Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55901) Aronka22


Aronka22
újonc

Sziasztok! SATA III-s a táp csatlakozója amit kinéztem,de SATA II-t fogad be az alaplap. Kompatibilis a 2?

(#55902) Laccoss válasza Aronka22 (#55901) üzenetére


Laccoss
addikt

Szia!

Kompatibilis, ugyanaz.

(#55903) rokko99 válasza syC (#55900) üzenetére


rokko99
csendes tag

Szia! Szerintem adj neki egy bios resetet. Az a legbiztosabb, ha kihúzod a gépet, és kiveszed 15 percre az alaplapi elemet. Előfordulhat utána, hogy be kell állítani, hogy honnan bootoljon a gép, meg az órát, dátumot.

(#55904) syC válasza rokko99 (#55903) üzenetére


syC
addikt

Nem segített

(#55905) sullerj


sullerj
tag

Sziasztok!

H61M-u3s3, asrock. Nem jövök rá hol keressem a gondot (illetve nem is szedném emiatt már atomjaira a 1155-ös konfigom/régiségem): alaplapi hangkártyával különböző, magasfrekvenciájú hangokat hallok a hangfalból/fejhallgatóból , amik attól függően változnak magasságban(!), vagy hallgatnak el egy kis időre, hogy a hangerőszabályzóval hangosabbra v. halkabbra veszem a hangot. Játék, vagy zenehallgatás közben semmi gond, de ha pl. desktopot "nézem", előfordul a sípolás egy adott frekin. Ilyenkor kicsit hangot adok a keverőben, erre vagy másik frekvencián szól, vagy elhallgat :-), vélhetően hogy ilyenkor van visszajelző hang, egyszerűen megszünteti egy időre a jelenséget.

Másik gép ugyanezekkel a hangfalakkal (kábellel, konnektorban) nem produkálja. Különböző energiafelvételű processzoroknál sem volt változás (i3,i5,i7). Audio driverek nem segítettek, mixerben bemeneti jelforrások némítása sem, másik audio kártyát se raktam még bele. Processzor energiagazdálkodást nem piszkáltam.

Tipp ? :-)

S.J.

[ Szerkesztve ]

(#55906) jacint78 válasza syC (#55900) üzenetére


jacint78
addikt

Igen, a korabeli intel alapú lapokban (ritkábban a maiakban is) az AMD kártyák szerettek észrevétlenek lenni, ezért is ajánlottam egy emberkének inkább NV kártyát egy öreg ketyerébe, azok biztos, hogy mennek.

type your text here..

(#55907) syC válasza jacint78 (#55906) üzenetére


syC
addikt

Lehet vmit tenni ellene? bios update, varázsige, bármi? Vagy lapcsere?

(#55908) jacint78 válasza syC (#55907) üzenetére


jacint78
addikt

Lapcsere.

sullerj

A hangbemeneteket némíts le a lejátszó résznél, tehát nem a felvételnél.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#55909) syC válasza jacint78 (#55908) üzenetére


syC
addikt

meg an a lap: [link]

(#55910) MrDerekas válasza sullerj (#55905) üzenetére


MrDerekas
addikt

Alaplapi kimenet összeszedi a zajokat. Detto ugyanígy jártam. Nekem videokártya csere óta cicereg desktopnál. Még nem jöttem rá mit lehet tenni ellene.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55911) sullerj válasza jacint78 (#55908) üzenetére


sullerj
tag

jácint78: Thx tippet, hdmi-k letiltásat megtettem, nem oldotta meg (rémlik ezzel korábban is próbálkoztam)

MrDerekas: nekem is ez a tippem, hogy valami oda nem illő feszültség/zaj van, ezért is van az - korábban nem említettem -, hogy be és kikapcsoláskor is "pukkan" a hangszóró (és jön néha a bónusz magasfreki). Ha ugyanerre a szettre rárakom a régi c2duos konfigom, teljesen zajmentes. Arra gondoltam még, hogy esetleg valamilyen belső fesszabályzása az alaplapnak (cpu idle freki, stb) triggereli, idézi elő, de még nem találtam meg a megfelelő kulcsszót, hogy pl. angol/német fórumokban is komolyabban utánajárjak. A jelenséget két plusz tápcsati nélküli videokártyával is csinálta (6670ati, gtx 750 nv) és ha jól emlékszem alaplapival is. Ha lesz pár napom/órám szabad, megint nekifutok majd a "keresésnek"

Thx ha esetleg még vki hozzászól :)

S.J.

