha támogatja ezt az alaplap.
Honnét tudhatom meg, hogy nekem támogatja-e mielőtt megveszem az adaptert és a Samsung evo 970 ssd-t?

(#66814) Starchm válasza asus1 (#66813) üzenetére


Starchm
őstag

Mivel nincs rajta natív m2 ssd foglalat ezért 95%, hogy alapból nem bootol róla csak bios mod után. Viszont van néhány samsung ssd amiben megtalálható a driver emiatt bios mod nélkül is megy.

(#66815) varmi2 válasza asus1 (#66813) üzenetére


varmi2
nagyúr

99% hogy nincs támogatva a pcie boot, túl régi a lapod.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#66816) asus1 válasza Starchm (#66814) üzenetére


asus1
aktív tag

És akkor be tudnék bootolni pcie-ról?
És azt honnan tudom meg, hogy melyek azok a samsung ssd-k?

(#66817) abdulka1 válasza Merula Alba (#66812) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Mielőtt tovább tekergetsz, érdemes lenne alaphelyzetbe állítani a BIOS-t (Load default settings), és ha úgy nem fagy, kezdheted beállítani a számodra fontos funkciókat, de szigorúan egyesével, és figyelni a gép reakcióját.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#66818) ricsi99 válasza asus1 (#66813) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha még is megveszed a cuccot és mégse akarna róla bootolni ,simán megoldható hogy egy pen-drive ról booltoljon a lap aztén ráadja a vezérlést az ssd-re... akármilyen 2gb-os cucc megfelel.
Ha valami nagyon gagyi átalakítót veszel akkor 99% hogy nem fog menni... csak au uefi-s bios képes arra ,hogy egyáltalán keresgéljen valamit a pci-express sávokon.
Ha olyan átalakitót veszel amin van valami vezérlő chipp akkor van rá esély....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#66819) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok. Vettem egy ASUS PRIME B360M-K alaplapot és hozzá egy Core i5-9400F 2.9GHz Socket 1151 procit, összeraktam mindent megfelelően és a gép nem indult el. Jeleztem hogy szerintem gyárihibás az alaplap és vissza is küldtem erre ők ezt mondják:

Tényleg van ilyen hogy elsem indul a gép ha ilyen van? Nekem anno amikor ilyen volt a régi gépemnél hogy nem támogatta a procit , elindult, és utána asszem kikapcsolt vagy vmi már nem emlékszem pontosan, Bios frissités után már müködött.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#66820) Starchm válasza nesh_019 (#66819) üzenetére


Starchm
őstag

Igen, általában nem indul ha nem támogatott a proci.
Viszont van kártyád is mellé, mert az is fog kelleni.

(#66821) nesh_019 válasza Starchm (#66820) üzenetére


nesh_019
senior tag

van kártyám igen, minden megvan.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#66822) ricsi99 válasza nesh_019 (#66819) üzenetére


ricsi99
addikt

Simán.
Ha a bios nem ismeri fel a cpu-t 2 lehetőség szokott előfordulni.
A.) Se kép se hang...
B.) Lehet elindul a lap de nem biztos ,hogy megfelelő órajelekkel indul a cpu vagy az energigazdálkodás vagy egyéb feature nem megy.

Várd meg míg visszaküldik.

Core i5-9400F (2.9GHz, 65W, L3:9M, 6C,rev.R0) ALL 2201
Ha R0-ás a cpu-d akkor csak a 2201 vagy az újabb biosokkal garantál a működés
ha jól látom a gyári bios 0803-es szóval van rá esély ,hogy nálad volt a hiba.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#66823) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Üdv Urak.

Egy ilyen hömérséklet érzékelö hiba mire utalhat?