(#55912) jacint78 válasza sullerj (#55911) üzenetére


jacint78
addikt

Én nagyon nem azt mondtam, hogy a HDMI-ket tilts le. Azt mondtam, hogy a lejátszó eszköznél a bemeneteket tilts le, vagyis azt, hogy amit a bmenetek összeszednek az kikerüljön a kimenetre, nem tudom ennél egyértelműbben leírni. :D

type your text here..

(#55913) sullerj válasza jacint78 (#55912) üzenetére


sullerj
tag

Sajnos valóban félreértettelek :)) , a HDMI outputokat tiltogattam le, amit mutatsz jelszinteket nem néztem meg, ha hazakerülök, első dolgom lesz (kb 16H), köszönöm! :R

S.J.

[ Szerkesztve ]

(#55914) DZs


DZs
senior tag

Sziasztok!
Asrock 970 extreme 4-es lapom van. Emelném a proci órajelét. Adok neki 240 fsb-t 200 helyett, szorzó változatlan, az auto beállításokat kézire teszem és Winben marad minden alapon (sőt, még az alapot sem hozza, fsb 200 helyett csak 189 teljes auto beállítás mellett).
Van valakinek hasonló lapja, hogy van valamilyen "kapcsoló", amit ha auton hagyok, akkor minden beállítás auto marad, függetlenül, hogy valamit kézire teszek és értéket adok?

Köszönöm a tanácsokat!

(#55915) pajav8


pajav8
tag

Üdv!

Van nekem egy ilyen alaplapom. Egy AMD FX 9590 dolgozik benne. Nemrég teszteltem benne egy videokártyát, hogy terhelés mellett fagy-e(GPU- stressz teszt).
Egy darabig minden rendben ment azonban egyszer csak se kép se hang kikapcsolt az egész gép.
Most ha bepróbálom kapcsolni egy pillanatra felpörögnek a ventik meg világítanak a fények, de után rögtön el is alszik minden, és ezt csinálja ciklikusan.
Először a tápra gyanakodtam, de azt kipróbálva másik gépben működik rendesen.

Hogyan tudnám működésre bírni?
Kuka lenne az alaplap? a kondikat néztem egyik sem tűnik rendellenesnek.

Köszi.

Siemens A60->Sony Ericsson K300i->Nokia 6233->Nokia C5-00->HTC Wildfire S

(#55916) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Adott egy Asrock Z97 Pro4 [link] lap.Azon lévő m2 ssd foglalatról,szeretném kérdezni hogy támogatja e az Nvme ssd-ket?Sajnos a leírásból nem értem.Köszi előre is a segítséget.

(#55917) dugo_ válasza kromatika (#55916) üzenetére


dugo_
veterán

Az utolsó bios adta hozzá az nvme támogatást. Először frissítsd.
(Persze ettől még lehet, hogy az azóta kijött ssd-k közül nem mindet eszi meg).
Viszont csak x2 sebességet tud az interfész, szóval a mai leggyorsabbakat nem tudod kihasználni benne.

[ Szerkesztve ]

(#55918) sullerj válasza jacint78 (#55912) üzenetére


sullerj
tag

jacint78: Thx a tippet, remélem nem kiabálom, el de azóta (kb húsz perce :)) rendben van, nincs magas frekis horror. Az általad linkelt képen lévő bemeneti csúszkák csak a realtek driver feltelepítése után jelentek meg, windowsos alatt nem, korábban azzal használtam. Ma ahogy mélyebben utánaolvastam/kerestem, alaplapi ALC662 realtekkel más is járt pontosan ugyanígy, linux alatt, ott a hangkártya energiagazdálkodási beállításának megváltoztatása segített

Még egyszer thx, remélem nem jövök vissza fél óra múlva "sírva" ! .-)

S.J.

[ Szerkesztve ]

(#55919) MrDerekas válasza jacint78 (#55912) üzenetére


MrDerekas
addikt

Bakker, hogy ezt nem írtad egy évvel ezelőtt :D Mondjuk maradt egy sistergés, de az állandó és statikus. Szóval a kép változásától már nincs ilyen cicergésszerű mellékzaj.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55920) jacint78 válasza pajav8 (#55915) üzenetére


jacint78
addikt

Mennyi az a pillanat amíg felvillannak? Ha tényleg épphogy csak, akkor rövidzár van. Szedd ki a kártyát és próbáld anélkül indítani.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#55921) kromatika válasza dugo_ (#55917) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm a választ.Igen a legfrissebb bios van rajta.Az x2 sebesség is ugye nagyobb mint ha sima sata ssd-t használnék?