(#66824) Glaz-dozfhut válasza Sebibalu (#66823) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Külső hőmérő kivezetés, ami esetleg nincs bekötve. Egy van az alaplapon és valami ilyesmi kábel jár hozzá:

De az alaplap főoldalán is ugyanez a kép van.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#66825) Sebibalu válasza Glaz-dozfhut (#66824) üzenetére


Sebibalu
őstag

Na ezt holnap meg nézem. Köszönöm :)

(#66826) Sebibalu válasza Glaz-dozfhut (#66824) üzenetére


Sebibalu
őstag

Csak meg néztem :) Siker, köszönöm :R

(#66827) asus1 válasza ricsi99 (#66818) üzenetére


asus1
aktív tag

Uefis bios-os ez a lap már.

(#66828) tvamos válasza ricsi99 (#66811) üzenetére


tvamos
nagyúr

Köszönöm a válaszod. Elgondolkodom ezen.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#66829) ricsi99 válasza asus1 (#66827) üzenetére


ricsi99
addikt

Az még nem jelent garanciát... ha támogatja a biosod ,akkor szép és jó ,ha nem akkor szopacs.
Túrd a netet hátha valaki a te lapoddal már használ ilyesmit... vagy probált és leirta a tapasztalatait.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#66830) varmi2 válasza asus1 (#66827) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem fog bootolni a lapod pcie-ről, hisz 2013-as az utolsó bios, és akkor nem is léteztek nvme ssd-k, vagy legalább is ,max az első fecskék.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#66831) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

ASUS F2A85-M PRO alaplapnál hogy lehet BIOS-t frissíteni? Az EZ FLASH 2 folyamatosan "nem EFI" hibát jelez (ROM file is not an EFI BIOS)”. Valaki tud rá megoldást? Köszönöm! :R

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#66832) jokeph válasza madmaxxx (#66831) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha ilyen hibába ütközöl, akkor valszeg nem a megfelelő BIOS fájlt akartad neki odaadni... a .ROM kiterjesztés még a legacy BIOS-é. A gyártói oldalról szedd le a legutolsó BIOS-t, .CAP a kiterjesztése, azzal mennie kell.

Érdekes a dolog, mert ez a lap eredendően is UEFI/EFI BIOS-al rendelkezik, már az elejétől fogva. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66833) Csavez™


Csavez™
veterán

Sziasztok!

Evga z270 stinger- ben elindulna az i9 9900kf ?

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#66834) Starchm válasza Csavez™ (#66833) üzenetére


Starchm
őstag

Nem. Maximum bios es hw mod utan.

(#66835) varmi2 válasza Csavez™ (#66833) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem, nincs támogatva.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#66836) madmaxxx válasza jokeph (#66832) üzenetére


madmaxxx
senior tag

A gyári oldalról letöltött .CAP kiterjesztésű BIOS file-ra írja ki az ASUS EZ Flash 2.

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#66837) jokeph válasza madmaxxx (#66836) üzenetére


jokeph
nagyúr

:Y :F

Hinnye...

Hadd kérdezzem meg, mi a BIOS frissítés oka ?

Illetve, ez a progi (EZ FLASH 2) a BIOS-ban igaz, belépés után indítható ?

Pontosan hogy csináltad a frissítés menetét ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66838) ricsi99 válasza madmaxxx (#66836) üzenetére


ricsi99
addikt

Win-es frissitő progival is probáltad?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#66839) castroy00