(#55922) dugo_ válasza kromatika (#55921) üzenetére


dugo_
veterán

600MB/s helyett 800MB/s maximum. Semmit nem éreznél belőle.

(#55923) Ekkosh válasza Ekkosh (#55834) üzenetére


Ekkosh
tag

Sziasztok. A HTPC-m nem kapcsol be. Egy AM1H-ITX alaplaphoz külső kocka táp ot használok. A bekapcs gombra felvillan a led, de ennyi. Próbáltam másik vadiúj külső kocka táppal ugyanez a tünet, de ha rendes ATX tápot kötök rá akkor bekapcsol. Lehet hogy a DC-IN bemenetnél ment valami tönkre? Ha igen akkor cserélhető ebben még valami, vagy alaplap csere? Ha csere akkor mit ajánlanátok? Köszönöm

(#55924) jacint78 válasza Ekkosh (#55923) üzenetére


jacint78
addikt

Gondolom rövidzáras rajta valamelyik konverter, ha a lap egyébként megy egy ATX táppal.

type your text here..

(#55925) Ekkosh válasza jacint78 (#55924) üzenetére


Ekkosh
tag

ami azt jelenti hogy...? :)

[ Szerkesztve ]

(#55926) jacint78 válasza Ekkosh (#55925) üzenetére


jacint78
addikt

Jogos. :) Körülnéznék a DC csatlakozó mögötti konvertereknél, tehát akár javítható is a lap, nem feltételnül kell kidobni.

type your text here..

(#55927) Ekkosh válasza jacint78 (#55926) üzenetére


Ekkosh
tag

Köszi! Meg is van a gyanúsíttottam, a kondi biztosan megsült, de az előtte levő fekete kocka is gyanús színű.Hol tudnák ezt nekem kicserélni? Zuglóban lakom, errefele esetleg?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#55928) jacint78 válasza Ekkosh (#55927) üzenetére


jacint78
addikt

A kondinak nincs baja szerintem, csak amikor az induktivitás kiköpte a lelkét, akkor kormos lett. :) Azt nem tudom, hogy pöstön hol csinálnak ilyesmit. :(

type your text here..

(#55929) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Sziasztok,

Alaplappal kapcsolatos kérdésem lenne, hogy ha a legújabb BIOS-ra frissítek, akkor az tartalmazza az előző javításokat is?

Konkrétan MSI B350M MORTAR alaplapról lenne szó és a legfelső sorra frissítenék:

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#55930) jacint78 válasza 용 Bob (#55929) üzenetére


jacint78
addikt

Nem, az újba visszarakták a régiek hibáit. :W Remélem nem komolyan kérdezted. :)

type your text here..

(#55931) 용 Bob válasza jacint78 (#55930) üzenetére


용 Bob
senior tag

Olyan szempontból kérdeztem komolyan, hogy számtalan esetben, a korábbi verziókkal több FPS sajtolható ki a rendszerből, vagy magasabb frekivel elindul egy xy RAM, mint a legfrissebb BIOS update-el.

Íme egy példa a linkelt videón (eredmény a végén).

Annyira süti én sem vagyok, hogy feltételezzem szándékosan raknak bele hibát. Inkább csak azt nem értem, hogy miért nem szignifikánsan jobb az aktuális friss BIOS, mint ahogy azt feltételezné az ember :)

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#55932) jacint78 válasza 용 Bob (#55931) üzenetére


jacint78
addikt

Elég nagy baromságnak tartom a videót és erősen megkérdőjelezem a hitelességét. :)) Nem hinném, hogy ilyen FPS különbségeket okozna egy BIOS frissítés, pláne úgy, hogy újabbaknál romlik. Alapabeállítások változhatnak, főleg az energiagazdálkodás részéről amik okozhatnának ilyesmit, de ami a videóban van, az nonszensz szerintem. :D Inkább tartom valószínűnek, hogy közben a háttérben a windows szöszmötölt, ha már ablakban futott a játék...

type your text here..

(#55933) WWallace


WWallace
csendes tag

Sziasztok!

Adódott egy kis problémám az alaplapi (Asrock B250M-HDV) hangkártyámmal... Kb. egy hete telepítette a gépemet Windows 10-zel, és eddig minden tökéletesen működött. Azonban a ma reggeli bekapcsolás után nem volt hang. Egy 2.1-es Trust hangfalat használok. Ha a jack dugót az előlapi (fülhallgató) panelra csatlakoztatom, akkor működik a hangszóró, a hátsó panelnél viszont semmi. Van valami ötletetek miért mehetett el a hang?

Köszönöm!

(#55934) Ruddi


Ruddi
csendes tag

Sziasztok!

Ide írok mert nem igazan tudom megállapítani hogy hardveres vagy szoftveres-e a probléma.

Szóval van egy 4 éves pc-m. A problémám a következő: Ha kikapcsolom vagy újraindítom a számítógépet akkor az az indítás után nem bootol be. A képernyő sötét és azt írja ki, hogy nincs jel a gép viszont megy. Többszöri újraindításra is ugyanezt csinálja viszont az érdekes az, hogy ha egy idő után bekapcsolom, pl. másnap akkor meg rendesen bebootol és működik. Ha nem kapcsolom ki akkor megy a gép heteket is probléma nélkül, de ha kikapcsolom vagy újraindítom megint előjön a probléma. Ilyenkor a bios sem jön be, nem is reagál a gép semmilyen gombok nyomkodására és nem látok semmilyen folyamat-kiírást a képernyőn azon kívül, hogy kiírja nincs jel.

Vas:
MB: Gigabyte H77-DS3H
CPU: Intel Core i5-3470
HDD: Seagate Barracuda ST31000524AS 7200rpm 1TB, 3,5"
Corsair DDR3 1600Mhz 4GB ram

Külön grafikus kártya nincs.
OP rendszer: Windows 7 Home Premium SP1 64-bit
Speaker nincs benne.

A HDD-re a CrystalDiskInfo azt írja, hogy jó állapotban van, nem mutat hibát.

[ Szerkesztve ]

(#55935) kromatika válasza dugo_ (#55922) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi.Akkor nem sok értelme volt ennek a frissítésnek.

(#55936) tboy93 válasza Ruddi (#55934) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Probald ki a kovetkezot:

-kapcsold be
-kapcsold ki
-aramtalanitsd
-varj 30 mp-et
-kapcsold vissza az aramot
-varj 30 mp-et
-inditsd el a gepet

Nekem gyakorlatilag ugyan ezt a hibat produkalta a regi gepem es igy tudtam csak elinditani. Nalam az alaplap volt a hibas. Egy probat megér, az enyem igy mindig elindult.

[ Szerkesztve ]

(#55937) Ruddi válasza tboy93 (#55936) üzenetére


Ruddi
csendes tag

Szia.
Probaltam de nem indul. Most mobilrol irok :)
A gep elindul de a monitor egybol kiirja, hogy no signal. Kikapcsoltam, aramtalanitottam majd vissza. 4x probaltam. Ma mar valoszinu nem fog menni de majd meg kesobb probalkozom.

(#55938) Chp


Chp
őstag

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi; 4-5 évre szeretnék venni egy alaplapot, de a kiszemelt példányon nincs M.2. Mennyire lehet ez hátrány a jövőt illetően, szerintetek lesz akkora ugrás ennyi idő alatt, hogy a 2.5"-os SSD-k már a kutyának se fognak kelleni? Lehet kissé erős ahogy az előző mondatot fogalmaztam, de így szeretném érzékeltetni, hogy mire vagyok kíváncsi.

Ti mit gondoltok? Köszönöm előre is!

(#55939) tboy93 válasza Chp (#55938) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az m.2 pcie-os ssd-k mar most 3-4x gyorsabbak tudnak lenni nagy fajlok mozgatasanal. Ha az elkövetkező időben szükséged lesz teszem azt munka miatt ilyesmire, akkor megéri olyan lapot nézni amin van ilyen foglalat.

(#55940) MrDerekas válasza Ruddi (#55937) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ki kéne próbálni másik porton/kimeneten és másik kábellel is, vagy akár másik monitorral.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55941) myk02


myk02
csendes tag

Sziasztok!
A kérdésem egy régi Fujitsu Siemens D1521-A13 GS alaplap,Pentium Prescott magos procit tud-e kezelni (pl. SL7E8) vagy csak Northwood magost?A manuáljában nem igazán találtam erről bővebbet!
Válaszaitokat,köszönöm előre is!
Miki

(#55942) jokeph válasza myk02 (#55941) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv!

Sanszos hogy prescott magosat nem, mivel ez i845 GE chipsetes alaplap...