castroy00
újonc

Sziasztok!
Egy olyan problémám volna, hogy az utóbbi időben már nem mertem kikapcsolni a gépet, mert bekapcsoláskor kiírta a monitor hogy no signal, alig bírtam rávenni újraindításkor hogy adjon képet. Így amikor sikerült, nem kapcsoltam ki. Azonban pár napja véletlen félálomban megkellett nézzek vmit a neten és én hülye kikapcsoltam... azóta már cseréltem kábelt is, monitort is hogy a kontakthibát kizárjam, semmi. Bekapcsoláskor nincs pittyegés, alaplapi ledek világítanak, ventillátorok működnek, de alvó állapotban van a monitor. Átraktam alaplapira integrált videókártyára hogy megtudjam a vga lenne a rossz de azzal is ugyanez volt a helyzet. Ami érdekes: kivettem a ramokat felcserèltem stb, volt hogy memória nélkül indítottam de a speaker meg se szólalt. Kivettemmaz összes hardvert, megnéztem hogy nem sérültek-e meg, nem találtam semmit. Az alaplapi kondenzátorok is rendben vannak. Lehet hülyeség amit írok de 1óráig bekapcsolva hagytam a gépet és csak a vga melegedett fel egy kicsit. A többi hideg volt, táp, alaplap, ram, proci. Régebben is volt ilyen problémám hogy alvó állapotba került a monitor de amikor megmozgattam a kàbelét, visszajött a kép. Alaplapi elemet is kivettem már, cmos reset is volt de semmi. Valami ötlet? Hogy mi hibásodhatott meg?

[ Szerkesztve ]

(#66840) asus1 válasza ricsi99 (#66829) üzenetére


asus1
aktív tag

Mindegy elengedem akkor, veszek akkor samsung 860evo 500gb-ot. Ahogy néztem a sebesség teszteket, akkora hű de nagy különbség nincs a kettő között.

(#66841) Merula Alba válasza abdulka1 (#66817) üzenetére


Merula Alba
tag

Köszönöm, úgy néz ki megoldódott a probléma.
A VGA okozott valami hibát, bár nem értem igazán hogy mi is volt a kiváltó ok.... :U
Ezzel a hibával még nem találkoztam. :N

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#66842) abdulka1 válasza Merula Alba (#66841) üzenetére


abdulka1
őstag

A lényeg, hogy megoldódott.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#66843) Csavez™ válasza Starchm (#66834) üzenetére


Csavez™
veterán

:R

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#66844) GuineaPigMan


GuineaPigMan
tag

Ha egy alaplapra az van írva, hogy AMD Ryzen Desktop 2000 Ready, akkor ahhoz nem kell kérnem BIOS frissítést, ha egy Ryzen 5 2600 mellett fogom használni, ugye?

Ez lenne az alaplap: GigaByte B450M GAMING

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#66845) GuineaPigMan válasza GuineaPigMan (#66844) üzenetére


GuineaPigMan
tag

Esetleg ez jobb választás lenne?

ASUS TUF B450-PLUS GAMING

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#66846) madmaxxx válasza jokeph (#66837) üzenetére


madmaxxx
senior tag

1. A legutolsó BIOS-ra szeretnék frissíteni.

2. Igen, a BIOS-ban található a program.

3. BIOS - Advanced Mode - Tool - ASUS EZ Flash 2 Utility - meghajtó kiválasztása ahol a BIOS file található.

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#66847) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Üdv,

Van egy Supermicro C7Q67 1155-ös alaplapom, ami valamiért csak PCI-e 2.0 videokártyákkal hajlandó működni. 3 különböző 3.0-ás kartyát próbáltam benne, de mindegyiket kisípolja. Kicserélve egy HD5450, vagy ősrégi X700-as Radeonra tökéletesen működik.

Valakinek van valami ötlete mit lehet csinálni/állítani biosban? Frissítés már meg volt és mindhárom PCI-e 3.0 kártya hibátlanul működik egy még régebbi 1156-os alaplapban, ami szintén csak PCI-e 2.0 csatlakozóval rendelkezik.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#66848) ricsi99 válasza Mulderpapa (#66847) üzenetére


ricsi99
addikt

Amiket teszteltél vidokártyák azok külsö táposak?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#66849) Mulderpapa válasza ricsi99 (#66848) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

2 db külső tápos, de van egy GTX 745, aminek nem kell semmi.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#66850) ricsi99 válasza Mulderpapa (#66849) üzenetére


ricsi99
addikt

Passz ,csak egy kóbor ötlet volt ,hátha az +5w hiányozna a kártyának...
Ötletem sincs én is várom ,hátha tudja valaki a megoldást

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.