Elég réginek tűnik, abban sem vagyok biztos hogy egy erősebb (FSB 533, FSB 800-as) Nortwood magossal megbír.

Milyen van most benne?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#55943) myk02 válasza jokeph (#55942) üzenetére


myk02
csendes tag

Szia!

Celeron 2,4GHz 128/400 SL6VU van most benne ezt szeretném cserélni.A lap manualja szerint FSB 400/533 celeron és pentium (2.8GHz-ig) procikat tudja.
Esetleg 2,66GHz 512/533 SL6QA vagy 2,4GHz 512/533 SL6PC szerinted jó lehet?

(#55944) attilav2


attilav2
őstag

Sziasztok!
Van egy furcsa problémám! Kaptam kölcsön egy Asus H81-M-K microatx-es lapot és egy pentium G3460 procit.

A konfigom ott van az aláírásomban, de azért leírom:
Asus A88X-Plus, Sapphire HD6670 passzív vga, X4 860k, 2x4gb Geil evo leggera ram, táp Chieftec GPS 450AA 101A 450W, ezzel nincs probléma ez így működik.

A probléma a kölcsön lappal van. Ugyanis ha belerakom a vga-t akkor be sem kapcsol a gép hiába nyomogatom a gombot! Ha kihúzom a monitor kábelét a vga-ból akkor ennek hatására bekapcsol, majd ad néhány sípszót! Ha az integrált vga-ra kötöm a monitort akkor gond nélkül elindul a kölcsön lap.

Mi ez az anomália és hogyan lehetne megoldani? A vga slotjába próbaképp beraktam egy tunerkártyát, gond nélkül működik. Azt is próbáltam hogy az integrált vga -ra dugom a monitort és a pcie vga-t bennhagyom a gépben, nos így bebootol, de az Ati vga nem látszik az eszközkezelőben, csak az integrált intel.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#55945) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Alaplap vagy inkább táphiba amikor lekapcsolom a gépet és néhány másodperc után újraindul?

(#55946) MrDerekas válasza attilav2 (#55944) üzenetére


MrDerekas
addikt

A VGA slotot nézd át alaposan, nem-e került bele valami. A kölcsönlaphoz a te tápod van, vagy valami noname, mert az is okozhat ilyet. Hardveres ütközés is lehet, vagy csak egy bios frissítés/reset kell neki.

(#55945) DeathAdderNem táp.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55947) attilav2 válasza MrDerekas (#55946) üzenetére


attilav2
őstag

Az én tápom van hozzá! Meg az én ramjaim.
A vga slotot kiporszívóztam, nem hozott eredményt, volt reset is jumperrel, elemkivétellel, semmi eredmény.
Talán a bios frissítés bejöhet de aki kölcsönadta kifejezetten megtiltotta.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#55948) MrDerekas válasza attilav2 (#55947) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez így elég lutri. Lehet szimplán nem fekszik a lapnak a kártyád. Azt mondjuk ki kellene próbálni másik vga-val is és ha a hiba ugyanaz, akkor a lapon/tápon/processzoron keresendő a forrás. Na hátha ír még valaki valami használhatót. ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55949) Csangulya


Csangulya
újonc

Sziasztok! Van itt olyan Nyiregyházi esetleg Debreceni fórumozó, aki frissítené a biost az alaplapomon? Intel 1151-es, sajnos egy ismerősöm sincs akinek ilyen procija van. Természetesen nem ingyen várom el. Remélem tud valaki segíteni mert jobb ötletem már nincs, visszaküldeni az alaplapot és másik típusra cserélni meg nincs kedvem mert azzal elmegy megint egy hét.

(#55950) jokeph válasza myk02 (#55943) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez esetben a minél nagyobb a jobb elv alapján a 2,66GHz 512/533 SL6QA-t rakd bele.

Gyorsabb lesz, de azért csodát ne várj tőle.

Ha a ramok csak 266-on mennek benne (ddr1-es ramos ugye?), akkor nem lesz nagy differencia.

Az FSB 533-as Pentium tudja a ramokat 333-on hajtani, ha az alaplap (az i845 chipset elvileg tudja) és a ramok is 333-asak.

Egy jobb lap többet dobna. :U

pl.: Abit IS7/IC7, ASUS,MSI 865,875 chipsetes lapjai.

Ezekben 4 gb ram lehet a max 400 mhz-ből, és a legnagyobb perscott pentiumot is kezelik.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.